Het van alpenhui DE TWEE KIKKERTJES De felle strijd tussen de zesde en tweede klas Studenten verwikkeld in stemslag Voor u 31/z7o op uw salarisrekening en desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voorn KRIT „Kernp man ui Het weggelopen hondje IN HET ZICHT VAN DE FINISH.... niet vet de bank waar ook zich thuis voelt Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Proef met giro zelf invullen Laatste jaar Verveling KAMPEREN DE ZOMER Morgen beslissing Bevolking maakt bestemmingsplan Teulings niet als pinda man op t.v. 12 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 Als in het najaar de bladeren geel en rood kleuren in de bömen die onder langs de berghelling staan, hebben de toppen van de Alpen al een witte hoed. Dan komt de dag waarop de herders hun kudden van de hoge alpenweide terugvoeren naar het dal. De hele zomer hebben de koeien daarboven het frisse gras gegeten, terwijl de her ders in de hutten boter en kaas maakten. Nu nemen zij allen afscheid van de hoge weiden. De herders sluiten de hutten goed af en brengen 't vee in lange optocht terug naar de boerderijen, naar de stal, waar het wacht op de volgende zomer. Dan vaart de winter over de bergen en dekt hutten en weiden toe met een dikke deken van sneeuw. Op elke winter volgt een lente. De sneeuw smelt, het water ritselt en gorgelt naar beneden. De zon is warm, de bergweide wordt wakker. Nu klimmen de herders naar boven om de schade te herstellen die de winter heeft aangebracht. Er klinkt een opgewekt kloppen en hameren; deuren en luiken, stallen en hekken worden hersteld. Als hun werk gedaan is, keren zij terug naar het dorp om de kudden te halen die met klingelende bellen en met bloemen omkranst, de malse weiden weer intrekken. Eens was er een hut waar 's win ters vreemde dingen gebeurden. Nie mand begreep het, want niemand kon de barre kou, sneeuw en ijs trotseren om de berg te beklimmen en te zien wat er aan de hand was. Maar in het voorjaar leek het oi er toch iemand in de hut was geweest ook al hadden de herders bij, hun vertrek in de herfst wel driemaal gekeken of lui ken en deuren stevig gesloten waren. In het voorjaar waren luiken en deu ren nog even degelijk gesloten. Bin nen leek niets gebruikt te zijn. Al het gerei om boter en kaas te maken stond en lag op zijn oude plaats. Maar de grote pan! De koperen pan die zo groot is dat een kind er zich in kan verschuilen en die 's zomers door de herders wordt gebruikt om kaas te maken, zag er heel ongewoon uit. Hij hing niet dof en beslagen aan zijn ijzeren haak. zoals alle kaaspannen in alle hutten. Deze pan glom en blonk alsof de beste huisvrouw van de we reld ze zojuist gepoetst had. Al drie jaar achtereen hadden de herders zich over die glanzende pan verbaasd. Toen besloot een jonge her der heel vroeg in de lente de berg te beklimmen om te zien of hij een ge heimzinnige bewoner van de hut kon betrappen. In het dal trilde pas heel jong groen aan de bomen. Lentebloe men aarzelden of zij open zouden gaai\ of nog wachten. Het was ge vaarlijk nu naar de bergweide te gaan, maqr de jonge, herder zocht zijn weg tussen smeltende sneeuw, beken en rotsen tot hij de weide bereikte. Daar lag de hut, stil en verlaten. De sneeuw was van het dak gegleden, de kleine zwarte schoorsten stak donker af tegen de blauwe luiht. Teleurge steld sloop de jonge herder naderbij, legde zijn oor tegen de deur en luis terde Hoorde hij niet duidelijk kloppen? Ach nee, dat was de specht die in een oude denneboom kevertjes naar buiten lokte. Wat ruizelde daar bij de stal? Een haas sprong te voor schijn en snelde over de sneeuw om zich te verbergen achter een steen. Wat kraakte daar met knagend ge luid? De herder keek in de blinken de oogjes van een muis die knabbel de aan