Vanavond beraad over de ziekenhuiskwestie Eerste hulp in verkeer SP AI Diocesane schoolraad in Breda geïnstalleerd J. cle Visser in bestuur veiling organisatie Fototentoonstelling in stadhuis te Hulst LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Upper Ten schoenfabriek in Dongen gaat sluiten IN VERPLEEGSTERSHUIS TE VLISSINGEN Teleurstelling over gebrek aan belangstelling bij koorconcert BNMO Zeeland kwam bijeen Dagblad De Stem Sterrenwacht in Middelburg officieel geopend WALCHEREN VLISSINGEN ZUID-BEVELAND D. Spaan nam afscheid Pandora speelde De Heilige Vlam Inbrekers stalen voor 4500 ONDERWIJSCENTRUM START Vrijheid Auto's botsten op rijksweg 60 bij Hulst l-vLaaNderén 'Veel belangstelling voor aansluiting op aardgasnet Televisie „closed circuits'' Fa. H. Jongenelen OU E. van Dijk-Ligtvoet en haar dochter Mary MORGEN HOOGWATER f„. Oudemolen det laatste plaats over aan Borgvliet DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 4 MAART 196S "»«wi (Van een onzer redacteuren) SINT JANSTEEN „Ik hoop, dat de muzikale band tussen het Sint Caeciliakoor en het Oosterliouts Ka merkoor nog steviger zal worden en dat volgend jaar weer een dergelijk concert mogelijk zal zijr in Sint Jansteen". Dit zei de voorzitter van de Instuif te Sint Jansteen, de heer C. van Hecke, na afloop van een bij zonder goed geslaagd concert in het Verenigingsgebouw, verzorgd door het St, Caeciliakoor te Sint Jansteen en het Oosterliouts Kamerkoor, o.l.v- respectievelijk Wim en Huub Bartz. De belangstelling voor deze uitvoe ring, georganiseerd door de Instuif, was matig. Dat werd door de weinige aanwe zigen, die zich bijzonder enthousiast toonden over de prestaties van beide koren, in hoge mate betreurd. Bur gemeester Reuser van Sint Jansteen, die de verrichtingen van St. Caecilia op de voet volgt, sprak met nadruk zijn teleurstelling en verwondering uit over de geringe aandacht, welke een dergelijk cultureel gebeuren in zijn gemeente kreeg. „Er wordt wel eens gezegd", zei hij na afloop van het concert, „dat St. Caecilia zich teveel buiten Sint Jansteen laat zien. Nu treedt het koor eens op in eigen gemeente en nog wel samen met een ander koor van allure, maar er is geen interesse. Dat vind ik bedroe vend." Ook enkele bestuursleden van St. Caecilia spraken hun teleur stelling uit over de schrale publieke belangstelling. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Bond van Ne derlandse Militaire Oorlogsslachtof fers afdeling Zeeland heeft haar al gemene jaarvergadering gehouden. Voor deze gelegenheid waren een honderdtal leden uit diverse plaatsen in Zeeland naar het „Schelde kwar tier" te Vlissingen gekomen. Penningmeester J. Bostelaar uit Vlissingen deelde mede dat de ba lans over 1967 met een batig saldo afgesloten kon worden- Nadat de notulen van de vorige vergadering werden aanvaard, gaf secretaris, de heer M. de Dreu uit Goes in zijn jaarverslag een over zicht van de activiteiten van het af gelopen jaar. Hij memoreerde hier bij o.a. de verhoging van de kleding- vergoeding voor prothesedragers en de tegemoetkoming in de kosten van blindengeleidehonden. Verder noem de hij de BNMO-vakanties en de herdenkingsdag van de Wereld Ve teranen Federatie te Kapelle-Bicze- linge ter herdenking van de in mei 1940 in ons land gesneuvelde Franse militairen. Uit zijn verslag bleek verder dat de afdeling momenteel bestaat uit 50 oorlogsweduwen en 113 oorlogsin validen. Bij de bestuursverkiezing die hier na werd gehouden werden de voor zitter de heer P. Paree en de be stuursleden mevr. C. M. Pleyte - Koolwijk en de heer M. de Dreu bij acclamatie herkozen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraal I Goes. tel. 01100 - 6252. EXPLOIT A rit ADV L. K M de Jong Inspecteur) Breitnerstraat II, lerneuzen tel 0II5C 4281. Th. de Bakker. Potgieter«iiaat 3, lerneuzen tel 01150 2601. C. Steenhakker. Fr. v Waesberghestr 37, Hulst, rei 01140 3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg tel. OH 70 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat I, Goes, tel 0110C 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen tel. 01150 3296. J. Robesin Kijkuit 18 20, Axel, tel 01140 2005. Ch, Schets, Kromme Weele 4, Midde1 burg. Mei S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel 01100 5689. