Ereliaag van Honteruiters en elftal Corn Boys Tilburg se b. en w. willen proces tegen de E.M.S. Makkelijk f BREDA BIER Eerste foto-expositie door „Filorte Hulst papier voor uw LEER IS VERTROUWENSARTIKEL Basketbal Matador aan kop na overwinning op „De Ruyter W.Z.A.heeft meer dan 100 leden GROTE BELANGSTELLING BIJ OPENING P Moltheff: Jk bewonder initiatief Prijzen Veilig werken bij DOW peft Gezonde samenwerking Brandt-De Gaulle bASBLAB BE Sï-EM VA-N BtNSBAS 20 FEBRUARI 1966 (Van onze correspondent) HULST Te Hulst zijn in het huwelijk getreden de heer N. van de Kerkhove en mej. E. Freijser (zie foto), heiden actief rijdende leden van de Honterijders. Ter gelegen heid van dit ruiter huwelijk zou een erehaag gevormd worden door een achttal (een magisch getal in de rui tersport), ruiters en amazones. De acht hebben ook klaargestaan op de manege De Streep in Ossenisse, om onder leiding van hun commandant, de heer Vinke, naar Hulst te rijden. Toen begon het echter te sneeuwen en het was onmogelijk de rit per paard naar Hulst te maken. Enkele ruiters, die onderweg waren naar Os senisse, hadden zelfs moeten afstij gen en hun paarden bij boeren moe ten stailen. De ruiters en amazones zijn toen per auto naar Hulst gere den. Zij hebben toen een erehaag zon der paarden gevormd, samen met het eerste elftal van Corn Boys uit Sas van Gent. De bruidegom, die is af gestudeerd aan het CIOS in Over- veen, is tevens trainer van de voet balvereniging Corn Boys. 55 (Van onze basketballmedewerker) VLISSINGEN In de Zeeuwse basketballcompetitie hebben de drie leidende ploegen bij de dames door duidelijke overwinningen hun posi ties weten te behouden. Bij CHBS ging het vooral in de eerste helft van een leien dakje, 40-10. Joke Eu- ser scoorde 22 p. en Antoinette Ver boon 18. In een matige wedstrijd won Marathon 3 van Matador (14-8). In de H 1 klasse twee wedstrijden van'M. de Ruyter 1. De eerste ging verloren tegen Matador 1. Tegen RHBS behaalden de De Ruyterschool jongens in een aantrekkelijk duel een 68-45 overwinning. Bij de tweede klassers bevochten de Old Stars in de eerste helft een 17-8 voorsprong op Matador 3, die ze de tweede helfqt wisten te consoli deren. Ook tegen de Blue Arrows junioren .dolf Matador 3 het onder spit mede door een weinig produktie- ve eerste helft. De tweede wedstrijd van de Blue Arrows jun. leverde een zeer krappe overwinning tegen M. de Ruyter 2 op. Dit tweede team van de De Ruyterschool revancheer de zich voor deze nederlaag in hun tweede wedstrijd tegen Marathon 3 door 12 p. van Bresser en 10 p. van Beeldsnijder. M. de Ruyter 3 be haalde zijn eerste overwinning op EVVC. Dat er tegen het veel hoger geklasseerde Blue Arrows 1 niet zo ver zou komen, lag voor de hand. In de H 2Bklasse wonnen de Red Cats met 110-30 van de Chr. ULO. (ADVERTENTIE) met. 1 vinger trekt u de rip-cap los) 55 (Van onze correspondent) TILBURG De gemeente Tilburg en de Maatschappij voor Stadsontwik keling te 's-Gravenhage leven reeds geruime tijd in onmin over de afbouw van een 1500-tal woningen in het uit breidingsplan de Reit in Tilburg. Men is langzamerhand het praten met deze dochtermaatschappij van de EMS beu en stuurt bewust aan op eën arbitra- le-procedure. In de raadsvergadering van 23 februari a.s. vragen b. en w. de raad daarvoor ten overvloede nog een instemming voor dit plan. Nodig is dit feitelijk niet omdat b. en w. hun besluit tot procederen reeds hebben genomen. De affaire Tilburg-EMS is een on verkwikkelijke zaak geworden, of- De aanschaf van lederen kleding is geen eenvoudige zaak. Er is een vak man voor nodig om leder te beoorde len. Leder is dus