Groep „Noord-Zuid" wil met Filor samenwerken Opperware Noo prot Doel: meer cultuur in de streek Missieschema Pastoraal Concilie nader bestudeerd u wilt kopen LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Op 15000 A. Borms te WALCHEREN snoep verstandi St.-Niklaas overleden Sandwich-auto mag ook niet Dagblad De Stem Bejaardenflats MIDDELBURG Schieting te Kwadendamme Vrijspraak voor Rotterdamse schipper HOOGWATER HULST Aanrijding op de Veersingel Andere partijen in politiek café van D'66 wat en waar? VANDAAG MORGEN nieuws uit j Meei stad en streek °P Pag- 3 5 Jongeman me auto tegen gevel wonim Cu^r- in Beigi DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 21 FEBRUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) HULST In de culturele groep „Noord-Zuid" is het verlangen geboren om met de Film Organi satie te Hulst de reeds lang „inge slapen" activiteiten nieuw leven in te blazen. De groep „Noord-Zuid" werd rond 1950 opgericht onder voor zitterschap van de heer H. Met- eers te Hulst. In het bestuur-kre- ken ook een plaats de Neerlandi cus L. Lockefeer en de heer L. Boekraad in Hulst. Eertijds bloei de het Noord-Zuid-leven niet al leen in Zeeuwsch-Vlaanderen, maar ook elders in de provincie Zeeland, in Noord-Brabant en Oost- en West-Vlaanderen. Een bekend epromotor uit die da gen was o.m. prof. Roggé in Gent. Het was de bedoeling om de cultu rele actiivteiten uit te breiden over de hele Benelux. Door tegenwerking van vooral bestuurlijke zijde kwam ervan de mooie bedoelingen spoedig niets meer terecht. „Maar", zo verklaart ons de heer H. Metsers in Hulst, „de groep be staat nog steeds. We hebben heel wat schilderijenexposities gekend in de tijd van bloei en ijver. Ik denk aan namen als Burssens uit Gent, Dekkers uit Moergestel, De Graaff uit Heusden, Fernando uit Rollegem (B.). Dat zou weer moeten kunnen. Een grote gemêleerde expositie, ge volgd door talloze andere". De heer Metsers acht het zonder meer mogelijk een schilderijenexpo sitie in te richten in de Burgerzaal van het stadhuis in Hulst (als het gemeentebestuur akkoord gaat) met een aantal jonge Nederlandse en Vlaamse kunstenaars naast een goede top van ouderen. Ook een tentoon stelling van amateurkunstschilders moet volgens hem te realiseren zijn. „De Filor zou dergelijke tentoon stellingen en trouwens ook andere culturele evenementen, zoals wel sprekendheid- en declamatiewedstrij den kunnen organiseren. „Noord- Zuid" wil graag met de FILOR en de Kunstkring in Hulst tot zaken ko men". aldus de Hulsterse kunstschil der Metsers. „Met plezier wil ik jonge kunste naars benaderen", zegt hij. „Een beeldhouwer of drie op dergelijke exposities heb je ook nodig. En dan het liefst de jong arriverende". De bedoeling van de groep ,,'Noord- Zuid" was indertijd: het publiek confronteren met de cultuur uit ver schillende periodes en streken door middel van exposities. De tentoon stellingen trokken elk vaak meer dan duizend bezoekers. „Het moet eigenlijk zo zijn", zegt hij, „dat er op elke expositie een des kundige is die tekst en uitleg ver schaft. Er zouden ook groepen uit heel Vlaanderen en andere Neder landse provincies moeten komen. Ik wil het graag weer proberen". (Van onze correspondente) SAS VAN GENT De zakenman uit Sas van Gent L. H. had recla me voor de culinaire geneugten van zijn restaurant willen maken door middel van sendwichborden. Op zijn personenauto en op een handwagen. De algemene politieverordening stond het echter niet toe, en H. moest voor de twee borden f 15,- betalen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstrsat 14, Hulst, tel 01140 2377 Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 6252. EXPLOITATIE ADV. L. K. M de Jong Inspecteur) Breitnerslraal II, lerneuzen fel. 01 I5C 4281. Th. de Bakker, Polgieterstraat 3, lerneuzen tel. 01150 