G.S. zijn tegen afschaffing veer Hoedekenskerke-T erneuzen H Drast luchi in Ze< Voor fa 18 maan Zeeuwsch baanderen KANAALZONE VERONTWAARDIGD Sporthal voor Terneuzen LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Verongelukte Nederlandse kraan geborgc RECHTBANK AXEL Dagblad De Stem HULST Ledenvergadering Hulst Dekenale Raad OOSTBURG TERNEUZEN Film Blindenbond op 12 maart Medische diensten Ontploffing Gezamenlijk protest MALCHEREÉ8 Weer een veer Openbare bekendmaking GESCHENKEN VANDAAG MORGEN MAANDAG Meet nieuws uit stad en streek °P Pag- 3-5 Enquête wijst uit. Priesters in bisdom Bred; willen wonen in teamverbai middelburg Voor de j Kabel tegen nu 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 1 MAART 1968 2 3 (ADVERTENTIE) Vraagt onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - tel. OlHO-,34^ TERNEUZEN: Kersstraat 13 - tel. 01150—3553 Kom over de brug. Dezer dagen werd in Axel een comité gevormd voor de actie „Kom over de brug", een actie die ieder jaar landelijk door een tiental kerken wordt gevoerd voor financiële steun ten bate van het overzeese werk van zending, tal van kerkelijke ontwikkelings- en hulpjsro- jecten, het werelddiaconaat van ker ken, hongerbestrijding, enz. In dit comité voor Axel hebben zit ting de heer J. Wolfert, voorzitter, namens de hervormde kerk; de heer J. Deurwaarder, secretaris, namens de gereformeerde kerk Synodaal: de heren A. Sturm en P. Jansen en ver der de dames van diverse Axelse vrouwenverenigingen. Het ligt in de bedoeling deze plaat selijke organisatie uit te breiden tot 70 a 80 medewerkers, teneinde de c.a. 1450 adressen van de leden der deel nemende kerkinstanties op efficiënte wijze te kunnen bereiken. Deze landelijke actie, die in maart zal worden gehouden, wordt georga niseerd in samenwerking met behulo van pers, radio en televisie, in de soort van „Open het Dorp"-stijl. Schrikkelbal. De streekafdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen van de P.J.G. organiseert op zaterdag 0 maart in hotel „Rotterdam" te Ter- neuzen een „Groot Schrikkelbal". Het bal, waaraan „The Williams" muzikale medewerking zal verlenen, begint om 19.45 uur. ■Plattelandsvrouwen. De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Axel hield in de lunchroom ,.'t Raethuis" zijn jaarvergadering. Door ziekte van de presidente, mevr. Van Dijkevan Dijk, werd de avond geleid;door de viee-presidente, mevr. P. de Feyter—de Regt. Van het bestuur waren aftredend en niet herkiesbaar de dames M. HaakMuller, penningmeesteresse: C. van den BosséMeyérs, secretares se en S. de Feytervan Hoeve. Ge kozen werden de dames mevr. M. Verstraten—Scheele. mej. A. de Fey ter en mej. A. Dekker. De vagant ge komen functies zullen in de eerstvol gende bestuursvergadering worden verdeeld. De scheidende dames kre gen een cadeautje aangeboden. Na de pauze gaf de heer J. de Lan ge uit Terneuzen aan de hand van dia's een geestige beschrijving van een reis naar Finland, Noorwegen en Zweden. Mammoetwet. Woensdag zal in het verenigingsgebouw van de gere formeerde kerk aan de Kerkdreef te Axel een openbare voorlichtings avond worden georganiseerd over de Mammoetwet. Na een inleiding over deze materie zal een forum trachten de binnenge komen vragen te beantwoorden. De organisatoren verwachten op deze „teach-in" een grote belangstel ling zowel van leerlingen als van ouders. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraa) 14, Huls», fel. 01140 2377 Klokstraat 1 Goes, tel 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV L. K. M de long Inspecteur), Breitnerstraat II, Terneuzen, tel. Oil5C 4281. Th. de Bakker. Potgietersfraat 3, terneuzen. tel. 0II5C 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tel' 01140 3168. M. Sogers. Nieuwstreat 41. Oostburg tel 01170 2893. C. Menu, Klokstraat I, Goes, fel 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesln; Kijkuit 18 20, Axel, tel 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Midde1 burg. Mep S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel 01100 5689. Op dinsdag 5 maart a.s. wordt in hotel „De Graanbeurs" te Hulst de algemene ledenvergadering gehou den van de V.V.V.