Nauwe samenwerking nodig tussen verzorgingshuizen voor bejaarden OPNAME MET PUNTENSYSTEEM? Eis drie en zes maanden voor jeugdige inbrekers Raad Terneuzen tegen salarismaatregelen van minister Beernink Ir. Luitjens pleit voor snellere herstructurering landbouwcoöperaties Uitnodiging in versvorm Zelfbouw- caravans Fa. Nuyten M. E. Nordlohne W. J. C. Aarts Gemeente Sint Jansteen BEKENDMAKING Havenrapport onderwerp van openbaar debat in Terneuzen Criteria Noodoplossing Milieu G. H. Brillenburg W urth doctor geneeskunde RECHTBANK MIDDELBURG Moeilijk Raad van Terneuzen bespreekt schoolgemeenschappen Concentratie Raadslid wil industrieterrein in Biervliet Nieuwe wethouder in Terneuzen competitieleider korfbalbond f BABY-KLEDING Deze week: LUIERS EXTRA VOORDELIG afwezig geen spreekuur levensmiddelen- bedrijf annex bakkerij Ja veilig DAGBLAD DE STEM donkerblauwe portemonnee Waterschap De verenigde Braakmanpolders JONGE ACTIEVE FILIAALCHEF Rechtbank Middelburg Campinghouder Westerschouwen in ongelijk t DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 MAART 1968 4 =3 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het rapport van het Adviesorgaan Zuid-West Neder land zal waarschijnlijk in de volgen de raadsvergadering van de gemeen- e Terneuzen onderwerp worden van een openbaar debat. De heer P. J. Huybrecht (P-v.d.Z.) deed dit voorstel in de jongste raads vergadering. Hij wilde met name Rotterdam en de directeur van het Rotterdams Havenbedrijf in het open baar van repliek te kunnen dienen. Burgemeester J. C. Aschoff verklaar de zich in principe met dit voorstel akkoord. Bij dit systeem van „criteria" doemt één groot probleem op: wie heeft er voorrang als de ene be jaarde voldoet aar. de gestelde gees telijke criteria en de andere aan df lichamelijke? Volgens het arpport is een verantwoorde beslissing moge lijk, mits het eindoordeel in handen Is van éen goed samengestelde op nemingscommissie. „Het doel van dit rapport is voor lichting geven aan directies van te huizen en de overheid over de ge wenste werkwijze, die de huidige toe stand moet doorbreken. Vele tehui zen hebben enorme wachtlijsten, ter wijl er bejaarden wonen, die er niet thuishoren". Deze toelichting is vanmorgen gege ven door de voorzitter van de N.F.B. drs. A. D. W. Tilanus. Tevens één van de samenstellers van het rap port. dokter J. B. V. Weiten was al lerminst te spreken over de situatie, zoals die thans is „De bejaarden le ven m een isole-nent. Ik ben bang, dat van doorbreking geen sprake zal zijn Toch moet het doel zijn de be jaarden van hun zorg en niet de maatschappij van de bejaarden te verlossen. Zoals de bejaardenzorg nu ls, is er sprake van een noodoplos sing. De kinderen zelf zouden voor hun ouders moeten zorgen zolang dat enigszins mogelijk is. Bejaardenzorg ln de zin van „opbergen" moet zich onmogelijk maken", aldus de heer Welten. Men wees voorts op het toe nemende belang van dienstencentra, over welk onderwerp p.s. maandag een rapport wordt uitgebracht door het Ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk werk. Dat men bij bejaardenzorg te ma ken heef. met omvangrijke pro blemen, blijkt wel uit het aantal landgenoten, dat ouder is dan 65 jaar: 1,2 miljoen of tien procent van de gehele bevolking. Verwacht wordt, dat het er rond 2000 meer dan twee miljoen zullen zijn (11 a 12 procent) (Van een onzer verslaggevers) BREDA ,,In Zeeland wonen op dit moment de meeste bejaarden van Nederland. Daarom zijn de experimenten, die daar nu onder nomen worden van belang voor de toekomst. Deze toekomst ligt zeer nabij, want in 1990 zal het aantal bejaarden in ons land ver dubbeld zijn. Dan is het percentage van Zeeland bereikt. De situatie in Zeeland is nog allerminst ideaal, al gebeuren er goede dingen. In West-Brabant ligt het wat gunstiger. Je kunt denken van zusters wat je wilt, maar dit probleem hebben zij toch al vroegtijdig goed aan gepakt." Aldus dokter J. B. V. Welten