Twee weken feest in Brugge op z'n Brits Weinig winstkansen voor Terneuzen GS. stellen voor: AC een all-round onderhoudsmonteur Ook de Witte Pompen met 0,8 ct per I. verlaagd! 99 Drie weken gevangenis voor rit onder invloed Jan Out (25 jaar dirigent) gehuldigd Vijftigste Sint-Jorisnacht IN MIDDELBURG MANNELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT MEDEWERKSTER Hoe u ook cijfert 55 Spits Dubbeldeks V erzórgingstehuis voor bejaarden in Bruinisse Roekeloos INTERNATIONALE KUNSTSTOFFEN INDUSTRIE N.V Goed zo! TANDARTS- A5S8STENTE INTERNATIONALE KUNSTSTOFTEN INDUSTRIE NV! Gevraagd: J a, want voor Roxy worden de tabakken van tevoren geselecteerd op zuiverheid. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE Op 23 april 1918 deed de Britse marine een koene aanval op de uitvalbasis van de Duitse onderzeeërs. Deze „Slag b(j Zeebrugge" viel in de Sint- Jorisnacht, dit jaar vijftig jaar geleden en dat is de Bruggelingen een feestje waard. Het wordt zelfs een groot feest, dat veertien dagen gaat duren en een pro gramma omvat met meer dan twintig „nummers". Het erecomi- té wordt voorgezeten door sir Ro- derica Barclay, de Britse ambas sadeur in Brussel. In januari van het vorig jaar werd al met de planning begonnen. Na veelvuldige contacten met de Britse autoriteiten, zowel in België als in Engeland, werd besloten een Britse veertiendaagse op touw te zetten die zou lopen van zaterdag 20 april tot en met maandag 6 mei, de dag van de Heilig-Bloedprocessie. Men wilde het niet laten bij een paar officiële plechtigheden. De her denking moest uitgroeien tot een reeks van evenementen op cultureel, sociaal, economisch en sportief ge bied. Daarbij werd bedacht, dat de duizendjarige geschiedenis van Brug ge steeds doorweven is met Britse elementen en dat een verruimd toe ristisch beleid Brugge niet alleen als kunststad maar ook als koopstad naar voren moet halen. RoyaJ Navy Band, een Britse eregarde en de hoogste Britse en Belgische gezagsdragers zullen aanwezig zijn bij de openings plechtigheid op zaterdag 20 april. Gelijktijdig starten ook de andere evenementen. Zondag 21 april zul len bisschop De Smedt van Brugge en de Anglicaanse bisschop Rogers van Fulham voorgaan in een oecu menische herdenkingsplechtigheid in de parochiekerk van Sint-Donaas. „Wees spits, koop Brits", zeggen de Brugse winkeliers die veertien dagen. En ook in de expohal op het Beursplein komt een Brits winkel centrum. Op de markt kunnen Jan Breydel en Pieter de Coninck toekij ken, hoe hun Vlaamse nazaten in een echte Engelse pub zitten te ge nieten van Brits bier. Nog meer Brits: vier Londense po litieagenten komen hun Brugse col lega's in het verkeer assisteren. Acht man van de Grenadier Guards (in 1656 in Brugge gesticht) zullen in hun scharlaken rode tunieken in Brits Brugge present zijn en de mu ziekkapel van de Green Howards zal regelmatig concerten verzorgen In tenminste drie bioscopen draai en Britse films, Britse postzegels worden geëxposeerd in het provincia le hof, waar tevens een tentoonstel ling wordt gehouden van documenten die betrekking hebben op de slag van Zeebrugge. In het Groeninge- museum wordt een hulde-tentoon- stelling gewijd aan Frank Brangwyn, de Britse kunstschilder, etser en ta pijtontwerper, die in 1867 in Brugge werd geboren. Vijftig van de mooiste Britse boeken zullen te zien zijn in de stadsbibliotheek. De Brugse bank kantoren richten eveneens exposities in: een marine-tentoonstelling, Brits zilverwerk Briits ceremonieel en Brit se munten en in de Bank van Roese- lare: „Het huis „Ter Beurze" en de middeleeuwse handel te Brugge". Er is nog heel wat meer. Sport liefhebbers komen aan hun trekken met o.a. een internationale voetbal wedstrijd tussen Britten en Belgen, waarbij op de affiches namen prij ken als Stanley Matthews, Lawton en Finney en Vic Mees aan Bel gische zijde. De jeugd krijgt beat en Dave Berry voorgeschoteld in de volksschouwburg, de Brugse tex tielzaken verzorgen in hotel Portina- ri een Britse modeshow. In