KNZBSELECrEËRDE Hockey-competitie won aan spanning DESK, WALCHEREN 3 EN DONGENTITELS Zwembond wil nog niet jhoren van Mexi GRATIS STERCOCOS CATALOGUS Jeugdkampioenschappen' Nevobo Brabantse zaak1 Weinig zaterdagvoetbal door het slechte weer IING VAN SDERW1JS BELANG biljarten J. Zeelen kampioen 2e klas libre van Brabant en Zeeland turnen Zebra-heren wonnen van Stichtse afdaling bergen op zoom niet vet Handbalcompetitie Gedegradeerd Snel Quick Up... 't is goed. Ko drinkt 't aret „Touw" ;t mee aan morfestival in Heist school Goes: Oudervereni ging >0 gegadigden »r serviceflat in Goes Verse champignons lekker! Badminton in Tilburg Felice de Nooyer sterke winnares Samenstelli n gen Verse cSiaisEpignons lekker! iUIPIPHIf wordt u op t.v. gepresenteerd. liSilll Stuur een briefkaart aan: Stercocos, Postbus 68, Amsterdam. AUTOCOUREUR VERONGELUKT TjN zeeland afwezig Standen Strandloop van A.A.C. eist dode Tennisfederatie wil nieuwe categorie Post en Motta leiden in Milaan Enthousiast Motorcross in Genk Teeuwissen was de sterkste DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 19 FEBRUARI 1968 an onze correspondent) De Hulsterse cabaret. Touw" zal ook dit jaar (in elnemen aan het festival van or te Heist aan Zee (B.), Be alt de eer te beurt om samen :arlekijn" van Herman van Utrecht het festival te ope- aruari vorig jaar startte de groep o.l.v. Cor Verdonschot t onder de naam „de Grab- Na enkele uitvoeringen deed ïlschap mee aan het humor- te Heist. De groep, bestaan- Lilian Frelier, Jeannet Kop. look Kopmels, Ruud Heijena Verdonschot, behaalde een ts. :tober trad het gezelschap t voetlicht met „Mensje Spe- verse nummers werden inge- aangepast. Dook Kopmels, iet Kweekschool Cabaret van ren een goede naam had, en waardevolle aanwinst. De veranderde van naam' en zich „Touw". Ben Verneder- 5 van het Chinese begrip Onder deze naam treedt het ïap iedere maand op in „Por. Bess" te Terneuzen. de kunstkring in Hulst wer- ee nieuwe nummers in het nma opgenomen n.l, „Ode vier emmers" en „De gluur- Gisteravond trad „Touw" op Iraanbeurs te Hulst. zich met de afdeling voor aeel technisch onderwijs. afdeling dwong het onder- l personeel zich dieper te be- öp didactiek en methodiek, t verrassende gevolg dat de hooi van de ervaringen van 3. profiteert", aldus de direc- ierig stond hij stil bij de mo lden die er voor de l.t.s.-leer- n na zijn schooltijd. t de ouders gelegenheid had- kregen vragen over het be- ïe te stellen kwam de oprich- n een oudervereniging aan de !i 1» een voorlopig bestuur dat bestaat uit de dames telPadmos uit Yerseke, C. te t Zierikzee en J. C. Mol uit Hendrikskinderen, dé heren v. d. Boog, H. Galenkamp, J. iber, K. Bruin en G. C. Kole, it Goes en de heer J. Groen- Kapelie. isdag 6 maart zal dit bestuur omen om de taakverdeling te en om eventueel statuten en ishoudelijk reglement te ont- evens zal een programma opgesteld. rectcur en twee leraren zullen iseurs optreden. De heer W. J- ■nt, psycholoog bij het Zeeuws it voor de geestelijke volksge- !d zal eveneens als' adviseur 'n. Overwogen wordt contact temen met de schoolarts, in de verschillende bedrijven rgde de schoolfanfare voor de noot. een onzer verslaggevers) r Hoewel dc actie van he' tebestuur van Goes, met net ikendheid tt geven aan de voor de bouw van "n service maar pas is begonnen, heb- meer dan honderd personen a belangstelling voor dit Pr0' ;en blijken. Vijftig personen zich reeds