rrrij MIJN RECORD LIJKT ONGENAAKBAAR" Monique als Bob vanavond komt. pas dan goed op je Noilly Prat! Webb maakt zijn debuut als prof Grootse sluiting winterseizoen Sporttoto Feijenoord bereidt zich voor in Breda Ook vroeger hadden we altijd wat Vakbekwaam Altijd kritiek Ard op kamers ■CRETARESSE ISTENTE Klaas Schenk was vijftien jaar coach van kernploeg Recordaantal deelnemers T.S.C.-SPARTA N.A.C. B - VITESSE B is ai Landbouw Diversen 1 I N.T.S.-sport naar PSY en Yolendam Morgen in Helmond veldlooptitelstrijd In Omloop van het volk Hockeycompetitie TITELKANSEN VOOR TEMPO Morgen, zondag 3 maart Van landen die O.S. boycotten KENIA WIL KLEINE' SPETEN Merckx ook in laatste rit niet bedreigd Duivenmelkers feesten in Etten-Leur Topartiesten Verdwaalde duiven Vervoer Na 1 maart reap. 15 maan koop 9 Duitse herders Zowel van moeders, als van V.' ders zijde, zijn het Nat. enfc? Nat. hoogst bekroonde Kamp, afstammelingen Kann*i Van de Rietdijk. Eig. o£ men, Rietdijk 3, Prinsenbeek Pracht Duitse Herder. 14 m. vader, kamp. Edo v'd. Vospoort, moeder Donka n Slotbos. C. v. d. Maden, 1 lenstraat 18, Kruisland. Rashonden! Deze week prïcEt jonge kort- en langhaar teVt. kels, dalmatiners, Duitse staan ders, goudspaniels, Peking*^! jes. pinchers, dwergpoedels mid. slag poedels, boxer»/ foxterriers, enz. enz. Teven» papegaai met kooi begint te praten ..Wasto" Kasteeldreef 91. Tilburg, 04250-24795 Ook zondag. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 MAART 1968 29 Te k. witte en zwarte dwer». poedelt jes, boxers en 1©^ setter 8 mnd. en kleine huk. hondjes. Van Boxtel. Putsew®, 26, Ossendreeht. Tel. 48B. „De Vogeigids", Box P-14J Leiden. Veel gelezen hobby, blad voor vogelliefhebber* Vraag gratis proefnummer inl. gratis vogelboeken. Stro t. k. bU A, Mouwen, v». lendijk 7, Standdaarbuiten. Te koop een tilbury. J, Roe- voets, Koekoekstraat 17, Sprun. del. Ziekenhuisverzekering ong«. acht kwalen. Voor leeftijd tot honderd jaar. Assurantiekan toor G. H. Vijgeboom, Cad. zand, tel. 01179-268 Ziekenhuisverzekering onge. acht kwalen. Voor leeftjjd tot honderd jaar. Assurantiekan. toor G. H. Vijgeboom, Cad- zand. tel. 01179-268. Prijskaarting zon. 3 maart C*. fé „De Kraai", Wed. de Vil der. Begin 19 uur. Taxi D Sc B Temen*en. toon 01150-4010. Schieting zond. 3 maart bij C. de Kind, KaïpeUebrug. Sociëteit Kapellebrug. Schie ting zon. 3 maart in Café „De Kroon" te St.-Jansteen. Voor uit f 90,Inleg 4,25. Begin 3 u Grote schlettng zon. 3 maart by Serph. Blommaert. Stations weg Hulst. Inleg 4,25. Terug 3,-. Begin 3 uur. Klondyke. Schieting zat. t maart bij P. de "Waal, Hengst dijk. Begin 3 uur. Schieting zon. 3 maart bij Th. V. Driessche. Lamswaarde. Aanvang 3 uur. Schieting zo.n. 3 maart, café „Schuttershof" bij P. Rijcke, Sas van Gent, begin 3 uur. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuh digd zijn aan Henricus G, Brouwer gewoond hebben de Bejaardenhuis St.