Rijkssteun voor vlasbedrijven in Nederland DE KRIEKEPUTTEPERMANENT POPPENTHEATER IN KELDER eet'n appel! gesprek met Congres in Gent over vaste oeververbinding voor Westerschelde Jan Klaassen is wat we allemaal een beetje zijn Bredanaar uit water gered, maar later overleden K.V.P. sprak zich nog niet uit over E. van der Walle Drs. W. Dusarduijn distantieert zich van uitgetreden radicalen Ajax-Feijenoord zondag in kleur op Nederland II Mr. J. van Aartsen bezoekt Oostburg Dit wordt een flat snoep verstandig: en waar? \NDAAG AORGEN (niet rechtstreeks) Nacht Veranderingen Aanpassen OP 14 MAART Roofmoordenaars onderdak v erleend Vlissingen breekt met traditionele behandeling van gemeentebegroting öodelijk ongeval, gewond £eeuw Heling kost drie weken lecificeerde begroting lasten en van buiten, ven en ontvangsten lgende kalenderjaar. Ie data is niet de hand gemeentebestuur van plan het bestuur van ierop attent te maken, •entebestuur van Hon- ;gen geen bezwaren »n w. van Hontenisse id, die morgenavond oor akkoord te gaan nemen van het Hul- tebestuur. e adverteerders) EEN hting Bleyenbergh illende jaren bleek de toonkamer van Bley- ininginrichting in de 17 te klein- te zijn er Reuser opende nu eheel vernieuwde zaak uimte eens zo groot is ile bloemen en geschen- aangeboden en vele relaties kwamen de fa- jergh gelukwensen aan- mooiste bankstellen, eubelen, gordijnstoffen ;entoongesteld. ir Arizona 14 jaar 14 u ur ?n invalidenschieting )ranje 19.30 uur ^ering Mijn prinses 18 jaar uur Mijn prinses 18 jaar ur igs het strand 18 jaar and luke, 14 j. .rand meaulnes, a.l. md was rood, 14 j. war wagon, a.l. l'Etranger, 14 j. een vakantie, a.l. Doy in Afrika, a.l. Lie, a.l. blijft er Duiten, a.l. pistolero, a.l. s Bond, 14 j. 16.30, 19 en 21.30 uur van het noodlot r op era 20.30 uur uitsers heb Raspoetin 'gedood, 18 J. d Johnny Ringo, 18 j. rlock Holmes tegen Jack 8 j. uur et •hevig duel, 18 J. s Wilde engelen, 18 j. een. vakantie, a.l. e leeuw. 14 J. aratedoders. 18 j. 1) uur wburg 20 uur an (Brecht) asino Royal, 13 J. ed gespeeld Matt Helm. 18 j. ;etemde feeks, 14 j. nie en Clyde, 1- t oude man en het kind, 14 uur /an andere mensen S un laatste slag, 18 J. dozijn ploerten, 18 j. der is onder ons, 18 j. ;tuift in Rio, 18 j. ivburg 20 uut feeks ;g Mijn prinses, IB J. 20 uur Mijn prinses 18 Ja»r kter 20 uur Cabaret PePijn sgebouw Geref. kerk 20 uur vóórlichting Mammoetwet N Als onder vandaag Als onder vandaag Als onder vandaag Als onder vandaag ra 20 uur Paganini \S Als onder vandaag DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 MAART 1968 (Van onze correspondent) OOSTBURG Minister Lardi- nois heeft volgens ir. G. J. M. Braks, secretaris van de Katho lieke Boerenbond steun toege zegd aan de Nederlandse vlassers om hen tot de EEG-marktbep;\ lingen voor vlas van kracht wor den mogelijk te maken te concuit» reren met de Belgische vlassers. „Het is een hulpmaatregel", al dus ir. Braks, „om te voorkomen dat vele vlasbedrijven op hef laatste nippertje zouden verdwij- Hij zei dat de minister zal trach ten de steun aan de vlassers op te trekken tot het niveau dat de -Bel gische vlassers kennen, nl. 15 Nu bedraagt de subsidie 5 f 200,- per hectare bewerkingspremie en f 30,- per hectare onderzoekingspremie. De subsidie zal volgens ir. Braks ver hoogd worden met een teeltpremie, tot een totaal van f 350 per hectare. Hij deed deze mededelingen maan dagmiddag in de vergadering van de kring Oostburg van de N.C.B. in hotel Du Commerce te Oostburg. „Een redding ter elfder ure", noemde het G.S.