Drastische bestrijding luchtverontreiniging in Zeeuwse gemeenten Voor fatale steek 18 maanden geëist DUBBELDEKKER IN JUNI IN DE VAART PFAFF In gesprek met thai voor Leuzen Zeeuwse ringlijders gaan naar Denemarken Rath Doodeheefver Biervliet treedt toe tot Zegam Twee Zeeuwse l.o.m.-scholen nog dit jaar in gebruik? Zorg voor dierenasiel gemeentetaak G. J. Neels Verongelukte Nederlandse baan geborgen RECHTBANK MIDDELBURG Let op! lis 3 voor lente In raad Terneuzen nieuws uit; d en streek pag. 3 - 5 AANDAG Enquête wijst uit. Priesters in bisdom Breda willen wonen in teamverband Rosten Noodzakelijk Kabel tegen mes SNELHEIDS BEPERKING BIJ KRUISING ST.-ANNA? Sasse verificateur benoemd in Nispen \\J'I Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Horlogemakerswerk onzer verslaggevers) ;EN „Als de bouw van ;te instructiebad zal zijn gaan we serieus werken rbereiding van de bouw irthal", aldus wethouder n de jongste Terneuzense lering. iermee antwoord op een le fractieleider van de P. ;er R. Hol. De wethou- ee, dat men op het ogen s met een studie over het in een sporthal. De hal gerealiseerd in het exploi- uidpoldei. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 MAART 1968 iper 15 uur Schieting 15 uur Schieting Iraai 19 uur Prijskaarting :n gebouw 19.30 uur Bal roon 15 uur Schieting UG Schieting JE iessche 15 uur Schieting 5 uur Het teken van Zorro, r Mijn prinses, 18 j. ur Genghis Khan, 14 j.; 19 :k Holmes contra Jack the 21 uur 's Nachts langs het j. G ur Degens, dolken en doods- 20 uur Mijn prinses, 18 j. ENT tershof 15 uur Schieting Seriekaarting 14 uur Schieting Als onder vandaag uur De Barbier van Sevilla; mantel 20 uur Man is man Brecht heb Raspoetin gedood, 18 id Johnny Ringo, 18 j. ;rlock Holmes tegen Jack 18 j. ■anaf 13.30 uur doorlopend et hevig duel, 18 j. en 20 uur s Wilde engelen, 18 j. 7.30 en 20 uur t een vakantie, a.l. 1.15, 17 en 20 uur e leeuw, 14 j. ;aratedoders. 18 j. 18.30 en 20 uur Als onder vandaag 20 uur Don Carlos; 14.80 u. ritza 20 uur De getemde feeks Als onder vandaag er 15 uur Schieting jbouw 20 uur he Bulge tG Mijn prinses, 18 J. aur 's Nachts langs het j. I 20 uur Mijn prinses Als onder vandaag aeropera 20 uur De schone Als onder vandaag et hevig duel, 18 J. s Wilde engelen, 18 J. een vakantie, a.l. e leeuw, 14 j. ïaratedoders. 18 J. 0 uur Als onder vandaag ls Als onder vandaag BREDA (KNP) De priesters van het bisdom Breda geven over het al leen de voorkeur aan samenwonen van pastoors en kapelaans of van meerdere kapelaans samen. Slechts weinig priesters spreken zich zonder meer uit tegen samenwonen. Dit ls gebleken uit een enquête over de huisvestingswensen van priesters in let Bredase, die vorig jaar is gehou den, omdat enkele kapelaans de wens te kennen hadden gegeven buiten de pastorie te willen gaan wonen. 87 pro. tent van de pastoors en 90 procent van de kapelaans, 302 man, stuurden ie vragenlijst in. Van de oudere kapelaans boven 40 jaar wil ruim eenderde hetzij onmid dellijk, hetzij na verloop van tijd wijziging van het bestaand stelsel. Op de vraag aan kapelaans of zij met een collega samen zouden willen wonen of alleen, wanneer zij niet met de pastoor zouden samenwonen, geeft tweederde de voorkejir aan het iamenwonen met een collega. De helft van de kapelaans van 40 jaar in ouder wil dan echter alleen wo nen. Ruim tweederde van alle.pastoors, (5 procent van de kapelaans en 34 procent van de overige priesters, vindt samenwoning wenselijk voor de pastorale samenwerking. 