r Echtpaar Mes vertrok uit Heinkenszand eet'n appel! Zuid-Beveland Höglin u grote ma op de tiè kilomete LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON snoep verstandig: Man zwaar gewond bij val in garage Dagblad De Stem Burgercomité Verknocht APPELCRISIS IN FEITE WEER VAN DE BAAL Brecla in Brabant en Zeeland bovenaan Omzet groente en fruit in *67 stabiel GOES „Soranus" opende nieuwe wip Z-VIAANDEREN Bestemmingsplan Raadsvergadering Provinciale VVV uitgebreid met twee commissies Vergadering waterschap Z.-Beveland WALCHEREN VLISSINGEN Plan voor verbouwing aula begraafplaats HOOGWATER wat en waar? VANDAAG 4 MORGEN Negen lande] boycotten Mexico City BASS-LAB D€ STEM VAN AAAANOAG 19 FEBRUARI 1968 Be heer Mes kreeg een fraai ge schenk aangeboden. OOSTBURG Tijdens zijn werk zaamheden in een garage te Oostburg is de heer Th. de Vos uit Terneu- zen van een ongeveer drie meter ho ge stelling gevallen. Hij liep daarbij een schedelbasisfractuur, een her senbloeding en een gebroken arm op. In zorgwekkende toestand werd het slachtoffer naar het St.-Antoniuszie- kenhuis te Oostburg gebracht. (ADVERTENTIE) Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraat I Goes, tel. £01100 6252. EXPLOITATIE ADV. t L. K. M. de Jong [Inspecteur), Breitnerstraat II, Terneuzen, fel. 01150 4281. Th. de Bakker, Potgietërstraat 3, Terneuzen, fel. 01150 2601. C. Steenbakker, Er. v. Waesberghestr 37, Hulst, tel 01140 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Wèele 4, Middel burg. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 5689. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Na hier 42 jaar te hebben gewoond ga ik nu verhuizen. U zult begrijpen dat ik dat niet met plezier doe". Aldus zaterdag mr. dr. A. Mes bij zijn officieel besluit van de bevolking van Heinkenszand. Tijdens de bij eenkomst, die werd gehouden in „De Taveerne" kwamen vele,in woners het echtpaar Mes de hand drukken. Het echtpaar Mes zal in een van de komende dagen het pand Span jaardstraat 6 te Middelburg betrek ken. Dit historisch huis, waarvan de restauratie anderhalf jaar heeft ge vergd, zal vrijdag worden opgeleverd. Een der eersten, die de heer en mevrouw Mes begroette, zij werden tot voor de deur van de Taveerne begeleid door de fanfare „Euterpe", was de burgemeester van Heinkens zand, de heer N. Eisen. Hij zei dat het hier een „gezamen lijk gebaar van waardering" betrof. Ofschoon de mensen van Heinkens zand niets van persoonsverheerlijking willen weten, beseffen zij toch aldus burgemeester Eisen, dat hier „het moment is aangebroken waarop een persoon tot een persoonlijkheid wordt". Hij zei het te betreuren, dat de heer Mes vertrok, doch er gelukkig verzekerd van te zijn, dat alle ban den niet zullen worden verbroken. Belangrijkste feit in dit verband is wel, dat de heer Mes zich bereid heeft verklaard het voorzitterschap op zich te nemen van het burgerco- mité tot ontplooiing van de belangen van Heinkenszand, dat een dezer dagen zal worden opgericht. Een be wijs van de verknochtheid van de heer Mes met Heinkenszand zag' de lieer Eisen ook in het feit, dat de heer Mes zijn nieuwe huis naar deze plaats heeft willen noemen. Het af scheidsgeschenk van de Heinkens- zandtenaren, dat' hierna werd ont huld, bleek met deze naamgeving rechtstreeks verband te houden. Het was een door de Middelburgse beeld houwer Nico van de Boezem ont worpen en vervaardigd raam, dat