-Hulst. Deze bijeen komst begint om 20.00 uur. Ónder meer gal worden gesproken over eventuele activiteiten, die in het ko mende jaar zullen worden ontwik keld. Behalve leden van de V.V.V. heeft iedere belangstellende toegang. In het dekenaat Hulst zal maandag a.s. 4 maart de reeds eerder aange kondigde dekenale raad worden sa mengesteld. De raad zal worden sa mengesteld uit de afgevaardigden van de parochiële raden of parochiële commissies van overleg, vertegen woordigers van de bestaande werk groepen, vertegenwoordigers (sters) van de religieuzen en alle' priesters, die op één of andere wijze in de ziel zorg werkzaam zijn. De bijeenkomst heeft plaats in het Klein Patronaat om 19.30 uur. Biljarten. De topbiljartclub Ma rionette heeft een onderlinge prijs kamp gehouden voor het winterkam pioenschap. De uitslag luidt: 1, F. Vlassenrood; 2. P. de Smet; 3. A. Weerman; 4. W. v. Swaal; 5. T. Rot tier; 6. J. de Burger; 7. B. Weerman; 8. J. Kayser; 9. J. de Smit 10. M. de Wit; 11. A. Seghers. Met zijp eerste plaats verstevigde F. Vlassenfoód zijn leiderspositie in het puntenklassement. Tieneravond Zondag 3 maart wordt in de Graanbeurs door de Ca sino-club een beatavond gehouden. Hierbij treden op Armand en de beat- groep Blues-Corparation. Aanvang 19.30 uur. Postzegelclub De maandelijkse bijeenkomst van de postzegelclub „Het Land van Cadzand" vindt deze keer niet plaats op de eerste maan dag, maar op de eerste dinsdag in maart in hotel Du Commerce. Te vens zal dan de jaarvergadering ge houden worden. Java Een bestemmingsplan voor het Oude Java zal binnen afzienbare tijd aan de gemeenteraad worden voorgelegd, aldus een mededeling van wethouder M. de Vos in de jong ste gemeenteraadsvergadering. De toekomstige bestemming van deze te saneren wijk heeft in Terneuzen de nodige belangstelling, te meer daal de gemeente hier regelmatig wonin gen aankoopt, waarvan verschillende al onder de slopershamers zijn geval len. De wethouder deed zijn mede deling naar aanleiding van een vraag van de heer R. Hol (P.v.d.A.). Graauw (Van een onzer verslaggevers) Op dinsdag 12 maart zal in het Ge meenschapshuis een film worden ver toond die in het kader van de lande lijke filmactie van de Nederlandse Blindenbond in Graauw is opgeno men. Deze film die niet de pretentie heeft een kunstzinnige documentaire over Graauw te zijn, dient meer als een gezellig, levend familie-album. Hoofdrolspelers zijn de inwoners van Graauw. Het ontbreekt in de film be paald niet aan koddige momenten. Groede Gemeenteraad Woensdagavond komt de gemeenteraad van Groede in openbare zitting bijeen. Het college van b. en w. stelt voor een perceel grond aan te kopen voor de aanleg van een kinderspeelplaats. De kosten gaan ruim f 15.000 bedragen. Met de tegenwoordige eigenaar 'is volledig overeenstemming bereikt. Het colle ge van b. en w. verwacht dat er geen bedenkingen bestaan bij G.S. St.-Jansteen Dank Het carnavalscomité is bij zonder tevreden over het afgelopen carnaval. Dank zij instanties, vereni gingen, horecabedrijven en in bijzon der de gehele Steense bevolking en de rijkspolitie is het carnaval een ge slaagd feest geworden. Het comité hoopt ook volgend jaar op de spon tane medewerking van allen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG G.S. van Zeeland zullen beslist bezwaar maken tegen het plan om het veer Hoedekenskerke-Terneuzen uit de vaart te nemen. Dit verklaarde gedeputeerde J. van Dongen ons gisteren naar aanleiding van de motie, die b. en w, van Terneuzen en de raad van die gemeente