Begrip in Rotterdam voor partners moet groter zijn Klein vliegbrevet voor mr. Van Vollenhoven B. EN W. VLISSINGEN VOOR 1 ZIEKENHUIS In maart rapport over uitbreiding haven Vlissingen ("PFAFD AR? CTo R Suiker-unie* verwacht een nog groter areaal voor de bietentelers BURGEMEESTER VAN OVER ZEEHAVEN-OVERLEG Oosterhouts Kamerkoor concerteert samen met St.-Caecilia St.-Jansteen EDGWOOD GEVONDEN Let op! 'f is 4 voor lenfe Rath Doodeheefver Juwelier in Vlissingen opgelicht Stormstuw bij Antwerpen A. J. Inghels (DELBURG pve Komedie OOGWATER [I uw autobanden \AANDAG i VERMISTEN 3IAGNE" 'nog niet Geen premie voor kerkbouw in Dussen? MEER AUTO'S MAAR MINDER PASSAGIERS BEGRIP CONTACTEN Burgemeester drs. D. Roemers In 1969 suikeroverschot van 100.000 ton Overschot Laatste slachtoffer brug- ramp Curasao ter aarde besteld JONGE KRACHTEN Model voor normalisatie Wester scheldé afgebouwd Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- 798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. I DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 FEBRUARI 1968 (ADVERTENTIE) dber-b eoqerto! J I Nieuwstraat 21 Hulst fel. 2478-3559, b.g.g. 2209 Lg 27 februari zal De Nieu- ledie de musical „The Fan- lop voeren. De voorstelling in 8 uur in de schouwburg. Izondag 25 februari: Irt: 0.29 en 13.03 In: 12.30 In: 12.04 (nge: 1.10 en 13.47 26 februari: ,rt: 1.37 en 14.06 1.02 en 13.30 0.37 en 13.03 hge: 2.23 en 14.50 (ADVERTENTIE) pLIWEG 63 HULST elefoon 01140-2461 leveren ook particulier ZEGGEAJ WAT JE A W/C, M4AR VERTROUW EET /- karate doders 18 jaar vanaf 13.30 uur, doorlo^J in: Als onder vandaag, fera 14.30 uur Don Carlo. 1.1 trovatore 1 en 20 uur |kel evenwicht 15 en 20 u\ir Millie 14 4afi. tuis 17.30 en 20 uur lossier 7, 18 jaar 4.15, 17 en 20 uur vakantie a.l. 20 uur Girls, girls, gir^ 1fl J. 18.30 en 20 uur 18 lin Jericho 18 jaar |AS Als onder vandaag. |en 14 uur lenstloft" door Proloog Ira 20 uur li en een vrouw 14 laar |turg Exp. Franse wandtapijten laurg 20 uur Concert uur Hawaï 14 jaar EEN lj 34: Expositie etsen Peter 10 uur lolverheld keert terug 14 jaar pgcbouw 20 uur 18 jaar lo uur In paar dollars meer 34 jaar EG 1 Ir Rode-Kruisfilm Is tehuis 19.30 uur l-gadering ten n: Als onder vandaag, uur Storm over Firenze ITT T Oscar Vaudeville 18 jaar De macht van het geweld 14 j karate doders 18 jaar 20 uur |m: Als onder vandaag, Millie 14 jaar [luis Mare. dossier 7. 18 Jaar Vat een vakantie a.l. J Girls, girls, girls 18 jaar re weld in Jericho 18 jaar J? 20 uur liouwbiirg 20 uur lavanni |AS Als onder vandaag. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Gisteravond was lof geen spoor gevonden van de vijf vermiste opvarenden van het Zweed- it schip „Magne", dat woensdagnacht ja een aanvaring bij Westkapelle itjik. Aangenomen wordt dat de ont helde lichamen zich nog in het wrak btvinden. Het loodswezen heeft in middels de juiste positie van het wrak vastgesteld. De twaalf overlevenden die in een Vlissings hotel werden onderge bracht vertrekken vandaag naar huis. Vrijdagavond woonden zij in het zeemanstehuis van de „Missions To Seamen' in Vlissingen-Oost een dienst bij die ter herdenking van de omgekomenen werd gehouden. (Van een onzer verslaggevers) DES HAAG De Raad van State I behandelde een beroep bij de Kroon van de kerkraad der gereformeerde kerk te Dussen tegen de beschik king van de minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening, I