Afdeling bij JBIauwe Hoeve' voor chronisch zieke bejaarden Anti-rat-actie op Zuid-Beveland is noodzakelijk Nieuwe opdracht voor De Schelde EERSTE INRICHTING IN ZEE UWSCH-VLAANDEREN GISTEREN IN GEBRUIK GENOMEN Dit jaar 26 scholen uit Z.rW.-Nederland in zangwedstrijd KRO ONDA gaf de jaarlijkse, uitvoering in Middelburg Veel klachten over koopjes in stoffen 482 QuickUp...'tis@c€sl. Kodrinkt't. 3 MORGEN EXAMENS [OOGWATER ee« nieuws uit tad en streek 'op pag. 3-5 PRIORITEIT Kopen aan de deur SCHOUWSE RATTEN LEGGEN LOODJE Militair brevet voor mr. Van Vollenhoven Terneuzenaar na val overleden Tob niet langer, uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- 798- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Protest tegen haventarieven Yerseke Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening Vestiging van Noors bedrijf in Terneuzen Aanbesteding dubbele rijbaan Vlissingseweg nog dit jaar? Terneuzen bouwt woningen 3 t DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 FEBRUARI 1968 -Expositie Franse wandtapijten lur Angélique en de koning Ln 34 Expositie Fernand Vereist uur Vreemde neigingen 18 j. Buur poor Instrumentale Ien ft liuis 18 uur Raadsvergadering Imen 20 uur Liefdesdrift 18 jaar uur Ongewenst moederschap |en |2, 14, 16, 18, 20, 22 uur Echt- 1 op zijn Italiaans 18 j 14, 16, 18, 20, 22 uur Le Grand 14 J 14, 16, 18, 20, 22 uur Tonv is r 14 3 J2, 14, 16, 18, 20, 22 uur Muziek l't a.l. Hes 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Wil- |n 18 J 14, 16, 18, 20, 22 uur Wat een i a.l. I. 12. 14, 16, 18, 20, 22 uur Mid- Iht 18 j f4, 16, 18, 20, 22 uur Peter Gun 14, 36, 18, 20, 22 uur Het dode [j 12, li, 18, 18, 20, 22 uur Pa- iider 18 j 12, 14, 16, 18. 20, 22 uur Terug 18 j .15 uur Yerma Lore a uur Storm over Firenze .30 uur Kent u de melkweg? ut I 20 uur Nevada Joe I20 uur Django Ic 20 uur Alles op zijn tijd 18 j. luis 20 uur De man die miljoe- lïrd was 18 j |20 uur Wat een vakantie a.l. Il 20 uur Superargo tegen Dia- V8 uur De boot der verrassin- Bonnie en Clyde 18 J De ontsnapten der Ardennen l.c heb Raspoutin gedood 18 J liet eindspel 18 j T)e grote slag van de zeven man- li goud 18 j uur In wankel evenwicht |/AAS Bonanzo, sneller dan de wind |Een dozijn ploerten npiers op het bal ITerry Cotton betaalt contant BURG lis Expositie Franse wandtapijten I uur Angélique en de koning 14 3 veekschool 20 uur hedendaagse schilderkunst iet Icke 14 uur Bejaardenmiddag [is 19 uur Raadsvergadering titehuis 19 uur Raadsvergadering &pen ben: Als onder vandaag to.30 uur Kent u de melkweg? pen: Als onder vandaag pen: Als onder vandaag LAAS ben: Als onder vandaag pELBURG Geslaagd te 's-Gra- Je voor het voorlopig diploma ■werktuigkundige de heren: C. Isse te Middelburg en p. C. de |te Vlissingen, beiden leerlingen school voor scheepswerktuig en te Middelburg. bcHT Aan de rijksuni- |t in Utrecht zijn geslaagd voor Imens doctoraal geneeskunde: de IS. Geluk, Goes en C. E. Vos, Jartsdijk. [gen, woensdag 21 februari, sweert 7.43 en 20.18 uur. jeuzon 7.11 en 19.44 uur. singen 6.44 en 19.17 uur. ïeldinge 8.24 en 20.59 uur. ?ME DALTOHS >£"v ALS MU/L EZELS W PeACHTWEEE (Van een onzer verslaggevers) HULST De afdeling voor chronisch zieke en demente be jaarden (de eerste in Zeeuwsch- Vlaanderen) van het nieuwe be jaardentehuis „De Blauwe Hoe ve" te Hulst is gisteren in gebruik genomen. Deze gebeurtenis had een vrij geruisloos verloop. Om kwart over negen werden de eer sten van de 31 bejaarden per