-Pe trus te Rijen en aldaar overleden 15 dec. 1967 worden verzocht hiervan opgave te doen voor 15 maart 1968. De executeur testamentair J. A. BEEKERS Wilhelminapark 18, Breda Tel. 34273 N.V. BREDA [istriële weegapparaten, rijn plaatsen pn van de correspondentie p-ans, Duits en Engels en atieve werkzaamheden op instens Mulo A of HAS ipondentie in talen, bij aige praktijkervaring op I Ie. L£x. \g na-calculatie/voorraad- iben wij een of meer da- [met Mulo- of gelijkwaar- i moeten interesse hebben en cijferwerk en bereid pudmachines te werken; van type-diploma. Enige (gewenst. sollicitaties, zo mogelijk pasfoto, worden ingewacht an onze N.V., Postbus 246, Vakantie en sport, Boven straat 53 te Hoeven, tel. 01659 - 457 biedt aan enKCj« door inruil verkregen cara- vans 6 pers. KEMA-caravan f 3495, 6 pers. f 3150, 6 pers. f 4995, alle compleet mei a sloten voortent. Bezoekt de V Si s. hal. Bovenstraat 53 te Hoe Wij hebben een uitgebr^d© collectie tenten en kampeer* tikelen nu nog tegen prijzen. Tevens dealer Hrla bekende Dick WissinkA-j Caravans en Tago-vouww^ Vakantie en Sport, tel. 01*» x] 457. Te koop grote staan-°«||TJj|! met aparte slaapkamer caravans, 2, 4 en 6 pers- t. nen worden geflnanci^ 5^, prijs. Van Boxtel, Ossendreeht. Tel. 488- 1? dagen of langer naar fijnste plekje aan het a l4 Oardameer! Vanatf f joi0W- dagen. Nu snel een b^g oP tent of -huisje resen^^. Recreatiecentrum I<*e j€0 zise. Gerieflijk en van alle comfort, p* trein- en vliegreizen eigen gelegenheid, reductie in voor- kaarb* Bel. of schrijf ""Seen voor uitvoerige inlich kleurrijke brochure. ^Ijk centrum Ideal, Grocn ^j Lage - Z walU we, trt. 0lvy* 01690-489. Klaas Schenk: „Tegenwoordig gaan ze na ttCee jaar al weg". (Van onze sportredactie) ANNA PAULOWNA ,,Het begint er op te lijken dat mijn record ongenaakbaar wordt. Vijftien jaar coach van de schaatskernploeg, het klinkt nu al ongelooflijk. Tegenwoordig gaan ze na twee jaar al weg". Klaas Schenk uit Anna Paulowna, vader van een van de berispte schaatsenrijders, tilt niet zo zwaar aan de jongste ontwikkelingen rond de kernploeg. Dat wil niet zeggen dat hjj ze onderschat. Maar naar zijn mening - en hjj heeft zijn arbeid met graagte onderbroken om die opvatting prijs te geven - is er Sn feite niet zoveel nieuws onder de zon. „Ook vroeger hadden we altijd wel wat. Het verschil is echter dat ik toen meestal alleen was. Er liepen niet allerlei figuren omheen, die zich er zo nodig mee moesten bemoeien. De jongens bespraken alles met mij, dat was de regel, waaraan de jongens zich hielden". Over de hele gang van zaken in Göteborg heeft Klaas Schenk geen oordeel. Hij heeft de wedstrijden voor de t.v. gevolgd. „Voor het eerst en voor het laatst. Als Ard rijdt, wil ik er bij zijn." Mevrouw Schenk: „Ik zei hem nog, dat Ard hem toch niet kon horen. Maar toch zat hij hem maar aan te moedigen." Over de moeilijkhe den die er tussen de rijders en De Graaff geweest zouden zijn, durft hij helemaal niet te spreken. „Ik heb bijna alles uit de kranten. En na Grenoble neem ik de meeste verha len met een korreltje zout". ?5 ?3 „En toch, na elk seizoen als ik te rugkwam bij de bond, kreeg ik wel te horen dat ik dit of dat anders had moeten doen. Weet je, achteraf pra ten is altijd zo gemakkelijk, dacht ik dan." En zijn vrouw vult aan: „Je deed het uit pure liefde, dat was het." Eerder had ze al door de telefoon verklaard: „Hij kwam terug met de wetenschap dat h,j of een pluim op zijn hoed kreeg of en dat ge beurde meestal een draai om zijn oren. Maar dan keerde hij zich om en wist hij dat hij het volgende sei zoen weer aan de gang zou gaan." „Nee, Klaas Schenk