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vanavond, maandag, zal in het verpleeg stershuis van het St. Josephzie- kenhuis in Vlissingen een beslo ten beraad plaats vinden over de ziekenhuiskwestie. Voor de bij eenkomst, die onder leiding zal staan van de heer ir. J. Schoon- derwoerd, voorzitter van de stichting Streekziekenhuis St. Joseph zijn vooraanstaande per sonen van katholieke instellin gen en organisaties in Vlissingen uitgenodigd. Bedoeling van het bestuur is om de katholieke gemeenschap van Vlis singen nader in te lichten over zijn standpunt over de ontstane kwestie: (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het was voor de Zeeuwse amateur-astronomen za terdag een grootse dag. Toen werd de volkssterrenwacht „Middelburg" officieel geopend door ir. G. Kranen, directeur van de Vitritefabriek in Middelburg. Ir. G- Kranen wees in zijn ope- ningstgespraak op het belang van de volkssterrenwacht. „Dit is iets voor de gewone man, voor de mensen die bereid zijn denkwerk te verrichten, die hun vreugde voor 'n belangrijk, deel beleven in het studeren, waar nemen en zelf werken. De intellectu ele zelfwerkzaamheid staat bij de sterrenwacht voorop," aldus ir. G. Kranen. Hij zag „die gewone man" dan ook in 'n breder verband. „Men sen die bereid zijn denkwerk te ver richten vindt men in alle lagen van de bevolking en in alle opleidingen. Vooral nu de ruimtevaart in het mid delpunt van de belangstelling staat zal de belangstelling voor 'n amateur sterrenwacht toenemen." aldus ir. Kranen. Voor de officiële opening zette ini tiatiefnemer Jac. Sohier de doelstel lingen van de volkssterrenwacht „Middelburg" uiteen. „We willen de sterrenkunde populair maken voor de gewone man door het houden van openbare avonden". Ook geeft de volkssterrenwacht een cursus ster renkunde voor beginners. Hiervoor bestaat grote belangstelling. Philatelica De Int. Ver. „Phila- telica" heeft in het Anker te Vlissin gen een grote postzegelbeurs gehou den- Bij de nieuwtjesdienst was men vooral uit op de nieuwe uitgiften van de Nederlandse Antillen met betrek king tot de 19e Olympiade te Mexico waarvan ook de eerstedag-omslagen reeds aanwezig waren. Verder waren er nieuwe uitgiften van: Indonesië, Frankrijk, Duitsland, Israël, USA, Japan, België, Engeland e.a. In een apart zaaltje kon men 452 kavels bezichtigen, die 's middags geveild werden. Er werden er onge veer 200 verkocht. Rilland-Bath (Van onze correspondent) Op zeer hartelijke wijze is zaterdag middag afscheid genomen van D. Spaan, onderwijzer aan de openbare lagere school te Rilland-Bath. Als eerste spreker nam burge meester J. C. W. Jobse het woord. De 17 jaar die u hier aan de school hebt gewerkt zullen voor ons onver- telijk zijn, zei hij. Burg. Jobse over handigde namens het gemeentebe stuur een enveloppe met inhoud. Na mens oud-leerlingen sprak de heer C. Lobbezoo. Hij bood hem een cas sette-recorder aan- Vervolgens spraken nog oud-collega de heer D. Vonder, de heer P. v.d. Peyl, dr. J. A. Kamps. Het waarne mend hoofd der school M. Verijzer sprak namens collega's en kinderen, Hij overhandigde de heer Spaan een mozaïek, dat door het schoolperso- neel en de kinderen is vervaardigd. Het mozaïek stelt voor, een uil, te ken van wijsheid, en een opkomende zon, teken van de jeugd, twee boeken en de datums 1-5-51 (de komst van de heer Spaan) en 