zie kenwagen van het oude bejaar dentehuis binnen de stadswallen naar het nieuwe gebouw gebracht aan de Zoutestraat. Daar waren intussen de bedden op de naar de meest moderne maatstaven inge richte kamers reeds gespreid. Aan de talrijke bloemstukken die op de kamers waren geplaatst hingen kaartjes met de tekst: „Hartelijk wel kom in de Blauwe Hoeve". Andere bejaarden gingen voor zover mogelijk in hun eigen in valide wagentje naar de nieuwbouw. De overigen werden vervoerd per volkswagenbusje en per taxi. Om kwart over elf waren alle patiënten in hun nieuwe omgeving geïnstalleerd. De warme maaltijd moest nog wor den verzorgd vanuh het Liefdehuis. In de dienstkeuken kon gisteravond wel de broodmaaltijd worden bereid. In de zijvleugel van de Blauwe Hoeve (zoals men op bijgaande foto ziet) kunnen in totaal 68 chronisch zieke bejaarden worden onderge bracht en achttien demente bejaar den. Volgende week zal nog een aan tal patiënten uit-het oude bejaarden tehuis en het ziekenhuis in Hulst hierin worden ondergebracht. Later zullen ook zieken uit het Sluiskilse ziekenhuis en dat van Terneuzen naar deze afdeling worden overgebracht. De bouw van het aangrenzende be jaardentehuis is gelijktijdig met dit gedeelte gestart. Na enige tijd werd evenwel besloten om prioriteit te verlenen aan de afdeling voor chro nisch zieken en demente bejaarden, omdat deze in de meest moeilijke si tuatie verkeerden. Het oorspronkelij ke bouwplan werd gewijzigd zonder dat daarbij echter enige schade aan de totale planning werd toegebracht. In april 1966 ging de eerste spade de grond in. Het hele gebouw zal, naar wordt verwacht, in augustus dit jaar gereedkomen. In het bejaardentehuis wordt plaats geboden aan 168 kamer bewoners. Vóór de afdeling met chronisch zieken en demente bejaarden is een aantal mini-straten aangelegd met een verschillend wegdekstructuur om de herstellende bejaarden de gele genheid te geven te oefenen in het lopen. Tegenover het gebouw wordt een hertenkamp aangelegd, waarvoor voorlopig twee jonge hertjes zullen worden aangekocht, die door de be jaarden zelf verzorgd zullen worden. nan een onzer verslaggevers) Het regent de laat- e weken op plattelands-politiebu reau s in Nederland klachten over >.n aantal kooplieden, die onder lerlei schone voorwendsels stof- dénVaU inferieure kwaliteit aanbie- Deze kooplui, die in Tilburg thuis noren, 2ljn langzamerhand allemaal Tii? tot twintig man) bij de burgse recherche bekend. „Een kifi, er per maa"d krijgen we "«enten binnen van particulieren vragen collega's om inlichtin- pn «'dus de chef van de Til da 8 recherche- de heer Man- kooplieden zoeken hun ^totters vooral op het platte- ail .iVan Brabant en Zeeland maar "aar de markt verzadigd raakt, saan ze ook naar het noorden, dus a" wel zeggen dat ze in het hf ,d opereren", vertelde de ef 'binders. „We worden steeds eelvuldiger met de neus op deze zaken gedrukt". De zeer gesoineerde mannen lenen zich meestal als buitenlan- aan. die van hun laatste par em en moeten en deze daar- o voor een zogenaamd spotprijs- V» de hand willen doen. veel van deze verkopers geven een kaartje af van het kleding- aSazijn „Dovitex" in Tilburg "Mier beginnen vaak de moeilijkhe en volgens recherchechef Man- J?s' kledingsmagazijn zegt niets te weten en de politie 1?" Ifem*S bewijzen over contac- en die de verkopers met Dovitex eventueel zouden hebben". e politieman vertelde verder, J? jmidisch moeilijk is een ei'volging wegens oplichting tegen ze