een vertrouwens- artikel. Wie lederen kleding wil ko pen doet er dan ook verstandig aan naar een vertrouwd adres te stap pen, zodat men van vakmanschap verzekerd is. Al te verlokkende, voor delige aanbiedingen op onbekende adressen kan men beter laten waar ze zijn, al ziet het er nog zo aardig uit. Als algemene regel kan men rus tig stellen dat goed leder nimmer goedkoop is. Goed leder kan niet goedkoop zijn, want leder is een natuurprodukt, de huid van een dier en de natuur levert die huiden nu eenmaal niet Por strekkende meter. Leder moet goed verwerkt worden en lederen kleding is dan ook arbeidsintensief. Bij een mantel van stof is men al een heel eind op weg als men goede stof en het goede patroon heeft. Bij leder echter begint het dan pas. Ten eerste gaan er heel wat vellen in een jasje. Vellen, die allemaal Per kleur althans wel hetzelfde verfbad hebben gehad, maar die alle- maal verschillende eigenschappen lebben en op die verf dus niet alle maal hetzelfde zullen reageren. De vakman zal dus moeten sorteren naar nar, naar dikte, naar souplesse en natuurlijk kwaliteit. Pas als alle vel len aan de voorwaarden voldoen kan men met het maken van het jasje beginnen. Een goed zittend jasje is niet zwaar f?n zal het graag dragen omdat ec,er „ademt", waardoor men niet X ^gezonde wijze van de buiten gent is afgesloten. Vandaar ook dat e echt mooie jasjes ja, de wat P ijzige dus ook meestal geen e.Lln§en hebben van synthetische stoffen of kunstbont, i. lederen mantel of het suède i ls veel gemakkeliiker te onder- iJJ™1 dan menigeen denkt. Met een stel komt men al een heel eind. ben^'™ '5an leder heel wat heb niet 'S bijvoorbeeld helemaal e er6 als een suède jasje eens nnJ*1et..reeent' mtes m®n de jas maar it bij de kachel droogt. Hang de Jdo "l'n 1 1 tje. Nn een tijdje borstelen en de suède ziet er weer uit als nieuw. Vlekken in suède kan men te lijf gaan met doorzichtig plakband. Duw een stukje plakband op de vleK, trek het plakband er dan weer af en her haal dit tot de vlak zo goed als ver dwenen is. Het laatste oneffenheid] e kan men met potloodgum verder ver wijderen. Zelfs liallpointstrepen kun nen zo met succes behandeld worden. Wat glad leer betreft kan men voor vlekken 'n klein beetje shampoo ne men, maar nóóit sop. Er zijn tegen woordig ook goede reinigingsmidde len verkrijgbaar in spuitbussen, even als trouwens beschermingsmiddelen, die men aanbrengt vóór men de jas gaat dragen. De op de bus vermelde gebruiksaanwijzing moet goed wor den opgevolgd. Als plakband, vlakgom en spuitbus niet meer voldoende zijn, kan de jas door een vakman worden gereinigd. Maar niet ieder reinigingsbedrijf is ingeschoten op lederen kleding. Er is een zekere specialisatie voor no dig en het is goed daar nadrukkelijk naar te vragen om uw jas in de juis te handen te weten. vormri i?°gf.val °P een goed ge" do hangertje goed in model, trek arden bij de sluiting zo nodig do ,en teat het bij voorkeur in warrit drogen, dus niet bij een over Daarna de borstel er en de jas ziet er weer keurig blHf i'let sm'de geplet na een ver- kin wn koffer bijvoorbeeld dan ''et jasje ;en opfrisserlje stn door de douchecel even onder to i!