hebben aangenomen, en die gericht schijnt te zijn tegen het provinciaal bestuur. „Met die motie is men bij ons niet aan het juiste adres", zei gedeputeer de Van Dongen. „Het provinciaal be stuur wil juist graag, dat Terneuzen zijn verbinding met het land van Goes behoudt". Toch zal het veer ten offer moeten vallen. Dit werd duidelijk uit wat de hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat, ir. J. Zuurdeeg, hier over zei: (ADVERTENTIE) „De dijken bij Terneuzen moeten op Deltahoogte worden gebracht. Dat is een zaak van vitaal belang. De aan- leghaven voor de (35 jaar oude en reeds afgeschreven veerboten) vormt een zwakke stee in de oeververdedi ging en de investeringen, die nodig zijn voor een moderne veerhaven met de er bij behorende moderne veer boten, zijn dusdanig dat zij op geen enkele manier verantwoord zijn, ge zien het vervoersaanbod op dit veer". In 1969. zal het zover zijn. Gedepu teerde Van Dongen repliceerde, dat de kwestie van de veiligheid van Zeeuwsch-Vlaanderen inderdaad ook door het provinciaal bestuur als enorm belangrijk wordt gezien, maar dit neemt niet weg, dat dit bestuur het niet zou betreuren als het aantal verbindingen over de Westerschelde, die deze ontwikkelingsprovincie scheidt, met één wordt verminderd. In Terneuzen vormde het bericht, dat de provincie het voornemen heeft, de veerdienst Terneuzen-Hoedekens- kerke op te heffen, het gesprek van de dag. Ook elders in de kanaalzone werkte het bericht als een ontplof fing. Velen brachten het voornemen van de provincie in verband met een verminderde aandacht, die er bij de rijksoverheid zou zijn voor de verdere ontsluiting van dit gebied. Die ont sluiting eist juist, aldus een algemene opinie, dat de frequentie van deze veerdienst zal worden verhoogd zo lang er geen vaste oeververbinding is. Zoals burgemeester J. C. Aschoff in de jongste Terneuzense raadsvergade ring reeds betoogde, zou er aanmer kelijk meer van de veerdienst gebruik gemaakt worden als er sprake zou zijn van een uurdienst. Daarvoor zou het straks vrijkomende materiaal van de dienst Perkpolder-Kruiningen ge bruikt kunnen worden. Ir. R. H. van Krevelen, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fa brieken in Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft al enkele jaren geleden gepleit voor een vergroting van de capaciteit van het Terneuzense veer. Ongeacht de inzet van de dubbeldekkers elders, vond hij'het een noodzaak om einde lijk van de Terneuzense veerdienst een goede dienst te maken. Nu vaart de boot maar eens in de twee, en soms eens in de drie uur. Volgens de auto riteiten, aldus de kamervoorzitter, is dit qua navigatie bovendien een van de gemakkelijkste Scheldeveren. De heer H. A. M. A. de Meijer deed in de raadsvergadering de suggestie, ook de andere kanaalzonegemeenten, alsmede Goes en de gemeenten in de zak van Zuid-Beveland te interesse ren voor een gezamenlijk protest. Zo als wethouder M. Nieuwdorp naar voren bracht, zouden vooral ook le raren en leerlingen aan beide zijden van de Schelde gedupeerd worden door het wegvallen van deze verbin ding. Industriëlen in de kanaalzone on derstreepten de opmerking van het raadslid de heer P. J. Huybrecht. Deze wees op het belang van de veer dienst voor het sociaal contact tussen de kanaalzone en overig Nederland, vooral ook voor mensen die niet over eigen vervoer beschikken. De indu strie maakt uiteraard slechts gebruik van de grote veren. Westkapelle CMB-vergadering Onder voorzit terschap van de heer A. Huibregtse hield de CMB een ledenvergadering in de consistorie der gereformeerde kerk. Als spreker was aanwezig de heer P. v. d. Ende, districtsbestuurder in de Prov. Zeeland en Brabant die sprak over: „De wet op de arbeidson geschiktheidsverzekering (w.a.o.) met inbegrip van de afkoopregelingen van de ongevallenwetten en de renteze gels. Er