1-3-68 het af scheid. B. Rooze als voorzitter van de ou dercommissie nam afscheid van de' scheidende onderwijzer met de woor den: „Meester, hartelijk dank voor wat u de Rillandse kinderen hebt ge leerd en voor het vele werk voor onze school gedaan." Ongeluk Een bestelauto van N.V. Stroom uit Goes bestuurd door J. B. uit Rilland is in de Valkenisseweg op weg naar de zeedijk Zimmerman- polder over de kop geslagen en in de sloot terechtgekomen. Oorzaak is ver moedelijk dat B. verblind werd door lichten van een landbouwtrekker. B. liep hierbij een beenbreuk op en is overgebracht naar Ziekenhuis Bergzicht in Goes. De auto werd to taal vernield. eigen nieuwbouw van zowel het pro testantse ziekenhuis Bethesda als het r.-k. St. Joseph, of één gezamenlijk nieuw ziekenhuis. Tijdens de bijeen komst zal aan de vertegenwoordi gers van o.m. kerk- en armbestuur, KVP-raadsleden en andere organisa ties Informatie worden verstrekt over de motieven, die het bestuur hebben doen besluiten om de plannen voor de bouw van een eigen nieuw zieken huis verder uit te voeren. Zoals be kend stelt het bestuur van Bethesda zich op eenzelfde standpunt. Belang rijkste beweegreden daarbij is, dat de afzonderlijke voorbereiding al zover is gevorderd, dat het ontwerpen van nieuwe gezamenlijke plannen een te grote vertraging zou opleveren Voorts zijn in de tot nu toe gedane voor bereidingen al belangrijke bedragen geinvesteerd. Voor de bijeenkomst van hedenavond is ook uitgenodigd de voorzitter van de KVP afdeling Vlissingen de heer P. Wilderom. De afdeling heeft op deze zelfde -avond een ledenvergadering. In deze verga dering zal waarschijnlijk het stand punt van de afdeling in deze kwestie worden vastgesteld. De heer Wilder om heeft vorige' week deelgenomen aan een beraad van de voorzitters van behalve de KVP de afdelingen van CHU en ARP. Aanleiding tot deze bijeenkomst was een verzoek van de PvdA-afdeling in Vlissingen tot het betuigen van adhesie van deze politieke partijen aan een motie, in een ledenvergadering van de PvdA aangenomen, waarin zeer nadrukke lijk de wenselijkheid van één groot ziekenhuis voor Vlissingen werd ge steld. De voorzitters van de KVP, CHU en ARP afdelingen hebben even wel besloten zich eerst nader te infor meren door het horen van de bestu ren van beide ziekenhuizen en van de landelijke ziekenhuiscommissie welke laatste een samengaan van de ziekenhuizen voorstaat. (Van onze correspondent) GOES In De Veste te Goes is het toneelstuk „De Heilige Vlam" van W. Somerset Maugham opge voerd met d.a-v. een rechtbank die handelde over het in het stuk ge stelde probleem der .euthanasie. Het moet gezegd worden dat to neelgroep Pandora uit Nieuwdorp het stuk onder regie van de heer J. Non- nekes niet onverdienstelijk bracht. Vooral Fina Verschrage als Stella, de vrouw, Koos Wondergem, als me vrouw Tabret de moeder, en invaller Aarnoud v. Oosten als de huisvriend en behandelend geneesheer Dr. Har vester, wisten hun figuraties waar te maken. De rechtbankzitting stond onder presidentschap van de heer V. G. Schoenmakers met als deskundigen drs. A. Heuzeveldt en dr. G. M. Kem- me. Officier van justitie was mr. A. A. M. Pinkse, advocaat- Als jury werden twaalf personen uit de zaal gekozen. In zijn requisitoir pleitte de officier voor schuldig. Hierop zei de verdediger dat er weliswaar alge meen geldende regels zijn maar dat menselijkerwijs uitzonderingen mo gelijk zijn. Hij achtte niet dat er moord was gepleegd. Na het beraad van de jury werd het schuldig over de beklaagde uit gesproken met 9 tegen 3 stemmen. (Van onze correspondent) GOES In de woensdag in Goes gehouden jaarvergadering van de Provinciale Zeeuwse veilingorgani satie is afscheid genomen van het be stuurslid de heer A. de Jager te Nieuw- en St.