personen te verwezenlij- n- "D® betrokken mensen zijn op liit ''e uit Seweest; stratrechte- )K ontneemt hun dat veelal de opi h V°?r Cen vervo'sing wegens - - "-ex* i$p M IÉ pw- ÏSk- e w - De zijvleugel voor chronisch zie ken en demente bejaarden is op de meest moderne wijze uitgerust en ingericht. Boven bevinden zich de ziekenkamers, beneden de dienst ruimten, zoals een welfarezaal, een massage- en revalidatiekamer, een dokterskamer, een kamer voor de maatschappelijke werker, een ont spanningszaal en een eetgelegen heid. Per woonlaag kunnen 28 pa tiënten worden ondergebracht. De demente bejaarden worden in het rechtergedeelte van het gebouw verzorgd. De vleugel loopt paral lel met de Zoutestraat. (Van een onzer verslaggeefsters) ZIERIKZEE „Op Zuid-Beve land is een rattenbestrijdingsactie zeker gerechtvaardigd. Er is ook wel over gepraat om een actie van start te laten gaan. De pogin gen hiertoe zijn echter mislukt bij gebrek aan' medewerking van de eerste belanghebbenden: de boeren". Dat is de mening van de heer D. W. Langeveld van de hoofdinspectie van de volksge zondheid. Hij verkondigde deze gistermiddag tijdens een persbij eenkomst in het waterschapshuis te Zierikzee over de rattenbestrij dingsactie op Schouwen-Duive land. Zowel de heer Langeveld ais de heer L. M. Moermond, de coördine rende persoon bij de actie, zijn hij zonder tevreden over het verloop er van. De actie is nu zo goed als af gesloten. Hier en daar is men alleen nog bezig met een nacontrole. In het algemeen werd op Schou- wen-Duiveland in het algemeen ge steld dat de rattenplaag daar vrij ernsig was, aldus de heer .Moer mond. Achteraf bekeken is het vol gens hem allemaal nog al meege vallen. „We hadden eerst het idee dat iedere sloot zwaar was aange tast, hetgeen niet het geval bleek", zo vertelde hij. Maar hoe eerder de ratten worden gedwongen het loodje te leggen, hoe beter, uiteraard. En men heeft de ratten te pakken gehad! Dank zij een goede samenwerking tussen gemeen ten, waterschap, provinciale en rijks waterstaat en de Schouwen-Duive- landse bevolking. Vele vrijwilligers hebben ervoor gezorgd dat plastic zakjes met één ons rattenvergif wer den gevuld en dat de zakjes met „lekkers" werden uitgelegd. In to taal is de ratten 16.000 kg vergif voorgeschoteld. De actje heeft één maand geduurd. De kosten, die op ongeveer 23.000 gulden waren ge raamd, blijken ongeveer 17.000 gul den te bedragen. Volgens de heer Langeveld is het rattenprobleem op Zuid-Beveland erger dan het op Schouwen was. „Maar op Zuid-Beveland komt de actie niet van start omdat de boeren hef probleem blijkbaar niet voelen en niet zien en daarom ook niet mee werken". Wat betreft het rattenprobleem op Schouwen-Duiveland heeft hij goede hoop dat het zo goed als is opgelost. Een vereiste is wel dat en de ge meenten, het waterschap en de be volking attent blijven. De vuilnis stortplaatsen zullen bijgehouden moeten worden „Gebleken is dat het kan", aldus de heer Moermond. En de rattenvangers en andere geïn strueerde rattenbestrijders, die de ge meenten hebben, zullen op hun hoe de moeten blijven. Zodoende kan naar zijn mening voorkomen worden dat over een aantal jaren weer een groots opgezette rattenbestrijdings actie georganiseerd zal moeten wor den. Over de actie, zoals die op Schou wen-Duiveland is gevoerd, zal nog een intern rapport verschijnen. Wel licht kunnen andere gebieden daar hun voordeel mee doen. Zo is bij voorbeeld gebleken dat rattengif be ter in plastic