B. en w. van Hulst willen eerst Koekebakkershoek „bewerken" Zuid-Beveland DE I I eet'n appel! Congres in vaste oevej voor West( RECONSTRUCTIETEAM GAAT VOOR HET EERST WERKEN ZIERIKZEE HULST OOSTBURG SAS VAN GENT Sprankelende voorstelling van Theater in Middelburg GOES Jan Klaat LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Dodelijk ongeva eeuw gewond „Sl-Lidwina" Hulst heeft moeite niet nakomen afspraken OP 14 MAAR1 snoep verstandii Z Daqbfad De Stem MARGRIET- naaicursus EXAMENS HOOGWATER Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Raad woensdag bijeen wat en waar? Schoolwedstrijden van sportschool Wim Geelhoed VANDAAG MORGEN J Vlissmgen breekt met traditionele behandeling van gemeentebegroting DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 MAART 1968 Lezing. Berend Boudewijn, di recteur van de Nieuwe Komedie en Toneelgroep Arena zal vrijdag 8 maart in de foyer van de concertzaal een inleiding houden over het onder werp „Het toneel". De lezing wordt georganiseerd door de Stichting- Zeeuwse Volksuniversiteit. De bijeen komst begint om 8 uur. Nieuw- en St.-Joosland Afscheid Het bestuur van de Groene Kruis Vereniging Nieuw- en Sint-Joosland heeft met haar leden een afscheidsbijeenkomst gehouden. Oorzaak voor dit afscheid vias de opheffing der vereniging wegens het aangaan van een fusie met de Groe ne Kruis Vereniging Middelburg. In zijn afscheidstoespraak memo reerde voorzitter C. P. Reijnoudt de geschiedenis van de Vereniging. In 1961 nam de vereniging een mo dern wijkgebouw met zusterswoning aan de Sloehavenstraat in gebruik. Namens het bestuur van de Prov. Zeeuwse Ver. „Hot Groene Kruis", sprak de heer de Voogd te Vlissingen die bestuur en leden dank bracht voor het mooie werk dat zij voor het welzijn van de gehele bevolking heeft gedaan. Nieuw- en Sint-Joosland is een der eersten die inziet dat schaalvergro ting noodzakelijk is en de vereniging is bereid om met de Groene Kruis Vereniging Middelburg een fusie aan te gaan. Aan de heer Joh. Joosse, secretaris der Vereniging, reikte de heer De Voogd de zilveren legpenning uit omdat de heer Joosse gedurende 28 jaar als bestuurslid zijn beste krachten voor het werk der vereni ging heeft gegeven. Westkapelle Leiders CJV Onder leiding van de heer Jan Reijnhoudt hielden de leiders van de CJV hun vergadering om het driemaandelijkse pr'ogramma vast té stellen. -1 1 Het programma zal o.a.'' bestaan uit sport, competitiewedstrijd, kegel avond, paasfeest, gecombineerde avond met alle CJV-clubs, markt spel en Utrecht avond. Het zomer- programma bevat een speurtocht, kampvuur, buitenspelen, enz. De kermisreis zal gehouden wor den op 6 juli. Deze reis zal door en jongens en meisjes van de clubs meegemaakt kunnen worden. De avond werd met dankgebed be sloten. Viswedstrijden Het bestuur dei- visclub heeft voor het komende sei zoen weer een aantal viswedstrijden georganiseerd. In zee zal gevist worden op de za terdagen 16 maart, 13 april, 11 mei, 26 oktober en 9 november. Op zondag 31 maart, 28 april, 8 september, 22 september en 6 okto ber worden eveneens wedstrijden gehouden. In de Kreek kan gevist worden op 1 juni, 8 juni, 19 juni en 10 juli. Er zullen 2 wedstrijden worden gehouden voor de juniorenleden. Dit zal gebeuren op 22 juni en 20 juli. Een wildwedstrijd wordt gehouden op 21 december. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, 'tel 01140 2377. Klokstraat I Goes tel 01100 6252. EXPLOITATIE ADV. r L. K. M de Jong Inspecteur), Breitnerstraal 11, Terneuzen tel. OII5C 4281. Th. de Bakker, Potgieierstraat 3, lerneuzen tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tel 01140 3168. M. 8ogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraal 81, Terpeuzen, Tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mep S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tal. 01100 5689. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het college van b. en w. van Hulst is van mening dat in het saneringsplan Koeke bakkershoek woningen zouden kunnen worden gebouwd met toepassing van de „beschikking geldelijke steun toegelaten in stellingen", en de „beschikking geldelijke steun particuliere huurwoningen". Gedacht wordt hierbij aan eengezinswoningen en aangepaste woningen. De Hul- sterse woningbouwvereniging is in principe bereid gevonden deze woningen te bouwen. B. en w. zullen de- gemeenteraad, die vrijdagavond 8 maart bijeen komt, voorstellen de architect Jos- F. Bedaux opdracht te geven een plan te ontwerpen voor de bouw van deze woningen. Dé heer Bedaux kreeg van de gemeente Hulst reeds opdrachten in hét kader van de stadsuitbreiding. Om het stadsdeel van Hulst zo verantwoord mogelijk op te bouwen hebben b. en w. besloten een team van deskundigen aan te trekken, zo dat elk onderdeel van de reconstruc tie de volle aandacht kan krijgen. In horizontale zin is reeds (door een bestemmingsplan) een afgerond plan voor deze stadswijk gemaakt. Het komt er nu op aan een deskun dig plan in verticale zin op te stel len. In dit reconstructieteam een primeur in Nederland zullen plaats nemen: de stadsplanoloog ir. Kuyken. een vertegenwoordiger van de rijksdienst voor monumentenzorg, een vertegenwoordiger van de afde ling sanering van het ministerie van Volkshuisvesting, een verkeersdes- kundige van de ANWB, en de archi tect J. Bedaux. Het ligt geenszins in de bedoeling van b. en w. om historisch waarde volle objecten in de binnenstad aan te tasten. Er zal naar worden ge streefd deze gebouwen zo goed mo gelijk tot hun recht te laten komen, omdat hierdoor juist de charme van Hulst zar worden verhoogd. Een stadsplan wordt voor jaren vastgelegd. Daarom wil het college zo voorzichtig mogelijk te werk gaan met d-e reconstructie -en de sanering van de binnenstad, zelfs zodanig dat gesprqktp kan w„orden van .een re- labilitatie. Als men z-ich te zeer ver diept in details of incidentele kwes ties, aldus b. en w., dan kan het to- -aalbeeld schade ondervinden Met ipzet is daarom in eerste instantie gedacht aan de bewerking van de Koekebakkershoek omdat deze hier voor het meest in aanmerking komt. (ADVERTENTIE) Ook in de maanden april, mei en juni worden de speciale MAR- GRIET-naaicursussen gegeven. U kunt zich hiervoor dinsdags en donderdags aanmelden bij mejuffr. M. H. de Lange, Weer ijsstraat 1, Breda, tel. 43446. UTRECHT Aan de Rijksuniversi teit in Utrecht is geslaagd voor het kandidaatsexamen sociale geografie mejuffrouw I. J. M. Buysse uit Aar denburg. Veteranen HVV '24 De vetera nen van HVV '24 hebben een mossel maaltijd gehouden in het clublokaal restaurant P. de Bruyn, hun door de heer De Bruyn aangeboden. Na afloop werd de avond voortgezet met een gezellig samenzijn. Oudste inwoonster overleden Op bijna 98-jarige leeftijd is overleden de