als huurder aan- w. van Goes schrijven di gemeenteraad ter toelichting l voorstel om een huurgaran- maximaal vier ton per Jaar' tde een tijdvak van geven aan dc stichting AKU- tifonds, de institutionele b®' n kwestie. De serviceflat, Q' m „De Schakel" krijgt, •1 uurbare wooneenheden Na 'n bespreking van 't b°uw- in een raadsvergadering er j.l. zijn thans, op verzo kele raadsleden,, gewijzïgo voor de stichting °ie il beheren, aan de raad voo - B. en w. achten de exploit de serviceflat beslist 1on® t kan dan nu ook, volgens spijkers met koppen ga° Jleen zullen nog enkele wu in de huurovereenkomsj worden aangebracht. voor deze huurovereenkorn in studie. Het zal later t ring aan de raad wor£L. ;gd. Er is 'n aanbeveling ops roor de samenstelling van n van stichting „De zal ook hierover in zijn Schakel"- den HAAG (ANP) Bij de selectie-zwemwedstrijden in het 25 meterbad Morgenstond in Den Haag zjjn twee Nederlandse re cords verbeterd. Dick Langen- lorst (HZPC) won de 200 meter vrije slag in de nieuwe recordtijd voor 25 meterbaden van 2 min. 00.7 sec. Het oude record (geves tigd op een vijftig meterbaan) stond sinds de nationale kam pioenschappen van Groningen op rijn naam met 2.02.0. Op de 200 meter rugslag vestigde Bob Schouten eveneens een nieuw (ADVERTENTIE l Gratis recepten bij uw groenteman. ver van 21 lepruari Des'isserl (Van onze badmintonmedewerker) TILBURG De nationale kampi oene Felice de Nooyer (Haarlem) v.erd de koningin van het grote na tionale badmintontoernooi dat de Tilburgse badmintonvereniging Poo- na het afgelopen weekeinde organi seerde in de Tilburgse Stadssport- iial. Felice de Nooyer won drie eer ste prijzen in de hoogste klasse. Bij de heren ging Ad Verhoof (Goirke- Tilburg) met twee eerste prijzen naar huis. De finale van het heren enkelspel kreeg hij echter cadeau van Ruud van Ginneken die in de tweede game moest opgeven we gens ziekte. Ook in de eindstrijd van het heren dubbelspel kon Van Ginneken zijn kansen niet voor honderd procent verdedigen al speelde hij dat duel wel uit. Samen met Felice de Nooy er won Ruud v. Ginneken als troost prijs tenslotte wel het gemengd dub bel. Ad Verhoof bereikte de finale dank zij een vrij verrassende overwinning in de halve eindstrijd over Henny van Leiden die met 915, 150 en 15—8 aan de kant werd gezet: Ruud van Ginneken had in de andere halve eindstrijd de handen vol aan stad genoot René van Heeswijk die pas na drie games de vlag streek: 158, 10—15 en 1815. In de finale won Verhoof de eerste game met 157. Voor het begin van de iweede trok van Ginneken zich terug wegens ziekte. In het herendubbelspel ver sloegen Ad Verhoof en Henny v Lei den in de eindstrijd de Tilburgse combinatie Ruud van Ginneken - Re né van Heeswijk in drie games: 15-7, 9—15 en 15—8. Bij de dames stak Felice de Nooy er met kop en schoude boven haar concurrentie uit. De nationale kam pioene speelde in de halve finale met de Tilburgse hoofdklasse-speel ster Elly Beerer. die met 111 en 11—2 de les werd gelezen. De Lim burgse kampioen Tonny Pannemans bereikte de finale door in de halve eindstrijd de Brabantse titelhoud- ster mevrouw T. Peskens met 116 en 118 uit te schakelen. Ook Ton ny Pannemans kon Felice de Nooyer tenslotte niet in moeilijkheden bren- Een. Met 110 en 115 onder streepte de H arlemse haar suppre- matre. In het dames dubbel ging de overwinning eveneens naar Felice de Nooyer die Jeanne de Koning