zakjes dan onder dak pannen, zoals gebruikelijk is, gestopt kan worden. Volgens de heer Lange veld wordt het plastic spontaan door de ratten aangevreten. Hét is te ge vaarlijk om het vergif los uit te leg gen. Dijkgraaf A. M. Geluk van het wa terschap Schouwen-Duiveland hoop te dat de strijd tegen de bisamrat niet zo zwaar aangepakt behoeft te wor den. De bisamratten hebben de Schouwse grenzen nog niet bereiXt. „Ik hoop dat we ze er buiten kunnen houden. Maar ze naderen met rasse schreden", aldus de dijkgraaf. (Van onze redactie binnenland) WOENSDRECHT Mr. P. van Vollenhoven krijgt samen met vijf tien andere vliegers op 23 februari het militair brevet uitgereikt door commodore J. N. Mulder. Prins Bern- hard en prinses Margriet zullen daar bij tegenwoordig zijn. De uitreiking vindt plaats op het vliegveld Woens- drecht. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BREDA Niet minder dan 26 scholen in West-Brabant en Zeeland hebben zich lat eninschrijven voor de ook dit jaar weer te houden zang wedstrijd van de K.R.O. Er is intus sen al druk gerepeteerd. Sinds 22 ja nuari en dat duurt voort tot eind maart is de K.R.O. de scholen aan het bezoeken voor het opnemen van de programma's, die op de band aan de jury worden aangeboden. Naar verwachting zal begin april de uit slag van de eerste selectie bekend zijn. Men rekent erop dat een op de vijf deelnemende scholen in de kwartfinale zal komen. Degenen die die kwartfinale goed doorstaan zul len op 14 mei via de radio te beluis teren zijn in de halve finale. Op 1 juni tenslotte is men aan de finale toe, die via radio en t.v. te beluiste ren zal zijn. Deelnemende scholen in West-Bra bant en Zeeland zijn: in Roosendaal de St.-Jozefschool, de Paulusschool, de St.-Georgeschool en de Aloysius- school; in Breda de Agnesschool, de school aan de Baliëndijk, de Clemens M. Hoffbauerschool en de Petrus en Paulusschool; in Rijsbergen de St.- Bavoschool en de St.-Annaschool; in Klundert de Jan Baptistschool; in Bergen op Zoom de St.-Jozefschool aan het Lourdesplein, de Franciscus- school en de St.-Vincentiusschool; in Noordhoek de St.-Jozefschool; in Welberg de Pius X-school; in Tete- ringen de r.-k. meisjesschool aan de Groenstraat; in Prinsenbeek de Ma- riaschool; in Huijbergen Ste.-Marie; in Made de Mariaschool; in Dongen de St.-Janschool; in Langeweg de Mariaschool; in Hulst de St.-Willi- brordusschool; in IJzendijke de r.-k. meisjesschool; in Terneuzen de H. Familieschool en in Goes de Marius- school. (Van onze correspondent) OOSTBURG De heer Th. de Vos uit Terneuzen, die vrijdagmiddag bij zijn werkzaamheden in een Oost- burgse garage zo ongelukkig kwam te vpllen, dat hij in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis moest worden opgenomen, is maandagmor gen aan zijn verwondingen overle den. Bij aankoop van een Pfaff zigzag - machine kan immers in de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merk, worden ingeruild! Bespreek deze mogelijkheid eens in een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER Bergen op Zoom: „Kortemeestraat 17, J*.reda: Lange Brugstraat 30 Eindhoven Willemstraat 21 RoosendaalNieuwe Markt 48 Terneuzen: Nieuwe Diepstraat 23, Verder verkrijgbaar bij A. C. Bastiaanse, Papegaaistraat 4, Goes, tel. 01100-7476 H. A. de Breuck, B. F. v. Waesberghestr. 