GARAGE iUSTEND PASTOOR VAN NU MOET ARMOE LIJDEN STAATSHOOFD BELEDIGEN IS NIET ZO EENVOUDIG Nerne keukens SLAAPKAMERS VAN REEUWDE Felle kritiek Poolse schrijvers op cultureel meid van regering 798.- 398.- \lwarte toekomst voor bejaarde zielzorgers J M. Tierolff ANDIGE AONTEUR Aeuleman Harde noten Onbruikbaar Geen antwoord Bewijs NA AFGELASTING VAN TONEELSTUK LOUWERSE& DE PRIESTER N.V. Agent wilde burgemeester vermoorden TEGEN SPECIALE PRIJZEN RUIMIEGEBREK DOOR IE WEiNIG KASTEN? Verschil I )e^elHd Verstandig Gelijk MINIMUMPRIJS VOOR VIS IN FRANKRIJK DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 MAART 1968 NGEN VERKOPING EDA tjnde onroerende goederen StDERIJ schuur, kalverstal en kar. te Teteringen, met erf t eraan grenzende gedeelte sectie A nrs., 609, 585, 208 groot ongeveer 2.08.9 ha. 4,per jaar. LAND EN WEILAND Teteringen met het eraan (Bosschestraatje), kad •5, 508 (ged.) en 206 (gedl 0 ha. per jaar. BOOMGAARD d bakhuis en perceel wei. e te Teteringen, kad. sectie samen groot 4.12.00 ha. per jaar. BOUWLAND estraat» te Teteringen, kad. ;n 225; samen groot 1.75.90 per jaar. igen gebruik te aanvaarden m, binnen 6 weken na de kavels ook in combinatie donderdag 7 maart a.s. om waan van de heer Dikmans te Teteringen. •an 2 tot 5 uur namiddag. £f, Baronielaan 2, Breda, bedrijf van Gent Tel. 01158-1547 ;ebouwd in 3 verschil- royale hall met open rs, badkamer met Ug- stallatie. en garage. luxe keuken, garage, een open hardhouten c.v. en garage, teuken, grote woonka- ad grote zolder, ruime c.v. installatie. en garage. n garage. it en zonnige tuinen, fonteintje, 3 slaapka- tolder met slaapkamer Ruime keuken, woon- iste trap naar zolder, irming. iREGELING DE oen. fwerking o.m. hal met ;n balkon, 3 slaapka- igen geld 4.000, be- \AND (jaarlijks licht» jk. 1.03x4.10 m! ten, met 4.000.el- PER MAAND (jaar- older. en minimaal benodigd ïde het eerste jaar bij 4AND (jaarlijks lichte net o.a. ruime woon- bergzolder, voor- en geld. Huurgarage» gen lerenhuizen ligbad, 3 50,. per w met c.v., 3 slaapkamers, - maand excl. n 4-kamer uitvoering, .ste vloerbedekking m :oelkast en boiler en trale verwarming ok- en servicekosten. illa illa villa lanidh. Roosendaal) mngalow, c.v. en g )0,_ per maand. 200.000,- n.o.t.k. 175.000,- 135.000,- te huur; geheel ge- garage. (Van een onzer verslaggevers) t BREDA Een bijna zeventigjarige pastoor uit het bisdom Breda leeft kortgeleden naar de bisschop geschreven, dat hij, gezien zijn leeftijd, met emeritaat zou willen gaan. De bisschop zal daar geen lezwaar tegen hebben. Maar er is wel een andere moeilijkheid. „Ik feet niet", zegt de pastoor, „hoe ik dan rond zal moeten komen". yoor hem op tafel liggen wat paperassen die door een accountant pjn beschreven. Er is op uitgerekend hoeveel de pastoor, eenmaal jet emeritaat zijnde, te verteren zal hebben. En dat is niet veel. berekening is uitgekomen op een jaarlijks tekort van f 4000. De verlangens van de pastoor mil niet bepaald uitzonderlijk. Op jen leeftijd waarop een ander al ttn aantal jaren van zijn pen- lioen geniet verlangt hij naar rist, ,Ik heb altijd erg veel van puzzelen |ehouden.. En ik wandel jraag en ik speel graag een potje kaart. Bovendien vind ik dat het óp mijn leeftijd tóch te moeilijk wordt. Ik moet omschakelen op allerlei vernieuwingen. Als ik joed godsdienstonderricht wil ge ven zou ik allemaal nieuwe boeken moeten gaan kopen om bij te blij ven. Ik word daar gewoon te oud voor.' Aangezien de pastoor er niet voor voelt om in een bejaarden tehuis te gaan wonen, heeft hij zijn zinnen gezet op een flatje, groot genoeg voor hemzelf en zijn huishoudster die al meer dan twih- tig jaar in zijn dienst is. En nu de becijfering. Zodra zijn emeritaat ingaat zal het jaar inkomen van de pastoor bestaan uit: pensioen vanwege het bisdom 3249, 1.0. w. 3100, rijkspensioen 1250, totaal ƒ7599,— Aan vaste lasten gaat daar af: salaris huishoudster 2400, sociale lasten 521,52 a.o.w.