ü zetten en het jasje daarin knnn g°ed in model, met de Pon gesloten, op een goed hanger- De nieuwste oogopmaak ziet er zo uit. Nogal bizar vinden wij, maar Helena Rubinstein denkt daar an ders over. De natuurlijke boog van de wenkbrauwen werd vergeten. Daar kwam een kunstmatige boog voor in de plaats, getrokken met een „eye-liner" of „eye shadow stick". Het hele oog is zwart omlijnd en met dezelfde eye-liner werden oogha ren op het onderste ooglid getekend, die zelfs doorlopen tot op de wang. Dit werd zodanig gedaan, dat een schaduweffect ontstond. schoon destijds in 1961 met veel fan fare een op het oog aantrekkelijke overeenkomst werd gesloten. Deze voor de bouw van eengezinswoningen en een aantal flats in een continue afbouw, met gelijktijdig optrekken van laagbouw en hoogbouw. Uit fi nanciële overwegingen ging de EMS allereerst aan de slag met de eenge zinswoningen; vier flats bleven ver achter. Vo'or deze gang van zaken had de gemeente nochtans enig begrip, omdat' de laagbouw lucratiever was voor de bouwers. Tot zo ver was er van een redelijke samenwerking spra ke. Ernstige moeilijkheden begonnen zich voor te doen toen einde 1965 het bouwcontingent was uitgeput. Het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid besloot toen voor de nog ontbrekende flats een extra-con tingent ter beschikking te stellen. Dit geschiedde echter onder beperkende voorwaarden ten aanzien van verhuur en verkoop, die de EMS niet aanston den. Men heeft toen bij de gemeente aangeklopt voor enige compensatie w.o. subsidie, maar Tilburg vond geen aanleiding op dit verzoek om een te gemoetkoming in te gaan. De EMS ging over tot rigoureuze maatregelen en staakte in april 1966 het bouwen. Van een der flats waren slechts de fundamenten, gelegd; aan de andere was nog niets gedaan. Andere beleggers waren niet te vin den voor het overnemen van het res tant van het bouwplan. De gemeente is toen overgegaan tot het sommeren van de EMS tot werkhervatting, daar bij wijzend op de bepalingen op de eertijds gesloten overeenkomst. Te vens werd toen de EMS gewaar schuwd voor bepaalde financiële con sequenties. De lankmoedigheid van de gemeente ging zo ver dat de bouw maatschappij de kans kreeg vóór 1 maart 1967 alsnog met een nieuw werkschema te komen, dat daarna aan de goedkeuring van bi en w. zou dienen te worden onderworpen. De bou wers kwamen slechts met een vaag plan en herhaalden bovendien een aantal compensatie-eisen. De gemeen te liet weten dat zij uitsluitend een definitief plan wilde ontvangen en bovendien ook nu niet kon ingaan op verzoeken tot financiële compensatie. De EMS werd derhalve ingebreke ge steld en bovendien gesommeerd bin nen een gestelde termijn aan de nog resterende, w.o. betalingsverplichtin gen (rente, tc.) te voldoen. Dit in verband met de reservering van de gronden. De schuld bedroeg op dat moment 67.366,78,. tei-wijl nog een bedrag van 14.000,was te betalen als ge volg van de wijziging van het straten plan op verzoek van de bouwer.. Er volgde taal noch teken en toen brak het tijdstip aan, waarop de gemeente opnieuw greep naar de in 1961 ge sloten overeenkomst, waarin o.m. was opgenomen, dat bij geschillen arbitra ge zou beslissen indien onderling overleg vruchteloos zou blijken. Drie arbiters, twee door /de resp. partijen in het geschil aan te wijzen, en een neutrale derde (door deze aan te dui den zouden gezamenlijk tot een uit spraak moeten komen. Terwijl de EMS nog geen raadsman heeft gewe zen, heeft de gemeente Tilburg mr. F. A. van Kemenade te Eindhoven bereids opdracht verstrekt als haar arbiter op te treden. Opnieuw is enige tijd geleden een sommatie uitgegaan naar de EMS om ook harerzijds thans een raadsman aan te wijzen. B. en w. willen nu extra gesterkt door een fiat van de raad de pro cedure met alle kracht en voortva rendheid in gang gezet zien. Gelet op de gang van zaken van de zijde van de EMS kan een uitspraak nog wel geruime tijd op zich laten wachten. Intussen zijn de fundamenten van het ene flatgebouw danig door onkruid overwoekerd terwijl het braakliggen de stuk grond voor de andere is ge worden tot een ware woestenij. (Van onze correspondent) OOSTBURG In hotel „De Een hoorn" in Oostburg werd de jaar vergadering gehouden van de auto club „WZA". Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer J. van Ha- negem uit Aardenburg, bleek dat het ledental nog steeds groeit en reeds de 100 heeft overschreden. Penning meester Van Oorschot (Sluis) kon mededelen dat het kassaldo met 179,90 was gestegen en nu 1733,37 bedraagt. De bestuursleden W. A. de Kramer (Zuidzande) en H. Boekhout (Oostburg) werden bij acclamatie herkozen. De wedstrijdkalender voor 1968 werd als volgt samengesteld: Maneblussers- rit te Schoondijke (28 april); Zeeuwsch-Vlaanderenrit samen met Zevac (15 mei); Roode-Kruisrit( 25 mei Aardenburg); Willem Beukels- zoonrit (9 juni te Biervliet); Water, torenrit (15 september te Oostburg) VVV-rit IJzendijke (13 oktober); Bel fortrally (10 november te Sluis); St.- Nicolaasrit (6 december te Oostburg) en Wildrit (28 december te Zuidzan de). Voor de aanvang van de vergade ring werd er een korte aanlooporiën tatie verreden. De uitslag hiervan luidt: 1 J. Risseeuw (Zuidzande) 51 strafpunten; 2 J. de Fouw (Oostburg) 55; 3 G. Boonman (Oostburg) 55; 4 A. van der Linden (Aardenburg) 56; 5 H. van Geffen 57. Tijdens de vergadering werd ook de klassering van de ritten in 1967 be kendgemaakt. 1 T. van Tiggelen (Biervliet) 16.83; 2 H. van Geffen (Schoondijke) 19.00; 3 J. Risseeuw (Zuidzande) 19.33; 4 J. Duste (Oost burg) 26.67; 5 J. van Huijfte (Schoon dijke) 27.83. Breda Bier in de nieuwe Eurofles. Met Amerikaanse rip-cap. Een slimme sluiting. Vinger in de ring, trek open. De Eurofles zélf is ook niet mis. Slank - er gaan er méér van in de koelkast. Royaal - 11 meer dan een pul. Inhoud 'n héle halve liter, dus ruim 2 volle glazen. Geniet van lekker, vers Breda Bier, uit de hypermoderne Eurofles met rip-cap Ter kennismaking tijdelijk van"64 voor 59 cent! Brouwerij De Drie Hoefijzers sinds 1628 (Van onze correspondent) HULST De grote streekfoto- en diawedstrijd, georganiseerd door de filmafdeling FILOR van de kunst kring „De Vos Reinaerde" te Hulst, is een groot succes geworden. Uit vele plaatsen in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen werden inzendingen ont vangen. De inrichters van deze eerste foto- en diawedstrijd, de heren R. Taalman, P. Dey, H. de Cock, P. v. d. Heyden en VV. d'Hondt, hebben dan ook eer van hun vele werk gehad. Opmerkelijk was de goede kwali teit van de meeste inzendingen. De internationale jury, bestaande uit M. Seghers, beroepsfotograaf uit Ber gen op Zoom, A. Borms, voorzitter fotoclub St.-Niklaas, België, J. Robe sin, journalist. J. Stolte, wethouder te Hulst en H. Metsers, kunstschilder, \ad dan ook geen'gemakkelijke taak. Onder grote belangstelling werd de tentoonstelling van de ingezonden foto's en dia's geopend. In zijn wel komstwoord noemde de heer J. Stolte het eerste optreden van FILOR naar buiten een groot succes. Hij dankte alle mensen die financieel geholpen hebben. In zijn kort openingswoord zei bur gemeester P. Molthoff bewondering te hebben voor het initiatief en te vens voor het resultaat van dit ini tiatief. „Wij mogen allen trots zijn", aldus de burgemeester. Ook voor een volgende tentoon stelling zal hij graag een zaal van het stadhuis beschikbaar stellen. De prijswinnaars van deze foto wedstrijd FILOR zijn: le categorie senioren: 1 D. P. Schutz, Axel; 2 J. Klok, Terneuzen; 3 R. Kieboom, Hoek; 4 L. P. Paulussen, Zuiddorpe; 5 mevr. Jongmans-Bliek, -ueuw.erkerk a. d. IJssel. Eervolle vermelding: 1 F. Schutz, Axel; 2 A. WiHems, Hulst; 3 R. Kruis- sifix, Axel; 