werden over dit onderwerp veel vragen gesteld. Waterlandkerkje Toneel Door het comité ont spanning voor bejaarden werd in het dorpshuis een gezellige avond ver zorgd. De toneelgroep uit Hoek bracht de klucht „Moderne Jeugd" van Jo- han Blaaser voor het voetlicht. Ook werden deze avond dia's vertoond be treffende kinderfeesten, die in 't af gelopen jaar in Waterlandkerkje plaatshadden. v.w«w«*.v.v. et is geen best jaar voor de be woners aan weerszijden van de Westerschelde. De dubbeldekker komt twee maanden later dan gehoopt werd in de vaart. De tarieven gaan met rond 30 pro cent omhoog. Het veer Hoedekenskerke-Terneuzen zal waarschijnlijk gaan verdwijnen. Wat dit laatste betreft, de wat roman tisch aandoende verbinding tussen Hoed en Neus zal ten offer moeten vallen aan waterbouwkundige wer ken van levensbelang: hef op Delta hoogte brengen van de dijken bij Terneuzen. Al speelt dit veer geen overheersen de rol in het gedobber op de Wes terschelde, hef houdt toch maar het contact in stand over een grens, die veel. meer dan de Belgisch-Neder landse een cultuurgrens vormt. Ter neuzen en Goes hoorden, dank zi dit veer, een beetje bij elkaar, het geen de vele varende scholieren be wijzen. Toch hebben wl|; boven het lokale belang van dit veer uit, altijd ?ijn interregionaal belang gezien, Waar om? Omdat de vingers van de pla nologen, zelfs in de structuurschets voor 2000, vrijwel altijd het vaar- traject van de antieke -Neus-Hoed- bootjes volgen als zij praten over een vaste oeververbinding I Mis schien heeft dat psychologisch'é oor zaken. Maar hoe dit zij, wij tonnen niet ont komen aan het gevoel, dat totale opheffing van dit veer (waarmee men erkent dat het overvaren op die plaats nauwelijks de moeite meer waard is), het ideaal van' een vaste oeververbinding bij Terneuzen geen goed zal doen. Aangezien de beslis sing over een vaste oeververbinding in de politieke sfeer moet worden genomen, lijkt het dan ook geen sterke kaart voor Zeeland, als men instede van te smeken om meer en betere verbindingen, laconiek ak koord zou gaan met het opheffen van een veerdienst. Kapelle Bejaardenbond Het bestuur van de afdeling Kapelle-Biezelinge hield deze week in hotel „De Zwaan" zijn jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer C. v. d. Kuyl. De leden die moeilijk kunnen lopen werden per auto naar „De Zwaan" gebracht. Voor de pauze was er een program ma van muziek en zang. onder lei ding van mevr. Beenakker-de Ko- .ning. Voorzitter C. v. d. Kuyl her dacht de 9 leden die in 1967 zijn ge storven. Er traden in dat jaar 41 nieuwe leden tot de vereniging toe. De aftredende bestuursleden C. v. d. Kuyl, M. Gelok en M. C. Slootma- ker werden met algemene stemmen herkozen. De heer L. Willeboer werd benoemd tot lid van de kascommissie. Na de pauze vertoonde mevr. Huis- man-Griep kleurendia's over Schot land. ONTEIGENING Het hoofd van het gemeentebe stuur van Goes brengt ingevolge het bepaalde in Artikel 15 van de Onteigeningswet ter openbare kennis, dat vanaf 4 maart 1968 gedurende één en twintig dagen ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage isnedergelegd een afdruk van het Koninklijk Besluit van 21 december 1967. nr. 31, openbaar gemaakt in de Nederlandse Staatscourant van 15 januari 1968, nr. 10, waarbij een aantal in de gemeente Goes gelegen percelen tot onteigening ten algemene nutte worden aan gewezen. Deze aanwijzing is geschied ten einde onteigening mogelijk te maken van percelen, die nodig zijn voor de verbetering van de Kloetingseweg en de 's-Graven- polderseweg in deze gemeente. GOES, 2 maart 1968 Het hoofd van het gemeen tebestuur voormeld, Mr. F. G. A. Huber HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dokter F. Loose te Oositburg, tel. 01170-2121. Terneuzen: dokter 'Nijsiten, W. de Zwij gerlaan 17, tel. 2324. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand, tel. 01179-366. Hulst: dokter De Gier. Axel: dokter Boor. I.loosterzande: dokter Buwalda, tel. 277. Schoondjjke, Breskens en Groede: dok ter Jansen te Groede, tel. 01171-366. IJzendijke, Hoofdplaat en Biervliet: dokter Lockefeer te IJzendijke, tel. 01176-366. Middelburg: Schram (4664). Vlissingen: Van Dijk (3459) zaterdag; Dekker (2950) zondag. Goes: Griep (6405). Borssele en Nieuwdorp: Kiviet (01105- 203). Hoedekenskerke en Kwadendamme: Kole (01193-262). Driewegen, 's-Heerenhoek, Ovezande en Lewedorp: Gei dot (01195-275). 's-Heer Arendskerke, YVolphaartsdijk en Heinkenszand: v. Maanen (01106-234) Kruiningen, Hansweert. Krabbendijke en Rilland-Bath: De Beij (01130-344). APOTHEKERS Goes: Gelrnaard (5255). Middelburg: Ringeling (2538) Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: v. d. Kleine Mulder (2730) TANDARTSEN Walcheren: Reddingius, Badhuisstraat 11, Vlissingen (01184-2481) zaterdag 9 10 uur v.m.; zondag 11 12 uur DIERENARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-225. Hulst en Nieuw-Namen: dokter Borm tc Nieuw-Namen, tel. 01144-227. Axel, Zaamslag en Sas van Gent: dok ter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153- 366. Goes e.o.: Elzerman (01100-5259). WIJKVERPLEGING Hoek, Philippine en Sluiskil: zuster Vermeylen, tel. 01150-3829 (b.g.g. 008). Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw: zuster De Schrijver, tel. 01142-313. Clinge, St.-Jansteen en Nieuw-Namen: zuster Verver te Kloo9terzande, tel. 6l 148-220. IJzendijke, Hoofdplaat en Biervliet: zuster Dominica te IJzendijke, tel. 01176-341. Oostburg, Cadzand, Groede, Breskens en Schoondjjke: zuster Derksen te Oostburg. tel. 01170-3267 (b.g.g. 008). Sluis, Aardenburg en Eede: zuster Fer- ket te Sluis, tel. 01178-502 (b.g.g. 008). (Van onze adverteerders). MODEZAAK VAN DE PLAS TE OOSTBURG OOSTBURG De betekenis van een plaats en zeker van een centrum gemeente als Oostburg wordt ge accentueerd door de middenstands zaken. Dat heeft de heer P. van de Plas van de firma Van de Plas ken nelijk begrepen. Nadat elf jaar ge leden de gecombineerde confectie- afdelingen werden gesplitst in een dames- en een herenmodezaak, achtte hij nu de tijd gekomen om het ge hele interieur van de damesmodezaak te vernieuwen. Ook de etalages wer den geheel vernieuwd en bieden nu een doorkijkmogelijkheid in het in terieur. Ook de verlichting (o.m. veertig spots in de etalages) werd volledig gemoderniseerd. Öp verschillende manieren heeft men de verkoopruimte zo aange naam mogelijk gemaakt in deze ge combineerde dames- en meisjeszaak. Zo werden o.a. de oude rekken door lagere vervangen, waardoor de klant een beter overzicht krijgt van de ruime keuze die geboden wordt. NO VIT A TERNEUZEN FRAAI VERBOUWD TERNEUZEN „Novita" (Axelsestraat 68 te Terneuzen) heeft haar poorten, na een week van verbouwing, weer ge opend. De artikelen, grotendeels klein goed voor dames, zijn nu op een aparte manier geëtaleerd. De dames kunnen zelf op rekken kiezen hetgeen zij nodiig hebben voor het maken van een com plete japon. De stoffen zijn reeds op lengte geknipt en de dames kunnen meteen aflezen voor welke maat de coupon bestemd is, de breedte van de stof en de prijs. Er waren veel bloemen en geschen ken en ook kwamen vele vrienden en relaties de heer en mevrouw Van Ha peren hun gelukwensen aanbieden. KORTE NIEUWSTRAAT 21 Hulst, tel. 2478 - 3559 b.g.g. 2209 HOOGWATER Morgen, zondag 3 maart: Hans- weert: 5.32 en 17.56 uur, Terneuzen: 4.47 en 17.13 uur, Vlissingen: 4.19 en 16.40 uur, Wemeldinge: 6.13 en 18.28 uur. Maandag 4 maart: Hansweert: 6.02 en 18.26 uur, Terneuzen; 5.19 en 17 43 uur, Vlissingen: 4.50 en 17.11 uur, Wemeldinge: 6.40 en 18.59 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Als de bouw vsn het overdekte instructiebad zal zjjn aanbesteed, gaan we serieus werken aan de voorbereiding van de bouw van een sporthal", aldus wethouder M. de Vos in de jongste Terneuzense raadsvergadering. Hij gat hiermee antwoord op een vraag van de fractieleider van de P, vfd.A., de heer R. Hol. De wethou der deelde mee, dat men op het ogen blik bezig is met een studie over het ontwerp van een sporthal. De hal zal worden gerealiseerd in het exploi. tatieplan Zuidpoldei. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur „Driekoningen of wat u maar wilt" door-Theater City 20 uur Mijn prinses, 18 j. IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensoc. Hinneman Seriekaarting OOSTBURG Ledel 20 uur Goed geschoten Matt Helm, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur De prooi, 18 j. HULST R. de Vilder Prijskaarting GOES Grand 19 urn- Sherlock Holmes contra Jack the Ripper, 18 j. 21 uur 's Nachts langs het strand, 18 j. HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15.30 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Mijn prinses, 18 j. AXEL 's Lands Welvaren 20 uur Dansen AARDENBURG Belga Kaarting SCHOONDIJKE Wijffels Casinoclub ANTWERPEN Rex Cool hand luke, 14 j. Odeon Le grand meaulnes, a.l, Pathé Het zand was rood, 14 j. Rubens The war wagon, a.l. Ambassades l'Etranger, 14 j. Savoy Wat een vakantie, a.l. Astrid Cowboy in Afrika, a.l. Quellin Millie, a.l. Astra Jerry blijft er buiten, a.l. Capitole De pistolero, a.l. Metro James Bond, 14 j. Aanvang 12, 16.30, 19 en 21.30 uui KVO 20 uur De mantel KNS 20 uur Man is man Brecht TURNHOUT Kursaal Ik heb Raspoetin gedood. 18 J. Forum Dood Johnny Ringo, 18 j. Palace Sherlock Holmes tégen Jack the Riper, 18 j. Aanvang 20 uur BRUGGE Mcmlinc Het hevig duel, 18 J. Aanvang 15 en 20 uur Zwarte Huis Wilde engelen, 18 j. Aanvang 20 uur Forum Wat een vakantie, a.l. Aanvang 14.15 en 17 uur Capitool De leeuw, 14 j. Scala De karatedoders. 18 J. Aanvang 15, 18.30 en 20 uur GENT Capitole Casino Royal, 18 J. Majestic Goed gespeeld Matt Helm. 18 j. Plaza De getemde feeks, 14 J. Select Bonnie en Clyde, IC j. Savoy De oude man en het kind, 14 j. KNS 20 uur De getemde feeks ST. NIKLAAS Century Hun laatste slag, 18 j. Palace Een dozijn ploerten, 18 j. Rex De doder is onder ons, 18 J. Scala Het stuift in Rio, 18 J. KLOOSTERZANDE Hotel De Linde Discotheek geopend Hotel van Leuven Dansen HULST Hotel De Graanbeurs 19.30 uur Bal G. Blommaert 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 14.30 en 20 uur Battle of the Bulge, 14 j. 17.15 uur Agent 077, operatie Tangei, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Gespuis in Arizona, 14 17 en 20 uur De prooi, 18 j. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Goed gescho ten Matt Helm KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Schieting R. Clapdorp 15 uur Schieting TERHOLE Café De Kraai 19 uur Prijskaarting ST. JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Bal Café De Kroon 15 uur Schietïng KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting LAMSWAARDE Th. Van Driessche 15 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 15 uur Het teken van Zorro, 14 j.; 20 uur Mijn prinses, 18 j. GOES Grand 15 uur Genghis Khan, 14 J.; 15 uur Sherlock Holmes contra Jack the Ripper, 18 j.; 21 uur 's Nachts langs het strand, 18 j. MIDDELBURG City 14.30 uur Degens, dolken en doods gevaar, 14 j.; 20 uur Mijn prinses, 18 j, SAS VAN GENT Café Schuttershof 15 uur Schieting IJZENDIJKE Hinneman Seriekaarting GRAAUW De Friezen 14 uur Schieting ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 14.30 uur De Barbier van Sevilla; 20 uur De mantel KNS 15 en 20 uur Man is man Brecht TURNHOUT Kursaal Ik heb Raspoetin gedood, 18 Forum Dood Johnny Ringo, 18 j. Palace Sherlock Holmes tegen Jack the Ripper, 18 j. Aanvang vanaf 13.30 uur doorlopend BRUGGE Memlinc Het hevig duel, 18 J, Aanvang 15 en 20 uur Zwarte