utagazzi-Tilburg) naast ziel- had in de finale tegen Tonny Pannemans en Toos Liebregts (Ragazzi-Tilburg) .U, 152. De Nederlandse kam pioenen in het gemengd dubbelspel 'elice ,e Nooyer er Ruud van Gin- neken bleven ook in Tilburg onge slagen. Als laatste tegenstanders 'ersloegen zij Tonn: Pannemans en -long (Den Bosch) met 157 en 18-15. (ADVERTENTIE) Nederlands record. Zijn tijd was 2 min. 15.1 sec. De Amsterdam mer was al recordhouder met een tijd van 2.15.7 gemaakt tijdens de zeslandenwedstrijd in Dortmund op een 50 meterbad. Verder werd nog een aspiranten record verbeterd. De HDZ-zwemster Gerda Lassooy nam het Nederlands record 25 meterbanen op de 400 me ter wisselslag over van haar clubge note Henney Penterman. Gerda Las sooy maakte een tijd van 5.33.6. Hen ny Penterman die in Den Haag won in 5.26.5, maar inmiddels de jeugd- klasse is ontgroeid, was sinds* de na tionale kampioenschappen in Gro ningen recordhoudster bij de aspiran ten met 5.35.6. De wedstrijden golden als laatste selectie voor een trip door West-Duitsland, Tsjechoslowakije, Rusland, Polen en Frankrijk. Men zegt in KNZB-kringen niet: „Dit is tevens de definitieve Mexico-ploeg" zo wordt het echter door zwemmers isters) en trainers wel gevoeld. Te meer daar de KNZB aan het Neder lands Olympisch Comité heeft ge vraagd, alvast de kern van de zwem ploeg aan te wijzen na de trip door Oost-Europa. Wie niet meegaat, mist zoveel wedstrijdervaring en trainings- faciliteiten, dat het uiterst moeilijk is zich alsnog via de „tweede Olyir pische sluis", de nationale kampioen schappen voor Mexico te plaatsen. De Nederlandse zwemploeg zoals, die na de selectiewedstrijden in Den Haag werd samengesteld: Nel Bos (ADZ), Mirjam van He- mert (VZC-VL), Corrie Mulder (VZC- VI), Dolly Maaneman (RDZ), Henny Penterman (HDZ), Coby Butei (Zwemlust), Coby Sikkens (GZPC) Bep Weeteling (Nereus), Klenie Bi molt (GZPC), Marjan Janus (HPC* en Ada Kok (De Futen). Heren.' Dick Langerhorst (HZPC), Add Oud! (Zian), Elt Drenth (Zwemlust), Johan Schans (De Vechtstreek), Bob Schout- sen (Dolfijn), Rinus van Beek (IJ) en Hans Spijkerman (BZZ). De ploeg bestaat dus uit 18 leden met drie leiders (chef d'équipe Mol- ler, damesleidster Wil Storm en bondscoach Rob Kerkhoven). Daar naast krijgt Arthur van Öest, die we- ADVERTENTIE) Gratis recepten bij uw groenteman. (Van onze biljartmedewerker) OUWERKERK In de biljartzaal P. D. Vijverberg te Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland is de tweede iinale gespeeld om het gewestelijk kampioenschap tweede klas libre van het gewest Noord-Brabant en Zeeland van de KNBB. De organisatie was in handen van biljartvereniging DOS. In een zeer spannende slotpartij heeft J. Zeelen met slechts enkele ca ramboles verschil een overwinning weten te behalen, die hem tevens twee punten voorsprong bezorgde op zijn naaste concurrent Van Meel. Wanneer Zeelen niet gewonnen had zou Van Meel kampioen geworden zijn door een veel beter algemeen moyenne. De einduitslag werd: 1 J. Zeelen, Cuyk 3,86; 2 A. v. Meel, St.