75 pro eent van de pastoors met kapelaans en 56 procent van de kapelaans vindt dat op de pastorie voldoende leef ruimte is of te maken is. Onder de wensen van de kapelaans it o.m. een eigen telefoontoestel op zijn kamer, verbetering van het sa nitair, gelegenheid om bezoek té ont vangen. Men verwacht op grond van dit «nderzoek niet dat de verplichting tot samenwoning op korte termijn zal worden opgeheven. Wel zal het mo- {elijk zijn voor afzonderlijke geval- isn uitzondering te maken. BRUSSEL (ANP) Bergers zijn J vrijdag in geslaagd de drijvende «derlandse kraan „Triton", die op 1» februari op de Schelde bij Ant werpen was omgeslagen, weer recht ie trekken. Bij het ongeluk kwamen drie man van het Nederlandse kraari- Personeel om het leven. Het lijk van '(n van hen is nog niet teruggevon- (Van een onzer verslaggeefsters) GOES G.S. van Zeeland zullen Provinciale Staten in de a.s. zomervergadering een gemeenschappelijke regeling betreffende de bestrijding van de luchtverontreiniging voor het hele grondgebied van de provincie aanbieden. Het wordt een regeling tussen de pro vincie en zoveel mogelijk gemeenten. Tevens zal de toetreding van andere rechtspersonen mogelijk worden. Deze regeling is volgens G.S. in een vergevorderd stadium van voorbereiding. G.S. verzoeken Provinciale Staten om voor metingen van de luchtver ontreiniging rond het Sloegebied en in de omgeving van Sas van Gent een krediet van maximaal 35.000, uit te trekken. Deze metingen zijn nodig om de zogenaamde begin- of nulfase te kunnen bepalen. G.S. wij zen er op dat het noodzakelijk is in ieder geval tot het voorjaar van 1969 door te gaan met het uitvoeren van metingen, ln afwachting van de ge meenschappelijke regeling. Voorgesteld wordt deze metingen, in overeenstemming met het advies van provinciale raad inzake de lucht verontreiniging op dezelfde maniei uit te voeren als tot nu toe is ge beurd. Met dien verstande echter, dat de metingen aan de Belgisch-Ne derlandse grens in de omgeving van Sas van Gent hieraan worden toe gevoegd. Het rijk zal om een bijdrage in de kosten worden gevraagd. De provinciale raad heeft G.S. bericht, dat een aantal deskundigen het voort zetten van metingen van de lucht verontreiniging in Zeeland hebben bekeken. De zienswijze van deze commissie van deskundigen is weer onderworpen aan het oordeel van de provinciale raad. De raad is' daarbij tot een aantal conclusies gekomen. Dfe n.v. Zuid-Chemie in Sas van Gent heeft vorig jaar november de metingen voor eigen rekening ge staakt. De provinciale raad is van mening, dat er in de kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen van belangrij ke luchtverontreiniging sprake is ge weest. Mede door het werk van de technische commissie luchtveront reiniging sprake is geweest. Mede door het werk van de technische commissie luchtverontreiniging ka naalzone Zeeuwsch-Vlaanderen is in deze situatie verbetering gebracht. De n.v. Zuid-Chemie zal volgens de pro vinciale raad geen metingen meer verrichten met betrekking tot de fluorverontreiniging. Wel zullen me tingen naar de uitworp worden ver richt. De provinciale raad wijst er G.S. op, dat het dringend noodzakelijk is de metingen waarmee de fabriek is begonnen enigszins aangepast voort te zetten. De kosten hiervan worden geraamd op 20.000. Een viertal ge meenten in de kanaalzone heeft zich in principe bereid verklaard in deze kosten bij te dragen. De bedoeling is, dat f 10.000 voor rekening van de provincie komt. Volgens de provin ciale raad zal daarnaast ook in de rest van de kanaalzone nog een on derzoek naar verontreiniging moeten worden ingesteld. Volgens de raad betekent uitvoe ring van alle voorgestelde metingen niet, dat een in alle opzichten be vredigende toestand wordt bereikt. Maar wegens gebrek aan apparatuur, mankracht en tijd, is het onmogelijk nog meer metingen te verrichten. „Slechts na de totstandkoming van (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Voor de fa- _;'e steek met een broodmes, die N. uit Koewacht uiteindelijk ■et leven zou kosten, is vrijdag *9or