de randen van een groot gat in de staldeur. Rrrrt, weg was de muis, de haas achterna. Nu bukte de herder zich, hij kniel de voor de deur en speurde door het gat. Daarbinnen was het een gezellige drukte. Hazen en konijntjes, muizen en wintervogels repten zich om de sporen van hun verblijf uit te wis sen. Zij ruimden op, veegden afval bijeen en namen stof af met zachte pootjes en gespreide vleugels. En de pan begon al te glanzen, want een huppelend eekhoorntje danste erom heen, rondom, rondom, terwijl zijn wuivende staart ijveriger poetste dan de vlugge handen van de ijverigste keukenmeid. Voldaan keerde de jonge herder terug naar het dorp en vertelde in de herberg aan alle herders en boe ren wat er met de pan aan de hand was. Maar hij werd uitgelachen! Wat een kinderachtige jongen om zulke sprookjes te vertellen!! Flinke kerels geloven daar niet in. Toen dronk de jonge herder een stevig glas en zei: „Ik geef toe dat ik maar een sprook je heb verteld. De werkelijkheid was Véronique Adank. Jacobusstraat 10, Breda, maakte deze tekening voor de Kleine-Stem-Iezertjes. Véronique is bijna vier jaar. zo vreselijk dat ik die nu pas durf te vertellen. Toen ik op de weide kwam, zag ik een verschrikkelijke ijspegelman voor de open deur zitten. Pegels hingen aan zijn baard en dropen van zijn handen. Met een stem die kraakte als een roos, riep hij naar binnen: Schiet op! Niemand mag zien dat wij hier 's winters wonen! Je bent bijna klaar maar de pan moet nog gepoetst wor den! Vlug, de zon is sterk, we zul len gauw smelten! Over zijn schou der keek ik naar binnen en zag een vrouw die geen pegels aan haar han- vxxxxxxxxsxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx? den had, maar des te meer in haar haren. Zij poetste de pan met een schapevacht tot hij leek te vlammen. Maar van de stralen die uit het ko per schoten, smolt zij bij de laatste streek helemaal weg Toen sloot de man de deur zorgvuldig af. Hij keer de zich naar de zon die juist op zijn hoogtepunt stond en begon te smel ten. Op dat ogenblik zag hij mij en zei: „Vraag van elke boer een goud stuk en breng dat op deze plek, dan komen wij nooit meer terug". Daar na smolt hij weg tot water dat in een straaltje van de berg afliep". Iedereen geloofde dit griezelige verhaal, dat de jonge herder maar verzonnen had, om niet voor een kin derachtige sprookjesverteller te wor den gehouden. Zij gaven hem goud stukken en hij bracht ze de volgende morgen naar de bergweide. Maar aan gezien daarboven niets bijzonders meef te bespeuren viel, hield hij de goudstukken in zijn zak en bewaarde ze als een appeltje voor de dorst. AN MAC GILLAVRY We gaan fijn kamperen, fijn, dan hoef je niet te leren. Geen godsdienst, geen geschiedenis, maar zwemmen als het warm is. Daarna een fietstocht maken, met zwemmen moeten we dan staken Dan eten we zelf gevangen vis en daarna als het nog warm is gaan we weer zwemmen in de rivier. Moeder laat dan 't tentzeil op een kier Zo gaat het de hele vakantie door en zoiets, dat is heerlijk hoor! Willie Hoevenaars, Rembrandtlaan 17, Rijen Zeg slaapkop, blijf niet in je bed, het zonnetje schijnt door de ruiten, vooruit jongen, kleed je aan en kom toch gauw naar buiten. Schiet op en pak je rugzak, dan mag je met ons mee. We gaan naar het bos en de hei of naar het strand en de zee. Kijk toch hoe overal de bloemen bloeien. Hoor de kikkers kwaken en de koeien vrolijk loeien. Kees Speïber, 8 jaar, Ir. de Vooystraat 35, Geertruidenberg Mijn vader werkt op de brug. Hij ging de wachtkamer binnen en zag een hond zitten. Er kwam een man binnen die ook op de brug werkte en die zei „mijnheer, hoe komt u aan die hond"? Mijn vader zei: „die hond zit er al een hele tijd". Een uur later toen het zes uur was, moest mijn vader gaan eten. Maar