-Wille- brord 4,65; 3 H. de Jong, Waalwijk 4,09; 4 P. v. d. Houen, Vught 3,87; 5 C. Reyns, Hulst 3,77; 6 J. de Rijke, Duvelande 3,61; 7 C. Maas, Etten 3,54. Van Meel behaalde het hoogste par tijgemiddelde in één partij: 7,89. gens een blessure zijn kansen niet voldoende kon verdedigen, een extra kans zich te kwalificeren voor de zes- landenwedstrijd van 20 en 21 april in Stockholm. Hij zal uitkomen .bij de wedstrijden in Bremen op de 200 me ter schoolslag. Van wisselslagzwem mer Wim Mulder, die eveneens ge blesseerd aan de start verscheen, was dr. Gooswilligen niet overtuigd dat het zinvol zou zijn hem op de ver moeiende reis naar Oost-Europa mee te sturen. De Utrechtse zwemmer zal wel het laatste gedeelte van de stage meemaken: het verblijf „op Mexico- hoogte" in de Pyreneeën-'plaats Font Romeu. De drie jongere meisjes, die na enig beraad niet werden gekozen voor de zesweekse reis, zullen op 23 en 24 maart a.s. startgelegenheid krijgen in Milaan. Het zijn: Irene Arens (HPC), Gerda Lassooy (HDZ) en Liesbeth Klumper (HZPC). De voor-Olympische selectiegroep is voorlopig teruggebracht tot de Oost- Europa-gangers. Afgevallen zijn: Ar thur van Oest, Wieger Mensonides, Wim de Boer Hella Rentema, Lidia Schaap, Tineke van Rheenen, Yvonne van Kuilenburg, Betty Heukels, Ger da Lassooy en voor vijftig procent Wim Mulder. ARTHUR VAN OEST extra kans (Van onze turnmedewerker) BRUINISSE De eerste kennis making tussen de kringkeurkorpsen heren en jongens van de Zeeuws- Brabantse Turnkring en de Stichtse Turnkring, door de gymnastiekver eniging Kwiek te Bruinisse onder auspiciën van de Zebra gehouden, is met een broederlijke verdeling van de ereplaatsen geëindigd. Bij de heren kwam de Zebraploeg als beste naar voren. Even heeft de ze overwinning aan een zijden draad je gehangen. Na 4 wedstrijdonderde- ïen, waaronder rek, was de tussen stand Zebra 155,85 p., Stichtse 155,75 p. Paardvoltige en vrije oefening bracht de heren van Zebra weer winst. Vijf wedstrijdonderdelen ein digden in het voordeel van de Ze bra, de Stichtse bracht het tot één. De totaaluitslag was: Zebra 235,65 p., Stichtse 231,40 p. Individueel behaalde B. Vermandei van de Zebra de le plaats. Een bij zonder goed geturnde wedstrijd le verde hem 53,55 p. op. Benschop van de Stichtse bezette met 53,55 p. de 2e plaats. J. de Nee, kopman van de Zebra, stelde teleur, Hij bezette de vierde plaats. De jongensploeg van de Stichtse behaalde een verdiende overwinning. De einduitslag was hier: Stichtse 239,9 p., Zebra 225 p. Het individuele klassement was voor G. Plantagie van de Stichtse. De 2e plaats was voor Jan v. d. San- de van de Zebra. De voornaamste uitslagen: Herenploegen: Zebra 235,65 p.; Stichtse 231,4 p. Heren individueel: 1 B. Vermandei, Zebra, 53,55 p.; 2 D. Benschop, Stichtse, 51,8 p.; 3 B. Zeggelaar, Stichtse, 51,1 p.; 4 J. de Nee, Zebra, 50,75 p.; 5 C. Meesters, Zebra, 48,05 p. Jongensploegen: Stichtse 239,9 p.; Zebra 225 p. Jongens individueel: 1 G. Plantinga, Stichtse, 53,25 p.; 2 J. v. d. Sande, Zebra, 49,35 p.; 3 G. Koopman, Stichtse, 47,2 p.; 4 J. v. Dam, Stichtse, 47,2 p.; 5 A. Neufé- glise, Zebra, 45,8 p. MILAAN (ANP) De Italiaanse autocoureur Leo Cella is in de nacht van zaterdag op zondag in een Mi- laans ziekenhuis overleden aan de zware verwondingen opgelopen bij een race op de baan van Balocco. Cella was 31 jaar. Zijn wagen, een Alfa Romeo 33, slipte in een bocht, sloeg enkele malen over de kop en kwam tenslotte op de rijder terecht. Met zware hoofd- en borstwonden werd Cella onmiddellijk naar een ziekenhuis in Milaan overgebracht, maar zijn leven was niet meer te redden. Een beeld uit de wedstrijd BredaEindhoven tijdens het volleybaltoernooi in het sportcentrum. Op deze foto „Breda" in actie. (Van onze voetbaTmedewerker) BREDA Van het vastgestelde irogramma in het