een vier tal restaurants zwaait veertien da gen lang een Engelse chef-kok de (Van onze correspondent) BRUINISSE Als alles meeloopt zal er nog dit jaar worden begon nen met de bouw van een verzor gingstehuis voor bejaarden in Brui nisse. Het gebouw dat twee en een half miljoen gulden gaat kosten, zal verrijzen in de omgeving van de Grevelingendam. Het krijgt 81 bed den. Er komen 69 eenpersoonska mers, zes tweepersoonskamers, en kele logeervertrekken, een ziekenaf deling en twee isoleerkamers. Ver der zijn er natuurlijk een recreatie zaal en voorzieningen voor het ver zorgend personeel. Voor de realise ring van dit grote project is in 1965 de „Protestantse stichting bejaarden zorg Duiveland" in het leven geroe pen. De heer J. J. Wentink heeft het gebouw ontworpen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bijzonder zware straf, voor dronkenschap achter het stuur, van drie weken onvoorwaardelijke gevangenis straf en een ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van twee jaar kreeg donderdag de kraan machinist C.S. uit Oud-Vossemeer opgelegd van de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel. De Tholenaar had het dan ook bij zonder bont gemaakt. Met vrienden was hij uitgeweest in Bergen op Zoom. Ofschoon hij teveel had ge dronken toog hij met grote snelheid, naar huis. Hij kon uit zijn auto 120 kilometer per uur „halen". Onderweg ontstond er zelfs een soort snelheids wedstrijd met andere terugkerende feestgangers. Toen hij met een geschatte snel heid van tachtig kilometer door de S-bocht voor de Thoolse brug kwam, werd hij voor zijn roekeloosheid on verbiddelijk gestraft. Hij verloor de macht over het stuur en klapte te gen de zij-constructie van de brug op. Een mede-inzittende werd ernstig ge wond, S. had donderdag nog een been in het gips. Kort na het onge luk had hij toegegeven „nogal wat" te hebben gedronken en nergens De timmerman G. van K uit Ter- neuzen had in een bestelauto van zijn werkgever gereden, terwijl hij dat niet mocht, was in aanrijding gekomen met een geparke-rde auto en was daarna doorgereden zonder zijn identiteit aan de politie op te geven. De officier eiste voor het laat ste feit een boete van 150 gulden en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, terwijl hij voor het veroorzaken van de aanrijding een boete van 25 gulden eiste. De politierechter toonde zich in zijn uit spraak aanmerkelijk milder. Van de boete van 150 gulden maakte hij 100 voorwaardelijk, de 25 gulden werden gehandhaafd, doch de ontzegging liet hij vallen. V> -pc: - IKI zoekt een scepter en in de Brugse straten rijdt een onvervalste Londènse dubbeldek bus. Tijdens het weekeinde van 20-22 april zal een Brits smaldeel een be zoek aan Zeebrugge brengen. De be volking is welkom aan boord van de oorlogsschepen. Minder krijgszuch tig zal het optreden zijn van de En gelse piano-virtuoos John Clegg, die op dinsdag 23 april een recital geeft in het concertgebouw. In de intensieve propaganda wor den ook radio- en t.v. betrokken. Met de Vlaamse televisie zijn bespre kingen aan de gang voor speciale uitzendingen, onder meer over de slag van Zeebrugge en over de his torische betrekkingen tussen Brugge en Gr-Brittannië. Ook de BBC toont zich geïnteresseerd in het Britse Brugge. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens een con cert van de Vereniging voor Instru mentale Muziek te Middelburg is di rigent Jan Out gehuldigd. Hij was n.l. 25 jaar dirigent. Burgemeester J. Drijber herinnerde aan de vele diensten van Jan Out en bood hem namens het stadsbestuur een lauwer krans aan. Een geschenk onder cou vert werd hem aangeboden door de voorzitter van Instrumentale, waar op het ensemble reageerde met een spontaan „Lang zal hij leven". Het concert werd geopend met de bekende „Variaties en Fuga" van Hendrik Andriessen, een werk dat vele orkesten op hun programma hebben staan. De Instrumentale le verde hierin een waardevolle pres tatie. Er werd met raffinement ge speeld. Als solist trad op de