toen hij met zijn fiets naar huis reed kwam die hond achter hem aa". Kij lien mee totdat mijn vader thuis was. Toen mijn vader binnenkwam, was de hond ook binnen. „Kom Bobbie", riep miin vader ..Hoe komt u aan die hond, papa", zei ik. Mijn vader antwoordde: j,die hond is de hele tijd achter me aan gekomen". „Fijn, papa", zei ik, „nou hebben we fijn een hondje". „Als het maar geen zwerfhond is", zei moeder Mijn zusje was bang van de hond. ..Je moet er niet bang van zijn", zei vader. „Geef die hond wat melk en brood", zei moeder. Maar de hond wilde het niet hebben. „Eet het toch op", zei vader. Maar dat hielp niets. „Ik heb geen hondebrood, zei mama. De hond bleef maar voor het raam naar buiten kij ken. Miin broertje zei- „Wil te soms naar het baasje toe?" De hond spitste de oren en begon te janken." Zie je wel, die hond wil naar zijn baas toe". De andere dag is mijn vader met de hond naar de brug gegaan. In de wachtkamer hing een aanplakbiljet. Er stond op: Hond vermist. De eige naar ligt met zijn schip in de Terneu zense haven. De naam van het schip is An- nemarie". Mijn vader ging gauw naar de haven. Hij had gisteren nog de Annemarie gezien Als hij nou maar niet weg is, dacht mijn vader. Op een gegeven moment zag mijn vader de Annemarie liggen. De hond zag de boot ook. Met blij geblaf ging hij naar het schip toe. Het baasje van de hond zag hem ook. En blij riep hij: „Fikkie, Fikkie*'. Toen was de hond niet meer te honden. 'De baas van de hond liep op mijn vader toe en zei: „hoe kan ik u bedanken ik was toch zo on gerust over mijn Fikkie". Ik heb er goed voor gezorgd", zei mijn vader. Hij heeft in de schuur geslapen en ik heb hem ook te eten gegeven. „Wat voor eten?" vroeg de baas. „Nou hrood. melk, kaas en vlees, zei mijn vader. Heel, heel hartelijk bedankt, zei de schipper, Genestetstraat 18 Sjef Hamelink, Terneuzen Er waren eens twee kikkertjes, Wees en Sees. Het waren twee deug nieten. Ze haalden veel kattekwaad uit. Wees was echt een weesje. Heel vroeg waren zijn vader en moeder doodgegaan en begraven op het kik kerkerkhof. Sees is misschien een gekke naam, maar toch heel gewoon bij kikkers. En aan zijn naam hoor je misschien al dat hij het snelste wippen kon. Maar op een dag was het weer het oude liedje. Ze gingen vroeg op stap. En onderweg kwamen ze voorbij Kwak, de muziekmaker van het kik kerdorp. „Ga je mee naar het bui tenland, hier valt toch niets te bele ven",,zai Kwak. „Nee", zei Sees, ik ga liever hard zwemmen, daar heb je tenminste wat aan". „Daar heb je niets aan", zei Wees. „jij wint toch altijd". „Dan laat ik je nu winnen'„Dat zeg je altijd, maar dan ga je nog veel harder, nee ik weet wat beters. Zullen we muziek gaan maken?" „Met wat doen we dat?" „Nou, we gaan naar 't muziek korps. Ze zijn daar toch aan 't repete ren". „Dat durf je toch niet" zei Sees- je. Ze gingen op stap. Toen ze er aan kwamen hoorden ze het kikkerlied spelen. Ze gingen gauw naar binnen. Ze mochten komen luisteren, maar nergens aankomen. Ze gingen naar de kikkerbaas toe. „Mogen wij ook eens op de trommels en de trompetten spelen?" „Heel even maar hoor", zei de baas. „Gaan jullie maar even daar zitten. En probeer maar eens op de ze trompetten te spelen". Ze speel den samen het kikkerlied. Heel vals, maar iedereen riep: „Oh wat mooi", maar ze meenden er niets van. „Ga maar naar huis, het is al avond ge worden. Wij gaan ook naar huis toe. En slaap maar lekker". Ze gingen naar huis en sliepen voldaan in. Wim de Pundert, 10 jaar. Kerkeboomgaard 35, Kwadendamme. Sjanneke Verwijmeren, Pastoor Oomenlaan 1, Prinsenbeek. „Mario, Mario", schalde Nico's stem over de speelplaats. Mario kwam aan gelopen. „Ja, wat is er „Zeg, moet je horen, die lui van de zesde klas willen onze hut gaan vernielen." „Wat?!", riep Mario, „wacht eens even, wanneer komen ze? Van mid dag?, nou, haal dan alle jongens en meisjes van onze club bij elkaar en zeg dat ze alle trucjes mogen uit halen." „Goed. Ik kom met Arjan en José." Deze laatste was een jon gen uit het kamp. 