2601. C. Steenbakker Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tei 01140 3168. M. 8ogers, Nieuwstraat 41, Oostburg tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerslraal 81, lerneuzen tel. 01150 3296. J. Robesin. Kijkuit 18 20, Axel, tel 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel 01100 5689. II. METSERS proberen Krabbendijke De raad zal in de vergadering van woensdag 21 februari een nieuwe be groting van de Stichting Bejaarden zorg behandelen. In de november- vergadering van de raad werd de eerste begroting van de stichting door het college van burgemeester en wet houders teruggenomen, omdat in de begroting verschillende kapitaalwer- ken waren geraamd, die niet zullen worden uitgevoerd. De raad zal o.a. worden voorge steld alsnog een aanvullend krediet van 190.000 gulden te verstrekken voor de meerdere bouwkosten van de bejaardenflats. Nieuwe telefooncel Op de markt in Middelburg is een nieuwe tele fooncel in dienst gesteld. Met de in deze cel geïnstalleerde appara tuur kunnen de gebruikers zelf lo kale en interlokale gesprekken tot stand brengen. Westkapelle School met de bijbel De school vereniging der christelijke school zal op 26 februari a.s. haar jaarlijkse ouderavond - ledenvergadering hou den in de aula van de school. Naast het normale programma als financi eel overzicht en jaarverslag zal de heer N. Verboom, directeur der chr. kweekschool te Middelburg een cau serie houden over „met de mam moet op weg. (Van een correspondent) KWADENDAMME De handboog vereniging Victoria hield haar schie ting op de liggende wip bij de heer P. Doene, waar 42 schutters van 12 verenigingen aanwezig waren. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendam me; 1ste zijvogel: W. Boutens, 2de zijvogel C. D. Raas beiden van Wil lem-Teil te Ovezande; 1ste kal: C. v.d. Guchte van Spes-Nostra te Ove zande; 2de bovenkal: P. Steketee van Diana te Yerseke; 1ste onderkal: A. v. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezande; 2 de onderkal: J. Goet- heer van Juliana te Oudelande; 1ste klep: Jac. Doene van Victoria te Kwa dendamme; 2de klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; 3de klep: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwadendamme. Meeste kleine vo gels: C. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme, 5 stuks. Vliegende vogelprijs: 1ste J. Rentmeester, 2de I. Helmstrijd. (Van een medewerker) ROOSENDAAL Op de maande lijkse „Academische Dag" in het missiecollege van Mill Hill te Roo sendaal is men nader ingegaan op het schema Missie, dat in april a.s. door de tweede plenaire vergadering van liet Pastoraal Concilie behan deld zal worden. De inleiders van deze studiedag waren zuster Baptis- ta Tijsen (medische missiezuster) en dr. A. de Groot (directeur van het „Contact der Continenten" te Soes- terberg). Zuster Tijsen wees er op, dat het schema ovei missie in de volgende vergadering van het Pastoraal Con cilie behandeld zal worden om uit drukking te geven aan de mondiale verantwoordelijkheid, die op de Ne derlandse kerk drukt. De spreekster zei, dat er verschillende oorzaken zijn aan te wijzen voor hef feit, dat missie niet bepaald „in" is in deze tijd: de vragen, of we niet eerst ons eigen land moet her-christianiseren, of we niet eerst de verdeeldheid on der de christenen moeten oplossen en of we de niet-christenen nog wel moeten bekeren. Tevens is er een veranderde visie op de missionering zelf gekomen. Deze visie heeft zich ontwikkeld van een extensieve kerk via een intensieve kerk tot een pre sente kerk. Dat wil zeggen, dat de praesentia Christi moet leiden tot dienstbaarheid en getuigenis. Op deze wijze wordt 't ook duidelijk, dat ont wikkelingswerk en missie niet ge scheiden kunnen worden, hoewel er een duidelijk onderscheid bestaat. De spreekster besloot met de opmerking dat de