de officier van justitie bij e rechtbank te Middelburg, mr. Lebret, een gevangenisstraf ,ïn maanden met aftrek geëist e?en de fabrieksarbeider W.T. uit dezelfde plaats. ^verdachte, een 20-jarige vrijge. ooi S de gevolgen van zijn daad riaai t de zitUng noë niet hele- e hebben kunnen verwerken. en schuchter probeerde hij P mJ?ent van de rechtbank, mr. da) J. Empel, er van te overtuigen, Seld uit zelfverweer thad gehan- cafik1^ dat weekeinde al heel wat ta kken achter de rug, toen J tenslotte met zijn vriend in een nioMf z^n woonplaats De N. ont- beK die n°gal als vechtersbaas «end stond. T. had het al eens Hu wo i" aan stok gehad. Ook J. u ,het ..duwen" aan de toog. Wj, f'eln gelukte het echter de la „00fden te verzoenen, zo zelfs, j|a.?.e!l op eikaars gezondheid het tmo Omdat zij in eikaars rich- «6 woonden liepen T. en De N. 6 gezamenüjk een stuk op. ^ntstond weer onenigheid. De .,™°n T. te bewerken met wat de 'matste dacht dat het een fietspomp was. In werkelijkheid was het een stuk staalkabel. De N. nam de be nen en verborg zich in in de nabij heid staande bosjes. Toen hij dacht, dat hij veilig was ging hij naar huis. Niet echter om naar bed te gaan. Door drank en woede was hij door het dolle heen. Hij greep het brood mes en wilde het huls weer veria ten. Vooral zijn moeder begreep de sinistere bedoeling en probeerde hem tegen te houden. Ze ging zelfs aan hem hangen. Het mocht niet baten. Het gevecht tussen het tweetal, de ander nog steeds met de staalkabel, werd voortgezet. De N. moet begre pen hebben, dat het op een gegeven ogenblik met hem mis was. Hij is n.l. naar een politiepost gelopen, vanwaar hij naar een ziekenhuis werd overgebracht. Tien dagen Ja- ter stierf hij aan de opgelopen ver wonding. Mr. Lebret wees in zijn requisitoir op he* jammerlijke gedrag van T., die als pendelaar een hoog loon ver diende, doch dat gedurende het weekeinde weer vlot ln de kroeg uitgaf. Hij zei te hopen, dat het in de cafés in die streek eens zou door dringen, dat het ook anders kan. Mr. E. de Rechter, pleiter voor T., herinnerde er aan, dat beiden zo veel hadden gedronken, dat zij kort na het gebeurde geen van beiden tot een samenhangend relaas in staat waren. Hij meende, dat T. zo opgewonden was geraakt, dat er bij hem geen sprake meer was geweest van „wil len of niet willen" steken. Mr. De Rechter wees voorts op het feit, dat van De N. bekend was, dat hij nooit met blote handen vocht. Uitspraak 15 maart. een landelijk meetnet, gekoppeld aan regionale meetnetten, zal een meer ideale siutatie tot de mogelijkheden behoren", aldus de provinciale raad. In het Sloegebied is volgens de raad de situatie met betrekking tot de luchtverontreiniging momenteel gun stig. Maar ook hier zullen de metin gen moeten worden voortgezet om voldoende gegevens over verontreini ging te kunnen verzamelen. In mei 1967 werd hier met de metingen be gonnen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zeeuwse ringrijders hebben van de ringrijders vereniging in Sönderborg een uitno diging gekregen om van 13 tot en met 16 juli in deze plaats te komen rij den ter gelegenheid van het tach tigjarig bestaan van de ringrijders- vereniging Sönderborg. Aan dit eve nement zullen 300 Deense muiters deelnemen. Buiten Zeeland wordt er, voor zover bekend, alleen in Dene marken, en wel in Zuid-Jutland, aan ringrijden gedaan. De uitnodiging is het resultaat van een contact van de Deense V.V.V. met de provinciale Zeeuwse V.V.V., dat dateert van zeven jaar geleden. Het bleek toen evenwel niet moge lijk om een uitwisseling tot stand te brengen. Nu er hernieuwd contact is opgenomen wil de provinciale Zeeuwse V.V.V. alsnog proberen tot een dergelijke uitwisseling te komen, dit in het kader "an de actie „Groe ne Kustweg". Ook de provinciale