-lid J. M. A. C. van Dongen, die de vergadering bijwoon de, de aangekondigde maatregel van de minister. De bedrijven in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn naar zijn mening bedrijven van een hoog peil. „Van alle vlassers, die hier vlak na de oorlog waren is er nog tien pro cent over, maar die produceren meer dan al die vlassers vroeger de den", aldus de heer Van Dongen. De vijf afdelingen van de Zeeuwsch- Vlaamse Vlassersbond tellen samen nog 22 leden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Aan de Academiesingel te Breda raakte zondagavond de 65- jarige A. V. uit Breda door onbeken de oorzaak te water. De man werd in bewusteloze toestand door twee Bredanaars uit het water gehaald. Een toevallige passerende agent van politie begon onmiddellijk met mond- op mondbeademing toe te passen met het resultaat, dat de man weer tot bewustzijn kwam. Doordat later echter complicaties optraden. S. V. in de loop van de avond in het zie kenhuis overleden. „Zeer slecht," gaat het met de vlas teelt en -bewerking, zo zegt de heer E. Lansu, secretaris van de kring Oostburg van de N.C.B. „De prijs voor strovlas is laag en voor vlaslint is laag, maar de lonen zijn hoog. Er zijn mensen die nog met vlas van 1966 zitten. De ene vlasser na de an dere verdwfjnt. De toestand is zeer precair," aldus de heer Lansu. Ir. Braks sprak over de mogelijk heden en ontwikkelingen in de E.E.G., vooral die voor de akker bouw. Hij gaf een helder beeld van de wording van de E.E.G. uit de ko len- en staalgemeenschap en, nog vroeger, de Europese Defensiege meenschap. „De E.E.G. is alleen ge lukt op technocratische wijze, maar een politieke eenheid is er niet", zo schetste hij het huidige stadium van de ontwikkeling van de E.E.G. Ook constateerde hij een groot gebrek aan egalisatie ten aanzien van de belastingen. „Maar deze regering heeft uit voorstellen laten blijken dat zij het begrijpt, b.v. door ophef fing van het registratierecht bij over gang van het bedrijf van vader op zoon. Maar nauwelijks is er een re gering aan het bewind of ey zijn wensen dat er tien procent ontwik kelingshulp moet komen en dat ieder dorp een zwembad moet hebben", zo zei ir. Braks. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN In het St.-Joseph- ziekenhuis te Vlissingen heeft gister avond een besloten beraad plaats gevonden over de in Vlissingen gere zen ziekenhuiskwestie. Op deze bij eenkomst waren vertegenwoordigers van katholieke instellingen en orga nisaties in Vlissingen aanwezig. De vertegenwoordiging van de KVP- afdeling zowel als van de KVP- fractie in de gemeenteraad spraken zich nog niet uit over een van de twee keuzemogelijkheden waar om heen thans de kwestie is gegroeid, nl. bouw van twee afzonderlijke nieuwe ziekenhuizen of gezamenlijk een groot ziekenhuis. In de KVP-ledenvergadering, die eveneens maandagavond werd ge houden stelde men zich op het stand punt, dat men zich eerst voldoende over de aangelegenheid dient te laten informeren door zowel de zieken huisbesturen van St. Joseph als Be- thesda, die beiden eigen nieuwbouw voorstaan als de landelijke zieken huiscommissie, die concentratie wil. Namens de KVP-fractie werd, na dat hij kennis genomen had van het standpunt, van de ledenvergadering, aan het besloten overleg deelgeno men door de heer P. v. d. Ven. „NOG deze maand zal ik voor de twintigste keer meespelen in het vro lijk spel in drie bedrijven van Rosita Peters „In het Witte Paard". Eerst spelen we in Ossenisse, dan weer in Hulst. Niet altijd heb ik dezelfde rol gespeeld. De fabrikant Wilhelm Gie- secke zal ik na Hulst zestien keer hebben gespeeld. Daarvoor was ik Sulzheimer". Dit vertelt de heer E. van der Walle, sinds jaren actief lid van de Hulsterse Camere van Rhe- torica „De Transfiguratie". Hij is thans 55 jaar en speelt al toneel van af zijn dertiende. „IK begon bij de St. Josephgezellen", zegt hij. Later kreeg dit gezelschap de naam „Transfiguratie". In het begin natuurlijk kleinere rollen, maar al gauw kreeg ik grotere. Ik denk aan stukken als „School der Dapperen", waarmee we het landju weel hebben gewonnen, „Onstuimig Hart" en „Meeuwen boven Sorento". „IN het stuk „In het Witte Paard" heb ik beslist geen souffleur meer nodig. Toch vind ik het een hele ge ruststelling, als ik weet, dat er een is. Rolkennis is belangrijk. Bij mij komt dat op de eerste plaats. Eerst je rol