mondiale verantwoordelijkheid van de kerk in Nederland ook finan ciële gevolgen zal moeten hebben. Daarom wordt er in het rapport een voorstel gedaan tot oprichting van een tweetal financiële fondsen en de oprichting van een instituut voor mis sionaire vorming en studie. Dr. De Groot belichtte in zijn in leiding de vier sleutelwoorden van het begrip missie. Deze zijn: verkon diging, gemeenschap, dienstbaarheid en liturgie. Missioneren is niet alleen maar het verkondigen van de boodschap, doch ook een in zich opnemen van die boodschap. Dit houdt in, dat er gemeenschap moet zijn met de Heer en de broeders, hetgeen gereali seerd wordt door dienstbetoon en li turgie, het samenziji, en het samen danken van God. Omdat iedere chris ten een missionaire opdracht heeft, moeten ook de jonge kerken missio nair zijn, wat inhoudt, dat oob zij dienstbaar moeten zijn. Zo komt men tot de mogelijkheid om van beide zijden een beroep op elkaar te kun nen doen. Het gevaar, dat de jonge kerken te veel bezig zijn met het opbouwen van de eigen gemeen schap en het dienstbetoon vergeten, is niet denkbeeldig, zo zei dr. De Groot'. Juist in de visie van het dienstbetoon past ook de ontwikke lingshulp. Door deze ontwikkelings hulp wordt echter de cyclische ge- dachtengang en religie van de niet- westerse volken gebroken, omdat de westerse gedachtengang linear is. Hoewel de kerk niet 't hele probleem van het vacuüm, dat .hierdoor ont staat, kan oplossen, kan zij toch wel iets doen, nl. door de regeringen te beïnvloeden en door mensen met gro te ervaring, veel kennis en volhar ding beschikbaar te stellen voor het werk in het veld. Aangaande de oecu mene merkte de spreker op, dat het niet voldoende is om rond een tafel tot een dialoog te komen, maar dat deze dialoog ook in de praktijk moet worden voortgezet. Over het laatste hoofdstuk van het schema merkte de spreker op, dat er in Nederland een chaos van organisaties bestaat. Het is de taak van de Nederlandse Mis sieraad hier enige orde in te bren gen, maar tot nog toe zijn de kool en de geit gespaard gebleven. Mis schien zegt het hoofdstuk wel te veel, waar het spreekt over de oprichting van financiële fondsen en een insti tuut voor missionaire vorming en studie, misschien te weinig, omdat het tegen bepaalde bestaande structuren aan had kunnen taan hangen, zo be sloot dr. De Groot. In discussiegroepen wisselden de ongeveer 90 aanwezigen van gedach ten over het rapport, waarna in een plenaire slotzitting een tiental reso luties werd aanvaard, dat naar het Pastoraal Concilie zal worden gezon den. (Van onze correspondente) TERNEUZEN De Rotterdamse schipper A. L. T., kapitein van het sleepschip Sylvia-Marie stond gister morgen voor het kantongerecht in 'Terneuzen terecht omdat hij op 11 september van het vorig jaar in het kanaal Terneuzen-Gent geankerd zou hebben binnen 100 meter van twee aldaar liggende zinkers. Rijkswa terstaat had hiervoor aan de eige naar van het schip als schadebedrag f 5000 geclaimd. De schipper vertel de dat hij het anker wel moest la ten vallen omdat het roer vastliep, en hij anders op de sluismuur zou zijn gevaren. Toen hij het anker liet vallen was hij al voorbij de zin ker. De officier van justitie mr. Th. Lebret vorderde tegen de kapitein f 75.