geplaatst zal worden boven de bui tendeur van de woning aan de Span jaardsstraat. Het kunstwerk waarmee het echt paar zeer ingenomen bleek, stelt de levensboom voor waarin, gestyleerd de vogel uit het wapen van Hein kenszand is verwerkt. In de beneden rand van het raam is de naam van Heinkenszand aangebracht. De heer Mes zei in zijn afscheids woord, dat zijn vertrek verschillende oorzaken had. De belangrijkste daar van was, dat hij vooral zijn activitei ten op cultureel gebied Zeeuws museum, muziekschool, provinciale bibliotheek enz. voortzet, en daar voor tenminste drie tot vier dagen per week in Middelburg moet zijn. Hij verzekerde echter, dat hij zich nog regelmatig in Heinkenszand zou laten zien, omdat hij in zijn oude woonplaats, nog verschillende ver plichtingen had. „Als u mij niet af zet blijf ik lid, ere-voorzitter en wat dies meer zij, van de verschillende organisaties in Heinkenszand", aldus de heer Mes. „U blijft voor mij burgemeester Mes". Dat zei de 87-jarige welbe spraakte oud-wethouder C. Nijsse, die gedurende praktisch het gehele burgemeesterschap van de heer Mes de functie van wethouder heeft ver vuld. De heer Nijsse, die uiteraard niet aan een terugblik kon ontkomen herinnerde eraan, dat de heer Mes de bijnaam van „de stratenmaker" had gekregen, omdat hij zich zo inspande voor het verbeteren van straten en wegen in zijn gemeente. De heer Mes, die van geboorte Middelburger is, vertrok, na daar de lagere school te hebben bezocht, naar Nijmegen. Hij studeerde in Lei den en Nijmegen. Hij was burgemees ter van Heinkenszand van 1926 tot 1945, toen hij lid werd van gedepu teerde staten van Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE-GELDERMALSEN De Golden Delicious heeft vrijdag op de fruitveilingen in Geldermal- sen en Kapelle prijzen behaald die boven de EEG-interventieprijs van f 39,95 per 100 kg lagen. De appel crisis die vrijdagochtend officieel door T Productschap voor Groenten- en Fruit werd afgekondigd, was hier door in feite dus al weer van de baan. Wanneer de prijzen van Golden Delicious op de veiling van Gelder- maisen ook vandaag en morgen boven genoemde interventieprijs zul len liggen zal de appelcrisis ook of ficieel tot het verleden behoren. De appelcrisis ontstond doordat de Golden Delicious dinsdag, woens dag en donderdag op de veiling van Geldermalsen beneden f 39,95 bleef. Vrijdag maakte de Golden Deli cious in Geldermalsen al weer een prijs van f 41,62. Op de fruitveiling in Kapelle lag de prijs van de Gol den Delicious tussen f 46,- en f 50,-. In Geldermalsen werd niet meer dan vijf ton geveild. In Kapelle verwerkte de veilingklok ongeveer 90 ton. In Zeeland worden voor goede kwaliteiten Golden Delici ous geen prijsdalingen tot onder de interventieprijs verwacht. De appalcrisis is in Geldermalsen ontstaan door de veiling van kleine hoeveelheden Golden Delicious (on geveer 3 ton). Intussen toont de appelcrisis wel aan dat de fruittelers door over- produktie op de Europese markt een slecht seizoen doormaken. Zij hebben flinke verliezen geleden. De uitbrei ding van het fruitareaal is flink af geremd. In een modern fruitteeltge bied als Zeeland zijn in de afgelo pen maanden verschillende grote be drijven publiek verkocht. De vernieuwing van de rassen vindt gewoon doorgang. (Van onze correspondent) GOES De Nederlandse veilin gen, die zijn aangesloten bij het Cen traal Bureau van de Tuinbouwvei