leren, zeg ik altijd, dan pas op de planken. Want dan kun je pas gestalte gaan geven aan je tekst. Ken je de tekst niet, dan moet je teveel in het boekje kijken en dat breekt het spel meteen af. Toen ik mijn boerderij nog had, zat ik onder het werk mijn rol te repeteren in de koestal". IN Delft hebben we eens dit stuk gespeeld in „De Doelen". Dat was in het kader van een uitwisseling; Delft speelde hier en wij in Delft. Ik heb toen een rare bak beleefd. We zaten, zoals dat gaat, achter de schermen te wachten tot we op moesten komen. Nu stond daar een emmer met een dweil erover heen. Een van onze spe lers dacht, dat dit geval wel als bankje kon dienen". ,HET is daar wat donker, dus je kunt ten, maar dat liep niet zo best af. alles niet evengoed zien. Hij ging zit ten, maar dat liep niet zo best af. De emmer stond vol water. Zijn broek was natuurlijk drijfnat en je be grijpt de consternatie wel van dat ogenblik. De regisseur schrok zich een aap. Gelukkig moest hij niet meteen opkomen. Nog net had hij de tijd om een droge broek aan te trek ken". „DE sfeer in onze groep is heel goed. Maar ja, ik word een dagje ouder. Regelmatig zie ik nieuwe en jongen gezichten. Vooral jonge meisjes ko men erbij. Voor een oudere man is het moeilijk om zich daarbij aan te passen. Een jong meisje kan niet zo makkelijk de rol van getrouwde vrouw spelen. Daar komt nog bij, dat je ze kwijt bent, als ze echt gaan trouwen". „ER zijn leden genoeg. Daar hebben we niet over te klagen. Alleen zou den er wat jonge kerels bij moeten komen. Die hebben we te weinig. Als ouderen zullen we toch ook eens moe ten stoppen en dan is het zaak, dat ons werk door jongeren kan worden voortgezet. ,JK doe het nog steeds met heel veel plezier. Als ik zie wat onze hoofd man voor de club doet, dan is dat een reden temeer om enthousiast te blijven. Ik geloof ook, dat het pu bliek gaat terugkomen. Alleen moe ten we als toneelmensen proberen het publiek te vermaken met luchti ge plezierige stukken. Toneel moet een ontspanning bieden in deze jachtige tijd. Dat is volgens mij de enige weg om de zalen weer vol te krijgen. De mensen willen plezier hebben, als ze eens een avondje uit zijn".. dergelijk plan heel goed moet besef fen wat je doet, daarvan is het echt paar Van de Berg zich terdege be wust. „Het is niet zoals in een grote stad, waar men al jarenlang een groot pu bliek heeft", aldus Frans,. „In deze streek met zijn dunne bevolking moet je snel van repertoire kunnen wisse len. Daarom ga ik zoveel mogelijk zelf teksten schrijven. De bestaande teksten moet je meestal te veel om bouwen en aanpassen. Zo stel ik me voor dat Jan Klaassen echt wel eens iets over actuele toestanden zal zeg gen. Jan Klaassen is immers, wat we allemaal een beetje zijn." Voor de volwassenen wordt overwo gen om experimenteel te werken. Poppen in combinatie met dia's bij voorbeeld om een bepaald idee of een, bepaalde visie naar voren te brengen. „Niet zuiver als schouwspel", zegt Frans, „maar om iets te zeggen te hebben. Mijn broer is bezig met de bewerking van „De Vos Reinaerde". Daar willen we graag mee openen. Voor de rest gaat het er ons om de kinderen hier aan huis gezellige uren te bezorgen met behalve poppenkast een glaasje limonade, wat spelletjes en b.v. een goochelaar". Voorlopig gaat „De Kriekeputte" nog alleen als een reizende poppen kast door de streek. Half maart wordt weer gespeeld in Terhole. Maar, wie weet, is Volgend jaar „De Krieke putte" in Hulst al een begrip gewor den. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Zeeuwse Tweede-Kamerlid drs. W. Dusarduijn uit Goes heeft zich gisteravond tij dens een ledenvergadering van de K.V.P., afdeling Vlissingen, duidelijk gedistantieerd van de uitgetreden ra dicalen. Hij noemde het politiek zeer onfatsoenlijk dat zij na hun uittre den uit de fractie deel zijn blijven uitmaken van de kamer. Hij zei in dit verband voorts be wondering te hebben voor het ge duld en de tegemoetkomendheid die drs. Schmelzer t.a.v. deze stroming binnen de partij van het begin af aan heeft getoond. De heer Dusarduijn zei een radica le inbreng zeker aantrekkelijk te vinden, „maar wij dienen er dan voor op te passen dat wij onszelf niet verliezen". Hij wees er voorts op dat deze radicale groep sinds de kabi netsformatie niet alleen naar buiten maar ook in de fractie en de partij de spelregels meer dan eens heeft geschonden. Hij bracht in dit ver band de handelwijze van de heer Aarden bij de indiening van de mo tie over de ontwikkelingshulp ter sprake. Op vragen uit de vergadering op welk standpunt de heer Dusarduijn zich persoonlijk thans opstelt, ant woordde hij dat bij hem de loyaliteit binnen de fractie voorop staat. Sprekende over het regeringsbeleid meende hij dat dit is gebaseerd óp goede uitgangspunten, zoals gevoel voor de dreigende inflatie en een openstaan voor de kamer. De Jong is de minister-president die wij op dit moment in dit onrus tige land nodig hebben, aldus de heer Dusarduijn. Voorzitter P. Wilderom had eerder meegedeeld dat bericht van uittre ding uit de partij was binnengeko men van de heer W. Groffen, 35 jaar lid van de Vlissingse afdeling, in welke periode hij gedurende gerui me tijd voorzitter is geweest. Als K.V.P.-lid heeft de heer Grof fen ook deel uitgemaakt van een christen-radicale groep in Zeeland. In zijn schrijven stelt de heer Grof fen geen vertrouwen meer in het K.V.P.-beleid, zoals het nu is, te kun nen stellen. HILVERSUM (ANP) De voet- halwedstrijd Ajax-Feijenoord zal zondag van 18.00 tot 19.30 uur door de NTS in kleur vi. Nederland H worden uitgezonden. De uitzending is een volledige op beeldband vast gelegde opname van de wedstrijd, die kort daarvoor in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt ge speeld. Door de toestemming van de KNVB en Ajax kan de NTS hier door in Nederland de eerste, zij het nog niet rechtstreekse, voetbalrepor tage in kleur verzorgen. Reeds eer der was intern geëxperimenteerd met een reportage van de bij kunst licht gespeelde wedstrijd Nederland- Rusland. BIJ EEN ONTPLOFFING is een olieraffinaderij in Hull (Eng.) zijn twee mannen gedood en 13 anderen gewond. Drie van hen zijn er ern stig aan toe. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Als kinderen naar de televisie zitten te kijken, worden ze niet aan het werk gezet. Pas als er sprake is van verwondering dan wordt op hetzelfde moment de kiem gelegd van kennis; die aangeleerde weetjes van de tele visie daar worden de kinderen niets wijzer van". Frans van de Berg en zijn vrouw Trees trokken nog niet zo lang ge leden in Hulst met hun drie kin deren en hele hebben en houwen naar het huis van hun dromen, althans zoals ze dat in hun dro men zien: onconventioneel inge richt met een vast poppentheater. Vier jaar geleden begonnen zij met de bouw van een kast uit bestandde len van een oude kleerkast van tante Jaantje. Een jaar later reisde de pop penkast onder de naam „De Krieke putte" naar Graauw, waar de eerste voorstellingen werden gegeven. „De verjaardag van Katrijn", „Van een koning die een knechtje zocht" en „De telefoon" stonden op het toen malige programma. De poppenkast werd na enige tijd al een begrip in de streek. Voorstellingen volgden in Zaamslag, Axel, Lamswaarde, Bier vliet, Oostburg, Terneuzen, Hulst, Zuiddorpe en Kloosterzande. Vaak werd het kleine, maar ijverige gezel schap meerdere malen gevraagd op te treden. Ook bij volwassenen in Zeeuwsch-Vlaanderen is „De Krieke putte" in trek. Tot diep in de nacht zijn Frans en Trees bezig met orde scheppen in de oneindige chaos, die na de verhui zing is ontstaan in de grote kelder onder hun nieuwe domein. „Het moet een theatertje worden, maar vraag me niet, wanneer ik er mee klaar ben", zegt Frans. Zorgvul dig worden de kisten en koffers na gekeken, waarin het poppenmateriaal en,de toneelattributen zijn opgebor gen. Tijdens de verhuizing is zo voor zichtig mogelijk met de kostbare spul len omgesprongen, maar