Gymnasium Middelburg nu in scholengemeenschap Zeeuwse K.M.O. bij diocesane bond Ereha nieuws 198 189 29 89 en GEMEENTERAAD NA LANGE DISCUSSIES AKKOORD Berg se broers vangen enorme zeepaling Verdienstelijk toneel R.Z.V.T. in „Driehoek Beatfeslijn in Vlissingen Plannen voor overdekt bad Middelburg biJ na rond Beste honden uit Zeeland bijeen AMENDEMENT NIEUW GENRE Rowan-afdeling Sas van Gent Westdorpe G.S,. van Zeeland: Regeringssteun noodzaak t f t MALSBRAAD 500 gram DOORREGEN VARKENSLAPPEN 500 gram FIJNE GEHAKT TOP TUIN 500 gram PANKLARE RAAPJES mooie Italiaanse BLOEMKOOL Kopen bij de SPAR is sparen bij de koop! m LEER IS VER DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 FEBRUARI 1968 BEKGEN OP ZOOM De ge broeders Ito en Jan Kruf uit Ber gen op Zoom hebben in de Oos- terschelde bij Scharrendijke een zeer zeldzame vangst gedaan: 'n 1,65 meter lange en ruim 18 pond zware conger-conger (zeepaling). Voor de liefhebbers: zij gebruik ten een vijftighonderdste lijn. Een zeepaling van deze afmetingen wordt maar zeer sporadisch ge vangen. Het schijnt in ieder geval in de laatste decennia niet voor gevallen te zijn. Ito en Jan Kruf, leden van „De Zeester" in Halste ren, waren dan ook danig trots. Overigens is de zeepaling niet in de pan gehakt, maar in de grond gestopt. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Harde tonen van veelal experimentele beatmuziek, psychodelic sound en wierooklucht beheersten zaterdagavond het Vlis- singse concertgebouw waar een groots opgezet beatfestijn ten tone le werd gevoerd. Een 450 jongeren waren opgekomen om, bijna apa thisch de verrichtingen van een viertal popgroepen gade te slaan. Als eerste trad klokslag acht uur de Dordrechtse popgroep The Living Kick Formation aan. Deze groep brengt een boeiende eigen sound waaraan het jazzelement niet vreemd is. Dat was vooral bespeur baar bij het zeer experimentele nummer „Hallucinations". De zan ger van deze groep, de ex-free jazz musicus, Coen Bruin, speelde op saxofoon een naar jazz-saxofonist Ornette Coleman zwemend intro, dat zeer stuwend werd ondersteund dooi de drummer van deze groep, Martin Spiljard wiens kwaliteiten vooral naar voren kwamen in een voor treffelijke solo in dit nummer. Wat eenvoudiger was de op de oude blues geënte muziek van de „Endatteme Jugband" uit Rotter dam. Zij bracht een aantal oude blues en folksongs, die er bij het publiek goed ingingen. Na het optreden van de Walcherse popgroep Draconfly, die de num mers van hun nieuwste plaat brach ten waaronder -het ook binnenkort uit te brengen „Prince of Amboya", filmmuziek voor de gelijknamige film, kwam het optreden van de groep waar de meerderheid van de aanwezigen lang naar uitgezien had den. het optreden van de Engelse popgroep Pink Flovd. Het was voor de tweede maal dat deze groep in Nederland optrad. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBUKG. Eind april zul len de tekeningen en de losse ramin gen voor de bouw van een overdekt zwembad in Midelburg zover gereed zijn dat de aanvraag tot infrastruc tuur subsidie bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, kan worden ingediend. Begin mei zal de raad van een en ander worden ingelifcht en zal ver dere publiciteit aan net project wor den gegeven. De laatste vooral omdat o.m. ook een financiële actie onder de burgerij noodzakelijk is. Burgemeester J- Drijber, die dit maandag in de raadsvergadering meedeelde, zei, dat het plan voorzag in een hoofdbad van 25x12 en een instructiebad van 15x9 meter. (Van onze correspondent) GOES In zaal Juliana te Goes is de jaarlijkse clubmatch van de Kynologenclub Zeeland gehouden. De meedingende honden waren ver deeld in negen klassen: dogachtigen herders- en veedrijvershonden, de kampioenschapsklasse, windhonden, terriërs, keesachtigen en poolhonden pinchers en dwergpinchers en da meshondjes. Al deze groepen waren onderverdeeld in aparte soorten. Winnaars waren Zorro, van