- boete. Kantonrechter mr. C. van Hees was niet van de schuld van de schipper overtuigd en ont sloeg hem van rechtsvervolging. Morgen, donderdag 22 februari. Hansweert: 8.51 en 21.33; Terneuzen; 8.19 en 21.02; Vlissingen; 7.54 en 20.36; Wemeldinge: 9.19 en 22.04. Biljarten. De topbiljartclub de Lustige Toepers speelde in het club lokaal café A. Lijbaart een wedstrijd tegen de B.C. Sluiskil. Na een span nende strijd eindigde de wedstrijd in een gelijke stand 99. De B.C. Sluis kil won uiteindelijk door een beter ballengemiddelde en wel met het kleinst mogelijke verschil. De uitsla gen der partijen: J. v. d. VoordeJ. Hamerling 11, J. LijbaartG. Ie Feber 11, A. LijbaartH. de Grave 20, W. WillekensK. Visser 20, E. v. OvermeereA. v. Püij velde 20, J. KoolE. Hemelsoet 02, W. de CauwerL. Dallinga 11, E. Blomm,aertE. Gijsel 02, C. de BrouwerP. v. Messe 02. R.K- Vrouwengilde. Door het R.K. Vrouwengilde werd voor de le den in Hotel de Graanbeurs een zeer interessante ontspanningsavond ge houden. De heer J. de Vries vertelde die avond over zijn „Spookverhalen uit de streek rond 1900". Voetbal jeugd Ook dit jaar is weer de mogelijkheid opengesteld om talentvolle spelers op te geven voor het trainingskamp van de KNVB te Zeist. Dit jaar werden door HVV '24 5 A-spelers opgegeven, die in de voorgeschreven leeftijdsgroep vielen. Dit zijn: A. Seghers, A. de Schrijver, A. Cornelis, A. Vercaule- ren en P. v.d. Walle. De andere A- spelers kwamen niet in aanmerking vanwege de leeftijdsgrens of werden door de jeugdcommissie van HW '24 niet talentvol genoeg bevonden. Het trainingskamp te Zeist zal gehouden worden in juli of augustus. Pech onderweg De nieuwe cur sus „Pech onderweg" ook ditmaal gehouden in de r.-k. middelbare landbouwschool is weer ten einde. Ook voor deze cursus bestónd zoals steeds een zeer grote belangstelling. Na afloop van de laatste les werden door organisator Cant. Hageman woorden van dank gesproken tot de technische afdeling van de ANWB, de heer v.d. Wolf, directeur van de landbouwschool, voor het steeds ter beschikking stellen van een leslokaal en de garagehouders die bereidwil lig een auto ter beschikking gesteld hebben. Een speciaal woord van dank was er nog voor de instructeur de heer Dieleman aan wie een klei ne attentie werd overhandigd. Aardenburg Biljarten De uitslag van de vriendschappelijke ontmoeting tussen „Moeders Wil" en „De Kwaker" in café Centraal te Aardenburg, luidt'. W. van Winsberge-G. de Baerde- maeker 0-2, L. de Hong-C. Houtepen 0-2, M. Lekens-J. de Rijcke 0-2, E. Cauwels-M. Paridaen 0-2, H. Leli- aert-G. Paridaen 2-0, J. Verkeste-J. van Waes 2-0, A. Wijffels-N. Kol- meijer 0-2, A. y.-..Jjoon-E. de Ngve 2-0, H. Wij ffels-E. Mpsson 2-0^ W. Hermie-J. Maenhout 2-0, R. Geer- naêrt-C. 'Góvers 2-0, A. v. Lpon-E. de Martelaere 0-2, M. Lekens-E. de Wispelaere 2-0, E. Cauwels-A. Buijs- se 1-1, Fr. Lippens-G. de Rijck 0-2, A. van Loon-B. Paridaen 0-2. Beide clubs komen uit Aarden burg. De returnwedstrijd is vastge steld op 6 maart a.s. in „De Roo- de Leeuw", clublokaal van „De Kwa ker". Gymnastiekclub F.E.L. De sinds de opening van de gymnastiekzaal bestaande gymnastiekvereniging heeft haar naam gekregen. De jeugdleden hebben deze naam zelf gekozen door middel van een uitgeschreven prijs vraag. De naam F.E.L. (Fit En Le nig) is gevonden door Monique Buyck Mare de Baere heeft een geschikt ontwerp gemaakt voor het embleem. De vereniging is pas aangesloten bij de Zebra (Zeeuws-Brabantse Turn kring). De Zebra telt door de aan sluiting van F.E.L. nu 48 gymnas tiekverenigingen. De lessen bij F.E. L. worden gegeven door de heer G. Maenhout. Bollersnieuws De Aardenburgse Boilers Club A.B.C. hield haar tweede clubbolling. Er waren 30 deelnemers. De uitslag was: 1. A. Leliaert-C. v. d. Bossche, 2. C. Dhondt-Em. van Rie, 3. E. Rijckaert-M. Kegel, 4. Cl. Stae- lens-P. Haegeman. Na twee bollin- gen staat C. v. d. Bossche met 8 punten stevig aan de kop, voor Em. van Rie met 5 punten. IJzendijke Op de Veersingel heeft een aan rijding plaatsgevonden tussen een vrachtauto, bestuurd door A. S. uit F,otterdam en de wielrijdstèr mej. A. V. uit het ziekenhuis worden overgebracht. Het ongeluk ontstond doordat de vrachtauto voor een tegenligger naar rechts moest uitwijken en daarbij mej. V. omverreed. Jubileumschieting Met een voor treffelijk schot van wnd. burge meester A. Termote, die tevens een herinneringsbeker uitreikte, begon de jubileumschieting in het Hofzicht- theater ter gelegenheid van het 50 jaar schutter zijn van A. de Neve. De uitslag van deze schieting met 34 deelnemers luidt: Hoogvogels: 1. O. Roegiers, Phi lippine; 2. J. Seegers; 3. G. Deprez, beiden IJzendijke; grootste aantal vogels; mej. A. Claeys, St.