is niet bepaald iemand die de KNSB in bescherming wil nemen, noch vals wil beschudli- gen. Wel vindt hij en al zijn uit latingen dragen het gewicht met zich mee, dat zij komen uit de mond van een vakbekwame routinier dat een interview op een wedstrijd-dag niet mag plaatsvinden. Dat hadden de jongens niet moe ten doen. Zij zijn dan geen normale mensen. Hun gedachten zijn bij de wedstrijd. Daarom heb ik de KNSB voor de vergadering van dinsdag ge adviseerd en gevraagd geen onnodige brokken te maken. Daarom was de uitspraak voor mij geen verrassing. Op zich is het eigenlijk wel een dwaze maatregel dat de jongens over beleidszaken eerst mogen spreken, nadat ze de bond hebben ingelicht". „Ze krijgen tegenwoordig een hele waslijst mee, van wat ze wel en wat ze niet mogen. Dat was er vroeger niet bij. Het was ook niet nodig. Ik kende de jongens door en door. Later toen de ClOS-trainingen op de zaterdagen werden ingevoerd ging ik elke zaterdagochtend naar Overveen toe. Ik zat na afloop bij de jongens in de kleedkamer en ik hoor de waarover ze kankerden als ze moe waren". Bonna, de vriendin van Ard, die met belangstelling de fan mail doorneemt (ruim 100 brieven per dag en honderden telefoontjes, soms van hele schoolklassen), maar die toch ook met een half oor luis tert naar het gesprek, vult aan: „Ik denk dat Wim de Graaff maar een keer of twee op CIOS is geweest deze zomer. De jongens krijgen zo nooit contact met hem." Hij berijdt kennelijk het stokpaardje van de familie. Mevrouw Schenk toont de medaille, waarvan het oogje al bezweken is onder de vele han den, die het Olympisch zilver moch ten aanraken. „Ik heb de journalis ten de goede waarheid gezegd. Al dat geschrijf, al dat rellen schoppen, nee, dat vind ik geen stijl." En Bonna vult aan: „In enkele kranten heeft gestaan dat Anton Huiskes kwaad weggelopen is van het banket in Göteborg. Dat is per tinent niet waar. Hij heeft nog ge danst na afloop en we gingen gelijk de deur uit, inmiddels onder de grootst mogelijke gein, trachtend het BREDA In het NTS-sportpro- gramma dat zondag 3 maart van 19.30 tot 20.35 uur op Nederland 1 wordt uitgezonden, wordt onder voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan de voetbalwed strijden VolendamGo Ahead en PSVNEC, de nationale veldloop kampioenschappen in Helmond, de basketbalwedstrijd LandlustPunch in Amsterdam, de tafelkenniswed- strijd NedlloydScilla en de inter nationale zwemwedstrijden in Bre- DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 34 van afgelopen week zijn: aantal deelnemers: 605.731, bru to inleg: 828.463,20, prijzenbedrag 273.393,—. Eerste prijs: 150.366,15, tien meldingen van 13 goede uitsla gen. Uitkering per kolom bruto f 15.036,60. Tweede prijs: 82.017,90, 220 meldingen van twaalf goede uit slagen, waarvan een met twee ko lommen, uitkering 373,Derde prijs: 41.008,95, prijzenbedrag gaat naar toto 35. (ADVERTENTIE) Hij drinkt geen vermoüth. Zégt hij. Maar als je vermouth Noilly Prat is moet je wel opletten. Want als hij die één keer geproefd heeft, is je fles tweemaal zo gauw leeg. Haal er nog een, Monique. Hij kömt terug... NOILLY PRAT. VERMOÜTH VAN GROTE KLASSE. Frans Verbunt Co. N.V. - Tilburg - Importeur. schilderij te verkopen, dat Ard als prijs had gekregen." Heeft Ard