M. van de Velde, Goes bij de dogachtigen de Rottweiler Harm van J. de Smits uit Souburg bijde Herders- en vee- drijvershonden; bij de kampioen schapsklasse de Duitse Dog Domo- fendi's Nuschi van M. Does uit Goes; de Barsoi Salva's Acatus van Peter de Jonge bij de Windhonden. Bij de terriërs werd Milkon, de Welsh ter rier van mevrouw M. Pouwer-Gide- onse uit Middelburg, bij de pinchers en dwergpinchers Florita van me vrouw J. Fierloos uit Nisse, bij de keesachtigen en poolhonden viel de hoogste eer te beurt aan Belke, de dwergkees van F. J. Baarends uit Eindhoven, bij de dameshondjes aan Waikri, de Pekingees van C. de Bruyn uit St. Laurens. Tenslotte werd uit de winnaars van de diverse klassen een algemeen kampioen gekozen. Na lang beraad slagen werd de Dobermann Pincher Florita van mevrouw Fierloos uit Nisse de eerste plaats toebedeeld, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middel burgse raad heeft maandag beslo ten tot de vorming van een scho lengemeenschap op grond van de per 1 augustus in werking treden de Mammoetwet waarin naast de gemeentelijke ulo-school, de Rijks h.b.s. en m.m.s. ook het stedelijk gymnasium zal worden opgeno men. De opname van het gymna sium stuitte bij enkele leden op felle weerstand, zodat een uren lang debat nodig was om een ein de aan de zelfstandigheid van de ze meer dan 600 jaar oude school te maken. Hardnekkigste tegenstandster en woordvoerster was mevrouw M. van den Boogert-Selhorst (V.V.D.). Haar betoog culmineerde in een amende ment, waarin werd voorgesteld het gymnasium als gymnasium in te brengen. Zou dat bij uitspraak van de Kroon onmogelijk blijken, dan zou de hele zaak opnieuw in de raad moeten worden bezien. Haar voornaamste argument was dat bij de inbreng van het gymna sium volgens de huidigè gang van za ken de aspirant-leerlingen voor het gymnasium en het atheneum, in één gezamenlijke brugklas zullen worden ondergebracht. Daarin zal geen on derwijs in Latijn worden gegeven. Minstens vijf uur les in Latijn achtte mevrouw v. d. Boogert voor de jonge gymnasiast een absolute eis. Dat verleidde korte tijd later wet houder van onderwijs M Hubregtse (P.v.d.A.) tot de emotionele uitroep dat mevr. v. d. Boogert er beter aan deed openheid in haar argumentatie te betrachten en er voor uit te komen dat zij in feite tégen de scholenge meenschap is en vóór het in stand houden van een categoraal gymna sium. Zij hield echter voet bij stuk en wenste stemming over haar amen dement, dat daarop met dertien tegen vier stemmen werd verworpen. Onder de voorstemmers was merk waardig genoeg ook de P.v.d.A,- fractievoorzitter W. Don, die zei voor alles een volwaardig gymnasium te willen. Zijn fractiegenote mevrouw S Mensen had met haar amendement, dat in feite de toekomst van het gymnasium bezegelde, meer succes Zij „won" met veertien tegen drie stemmen. Nadat het eerder genoem de amendement was weggestemd bleek de heer Don nl. plotseling wél achter het amendement-Mensen te kunnen staan: „Om de onderhande lingspositie van b. en w. te verster ken", zo verklaarde hij. Het amendement van mevrouw Mensen hield in dat het college werd opgedragen om te streven naar een scholengemeenschap teneinde een gymnasiale opleiding voor Middel burg te behouden, onder .uitdrukke lijke voorwaarde dat deze gemeen schap gemeentelijk zou zijn. KLOOSTERZANDE Het Reizend Zeeuws Volkstoneel heeft in zaal Van Leuven te Kloosterzande op zeer ver dienstelijke wijze gestalte gegeven aan de stelling van de schrijver Paul Rodenko in zijn stuk „Harten twee, harten drie", dat de driehoeksverhou ding op zichzelf niet verwerpelijk is, doch zelfs de enige basis is, waarop een harmonisch huwelijk kan be staan. De belangstelling voor de twee achtereenvolgende uitvoeringen was groot. Door Rodenko wordt een succesrijk advocaat van 35 jaar op het toneel gebracht. Zijn aanbiddelijke echtge note, die in de crisis van haar 29e levensjaar verkeert, haar