-premie en loon belasting 520, inkomstenbelasting 500, totaal 3941,52 Blijft over: 3658,52. De raming van de uitgaven, ziet er als volgt uit: huur 1800, voeding 4000, verwarming 500, jlectra 300,— ftding 1000,— totaal ƒ7600,— Ziedaar het tekort per jaar van bijna 4000, In 1965 heeft de bisschop een nieuwe salarisregeling voor de priesters van het bisdom Breda ingesteld. .Die regeling,'zegt de pastoor, biedt wel de mogelijk heid om een centje voor de oude dag te sparen. Maar toen die re geling er kwam was ik al 65 jaar. In mijn tijd .verdiende' een kape laan f 10,- tot f 12,- in de week, afhankelijk van de misintenties die hij kon verzorgen. Bij mij is dat tot mijn 47 jaar zo geweest. Ik ben er wel godsdienstleraar bij geweest aan een ambachtsschool, maar dat was onbezoldigd. Toen ik op mijn 47e pastoor werd kreeg ik het wat beter. Maar sparen was er niet bij. Integendeel, wat ik van huis uit had meegekregen heb ik nog moeten opleven. Pas toen ik 65 werd kwam er de nieuwe rege ling van het bisdom. En toen heb ik voor het eerst in mijn leven een behoorlijk salaris gekregen.' Er klinkt wat bitterheid door in de stem van de pastoor als hij op somt wat voor harde noten een be jaarde priester te kraken krijgt. ,Ik vind het fijn,' zegt hij, ,dat de bisschop zich zo bezorgd voelt voor zijn priesters. Maar ik denk wel eens dat hij bezorgder is voor uit getreden priesters dan voor de emeriti. Ik ken iemand die zeven jaar kapelaan is geweest. Toen heeft hij zijn ambt vaarwel gezegd. Hij mag nu op kosten van het bis dom een universitaire studie vol gen. Ik gun het de jongen van harte. Hij heeft nog een leven voor de boeg. Maar als ze dan zeggen: hij heeft tenslotte ook zeven jaar van zijn leven aan de kerk gegeven, dan mag i k toch wel zeggen, dat ik er meer dan veertig in dienst van de kerk op heb zitten. Men wil in het algemeen graag, dat wij, oude priesters, tijdig met emeritaat gaan. Laat ze dan zorgen dat het ons mogelijk is. En dan niet door opgeborgen te worden in een zit- slaapkamertje in een of ander tehuis. Ik vind het bitter, dat mijn voorganger, toen hij eenmaal in ruste was gegaan, terug moest ko men om te vragen of de parochie hem per jaar f250.- wilde geven. Hij kon anders nog geen sigaar roken.' De pastoor die hier aan het. woord is gaat tóch met pensioen Ondanks het dreigende tekort. ,Ik zit op een huisvestingsvergunning te wachten. Dat is., ook zo iets. Het liefst had ik in Breda gewoond Ik heb daar gewerkt en ik ken die stad. Ik wist er bovendien een voor mij aantrekkelijke woning te huur. Maar het mag niet. Ik heb economisch voor Breda geen betp- kenis. Ik ben heel mijn leven overgeplaatst. Ik ben altijd gegaan waar ze me nodig hadden. Maar nu ben ik niet gewenst, economisch onbruikbaar En hoe moet het nu met dat te kort van zo'n kleine f 4000, ,Ik weet het nog niet,' zegt de pastoor. ,Maar we zullen wel zién. Ik heb daar vroeger nooit aan ge dacht. Zolang je jong bent maak je daar geen probleem van. Je denkt: dat komt allemaal wel goed. Maar het komt niet goed. Misschien kan ik een kleinig heidje bijverdienen met assistentie in een parochie. En een andere mogelijkheid is, dat mijn huishoud ster, die uiteraard minder werk krijgt dan op een pastorie, buitens huis gaat werken. In de tijd dat ze bij mij diende heeft ze haar mid denstandsdiploma gehaald, een di ploma handelsrekenen, een type diploma en een vakdiploma voor pedicure. En ze wil dat ook wel. Maar wat ze daar mee verdient is feitelijk haar geld en niet het mij ne. Het blijft een rare toestand, dat een oud-pastoor zó aan zijn levensonderhoud moet komen. Ik vind dat wij, emeriti, toch