hoornist van het Concertgebouworkest, Adriaan Woudenberg. In het vooral in „bla zerskringen" zeer bekende Concert in Es groot van Mozart hebben de aanwezigen kunnen genieten van zeer beheerst spel van Adriaan van Wou denberg. Het orkest sloot zich daar in het algemeen vrij aardig bij aan, maar liet in het derde deel af en toe een steekje vallen, zonder dat dit tot ongelukken leidde. Na de pauze stond op het program- me de derde symfonie van Ludwig van Beethoven, de z.g. „Eroica". De hoekdelen kwamen er het beste af, maar het „Adagio Assai", dat toch al een lang gerekte vorm heeft, kon niet boeien. We schreven het reeds in onze In leiding dat dit een bijzonder concert was, maar er waren ook weer de traditionele punten: ten eerste de volle zaal en ten tweede het gebrui kelijke kwartier over tijd beginnen. We hopen dat Instrumentale reke ning zal willen houden met de aan wezigen die wel op tijd in de zaal zitten door bij een volgend concert stipt op tijd te beginnen. A.L. (Van onze sportredactie) HULST De Zeeuwsch-Vlaamse ploegen in de tweede klas B gaan een niet zo gemakkelijke zondag te gemoet. Terneuzen krijgt aan moei lijke tegenstander aan het zich her steld hebbende Rood Wit, terwijl Axel het verrassende VCW op be zoek krijgt. Voor de laatste club lij ken de winstkansen beter te liggen dan voor Terneuzen, dat wel niet tot een overwinning zal kunnen ko men. Vooral Axel dat geen ehkel punt meer mag verspelen zal de strijd van zondag wel met enige angst te gemoet zien. De debutant in de twee de klas, VCW doet het de laatste weken opmerkelijk goed. Er werd in de laatste drie wedstrijden niet meer verloren en ook Zeeland Sport struikelde over de technisch goed spelende Wagenbergers. De Zeeuws- Vlamingen weten, dat een kampioen schap mogelijk is en zullen daar om alles op alles zetten om niet te verliezen of gelijk te spelen. In de vierde klas G heeft Goes minder wedstrijden gespeeld dan de rest van de clubs in de kopgro* De Zeeuwen kunnen in puntental lijk komen met leider Vosmeer, nL de weg naar het kampioenschap J nogver. Allereerst zal er zojJ met RKFC afgerekend moeten J den. Niet zo'n zware opgave, al bl ven de Bergenaren in eigen ij moeilijk te verslaan. De standenl van 4 H zal na zondag weinig vp| anderingeh laten zien. Koploper Br» kens zal geen fouten maken bij IjJ dijke en ook RCS en Biervliet hebM niet al te moeilijke wedstrijden, w Walcheren geldt dat wel. Clinge J thuis spelend is een moeilijk] omzeilen klip. Walcheren, dat j laatste tijd wat is teruggezakt, fc de punten zeer goed gebruiken, 1 thuisclub, die nog een kleine the», tische kans heeft, echter ook. Onjj aan is er meer spanning. Aardè burg moet op bezoek bij Koewatf dat bij winst praktisch veilig i Sluiskil ontvangt Biervliet, dat jj geen enkele misstap kan veroois ven. IJzendijke tenslotte, zal gj weinig illusies maken, nu Bresfe op bezoek komt. meer op te hebben gelet. Voor de politierechter zei hij echter het onge luk aan de S-bocht te wijten. Een duidelijk geërgerde mr. Van Empel wees hem erop, dat hij, na een vo rige veroordeling, zijn rijbewijs nog maar acht weken terughad en dat hij bij de Thoolse politie als een „woeste, roekeloze rijder" bekend stond. Ook de officier mr. Th. Le- bret meende, dat S. thans „stof tot nadenken" moet krijgen en eiste de straf, die korte tijd later con form door de politierechter werd uit gesproken. In plaats van kaarten Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig lij den voorzien van de H. Sacramenten der zieken onze innig geliefde moe der, groot- en over grootmoeder WILHELMINA SCHOUWENBURG weduwe van Jan Zuidhof geboren te Oudelande, 10 augustus 1875. Ovezande: L. Zuidhof C. Zuidhof-Dobbelaar Oss: Wed. G. Zuidhof- Bettgens Zeelst: A. Bettgens-Zuidhof F. Bettgens St.