V.V.V. van Groningen heeft belang stelling voor een uitwisseling. Ge dacht wordt aan het organiseren van jaarlijks Deens-Nederlandse wed strijden met een zilveren drietand, het symbool van de „Groene Kust weg", als wisselprijs. Het is niet be kend of het ringrijden in Denemar ken volgens ^dezelfde regels wordt verreden als in Zeeland. Uit afbeel dingen in een toeristisch tijdschrift meent de heer J. de Regt, directeur van de Zeeuwse V.V.V., te kunnen afleiden, dat de Deense ringrijders niet in een uitgezette haan rijden zo als in Zeeland. Maar dat lijkt hem nauwelijks een uitwisseling in de weg te staan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ook in de Terneu zense raadsvergadering werd het nieuwe kruispunt bij Sint-Anna, de kruising van de Zeeuwsch-Vlaamse oost-west-verbinding met de ver keersweg Terneuzen-Axel, als bijzon der gevaarlijk gekenmerkt. Men vreesde, dat deze gelijkvloerse krui sing van twee snelwegen nog meer gevaar zouden gaan opleveren als straks de nieuwe brug bij Sluiskil, die de schakel vormt in de oost-west-ver binding, klaar zal zijn. Wethouder M. de Vos deelde mee, dat Rijkswater staat zich bereid heeft verklaard te zijner tijd een maqimum snelheidsbe perking ter plaatse in te voeren. Waterstaat heeft, aldus de wet houder, eraan herinnerd dat het kruispunt, hoewel reeds in gebruik, nog niet klaar is. Reeds tijdens een bespreking enkele jaren geleden is al met nadruk gewezen op het gevaar, dat een gelijkvloerse kruising van twee gelijkwaardige wegen met zich mee zou brengen. Rijkswaterstaat heeft toen verklaard, dat deze oost- westverbinding nu eenmaal niet de voornaamste zal blijven in Zeeuwsch- Vlaanderen. De definitieve verbinding zal zuidelijker komen te liggen en die zal het merendeel van het oost-west- verkeer opvangen. Ook de A.N.W.B. heeft zich akkoord verklaard met de nu gerealiseerde kruising bij Sint- Anna. (Van een onzer'verslaggevers) SAS VAN GENT De heer Th. A. M. Marsé, verificateur voor in voerrechten en accijnzen van het grenskantoor te Sas van Gent, is per 18 maart benoemd aan het grens kantoor te Nispen. De betonnen „fuik" te Krui- ningen nadert zijn voltooiing. (ADVERTENTIE) s s Nog 3 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet Nó de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R&D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen doet het! ontwerpers en fabrikanten v (Van onze correspondent) BIERVLIET De gemeenteraad van Biervliet heeft met algemene stemmen besloten toe te treden tot de n.v. Zegam, de aansluiting vgn 365 percelen te garanderen, de bestrating en herbestratingswerkzaamheden van gemeentewege te doen uitvoeren, en met de gestelde voorwaarden akkoord te gaan. Voorts werd aan de n.v. Nederlandse Gasunie vergunning verleend voor het leggen en onder houden van gasleidingen met bijbe horende werken. De gemeente zal van de Zegam aandeelhoudster worden met drie aandelen van duizend gulden. Er is een enquête gehouden onder de in woners van Biervliet om de belang stelling voor aansluiting op het aard- gasnet te peilen. Er werden 238 for mulieren terugontvangen; hiervan waren 135 positieve en 103 negatieve reacties. Het geplande bejaardencentrum zal mogelijk ook aansluiten op het aard- gasnet. Op 18 maart zal door de Ze gam een toonzaal worden ingericht. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Het zal wel begin juni van dit jaar worden eer op het traject Kruiningen- Perkpolder de eerste dubbeldeks veerboot zijn eerste oversteek zal maken. Deze mededeling deed de hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat in Zeeland, ir. J. Zuurdeeg, gisteren in de frisse wind op de immense betonkolos van de nieuwe fuik te Kruinin gen. Een gezelschap van autoriteiten uit politiek en techniek bevond zich on der het gehoor van ir, Zuurdeeg. Na mens de politiek o.a. gedeputeerde J. van Dongen en enkele statenleden en namens de techniek: diverse inge nieurs van Rijkswaterstaat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Het bestuur van de stichting samenwerkingsscholen voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden in de provincie Zeeland wil spoed zetten achter de plannen. Het hoopt nog dit jaar in Middelburg en Terneuzen met onder wijs te kunnen starten. Voorlopig nog in tijdelijke onderkomens. Dit vertelde burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen de gemeente raad naar aanleiding van een vraag van de heer R. Hol. fractievoorzitter van de P.v.d.A. „Men vraagt vier lo kalen," aldus de burgemeester, „en deze moeten gelegen zijn in de buurt van een gymnastiekzaal". Als tijde lijke oplossing hoopt men ruimte te vinden op Leeuwenlaan 19. De twee schoolbesturen hier hebben in prin cipe al hun toezegging gegeven. Men zou dan drie lokalen ter beschikking hebben. Daarnaast wil men een rij dend schoollokaal aanschaffen, wat de raad eveneens goedkeurde. De definitieve plaats van vestiging voor een Zeeuwsch-Vlaamse school voor kinderen met leer- en opvoe dingsmoeilijkheden zal gezocht wor den in het hof Zeldenrust. In Middel burg wordt een dergelijke school tij delijk gevestigd in een oud school gebouw. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag-machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. f ons zigzag-programma loopt van 248.- ot798- elektrisch, compleet met koffer BERGEN OP ZOOM: BREDA: ROOSENDAAL: EINDHOVEN: TERNEUZEN: Verder verkrijgbaar bij A. C. BASTIAANSE, Papagaaistraat 4 H. A. DE BREUCK, G. HEMELAAR, G. HEMELAAR, Kortemeestraat 17 Lange Brugstraat 30 Nieuwe Markt 48 Willemstraat 21 Nieuwe Diepstraat 23 tel. 01640-5878 tel. 01600-31745 tel. 01650-5546 tel. 040-22570 tel. 01150-2294 Goes, tel. 01100-7476 B. F. van Daesberghestr. 16, Huist tel. 01140-2215 Nieuwendijk 29, Vlissingen, tel. 01184-3729 Lange Viele 52, Middelburg, tel. 01180-5241 De stand van zaken bij de dubbel deks verbinding is nu zo; het veerplein te Perkpolder zal op één april gereed zijn. de fuik te Perkpolder is al prak tisch gereed, evenals die te Krui ningen. het veerplein te Kruiningen ligt op het schema voor. Eerst had men een tijdelijk opstelplein willen aanleggen, maar versnelde grondaanvoer maakt het mogelijk op één juni 't definitieve plei nin gebruik te nemen. De veerboot (zulks vernamen wij van de zijde van de werf waar deze gebouwd wordt) is aan zijn walproeven begonnen, en zal stel lig op tijd worden afgeleverd, waarbij „op tijd" één juni is. De stalen, beweegbare toeritten naar de veerboot, die onder hoofd aannemerschap van de werf Gusto te Schiedam door 25 bedrijven bij stukjes en beetjes worden ge bouwd, kunnen op zijn vroegst tegen eind mei worden aange bracht. Ir. Zuurdeeg typeerde de beweeg bare stalen toeritten als stukjes hor logemakerswerk. Zij moeten volko men flexibel zijn om de bewegingen die de veerboot maakt te kunnen vol gen. Hierdoor bevatten deze bruggen een veelvoud van gecompliceerde systemen, waartoe o.a. een verwarmd rijdek behoort. De bouwers van het indrukwekkende complex (welis waar onhandiger, maar technisch ge sproken mooier dan een vaste oever verbinding; prijs 65 miljoen gulden) willen voorkomen, dat bij sneeuw en ijzel de vrij steil oplopende toeritten onbereikbaar worden. De constructie van het verwarmingssysteem heeft heel wat hoofdbrekens envertra gingen gegeven. In het gunstigste geval kan men op 26 mei de eerste vaarten maken. Er zal dan ongeveer vier jaar aan de nieuwe varende oeververbinding zijn gewerkt. De nieuwe boot zal als hij inderdaad op 26 mei gaat varen gelijktijdig met het ingaan van de nieuwe dienstregeling in