-Margrie- te (B) en O. Roegiers, Philippine. Lamswaarde NKV Prijskaarting Het NKV hield de laatste prijskaarting van dit seizoen in café H. Claessens. De prijzen vielen als volgt; 1 Th. Verschuren - P. Picavet, 2 Jos. Eysackers - Th. van Swaal, 3 Jul. van Leemput - P. van Laar, 4 C. Verschuren - G. Baart. In de verliezersronde waren de prijzen voor: 1 A. de Poorter H. Schelfhout, 2 P. Schelfbout - J. Claessens. Over de 5 gehouden kaartingen in dit seizoen verzamelde G. Baart het hoogste aantal punten, nl. 32 en Th. Verschuren 28 punten. Aan deze kaarting was een trits- wedstryd verbonden waarbij de eer ste prijs werd gewonnen door A. van Troost en de tweede prijs door Jul. van Leemput. Scliieting Sociëteit „De Vrede" hield in café van Driessche een schieting, waaraan 56 schutters deelnamen. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat A. Mahu te Lamswaarde, de hoogvogel en de twee zijvogels voor zijn rekening nam, terwijl Ed. van Waterschoot 4 kleine vogels wist te treffen. Schoondijke Ooft- en tuinbouw De Maat schappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw, afd. Schoondijke, houdt op 23 februari om 20.00 uur in de zaal Wijffels haar jaarlijkse avond. De heer A. Huijgen zal dan aan de hand van dia's over zijn verblijf in Nigeria vertellen. Tevens zal op de ze avond de prijsuitreiking plaatsvin den aan de winnaars van de tuinkeu- ring en van de bekroond tentoonstel- lingsplanten. Sluis Schietwedstrijd In hotel Het Zwin vond een wedstrijd met de luchtbuks plaats tussen De Liefheb bers uit Sluis en De Missers uit Aardenburg. Het was voor de tien de keer dat de beide clubs tegen elkaar uitkwamen. De match werd een overwinning voor Aardenburg (866864). De punten werden als volgt geschoten: Sluis: J. Tellier (175), R. Rijk- borst (174), B. Wille (172), R. Scher- beijn (172), C. Ekkebus (171). Aardenburg: T. Cocquit (178), B. de Vriend (174), J. Houg (173), me vrouw Klooté (171), M. Hagenaer (170). Mij. tot Nut Vrijdagavond komt het departement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen bijeen. Voor de pauze zal de heer C. Riemslag uit Biervliet, jachtopziener in de Braakmanpolder zijn bekende serie dia's over de flo ra en de fauna van de Braakman en omgeving vertonen. Na de pauze is er een quiz tussen een team uit Aardenburg en Sluis en tijdens deze quiz zullen speciaal problemen aan de orde worden' gesteld die op de streek betrekking hebben. Boomplantdag Evenals de voor afgaande jaren zal ook nu de school jeugd van de hoogste klassen der lagere scholen deelnemen aan de boomplantdag. Deze wordt dit jaar gehouden op 3 april. De laatste ja ren werden aanplantingen verricht in het nieuwe uitbreidingsplan. Rode Kruis In hotel Balmoral vónd de filmaVond" plaats van de^af- deling Wést-Zeeuwsch-Vlaanderen van het-Nederlanèsche Roode Kruis; zoals gewoonlijk" was de belangstel ling zeer groot. De heer M. I. Hoste sprak over de taken van het Rode Kruis. De film werd vertoond in het kader van een tournee door de streek. Stoppeldijk Parochiedagen In Seppe hebben 23 parochianen van Stoppeldijk een weekend besteed aan het doorlichten van hun parochie.. Na een drietal inleidingen over dienstbetoon, li turgie en het bevorderen en doorge ven van de gelovige levenshouding en de daarop volgende groepsge sprekken kwam deze Seppe-groep tot levendige discussies en konden in de slotbijeenkomst een groot aantal con clusies geformuleerd worden. Aan de ze parochiedagen nam -ook een flink aantal jongeren deel. Diecteursus