waarbij is bepaald dat de stichting I van een kerkgebouw aan De Hoek, nabij de Van der Dussenlaan, niet lin aanmerking komt voor een pre- mie ingevolge de wet Premie Ker kenbouw. De minister heeft zijn beschikking doen steunen op de overwegingen dat de gereformeerde kerk van Dus sen een kerkgebouw met 215 zitplaat sen heeft aan de Muilkerk. Het nieu we gebouw zou 196 zitplaatsen bie den en komen te staan op 500 me ter afstand. Het strekt dus kennelijk ter vervanging van het oude. In zo'n geval is de wet Premie Kerkenbouw niet van toepassing. De appellant heeft in beroep onder meer aange voerd dat de looppaden te smal zijn in het oude gebouw en de bankaf- stand te gering. Het nieuwe gebouw is niet voor 196 maar voor 260 zit- nlaatsen bestemd- Door structuur veranderingen in het gebied is een bevolkingsgroei te verwachten, die 'n toeneming van het ledental der kerk ral kunnen meebrengen, aldus appel lant. In overleg met het gemeente bestuur is een plaats gekozen in het uitbreidingsplan. Het "oude, primi tieve gebouw past volgens reclamant niet meer in een tijd, waarin men tracht de leefbaarheid van het plat teland te vergroten. f ester sch e Ide-veren (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN In januari van dit jaar werden minder passagiers de Westerschelde overgezet dan in janu ari van Let vorig jaar. Werden in januari 1968 293.285 passagiers ver werd, in januari 1967 waren dat er 399.500. Dat blijkt o.a. uit het vervoersover- richt van de provinciale stoomboot- thensten in Zeeland. Het aantal vervoerde auto's was dit jaar januari groter dan in dezelfde ataand van 1967 De aant-dlen be droegen respectievelijk 110.897 en 110.155. Op ds verschillende aanlegplaatsen Weven gedurende de verslagmaand .246 auto's achter. Vorig jaar janu- «i waren dat er 29.440. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Ik ben be zorgd over de concentratie van industrieën in Rotterdam, De loyaliteit van de betrokkenen in het Deltagebied dient kritisch te worden gevolgd. Zeeland en Bra bant moeten hierbij als gelijk waardige partners worden be> schouwd", aldus drs D. Roemers, burgemeester van Vlissingen, in zijn antwoord op vragen in de raad naar aanleiding van het rap port „Verkenning van enkele as pecten van de ontwikkelingsmo gelijkheden voor zeehavens in het Deltagebied". Met betrekking tot Rotterdam ging het gemeentebestuur akkoord met een wijziging in de tekst van de be geleidende brief van b. en w. bij het rapport, waardoor nu wordt gesteld dat „de industriële ontwikkeling, die niet noodzakelijk in Rotterdam moet plaatsvinden, dient te worden afge leid naar Zeeland en West-Brabant". De wijziging werd voorgesteld door de heer W. van Leeuwen (prot.-chris- telijk). In de oorspronkelijke tekst werd gesteld dat de afleiding zou moeten gelden voor industrieën die zich niet kunnen vestigen in het ge bied van Rotterdam. „Men zou in Rotterdam meer be grip voor de partners moeten op brengen", zo zei de heer Roemers, die er voorts op wees dat een rede over de belangen van Rotterdam, zoals onlangs door ir. Postfauma voor N.V.V.