je kunt nooit weten. Er zal nog heel wat werk verzet moeten worden, alvorens de eerste kinderen in het keldertheater „De Kriekeputte" zullen kunnen wor den ontvangen. Toch durft Frans met enig optimisme te denken aan de cember van dit jaar. „Maar", zo zegt hij, „ik beloof niks. Er zit meer aan vast dan een buitenstaander kan vermoeden en bovendien kost de in richting een hoop geld. Dat moet ook ergens vandaan komen. En als ik bezig ben met het afkappen van een muur, dan zeg ik niet dat ik al aan het opbouwen ben. Dat zou al te voorbarig zijn". „We hebben wel al praktisch al ons materiaal vernieuwd. De nieuwe kast is stukken groter dan de oude en biedt bovendien veel meer mogelijk heden. Ons ideaal is eigenlijk een vaste kast hier in de kelder en een reiskast om tussendoor overal, waar men ons vraagt, op te treden". „Voorlopig", zegt hij, „ben ik maar opgehouden met logisch denken. Ik heb gemerkt dat je daar niet ver mee komt. Als ik dat wel zou doen, dan zou ik beter een handeltje in oude metalen en lompen kunnen begin nen". De veranderingen in „De Krieke putte" bestaan onder andere ook hierin, dat Frans bezig is met het schrijven van een eigen tekst. Verder wil hij meer gebruik gaan maken van geluid. „Dat heeft in de poppen kast" meent hij, „een bijzondere functie. Het is een kwestie van sfeer scheppen. Dat doe je niet alleen met woorden". Ook de decors zullen een totaal andere gedaante krijgen. „Ik ben be zig", onderbreekt hem zijn vrouw, „met simpele, maar suggestieve aan duidingen te maken. Een bos b.v. van flarden kant, jute en oude nylon kousen. We hebben al lang begrepen, dat dit de kinderen meer aanspreekt, dan mooi getekende huisjes en land schappen". „Zo gauw kinderen bij een pop niks meer kunnen fantaseren, is de lol eraf. Ze moeten aan allerlei din gen, die toch niet te zien zijn, kunnen denken. Het is juist de kunst alles in het poppenspel te leggen, wat kin deren maar enigszins stof biedt tot fantaseren". Frans meent, dat dit bij een hand pop veel belangrijker is dan bij een marionet. Dat een handpop geen be nen heeft, speelt geen enkele rol. Een marionet moet juist een en al beweeg lijkheid zijn. Het marionettenspel is veel meer een kijkspel volgens hem. „Vandaar ook", vult zijn vrouw aan, „dat er tussen de handpop en het kind veel meer contact bestaat dan bij een marionet het geval is". „Waarom nu een vast poppenthe ater?". „We willen ons min of meer aan passen aan de omstandigheden van nu", verklaart Frans, „of - zo je wilt aan de behoefte van de moderne tijd. Als er ergens een kinderfeestje is, dan is het vaak moeilijk voor de ouders om een grote groep kinderen uren bezig te houden. In zo'n geval komen ze ons inschakelen om een voorstelling te geven. De kinderen komen dan hierheen in de kelder. Er wordt voor traktatie gezorgd en na afloop wordt het feest thuis voortge- zet". Dat je bfj de realisering van een Geprobeerd wordt om in de oneindige chaos, die door de ver huizing in de kelder is ontstaan, wat orde te scheppen. Om de moed er in te houden wordt op primitieve wijze maar eens ge probeerd hoe Jan Klaassen in het nieuwe theater de kinderen zal smeken hem te helpen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De commissaris der koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen brengt donderdag 7 maart een officieel bezoek aan de ge meente Oostburg- (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) avond worden gehouden over het onderwerp „De vaste oeverver binding Westerschelde". I (Vaii een onzer verslaggevers) GOES. Zo begint het altijd en overal in de Zeeuwse steden, waar nieuwbouwwijken letterlijk uit de grond worden gestampt. Zeeland bouwt huizen voor men sen die nog moeten komen. De heimachine drijft meterslange palen in de sidderende bodem. Hier staat hij te dreunen in Goes- zuid. Hij heit de eerste paal voor een torenflat van tien woonla gen, gebouwd volgens een bouw systeem waarvan ook Vlissingen en Middelburg