lingen hebben in 1967 gezamenlijk een omzet gehad van ruim 1 miljard gulden. Het verschil met 1966 be droeg slechts 2 miljoen gulden. Van de totale Nederlandse veiiingomzet- ten komt 3,6 procent voor rekening van de veilingen in Zeeland en 8,2 procent van de veilingen in Brabant. Op de landelijke ranglijst van de veilingomzetten komt de veiling te Breda op de vijfde plaats met een omzet in 1967 van 39 miljoen gul den, dat is meer dan de negen Zeeuwse veilingen samen, want ^deze hadden in 1967 een omzet vanv-37,9 miljoen gulden, 1,6 miljoen gulden meer dan in 1966. Op de Zeeuwse ranglijst komt de veiling in Kapelle- Biezelinge als nummer één voor met' een omzet van 10,8 miljoen gulden tegen 9,9 miljoen gulden het jaar daarvoor. De veiling in Goes komt op de tweede plaats met een omzet van 9,5 miljoen gulden tegen 9,7 miljoen gulden in 1966. De veiling in Terneuzen had in 1967 een omzet van 3,2 miljoen gul den. Voor wat Noord-Brabant betreft staat Breda ver boven aan met 39 miljoen gulden omzet, gevolgd door Eindhoven met 16,8 miljoen gulden. De totale omzet van de Noord brabantse fruit- en groenteveilingen was in 1967 85,8 miljoen gulden. Ber gen op Zoom bezet in deze provin cie de derde plaats met 7,6 miljoen gulden. Gevonden voorwerpen. In de maand januari 1968 zijn aan het bu reau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald: 6 huissleutels; 5 diverse „Lips"-sleutels, w.o. nrs. 251, 6984 en 964; 4 diverse contact autosleutels; 12 div. wanten: 14 div. handschoenen; 1 paar handschoenen; 13 div. portemonnees, met of zonder inhoud; 2 div. sjaalshoofddoeken; 4 bankbiljetten van f 10,crucifix (hangertje); grijs gestreepte kat; bruine dameshandtas, bewerkt in verm. Marokkaans motief, ledig, autokussen; damespolshorloge met bandje; gasaansteker „Poppet"; zil veren kettinkje met hangertje waar op z.g. sterrenbeeld; kinderpistool, verpakt in doos v. winkelier; knot blauwe wol, merk „Neveda"; lederen étui, w.i. 4 sleutels met daaraan „Lo- da"-hangertje; goudkle"rig dames polshorloge met bandje; doos sokken; donkerblauwe alpinomuts; gouden speld met pareltje; bril, merk „Ro- destoek" in étui, merk „Polaroid", donker montuur; bankbilj. van f 100; beigekleurige herdershond; bos sleu tels: donkerblauwe muts met 2 licht blauwe strepen en pompon; muts, blauw met grijs van kleur; 2 paar damesschoenen, verpakt in kranten; wieldop van auto „Fiat"; nieuw „stei- ger"-touw; bril in rood étui; 15 pak ken basterdsuiker; rood lederen hals band; nieuw koperen „kniestuk" m. slangfitting; nagelknipper; dames polshorloge met bandje; nikkel- of chroomkleurig; 1 paar bruine lederen pantoffels, maat 4; flesje, inhoudende 10 stuks „Magadon"-tabletten (slaap middel). Heinkenszand (Van onze correspondent) De handboogvereniging „Soranus" opende haar nieuwe wip met een poulardenschieting. Er waren 52 schutters van 13 verenigingen aan wezig. De uitslag is als volgt. Eerste wip. Hoofdvogel: A. de Jonge Jr van Soranus te Heinkenszand. 1ste zij vogel; A. v.d. Bulck van Eensgezind heid te 's Heerenhoek. 2d» zij vogel; L. de Koster van Jac. v. Beieren te Goes. 1ste bovenkal; Jan Rijk van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. 2de bovenkal; F. Koens van Spes- Nostra te Ovezande. 1ste onderkal; C. Timmermans van Vios te 's Hee renhoek. 2ide onderkal; C. Westdijk eveneens van Vios. 1ste klep; C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande. 2de klep; J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. 