zaterdagvoetbal zijn maar enkele wedstrijden doorge daan. De sneeuwbuien bleken de ter- einen voor de meeste clubs onbe- peelbaar te hebben gemaakt. In de ioogste klasse vonden twee wedstrij- len doorgang. Amstelveen won en nog ■vel bij 's-Gravenzande S.V., of het de Amsterdammers nog van degrada- ;ie zal redden blijft een vraag. De mogelijkheid zit er echter wel n, nu men DOTO op twee punten ge- ïaderd is. De andere wedstrijd die doorgang vond, leverde een overwin ning voor SSS op. Het versloeg in Sassenheim Ter Leede. Alle andere wedstrijden werden afgelast. In de derde klasse zuid vond maar één wedstrijd doorgang: Nivo Sparta- RodaBoys. De Zaltbommelers be haalden een verdienstelijk gelijkspel. Middenvoor Jansen van Nivo zorgde voor een 2-0 voorsprong, maar een na de rust fel aanvallend Roda Boys kwam door schutter J. Gijbe op ge lijke voet. Goed keeperswerk van de doelman van Nivo Sparta voorkwam het laatste kwartier een nederlaag. Met dit gelijke spel is Seolto het meeste gebaat. Met twee wedstrijden minder gespeeld, bedraagt de afstand maar twee punten tussen hen en de Aalstenaren. Nivo Sparta bleef met drie punten hopeloos onderaan, en men kan gerust stellen dat hun lot reeds bezegeld is. Wie hun gaat ver gezellen naar de vierde klas (twee clubs degraderen) is nu een grotere vraag geworden. (ADVERTENTIE) voor üw haar, meneert fixif Het nieuwe schuimfixatief voor de man van vandaag IJMUIDEN (ANP) De strand loop van AAC, die zondag voor de achtste keer op het traject IJmuiden- Bloemendaal-IJmuiden werd gehou den, heeft een slachtoffer geëist. De 41-jarige Amsterdammer J. Dene kamp, een van de 7200 deelnemers, zakte na het voltooien van de loop in elkaar en overleed ter plaatse aan een hartverlamming veroorzaakt door te grote inspanning. De wedstrijdloop werd gewonnen door Wim van Gerwen van de Spar taan uit Lisse. Van Gerwen legde de 11 km af in 37 min. 40.2 sec. PARIJS (ANP) Na de harde houding van de internationale tennis federatie ten opzichte van het door Groot Brittannië op gang gebrachte proces: open toernooien, afschaffing van het onderscheid tussen amateurs en profs in de tenniswereld, begint thans de bereidheid tot een compro mis zich af te tekenen. De amateur commissie van de ILTF, die een con cept heeft uitgewerkt voor de bui tengewone algemene ledenvergade ring van 30 maart heeft namelijk een voorstel uitgewerkt dat drie punten omvat. Deze komen in verschillende opzich ten aan de wensen van Groot Brit tannië tegemoet. Zo telt deze com missie, die onder leiding staat van ILTF-voorzitter Stefani onder meer voor: een beperkt aantal open toer nooien onder auspiciën van de inter nationale federatie. Verder wordt aanbevolen te komen tot een gemeen schappelijke houding ten opzichte van het vraagstuk profs-amateurs. Beide categorieën zouden binnen het inter nationale verband moeten kunnen be staan. De commissie stelt nog eens met nadruk vast hoe belangrijk het is vast te houden aan het begrip amateur voor de spelers, die onder de top komen. Men wil een nieuwe categorie in het leven roepen: die van de geautoriseerde speler. Deze status is te vergelijken met die van de onafhankelijke bij wielrennen. 