-Joosland, die zich in verband met zijn leeftijd niet meer herkiesbaar had gesteld. Voorzitter P. J. J. Dekker bracht hem hartelijk dank voor de vele diensten die hij bij de tuinbouw en de veilingen heeft bewezen. In de vaca ture van de heer De Jager werd als bestuurslid gekozen de heer J. de Visser te Serooskerke. De heer P. J. J. Dekker werd met algemene stemmen herkozen. De voorzitter en enkele staffunk- tionarissen van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen gaven een toelichting op de agenda van de alge mene jaarvergadering van de lande lijke veilingorganisatie, die op 21 maart in Scheveningen zal worden gehouden. Hierin komen o.a. voor stellen met betrekking tot nieuwe af- zetsystemen voor groenten en fruit aan de orde. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Onbekenden heb ben in de nacht van vrijdag op za terdag ingebroken in de kruideniers zaak van de heer M. L. J. R. aan de Rentmeesterlaan in Middelburg Zuid. De dader(s) verschaften zich toegang tot de winkel door een ruit in te slaan. Uit de winkel zijn ont vreemd een groot aantal pakjes en sloffen sigaretten, verscheidene do zen sigaren, 200 paar nylons, een hoeveelheid blikjes worst, snoep en wasmiddelen alsmede 20 gevlochten boodschappentassen voor een totale waarde van f 4500. De inbraak werd zaterdagochtend door de eigenaar ontdekt. De recherche stelt een on derzoek in. (Van een onzer verslaggevers) DONGEN Binnen enkele dagen zal beslist worden over de toekomst van de Upper Ten Luxe Schoenfa briek n.v. te Dongen. Hoewel nog niets officieel bekend is, staat de fabriek op het punt gesloten te wor den. De 25 werknemers zou reeds ontslag zijn aangezegd. De directie van de fabriek was gisteravond voor toelichting op de geruchten, die in Dongen de ronde doen, onbereik haar- Vermoedelijk is de fabriek in moeilijkheden gekomen door gebrek aan voldoende orders. Voor dinsdag is een vergadering uitgeschreven waaraan zowel de directie, de aan deelhouders, als vakbondsvertegen woordigers deelnemen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Na twee jaar voor bereidende besprekingen is zater dag in Breda, met drie toespra ken en een muzikaal intermezzo, de diocesane katholieke school raad Breda geïnstalleerd. De raad is een regionaal toporgaan voor het r.-k. onderwijs waarin ouders, schoolbesturen leerkrach ten en de kerkelijke leiding ver tegenwoordigd zijn. Bisschop H. Ernst legde in zijn in stallatierede de nadruk op de geza menlijke verantwoordelijkheid die de voorheen nogal exclusieve verant woordelijkheid van de bisschoppen voor het r.-k. onderwijs vervangt. „De pastorale bezorgdheid die des tijds de bisschoppen heeft bewogen overal de stoot te geven tot de op richting van katholieke scholen, is niet verdwenen, maar kan zich nu toespitsen op een zorg dat de wezen lijke christelijke waarden door het onderwijs en de katechese in de school worden overgedragen", zo zei de bisschop. De gedachte van de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle bij het r.-k. onderwijs betrokkenen werd in 1966 onder woorden gebracht door kardinaal Alfrink bij de installatie van de Nederlandse katholieke schoolraad. In 1967 is in het bisdom Roermond al een diocesane school raad opgericht. Het bisdom Breda is nu gevolgd. In het bestuur van de schoolraad, waarvan vicaris-generaal A. Theeu- wes voorzitter is, zijn alle streken van het bisdom evenwaardig verte genwoordigd. Er zijn drie werkge bieden: Zeeland, Bergen op Zoom— Roosendaal en Breda. Aan een re gionale opbouw van het bestuur is de voorkeur gegeven boven een in richting naar soorten van onderwijs. Voor die laatste mogelijkheid koos men wel in de Nederlandse en in de Limburgse schoolraad. Op korte termijn wil men starten met een bescheiden werkapparaat, een diocesaan onderwijscentrum. De activiteiten van de bisschoppelijke inspectie zullen in