wed. Ph. van Kerkhov'en-Neve, die de oudste inwoonster 'was v%n Hulst. Thans is de oudste inwoonster mevrouw de Wed. Hartman-Krijger. Vogelbescherming De heer H. Enkelaar uit Oostburg secretaris van de vogelbeschermingswacht uit Z.W. Vlaanderen, heeft in verband met drukke werkzaamheden voor deze functie bedankt. Sedert het oprich ten van de wacht heeft de heer En- kela'ar deze functie vervuld. Zijn grote kennis over het vogelleven in de streek is voor de wacht altijd van grote betekenis geweest. Jeugdwerk De stichting voor So ciaal en Cultureel werk te Sas van Gent kan zich verheugen in een grote belangstelling van de jeugd. Zo ont stond een paar weken geleden een re- corddrukte van bijna 120 jongeren op een normale zondagavond. Met het oog hierop heeft het bestuur van deze stichting besloten, dat de zon dagavond alleen bestemd zal zijn voor de jongeren van 13 jaar tot en met 15 jaar. Al wie 16 jaar of ouder is, kan dan aan zijn trekken komen op de zaterdagavond- In de maand gaat men een buitentocht maken en een geleide dansavond organiseren. Schieting Uitslag van de schie ting „De Kring", waaraan 18 schut ters deelnamen: A. Renique uit Sas van Gent hoogvogel; P. Goethals uit S. v. G. zijvogel; G. Aper en R. Krieékaert uit S. v. G- ieder 4 kleine, H. v., d. Bossche uit Westdorpe 3 kleine, li. Vlasveld uit S. v. G. 2 kleine vogels. Aardenburg Heemkunde In hotel De Roode Leeuw vond een bijeenkomst plaats van de Heemkundige Kring in W. Z. Vlaanderen. De heer De Vries hield daar een causerie over spook- en griezelverhalen, die vroeger in de streek werden verteld Behalve als 'n groot kenner van deze verhalen, ont popte de heer De Vries zich als een goed voordrager in een voortreffelijk aangepast dialect. Voorzitter J. L. van Leeuwen uit Oostburg bracht de heer de Vries dank voor 'zijn me dewerking. Cadzand Luchtbuksschieten De plaatse lijke luchtbuksclub speelde in hotel: Du Commerce een wedstrijd tegen „De liefhebbers" uit Sluis. De ont moeting eindigde in een overwinning voor Sluis met een verschil van 56 wedstrijdpunten. Het scoreverloop was als volgt: Cadzand: J. Jansen 166, M. van Gemert 161, C. Jansen 158. T. van Gemert 157, A. Jansen 155, Totaal 797. Sluis: F. Descamps 172, R. Rijkborst 172, C- Ekkebus 172 J. Tellier 169 en G. Havers 168. MIDDELBURG Na enige weken geleden „bezocht" te zijn door een eersterangs-gezelschap, waarbij we ons grotelijks bekocht voelden, kre gen we in een zo goed als uitver kochte Middelburgse schouwburg bezoek van een der „provinciale" gezelschappen, namelijk Theater uit Arnhem, dat een voorstelling ver zorgde van Shakespeares komedie „Driekoningenavond of wat u maar wilt" onder auspiciën van de MSC. De regie was in handen van Hans Croiset, die in zijn inleiding veel aandacht besteedt aan een min of meer psychologische ontleding van de hoofdfiguren. Wij moeten direct opmerken dat wij het met zijn ziens wijze niet helemaal eens zijn, vooral niet- met betrekking tot de figuur van Feste, de nar van Olivia: het leek ons, dat de regisseur al te zeer de nadruk heeft gelegd op de taak van Feste; als ceremoniemeester in het dwaze stuk. Zijn narrenwijsheid wordt op die manier bijna buiten al het gebeuren geplaatst. Hij is dood eenvoudig tè serieus, terwijl ons in ziens juist zijn wijsheid het best tot haar recht zal komen, als ze ver pakt zou zijn geweest in meer en dolzinniger