-leden is gehouden, evenmin aanleiding geeft tot verhoging van het vertrouwen in de bereidheid van Rotterdam tot loyaliteit van Rotter dam. Over het verlangen van Rotterdam om Voorne en Putten toch aan te wijzen als mogelijk gebied voor nieuwe Rotterdamse industriële ex pansie, in tegenstelling tot het ge stelde door het overlegorgaan, dat dit eiland tot recreatiegebied wil be stemmen, stelde burgemeester Roe mers zigh iets voorzichtiger op. „Vlis singen heeft voor die ontwikkeling geen rechtstreekse verantwoordelijk heid. Planologisch is dat een zaak voor Zuid-Holland, de Rijnmond en Rotterdam", zo zei de heer Roemers. Hij liet toch weinig twijfel bestaan over zijn mening, door er op te wij zij dat in het overlegorgaan, omdat Rotterdam uit zijn jasje groeit, is in gestemd met een gebiedsuitbreiding voor deze havenstad op de Maas vlakte. Het K.V.P.-raadslid W. Hamer- linck had eerder een warm pleidooi gehouden voor opname van de Bel gische havensteden Antwerpen en Gent in' het overlegorgaan. Hij stel de zelfs dat het gemeentebestnur van Vlissingen zelf pogingen kan onder nemen tot verbetering van de con tacten met de Belgische havens. Burgemeester Roemers antwoord de hierop dat het leggen van de con tacten op de eerste plaats een zaak van Den Haag eh Brussel is. In dit overleg dienen ook afspraken te worden gemaakt over de concurren tieverhoudingen, het verlenen van faciliteiten van nieuwe industrieën enz., aldus de heer Roemers, die daaraan wat geruststellend toevoeg de dat dit gouvernementeel overleg thans gaande is. Ook de heer S. Joustra (P.v.d.A.) toonde zich een pleitbezorger voor Belgisch-Neder landse samenwerking. „Dan kan er alleen sprake zijp van een functio nele taakverdeling", zo stelde hij. Hoe groot de belangen van de Bel gen zijn toonde hij aan met erop te wijzen dat België momenteel 80 pet. van de kosten van onderhoud van de Westerschelde als vaarweg voor zijn rekening neemt. Bij samenwerking met België zag hij, zeker op dit moment, weinig re den voor het bestaan van een Rei- merswaalplan, o.m. omdat Antwer pen beschikt over het „linkeroever"- project. De heer Joustra meende voorts dat de Reimerswaal te ver van zee zou liggen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het gemeentebe- uur var Vlissingen hoopt meer over- 'IWskracht je hebben dan de be- 0kken Haagse instanties om de be- re" van de plaatselijke ziekenhui- lJoseph en Bethesda, die alle- ."'euwbouwplannen hebben tot inzicht te brengen dat het veel >s samen één groot ziekenhuis 'e brengen. Burgemeester drs. D. Roemers, die ml yv'jriag in de raadsvergadering ?e'. dat b. en w. nadat de tr>» j ziekenhuiscommissie daar- stappen heeft ondernomen 'J hebben hierover destijds uitvoe rig bericht) nu op hun beurt de be sturen zullen benaderen. De heer Roemers betoogde, dat de bouw van één groot ziekenhuis - het zou het grootste van Zeeland worden - ge wenst is, omdat dan zeker een betere medisch» verzorging zal kunnen wor den geboden. De besturen van de beide zieken huizen stellen zich thans op het stand punt, dat wanneer men zou besluiten tot één ziekenhuis dat weer aanzien lijke vertraging voor de nieuwbouw zou opleveren, omdat de eigen plan nen en voorbereiding van uitvoering daarvan al in een vergevorderd sta dium verkeren. (ADVERTENTIE) A vVN Nog 4 weken. Dan begint het lieve leventje weer. 