4 A. Kool, Sas van Gent; 5 D. P. Schutz, Axel. 2e categorie jeugd: 1 J. R. de Fey- ter. Axel; 2 M. Neelemans, Hulst; 3 J. Prince, Hulst. Eervolle vermelding: 1 M. Zaman, Hulst; 2 M. Rademakers, Klooster- zande. Dia's: 1 D. Boddaert, Hulst; 2 A. Broekmans. Hulst; 3 T. Vonk, Axel. De gemeenteprijs van de gemeente Hulst is toegekend aan A. Willems, Hulst. Wegens de overweldigende belang stelling zal, in tegenstelling met wat eerder vermeld is, de tentoonstelling volgende week nog geopend zijn en wel op zaterdag 24 februari a.s. van 26 uur, zondag 25 februari a.s. van 2—6 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het personeel van Dow Chemical (Nederland) te Terneuzen heeft per 1 januari meer dan 1,8 miljoen uren gewerkt, zon der enig ongeval, dat werkverzuim tot gevolg heeft gehad. Deze prestatie is geleverd ondanks het feit, dat gedurende het afgelopen jaar bij Dow Terneuzen vijf nieuwe fabrieken in bedrijf zijn gesteld, het personeelsbestand zich belangrijk heeft uitgebreid en het aantal ge werkte manuren sterk is gestegen. Op dinsdag 27 februari a.s. zal in het kantoor van de maatschappij te Terneuzen aan de Herbert H. Dow- weg, een bijeenkomst worden gehou den, tijdens welke o.m. de diverse maatregelen die Dow in haar fabrie ken in Nederland op het gebied van de bedrijfsveiligheid heeft getroffen, zullen worden toegelicht. EEN LAWINE in west-Noorwegen heeft drie mensen gedood. Ver scheidene mensen werden gewond. Vanaf 24 t.m. 27 februari a.s. wordt te Sint-Jansteen op grote schaal car naval gevierd. Dit jaar nog grootser dan de afgelopen jaren het geval ge weest is, ondanks de kritiek die het comité heeft moeten doorstaan. Over deze kritiek het volgende: Ver schillende dorpsgenoten vinden het blijkbaar leuk om door allerlei praat jes, waarvan de waarheid zoals ge woonlijk ver zoek is. ondergeteken den tegen elkaar op te zetten (te jut ten, zoals men dit in de volksmond noemt). Wij geven de Steense bevolking ech ter de verzekering dat er in ons co mité een zeer prettige «feer heerst en dat ieder van ons. naar vermogen en kunnen, een functie bekleed. Niemand van ons comité doet dit voor eigen belang of wil doen voorkomen dat be paalde medewerkers alles alleen moe ten doen. Ieder comitélid heeft een doel voor ogen: Het carnaval voor iedere Steense inwoner van 0 tot 150 jaar en voor eenieder die buiten Steen woont, zo gezellige mogelijk te ma ken zonder rang of stand. Het carnaval is een feest dat op allerlei manieren kan worden beleefd, de juiste manier door eenieder te be palen. Wij nodigen gaarne die perso nen uit, die kritiek op ons hebben, om het volgende jaar in ons comité zitting te nemen. Zij dienen er dan echter wel rekening mee te houden dat zij zeer veel van hun vrije tijd geheel belangeloos aan de voorbereidingen dienen te besteden. Wij geven ze dan echter de verzekering dat ze rond de tijd van het carnaval zullen inzien, dat er enorm veel werk verzet moeten wor den om een dergelijk feest te organi seren. Als ze dit, zoals ondergetekenden, respectievelijk vier en twee jaar ach tereen volgehouden hebben, en hun ei gen portemonnee daarbij heel wat dun ner hebben zien worden, dan zullen de praatjes wel over zijn. Maar alléé, doe wa ge wil, sommige mensen klet sen toch. Ondergetekenden en het gehele co mité doen ondanks hun fouten en ge breken, hun uiterste best en hopen dit te blijven doen. Wij voelden ons verplicht t.o.v. me- decomitéleden, maar zeker t.o.v. de Steense bevolking, door middel van dit schrijven duidelijk te stellen, dat de samenwerking tussen ons zeer gezond is. U alvast plezierige carnavalsdagen