's Middags waren allen paraat, zon der wapen. Stipt om drie uur kwa men de jongens en meisjek uit de zesde. Maar de tweede, ook niet vooi de poes, hadden een gracht van een meter gegraven rond de hut en daar. in hadden ze planten gedaan en daai weer zand op,'zodat het een modder poel was geworden. Een laag fijr zand er over en het was niet meei te zien. Er achter was een kordon van jongens en meisjes. Hun plar was als volgt', als de jongelui var de zesde uit die poel waren, dan zouden ten eerste de meeste meisjes er vandoor gaan en dan bleven alleen de jongens over die belem merd zouden worden door de viezig heid. Zij zelf mochten niet van hun plaats gaan. zodat het onmogelijk was om er door te dringen. Onder luid gejoel kwam de zesde aan, plons de eerste was er in. Hel geplons en geblub was niet van de lucht. Een verwarring ontstond. De aanvoerder zag rood van nijd. Viii minuten verstreken, ze waren er uit De opgehitste jongens vielen aan maar kregen lelijk op hun kop. Ze waren woedend en begonnen mei stenen te gooien. Maar Mario stapte doodbedaard op de hut af en drukte op een knopje en er dook plotseling stevig gaas op uit de grond. „Ver draaid," riep de leider van de zesde en ze sprongen er op af, maar toen kregen ze voor de tweede maal te maken met het moeras. Toen ze ei uit waren kregen ze op hun kop Mario lachte en drukte op een tweede knop zodat het gaas weer in de grond zakte. De zesde nam de benen. Nagejouwd door de tweede Grinnikend ging Mario naar de ach terkant van de hut, waar hjj zjjn zusje aantrof met een gat in haar hoofd. Hij schrok, beheerste zich en zei: „Haal een draagbaar en breng haar naar de dokter." De dokter on derzocht haar nauwkeurig en zei toen dat ze een hersenschudding had en naar het ziekenhuis moest. De arme jongen zag toe hoe ze zijn zusje ver voerden. „José, ga jij moeder waar schuwen," was het eerste wat hjj zei „Zeg maar dat ze bij de dokter moei wachten en dat ik even met de club naar school ben." De stemming war opeens bedrukt. De zesde stond aan de schoolpoort. Mario liep gewoon door en de zesdeklassers lieten hem door, want ze wisten wel, dat ze an ders op hun kop zouden krijgen. Na het verhaal aan de meester verteld te hebben, gingen ze naar de dokter waar hun moeder op hen wachtte. Hoe het met de zesde afliep? Ze kregen er geducht van de meester van langs. Maar ze waren toch nog zo goed dat ze bloemen stuurden, maar er heen gaan durfden ze niet Arjan kwam gezond uit het zieken huis terug. En vrede tussen de tweede en de zesde klas, zul je vragen? Ja. die is er van toen af altijd geweest. Marianne Akkermans, Turnhoutseweg 7 Baarle-Hertog. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Deze week tij gen de Nederlandse studenten aan universiteiten en hogescholen ter stembus om hun afgevaardigden te kiezen voor de plaatselijke z.g. „grondraden", die op hun beurt weer de leden leveren voor de raad van vijftig, die een soort parlement vormt van de alle par tijen overkoepelende Nederlandse Studenten Raad (N.S.R.). De belangrijkste deelnemende par tijen aan de stembusslag van gisteren vandaag en donderdag zijn: het Ne derlands Studenten Akkoord (NSA), de Studenten Vakbeweging (SVB), de nieuwe D '66-achtige groepering „Stud '75" en 't Algemeen Non-Poli tiek Studentenbelang (ANPS). De Progressieve Studentenorganisatie (PSO) leed vorig jaar bij de verkie zingen een fors verlies en is thans niet meer van de partij. De organisa tie is gedeeltelijk opgegaan in „Stud '75". In verschillende steden