't Kwetteren en twin- keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet NO de winter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath Doodeheèfver. Uw vakman heeft de nieuwe R D-Staalboeken 1968 al klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor jaar vóór als 't komt. En komen aoet het! ontwerpers en fabrikanten van behang (Van een onzer verslaggevers) VVOENSDRECHT Vaandrig mr. P. van Vollenhoven heeft gisteren in hangar 72 van de vliegbasis Woens- drecht van commodore J. Mulder, de commandant van het Commando Luchtmachtopleidingen te Arnhem, het klein militair vliegbrevet gekre gen. De plechtigheib werd bijgewoond door prinses Margriet en prins Bern- hard. Na de brevettering werd Pieter van Vollenhoven door zijn echtgenote prinses Margriet hartelijk omhelsd. Maandag 26 februari a.s. gaat Pie ter van Vollenhoven naar de vlieg basis Deelen, waar hij als squadron- vlieger is ingedeeld bij het 298 squa dron. Op grond van zijn klein mili tair vliegbrevet mag hij in lichte vliegtuigen, zoals b.v. een Super Pi percup, vliegen. Vaandrig Van Vollenhoven behaal de zijn brevet op 15 februari. Hij kreeg zijn L.V.O.-opleiding op de vliegbasis Giize-Rijen. De klas, waar. in hij zat. was eind januari klaar. Omdat Pieter van Vollenhoven later aan die opleiding was begonnen, had hij een achterstand van ongeveer 25 vlieguren op zijn klasgenoten. In verband met de slechte weersom standigheden kon hij deze uren niet inhalen en daarom was hij er niet bij, toen zijn klasgenoten werden gebrevetteerd. Bij aankomst inspecteerde prins Bernard In zijn functie van inspec teur-generaal van de luchtmacht, sa. men met commodore Mulder en ko lonel M. Desmet, commandant van de vliegbasis Brustem en comman dant van de Belgische vliegersoplei ding, de troepen. Op de foto Commodore J. Mulder (links) feliciteert mr. Pieter van Vol lenhoven met het behalen van het klein militair vliegbrevet. (Van onze correspondent) VLISSINGEN. De politie van Vlissingen zoekt naar een 25-jarige jongeman, die gisteren bij de Fa. S„ juwelier in de Walstraat, een doublé polshorloge heeft geroofd. De jongeman verzocht de eigena resse ringen en horloges, die in de etalage waren pitgestdd, te tonen. Op deze wijze wist hij de aandacht af te leiden, en zodoende zijn „keus te maken" uit een reeds eerder ge toonde collectie. Het gestolen horloge heeft een waarde van 120 gulden. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Er wordt mo menteel in snel tempo gestudeerd op de bouw van een handelskade iri het nieuwe havengebied van Vlissingen- Oost. In maart zal door de betrokken werkgroep rapport bij het haven schap worden ingediend. Voor hand having van de wol-import en het scheppen van mogelijkheden voor het containervervoer is uitbreiding van het havenareaal noodzakelijk. Den Haag zal moeten zorgen voor de financiering van de onrendabele top. Op dit laatste punt ben ik niet zon der hoop." Burgemeester drs. D. Roemers van Vlissingen, die dit vrijdag in de raadsvergadering verklaarde, stelde zich hiermee achter het unanieme verlangen der fracties om zo snel mogelijk tot kadeaanleg in Vlissingen- Oost te komen. Vrijwel alle sprekers stelden, dat nu Middelburg zich bereid heeft ver klaard volledig te willen deelnemen aan het havenschap VlissingenOosi met alle mogelijke financiële conse- 55 (Van een onzer verslaggevers) GOES. Wat zal het oogst jaar 1968 voor de teler van sui kerbieten brengen? Wordt het opnieuw een jaar waarin niet onbelangrijke prijskortingen zul len worden toegepast wegens overgrote aanvoer? Dat gevaar schijnt aanwezig. Naar het maandblad Suiker-unie meldt, zal het suikerbietenareaal in het nieuwe oogstjaar over het hele land gerekend, met 4 tot 5 pro cent toenemen. Deze