minnaar, een knappe diplomaat, die even veel belangstelling heeft voor mooie vrou wen als de cultuur in de breedste zin van het woord en tenslotte een huisvriend, psychiater, die zijn eigen visie heeft op huwelijksproblemen, plaatsen hem in de „driehoek" voor een bijzonder moeilijk dilemma. Als de jonge vrouw ten gevolge van een aanrijding zogenaamd tijde lijk haar geheugen verliest, waar door ze haar eigen man niet meer herkent, voelt de psychiater zich ge noopt om in te grijpen. De verwik kelingen worden er niet eenvoudiger op, nadat is komen vast te staan, dat de man, die is aangereden, haar aan bidder is. De „ingreep", die hierop volgt, maakt van het huwelij'K een ware gordiaanse knoop. Uiteindelijk blijkt deze even gemakkelijk door te hakken als de historische. Daarmee acht Rodenko zijn stelling dan be wezen. Dat is beslist niet onaanvaard baar, omdat het hele leven immers toch een aaneenschakeling is van onwaarschijnlijkheden. Eén ding staat in elk geval vast: de toeschouwets hebben zich met deze „parabel" van de schrijver bijzonder geamuseerd. De toneelgroep heeft met deze uit voeringen duidelijk laten blijken, dat de keuze van een geheel nieuw genre niet onverantwoord is geweest. Het' 5? breken met een zekere klassieke tra ditie heeft het gezelschap, dunkt ons geen kwaad gedaan. Het initiatief van de provinciaal toneeladviseur, de- heer A. van Noort, om het roer eens om te buigen (hij voerde de regie), is geënt op een reële basis. In zeer korte tijd moest het stuk worden in gestudeerd. Een volledig weekend werd opgeofferd aan repetities. Dooi ziekte van regisseur L. Lockefeer in Hulst, die zijn stempel op het RZVT heeft gedrukt, adviseerde de heer Van Noort om de repetities van „Df Alchimist" van Jonson te staken. Camiel Roctus in de rol van dr. Westerhuis/dr. Oosterhuis en Irene Baart in de vertolking van de char mante echtgenote Ellen Martens, in terpreteerden Rodenko's tekst uit zonderlijk goed. Bij het spel van Irene Baart dient evenwel te worden aan getekend, dat zij met name in de aanvangsscène (dialoog aan tafel me» echtgenoot) te zacht sprak. Het ge kibbel in haar langste 29e jaar kwam hierdoor niet ten volle tot zijn recht. Het spel van Camiel Roctus deed aanvankelijk iets geforceerd aan. Ge leidelijk aan drong hierin evenwel de vereiste souplesse door. Fons Roctus, in de rol van de advocaat, die evenals Wim Borghsteijn,'als in spiciënt, blijk gaf over zeer goede kwaliteiten als amateur-toneelacteur te beschikken, maakte over de hele lijn een ietwat nerveuse indruk, die echter voldoende werd gecompen seerd door zijn goede mimiek en be weeglijkheid. Koos van Dorst had een buitengewoon moeilijke taak met de uitbeelding van haar viervoudige rol als regie-assistente. Mona, de verpleegster en het dienstmeisje. Het valt geenszins te betwisten, dat zij hierin waardevol werk heeft ver richt. Tenslotte is een compliment aan het adres van de belichter, de heer Marcel van Hooye zeker op zijn plaats. Het was een bijna onmogelijke opgave de snelle wisseling van de belichting goed te doen verlopen. De volgende opvoering van dit stuk zal plaatsvinden in de Graanbeurs te Hulst op zaterdag 2 maart. Joh. R. Wethouder Hubregtse had erop ge wezen dat het voortbestaan van het gymnasium door het geringe leer lingenaantal in haar huidige vorm een wankele zaak is. In het cursus jaar 1965/66 was het aantal leerlin gen precies gelijk aan de opheffings norm. Door inbreng in de scholen gemeenschap kan deze norm worden gehalveerd, waardoor een klas dan nog minimaal acht leerlingen moet tellen. SAS VAN GENT De Rowan-af- deling van Sas van Gent-Westdorpe is als de 178e in Nederland officieel geïnstalleerd. Voor deze plechtigheid was chef Hendrickx, uit Breda na mens het nationale hoofdkwartier naar Westdorpe gekomen om de be lofte af te nemen. Deze plechtigheid voltrok zich tij dens een eucharistieviering in 't ver enigingsgebouw Concordia, waarin