dwaasheid. Deze kritische opmerking wil ove rigens absoluut geen afbreuk doen aan de formidabele prestatie van re gisseur en spelers die ons een avond van intens toneelgenol verschaft hebben. Na een wat traag begin, ge deeltelijk te wijten aan het nipt he lemaal overtuigende spel van Eric van der Donk als hertog Orsino, kwam met de komst van de andere hoofdpersonen de vaart er helemaal in. Er was een zo groot aantal ver rukkelijke creaties, dat het onmoge lijk is op alle nader in te gaan. De Viola van Christine Ewert was over rompelend in alle gew.one en onge wone situaties. Gravin Olivia, een van de moeilijkste rollen in de zotte chaos van „Wat u maar wilt", om dat zij de enige „gewone" figuur is, werd zeer aanvaardbaar gebracht door Sjoukje Hooymaayer. Het com pleterende drietal: Jonker Tobias, Maria en Fabio (resp. Hans Tie- meyer, Trees van der Donck en Cor van den Brink) vormden een tinte lend trio, waarbij vooral de eerste twee excelleerden. Peter van der Linden als Jonker Andries Bibber- wang muntte al evenzeer uit in niet te overtreffen dwaasheid. Het grote „slachtoffer" van deze komedie: Malvolio,- werd vertolkt door de regisseur Hans Croiset. Het werd een sublieme rol, zelden zagen wij de tragiek in deze bijna niet meer komische rol zo uitgebalan ceerd weergegeven. Dat de interpre tatie van Feste door Carol Linssen ons niet helemaal aansprak was be slist niet te wijten aan een tekort aan spelmogelijkheden in deze ac teur, maar waarschijnlijk aan de op vatting van zijn rol, zoals die door de regisseur naar voren was ge bracht. Uit de verscheidene open doekjes en het ovationele applaus aan het eind van het stuk bleek wel, hoezeer het publiek dit uitmuntende spel ap precieerde. A. H. Clinge Judo-afdeling De sportschool uit Axel, onder leiding van de heer De Moor zal trachten een afdeling in het dorp op te richten. De bedoeling is om de schoolgaande jeugd en ou deren de gelegenheid te geven om judo te beoefenen. Door deze school zal binnenkort in het Verenigings gebouw een demonstratieavond ge geven worden. Hoofdplaat Jubileum gemeentebode De heer C. J. Mollet heeft zijn 25-jarig jubi leum als gemeentèbode van Hoofd plaat gevierd. De heer Mollet werd met zijn gezin ontvangen in de raad zaal van het gemeentehuis, waar hij gehuldigd werd. Onder de genodigden bevonden zich de wethouders G. H- F. M.- Termote en J. C. Blaakman, de raadsleden Th. Haers; L. F. Roets en C. A. de Ruijsscher, de gemeente-geneesheer dr. J. H. M. Lockefeer uit IJzendijke en het gemeente personeel. Burgemeester J. A. Eekhout, die te vens ook voor de wethouders en de raadsleden sprak, dankte de heer Mollet voor al die j aren trauwe dienst die de gemeentebode door weer en wind steeds goed vervuld heeft. Hij bood hem uit dank een fiets aan na mens het gemeentebestuur. Secretaris M. G. J- Wijffels sprak namens het gemeente-personeel en dankte de jubilaris voor de prettige samenwerking. Ook betrok hij me vrouw Mollet in de hulde. Indien nl. de heer Mollet verhinderd was, nam zij de taak van haar man over. Spre ker bood de jubilaris, namens het gemeentepersoneel, een voetebankje en een kussen aan en mevrouw Mol let mocht prachtige bloemen in ont vangst nemen. Na deze woorden van lof dankte de heer Mollet allen voor de woorden van .dank en voor de prachtige cadeaus. Sluis Plattelandsvrouwen De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hield