16, Hulst tel. 01140-2215 t*. Hemelaar, Nieuwendijk 29, Vlissingen, tel. 01184-3729 Hemelaar, Langeviele 52, Middelburg, tel. 01180-5241 tel. 01640- 5878 tel. 01600-31745 tel. 040-22570 tel. 01650- 5546 tel. 01150- 2294 (Van onze correspondent) YERSEKE Door de vereniging „Waddenzeebelangen" te Harlingen en „Algemeen Vissersbelang" te Brui- nisse is bij het gemeentebestuur van Yerseke geprotesteerd tegen de vol gens hen abnormaal hoge havengel den. Zij zijn van oordeel dat misbruik gemaakt wordt van de positie als „aangewezen aanvoerhaven voor mossels". De gemeente Yerseke heeft hierop geantwoord dat het voorecht van aanvoerhaven de consequentie mee bracht dat een nieuwe haven moest worden aangelegd, waarvan de kos ten voor het overgrote deel door de gemeente werden gedragen. Deze hoge investering werd mede gedaan op dringend verzoek van één der bo vengenoemde verenigingen. Zij we zen er o.m. op dat hun kapitale sche pen geen ligplaats konden vinden en bij tientallen buiten moesten vertoe ven, met ais gevolg botsingen enz. Het gemeentebestuur van Yerseke is van mening dat ten tijde van vo- rengemeld verzoek het toch wel alge meen bekend was, dat de aanleg van een nieuwe haven een gemeentelijke aangelegenheid zou worden. Ondanks f 46.000 aan havengeld moet de ge meente jaarlijks plm. f 88.000 op de haven bijpassen. Hoewel er begrip is voor het stand punt van de mosselvissers van buiten Yerseke is het voor de gemeente niet mogelijk over te gaan tot gehele of gedeeltelijke ontheffing. Gezien ook de hoge havengelden voor de vissers van Yerseke zelf heeft deze zaak de voortdurende aandacht van het gemeentebestuur en wordt getracht om van Rijk en. Provincie zodanige steun te krijgen zodat vermindering van havengelden over de gehele Inde verantwoord zou zijn. (Van onze correspondent) AARDENBURG De Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulp verlening in Zeeland organiseert ook in 1968 enige vakantieweken voor be jaarden en lichamelijk gehandicap ten. Deze weken zijn in de eerste plaats bedoeld voor hen, die niet kun nen deelnemen aan de jaarlijkse boottocht van het Rode Kruis. De kosten worden betaald uit de op brengst van de Zeeuwse collecte, ter wijl daarnaast een kleine eigen bij drage gevraagd zal worden. De bij eenkomsten vinden plaats in het te-, huis van de van Eeghenstichting. Voor bejaarden zijn deze weken vast gesteld van 1 tot 6 april, van 10 tot 15 juni en van 9 tot 14 september; voor gehandicapten van 13 tot 20 mei en van 23 tot 30 september. (Van een onzer verslaggevers^ VLISSINGEN De N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schel de" heeft opdracht ontvangen voor de bouw van twee industrie ketels voor de nieuwe raffinaderij van Esso-Nederland N.V. te Rot terdam. Met deze order is een be drag van ongeveer drie miljoen gulden gemoeid. De ketels hebben een produktie van 136 ton stoom per uur. Vorig jaar leverde „De Schelde" reeds twee soortgelijke ketels, maar dan van ge ringere capaciteit aan Esso-cljemie N.V., voor de in aanbouw zijnde Esso- kunstmeststoffenfabrieken die door Fluor Nederland N.V. worden ge bouwd. Een van de vorig jaar afgeleverde ketels, een exemplaar met een gewicht van 55 ton. De ketels waarvoor nu een opdracht bij „De Schelde" is geplaatst hebben een bijna driemaal zo grote capa citeit. (Van een onzer verslaggevers) - TERNEUZEN B. en w. van Ter neuzen hebben, zo vernemen we, vanmorgen een bespreking met de directie van een papierverwerkende industrie, die plannen heeft een be drijf te vestigen in Terneuzen. Het gaat om een bedrijf uit Noorwegen, dat aanvankelijk aan ongeveer hon derd man werk zal bieden. Tijdens