die van het cen trum worden ingepast. Voorlopig zal het centrum slechts twee medewer kers hebben, drs- A. Bakx en dr. J. Jansen. Een van hen zal zich speci aal toeleggen op bestuurlijke en or ganisatorische vraagstukken, terwijl de ander zich vooral zal bezighouden met de pastoraal-katechetische vraagstukken. Bisschop Ernst on derstreepte zaterdag het dienstbare karakter van de schoplraad. De Brabantse commissaris van de koningin, dr. C. N. M. Kortmann, zei dat de taak van het onderwijs in onze ingewikkelde, door de techniek beheerste wereld moet zijn de ont wikkeling van de persoonlijkheid en de individuele vrijheid. Het onderwijs staat in Brabant voor een moeilijke opgave, meende de commissaris. „Wij hebben hier een zwaar overwegend r.-k. onder- wijspatroon gekend dat zich nu in het geheel moet inpassen, omdat Brabant zich duidelijk integreert in Nederland en in het omringende cultuurgebied". De Zeeuwse com missaris van de koningin^ mr. J. van Aartsen, was verhinderd om de installatie bij te wonen. De voorzitter van de Nederlandse katholieke schoolraad, dr. J. Sel- man, maakte in zijn toespraak onder meer enkele kritische opmerkingen over de schoolverzorgingsdiensten (duur, maar „resultaten niet indruk wekkend"), de autonomie van de schoolbesturen („niet het inzicht van de plaatselijke autoriteiten dient doorslaggevend te zijn") en de ge meentelijke subsidies voor het lager onderwijs („ook, en wellicht vooral, in het zuiden bepaald te laag"). (Van een onzer verslaggevers) HULST Aanzienlijke materiële schade ontstond door een botsing op de kruising rijksweg 60 Absdaalseweg (de tweede op dit punt in het afge lopen weekend) onder Hulst. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor De aanrijding ontstond doordat de Belgische bestuurster van Kloosterzande Over de kop Op de Hulsterweg moest J. J. plotseling uitwijken met zijn personenauto voor een op de weg liggend voorwerp. De auto slipte, sloeg over de kop en werd totaal vernield. J. liep bij het ongeval lichte verwondingen op Tegen slagboom Bij de rijkspo litie is aangifte gedaan, dat in de nachtelijke uren een tot nu toe onbe kend gebleven persoon met zijn auto tegen de slagboom is gereden, die de toegang tot de veerboten afsluit. Het ongeval moet gebeurd zijn na het vertrek van de laatste veerboot naar Kruiningen. De slagboom werd vrij ernstig vernield, terwijl de betonblok ken waarmee de slagboom is veran kerd uit de grond werd gerukt. De auto zelf waarmede tegen de slag boom is gereden moet ernstig ver nield zijn, getuige de afgebroken on derdelen die op de weg zijn blijven liggen. Sluiskil (Van een onzer verslaggevers) Op een vraag van de heer M. van Nispen (KVP) in de jongste Terneu- zense raadsvergadering, gaf wethou der M. de Vos ten antwoord, dat er in Sluiskil veel belangstelling blijkt te zijn voor aansluiting op het aard- gasnet. De Zegam heeft in Sluiskil 590 en quêteformulieren uitgedeeld. Tot nu toe hebben 333 mensen hun formulier ingevuld teruggezonden. Van hen re ageerden er 265 positief en 68 nega tief. „De kans, dat Sluiskil in aan merking komt voor aansluiting, komt mij groot voor", aldus de wethou der. „We moeten echter afwachten wat de overigen doen". De Zegam zal bij degenen, die niet geantwoord heb ben een nadere opiniepeiling verrich ten. (ADVERTENTIE) Een van de slachtoffers van de frontale botsing op de rijksweg- kruising bij de Zeelandbrug wordt eerste hulp verleend. Bij dit on geluk werden drie personen zwaar gewond en vier licht. een personenwagen mej. P. H. uit Temse geen voorrang verleende aan een personenwagen, bestuurd door de heer P. J. W. uit Ossenisse. Mej. P. H. kwam uit de richting Kapellebrug en wilde op de kruising linksafslaan richting Axel. Op hetzelfde moment naderde de auto van de heer W. uit de richting Perkpolder. (ADVERTENTIE) verhuur