-Michielsgestel Eerw. zuster Ursina E. Zuidhof Ovezande: M. van den Dorpel- Zuidhof H. van den Dorpel klein- en achter kleinkinderen Ovezande, 15 febr. '68 De H. Mis van requiem zal plaatsvinden op za terdag 17 februari a.s. om 10 uur in de paro: chiekerk van Onze Lie ve Vrouw Hemelvaart te Ovezande, waarna ft begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed vrij- dagavond om half acht in de parochiekerk. DANKBETUIGING Voor de overgrote deelne ming ondervonden tijdens dé ziekte en overlijden van mijn dierbare echtgenoot en onze zorgzame vader EDUARDUS VAN ACKER betuigen wij langs deze weg aan allen onze wel gemeende en hartelijke dank. In het bijzonder H.H. gees telijken, doktoren, zuster Bernarda en verplegend personeel van het St.-Li- duina Ziekenhuis te Hulst. Fam. van Acker-Ivens Terhole, 14 febr. Meerdijk 3. 1968. GEVRAAGD in het zuiden van Breda. Brieven onder no. S-63364 bur. van dit blad. Sollicitaties van candidaten met een leeftijd van 15 t/m 17 jaar worden ingewacht door de afdeling Personeelszaken, Kalshoven 25, Breda. 1 iki Voor het verrichten van gevarieerde werkzaamheden op één van onze ver koopafdelingen vragen wij een Onze belangstelling gaat uit naar candidaten van circa 1820 jaar met bij voorkeur een MULO-opleiding en type-ervaring. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken, Kalsho ven 25, Breda. door middengroot wegenbou wbedrij f welke in staat is, alle voorkomende reparaties aan het machinepark en auto's zelfstandig te kunnen ver richten. Wij betalen een hoog loon en heb ben een nieuwe woning beschikbaar. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opleiding onder No. S-93552-16/2. Dagblad De Stem is een factor van betekenis voor het welslagen van uw reclamecampagnes I Een onzichtbaar filter? Gedeputeerde Staten vai Brabant hebben de slf de Kamers van Kc „Brabant wil blijven tot de hunne gemaakt en, is, vertaald in concrete vo en suggesties. Het heeft w<| tijd geduurd (het werkgelegi debat in de Bossche staten: al weer vijf maanden achte maar nu zijn we dan zover, staten hebben wij herhaalde gedrongen op groter act van provinciewege, en nu komst zijn zeggen we: goed Dat neemt niet weg dat bij d liggende suggesties kantteki en vraagtekens te plaatsen valt nog te bezien of Pro Staten de voorstellen vèrstr| genoeg zullen vinden. In he gelegenheidsdebat is niet| aangedrongen op een mee ordineerd beleid, wat de aan industrieterreinen betreft, m, op een gebundelde indus| ving. De acquisitie is vanouds ee van de gemeenten en G.S. niet veel meer doen dan de i ten ook op dit terrein tot san king bewegen. Welke gen volgens G.S. de handen inee ten slaan, leert de indeling in^ die zij hebben gemaakt. Een gaande betekenis lijkt de kaïjl te hebben, maar daarover de statenvergadering van 15 uitsluitsel gegeven worden. Het is voor het eerst dat de pr| zich rechtstreeks met de indi «atie wil gaan bemoeien, en meentebesturen zullen daaraai ten wennen. In deze tijd kan een gezamenlijke actie succe ben en G.S. zijn de aangewe; stantie om die tot stand te brj Wij hopen dat de gemeenten voile medewerking aan zullJ ven. De Brabantse werkge heidsproblematiek is te emsa veel over de competenties diverse bestuursorganen te warren. Er moet gehèndeld worden. Di j stellen van G.S kunnen het zijn van een gemeenschap aanpak van Brabants grootst I bleem, het behoud en de uitb I van de werkgelegenheid. Df nen van G.S. wekken vertrc I: Óm dat te onderstrepen vera I wij met ingang van vandat I hoofd van ons rubriekje „Bli bant werken?" in een positie bant wil blijven werken!" Kijk, Roxy heeft géén filter, 't Geheim zit hem in de ta bakken. Die zijn van tevoren geselecteerd op zuiverheid. Deze unieke selectie werkt als 'n ONZICHTBAAR FIL TER. De natuurlijke smaak van de rijpe tabakken blijft volledig behouden. Daarom is Roxy zo'n lékkere sigaret'. LUDWIG ERHARD,' de voor: Westduitse bondskanselier, trokken voor een reis naar An In Bogota, hoofdstad van Coli en Guatemala, de hoofdstad gelijknamige staat, zal hij eré raten ontvangen. In Washingt de man achter het Duitse Wlrtsi wunder waarschijnlijk pre Johnson ontmoeten. GEZAMENLIJKE ZEEUWSE WITTE POMP-HOUDER5 -A - weel Het enige Nede Daarnaast Elsev

de Stem | 1968 | | pagina 4