uit Knegsel. Hij is voorzitter van een commissie, die een rapport heeft uit gebracht aan de Katholieke Vereni ging van Bejaardentehuizen en de Nederlandse Federatie voor Bejaar denzorg onder de titel: „Opneming in Verzorgingstehuizen voor bejaar den". In Zeeland zitten nog zeer veel bejaarden in verpleegtehuizen, die daar niet meer thuis horen. Maar daar kan het (nog) wat gemakkelij ker dan bijvoorbeelc in West-Bra bant, aldus dokter Welten, die be zig is aan een proefschrift over het vraagstuk der bejaarden. Tussen verzorgingstehuizen voor bejaarden dient een nauwe samen werking te ontst-ian, ten einde het optimaal mogelijke te bereiken. De gewenste samenwerking, waaraan een uniform opnemingsbeleid ten grond slag moet liggen, moet ook de me dische en psychiatrische hulp omvat ten, alsmede de taken op het ge bied van het open bejaardenwerk. Deze aanbeveling woidt gedaan in het rapport. Uit eén enquête naar hét opnemingsbeleid in de praktijk blijkt dat ruim 1/3 van de gegevens voor dit rapport uit Brabant en Zee land afkomstig is (100 op een totaal van 272). Al eerder hadden deze organisaties rapporten uitgebracht ovei dit on derwerp, dat nu nader is uitgewerkt. Als belangrijk principe voert het rapport aan, dat ie ouder wordende mens zolang mogelijk moet blijven wonen in zijn eigen milieu. Wanneer dat echter niet langer mogelijk is moet hem een plaats worden gega randeerd in een instelling, waar aan de verzorgings- en verpleegbehoeft.e van de betrokken bejaarde kan wor den voldaan. Dit vereist een juiste accommodatie, aldus het arpport, die slechts kan worden bereikt in nau we samenwerking tussen de verzor gingstehuizen. Als voordelen van dit samengaan somt het rapport op, dat kan wor den voorkomen, dat: Bejaarden te vroeg worden op genomen. Onnodig van verzorgingsaccom modatie wordt gebruik gemaakt. Voorzieningen elkaar overlappen. De beschikbare hulpkrachten on juist worden ingezet. De voorzieningen niet passen bij de behoeften van de bejaarden. Het verdient aanbeveling bij het opnemingsbeleid arts en maatschap pelijk werk nauw te betrekken. In gezamenlijk overleg met de direc tie dienen zij, zo stelt het rapport, criteria vast te stellen waaraan bij opneming de hand moet worden ge houden: de verzorgingsgraad van de reeds aanwezige bewoners, het so ciaal milieu, de ligging van het te huis en voorts de lichamelijke en geestelijke toestand van de bejaarden In voorbereiding is het plan tot op stelling van een puntenstelsel, dat over de opname zal beslissen. Het rapport gaat hier niet dieper op in. (Van onze correspondent) NIJMEGEN Gisteren promo veerde in de aula van df Katholieke Universiteit te Nijmegen de heer G. H. Brillenburg Wurth, uit Eindhoven, tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift „Vesico-ureterale re flux bij kinderen". Prof. dr. W. A. Moonen, buitengewoon hoogleraar in de urologie, trad als promotor op. De heer Briller burg Wurth werd in 1929 te O. en W.-Souburg (Zee land) geboren. Na zijn eindexamen gymnasium te Kampen te hebben af gelegd. ging hij geneeskunde studeren aan de Vrije Universiteit te Amster dam In 1960 legde hij aldaar het arts examen af. waarna hij zich speciali seerde in de algemene urologie en de kinderurologie in het Rode Kruis Ziekenhuis en het Juliana Kinder ziekenhuis te 's-Gravenhage, onder leiding van de uroloog N. J. Bakker. Vervolgens verbleef hij enkele maan den op de urologische afdeling van prof dr. Roger Couvelaire, uroloog aan de universiteit van Parijs. Sinds 1 december 1967 is hij als uroloog verbonden aan het Diacones senhuis te Eindhoven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tegen twee Ter- neuzense jongemannen, beiden 18 jaar oud, zijn gisteren voor de rechtbank te Middelburg gevangenisstraften van verschillende maanden geëist voor 'n drietal inbraken, die zij samen in hun woonplaats hebben gepleegd. De officier, mr. Th. Lebret, vorderde tegen de schippersknecht