minstens het inkomen moesten hebben van een gepensioneerd onderwijzer. Daar zou ik al dik tevreden mee zijn.' Het blijft een vrome wens en meer niet. ,Ik heb er over naar de bisschop geschreven,' legt de pastoor uit, ,maar die weet ook geen antwoord. Als ik zelf iets wist moest ik het maar laten- jye- te'n Wij hebben nooit een bond ge- had, waarin wij ons economisch konden verdedigen. Je had daar vroeger bij de bisschop eens mee moeten aankomen. Maar nu zitten we er mee (Van onze juridische medewerker) UEN kind kan aanvoelen, dat het toch wel enig verschil uitmaakt of iemand vanaf een podium in een zaal verklaart: „Gemeten naar de maatstaven van Neurenberg zijn Johnson, zijn generaals en zijn naaste medewerkers oorlogsmisdadigers", dan wel tijdens een optocht op straat massaal in spreekkoren meeroept: „Johnson moordenaar". Prof. Delfgaauw uit Groningen kan dat kennelijk niet. Hij vindt dat, wanneer de roepers uit de optochten wegens belediging van een bevriend staatshoofd (artikel 117 wetboek van strafrecht) gestraft worden, hem, de hooggeleerde, dat lot ook ten deel moet vallen. En natuurlijk komt, nu dat niet gebeurt (minister Polak heeft ver klaard de Groningse hoogleraar niet te laten vervolgen) weer het zware verwijt van klassejustitie: de eenvou dige arbeider of student, die aan zijn diepe verontwaardiging lucht geeft, wordt wel gepakt, maar de minister kijkt wel uit eer hij een prof aan durft. Naar mijn stellige overtuiging wordt dit verwijt ten onrechte gemaakt. Wat over deze zaak zowel door de Groningse hoogleraar zelf als door verschillende commentators in onze publiciteitsorganen te berde is ge bracht, munt niet uit door kennis van zaken. Wellicht had de minister in zijn antwoord op de door mevrouw Singer-Dekker in de Tweede Kamer gestelde vragen ook wat uitvoeriger mogen wezen. Een aantal elemen taire opmerkingen over deze kwes tie zullen hopelijk wat meer duide lijkheid brengen. Op de eerste plaats moet nooit iemand aan een procedure beginnen als hij geen redelijke kans heeft het bewijs van zijn zaak rond te krijgen. Dat geldt voor de zakenman die door een civiele procedure zijn geld van een wanbetaler probeert binnen te krijgen, maar dat geldt evenzeer voor de officier van justitie als hij een strafzaak tegen prof. Delfgaauw of wie dan ook aanhanging wil ma ken, wegens belediging van een be vriend staatshoofd. Als inderdaad de hooggeleerde Delf gaauw op 21 oktober 1967 tijdens de Vietnamdemonstratie in het Amster damse RAI-gebouw precies gezegd heeft: „Gemeten naar de maatsta ven van Neurenberg zijn Johnson, zijn generaals en zijn naaste medewer kers oorlogsmisdadigers", is het op zijn minst hoogst dubieus of een Ne derlandse rechter hem ooit wegens artikel 117 zal veroordelen. Om dit enigszins begrijpelijk te maken moet men vooropstellen, dat een belediging primair een krenkend of grievend karakter moet hebben. WARSCHAU (AP) De schrij- '«sliond van Warschau heeft don- ''riajnacht na verhitte debatten, ft negen uur duurden, een motie 'Ogenomen, waarin het cultureel 'ftid van de Poolse regering wordt ™ritiseerd en gepleit wordt voor "n meer liberale censuur. ?e resolutie was ingediend door ?iinV-an 016 bond die seen partijlid R Zij vormen de meerderheid van 'in totaal 600 leden. Een resolutie drijvers-partijleden, waarin :™?nstraties veroordeeld werden, •era verworpen. A actie van de schrijvers komt, wit op 31 januari de opvoeringen n, beroeihd Pools stuk op last n ae regering gestaakt zijn. „iet afgelasten van „Dziady", een dii.van de grote Poolse nationale '«II A(Jam Mickiewicz over de 1- i ische onderdrukking van Po- ls„. de tot demonstraties na de Pmf. v°orstelling en bracht de ktroerin1 tUele wer deftig in N officiële verklaring voor het (ADVERTENTIE) stopzetten van de voorstellingen