exploitatie komen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De heren R. Hol (P.v.d.A.) en A. J. Verbruggen (V.V.D.) stelden zich tijdens de jong ste raadsvergadering van de gemeen te Terneuzen op het standpunt, dat de zorg voor een dierenasiel een ge meentetaak zou zijn. Zij brachten dit ter sprake n,a.v. de brand die vorige week in het Terneuzense asiel woed de. Wethouder H. de Vos stelde daar tegenover, dat de gemeente niet elke taak die van haar verwacht wordt, ook daadwerkelijk kan uitvoeren. Voorlopig zal het asiel worden op gebouwd zoals het was. Hij meende, dat het niet vanzelfsprekend genoemd kon worden, dat Terneuzen deze voorziening voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen op zich behoefde t« ne men. De heer Hol herinnerde aan „het drama van Marie de Rijke in Sluis". Hij zei: „Hierin moet ik deze eenza me vrouw gelijk geven: de overheid heeft haar maar laten aanmodderen. Het is een taak van alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen om nu een asiel te stichten, mede ook met het oog op de volksgezondheid. De ver eniging tot Bescherming van Dieren heeft inmiddels een brief geschreven aan het Terneuzense gemeentebe stuur, waarin gevraagd wordt, dit probleem met de andere gemeenten gezamenlijk aan te pakken". Wethou der De Vos deed de toezegging, dat hij graag bereid was besprekingen te voeren over de plannen van de die renbescherming. Hij vond het ver heugend, zei h(j, dat de vereniging wil starten met een actie om geld in te zamelen bij particulieren. „GEEN zachte krabfen", zegt het be stuur van de Delta-federatie van sportvissers. „En daar heeft het groot gelijk in", zegt. voorzitter G. Neels er nadrukkelijk bij. De heer Neels. in gewone doen belastingcon sulent, maar als het seizoen eenmaal is begonnen veel tijd spenderend aan de hengelsport, zit er echt mee in, met de zachte krabben. „TOEGEGEVEN, het is prachtig aas. Je vangt er gewoon veel meer mee. Maar het is levensgevaarlijk voor de hengelsportNiet omdat ik hierdoor de krabbenstand gevaar loopt. Als het daarom is, dan zou ik zeggen: vang er maar zoveel mogelijk. Die krengen vreten het grootste deel van je aas op. Als je met een pond zagers naar.het water gaat blijft er een paar ons over. Nee, het is riskant, omdat het vangen zulke nare consequenties kan hebben. De krabben zijn zacht als ze verschalen en dat doen ze tus sen en onder de basaltblokken langs de voet van de dijken. Wat doen nu de vissers met krabben-aas: ze rol len de stenen weg en kunnen daar mee grote schade aanrichten aan de dijken. En als ze dat doen dan lopen onze dijkvergunningen gevaar. Dat is het laatste wat we willen; we hebben er tenslotte lang genoeg ons best voor gedaan om die vergunnin gen te krijgen. OVERIGENS zijn we niet de enigen, die het gebruik van krabben-aas wil len verbieden. De wedstrijdcommissie van de Algemene Hengelaars Bond wil krabben als aas niet expliciet verbieden, maar heeft wel een be slissing in voorbereiding om voor te schrijven welk soort aas op een con cours zal worden gebruikt. Het gaat hier om nationale concoursen en de voorwedstrijden. Onze maatregel heeft betrekking op de wedstrijden om het kampioenschap van de fede ratie, die momenteel 42 verenigingen heeft met een totaal aan leden van 5000. WANNEER men privé vist kan men natuurlijk het aas gebruiken dat men wil, maar voor wedstrijden willen we het per se niet. We zijn er ons van be wust, dat er veel tegenstanders zul len zijn. Vooral de mannen van b.v. de Zeester uit Halsteren, die de laat ste tijd zeer succesvol zijn, omdat ze met krabbetjes vissen. Dan hebben we natuurlijk ook nog de Belgen. Die vangen al langer met dit aas en met succes. Zij zullen onze maatregel wel helemaal niet plezierig vinden."

de Stem | 1968 | | pagina 3