toewensend, niet kletsen hé, maar leu tig en gepast feest. C. L. van HECKE, alias Prins Carlos I (en nog niet de leste), P. J. A. de HOON, alias de Nar van Zijne Doorluchtige Hoogheid. Op het gevaar af, voor Gaullist te worden aangezien het volgende: De ongetwijfeld illustere, maar niet ondertekenende „Heer", van het artikel „Brandt doet nu weer alsof zijn neus bloedt", van 7 februari j.l. in uw blad, moge zijn misgreep erkennen! Hij heeft er te kennelijk spijt van, dat de falsificatie van de woorden van Brandt aan het licht is gekomen. Brandts integriteit blijkt buiten kijf, ondanks dat! Gelukkig is de verhouding tussen de ze twee landen niet gevaarlijk verpest! Gelukkig heeft Brandt deze nonsens niet gespuid! Mag ik a.u.b. hopen dat ze ook nooit meer verpest zal worden die verhouding. Ik maakte slechts twee van de oorlogen mee, die daarmee sa menhingen, maar dat is wel genoeg. Deze verhouding mag „zelfs" niet verpest worden door ondermaatse t.v.- commentatoren, maar ook niet door dagbladscribenten. De harten en ge moederen, van toch nog vaak, vrij ar geloze en eenvoudige kijkers en lezers, zijn geen tabula rasa voor onnaden kende bevooroordeelden. Handenwrijvend menen, dat ondanks overduidelijke dementi's de verhoudin gen lekker wél, eigenlijk kapot zijn, is minstens gevaarlijk zelfbedrog. Ook en zéker als dat zó héérlijk overeen komt met de eigen ideeën over Europe se staatslieden; welke de fouten van die staatslieden overigens ook mogen zijn! Versta ons goed! Die fouten willen hiermede, met geen woord ontkend wor den. Het zij ons echter wél vergund te stellen, dat dit onmondig gecommenta- riee-r zelfs geen bierpolitiek meer is van gefrustreerde kleine luiden. Dit nadert werkelijk de grens van ten dentieuze laster 'en ophitserij en vóór-lichting is dit zéker niet! Hetgeen men van een eerlijke krant verwachten mag en moet. Men kan zo Anglofiel zijn als men wil het is „in" in dit Lunsieke tijd perk van onze vaderlandse geschiede nis, maar we hebben ook andere tijden gekend. In ieder geval is een Europa zonder Frankrijk én zonder Duitsland minstens zó ondenkbaar én onleefbaar als zon der Engeland. Veronderstellen we al leen b.v. een ogenblik dat o.a, de eco nomie van Frankrijk en Duitsland er zó voor zou staan, als' momenteel de En gelse. Welke hoop we voor de toekomst daarover ook mogen koesteren, moge lijk blijft ook, dat we deze veronder stelde narigheid, in een niet al te verre toekomst nog ervaren. Misschien zou een ietwat geïnfor- meerder schrijfsel daar eens op in kun nen gaan, maar dan a.u.b. zuiver eco nomisch georiënteerd en niet ver troebeld door politieke wensdromen. Waarom ook eens niet eerlijk uit de doeken gedaan, waarom Engeland destijds, niet wilde toetreden tot de EEG. En dan zuiver „historisch'of kan dat nog niet? Ik had De Stem wijzer en voorzichti ger willen hebben, u mag dit tenslotte gerust naar uw rubriekje „papier voor uw pen" verbannen, maar ik zag het liever op dezelfde plaats, met dezelfde kop van het, aan de Duitse t.v. gelieer de geschrift van 7 februari j.l. Brandt heeft daar recht op en uw lezers mis schien bok! Kom open Stem, waar is uw historie, of moeten we „Stemmiek" gaan denken. OOSTERHOUT E. RAAYMAKERS Mgr. Frenckenstraat 2 Naschrift redactie: (Verschillende bij Brandts speech aan wezige journalisten hebben uit de mond van Brandt genoteerd, dat president De Gaulle (niet met name genoemd, maar in de context duidelijk bedoeld) „een van machtswellust bezeten staatshoofd" is. Deze omstandigheid maakte en maakt het voor ons moeilijk, om in een „verschrijving" yan journalisten te geloven).

de Stem | 1968 | | pagina 5