was dat de produktie „partijpolitiek" ge kleurd was en dat „georganiseerde groepen toeschouwers" zich hadden overgegeven aan „nozemuitwassen". Volgens westerse waarnemers was het stuk, dat verschillende onge meen scherpe anti-Russische passa ges bevat, zozeer in de smaak ge vallen bij het publiek, dat de rege ring erdoor in verlegenheid kwam. Het is niet bekend wat de schrijvers aan willen met de nu door hen aan genomen resolutie. (ADVERTENTIE) bezoekt onze showroom 8reda:Cfogldijfc58,Tel(01600)-23744 MiddelburgVlissingsa Singtl 16-18, Tel.focn 101180) -8065 CHICAGO (Reuter) Een politie agent die in de politiemacht van Chi cago een cel van de Ku Klux Klan had opgericht, was van plan in de ko mende zomer burgemeester Richard Daley en twee korpsofficieren te ver moorden en de schuld op de negers te schuiven. Dit heeft agent James Tobin voor een onderzoekcommissie van de poli tie verklaard. Tobin was binnenge drongen in de KKK-cel van de 30- jarige agent Donald Heath, die vorig jaar december werd geschorst nadat in zijn woning grote hoeveelheden wapens, munitie en materiaal van de Ku Klux Klan waren gevonden. Volgens Tobin had Heath hem vo rig jaar december benaderd voor me dewerking aan een plan om burge meester Daley, een krachtig voor stander van rassenintegratie en een van de invloedrijkste democratische politici, te vermoorden door 's och- 'ends een bazooka-granaat op zijn voning af te vuren. In de KKK-cel van Heath zaten log vijf andere leden van de politie macht van Chicago. Drie hebben in middels ontslag uit de dienst geno men en de twee anderen moeten evenals Heath voor de commissie van onderzoek verschijnen. Nederlands grootste womnginrichting brengt een internationale collectie Q £T Loxe slaapkamer in noten, blank mahonie of ahorn - hoogglans. 4deurskast. Litsjumeaux met 2 nachtkastjes en toilettafel. Ook te leveren in driedeurs-kast en ledikant. Siaapkamerin berken uitvoering,palissander kleurige afwerking.Extra hoge 3deurskast, hooggianzend gepolitoerd, 2 pers. ledikant en 2 nachtkastjes, compleet met verlichting. In vierdeurskast uitvoering extra tl. 100.- in llts-jumeaux-uitvoering, extra tl. 90.- toilettafel met 3-delige spiegel, extra tl. 225.- Onze slaapkamer in de populaire prijsklasse. 3 deurs- kast;royaal 2 pers. ledikant met2nachtkastjes.Uitvoe- ring in mahonie of limba, bijpassende toilettafel met 3- delige spiegel tl. 198.- Een probleem waarmee praktisch elke huisvrouw in een opgroeiend gezin te kampen heeft. 50 Reeds vanaf fl. w w levert van Reeuwijk een royale 2 deurs linnen kast, mahonie gematteerd en inge deeld voor kleding en linnengoed. Zowel voor kleine als grote ka mers vindt U bij van Reeuwijk DE slaapkamer die (U) past. Naast de drie welke wij U hier tonen brengen wij ook nog HONDERDEN andere modellen in lacqué, mahonie, berken, noten, teak, palissander, enz. Tilburg - Spoorlaan 340 - tel.: 04250 - 22326. Maandags gesloten. Dat is wezenlijk daarvoor. Nu is het allerminst vleiend wanneer van ie' mand gezegd wordt dat hij een oorlogsmisdadiger is, maar wanneer dit komt uit een mond van een hoog leraar, die daarbij verwijst naar de maatstaven van een internationaal militair gerechtshof, dat vlak na de laatste oorlog te Neurenberg de Duit se oorlogsmisdadigers berechtte, dan kan men terecht twijfelen of zulk een uitlating voldoende krenkend en grievend is om inderdaad als een be- leiding in de zin van artikel 117 be schouwd te worden. Het is immers ook een duidelijk verschil of ik tegen iemand, met wiens bewering ik het niet eens ben, zeg: „Jij bent een leugenaar", of: „Als je dit en dat beweert, spreek je niet de waarheid". Om een soort gelijk verschil gaat het in de onder' havige zaak ook. Daarbij kunnen alle omstandighe den een rol spelen. Delfgaauw vindt het (in De Groene