de jaarvergade ring in café-restaurant „Wilhelmina", o.Lv. mevrouw J. de Hullu-Verplanke De voorzitster wekte de leden op om actief deel te nemen aan de vie ring van het 10-jarig bestaan van de afdeling deze maand. Na het uitbren gen van de gebruikelijke jaarversla gen door de secretaresse, mevrouw J. Almekinders-Risseeuw en de pen- ningmeesterèsse, mejuffrouw A. A. C. A. Metz, werd de laatste voor een periode van 3 jaar herkozen- Mevr. A. Marsman-Klein werd gekozen tot vice-presidente, i.v.m. het vertrek van mejuffrouw M. Witte naar Rot terdam. Na afloop van het huishoudelijk ge deelte hielden de dames zich bezig met het vervaardigen van de pro gramma's voor het tweede lustrum. Krijt op tijd De biljartvereni ging „Krijt op tijd" hield in café restaurant „Wilhelmina" een prijs kamp voor de aangesloten leden. De uitslag hiervan luidde: 1 J. Smalle- gange: 2 Joh. de Bruijne; 3 A. Grqosman. Tegen moeders wil - De biljart vereniging „Tegen moeders wil" or ganiseerde een prijskamp voor de le den in café „Lamminsvliet". De uit slag hiervan was: 1 A. Berckmoes, 2 W. Canon, 3 J. Spee- Sf.-Jansteen Jaarmarkt Donderdag 7 maart zal de jaarlijkse vee-, paarden- en var- kensmarkt worden gehouden. Tradi tiegetrouw zal dit weer een grote' publieke belangstelling trekken en ook zal de aanvoer van vee weer groot zijn. In samenwerking met het jaarmarktcomité zal de middenstands vereniging een haarkapselshow hou den in het Verenigingsgebouw. Ook zullen de plaatselijke midden standers een tentoonstelling houden. Tevens worden er op deze dag ver schillende schietingen gehouden ter wijl er bovendien verschillende ker misattracties aanwezig zullen zijn. Zuiddorpe Plaatselijke film De in het kader van de landelijke filmactie van de Nederlandse Blindenbond opgenomen plaatselijke film zal op woensdag 13 maart vertoond worden. Zoals voor de opnamen reeds werd meegedeeld heeft de film niet de pre tentie een kunstzinnige documentaire over de plaats te zijn, doch dient meer als een gezellig, levend familiealbum gezien te worden. Het zal ongetwij feld een interessante belevenis wor den een rolprent te aanschouwen met de inwoners als hoofdrolspelers. Morgen, woensdag 6 maart: Hansweert 7.09. uur en 19.38 uur. Terneuzen 6.30 uur en 19.01 uur. Vlissingen 6.02 uur en 18.32 uur Wemeldinge 7.40 en 20.05 uur. Toneel. De toneelwerkgroep Pro loog geeft vandaag in de Prins van Oranje 2 jeugdvoorstellingen van „Reinaart de Vos" van Arthur Fau- quez. Dit gebeurt onder auspiciën van de Stichting Zeeuwse Volksuniversi teit. De voorstellingen beginnen om 12.30 u. en 2 u. en zijn bestemd voor leerlingen van het voortgezet onder wijs. Hansweert Oliebollenactie De oliebollenac tie, georganiseerd door de vereni gingen Scheldegalm, Sportlust en Hansweertse Boys is een groot suc ces geworden. Hansweert bleek deze keer wel oliebol-minded te zijn ge weest, gezien het aantal (4800 bol len) dat in een kort tijdsbestek van enkele uren aan de man werd ge bracht. Kapelle Op woensdag 6 maart om vier uur 's middags zal de raad van Kapelle in openbare vergadering bijeenko men. Op de agenda staat o.m. de aan bieding van de begroting voor 1968 van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Verder een voorstel tot benoeming van leden van de commissie tot wering van school verzuim, waarvoor worden voorge steld als no. 1 namens de o.l.