veel contact gehad met Anton Huiskes tijdens de wedstrij den? Bonna: „Gewoon op de baan als goede vrienden. Meer niet". Over Huiskes nog Klaas Schenk: „Ik heb hem in Heerenveen buiten de verga derzaal er nog toe willen bewegen het spreekgestoelte te beklimmen en de vergadering mededeling te doen dat hij zijn belofte zou nakomen en tot de Olympische Spelen bij de ploeg zou blijven. Dat is niet gelukt." Het onderwerp is teruggekeerd tot de kernploeg. „De man die nu coach zal wor den, moet een M.O.-er zijn. Daar kij ken de jongens tegenop. Ik denk bij voorbeeld aan Henk Lamberts. Niet, omdat ik hem ingewerkt heb, maar wel omdat hij 't in dat ene seizoen ('63 1964) heel goed heeft gedaan. Zijn trainingsschema's zijn door Huiskes volledig overgenomen. Lamberts is niet weggegaan om de jongens; noch om een beleidskwestie „Maar niet langer meer een man alleen weg met de ploeg. Een man voor het technische gedeelte, een man voor alle organisatiebeslommeringen die er omheen hangen. En tenminste een van beiden moet voor de jongens ie mand zijn, met wie ze echt kunnen praten". „Dat heb ik ook een paar jaar ge daan. Met „ome Piet" Zwaneburg. Hij als de technische man, ik voor de rest. Het ging uitstekend. Maar Iet op, we hebben nog nooit zoveel kritiek van de K.N.S.B gekregen als in 1961, toen Henk van der Grift wereldkampioen was en Rudi Lie- bregts derde. Ik zei het je al: wat dat betreft is er niet veel veran derd." Klaas Schenk kijkt alweer naar de toekomst. „Die ziet er voor Neder land heus niet zo slecht uit. Van de Russen heb" ik in Oslo gehoord dat de belangstelling van de jeugd voor het schaatsen heel gering is. Wij heb ben toch eën paar heel goede jonge knapen, zoals Nooitgedagt, Vink en Giling. Als ze maar niet te vroeg worden ingezet." De technische commissie komt op ta fel. Deze zal de komende maand een reglementaire uitbreiding ondergaan tot zo'n 15 man. „Twaalf te veel", zegt Klaas Schenk gedecideerd- En dan toch nog even over Ard, die de juiste verhouding tussen het schaatsen en het studeren zal moe ten vinden en voor wie in april al weer een eerste examen wacht. „Ard zal nog sterker kunnen wor den, vooral op de lange afstanden." „Maar mijn vrouw en ik maken ons wel zorgen over dat wonen op kamers en vooral over dat koken van zijn eigen potje. We geloven niet, dat dat zo erg serieus gebeurt. Kijk, als de K.N.S.B. nu eens tege moetkwam door een abonnement in een eethuis of restaurant te geven. Het zijn juist kleinigheden, die het voor de jongens zo aantrekkelijk kun nen maken". Bonna lacht: „Maakt u maar niet bezorgd, laat dat maar aan mij over. Ard en ik vinden wel een oplossing." Ard Schenk, die volgens zijn vader het interview voor de televisie op zaterdag niet had moeten toestaan. (Van onze sportredactie) BREDA Vandaag logeert het Feijenoordelftal in het Bredase hotel „Boschhek". De Rotterdammers hebben de bosrijke omgeving van Breda uitgekozen om zich in alle rust te kunnen voorbereiden op de komende competitiewedstrijd tegen Telstar. Vijf jaar geleden kwam het Rotterdamse team wekelijks naar Breda ter voorbereiding op de Europacup-wedstrijden. Dit jaar is er voor Feijenoord voorlopig nog geen sprake van deel name aan dergelijke wedstrijden, de Rotterdammers willen in dit stadium van de competitie