van 24 februari 1968) helemaal niet van belang of hij wellicht gezegd heeft: „Johnson en zijn trawanten want, zo re deneert hij, het gaat hier alleen over een staatshoofd en Rusk, McNamara en Westmoreland zijn dat niet. Delfgaauw kan maar niet begrij pen, dat de rechercheur, die bij hem geweest is, hem over die woorden „trawanten" heeft doorgezaagd. Naar mijn mening heeft de betreffende rechercheur heel goed aangevoeld dat in de aanduiding van Johnsons naas te medewerkers als diens „trawan ten" iets beledigends voor de Ame rikaanse president zelf kon schuilen, al mag zulk een uitdrukking op zich genomen, naar mijn mening, in de ze zaak niet doorslaggevend zijn. De betrokken officier van justitie zag in een vervolging van professor Delfgaauw blijkbaar geen haalbare kaart. Hij neemt het besluit geen vervolging in te stellen. Dit besluit door de minister gesanctioneerd is alleszins verstandig geweest. De commentaren die na het bekend maken van het ministeriële stand punt, zijn verschenen, bewijzen dat. Vrij Nederland bijvoorbeeld schrijft op 24 februari 1968: „De reden waar- <om de officier van justitie en zijn superieuren tot seponering overgaan, ligt zonder twijfel in de omstandig heid, dat zij ook wel inzien, dat op grond van het statuut van het internationaal gerechtshof te Neuren. berg, artikel 6, sub b, moeilijk te be wijzen is, dat prof. Delfgaauw onge lijk heeft, wanneer hij president Johnson een oorlogsmisdadiger noemt." Zulk een citaat bewijst dat de schrijver niets afweet van een straf zaak wegens belediging. Want nooit of nimmer zal een rechter die een beledigingszaak te berechten krijgt, treden in de vraag of het inderdaad waar is wat de een de ander bele digend toevoegt. Als de rechter daar aan moest beginnen, was het einde zoek en zou men beledigingsklachten kunnen gaan indienen om de rech ter de waarheid te laten uitzoeken. Stelt u zich eens voor, dat de rech ter eerst moest gaan uitzoeken of het wel waar was, wat de een de ander beledigend toevoegt. Het enige waar het bij een beledigingsstrafzaak om gaat is of men zich over de ander in krenkende of grievende bewoor dingen uitgelaten heeft. Of het waar is wat men zegt, doet beslist niet ter zake. De rechter treedt nu eenmaal niet in het waarheidsgehalte van een be ledigende uiting. Ook niet als het 'n bevriend staatshoofd betreft. Wan neer Delfgaauw nu wel vervolgd was en de rechter had hem vrijgesproken of van rechtsvervolging ontslagen een kans die er heel dik inzat dan hadden de commentaren op de voet van Vrij Nederland van 24 fe bruari 1968 natuurlijk juichend ge schreven dat nu eindelijk eens een onafhankelijke Nederlandse rechter had uitgemaakt dat Johnson een oor logsmisdadiger was, immers: pro fessor Delfgaauw heeft toch gelijk gekregen' Het lijkt mij niet uitgesloten, dat de minister bij zijn beslissing hier mee rekening heeft gehouden en voor een dergelijke onjuiste voorlichting van het Nederlandse publiek door ju ridisch slecht ingelichte scribenten heeft willen waken. Beledigingszaken dienen nu eenmaal om de waarheid te laten vaststellen. Wanneer prof. Delfgaauw nu zo graag uitgemaakt zou willen zien of er in Nederland inderdaad klassejus titie bestaat, laat hij dan normaal met de studenten en de arbeiders jongens in een Vietnamdemonstratie meelopen en uit volle borst de kre ten uiten die dan geschreeuwd wor den, en waarvoor herhaaldelijk ver oordelingen gevallen zijn. Er bestaat geen twijfel aan, dat hij dan zijn vol le portie zal krijgen. Wat vindt u van die actie in Enge land: „I'm backing Britain"? Aardig nietwaar van die eilandbewoners, om een half uur over te werken zonder een cent betaling, alleen maar om 's lands economie er bovenop te hel pen. Maar nu.' „Red Nederlands economie, koop bij voorkeur produkten van de