3de klep; Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. Meeste kleine vogels; B. Vermeulen van Zeelandia te Ovezande, 5 stuks. Vliegende vogelprijs; Bas v.d. Dries van Eensgezindheid te 's Heeren hoek. Uitslag van de tweede wip. 1ste hoofd vogel; P. v. Steenbergen van Zeelandia te Ovezande. 2de hoofd vogel; C. D. Raas van-Willem-Teil te Ovezande. 1ste zijvogel P. Steketee van Diana te Yerseke. 2de zijvogel; J. Boonman van Concordia te 's Hee_ renhoek. 3de zijvogel; J. Rentmees ter van Willem-Teil te Ovezande. 4de zijvogel; C. Timmerman van Vios te 's Heerenhoek. 1ste kal; L, de Jonge van Concordia te 's Hee renhoek. 2de kal; P. J. Rijk van So ranus te Heinkenszand. 3de kal; J. Goense van Zeelandia te Ovezande. 4de kal; W. Boutens van Willem- Teil te Ovezande. Meeste kleine vo gels; W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme. 6 stuks. Kapelle Voorlichting fruittelers In „De Cadzand Luchtbuks De luchtbuksclub „Het Zwin" speelde in café Du Commerce een wedstrijd tegen „De Missers" uit Aardenburg. Laatstgenoemde club won de match met 841-821 wedstrijd- punten Groede Burgemeester en wethouders zullen de raad woensdag 21 februari voor stellen de herziening van het bestem mingsplan voor de kom van de ge meente definitief vast te stellen. Te gen het ontwerp tot herziening van dit plan zijn volgens het college van b. en w. geen bezwaren ingediend. De raad zal zich verder bezighou den met een eventuele herziening van de tarieven voor het gebruik van de aan de Havendijk gelegen stort plaats voor huisvuil. Aan de orde komen verder o.a. be grotingswijzigingen en de vaststel ling van voorschotten voor het bij zonder lager onderwijs. De raadsvergadering begint om 7 Gemeenteraad Woensdagavond vergadert de gemeenteraad. Agenda vermeldt o.m. een voorstel van b. en w. en de rechten voor het ophalen van huis. en tuinvui! te herzien. Voorgesteld wordt om de heer K. J. Huiszoon te benoemen tot controleur van de vermakelijkheidsbelasting. De afdeling W.-Z.-Vlaanderen van het Roode Kruis heeft 50 cent per inwo ner gevraagd als bijdrage in het zie- kenvervoer. Ofschoon het college het verzoek sympathiek vindt moet men het nog even aanhouden tot het voor stel in B.S. en O. is besproken. Zuiddorpe Burgerlijke stand Geboren: Fran- cine dv F. van Nieulande-Baart. Ondertrouwd: C. van Nieulande, 20 j. en D. la Heijne, 19 j. Overleden: C. Belaert w.v. M. Kers- bulck, C. de Munck ev M. Mar tens. Caisson" werd een druk bezochte bij eenkomst gehouden, waarop enkele fruitteeltdeskundigen spraken over de problemen waarmede de fruitte ler op het ogenblik heeft te maken. Ir. C. P. Dalebout belichtte verschil lende facetten van de ziektenbestrij- ding. Met name had hij het over de vruchtverruwing bij Golden Delicious en de maatregelen die genomen kun nen worden om dat te voorkomen. De heer J. van Gammeren besprak de kostprijssituatie in de fruitteelt, Varkenshouders bijeen In hotel „De Zwaan" werd de jaarvergade ring gehouden van de vereniging van varkenshouders. Voorzitter was de heer A. de Schipper. Het ledental verminderde - in 1967 met 3 en be draagt thans nog 29. De financiële positie* der vereniging is zeer goed. Er waren in 1967 30 varkens verze kerd. Er moesten 2 varkens wegens sterfte worden uitgekeerd. De be stuursleden C. Mallekote en C. v.d. Plassche werden herkozen. De