echter niets nalaten om te voorkomen dat de voorsprong op Ajax, die momenteel nog drie punten bedraagt, in de laatste fase van het seizoen nog verloren gaat. Manager Brockx: „Het is in de laatste wedstrijden niet precies zo gegaan als we wensten en wij willen al het mogelijke doen om lands kampioen te worden. Daarom komen we nu ook naar Breda. Daar kunnen onze spelers zich concentreren. Wij maken dan rustig wat boswandelingen en vanavond spelen we een partijtje bowling." De manager van het Bredase bowlingcentrum heeft voor de spelers, die het hoogste aantal punten scoort, een beker beschikbaar gesteld. Die komt dus al zeker in Rotterdam terecht. Of de Feijenoorders daar dit jaar ook nog een landskampioenschap aan toe zullen voegen is nog de grote vraag. Het lijdt echter geen twijfel dat de Maasstedelingen daar dit keer het koste wat het koste voor willen zorgen. (Van onze sportcorrespondent) HELMOND Ruim vijfhonderd een recordaantal atleten en atle tes hebben ingeschreven'voor de Ne derlandse veldloopkampioenschappen die morgen in Helmond worden ge houden. De grootste belangstelling bestaat voor de 10.000 meter heren, waarop alle prominenlten Nederland se lange-afstandlopers hebben inge schreven. Titelhouder Piet Beelen (De Spar taan), die zes jaar geleden op het zelfde parcours kampioen bij de ju nioren werd, zal ongetwijfeld de meeste concurrentie ondervinden van No op den Oordt (Kimbria), club genoot Wim van Gerven, Jan Zijder laan (Gouda) en Dirk de Bruin (AVR). Bij de dames is Mia Gommers, de wereldrecordhoudster op de 1500 me ter de grote favoriete. De Limburg se atlete zal op het geaccidenteerde terrein waarschijnlijk de meeste te genstand krijgen van Tineke v. Won deren (Trias), de Friezin Greta Ne genman en de kampioene van het vorig jaar Annelies Bosman. Op de 5.000 meter heren worden J. Hensgens (Achilles), W. Willems (Kimbria) en G. de Bode (Metro) als de grote kanshebbers beschouwd. Bij de A-junioren zijn dat T. van Uden (HAC en J. Hermens (Numa- ga). Bij de meisjes A gaat de titel waarschijnlijk naar de sterke W- Schippers van Tion, Enschede. (Van onze sportredactie) BREDA Het wielerseizoen voor beroepsrenners in België wordt ge opend met de traditionele „Omloop van het Volk", waaraan door tal van prominente coureurs wordt deelgeno men. De rennerskaravaan vertrekt vanmorgen om half twaalf vanuit Drongen voor een koers over 193 kilometer. De coureurs worden om streeks half vijf in Gent verwacht, waar de finish is. Vele talentvolle renners komen aan de start. De voltallige Caballero-ploeg met Piet Braspenninckx, Jef Drum men, Jan Harings, Dies Kosten, Henk Peters, John Schepers, Wim Sche pers, Cor Schuurings, Gerard Via- nen, Henk Vogels, Jan van der Horst en Cees Zoontjes zal present zijn. Ook Willem II-Gazelle komt met een complete ploeg naar de Omloop van het Volk. Rik van Looy, Willy Der- boven, Jo de Roo, Maarten Breure, Marcel Maes, Harm Ottenbros, Har ry Stevens, Jef Timmerman, Juul van der Flaes, Herman van Loo, Rini Wagtmans en Huub Zilverberg. Voorts in de andere tien ploegen mannen als Tony Houbrechts, de win- naar van de Ronde van Andalusië, Walter Godefroot, Ward Seis en de Engelsman Graham Webb, die in de „Omloop van het Volk" zijn debuut als prof maakt. Webb, die in 1967 