-school Schore W. J. Bierens; bijzondere la gere -school Kapelle D. Verwey; o.l.- school Kapelle G. H. Ossel; bijzondere lagere school Biezelinge K. J. de Koeyer; tuinbouwschool Kapelle J. op 't Hof en namens meerderjarige inwoners der gemeente C. Traas. Voorgesteld wordt een subsidie van f 100 te geven voor de bouw van een kamphuis aan het Veerse Meer door de stichting Padvinderskampeercen- trum Zeeland. De woning Ceresstraat 2 willen b. en w. verhuren aan de heer M. Dijk- wel; een perceel grond in het Te kenburg aan de stichting beheer land bouwgronden. Tevens wordt de raad gevraagd het college te machtigen om gemeentegronden die zijn gelegen in het ruilverkavelingsgebied. Ka- pelle-Wemeldinge te mogen verhuren aan de S.B.L., indien zulks noodzake lijk blijkt. Voor de verhuur van de houten barak aan de bijzondere kleu terschool te Schore willen b. en w. een bedrag vragen van f 74.15. Voor de aanleg van een rioolleiding langs de Smokkelhoekweg vanaf het pompgemaal tot het restaurant De Caisson moet een zakelijk recht wor den gevestigd. Voorgesteld wordt de woningwet woning Nieuwe Achterweg 5 te ver kopen aan de bewoner de heer F. C. Castel. Op de hoek Biezelingsestraat- Julianastraat zal een bochtverruiming plaatsvinden. Hiervoor zal worden aangekocht van de heer J. G. Evers- dijk 57 m2 grond en van de heer J. J. van Willegen 15 m2. Het boek over de geschiedenis van Kapelle zal 628 pagina's bevatten, dat is 130 meer dan eerst was gedacht. Hiervoor wordt een aanvullend krediet voor gesteld van f 6,50 per stuk, in totaal f 8125. Verder zal een gesprek ge voerd worden over de bouw van een zwembad. Nieuw initiatief jeugdwerkcommis sie Uit de jeugdwerkcommissie van de Herv. Kerk is een speciale jeugddienstcommissie gevormd, die de jeugddiensten gaat organiseren. In deze commissie zijn ook twee jon geren uit Biezelinge opgenomen, want het is de bedoeling de jeugd diensten samen met de Herv. Kerk van Biezelinge op te zetten. Voor Kapelle hebben in de jeugd dienstcommissie zitting Toos Kor- stanje en Carola Bierens en voor Bie zelinge Anja Lukasse en John Bruck. De jeugddienstcommissie heeft ook 't initiatief genomen voor een jeugd dienst op zondag 31 maart a.s. in Knokke (België). Men wil dan kennis maken met ds. Middag en de Protestantse gemeente van Knokke, waarmede de jeugd werkcommissie van de Herv. Kerk in Kapelle in de toekomst nauw con tact wil houden. Via de Classis Goes was het verzoek gekomen van de voorganger van de protestantse .ge meente in Knokke om contact met een jeugdwerkgroep ;n Zeeland en Kapelle heeft besloten dat op zich te nemen- Bloembollenwedstrijd Ruim 80 potten met bloeiende bolbloemen waren er ingezonden op de tentoon stelling die in het CJV-gebouw te Kapelle werd gehouden. Ze werden gekeurd door een jury bestaande uit de heren J. Op 't Hof, J. A. Verha- ge en J. Barth. In de rubriek vrije inzendingen, gingen alle prijzen die beschikbaar waren naar de heer J. Hermes. De wedstrijd van de Floraliavere- niging voor het in bloei trekken van bloembollen leverde de volgende uit- slag op: Hyacinthen: 1 L. Lavooy, 2 P. Braam, 3 mevrouw Nijsse - Knuist. Tulpen: 1 P. Hermes, 2 P. Oele, 3 J. Hermes en J. A. Mol. Narcissen: 1 mevrouw Hundersmarck, Katten- dijke, 2 A. Nijssen Hzn, 3 M. Veer- hóek; wedstrijd serie van drie ver schillende bollen: geen eerste prij zen, 2 A. op 't Hof en M. Veerhoek, 3 J. Hermes. De heer J. M. Huis- soon, voorzitter van de Floraliavere- niging reikte de prijzen uit. Wolphaartsdijk Ned. Chr. Vrouwen De Ned. Chr. Vrouwen Bond afd. Wolphaarts dijk hield haar jaarvergadering onder leiding van de presidente mevrouw E.