J. G. drie maanden, door te brengen in een „penitentiair trainingskamp". Voor de los werkman W. de F. eiste hij een normale gevangenisstraf van zes maanden evenwel met aftrek. De eerste inbraak pleegden ze in het gebouw van de waterleidingmaat schappij. „Jullie hebben je met deze daad te schande gemaakt", aldus de president van de rechtbank, mr. P van Empel. Ze konden hier binnen dringen door de kennis van het „ter rein", die ze door een nauwe familie relatie hadden verkregen. De buit was zeer gering, o.a. een oud horloge dat slechts voor 25 gulden van de hand kon worden gedaan. Enige tijd later ontmoetten zij elkaar weer in het café Daar werd de vol gende daad beraamd. Zij verschaften zich toegang tot de koekoek van hel motorschip „De drie gebroeders" Ook daar was de beloning echter maai gering: een zilveren zakhorloge, een molen voor een werphengel en, wal nog de meeste waarde had, een tran sistorradio. De derde onderneming was de suc cesvolste. In een scheepvaartkantoor tje, dat ze totaal overhoop haalden, wisten ze o.a. de hand te leggen op een welgevulde portemonnee. Met deze „poet" draalden ze niet lang Ze bestelden een taxi en togen naar Antwerpen om daar hun kwalijke bloemetjes buiten te zetten. Mr. E. de Rechter, die pleitte voor De F., wees erop, dat het met zijn eliën' bijna twee jaar goed is gegaan, vooral dank zij een vaste omgang met een meisje. Het eenzijdig verbreken van (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De salarismaat regelen van de minister van Binnen landse Zaken betreffende het rijks personeel, hebben niet alleen in de Tweede Kamer grote weerstanden oogeroepen. Tijdens de raadsvergade ring sloot (met andere gemeenten) Terneuzen zich aan bij de kamerfrac ties, die de procentuele verhoging van deze salarissen te laag en de ver deelsleutel onrechtvaardig vinden voor de laagst bezoldigden. „In die kringen wordt nog reële armoe ge leden." aldus de indiener van een motie over deze kwestie, de heer P. J. Huijbrecht (P.v.d.A.). De motie werd met elf tegen drie stemmen aanvaard- De motie was mede ondertekend door leden van de K.V.P.-, de C.H.U.-, de V.V.D.- en van de P.v.d.A.-frac ties. Wethouder H- de Vos (P.v.d.A.) sprak er zijn verwondering over uit, dat de drie raadsleden, die tegen de motie zeiden te zullen stemmen, dit deden, hoewel zij het met de strek king van de motie bleken eens te zijn. De heer H. A. M. A. de Meijer (K.V. P.) vond echter met de heer J. van Ramond (A.R.) dat de motie te laat kwam en wat overtrokken was. Wet- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Mogelijk zal in de maart-vergadering van de Terneu- zense raad de oprichting worden be sproken van scholengemeenschappen als bedoeld in de Mammoetwet. De heer R. Hol (P.v.d.A.) vroeg het college of het hiervoor niet de hoog ste tijd werd. Burgemeester J. C. Aschoff deelde mee, dat dit punt ter bespreking zal komen in de eerstvol gende vergadering vai de onderwijs commissie uit de raad, waarna zo snel mogelijk een voorstel in de open bare raadsvergadering ter behande ling zal worden gebracht. houder F. Berbers (K.VP.) oordeelde dat de gemeenten moesten wachten op de resultaten van de studiecom missie, die de regering heeft ingesteld. Dat de heer Ramond verhoging van salaris in verhand bracht met de eis tot verhoogde arbeidsproduktiviteit, riep verschillende vragen op in de raad. Men vroeg hem of hij met die opmerking doelde op de Terneuzense ambtenaren. Hij antwoordde, dat zijn woorden inderdaad betrekking had den op enkele gemeente-ambtenaren „alhoewel ik het grootste respect heb voor de produktiviteit van de grote meerderheid". De heer Huijbrecht wees hem er nog op, dat de cijfers van het planbureau spreken over een normale verhoging van de arbeids produktiviteit met vier procent. deze relatie had hem opstandig ge maakt. De heer De Rechter wees ook op de beperkte intelligentie en vak bekwaamheid van de jongeman, dit een reclassering extra