de wereldtitel bij de amateurs op de weg veroverde behoort zeker tot de kanshebbers. Favorieten zijn ook de winnaar van vorig jaar de Belg Wil ly Vekemans en de kampioen van België Jos Boons. - Veel tegenstand zullen zij echter ondervinden van de Nederlanders Jan Janssen, Eddy Beugels en Kees Haast, diq alles in het werk stellen om de zege naar Nederland te ha len. Het belooft beslist een spannende koers te worden, deze editie, waar aan 141 sterke renners zullen deelne- (Van onze hockeymedewerker) BREDA Voor zondag is er weer een inhaalprogramma vastgesteld in de hockeycompetitie. Over het geheel genomen een programma met wei nig inhoud. Uitgezonderd in de derde klasse A dames waar de ontmoetin gen Tempo-HOCO en Oirschot - Peli kaan op het programma staan. Er staan voor Tempo uit Bergen op Zoom grote belangen op het spel. Als Tempo wint en Pelikaan ver liest, dan kan Tempo het kampioen schap vieren. In de vierde klasse A dames staan de kansen van Mid delburg bijzonder gunstig. De dubbe le competitie is nog lang niet ten ein de, maar de Middelburgse dames staan er uitstekend voor. Het programma luidt: Heren: 3e klasse A: Rapide - Wa rande, Middelburg - Waalwijk. 4e klasse A: Goes - Vlissingen, Tempo - HSD. Res. 3 kl. A: Pelikaan II HOCO II. Res. 4 kl. A: Pelikaan III - Push III Res. 4 kl. B: 's-Boseh VI - Push IV, Waalwijk II - Forward V. Dames: le klasse: 's-Hertogen- bosch - Push, Were Di - Or. Zwart. 2e klasse A: Waalwijk - Rapidity. 3e klasse A: Hopbel - Warande, Tempo - HOCO, Oirschot - Pelikaan. 4e klasse A: Rapide I - Rapide II, Middelburg - HSD. Res. 2e klasse A: 's-Bosch III - Push III. Res. 3e klasse A: DES II - Push V. Res. 4e klasse A: DES III - Oir schot II, Tilburg III - Tilburg IV. (ADVERTENTIE) om half drie de zeer belangrijke wedstrijd in Sportpark „De Warande" NAIROBI (ANP) De atletiekbond van Kenia heeft gisteren in Nairobi het plan geopperd om voor landen die de Olympische Spelen in Mexico boycotten vanwege dè toelating van Zuid-Afrika, een zogenaamde kleine Olympiade te houden. De hond zal een verzoek richten aan de Afrikaan se sportraad om de organisatie van de wedstrijden op zich te nemen. Inmiddels heeft ook het Cubaanse Olympische Comité besloten geen deelnemers af te vaardigen-..naar Me- xico-Cïty. In een verklaring werd er bij Zuid-Afrika op aangedrongen niet deel te nemen om de Spelen zo te redden. Ook Donald Stephens, vice- voorzitter van de Maleisische Raad heeft een beroep op Zuid-Afrika ge daan. Het Nederlandse Comité Zuid-Afrika heeft ie een verklaring gesteld: „De vraag is thans aan de orde of Ne derland niet zou moeten besluiten niet aan de Olympische Spelen deel te nemen. Dit besluit hoort tot de bevoegdheid en verantwoordelijk heid van betrokken sportorganisaties en van deelnemers persoonlijk". Het comité wijst er daarbij op dat de con cessies, dfe Zuid-Afrika thans inci denteel (en uitsluitend geldend bui ten haar grenzen) heeft gedaan met het oogmerk op ha-ar deelneming aan de Spelen mogelijk te maken, op geen enkele wijze een verzachting van de apartheidspolitiek betekenen. SASSARI (ANP/AP) Wereldkam pioen Eddie Merckx heeft gisteren de Ronde van Sardinië op zijn naam gebracht. De zevende en laatste etap. pe, van Olbia naar Sassari, werd een overwinning voor