profiteren. De elementen voor deze zogenaam de baksteen-betonbouw worden in een „woningfabriek" in Mid delburg gemaakt. Bijzonder daaraan is, dat de fabriek ge fundeerd is op een plateau, waarop later een flatgebouw zal verrijzen. Dan verdwijnt de fabriek, alsof hij nooit had be staan GENT Op 14 maart zal er in het centrum voor kunst en cul tuur in Gent een voordrachts- Deze bijeenkomst is georganiseerd door de Belgische wegenfederatïe in Brussel, de kamer van koophandel en Nijverheid van het gewest Gent en het actie-comité ter bevordering der Gentse havenbelangen. Het laatste (dank-) woord is aan de heer P. de Landsheer, voorzitter van de kamer van koophandel en nijverheid van het gewest Gent. Een groot aantal sprekers zal aan het woord komen. De bijeenkomst wordt geoepnd door ir. Cl. Morraye, voorzitter van het actie-ïomité en ere-ondervoorzitter van de genoem de kamer van koophandel. De heer H. Cooreman, ere-hoofdingenieur- directeur voor stadswerken van Ant werpen en directeur bij het verbond der cementnijverheid zal een inlei ding houden. Vam Nederlandse zijde zullen ver volgens spreekbeurten worden, ge houden door de heren M. C. Verburg, secretaris van de economische raad van Zeeland, ir. T. Verheul, voorzit ter van het dagelijks bestuur van de stichting vaste oeververbinding Wes terschelde en dir. A. D. J. Brantenaar voorzitter van de commissie land- en luchtverkeer van de kamer van koop handel en fabrieken, te Rotterdam Van Belgische zijde zullen de spreekbeurten worden vervuld door de heren W. Ronsse, secretaris van de economische raad voor Oost- Vlaanderen, F. Campens, voorzitter van de Chambre de Commerce Fran- saise pour les deux Flandres en J. Coene, directeur-generaal van de in tercommunale vereniging voor de autoweg E 3. Hierna zal een samenvatting wor den gegeven door professor dr. A. J. Vlerick, hoogleraar aan de rijksuni versiteit te Gent. wmm (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Vlissingse temeentebestuur heeft besloten om ®et een oude gewoonte in de begro- '«ssbehandeling te breken. De begrotingsvergadering zal na- Wijk niet 's morgens maar 's avonds beginnen. Dan zullen de fractievoor- a"ers hun algemene beschouwin gen houden. De volgende morgen wanen burgemeester en wethouders ?eh dan hierop bezinnen, waarna zij de vergadering, die dan 's mid- 'egs weer begint, op deze beschou wingen kunnen antwoorden. De ver- Wering, met de hoofdstuksgewijze Wandeling van de begroting, kan eventueel in de avonduren worden Mortgezet. Voorheen trachtte men in een och- 'Md-, middag- en zo nodig avond vergadering, de behandeling in één flag af te ronden. Dnderdag 25 april, 's avonds om 'rat uur, zullen de algemene be bouwingen worden gehouden, ter- «lll de vergadering vrijdagmiddag twee uur zal worden voortgezet. HAARLEM (ANP) In de nacht M zondag op maandag is de 21- in He Ridder uit Haarlem op 6 westelijke Randweg in Haarlem zÜn auto meteen vrij grote en a tegen een vangrail gebotst daarna in aanraking gekomen sta Üen hem Passerende auto, be- ilit7 cioor een ?3-)ari£e inwoner 1 Aaamslag. De Haarlemmer over- „i kort na het ongeval. De Zeeuw l ®ot een shock naar het zieken- Mitie 's vervoerd, heeft volgens de verklaard acht glazen bier te 'den gedronken, (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA H. M. en M. M. C. uit Sint Willebrord zijn door de Bredase rechtbank gisteren veroordeeld res pectievelijk tot drie weken gevange nisstraf en een maand voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd. Zij hadden onderdag verleend aan twee mannen, van wie later bleek, dat zij de roofmoord in Berchem bij Oss hadden gepleegd. Voor hun hulp hadden zij f 1200,- aangenomen of schoon zjj wisten dat 't geld de man nen niet toebehoorde. Bij het bepalen van de strafmaat had de officier van justitie er rekening mee gehouden dat zij de politie op de hoogte had den gesteld van de aanwezigheid van de misdadigers in hun woning. V

de Stem | 1968 | | pagina 3