verwachting wordt afgeleid uit de hoeveelheden besteld zaad. Op de formulieren, waarop de te lers het zaad bestellen, geven zij veelal ook het areaal op dat zij voor de suikerbietenteelt willen bestem men. Een raming, gebaseerd op de opgaven van rond de helft der te lers, wij^t uit dat dit jaar een uit zaai van 103.000 tot 104.000 hectare zal plaatshebben. Vorig jaar was de oppervlakte 99.604 hectare en in 1966: 91.949 hectare. In landbouwkringen wijt men de toename van het suikerbietenareaal aan het slechte jaar dat vele land bouwers hebben gehad. Grote hoe veelheden uien en aardappelen zijn onverkochten gebleven en tal van landbouwers hebben gezien de lage marktprijzen geld op het produkt- moeten toeleggen. Bieten geven een vastere prijs. In juli van dit jaar gaat boven dien de nieuwe EEG-regeling wer ken, die (tegen mengprijs) een af zet, overeenkomend met de produk- tie van 100 000 hectare, garandeert. De prijsverwachting voor dit jaar is: f 61,54 bij een gehalte van 16 procent en f 5,5 f 6,— per ton voor de pulp. Of het oogstjaar 1967 Inderdaad zal worden afgesloten met een ver laging van de bietenprijs met f 10.- staat nog niet helemaal vast. Nog niet bekend is, hoeveel het nationa le suikeroverschot van 100.000 ton zal opbrengen. Pas als daarover ze kerheid bestaat, zullen de bieten telers weten of zij een korting van f 10- of een geringere korting op de prijs in de boeken zullen moeten noteren. quenties van dien, een plaatsje in het bestuur voor de Zeeuwse hoofd stad kan worden ingeruimd. Burgemeester Roeniers stemde hiermee in. maar waarschuwde er voor, dat de gang van het wetsont werp met betrekking tot het haven schap dat nu bij de Raad van Staten is, op geen enkele wijze mag worden vertraagd. Naar zijn mening kan be ter gebruik worden gemaakt van hei betrokken artikel in dit wetsontwerp dat aangeeft dat de gemeente, die grondgebied in het havenschap in brengt, kan worden toegelaten. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Het laatste slacht offer van de brugramp te Willem stad (Curasao) de heer J. de Witte, is op de Algemene begraafplaats te Vlissingen ter aarde besteld. De be langstelling voor deze begrafenis was bijzonder groot. De baar was overdekt met kransen en takken. De begrafenis werd bijgewoond door de heren L. H. J. de Bruyn ing., ir. S. L. Bouman en F. M- Kok. res pectievelijk directeuren en oud-direc teur van het Schelde-Montagebe- drijf. Verder was aanwezig als vertegen woordiger van de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antii- m len, de heer E. R. Wouters. Het stoffelijk overschot werd door collega's naar de laatste rustplaats gedragen. Op verzoek van de directie werd hierna een ogenblik stilte in acht genomen. De heer Lancee dank te namens de familie voor de be langstelling. BRUSSEL (ANP) Op een ver gadering van het Belgische advies comité voor de zeediensten op de Schelde is in Antwerpen medege deeld, dat de bouw van een storm stuw in de Schelde bij Antwerpen in studie is genomen. Dit probleem eist bijzondere aan dacht wegens de indijkingen en dijk verhogingen op Nederlands gebied langs de Schelde, het voortdurende uitdiepen van de rivier en de regula- risatie van de bedding. Op de vergadering is tevens ver klaard, dat de aanslibbing in de nieu we Zandvlietsluis zeer licht blijkt te zijn en geen hinder voor de scheep vaart oplevert. (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN/OOSTERHOUT