2E KLASSE B: Noordwijk 16-23 Heerjansdam 15-15 SHO 15-19 Excelsior (M) 15-14 Arnemuiden 16-19 's-Gravenz 16-14 Koz. Boys 16-18 RWH 15-13 Ter Leede 17-17 DOTO 16-12 SSC '55 16-16 Amstelveen 16-10 SSS 16-16 DERDE KLASSE ZUID: Sprang 15-22 Dinteloord 14-15 Meeuwen 16-22 SVV 15-15 Rillandia 16-17 Roda Boys 17-15 Tern Boys 16-17 Seolto 15-13 Woudrichem 16-17 Nivo Sparta 16- 3 Good Luck 14-16 VIERDE KLASSE A: Wilhelmina 16-22 Zwal. Boys 16-17 Sleeuwijk 16-22 Zuilichem 16-16 Wijk 16-18 Altena 15-12 Wit Zwart 16-18 Rust Roest 16- 9 t Brakel 15-17 HNC 16- 7 VIERDE KLASSE B: Yerseke 11-19 Kapelle 10- 8 Smerdiek 11-17 Wissenkerke 12- 6 Chrislandia 11-14 Wemeldinge 9- 4 Nieuwland 11-13 Wolphaartsd 9- 4 Krabbendijke 9- 9 Van onze volleybalmedewerker) BREDA In de Sporthal aan de Claudius Prinsenlaan zijn de jaar- ijkse jeugdkampioenschappen voor ifdeiingsteams van de NEVOBO Dis- rict Zuid II gehouden. De inzet van leze strijd, welke zowel bij de ad- ,piranten (leeftijd tot en met 16 aar) als bij de junioren (tot en met .8) gestreden werd, was de deelname •an de nationale kampioenschappen zelke op 13 april in Rotterdam wor- 'en gehouden. Niet alle afdelingen welke tot het listrict Zuid II behoren hadden in geschreven; geheel Zeeland met de ifdelingen Walcheren, Zeeuwsch- Vlaanderen en Grevelingen, alsmede ie afdeling Bergen op Zoom lieten verstek gaan. Daarom werd het een 'eheel Brabantse aangelegenheid: Roosendaal, Breda, Tilburg, Den Bosch en Eindhoven moesten nu de vier beschikbare titels verdedigen. Bij de meisjesadsniranten waren de uitslagen: Den Bosch - Breda 1l, Tilburg - Den Bosch 11, Roo sendaal - Tilburg 0—2, Breda - Roo sendaal 2—0, Roosendaal - Den Bosch 02, Eindhoven - Roosendaal 20, Breda - Eindhoven 20, Den Bosch - Eindhoven 2—0, Eindhoven- Tilburg 0—2, Tilburg - Breda 0—2. De titel ging hier nu naar Breda met 7 punten, gevolgd door Den Bosch met 6 en Tilburg met 5. Bij de meisjesjunioren moest ook Eindhoven nog eens verstek laten gaan, zodat hier slechts vier teams het strijdperk betraden. De resulta ten: Tilburg - Breda 02, Den Bosch - Roosendaal 11, Breda-Den Bosch 1—1, Roosendaal - Tilburg 1—1, Tilburg - Den Bosch 0—2 en Breda - Roosendaal 0—2. Den Bosch m Roosendaal eindigden hier gelijk met vier punten; het setgemiddelde deed de titel tenslotte bij de Bossche neisjes belanden. Breda werd der de. Bij de jongensadspiranten werd het al spoedig duidelijk dat Breda niet van zins was de vorig jaar behaalde titel af te staan. De uitslagen: Den Bosch-Breda 0—2, Tilburg-Den Bosch 20, Eindhoven-Tilburg 11, Roo- sendaal-Den Bosch 1—1, Tilburg-Bre" da 02, Eindhoven-Roosendaal 20, Breda Eindhoven 2—0. Roosendaal- Tilburg 02. Breda-Eindhoven 20, Roosendaal-Tilburg 0—2, Den Bosch üindhoven 0—2, en Breda-Roosendaal 20. Breda greep hier ongeslagen de titel, eerst op 3 pupten gevold door Eindhoven en Tilburg. De resultaten waren bij de jongens- iunioren: Den Bosch-Breda 02, Roo- ■ondaal-Den Bosch 2—0, Tilburg-Den 3osch 2—0, Roosendaal-Tilburg 1—1, 3reda-Roosendaal 2—0, Eindhoven- loosendaal 0—2, Tilburg -Breda 2-0, iindhoven-Breda 11, Den Bosch- üindhoven 0—2, en Eindhoven - Til- iurg 0—2. Tilburg werd hier eerste net 7 punten op twee punten gevolgd ioor Breda en Roosendaal. De titels bij de adspixanten gaan dus beide naar de afdeling Breda welke het district in Rotterdam zal moeten vertegenwoordigen. De jon gens staan daarbij voor de zware taak, hun nationale titel te verde digen. (Van onze hockeymedewerker) BREDA Diverse afgelastingen waren er oorzaak van dat enkele be langrijke hockeyduels geen doorgang vonden. Hoewel er nog geen beslis singen vielen is in enkele afdelingen door de geboekte