de bespreking van vanmorgen zal een definitieve beslissing worden genomen over de vestiging in Ter neuzen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vermoedelijk zal nog dit jaar de aanbesteding plaats vinden van de rijbaanverdubbeling van het gedeelte van de Nieuwe Vlissingseweg vanaf het gebouw van de Rijksluchtvaartdienst tot aan de Keersluisbrug. Het werk wordt uitge voerd onder toezicht van de provin ciale waterstaat. Het gedeelte vanaf het genoemde gebouw tot de brug bij West-Souburg zal later worden uitgevoerd. Voor het gedeelte van West-Souburg tot Middelburg bestaan nog geen con crete plannen. De Nieuwe Vlissingseweg zal be staan uit twee vrij liggende ver- keersbanen van" 7,50 meter breed, gescheiden door een berm met een breedte van 3,50 meter. Het aan de westzijde vaflT deze weg' reeds aanwezige voet- en rijwielpad zal vanaf West-Souburg aansluiten op de ter plaatse van het industrie terrein Noord liggende parallelweg. Een en ander blijkt uit antwoorden van het gemeentebestuur van Vlis singen op vragen van het raadslid G. van Sluis. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De goed bezet te schouwburgzaal te Middelburg be vatte vele muziekliefhebbers van fanfaregezelschappen, die allen be nieuwd waren naar de prestatie van ONDA. Men was vooral nieuwsgierig omdat deze muziekvereniging voor de eerste keer optrad in een brass bandbezetting. Deze Engelse bezetting, die ONDA sedert vorig jaar september han teert, en waardoor nieuwe instru menten moesten worden aange schaft, zal de toehoorders deels wel goed bevallen zijn. Na een uitvoerig welkomstwoord van voorzitter P. J. Baan, die o.a. veie zusterverenigingen welkom kon heten en die terloops het werk van het jeugdkorps memoreerde, waar bij hij waarderende woorden sprak tot de heren Bergman en van Bel- zen, begon het korps o.l.v. dirigent C. Cevaal met een pittige mars van T. J. Powell, de „Cardiff Castle"- mars. Op dit goede niveau bleef het korps niet de gehele uitvoering; dit lag ten dele aan de composities, die of niet geschikt waren of waar de arrangementen zodanig waren ge construeerd (we doelen hier o.a. op de Symfonie in C van Gossec) dat een in wezen niet zo boeiend stuk door een bewerking nog in waarde verloor. Dit bleek vooral in het twee de deel van bovengenoemde compo sitie. Het Humoreske (tromboneduet) was meer humoristisch door de schrille inzet dan dat het een echt humo- resk geval bleek. In de mars van Mortimer (vrij aardig over het voetlicht van de schouwburgzaal gebracht) hadd«n de leden die de eerste partijen blie zen nogal eens moeite om <=eensge- zind de zestiende figuren, die hier regelmatig in terugkwamen tot een goed en aaneensluitend geheel te rijgen. De choralprelude van Wright daarentegen deep Harmony) kwam weer uitstekend te voorschijn, waar bij men echt van de muziek kon ge nieten. Het programma werd beslo ten met de „March for the Full- band" van Siebert. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Donderdag 29 fe bruari begint de oflciële bouw van een complex van 482 woningen in het bestemmingsplan „Oudelandse Hoeve" te Terneuzen. Hef, zijn hui zen van de woningbouwvereniging „Werkmansbelang". De eerste zal in de grond worden geslagen door mr. E, van Haersma Buma, voorzitter van de nationale woningraad. (ADVERTENTIE) ,WE hebben ons afgevraagd: risme in Zeeland groeit, e liet toe risme in Zeeland groeit, er wordt steeds meer van de VVV gevraagd, moeten we nu niet de feiten onder ogen