tarie. ve, voor inenten, vergoeding bij sterfte en premie zullen in 1968 geen verandering ondergaan. Kruiningen Feestprogramma De samenwer kende verengingen hebben voor ko ninginnedag al een voorlopig pro gramma samengesteld. Evenals voor gaande jaren zal in de morgenuren door de jeugd een aubade gebracht worden aan burgemeester en wethou ders. Daarna zal een ontspannings- programma plaatsvinden in Ons Dorpshuis, 's Avonds zjjn de vereni gingen present in Ons Dorpshuis. Een Oranjebal zal het feest afslui ten. Yerseke Vrijdag 23 februari a.s. komt de raad van Yerseke om 8 uur 's avonds in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een hernieuw de aanvraag van de heer G. Pekaar en de C.Z.A.V. te Wemeidinge voor het plaatsen van een benzinepomp voor pand Damstraat 159. De eerste aanvraag werd door de raad niet behandeld en terugverwe zen naar b. en w. Door het college is nu met de aanvragers overeen stemming bereikt. De agenda vermeldt voorts: beëin diging van de huurovereenkomst met de atletiekvereniging „Neptunus", van het sportveld aan de Marykelaan aankoop grond in het uitbreidings plan Hogeweg-Bre'eweg van de heren A. Butijn voor totaal f 1194,- en van de heer B. Sonke te Biezelinge voor totaal f 13.370,- Aankoop woning Bekhof 20 van mevrouw P. Ridder hof-Biersteker voor f 2.000,- Verkoop grond industrieterrein aan C. van Westen voor de vestiging van een pand voor bouw- en reparatie van machines. Verkoop grond aan L. Ste ketee voor uitbreiding van zijn bol- lendrogerij op het industrieterrein, verhuur diverse percelen .grond die de gemeente voorlopig niet nodig heeft voor eigen gebruik en vaststel ling van diverse voorschotten. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG. Het algemeen bestuur van de provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenver keer heeft besloten een organisatie- en een financiële commissie in te stellen. De taak van de organisatie commissie zal zijn een studie te ma ken van de structuur en de werkwijze van het V.V.V.-wezen in Zeeland in de toekomst. De financiële commissie moet een oplossing vinden voor enkele finan ciële problemen. De Zeeuwse V.V.V. heeft voor 1968 een begrotingstekort van ongeveer f 40.000. Dit wordt ver oorzaakt door een personeelsuitbrei ding. Tevens is het noodzakelijk een groter en representatiever kantoor te betrekken. Het provinciaal bestuur van Zeeland is bereid de helft van het tekort te financieren. Dat bete kent, dat het bedrijfsleven de andere helft zal moeten opbrengen. (Van onze corresppndent) BORSSELE In het verenigings gebouw te Borssele werd de derde districtsvergadering gehouden van het waterschap „de Brede Wate ring" van Zuid-Beveland, onder voorzitterschap vam de gezworene van district IV, de heer P. Dekker. Voor de Vergadering was van de zij de van de ingelanden grote belang stelling. De voorzitter maakte melding van de aanschaffing van een hydrauli sche kraai) voor het delven en zui veren van de waterafvoerkanalen en deelde mee, dat het Waterschap door deze aankoop langs proefondervin delijke weg wil nagaan, of het on derhoudswerk met' eigen apparatuur voordelen biedt boven aanbestedin gen aan loonwerkers. Ook zal voor de duur van één jaar een hydrauli sche kraan worden gehuurd. Voorts werd een toelichting verstrekt op de begroting voor het dienstjaar 1968. De dijkgraaf- van het Waterschap, ging in op een aantal onderwerpen van algemene