Franco Bitossi, die in de laatste meters zijn landgenoot Dancellt, de Belg Reybroeck en het voltallige peloton versloeg. Merkcx, die in de eerste rit reeds een enorme voorsprong nam, zat in de grote groep, In de eindrangschikking bezetten de Nederlanders allen zeer beschei den plaatsen. Alleen Jos van del Vleuten, met zijn elfde plaats, is niet te ver teruggevallen. Hij heeft echter altijd nog een achterstand opgelopen van 13 minuten en 15 seconden. Ger- ben Karstens eindigde als 22e op 2$ minuten en 6 seconden. Bart Zoet ten slotte werd 44e op 50.56. BRÉDA Deze week wil ik gaan beginnen met het aankondigen van de jaarlijks terugkerende feestavond van de Fondclub Zuid Nederland, die ieder jaar gegeven wordt op het einde van het winterseizoen en aan het begin van het over enkele weken beginnende wedstrijdseizoen. Bijna alle liefhebbers uit geheel Zuid-Ne derland komen dan te zamen om hier een gezellige avond door te brengen, te praten met hun grootste concur renten op de vluchten of om de vriendenkring weer wat te vergro ten. Dat dit weer een overweldigend groot feest wordt is wel duidelijk en daarom heeft het bestuur van de Fondclub voor deze avond de t grote Veemarkthallen in Etten-Leur als hoofdzetel gekozen, alwaar het festijn op 9 maart a.s. plaats zal vinden en wel om 6.30 uur. Deze avond is uit sluitend voor leden van de Fondclub Zuid Nederland. Dit alles belooft wederom een grandioos succes te worden, vooral als ik u vertel dat er ook een lote rij gehouden wordt met als hoofd prijs een kleurentelevisie t.w.v. f 3050 en niet minder dan 5 gouden horloges en verder nog duiven van alle Nederlandse topspelers. We wil len hier o.a. noemen Janus van de Wegen, Steenbergen; gebr. de Groot Steenbergen; P. Smit, Sluis; A- Schouteren, Steenbergen; Antheunis, Hulst; G. Dusarduijn, Groede; dr. P. Linsen, Helmond; D. Rijkenberg, Etten; C. Laurijsen, Roosendaal; H. Overbeeke, Hoogerheide; de grote Kampioen uit Breda J. Rijken enz. enz. Zoals u ziet zeer zeker de moeite waard om een lot aan te schaffen. Tevens vindt op deze avond de huldiging plaats van Nederlands sterkste fondspeler van de laatste jaren, en nu dus ook Kampioen van de Fondclub, nl. de heer Janus van der Wegen uit Steenbergen. Janus van harte proficiat met dit enorm succes. Nadat deze grote Kampioen heeft plaatsgenomen op de hoogste trede van het ereschavot, terzijde gestaan door waarschijnlijk Cees Verkerk en Ard Schenk, zal het gro te feest losbarsten en zullen we nog maals een carnavalsavond van het eerste soort beleven. De beide organisatoren van dit feest, de heren Rijkenbarg en Buijs uit Etten hebben daarvoor een groep topartiesten laten contracteren zoals nog nooit eerder vertoond is in de Nederlandse duivensport. Enkele ge contracteerde artiesten zijn: Het or kest van Kees de Nijs, Albert Bro- sens, Jakkie Schram (de man van de geit en de bok, misschien brengt hij deze avond wel een lied over duiven), Willy Aiberti, en indien weer beter zijn dochter Willeke Ai berti en verder o.a. nog Karin Kent Heren duivenmelkers, zoals u ziet beter kan het al niet, en de stem ming zal er dan ook beslist zo inzit ten- Op deze avond worden tevens de geldprijzen uitbetaald van de afde- lingsconcoursen van de afdeling West Brabant en Zeeland, nl. Orle ans