moeilijk zal maken. Hij raadde een langdurige gevangenisstraf sterk af, omdat dat De F.'s wantrouwen tegen „de maat schappij" alleen maar zou versterken. Mr. H. Tichelman, die het opnam voor G., wees erop, dat de meeste plannen waren geboren in het brein van De F., en dat G. tegen het uitvoeren van de laatste twee inbraken aanvanke lijk zelfs weerstand had geboden. Na het nodige bier had hij pas tot mee doen besloten. Een trainingskamp achtte hij voor deze jongeman onge schikt. Hij vroeg een zo kort mogelij ke vrijheidsstraf om hem zo snel mo gelijk weer tot het normale leven te kunnen laten terugkeren. „Hij kan dan proberen nog iets van zijn leven te maken", aldus mr. Tichelman. Uitspraak op 15 maan. nen hem ook scheidsrechter. (Van onze correspondent) GOES „Versnelling van het pro ces van de herstructurering van de Coöperaties ls noodzakelijk, evenals een intensivering van de pogingen van alle betrokkenen". Dit stelde de voorzitter van het Landbouw Coöp. Centrum voor Zuid West Nederland, ir. A. W. Luitjens te Bergen op Zoom in zijn openingswoord tijdens de gehouden jaarvergadering van de ze organisatie in Goes. Ir. Luitjens ging eerst in het kort in op de houding van de Nederland se boer en tuinder tegenover de E.E-G. Zijn conclusie was, dat er van het oorspronkelijk enthousiasme voor de E.E.G. in landbouwkringen weinig is overgebleven". Men is van de droom in de werkelijkheid gekomen. Daarin moet alles op alles gezet wor den om mee te kunnen komen. De landbouw kan zich geen gebreken meer veroorloven in de structuur, in de efficiëntie van de boerenbedrijven of de verwerkings-afzet organisatie". Nodig is, volgens hem, dat er een bundeling plaats vindt van coöpera tieve activiteit per produkt of groep van produkten, zodanig dat de om vang er van- E.E.G. dimensies be reikt. Per branche zullen de coöpe raties een eenheid moeten gaan vormen"- „Wanneer u een produkt aanbiedt dat ook elders te koop is, dan moet u het niet alleen voor dezelfde prijs leveren, maar het moet ook van de zelfde kwaliteit zijn en evengoed wor den gepresenteerd. Verder moet u er voor zorgen dat u 'n goede en vooral regelmatige marktvoorziening hebt", aldus de heer Th. P. A. M. Rpys, medewerker van de afdeling inkoop van Albert Heyn, die sprak over „Afzetproblemen voor land- en tuin- bouwprodukten in Nederland". Het veilingwezen past zich volgens hem te laat aan. Hij was een vurig voorstander van concentraties in de ze sektor en vroeg de aanwezigen status en traditie wefc te schoppen. Grote waardering had hij voor Mi nister Mansholt, die in Brussel voor Nederland veel bereikt. (Van onze correspondent) BIERVLIET Tijdens de rond vraag van de gemeenteraad van Biervliet heeft de heer Pladdet het college van b. en w. gevraagd naar de mogelijkheid een industrieterrein in de gemeente aan te leggen. Hij meende, dat de tijd hiervoor wel rijp is. In Terneuzen worden zeer hoge grondprijzen gevraagd, hetgeen op de vestiging aldaar remmend zou kunnen werken. Een uitwijkmogelijk heid zou zeker ruimte voor deze be drijven kunnen bieden. Burgemeester Kostense zei, dat in het uitbreidingsplan wel rekening is gehouden met kleinindustrie, waar voor ook een terrein bestemd is. Hij vroeg zich echter wel af of men in Biervliet goedkopere grond kan bie den, gezien de faciliteiten die men in Terneuzen kan krijgen. Men zal toch eerst met een concrete aan vraag dienen te komen. Mogelijk dat de invloed Van ,Dow Chemical een gunstige invloed zou kunnen hebben op de vestiging van kleine industrie. De heer Dijk meende, dat het kil. maat nu niet bepaald gunstig ls voor vestiging. „Er worden steeds meer bedrijven gesloten. En hoe zit het dan met het arbeidspotentieel?" Rij vroeg zich dan ook af of het streek plan wel ruimte laat voor industrie, vestiging, daar Biervliet als agra risch gebied bestemd is- De burgemeester meende, dat het streekplan inmiddels is achterhaald. De heer Pladdet kreeg tot slot vaii het college van b. en w. de toezeg, ging dat het geheel in studie zal wor- den genomen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer M. Nieuw- dorp, zoals gemeld-opvolger van wet houder D. Binnekamp, die per 1 fe bruari van Terneuzen naar Rotterdam verhuisde, is op 13 augustus 1925 in Oost-Souburg geboren. Hij woont se dert 1951 in Terneuzen. In de donder dag gehouden raadsvergadering werd hij beëdigd als nieuw raadslid en di rect daarop benoemd tot wethouder. De heer Nieuwdorp behaalde het h.b.s.