televisie-camera's en ontvangers Voor shows, demonstraties, enz. Raadhuisstraat 38 Nieuwe Markt 51 ROOSENDAAL Tel. 01650—4760. ETJ (Van onze corrrespondent) HULST In de Burgerzaal van het stadhuis te Hulst wordt tot en met 14 maart een grote fototentoon stelling gehouden. Het bijzondere van deze tentoonstelling is dat het hier foto's betreft, die door leerlingen van het Hoger Instituut St. Lukas te Brus sel, onder leiding van hun leraar de heer Walter de Mulder uitsluitend in Hulst zijn gemaakt. Door wethou der de heer J. Stolte werd de offi ciële opening verricht- Hij zei verheugd te zijn met deze tentoonstelling, die een stimulans voor de jeugd kan betekenen. Hierna werd een inleiding gehouden door de heer A. J. Bal, hoofdinspec teur voor jeugd en vrijetijdsbesteding te België. Spreker beschouwde deze tentoonstelling als nuttig en belang rijk. De jongelui die hebben meege werkt hebben de meest typische fa cetten van Hulst eruit gehaald. De heer Bal dankte tevens het ge meentebestuur van Hulst voor de grote medewerking en voor het be schikbaar stellen van een zaal van het stadhuis. Tot slot werden door de heer Bal op interessante en vlotte wijze de verschillende tentoongestel de foto's van commentaar voorzien. De tentoonstelling is geopend: 4 tot en met 8 maart 8.30-17.30 uur. 9 maart en 10 maart 14.00-18.00 uur. 11 tot en met 14 maart 8.30-17.30 uur. Hiermede danken u mevrouw voor uw hartelijke attentie, ontvangen bij het 60-jarig bestaan van de zaak. Bergen op Zoom, maart 1968 MART VAN DIJK Foundations in het betere genre Kremerstraat 9 ULINGfc L. de Vijlder 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Battle of the Bulge MIDDELBURG City 20 uur Mijn prinses, 18 j. GOES Grand 20 uur 's Nachts langs het strand. 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Mijn prinses 18 Jaar ANTWERPEN Antw. Kameropera 20 uur De schout molenarin Rex Cool hand luke, 14 J. Odeon Le grand meaulnes, a.l. Pathé Het zand was rood, 14 j. Rubens The war wagon. a.l. Ambassades l'Etranger, 14 j. Savoy Wat een vakantie, a.l Astrid Cowboy in Afrika, a.l. Quellin Millie, a.l. Astra Jerry blijft er buiten, a.l. Capitole De pistolero, a.L "Tetro James Bond, 14 j. Aanvang 12, 16.30, 19 en 21.30 uur TURNHOUT Kursaal Ik heb Raspoetin gedood, 18 J. Forum Dood Johnny Ringo, 18 j. Palace Sherlock Holmes tegen Juk the Riper. 18 Aanvang 20 uur BRUGGE Memlinc Het hevig duel, 18 j. Zwarte Huis Wilde engelen, 18 J. Forum Wat een vakantie, a.l Capitool De leeuw, 14 J. Scala De karatedoders, 18 j. Aanvang 20 uur GENT Capitole Casino Royal, 18 j. Majestic Goed gespeeld Matt Helm. 18 i Plaza De getemde feeks. 14 J, Select Bonnie en Clyde, IC j. Savoy De oude man en het kind, 141 ST. NIKLAAS Century Hun laatste slag, 18 Palace Een dozijn ploerten, 18 J Rex De doder is onder ons, 18 j. Scala Het stuift in Rio, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Gespuis in Arizona 14 jaar KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Bejaarden- en invalidenschieting KLOETINGE Prins van Oranje 19.30 uur Ra adsvergadering MIDDELBURG City 20 uur Mijn prinses 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Mijn prinses 18 JMJ GOES Grand 20 uur 's Nachts langs het strand 18 Jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 20 uur De macht van het noodlot Ned. Kameropera 20.30 uur De grote Duitsers TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Stadsschouwburg 20 uur Man is man Brecht GENT Bioscopen: Als onder vandaag Area 20.15 uur Het lied van andere mensen ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag Stadsschouwburg 20 uur De getemde feeks Morgen, dinsdag 5 maart WJ Hansweert 6.31 uur en 18.57 uw. Terneuzen 5.50 uur en 18.17 uur. Vlissingen 5.22 uur en 17.47 uur» Wemeldinge 7.07 uur en 19.29 uur. gen van gisteren jn TSC