Het St. Caeciliakoor te St. Jansteen zal vrijdagavond 1 maart in het Ver enigingsgebouw te St. Jansteen (20.00 uur) een uitvoering geven in samenwerking met het Oosterhouts Kamerkoor, dat onder leiding staat van de heer Huub Bartz, zoon van IVim Bartz, dirigent van St. Caecilia. Alle leden van het Oosterhoutse Kamerkoor hebben hun opleiding gehad in zang op het conservatorium. Het is een klein koor. dat enige maanden geleden werd opgericht en in staat is om eigentijdse a capella koorliteratuur te brengen.' De diri gent heeft op het conservatorium het einddiploma behaald voor orgel, di rectie en schoolmuziek. Momenteel studeert hij aan de universiteit te Utrecht in de vakmusicologie. Tevens werkt hij als muziekleraar aan di verse middelbare scholen. Bovendien geeft hij les in directie op een cursus van de Nederlandse Gregoriusver- eniging. Hij is tenslotte dirigent en organist van een kerkkoor in Oos terhout. Het koor gaf reeds uitvoeringen in Breda en Oosterhout. Met het St. Caeciliakoor uit St. Jansteen, trad het koor onlangs op in Etten. De uitvoering in St. Jansteen staat onder auspiciën van de Instuif, die ook de hele organisatie verzorgt. Het Kamerkoor voért werken uit van o.a. Francis Poulenq, Carl Orff en Henk Badings. Voor het overige hebben ze een repertoire dat bijna identiek is aan dat van St. Caecilia. Het St. Caeciliakoor telt momen teel ongeveer zestig actieve leden. De laatste tijd is er een aantal jonge krachten bijgekomen. De dirigent, Wim Bartz, richtte het koor negen tien jaar geleden op. Hij voltooide zijn muziekstudies aan het conserva torium te Antwerpen met als hoofd vak orgel. De heer Bartz speciali seerde zijn koor in de middeleeuwse polyfone muziek, zonder overigens de andere gebieden der muzieklite ratuur te verwaarlozen. In 1956 be haalde St. Caecilia de eerste prijs op een internationaal concours te Brus sel. In 1958 verwierf het zich lauwe ren in Ierland, waar het een reeks concerten verzorgde en optrad in het festival' van Cork. Het koor zong in 1960 in Diligentia te Den Haag on der auspiciën van de Union Bei Can to in een polyfoon programma. In 1961 concerteerde het koor in een ge zamenlijk optreden met het Lim burgs Symfonie Orkest in het Con certgebouw 'te Amsterdam. Het St. Caeciliakoor verzorgde voorts reeds een tachtigtal radiouitvoeringen in Nederland en in België, maakte een concertreis" door Frankrijk en con certeerde in Delft, Rijswijk, Den Haag, Antwerpen, Gent en Etten. ANTWERPEN Tijdens de Jong ste zitting van het comité van advies voor de normalisatie van de Wes terschelde heeft de heer J. Ver- schave, inspecteur - genearal van bruggen en wegen verklaard, dat het uitgebreid model in het waterbouw kundig laboratorium te Borgerhout voor het testen van zijn plan volledig is afgebouwd. Zoals men zich zal herinneren voorziet het plan-Ver- schave in het afsnijden van de bocht van Bath door het aanleggen van een door dijken beschermde vaargeul langs de hele linker Schelde-oever, van Walsoorden tot de punt van de Hedwigpolder. Dit plan beoogt de Schelde bevaar baar te maken voor volgeladen sche pen van 80.000 ton. De heer Verseha- ve betoogde dat tijdens het voorbije jaar in de Schelde circa 7,25 miljoen m3 specie werd gebaggerd, waarvan zowat 35% op Belgisch en 65% op Ne derlands grondgebied. Dank zij de medewerking van het Antwerpse stadsbestuur wordt de in