-C. L. Goethals-Sneep. Van de Ge reformeerde en Hervormde vrouwen vereniging warenenkele' afgevaar digden aanwezig. Na de jaarversla gen- van secretaresse en penningmees- terésse, volgde de bestuursverkiezing. De niet-herkiesbare mevrouw J. van Damme-Boon werd vervangen door mevrouw P. de Leeuw-v. d- Giezen, terwijl verder tot bestuurslid wérd gekozen mevrouw C. P. de Witte-Lu- casse. De streekvergadering in Goes zal zijn op 21 maart. Yerseke Ongeluk. Gistermorgen raakte de heer J. B- tengevolge van een be vroren wegdek op de Postweg in een slip en hij vloog met zijn personen wagen tegen een boom. De heer B. werd door een passerende automo bilist met moeite naar de Postbimg gebracht, vanwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Opname in een ziekenhuis bleek noodzakelijk. De auto werd zwaar beschadigd. ber een gespecificeerde begroting van baten en lasten en van buiten, gewone uitgaven en ontvangsten voor het volgende kalenderjaar Van de gestelde data is niet de hand' jehoudén. Het gemeentebestuur van luist is van plan het bestuur van 3e stichting hierop attent te maken mits het gemeentebestuur van Hon- tenisse hiertegen geen bezwaren aanvoert? B. en w. van Hontenisse stellen de raad, die morgenavond bijeenkomt, voor akkoord te gaan met het voornemen van het Hul. sterse gemeentebestuur. (Van onze adverteerder» ST.-JANSTEEN Woninginrichting Bleyenbergh Reeds verschillende jaren bleek de winkel annex toonkamer van Bley- enberghs Woninginrichting in de Hoofdstraat 47 te klein te zijn- Burgemeester Reuser opende nu onlangs de geheel vernieuwde zaak waarbij de ruimte eens zo groot is geworden. Vele bloemen en geschen ken werdén aangeboden en vele vrienden en relaties kwamen de fa- mille Bleyenbergh gelukwensen aan bieden. De mooiste bankstellen, slaapkamermeubelen, gordijnstoffen etc. werden tentoongesteld. WOLPHAARTSDIJK. In Wol phaartsdijk werden de jeugd-school- kampioenschappen van Sportschool W. Geelhoed gehouden. Kampioen van de zes-jarigen werd René v. d. Eynden (Halsteren), 7-ja- rigen: Kees van froorden (Kruinin gen), acht-jarigpn: Jjaconjien^abeke (Krabbendijkë), 9-jarigen: Peter v.cl. Borgt (Kruipingen)., lOrjarigeru -fan van Iwaarden (Kruiningen), 11-jari- gen: Evert Eckhart (Kruiningen), 12- jarigen: Jacqueline Schut (Halste ren), 13-jarigen: Arie v. d. Ree (St. Maartensdijk) en 14-jarigen: Wim v.d. Klooster (Halsteren). Algemeen kampioene van de 63 ge selecteerden, werd Connie Nieuwen- huize uit Kruiningen. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Het gemeentebe stuur van Hontenisse is er door bur gemeester en wethouders van Hulst op gewezen, dat de stichting „St.