aalmoezenier Testers uit Sas van Gent voorging. Organist Henri Ver mast en gitarist Henk Hamelinck van de verkennersgroep van Sas van Gent zorgden voor de begeleiding en de heer Hoste van het jongeren koor van Sas van Gent nam de voor zang voor zijn rekening. Frans de Vries uit Sas van Gent voorzitter van de afdeling, werd het eerst geinstalleerd, waarna de Ro- wanraad (bestuur van de afdeling) en de andere Rowans aan de beurt waren. Tenslotte kreeg de chef en mentor van de groep de heer G. de Buck de rowanwing opge speld door zijn voorzitter. Bij de installatie waren o.a. aan wezig de rowanafdelingen van Oost burg, Hulst en Terneuzen (i.o.), de leden van de Kennedystam Sas- Westdorpe, de groepsleiders van de groepen van Sas van Gent en West dorpe, de districtscommissarissen der Zeeuwsch-Vlaamse districten, en de diocesaan commissaresse mej. Kok. Na de officiële plechtigheid was er een receptie. De jongens moch ten gelukwensen in ontvangst nemen van o.a. de burgemeester van Sas van Gent, de pastoor van Westdorpe, de staf van de Karei Doormangroep uit Terneuzen eii de Katholieke Zeeuwse Jeugdraad. Aan de rowanafdelingen uit de om geving werd een versierd broodje met koffie aangeboden, terwijl de ouders en enkele genodigden zich rond de officiële koffietafel schaarden, na afloop waarvan de jongens hun ou ders een gezellige avond aanboden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Willen wij de ons opgedragen taak kunnen vervul len, dan zal de regering op royale wijze de helpende hand moeten bie den. De intentieverklaringen uit de tweede nota inzake de ruimtelijke ol dening zullen dan geconcretiseerd moeten worden". Dit zeggen G.S. van Zeeland in de aanbiedingsbrief be horende bij het intussen befaamde „groene boekje" - het rapport van het overlegorgaan zeehavenontwikke ling Zuidwest-Nederland. G.S. leggen er de nadruk op, dat de prognose die in het groene boekje wordt gegeven, ten dele een schets matig karakter heeft en wel daar waar het gaat over de periode van 1980 tot 2000. De prognose tot 1980 heeft, ook naar de mening van G.S., het karakter van een taakstelling. „Het zal gaan om de vraag of een grootscheepse ontwikkeling in onze provincie mogelijk is", zo verklaren G.S. Hier wordt gedoeld op het voor nemen om vierduizend hectare zee haventerrein aan te leggen, een be- drijfsagglomeratie op te bouwen en de daaraan beantwoordende voorzie ningen zoals woningbouw, wegenaan leg e.d. te verwezenlijken. GOES De leden van de Katho lieke Middenstands Organisatie op de Zeeuwse eilanden zijn gisteravond of ficieel toegetreden tot de Katholieke Middenstands Bond Bisdom Breda. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in Hotel Terminus te Goes. Behalve Zeeuwse besturen en le den zelf waren vertegenwoordigers aanwezig van de Bredase en van de Interdiocesane Bond, de Bond waar onder een deel van de georganiseer de Zeeuwse katholieke Middenstan ders toe nu toe ressorteerde. Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zich, zo als bekend, al eerder bij de Bredase Bond gevoegd. Van verschillende kanten werd in de eerste plaats vreugde uitgespro ken over de Zeeuwse eenwording van katholieke middenstanders. De heer H. Wouters, voorzitter van de Breda se bond, wees erop dat bevorderd moet worden dat de Zeeuwen ook als eenheid in de Bredase bond moeten i kunnen optreden. De wijze waarop) de Zeeuwen bij de Bredase bond zjjn gekomen, noemde hij een garantie voor een prettige samenwerking. Ook hij was van mening dat het er in eerste instantie niet om ging waar de Zeeuwse middenstanders terecht kwamen, maar welke bond de be langen van deze groep het best kan behartigen'. Mr. L. M. van Overveldt, directeur van de Bredase bond, had hoop op een goede samenwerking. Hij wees op het belang van een goed georgj. niseerde middenstand. Volgens de spreker zijn echter nog te weinig middenstanders overtuigd van het nut van een organisatie. Verheugde