de stedelijke dokken gebaggerde specie niet meer •in de Schelde gestort. De toestand van de rivier wat diep te betreft is thans optimaal. De inkor ting van de berm van Walsoorden, welke deel uitmaakt van de normali- satiewerken, is sedert enig tijd vol tooid. Met het oog op bewegingen in de Sehelde-monding, indijkingen en dijkverhogingen langs de hele Schel-' de-zeearm op Nederlands gebied, de doorlopende uitdieping van de stroom, de normalisatie en regularisatie van de bedding, evenals verkortingen van bovenrivieren, moet bijzondere aan dacht worden besteed aan de vloed kering. Tenslotte blijkt de aanslibbing in de Zandvlietsluis zeer licht en zonder hinder voor de scheepvaart. (ADVERTENTIE) Bij aankoop van een Pfaff zigzag - machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER Bergen op Zoom: Breda: Eindhoven Roosendaal Terneuzen Verder verkrijgbaar A. C Bastiaanse, H. A de Breuck, G. Hemelaar, G. Hemelaar. Kortemeestraat 17, Lange Brugstraat 30 Willemstraat 21 Nieuwe Markt 48 Nieuwe Diepstraat 23, j i'apegaaistraat 4, Goes, B. F. v. Waesberghestr 16, Hulst Nieuwendijk 29, Vlissingen, Langeviele 52, Middelburg, bij tel.01640- 5878 tel. 01600-31745 tel. 040-22570 tel. 01650- 5546 tel. 01150- 2294 tel. 01100-7476 tel. 01140-2215 tel. 01184 3729 tel. 01180-5241 ONZEL1EVEHEEP* is met de zotten, dat hebben we al twaalf jaar mee gemaakt", zegt de heer A. J. Inghels, het oudste (en ere-) lid van de Sasse raad van elf. „Twaalf jaar lang heb ben we nu al goed weer getroffen bij de grote optocht op carnavalszondafa. Ik ben er dit jaar ook niet bang voor. Die optocht is eigenlijk begon nen toen een cafébaas zijn orgel had gesloopt en wij met een stel mensen blazet.d op de lange pijpen van het orgel, door Sas van Gent trokken." „VOOR het huis van de burgemeester hielden we stil om een serenade te brengen. Hij nodigde ons binnen en het werd reuze gezellig: een borreltje en een biertje en veel gepraat over de mogelijkheid van een echte op tocht. De burgemeester was er direct glad voor. En zo hadden we het jaar d'r op onze eerste grote optocht met een offic'eel carnavalscomité, een prins, een raad van elf en alles wat er zoal bijhoort." „ZO oud als ik ben (en ik ben zes enzestig) ben ik al op en top een carnavalsvierder geweest. Sas was indertijd de enige plaats in Zeeuwsch- Vlaanderen waar het werd gevierd. Toen alleen nog op zondag, maandag en dinsdag en vooral de twee laatste dagen was het tjokvol in Sas. 's Maan dags was iedereen zo ouderwets en lelijk mogelijk gekleed, maar dins dags sloofde iedereen zich uit om in een fonkelnieuw pakje de straat op te kunnen. De cafeetjes zaten bar stens vol en er waren er toen nog meer dan er nu al zijn." fplEN optocht, herinner ik me nou, is er toch al eens eerder geweest. Ik denk zo in '22 of '23. Mijn kameraden en ik deden toen mee als coureurs, op een tandem. Dat was trouwens geen flauwekul, want ik heb heel veel aan wielrennen gedaan, net zo goed als mijn zoon, zoals je op die foto's kunt zien. Ik heb trouwens ook altijd graag aan het verenigingsleven meegedaan, 25 jaar bij de brandweer, 20 jaar bij de vereniging van neringdoenden en nu nog bij de raad van elf. Eigenlijk moest ik er nu misschien mee stop pen, maar ik kan het niet laten. Zo lang ik op m'n benen kan lopen wil ik me er voor inzetten en voor de volle honderd procent. Daar kun j% van op aan."

de Stem | 1968 | | pagina 3