nemen voorts plaatselijke groeperingen aan de verkiezingsstrijd deel, zoals bv. in Wageningen en Drienerlo. Sommi ge van deze plaatselijke groeperingen weten soms door te dringen in de raad van vijftig, die momenteel nog als volgt is samengesteld: NSA 23 ze tels, SVB 18, PSO 5 en plaatselijke groeperingen tezamen 4 zetels. Het maken van prognoses omtrent de uitslag bij studentenverkiezingen is altijd een hachelijke zaak. Ten eer ste geloven zeer veel studenten het wel en tonen zij voor de verkiezingen nauwelijks enige interesse (vorig jaar bracht 57 procent der studenten geen stem uit). Het zijn derhalve de poli tiek enigszins geïnteresseerde c.q. ge- engageerde studenten die hun stem uitbrengen. Toch kan op grond van verschil lende aanwijzingen wei geconcludeerd worden dat de aanvankelijke onstui mige opmars van de Studenten Vak beweging tot staan is gekomen. De SVB heeft haar verdere groei als het ware zelf afgeremd doordat men allengs de meeste aandacht is gaan geven aan allerlei „grote poli tieke zaken", zoals Vietnam, de NAVO etc., die met de studentenbe langen van alle dag niets te maken hebben. De SVB vindt de NSA eeiï wat stof fige club van bekakte,: rechtse corps leden. Verbeteringen voor de student moeten keihard worden afgedwongen zo stelt de SVB het ongeveer. Bij de SVB bestaat ook de grootste belang stelling voor het verschijnsel „kriti sche universiteit". In de ogen van de Svt is het on derwijs voorts nog altijd slecht en ondemocratisch. Het terrein van de NSA is de on derhandelingstafel, dat van de SVB de straat. De SVB heeft dan ook geen bestuurszetels willen bezetten in de NSR. Genoeg conflictstof voor een forse verkiezingsstrijd, al zal de bui tenwereld er waarschijnlijk weinig van merken. (ADVERTENTIE) -4 de heer A. Koopmam beheerder bijkantoor Sneek Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2% rentevergoe ding. Bovendien kunt u als u wilt een maandsalaris extra opnemen als gezinskrediet. Natuurlijk regelt de NMB als u wilt óók alle betalingen voor u. Vraag ons gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en .daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is juist klein genoeg om die service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Breda: Veemarktstraat 55-57. Bergen op Zoom: Zuivelplein 5. Etten-Leur (N.Br.): Markt 34. Oostburg: Nieuwstraat 24. Oosterhout: Heuvelstraat 8, Roosendaal: Markt 19. Terneuzen: Nieuwstraat 10, voorts bijkantoren te Breskens, Dongen, Goes, Hulst, Sas van Gent en Zaamslag. (ADVERTENTIE) Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Oeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De girodienst heeft een proef in voorbereiding met de zo genaamde merkroosterkaarten. In de automatisering van de girovefwer- king ontbreekt namelijk nog een scha kel. Nog steeds zijn er ongeveer 800 ponstypistes nodig om ponsgaatjes in de opdrachtstrookjes aan te brengen. Hiermee gaat zoveel tijd verloren, dat de P.T.T. naarstig speurt naar oplos singen. Zoals bekend is er zelfs een prijsvraag voor uitgeschreven. Een eigen vinding van de P.T.T. vormt het systeem met merkrooster kaarten: door het invullen van cijfer - vakjes kan de rekeninghouder het tijdrovende werk van de typistes overbodig maken. 