zijn m Daarna volgen - even verrassend - niet uit de running dient aangetekend 4 Vlissingen verloor De Valk. DESK (Van on: de eersl nog mee mc clubs Helr te rak te word verder geen meerdere drie van had MIDDELBURG-HELMOND uitgesproken slecht spelend burg verloor verdiend met 0- bezoekers speelden met vee Inzet dan de thuisclub. Bij d< wen werd slordig gespeeld en middenveld konden noch Gr< gen, noch Bostelaar tot hun i spel komen. .De stug spelen: mond-defensie huldigde het i t,weg is weg" en het dient dat de bezoekers steeds de ka gen hun achterhoede te her, ren. In de 15e minuut glipte buiten Klink langs zijn tegen Delmotte en met zijn reel schoot hij niet pnhoudbaar ii Dit succes was voor Helmo goed ruggesteuntje. In de 25e was het weer Klink, die vol zorgde. Na de rust zwakte gezette Middelburg-offensief dig af en in de 20e minuut tr len bij een van de gevaarlijke aanvallen voor de derde m roos. Het was Middelburg ze) meer gegeven de eer te red< DE SPECHTEN-VLISSING Het was een goede evenwichtij strijd, waarin de thuisclub gc felle tegenstand bood. Toch k de Zeeuwen er na 15 minute: In, maar er bleek in de vol geen afronder aanwezig te zij de vele kansen. Het in degi gevaar verkerende De Spechte: verwoed om op winst te maar kreeg weinig kansen steeds goed ingrijpende Vlis; verdediging. Ook na rust nie het doel van de gasten een I onder zware druk kwam. Na minuten herstelde Vlissingen probeerde een doelpunt te fc Doelman Kivits bleek echter stakende vorm en retourneerd Het bleef aan beide zijden gingen tot scoren. »Na negent nuten van weinig hoogstaanc bal waren de netten onaanj gebleven. UNA-VEERSE BOYS ploegen speelden geen beste strijd. De beide aanvalslinies schotloos. UNA kreeg na 15 n een mooie kans, omdat een 1 Veerse Boys-spelers hands h maakt. De Corte schoot de str< in handen van doelman Schi] Van Seeters deed het in de helft beter. Een aan Veerse toegekende strafschop leverdi hem geen problemen op en c tekende de overwinning voor zoekers: 01. (Van onze sportcorrespondi In de vierde klas G kon Oi len de laatste plaats aan Bo overdoen. Zelf won Oudemol De Schutters en Borgvliet me volle buit aan Halsteren mee Vosmeer won krap van BSC. en VES wonnen hun uitweds bij resp. Cluzona en Divo. SCHUTTERS - OUDEOLEN hard werkend Oudemolen nai rust de leiding door een treff Buckens. Tijdens een fel Sct| offensief bracht Havermans di uit een plotselinge tegenaan 02. Dat was de thuisclub te Theunisse scoorde tegen: 1 fel verdedigend Oudemolen volle winst niet meer uit hand BORGVLIET - HALSTER Voor rust had Borgvliet het be het spel, maar doelpunten kwaï niet. Na rust nam Halsteren het tief over en Borgvliet kwam rug tegen de muur. Vijf minute tijd kopte Poldermans uit een de beslissende treffer achter i ker doelman Hul termans: 01. DIVO - VES Een te dooi sPflend Divo heeft de volle wil VES mee moeten geven. Vol wist Pullens van kortbij de bE tikken: 01. Na rust kwamen es kansen voor de thuisclub en Hc Waakte gelijk. Uit een vrije tr Hellemons uit een kluwen van de winnende goal maken: 1—2 CLUZONA - RKFC Een wedstrijd van de thuisclub, c drie invallers moest aantred een half uur kwamen de be: via Kruf op 01. Voor rust rechtsbuiten Damen gelijk, weede helft waren de gasten iyk sterker. Een goed opgestf ~fartelaere maakte er 1—2 Wet een schot van Martelaer v 13- Uit een tegenaanv altspeler Coppens de achterst 6 terugbrengen. VOSMEER - BSC Een wedstrijd, waarin de thuisclul oegmfase twee fraaie kansen gen. Beide verdedigingen voor rust baas blijven. Na «zorgde BSC het eerste vu n Martines en Aarts schotel e wt- Een afstandsschot erraste doelman Vaders en j en kopbal van Lindhoi or BSC-verdediger van i f .^anderd en de gelijkmaker V„ wimrten v00r tijc vWW» uit een strafschop ands Vosmeer naar een krap zege. 1

de Stem | 1968 | | pagina 2