-öiploma B in Vlissingen, waar na hij studeerde aan de h.t.s. in Dor drecht. Na het'behalen van het h.t.s.- diploma behaalde hij nog twee n.o.- akten. Enkele jaren heeft hij gewerkt bij de Nederlandse Spoorwegen in Utrecht en bij het gasbedrijf in Den Haag. In 1951 werd hij leraar aan de lagere technische school in Terneu zen. sedert 1958 is hij leraar aan de uitgebreid technische school aldaar. Hij verzorgt het technisehe-theoreti- sche gedeelte van de afdeling werk tuigbouw en geeft tevens les in na tuurkunde. Sedert drie jaar is de huidige wet houder voorzitter van de Terneuzense C.H.U.-afdëling. Hij is echter ook competitieleider van de Zeeuwse korfbalbond en de korfballers ken- als een enthousiast Over de verdeling van de zetels in het Terneuzense bestuurscollege kon de heer Nieuwdorp nog geen medede lingen verstrekken. (Van een onzer redacteuren) VEERE Ook de Zeeuwse boeren laboreren aan vergadermoeheid. De secretaris van de afdeling Veere van de ZLM kwam op het goede idee om de uitnodiging voor een voorlichtingsavond in versvorm te gieten. Hij bracht het volgende vers ter wereld: „Vergadering van dit, vergadering van dat, We zijn het met zijn allen zat. Doch al bent u het vergaderen nog zo moe, Kom toch op 6 maart naar Veere toe. Want zonder vele hoge prijzen, Gaan we met zijn allen op verre reizen. We kunnen met Sinke van zijn reis genieten, want Sinke spreekt over de Israëlieten. Hij wil ons ook filmen tonen, Hoe die mensen in het oosten wonen. En agrariërs zijn we allemaal Dus krijgen we ook nog het ZLM-journaal, Eerst opening en verslag zien we staan. Ge zult ook weten hoe 't is gegaan met kas en verenigingsleven. Ook worden de vraagpunten weergegeven. Om half acht zullen we beginnen, Dus wees op deze tijd dan binnen. In ,,'t Veerse Meer", u weet wel waar dat staat het is in de Kapelstraat. Breng vriend en huisgenoten mee, En stel het bestuur alzo tevree...." Het bovenstaande bracht ons nog op een praktisch idee om de rondvraag met zijn soms ellenlange discussies, wat te bekorten: Ver plicht alle woordvoerders om hun zegje in dichtvorm te zeggen... Zult u zien hoe beknopt zij het houden.... Na een leven van liefde en zorg voor haar gezin heeft God tot Zich geroepen, onze onvergetelijke moeder, behuwdmoeder en oma, mevrouw MARIA ROSALIA JOSEPHA VAN DER HEYDEN weduwe van de heer Johannes Baptist de Bruyn in de ouderdom van 88 jaar. Terneuzen: J. A. A. J. de Bruyn M. S. de Bruyn-Rammeloo en kinderen Rotterdam A. J. S. de Bruyn Hulst: G. J. M. de Bruyn M. C. de Bruyn-Weemaes en kinderen Axel: J. E. M. van der Linden-de Bruyn L. A. van der Linden en kinderen Hulst, Houtmarkt 5 l maart 1968 De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen op dinsdag 5 maart a.s. om 10.30 uur in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Samenkomst om 10.15 uur in het St.-Liduina- ziekenhuis te Hulst. H. Eucharistieviering maan dagavond om half acht in de basiliek. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst. Zq, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvan gen hebben, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. DANKBETUIGING Aan allen die door hun blijken van genegenheid en belangstelling ons zilveren huwelqksfeest tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt, zeggen wy harte lijk^ dank. G. Verstraeten E. Verstraeten- Ceulemans St.