reacties op de toetre. ding van de Zeeuwse federatie tot de Bredase bond kwamen er ook uit Zeeuwsch-Vlaandereh en Schouwen- Duiveland. Gesproken werd o.a. door de federatie-voorzitter, de heer W. Remijn. Deze sprak o.a. dankwoorden tot de afgevaardigden van de inter diocesane bond. De heer J. Roose trad, als voorzit- ter van de afdeling Goes, als gastheer op. Enige en algemene kennisgeving t Heden overleed na een geduldig gedra gen lijden, gesterkt door het Sacrament der zieken, mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, de heer AUGUST AMEDE REMI BLOMMAERT echtgenoot van mevr. Pieternella Menheere geboren te Heinkens- zand 4 september 1893. Overleden 19 februari 1968 in het r.-k. zieken huis St.-Joanna te Goes Heinkenszand: P. Blomniaert- Menheere Vlissingen: Zr. M. Laurentine Heinkenszand: J. A. Blommaert M. Blommaert-Raas en kinderen Lewedorp: .1. Polvliet J. Polvliet- Blominaert en kinderen Eindhoven: A. J. Blommaert A. J. Blommaert- Traas en kinderen Heinkenszand, 19 febr. 1968. Mr. Dr. Meslaan 11. De plechtige uitvaart dienst zal plaats hebben in de parochiekerk van de H. Blasius te Hein kenszand op donderdag 22 februari om 10.00 u. waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof al daar. Rozenkransgebed op woensdag 21 februari om 19.30 uqr in de pa rochiekerk van de H. Blasius. Dienstmeisje gevr. min stens 18 j., inwonend dok tersgezin, 2 kind. 3 en 6 j., werkvr. aanw., ref. ge wenst., schr. of liefst zich aanbied, alleen zondag of maandag. Hermans, 15 Me- chelsesteenweg, Antwerpen Heden overleed in het ziekenhuis te Hulst, voor zien van de H. H. Sacramenten der zieken, onze geliefde en zorgzame zuster, tante en nicht, me vrouw LEONTINE BODDAERT weduwe van de heer Jogephus Braem in de leeftijd van 80 jaar. Wij bevelen de ziel van-onze dierbare overledene in uw gebeden aan. De familie Braem De familie Boddaert De familie Pollet. St.-Jansteen, 17 februari 1968. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaats hebben op woens dag 21 februari a.s. om 10 uur in de kerk van de H. Joannes de Doper te St.-Jansteen, waar na de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst om 9.45 uur in het ziekenhuis te Hulst. H. Eucharistieviering dinsdagavond om 7 uur in de kerk te St.-Jansteen. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed tot onze droefheid, onze lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder PHILOMENA NEVE weduwe van Pelrus Ah gust inus v. Kerkhoven geboren te Hontenisse, 8 maart 1870 en overle den te Hulst, 18 februari 1968. Hulst: M. Schelfout-v. Kerkhoven kinderen en kleinkinderen Hulst: Fr. v. Kcrkhoven-Blommaert kinderen en kleinkinderen Tilburg: H. v. Kerkhoven-Coene kind en kleinkinderen Hulst: J. v. Kerklioven-v. Hoye kinderen en kleinkinderen Hulst: C. v. Kerkhoven-Dankaert kinderen en kleinkinderen Alkmaar: J. de Boer-v. Kerkhoven Fletcher Ontario: Canada: P. v. Kerkhoven-de Bruijn kinderen en kleinkinderen Sluiskil: A. v. Kerkhoven-Dopheinont en kinderen St.-Jansteen: C. Picavet-v. Kerkhoven kinderen en kleinkinderen Familie Neve Fam. v. Kerkhoven. Hulst, Pottestraat 10. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op woensdag 21 februari a.s. om 10 uur, in het Bejaardentehuis, Pottestraat 10, Hulst, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof. Rozenkransgebed heden dinsdagavond om 7 uur in de kapel van het Bejaardentehuis. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden werd plotseling door een noodlottig on geval van ons weggenomen, voorzien van de H. Sacramenten der zieken op de leeftijd van bijna 52 jaar, onze lieve man, papa, schoonzoon, broer, zwager en oom If THEO DE VOS echtgenoot van mevrouw Agues van de Vijver Wij bevelen de ziel van de overledene in uw godvruchtige gebeden aan. A. de Vos-van de Vijver Peter Marijke Theo Paul Familie de Vos Familie van de Vijver. Terneuzen, 19 februari 1968. Marijkestraat 11. De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op donder dag 22 februari a.s. in de Triniteitskerk te Ter neuzen om tien uur. Samenkomst: Marijkestraat 11 om 9.30 uur. Rozenkransgebed woensdagavond om zeven uui in de Triniteitskerk. Zij die 'door omstandigheden geen bericht heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zo danig te beschouwen. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u ken nis te geven van het overlijden van onze dier bare echtgenoot, broer, schoonzoon, oom en neef, de heer CYRILLUS DE METTER echtgenoot van mevrouw Irma Maria Coone geboren te Sas van Gent, 30 juli 1888 en na voor zien te zijn van het H. Oliesel, plotseling over leden te Koewacht, 18 februari 1968. Wij bevelen de ziel van hem die ons zo dierbaar was in uw gebeden aan. Koewacht: I. M. de Metter-Coone Familie de Metter Familie Coone. Koewacht, 18 februari ,1968. Schoolstraat 4. De plechtige uitvaartdienst, gevolgd door de be grafenis, zal plaats hebben op woensdag 21 fe bruari 1968, om 10 uur, in de parochiekerk van de H. H. Philippus en Jacobus te Koewacht, waarbij wij u beleefd uitnodigen. Rozenkransgebed dinsdag 20 februari 1968, om 19 uur in bovengenoemde kerk. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. VANDAAG MORGEN VANDAAG MORGEN (Van onze correspon HULST Te Hulst zi huwelijk getreden de hea de Kerkhove en mej. E. Fr| foto), beiden actief rijden van de Hontérijders. Terl heid van dit ruiterhuwelijl' erehaag gevormd worden achttal (een magisch getal tersport), ruiters en ama: acht hebben ook klaargesta manege De Streep in Osse onder leiding van hun com de heer Vinke, naar Hulst Toen begon het echter te s en het was onmogelijk d( paard naar Hulst te maker ruiters, die onderweg waren senisse, hadden zelfs moet< gen en hun paarden bij boe ten stallen. De i-uiters en zijn toen per auto naar He den. Zij hebben toen een erel der paarden gevormd, samer eerste elftal van Corn Boys van Gent. De bruidegom, c gestudeerd aan het CIOS veen, is tevens trainer van balvereniging Corn Boys. De aanschaf van lederen k geen eenvoudige zaak. Er is man voor nodig om leder te len. Leder is dus een verti artikel. Wie lederen kleding pen doet er dan ook versta: naar een vertrouwd adres pen, zodat men van vakn verzekerd is. Al te verlokken delige aanbiedingen pp or adressen kan men beter lat ze zijn, al ziet het er nog z uit. Ais algemene rege! kan i tig stellen dat goed leder goedkoop is. Goed leder kan niet g zijn, want leder is een natuur de huid van een dier en di levert die huiden nu eenm per strekkende meter. Led goed verwerkt worden en kleding is dan ook arbeidsi Bij een mantel van stof is een heel eind op weg als mt stof en het goede patroon h leder echter begint het dan eerste gaan er heel wat ve een jasje. Vellen, die alle Per kleur althans wel 1 verfbad hebben gehad, maar P1®8' verschillende eigens nebben en op die verf dus r maal hetzelfde zullen reage vakman zal dus moeten sorte kleur, naar dikte, naar soup natuurlijk kwaliteit. Pas als Jen aan de voorwaarden volc men met het maken van 1 beginnen. Een goed zittend jasje is nie men zal het graag dragen eaer „ademt", waardoor nj i?n.§ezonde wijze van de al Üs afgesloten. Vandaar e echt mooie jasjes ja, Prijzige dus ook meesta oenngen hebben van syntl stoffen of kunstbont. Een lederen mantel of he l sje is veel gemakkelijker te WetT ,dan men'geen denkt. oorstel komt men al een he h„,ye£ kan teder heel w Zo ls het bijvoorbeeld h dnm-„eIg als een suède jas „?°rnat. regent, mits men de i bl' de kachel droogt. 1 v„ '5 zon geval op een g de i-„ hangertje goed in moe Wat n hi.i de sluiting z a' Ui en laat het bij voor WarmJnu dr°gen- dus niet °ver en dNDaa™a de b°] uit en de jas ziet er weer blw ihet suède SePtet na kai een koffer bijvoorbeeh Sn het -iasie ten opfi sto„ü or de douchecel eve: 1e li .'n metten en het jasje luinii goed In model, 1 en. gesloten, op een goed

de Stem | 1968 | | pagina 4