van 10 juni, verder voor Midden Brabant de vlucht St. Denis van 21 mei, voor Oost-Brabant de vlucht Pont St. Maxcence van 18 juni en voor Zeeuwsch-Vlaanderen de vlucht Tours van 28 mei. Verder de Bonds- concoursen Moulind, Chateauroux en de Nationale Concoursen St. Vincent en Dax voor oude duiven, en Orle ans, Chateauroux en Bourges voor de jonge duiven. Nu de kweek weer in voile gang is, of toch zeker binnen enkele we ken alles-gekoppeld zal zijn worden wij weer geconfronteerd met het pro bleem van vermiste en opgevangen duiven. Vele jonge piepers worden opgeschrikt, vliegen weg en vinden hun hok niet meer terug. Dit wordt nog erger als men half maart met de oefenvluchten van oude duiven begint, de jonge vogels trekken dan met hun oudere soortgenoten mee verdwalen totaal en strijken tegen het vallen van de duisternis maar ergens op een andere kooi neer. Met een klein beetje goede wil en sportiviteit is het zo gemakkelijk al deze duiven op hun goede plaats te rug te brengen, daar alle nummers geregistreerd staan. Reeds nu heb ik verschillende be richten ontvangen dat diverse jonge duiven hier en daar zijn binnen ge lopen, zowel Nederlandse als Belgi sche. ^eronder geef ik de adressen van de Nederlandse en Belgische ringenadministratie, waar u uw op gevangen duif kunt opgeven. Even een briefkaartje schrijven met erop Holland of België, jaar van geboor te en het ringnummer en natuurlijk de naam van de afzender erop. Bin nen twee dagen heeft dan de wetti ge eigenaar van de duif bericht dat zijn duif bij u opgevangen zit. De adressen zijn: Voor Nederland: Rin- genbureau NPO, Maliestraat 10 Utrecht. Voor België: Belgische dui- venbond, Livornostraat 39, Brussel. Deze mensen doen niets anders en zijn er om u te helpen. Uit goed ingelichte bron heb ik vernomen dat voor het komende seizoen de oude duiven voor de vluchten tot en met Chateauroux al len per speciale duivenwagen ver voerd zullen worden. De vluchten St- Vincent en Dax zullen nog per trein worden verzonden. De vracht prijzen voor deze beide treinvluch- ten kan ik nog niet vermelden, daar deze a.s. zaterdag op de jaarverga dering van de ZNB in Tilburg nog vastgesteld moeten worden. Ook de overzeevlucht Parkeston moet nog vastgelegd worden. In het seizoen 1967 zijn de duiven voor het eerst per ferryboot overgevaren wat ze ker belangrijke voordelen heeft ge had. Ook wat het treinvervoer betreft is het nog niet helemaal rond. De spoorwegen zelf beweren wel dat zij hun vrachtprijzen hebben verlaagd, maar de toedracht ligt hier echter geheel anders. Vorig jaar is de vracht per mand betaald en deden ze ongeveer 40 manden in een wa gon. De spoorwegen echter willen nu meerdere manden in een wagon, en dan een wagonprijs berekenen, zo dat de kostprijs per mand lager komt te liggen. Ik dacht dat dit geen verlaging in de werkelijke zin is daar dit alles zeer zeker ten koste van de duiven zal gaan. Vooral op de verre vluch ten spreken factoren als tempera tuur, ventilatie en verzorging een zeer grote rol, en bovendien bestaat het gevaar dat er misbruik van ge maakt gaat worden. Allemaal goeie. AD INTERIM. (ADVERTENTIE) K.N.V.B. RESERVE EERSTE DIVISIE ZATERDAGMIDDAG A.S. AANVANG HALF DRIE Spanning - goed voetbal - populaire prijzen.

de Stem | 1968 | | pagina 17