resultaten de span ning toegenomen. In het belangrijke treffen verloor Breda op eigen terrein van Tilburg. Het was geen groots duel. waarin beide partijen elkaar goed in even wicht hielden. Zeven minuten voor het einde viel de beslissing. Bij een aantal van de gasten trapte doelman J. van Campenhout de hal juist tegen de stick van de toegelopen P. Tami- niau en tot diens vreugde verdween de hal in het lege doel (01). De topploegen lieten eveneens geen (Van onze handbalmedewerker) BREDA De heren van Sittardia die in de hoofdklasse zaalhandbal slechts aan één punt voldoende had den om de titel te grijpen hebben geheel gefaald tegen V. en L. (Ge leen). Met de rust stond Sittardia reeds achter met 81 en verloor uiteindelijk met 148. Sittardia zal nu moeten wachten tot zondag. In de districtsklasse verloren de da mes van Hellas (Goes) van S.O.A. met 64 en zijn daarmee definitief gedegradeerd Afdeling Zeeland kreeg er weer een kampioen bij. De da mes van Walcheren 3 (2e klas) ze gevierden over Tonido, met 54. Afdeling West-Noord-Brabant voeg de twee teams toe aan de galerij der kampioenen. Het waren de da mes van Desk uit Kaatsheuvel (4e klas) door een overwinning op GHV met 186 en de heren van Dongen 2 in de 6e klas door een zege op Avanti 2 met 116. Ook de eerste promotiewedstrijden voor een plaats in de districtsklasse zijn gespeeld. De dames van Wal cheren 2 verloren van Volt met 610. en de heren Van Olympus (Vlissingen) wonnen met 1211 van de heren van Volt. Zondag 25 februa ri vinden de returnwedstrijden plaats in Tilburg. Na de degradatie van de heren is ook de degradatie van de dames van Hellas (Goes) in district Zuid B een feit geworden. De laatste kans tegen het Bredase S.O.A. werd niet benut. MILAAN (A.P.) Het Nederlands- Italiaanse duo Peter Post en Gianni Motta hebben de leiding genomen in Ie zesdaagse van Milaan. Post en lotta hebben nu 207 punten. Het Italiaans-Duitse Koppel Felice timondi en Rudi Altig zijn van de ierde plaats opgeklommen tot de veede met 178 punten. De Denen Palle Lykke en Freddy Eugen, die na de derde dag hadden geleid, vielen terug naar de derde plaats met 75 punten. Voor de rust was het een gelijkop- gaande strijd maar in de tweede speelhelft dwong S.O.A. de Goese ploeg op de knieën. Na vijf minuten kwam het eerste doelpunt voor SOA ingeschoten door Erna de Jongh van af de rechtervleugel. Binnen een mi nuut schoot Wil Taekema de gelijk maker voor Hellas in de touwen. SOA ondernam verschillende pogin gen om een voorsprong te nemen, doch telkens werden de schoten ge stopt door de keepster van Hellas, Els Hoogendijk. In de achttiende mi nuut lukte het Nanny Lommen om een voorzet van Elske Wijchgel kei hard in te schieten, maar weer werd in dezelfde minuut de stand ge nivelleerd door Wii Taekema. Enke le minuten voor de rust kreeg SOA de kans om een voorsprong te ne men door een toegekende strafworp na een verdedigingsfout bij een breakout van Toos van Arendonk. Nanny Lommen schoot echter naast. Nadat in de tweede helft door doel punten van Toos van Arendonk (SOA) en Lies Verschieren (Hellas) de stand was gebracht op 33 nam SOA het initiatief en schoot drie maal raak (Toos van Arendonk, El ly Boemaars en Erna de Jongh) zodat de Bredase ploeg een voor sprong had van 63. Rineke de Pun- der maakte er nog 64 van maar verder kwam het niet. Een toegeken de strafworp in de laatst» minuten werd door Anne Kemper (SOA) uit het doel