- Lidwina-ziekenhuis" in Hulst tekort schiet In de afspraken, die gemaakt zijn in verband met verleende ga ranties voor geldleningen ten be hoeve van de bouw van het zieken huis. Jaarlijks dient het bestuur van de stichting nl. aan Hulst en Hontenisse over te leggen: 1. in de maand april een balans met exploitatierekening en winst- en verliesrekening, verge zeld van een accountantsrapport en een beredeneerd verslag over het af gelopen boekjaar; 2. vóór 1 septem- TERNEUZEN Luxor 20 uur Gespuls in Arizona 14 jaar KOEWACHT V. J. Th|js 14 uur Bejaarden- en invalidenschieting KLOETINGE Prins van Oranje 19.30 uur Raadsvergadering MIDDELBURG City 20 uur Mijn prinses 18 Jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Mijn prinses 18 jaar GOES Grand 20 uur 's Nachts langs het strand 18 jaar ANTWERPEN Rex Cool hand luke, 14 J. Odeon Le grand meaulnes, a.l, Pathé Het zand was rood, 14 j. Rubens The war wagon, a.l. Ambassades l'Etranger, 14 j. Savoy Wat een vakantie, a.l. Astrid Cowboy in Afrika, a.l. Quellin Millie, a.l. Astra Jerry blijft er buiten, a.l. Capitole De pistolero, a.l. Tetro James Bond, 14 j. Aanvang 12, 16.30, 19 en 21.30 uur KVO 20 uur De macht van het noodlot Ned. Kameropera 20.30 uur De grote Duitsers TURNHOUT Kursaal Ik heb Raspoetin 'gedood, 18 J, Forum Dood Johnny Ringo, 18 j. Palace Sherlock Holmes tegen Jack the Riper, 18 j. Aanvang 20 uur BRUGGE Memlmc Het hevig duel, 18 J. Zwarte Huis Wilde engelen, 18 j. Forum Wat een- vakantie, a.l. Capitool De leeuw, 14 j. Scala De karatedoders. 18 J. Aanvang 20 uur Stadsschouwburg 20 uur Man is man (Brécht) GENT Capitole Casino Royal, 18 Majestic Goed gespeeld Matt Helm. 18 j, N Plaza De getemde feeks, 14 J. Select Bonnie en Clyde, li j.. I Savoy De oude man en het kind, 14 J. Area 20.15 uur Het lied van andere mensen ST. NIKLAAS Century Hun laatste slag, 18 J. Palace Een dozijn ploerten, 18 J. Rex De doder is onder ons, 18 J. Scala Het stuift in Rio, 18 j. Stadsschouwburg 20 uuf De getemde feeks MIDDELBURG City 20 uur Mijn prinses, 18 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Mijn prinses 18 Jas: 1 OOSTBURG _N I Ledel Theater 20 uur Cabaret PePlje I AXEL Verenigingsgebouw Geref. kerk 20 W Openbare voorlichting Mammoetwet I ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag GENT Bioscopen: Als onder vandaag Kon. Opera 20 uur Paganini ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag ENKELE OPSTOPPECS LATEI?... EISEML'JK MAS JE FATSOEN LIJKE MENSEN NIET vee- TEOUWEN... (ADVERTENTIE) I (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Vlissiifg gemeentebestuur heeft besloten wet een oude gewoonte in de begi "ngsbehandeling te breken. Hegrotingsvergadering zal rl toelijk niet 's morgens maar 's avon beginnen. Dan zullen de fractievocl titters hun algemene beschouwi pn houden. De volgende morg Kunnen burgemeester en wethoude zich dan hierop bezinnen, waarna to de vergadering, die dan 's mi ags weer begint, op deze bescho "ingen kunnen antwoorden. De ve gadering, met de hoofdstuksgewij Behandeling van de begroting, k; 7° eventueel in de avonduren wordt voortgezet. Voorheen trachtte men in een oc tend-, middag- en zo nodig avon ergadering, de behandeling in ét "ag af te ronden. Dnderdag 25 april, 's avonds acht ,.v. uar' zuUen de algemene b enouwingen worden gehouden, te yhi de vergadering vrijdagmidd. m tWee uur zal worden voortgezt HAARLEM (ANP) In de nac «n zondag op maandag is de 2 i I® H- de Ridder uit Haarlem westelijke Randweg in Haarle snU zyn auto meteen vrij gro en a tegen een vangrail gebot toet rna in eenraking gekomt stun j6n hem passerende auto, b uit 7 rï°or een 23-jarige inwon j- ?amslag. De Haarlemmer ove Üp na Het ongeval. De Zeeu hui- een shock naar het zieke Doliuls vervoerd, heeft volgens hpht, verklaard acht glazen bier "ebben gedronken.

de Stem | 1968 | | pagina 2