natio nale industrie." Dit is de strijdkreet van de heer F. J. van Krieken uit Helmond, een vertegenwoordiger, die vindt dat onze economie ziek is, „zwaar ziek", zegt hij. Hij heeft verder iets gezegd dat In het weekeinde het overdenken waard is: Van huis uit hebben wij de ten dentie van koloniaal bezit. Alles wat van ver komt, heeft bij ons een be paald aanzienen„Alles wat van ver komt, is lekker." Zou de trek naar de vreemde, waar wij met z'n allen in de vakantiemaan den duchtig aan lijden, ook iets te maken hebben met een kolonialisten mentaliteit? Een 15-jarige scholier in Washing ton is, zo las ik deze week. een vijf- tig-ei'ige eenling. Binnen vijfenvijftig minuten verorberde deze jongeman vijftig eieren. Tenslotte zag hij groen en eigeel. Mevrouw Haya van Someren-Dow- ner, Tweede-Kamerlid voor de VVD, heeft van de schrikkeldag-traditie ge bruik gemaakt om voor de tv drs. Schmelzer van de KVP „haar man" te noemen. Waarom? Voor de wijze waarop hij in het afgelopen jaar po litiek heeft bedreven en waarop hij de partij-politieke problemen het hoofd heeft geboden. Liberale Haya kan er ook niet meer onderuit. Na de verlovingsplannen, van Schmelzer met Biesheuvel (AR) en Mellema (CHU), lijkt de verlo ving Haya-Norbert niet ver meer op het platonisch-politieke vlak, na tuurlijk, want men kan ze veel ver wijten. maar niet dat ze beiden voor alles netjes en fatsoenlijk zijn. De KVVD, KathoUeke Volkspartij voor Vrijheid en Democratie. Het klinkt wèl. Niet alleen de. ambtenaren, ook de burgemeester van Wildervank, de. heer B. P. Liese, is boos op minister Beernink, omdat deze zijn gemeente gaat opheffen, met o.a. als motief dat Wildervank voor zijn riolering e.d. met een annexatie (door Veen- dam) zeer gebaat is. De burgemees ter: „Er worden blijkbaar in ons land nog mensen minister, die menen, dat het gehele platteland een gebied is met toestanden van honderd jaar te rug." Sterker: niet alleen het platteland, het hele land ligt nogal eens ver uit het gezicht, als je midden in Den Haag zit. Het nieuwste weekblad in ons land, „Accent", stelt zichzelf voor als „een blad, dat zelf zich niet bewust als links of rechts wil opstellenLinks of rechts zijn waardeloze etiketten, vindt de hoofdredacteur, want dat „draait in vele gevallen uit op een kiezen tussen Mies Bouwman en Wil lem Duys, tussen lang haar of kort, tussen LSD of thee zonder suiker." „Accent", zegt hij, kiest voor de vrijheid, dat is niet zo moeilijk ge zegd. Maar het kan de vrijheid zijn om te kiezen voor links of voor rechts. Het ligt er dan maar aan, waar je het accent legt. Het wordt goed vakantie houden op de Bahama's. De eerste minister al daar, Pindling, heeft via de radio alle inwoners gevraagd het de toeristen zo aangenaam mogelijk te maken. „In het toerisme is tact hoofdzaak"zei hij. „Wij, Bahamianen, moeten een gunstige image van ons land schep pen." En daar wordt heel wat anders mee bedoeld dan een bordje „Zimmer frei" op je voordeur. MERIJN BOULOGNE SUR MER (AFP) De vissersstaking in Boulogne Sur Mer is gisteren geëindigd. De sta king was uitgebroken doordat voor de vis een te lage prijs werd ont vangen, waardoor de vissers een kleiner inkomen hadden. De Vissers wilden de import van vis uit het bui tenland beperkt zien. Aangezien donderdag een minimum prijs voor buitenlandse vis is vast gesteld voeren de gewone vissers daarna uit; voor de industrievissers kwamen echter nog kwesties van sa laris en opzegtermijn ter sprake. De ze zijn gisteren geregeld, er is een minimumloon van duizend frank per maand gegarandeerd en een ontslag termijn van twee maanden in plaats van een maand ingesteld, met «en regeling voor schadeloosstelling. De treilers varen maandag weer uit, om technische redenen kan dat niet «erder. V

de Stem | 1968 | | pagina 23