De afdeling Stoppel dijk - Hengstdijk van het Wit Gele Kruis stelt haar leden in de gelegen heid en dieetcursus te volgen in de loop van de maand maart. De na druk zal liggen up het zoutarme di eet. De cursus omvat vier lessen. Terhole Gezinsavond. De jaarlijkse ge zinsavond die vanavond gehouden wordt voor de boeren en boerinnen van Terhole, krijgt d'it jaar wel een heel apart tintje. In tegenstelling van vorige jaren toen er steeds een to neelspel werd opgevoerd zal dit jaar een goochelaar zijn opwachting ma ken. (ADVERTENTIE) Mevr. M. A. Mekking-van Straaten, schrijf of bel F. v.d. Poest Clementlaan 38, Portugaal, tel. 01807 - 2564 dan krijgt u alle gewenste inlichtingen K.A.V. Ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan van de Vrouwen beweging van het N.K.V. zal woens dagavond een feestavond worden ge houden. Na een, f eestvergadering zal het toneelgezelschap van de K.A.V. uit Kloosterzande een opvoering ge ven voor leden en genodigden van de jubilerende afdeling. Vogelwaarde Installatie Rowanafdeling In het Verenigingsgebouw te Stoppeldijk vond de feestelijke installatie plaats van Rowanafdeling 178 in de Fran- ciscusgroep te Vogelwaarde. Na de H. Mis en de installatie stend er een receptie en een gezellig samenzijn op het programma. Behalve de ouders van de rowans gaven nog veie geno digden op deze avond blijk van hun belangstelling. Verlichting oefenterrein Met het gereedkomen van de oefenveldver- lichting is de accommodatie van het gemeentelijk sportpark helemaal rondgekomen. Acht lichtmasten van 16 meter hoog zorgen voor een zo danige verlichting, dat het veld des avonds niet alleen kan worden ge bruikt voor de training maar ook voor het spelen van wedstrijden. Langs de Speelwei, die in de winter wordt ge bruikt als ijsbaan, worden in de loop van deze week nog twee lichtmasten geplaatst. Waterlandkerkje Bejaardenmiddag Daar mej. Schilperoort wegens ziekte verhin derd is, komt de inleiding over de voeding, die zij vandaag zou houden voor de bejarden, te vervallen. In de plaats hiervan zal de heer C. Schijve in de zaal van G. Bracke de film „Jaontje" vertonen. Voetbalvereniging De voorzitter van de plaatselijke voetbalvereniging, de heer P. Borm, kon een groot aan tal leden en donateurs verwelkomen op de jaarlijkse toneelavond. De to neelvereniging Jacob van Lennep bracht op vlotte wijze de triller „Zij leven onder ons" voor het voetlicht. Tot slot van deze geslaagde avond was er gelegenheid tot dansen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In het politiek café van de afdeling Noord- en Mid den-Zeeland van D'66 (café „Het Wa pen van Middelburg") aar de Pot- tenmarkt zal vrijdagavond 23 februa ri gediscussieerd kunnen worden over het stembusakkoord. Als inleiders zullen drs. M. Beinema, als A.R.- christen-radicaal en het P.v.d.A.- raadslid, de heer H. Gillissen, beiden uit Middelburg en de heer J. Blom (PSP) uit 's-Gravenpolder hun standpunt motiveren ten aanzien van het stembusakkoord. De bijeenkomsten in het politiek café van D'66 gullen in de toekomst niet meer zoals gebruikelijk was de twee de en vierde vrijdagavond van de maand worden gehouden, doch slechts iedere vierde vrijdagavond van de maand. Aan deze bijeenkomsten zal door meer politieke partijen mede werking worden verleend. De A.R.P.. de PSP en de KVP hebben hun me dewerking reeds toegezegd: van de overige partijen worden nog reacties verwacht. Door de nauwere samenwer king tussen de politieke partijen zal het politieke café een bredere basis krijgen. MIDDELBURG Stadhuis Expositie Franse wandtapijt City 20 uur Angélique en de koning jf Rijkskweekschool 20 uur Lezing hedendaagse schilderkunst BIERVLIET G. Bracke 14 uur Bejaardenmiddaj GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering GROEDE Gemeentehuis 19 uur Raadsvergaderfe KRABBENDIJKE