-Jansteen, maart 1968, Voor de vele blüken van belangstelling, tijdens de ziekte en bq het overlijden van onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder WILHELMINA POORTVLIET-RAAS betuigen wq onze oprechte dank. Vooral aan de Eerw. heren Geestelqken, behan delend geneesheer en eerw. zr. Franka en allen, die op welke wqze ook blqken van deelneminghebben betoond. Familie Poortvliet 's-Heerenhoek, 1 maart vanaf f 1940, rompleet zonder kussens Diverse maten, stand aard 360 x 190 stalen ge raamte op torsie geveer de as. Kompleet met trekhaak. Alle asseccoi- res en onderdelen. Prospectus op aanvraag ZATERDAGS GEOPEND GOES Industrieterrein Tel. 01100 - 5065 - 7596 OOGARTS te Vlissingen PRAKTIJK VERPLAATST naar Vrydomweg 18 Tel. 01184-4751 L NATUURLIJK, Is onze specialiteit! Maar hng niet de enige. Onze tweede specialiteit is bijvoor beeld betaalbare baby<-kle- ding. Een derde is complete uitzetten. En zo kunnen we nog heel lang doorgaan, maar we doen het liever an ders: GRATIS exemplaar van ons boekje „Kleine Wereld" (de tweede herziene druk) voor u klaar gelegd. Daar staat alles en alles in. Komt het even halen? CHIRURG Hulst van 5 tot en met 9 maart Woensdag 6 maart TE HUUR AANGEBODEN in Zeeuwsch - Vlaanderen. Omzet: ca. f 200.000,— per jaar. Volop uitbreidingskansen aanwezig. Enig eigen kapitaal ge wenst. Brieven onder no. 4061-2/3 bur. van dit blad. o koerst inderdaad met het vele en veelzijdige nieuws, dat u dagelijks in zijn kolommen brengt VERLOREN met inhoud 80.-) om. streeks half drie op vrijdag 1 maart 1968, op weg van Wilhelminalaan naar Bier kaaistraat te Hulst. Tegen beloning terug te bezor gen bij mevr. Aarts, Lyce umstraat 18 te Hulst. De Burgemeester van Sint-Jansteen brengt hier mede ter openbare kennis dat de Raad dier ge meente, in zqn op heden gehouden openbare vergadering, het navolgende besluit heeft ge nomen: De RAAD der gemeente SINT-JANSTEEN; gelet op artikel 21 van de Wet op de Ruim telijke Ordening; besluit: te verklaren dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor die gebieden in déze gemeente, welke zqn aangegeven op de bq dit besluit be horende tekening nummer D-22, van 12 april 1967, van het Stedebouwkundig Adviesbureau Kuyken te Middelburg. Sint-Jansteen, 29 februari 1968. De RAAD voornoemd, mr. J. I. M. Reuser, Voorzitter F. E. Francken, Sekretaris. De Dqkgraaf van het waterschap De verenigde Braai' manpolders brengt ter algemene kennis, dat een open bare vergadering van de Algemene Vergadering v® het waterschap zal worden gehouden op vrqdag 8 W®, 1968, te 13.30 uur in het waterschapshuis, Julianastraat 5 te Hoek. Hoek, 1 maart 1968 De Dijkgraaf, H. P. WOLFE®1 ZEELAND In ons levensmiddelen- bedrijf is plaats voor: tijdelijk in de functie van Reserve Chef. Bij gebleken geschiktheid volgt na proeftijd en verdere opleiding aanstelling als S.M- leider of chef van één onze Z.B.'s. Sollicitaties: schriftelijk aan het kantoor, v. Dishoeckstraat 40, Vlissingen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De meervoudige kamer van de arrondissementsrechti- bank heeft vrijdag de twee verdach- ten in de „camping-zaak" Wester- schouwen, die nogal wat stof heelt doen opwaaien, in hoger beroep niet in het gelijk gesteld. Hun zaak, in appèl van de kanton- rechter' te iZerikzee, werd 17 februari behandeld. De kampeerexploitant A, V. werd tenlaste gelegd zonder toe stemming van het gemeentebestuur van Westerschouwen een kampeer- bedrijf te hebben gedreven. De aan nemer A. H. uit Rotterdam moest zich verantwoorden voor het bouwen, op dat terrein, van een zomerhuisje, al- weer zonder de nodige vergunning. Tqdens de behandeling van hun zaak voor de meervoudige kamer was van verschillende zijden ernstige kritiek geleverd op het beleid van b. en w. van Westerschouwen op het punt van kampeerbedrqven. De aannemer werd vrydag een boete opgelegd van vqftien gulden, Ook werd geoordeeld, dat V. een overtreding had begaan. Hem werd echter geen straf opgelegd.

de Stem | 1968 | | pagina 4