aard. Onder meer zet te hij uiteen, welke motieven ten grondslag liggen aan het door de Algemene Vergadering genomen be sluit tot het verlenen van een ge- schotsreductie voor de in het ruil- verkavelingsgebied de Poel-Heinkens zand gelegen gronden. Voorts deed de dijkgraaf medede lingen over de oorzaak van de ont stane vertraging in het op deltahoog te brengen van de hoogwaterkerin- gen langs de Westerschelde en over de financiering van de kosten van de dijkverhoging. (Van een onzer verslaggevers) Het gemeentebestuur stelt de raad voor een krediet van 180.000 gulden beschikbaar te stellen voor een in grijpende verbouwing van de aula op de Noorderbegraafplaats. Het thans uitgewerkte plan voor ziet in de bouw en inrichting van een ontvangstruimte, een kamer voor de geestelijke verzorging, een maga zijnruimte en een dienstruimte voor het persóneel. In hetplan is voorts een lijkenhuis met bijbehorende sec tiekamer opgenomen. In de onmid dellijke nabijheid van de aula zal een abri worden geplaatst ten behoeve van de wachtende belangstellenden. Tijdens deze verbouwingswerkzaam heden zal voor de diensten van een directiekeet gebruik moeten worden gemaakt. De raad wordt voorgesteld, voor de aanschaf daarvan een bedrag van 6500 gulden beschikbaar te stel len Badbedrijf Mits toestemming van de raad zullen voortaan de huur ders van seizoenfamiliecabines niet meer apart bijbetalen voor eigen stoelen, die in deze cabines worden opgeslagen, doch voor een en ander een bedrag van twintig gulden in eens per seizoen moeten betalen. Hetzelfde geldt voor de week-fami- liecabines. Alleen wordt hier het be drag gesplitst in 17,50 gulden' voor de cabine en 2,50 gulden voor het gebruik van eigen stoelen^ e.d. Om de hoeveelheid van tarieven te verminderen stellen b. en w. voor de maand- en dagtarieven' af te schaffen. In plaats daarvan wordt voorge steld een tarief van vijf gulden per dag, voor gebruik van een cabine, twee stoelen en een tochtzeil, voor een gezin van vijf of meer personen, in te stellen. Het tarief voor opbergen van ka no's is, zo schrijven b. en w. sedert jaren niet meer verhoogd. Zij stellen nu voor dit te brengen van 15 op 25 gulden per seizoen en van 30 op 50 gulden per jaar. Morgen, dinsdag 20 februari: Hansweert 6.52 en 19.22 uur, Terneuzen 6.18 en 18.46 uuj, Vlissingen 5.50 en 18.18 uur, Wemeidinge 7.39 en 20.08 uur, MIDDELBURG Stadhuis Expositie Franse wandtaniih, City 20 uur Angélique en de koning TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie Fernand Verg* Luxor 20 uur Vreemde neigingen ;g HULST Bioscoopgebouw 20 uur Je leeft twee keei' 14 J J. D. Vogel 15 uur Grote schieUnj GOES Prins van Oranje 20 uur Cabaret Tin»: Tangel met „Holland op zijn - Grand 20 uur OSS 117 Harteniroef Tokio 14 j vlissingen Alhambra 20 uur Liefdesdrift ANTWERPEN Rex 10, 12. 14, 10, 18. 20, 22 uur I scheiduig op zijn Italiaans 18 j Odeon 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Le Gtim I Meaulnes 14 J Pathé 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur 'lor,: 1 gevaarlijk 14 J Rubens 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Muziek in het hart a.l. Ambassades 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur 1 de engelen 18 J Savoy 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Wat «g vakantie a.l. Astrid 10. 