geranseld. Voor de rust was de wedstrijd he ren Dongen - Hellas een spel van kat en muis. Dongen schoot door Jan van Tilburg (3x), Ad (4x) en Gerard Verharen (2x), Adri Berk (3x), Gerard van Riel en Piet van Ham 14 maal raak. ■Hellas wist slechts vier maal (Jan Boutens, Jan Schijf en Martin Suur- land 2x) het doel te vinden. Dongen speelde zeer snel terwijl Hellas te veel tijd nodig had om positie te kiezen. Na de rust verslapte het spel van Dongen enigszins waardoor de Zeeuwse ploeg de achterstand ge deeltelijk kon ophalen. Beide teams scoorden na de rust zes maai zodat een eindstand werd bereikt van 20—10. (ADVERTENTIE) steek vallen. Venlo won van Eindho ven (0—3) en HTCC klopte Keep Fit (40), 's-Hertogenbosch sleepte een costbaar winstpunt bij EMHC weg 11). De ranglijst: Venlo 1118, ITCC 11—16, Tilburg 11—16, EMHC '1—12, Keep Fit 11—9. Breda 11—7, Eindhoven 115. Voor Zwart-Wit (2e klas A) was het een sombere dag. Tot de rust was de stemming in de Zwart-Wit gelede ren nog hoopvol. N. Mallens had im-a mers zijn club een 10 voorsprong bezorgd. Na de hervatting kwam ,?chter HOCO aan bod, bracht spoe dig de balans in evenwicht en benut te tenslotte een toegewezen aanvecht bare strafbal (12). Push legde in de eerste helft in de thuiswedstrijd tegen Pelikaan de grondslag voor de zege. Met twee fraaie doelpunten van J. Morsink en een treffer gescoord uit een strafslag door W. Koelemij was de ruststand 3o. Na de thee bracht J. Beijsens via een strafslag de eindstand op 31. De big match tussen Rapidity en MOP eindigde in een puntenverdeling (1-1), terwijl Forward op verrassende wijze van Were Di won (01). DES stelde in de 3e klas A wel erg teleur door van Oirschot te verlie zen. Weliswaar nam W. Wijtenburg voor zijn club de leiding (01), doch in de tweede helft hadden de gasten weinig in te brengen (41). Liberty behaalde een monsterzege op het be zoekende Best (81). Vooral in de tweede speelhelft speelde de Dongen- se voorhoede bijzonder sterk. Bij de dames (le klasse) moest Push één winstpunt aan het bezoekende Racing afstaan. De hechte achterhoe de der gasten wist doorboring van het doel te voorkomen (00). Of schoon EMHC op eigen bodem tegen 's-Hertogenbosch gelijk speelde (1-1), kwam de leidende positie niet in ge vaar. HTCC zegevierde op benauwde wij ze over K. Fit (10). De wedstrijd Were Di - Or. Zwart werd afgelast. De ranglijst: EMHC 11-19, Or. Zyrart 10-13, 's-Hertogenbosch 10-11, K. Fit 11-10, Were Di 10-8, HTCC 11-7, Ra cing 11-5. Voor Breda (2e klas A) openen rich gunstige perspectieven. In de uit- vedstrijd tegen Tilburg opende I. de Wilde de scoré (01). Na de rust 'peelden de gasten bijzonder enthou siast, wat resulteerde in twee tref- lers van resp. A. Grasso en M. v. d. 3roek (03). Forward moest bij haar lezoek aan Uden met een draw ge- wegen nemen (22). Slechts één vedstrijd vond in de 3e klas A door gang. Liberty verloor op eigen bodem van O'ympia (24) en tekende daar mede het degradatie-vonnis. (Van onze motorsportmedewerker) GENK De Nederlanders Pierre Karsmaker uit Aalst en Frans Sig- nans uit Bakel zijn in Genk tweede en derde geëindigd in de 500 cc klasse van een internationale mo- 'orcross wedstrijd, die 5000 toe schouwers trok. Winnaar werd de ïelg Teeuwissen, die beide manches von. Sigmans eindigde tweede in de eerste manche en vierde in de tweede. Karsm akers bezette twee maal een derde plaats. t

de Stem | 1968 | | pagina 7