5000 willekeurige rekeninghouders zullen in de loop van dit jaar aan de proef meewerken. (Van onze redactie binnenland) EMMELOORD Anderhalve maand krijgt de bevolking van de Noordoost polder de tijd om zelf ideeën over de bestemming van het hart van de cen trumplaats Emmeioord (32.000 inwo ners) op papier te zetten. Op deze manier hopep burgemees ter en wethouders van Emmeioord een „stedebouwkundig plan nieuwe stijl" te introduceren, waarbij aan de wensen van de bevolking binnen het raam van de financiële mogelijkheden tegemoet wordt gekomen. (Van onze redactie binnenland! AMSTERDAM Jan Teulings mag op 4 maart niet samen met Ton Lutz optreden als pindaman netje in een reclamefilmpje van Duyvis. President mr. U. W. H. Sthee- man van de Amsterdamse recht bank meende namelijk niet te kunnen treden in de bevoegdheid van de Stichting Ether Reclame (STER). Deze heeft namelijk vol gens de reglementen van de stichting het recht bekende tv-fi- guren te weren uit reclame filmpjes. En Jan Teulings treedt nog de avond voor de 4e maart op als Maigret en mag dus wel be schouwd worden als een bekende tv-persoonlijkheid. Het reclame-, advies- en advertentiebureau PRAD had een proefproces uit gelokt, en weet dus nu waar het aan toe is. (ADVERTENTIE) r iiw haar, mtrtt'l fixif Het nieuwe schuimfixatief voorde man van vandaag Daytona Beaeh (V.S.)Bij veie races in Amerika kijken ze niet op een slee meer of minder: deze pa niek-situatie trad op bij de finish van een 300 mijls-race, waar twee deelnemers op elkaar vlogen. Een derde kon zijn wagen langs schroothoop in wording sturen e won de rit. HEEMSKERK Gerard plaats op de 1500 meter 1 1952 kwam twee jaar gelet trek van Anton Huiskes all was hij toen de succesvol! 2ijn ambities reikten op d; veau. Maar hij had al een a ji.N.S.B. zou moeten voldoe kernploeg een nieuwe coac Gerard Maarse gefluisterd, Deze keer echter als opv van Wim de Graaff, de mal tijdens de jaarwisseling 196£ met zijn echtgenote bij de fa Maarse thuis vierde en vat gelegenheid gebruik maakt solliciteren naar een baantj| hulptrainer bij een ploeg Maarse. Weinige maanden werd De Graaff benoemd coach van de kernploeg, een f tie waarvoor Gerard Maarst hij tot de kandidaten behoori pertinent zou bedanken. Zijn laatste jaar als schaat: ner ik heb altijd gezegd d; doorga tot ik 40 ben en dat ii middellijk na het volgend seizoe zou Gerard Maarse dus volt zoals hij begonnen is, als tr van de jeugd, als leverancier enkele talentvolle jongeren, di maarschalkstaf in hun ransel gen, Ronnie Nooitgedagt, Piet 1 Vo Giling, Theo Roozendaal en I ques de Koning. Gerard Maart: niet rancuneus. Wel zet hjj zicll dens het gesprek voortdurend al gen het beleid van de K.N.S.Ef Ongevraagd erkent hij hierbij schaatsenrijders een groep eigen ze individualisten vormen. En seh enkele halen van een sig door (dertig per dag), maar nog tijd kan ik die jongens eep spri voorrijden, een bochtje laten z vertelt Gerard Maarse, dat er een periode Huiskes nationaal g enkele coördinatie bestaat over tl ningsprogramma's. De Graaff h het geprobeerd. Hij belegde een eenkomst van trainers, niet om t wijzigingen te geven, maar dom- om te vernemen, h°e wij het nu lemaal eigenlijk deden. Wat mi hij anders? Hij miste elke ervar Dit is een beleidsfout bij de K.N. Wij als trainers hebben toen Graaff laten vallen. Eigenlijk ver. Maar hij bedoelt het wel gi Wim doet zijn best wel. Maar hij mist de capaciteiten en daa: heeft de K.N.S.B. de grootste gemaakt. Het falen van de Nederlandse pi in Oslo, Gerard Maarse vindt een verklaring voor. Wim de Gr: j5 er niet in geslaagd de vervei tc verdrijven. Bovendien is hij w; schijnlijk beïnvloed door enkele gens die menen dat ze al sterk noeg waren. Nee, wat deze jong, nodig hebben, is iemand die ze tn toe een grote mond kan gev iemand die kan toestaan dat ze jjn en dan uitgaan maar die J mag accepteren dat ze later dan een bepaald tijdstip binnenkom: an kan het niet gebeuren dat el Juer _.i de nacht van de Europi nmpioenschappen urenlang wegbl: als dit jaar het geval was. sterke man zou bijvoorbe* zit 4 eru't kunnen halen wat ei iJ' jPjd heeft iemand nodig aan v 1 zich kan vastklampen, dan wor op do m die -"-sc.-, 1972 Ll r,,!uschc Winterspelen sprint. betekenen heeft op i

de Stem | 1968 | | pagina 8