Gemeentehuis 19 uur Raadsverg, ANTWERPEN Rex 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Ectj scheiding op zijn Italiaans 18 j Odeon 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Le Gran Meaulnes 14 J Pathé 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur gevaarlijk 14 j Rubens 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Muzk in het hart a.l. Ambassades 12, 14, 16, 18, 20, 22 uurf. de engelen 18 j Savoy 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Wat vakantie a.l. Astrid 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur MB zomernacht 18 j Quellin 14, 16, 18, 20, 22 uur Peter ft 18 j Astra 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Het doi punt 18 j Capitole 12, li, 16, 18, 20, 22 uur Pi trouilleleider 18 j Palace 12, 14, 16, 18. 20, 22 uur Tem uit de hel 18 j TURNHOUT Kursaal 20 uur Nevada Joe Palace 20 uur Django BRUGGE Memlinc 20 uur Alles op zijn tijd 1?; Zwart Huis 20 uur De man die miljfc nen waard was 18 j Forum 20 uur Wat een vakantie al Capitool 20 uur Superargo tegen D!i bolikus 18 j Scala 20 uur De boot der verrast gen a.l. GENT Capitole Bonnie en Clyde 18 J Majestic De ontsnapten der Ardent 14 j Plaza Ik heb Raspoutin gedood 18 Select Het eindspel 18 j Savoy De grote slag van de zeven m nen van goud 18 j ST.-NIKLAAS Century Bonapzo, sneller dan de win Palace Een dozijn ploerten Rex Vampiers op het bal Scala Jerry Cotton betaalt contant IJZENDIJKE 19.30 uur Rode-Kruisfilm GROEDE Ekkenbus 20 uur Ledenvergadering Groene-Kmis MIDDELBURG De Huifkar 19.30 uur Veiling filatelistenvereniging „Delta Stadhuis Exp. Franse wandtapijten NT WERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KNS 20 uur Storm over Firenze NKT 20.30 uur Kent u de melkwfe' KVO 19.30 uur Prins Igor BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Korrekelder 20.30 uur De vernederden en de gekrenkten GENT Bioscopen: Als onder vandaag KNS 20 uur In wankel evenwicht ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag Dit is het ontwerp van de (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente TERNEUZEN De jongem J.D uit Graauw had op 10 dec< van het vorig jaar met enkele den twee meisjes en een j' een uitstapje gemaakt dat i Jansteen op een nare maniei vroegtijdig einde kreeg. Ove Slechtendijk reed D. de Hoofd in, waar hij via het rijwielpa gen de voorgevel van een hu stilstand kwam. De meisjes w hierbij gewond. D. zelf ook, e verdroot de officier mr. Th. I dat D. „het eerst over zijn eiger letje stond te praten", eer hij dacht schonk aan de verwond van de meisjes. D. zei ter ve schuldiging dat hij de straat t was ingereden, en toen bij het en in een slip raakte op de g wag. De auto en de gevel var huis werden flink beschadigd. I ncier noemde dit een rand) waarbij men „als men maar zijn neus buiten het procesvc steekt^een lichte alcoholgeur neemt". D. had destijds gezegd vijf pilsjes te hebben gedro uo officier eiste f 150,- boete een Y00rwaardelijke ontzegginf de rijbevoegdheid voor een tijc dne maanden. Bij dit laatste de kantonrechter zich aan: de te bepaalde hij op f 100.-. O an een onzer verslaggeve ST-NIKLAAS (B) De he, te St-Niklaas is plots erleden. Zaterdagavond j.l. di» P-I8 aanwezig bij de openinf kP *"..r-foto-expositie te Hulst. r»..!3 .ze" en'ge dagen tevoren veerd had. dj?f heer Borms was hiertoe uitj ifr ln zdn functie van vice-voi wLVan,de fotoclub St.-Niklaas he foto- en filmwereld 'n jtu„„j6 u- hekende figuur. On film„ - 3 no6 werk in voor de Vlaa^,riJS van de provincie f® heer Borms van 3 waakte aan het ste va" zijn moeder. Hukt hl?°ir de nog i°nge Fil< ze ma het heengaan va' Brillo 11 een abrupt einde van Borm'. '?aa.r soede relatie. De hechte het plan opgevat amatAi ntacfen te leggen tussc te verlenê ren en ZI-,n 1 rilor. aan de activiteiten

de Stem | 1968 | | pagina 2