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Mid. I zomernacht 18 j Quellin 14, 16, 18, 20, 22 uur Peter Gua 18 3 Astra 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur Het dode punt 18 j Capitole 12, li. 16, 18, 20, 22 uur Pj. j trouilleleider 18 j Palace 12, 14, 16, 18. 20, 22 uur Terai uit de hel 18 j KVO 20.15 uur Yerma Lorca KNS 20 uur Storm over Firehze NKT 20.30 uur Kent u de melhrtjt TURNHOUT Kursaal 20 uur Nevada Joe Palace 20 uur Django brugge Memlinc 20 uur Alles op zijn tijdlij. Zwart Huis 20 uur De man die miljoe- nen waard was 18 j Forum 20 uur Wat een vakantie al Capitooi 20 uur Superargo tegen Dii- bolikus 18 j Scala 20 uur De boot der verraai, gen a.l. GENT Capitole Bonnie en Clyde 18 Majestic De ontsnapten der Ardema 14 j Plaza Ilc heb Raspoutin gedood 18 Select Het eindspel 18 j Savoy De grote slag van' de zeven ag. nen van goud 18 j KNS 20 uur In wankel evenwicht ST.-NIKLAAS Century Bonanzo, sneller dan de wijl Palace Een dozijn ploerten Rex Vampiers op het bal Scala Jerry Cotton betaalt contant MIDDELBURG f Stadhuis Expositie Franse wandtapijten j City 20 uur Angélique en de koning 14 jaar TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie Fernand Verefó I Luxor 20 uur Vreemde neigingen 18 J. f OOSTBURG Ledel 20 uur Concert door Instrumentale KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadering j NIEUW-NAMEN Alhambra 20 uur Liefdesdrift 18 jaar J GOES Grand 20 uur Ongewenst moederschap 18 jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KNS 20 uur Wacht tot het donker J TURNHOUT Kursaal 2C uur Nevada Joe Palace 20 uur Django BRUGGE Bioscopen: Als ónder vandaag Stadsschouwburg 20 uur JTrma GENT Bioscopen: Als onder vandaag Area 20.15 uur Home free en madness of Lady Bright ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag KOBTDAABUA.. NOR (Van onze speciale verslagge GRENOBLE Nu de 01: Winterspelen in Grenoble gee zijn, zijn alle ogen gericht op City, waar de Olympische Zo: len worden gehouden. Als de tenminste doorgang zullen Want negen Afrikaanse (Ethiopië, Algerië, Oeganda, nia, Ghana, Guinee, Gambia, en Kenia) hebben dit weekeini kendgemaakt niet in Mexico zullen deelnemen nu Zuid door het Internationaal Olyn Comité is toegelaten. Enkele andere landen kond een boycot aan en Rusland en spraken een ernstige waarschi uit. Tot de landen die een h overwegen, behoort ook een tisch land, Maleisië. De beslissi nog meer Afrikaanse landen ziel len terugtrekken, valt dondc wanneer in Brazzaville het dag bestuur van de overkoepelende bond van Afrika bijeenkomt. Ru en Polen zullen alles in het stellen om de beslissing van I.O.C. te doen herroepen. Mexico heeft nog van geen land officieel vernomen dat hel terugtrekt. Voorzitter van het nisatiecomité, Pedro Ramirez, klaarde ,dat de twee Mexicaans delegeerden in het I.O.C. tegen lating van Zuid-Afrika hebber stemd. Maar nu Zuid-Afrika is gelaten zullen zijn sportlieden oj zelfde wijze worden behandel# die van andere landen. In zijn spraak zei Ramirez verder, da' organisatiecomité de beslissing bet I.O.C. zal respecteren en daarna alle uitgenodigde lande aan de spelen deel te nemen. oo zei hij, „zal alles in het stellen om tot een rassenintegra' komen". In Zuid-Afrika worden nodige voorbereidingen getroffe: een afvaardiging naar de 01ymp| bpelen in Mexico samen te st< Waarschijnlijk zal de Zuidafriki ploeg uit ongeveer zestig atlete: staan. Ou ^an ^°'s was zplt teleurgeste een bankje langs de ijspiste

de Stem | 1968 | | pagina 2