zien en een werkplan opstellen voor de komende vijftien jaar, in overleg met het ET1, de ZLM, enz.? Anders wordt het risico, gezien het bedrag van de subsidie (maximaal 55.000.te groot." De heer J. C. Vink uit Axel, lid van het dagelijks bestuur secretarisvan de provin ciale VVV, zegt dit in zijn functie van voorzitter van de kersverse or ganisatiecommissie van de provinciale VVV. Op 7 maart zal de S man sterke commissie voor het eerst te Middel burg vergaderen. ORGANISATIECOMMISSIE is eigen lijk een te enge benaming. Het is ook een planningscommissiedie metter tijd een rapport zal uitbrengen over het door de VVV te voeren beleid. De VVV was altijd nog een beetje vreemde instelling, een beetje in de particuliere sfeer. De provinciale VVV had eerst een part-time direc teur, toen werd het een volledige betrekking en later kwam er een bureau met drie mensen. Nu is het de vraag of er in de toekomst ge centraliseerd of gedecentraliseerd zal moeten worden." ,DE wenselijkheid van' streek-VVV's staat al vast, maar dat is nog niet het geval met de verhouding tussen pro vinciale VVV en streek-VVV. De vraag is in welke mate het werk centraal gedaan moet worden. We willen nu weten hoe de landbouw, het bedrijfsleven, de overheid zich dit voorstellen. Er zullen ook wel wensen zijn op het gebied van de watersport. Door de stijging van de welvaart is het aantal watersport beoefenaars veel groter geworden. Het Veerse Meer is in ontwikkeling en de pleziervaart op de Westerschel- de neemt sterk toeWat wordt daar van ons verwacht? Een ander punt is het coördineren van hotel- en pensionaanbod. Als die mensen uit het noorden komen over die lastige rijksweg 58 en ze horen pas in Mid delburg dat daar alles vol is, dan is dat geen goede propaganda. Ze heb ben vaak een lange reis achter de rug, zijn vermoeid en moeten dan weer terug naar Bergen op Zoom. Dat betekent weer een extrabelasting van rijksweg 58. Er zouden dus er gens aan de invalswegen van Zee land informatieposten moeten wor den gevormd. Het moet ook niet voorkomen dat mensen in Middelburg, verwezen worden naar slaapplaatsen- in Noord-Beveland, terwijl er in- Domburg nog plaats is." ,WAT moeten de mensen in de zo mermaanden beginnen als het re gent? Er zijn te weinig aanpassende voorzieningen. Kan de VVV daar iets aan doen? En bijvoorbeeld de vraag die meneer Schlingemann in de Sta ten heeft gesteld: waar komt het Zeeuwse Scheveningen? En moet er ruteindelijk toch iets als een Casino komen? De schoolvakanties in Ne derland en W est-Duitsland blijken voor een groot deel samen te vallen. Dit is nu wel iets op landelijk ni veau, maar 1och zou de VVV daarop moeten letten. Recreëren in de win ter. Moet dat.door particulier initia tief gestimuleerd worden? Er zijn veel mensen die ook 's winters een tijdje uit de stad weg willen." „WE hebben door de nieuwe subsidie regeling wel de indruk gekregen dat de overheid een open oog heeft voor onze problemen. De subsidie kan in deze regeling met de behoefte mee groeien. De financiële commissie, die tegelijk met de organisatiecommissie is benoemd, houdt zich met deze zaken bezig. Twee dingen zijn op het ogenblik belaiigrijk: de huisvesting, dat is uiterst urgent, en de beman ning van de bureaus, die up to date gehouden moet wordenAls de dam men er zijn zal er niets plezieriger zijn dan naar Zeeland gaan. Het Veerse Meer wordt een nationaal watersportcentrum en-zal veel men sen naar Zeeland zuigen."

de Stem | 1968 | | pagina 3