Huis Wilde engelen, 18 j. Aanvang 17.30 en 20 uur Forum Wat een vakantie, a.l. Aanvang 14.15, 17 en 20 uur Capitool De leeuw, 14 j. Scala De karatedoders, 18 j. Aanvang 15, 18.30 en 20 uur GENT Bioscopen: Als onder vandaag Kon. Opera 20 uur Don Carlos; 14,80 a Gravin Maritza KNS 15 en 20 uur De getemde feeks ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag v-r <3/-.r;esüS t x CLINGE L. de Vilder 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Battle of the Bulge MIDDELBURG City 20 uur Mijn prinses, 18 J. GOES Grand 20 uur 's Nachts langs het strand, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Mijn prinses ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag Antw. Kameropera 20 uur De schone molenarin TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Memlinc Het hevig duel, 18 Zwarte Huis Wilde engelen, 18 J. Forum Wat een vakantie, a.l. Capitool De leeuw, 14 j. Scala De karatedoders. 18 j. Aanvang 20 uur GENT Bioscopen: Als onder vandaag ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag BREDA (KNP) De prieste. het bisdom Breda seven over b gemeen de voorkeur aan samenv van pastoors en kapelaans ol meerdere kapelaans samen- Si weinig priesters spreken zich zi meer uit tegen samenwonen. I gebleken uit een enquête ove huisvestingswensen van priestei het Bredase, die vorig jaar is gi den, omdat enkele kapelaans de te kennen hadden gegeven buiti pastorie te willen gaan wonen. 87 cent van de pastoors en 90 pr van de kapelaans, 302 man, stuu de vragenlijst in. Van de oudere kapelaans bov( jaar wil ruim eenderde hetzij or. dellijk, hetzij na verloop van wijziging van het bestaand stelsij Óp de vraag aan kapelaans met-een collega samen zouden wonen of alleen, wanneer zij met de pastoor zouden samenwc gééft tweederde de voorkepr aar samenwonen met een collega, helft van de kapelaans van 40 en oüder wil dan echter alleen nen. Ruim tweederde van alle,past 45 procent van de kapelaans ej procent van de overige pries vindt samenwoning wenselijk de pastorale samenwerking. 75 cent van de pastoors met kapell; en 56 procent van de kapelaans v dat op de pastorie voldoende ruimte is of te maken is. Onder de wensen van de kapell ij o.m. een eigen telefoontoestel zijn kamer, verbetering van het nitair, gelegenheid om bezoek té vangen. Men verwacht op grond van onderzoek niet dat de verplich tot samenwoning op korte termiji worden opgeheven. Wel zal het gelijk zijn voor afzonderlijke ge len uitzondering te maken. BRUSSEL (ANP) Bergers er vrijdag in geslaagd de drijve Nederlandse kraan „Triton", die 15 februari op de Schelde bij 1 werpen was omgeslagen, weer ri te trekken. Bij het ongeluk kwal drie man van het Nederlandse kra Personeel om het leven. Het lijk een van hen is nog niet teruggev den (Van een onzer verslaggevers ®le steek met een broodmes, i N. uit Koewacht uiteinde! et leven zou kosten, is vrijd oor de officier van justitie 1 rechtbank te Middelburg, r. Lebret, een gevangenissti (Van m maanden met aftrek gek «gen de fabrieksarbeider W.T. dezelfde plaats. De verdachte, een 20-jarige vrijj ook gevolgen van zijn dl maai ?s de zitting nog niet he Orvii, "^ken kunnen verwerk dp n- ,en schuchter probeerde P „vi.es^ nt van de rechtbank, r dat hi- En?Pel, er van te overtuig dela Ult zelfverweer .had geha canih13,3 da-t weekeinde al heel v hii to n achiter de rug, tc «^slotte met zijn vriend in e moett? zijn woonplaats De N. oi bekoiïÜ' .le n°gal als vechtersb; met h stond- T. had het al ec nu bern aan de stok gehad. C De koL bet „duwen" aan de to heeth„ l,eln gelukte het echter dat hoofden te verzoenen, zo zei gin- ?.eb op eikaars gezondheid 1 tin? „f Ombat zij in eikaars ric no-- J!°onden liepen T. en De gezamenlijk een stuk op. N^hoo^b^bbb weer onenigheid, laatst? j te bewerken met wat te dacht dat het een fietspoi

de Stem | 1968 | | pagina 2