W. Koster na 23 jaar ZLM-Axel: ..BOER VOELT PRAKTISCHE DEMOCRATIE AAN" I Uitstekende kansen voor Kloetinge bij winst Nieuwe industriehal in Middelburg geopend Old-finish" schoenen Even uitblazen mevrouw LAATSTE NIEUWS Man uit Sluis verongelukt op Schelde Kan brillant groeien keetman Kleur uw kleren zelf Muzikale opvoeding Elektrische stoel voor de insekten Veel functies Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland Kippeëieren Hoogtepunten MIDDELBURG VLISSINGEIN Westkapelle St. Aloysius voor zware wedstrijd TE SLUISKIL Kind onder auto ernstig gewond Bedrijfsvolleybal Morres verspeelde kostbaar punt Kampioenschap in Ouwerkerk Programma Belangrijk BAGBLAB BE STEM VAN VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 W. KOSTER (ADVERTENTIE) i bij ons. U koopt een ring met een Drillant. Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen. solitair ringen met 1 steen in prijzen van 1?5.-, 200.-, 325.- en hoger. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 tel 116670 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam jn U denkt natuurlijk, dat 11 met die Friese Baartklok van uw pootmoeder klaar «t. Of met dat Drentse stoeltje uit i92. Het is modern, om antiek te hebben, en u vindt dat één stukje wel voldoende is. Helaas, wij moeten u teleurstellen. In de komende maan den zal slechts één tiek voorwerp in uw kamer niet vol- lende zijn. Het be- 'ip „antiek" is nu imelijk ook in de ihoenenmode door drongen, en uw «ten zullen er aan moeten geloven: Uloenen die er uit ten, alsof ze lang leden werden ge laakt, maar die toch Iers uit de fabriek ■omen, mogen dit joorjaar niet aan uw [arderobe ontbreken Deze antiek, ofwel „old-finish"- Ischoenen kunt u herkennen aan de •grote perforaties, en de zware sier- Istiksels, aan de kappen op het boven- ■blad, en aan de gekartelde zoolrand, ■die bij gewoon schoeisel meestal glad lis. Het voornaamste kenmerk is hier- [bij. dat ongecorrigeerd leer is ge- Ibruikt, waarin huidplooien en door Ihet levende dier opgelopen bescha digingen door prikkeldraad of insek-, pensteken, nog te zien zijn. Wij gaan dus duidelijk terug naar leen natuurlijk produkt, waarvan de eigenschappen niet door kunstmatige Itniddelen veranderd worden. De kleu- jren zijn getemperd gehouden: bruin 1 (kokos en cayennel, bruin-rood l(mcxico), naturel (oker), beige (gringo) en groen (olive), terwijl het Ihtiude" aanzien wordt onderstreept door een schaduweffect, dat hier en daar is aangebracht. Alle schoenen nol-ben een onbeklede, uit lagen op- 1 gebouwde hak, in hoogte variërend Van 30 tot 40 mm, en een open hiel. IDo leest is breed en hoog, waardoor I de schoen veel teenruimte geeft, en j makkelijk in het dragen is. Voor min- I der dan vijfentwintig gulden zijn ze vrijwel overal te krijgen. Duurder I z8n ze natuurlijk nog mooier. „Kleur ze zelf'-kleren zijn thans •n de Verenigde Staten verkrijgbaar. I Ofschoon ze niet uitsluitend voor de I }ei'gd worden gemaakt zal die er toch wel het meest gebruik van ma- ken Voorlopig maakt de fabrikant voornamelijk sport- en vrijetijdskle- I ding. Zij bestaat uit modellen van I «en crème-kleurige speciaal gepre pareerde katoenen stof en een verf doos, waarmee het mogelijk is op die stof allerlei figuren te schilderen. Ppeciaal voor de hippe bevolking een heerlijk speeltuig! Ze kan er zich Psychedelisch op uitleven. (Van een onzer redacteuren) AXEL „Als voorzitter van de afdeling heb ik me er uitdrukke lijk van weerhouden om een be paalde politieke groepering te verdedigen. Je merkt gauw ge noeg dat het juist van het aller grootste belang is om politiek en landbouw gescheiden te houden. De boer voelt de praktische de mocratie aan. Hij heeft er meer aan en dat weet hij heel goed dan aan ellenlange redevoerin gen, waarin steeds maar om de kern van de zaak wordt heenge- draaid." De heer W. Koster in Axel, die .ook lid is van Provinciale Staten voor de VVD heeft vorige week vrijdag afscheid genomen als voorzitter van de ZLM afdeling Axel. Óp 6 februari 1948 de beruchte tijd van zuive ringen en vernieuwingen accep teerde hij als 25-jarige deze functie. Hij was toen reeds een paar jaar lid van de afdeling. „Ze zeiden allemaal: die ouden moe ten er uit. Het ging net als na de Franse revolutie. Er moest verjon ging komen. Ik had juist na mijn HBS de middelbare landbouwschool in Groningen voltooid. Meteen ben ik boer geworden, alleen op een be drijf. Dat deed een beetje raar aan in het begin, maar ik merk toch dat ik van die vroege start later veel profijt heb gehad." „Ze hebben natuurlijk gedacht: la ten we het 'ns met hem proberen. Gaat het niet, dan zien we wel weer verder," aldus de heer Koster. „Er waren helemaal geen .statuten. Ik heb direct gezorgd dat die er kwamen. Verder kwam ik in een tijd te staan, waarin allerlei oorlogsscha den moesten worden bekeken en be handeld. Ik kreeg te maken met schade aan bedrijfsgebouwen, en aan woningen het toewijzen van landbouwwerktui gen, want de techniek stond in deze dagen duidelijk op de voorgrond. Er moesten prijzen worden vastgesteld en allerlei regelingen getroffen. Overal kwamen maatregelen voor." Als de heer Koster bladert in zijn vele dagboeken, die hij reeds vanaf die tijd stipt heeft bijgehouden, dan zegt hij op rustige, maar toch zelf verzekerde toon: „Ik leer snel. Het is een soort gave, die je meekrijgt. Het was natuurlijk ook zaak dat je als jonge kerel goed oplette en luis terde. Als voorzitter van zo'n afde ling moest je bijzonder meelevend zijn met de belangen van de boer. Kennis van zaken gaat daarom bo ven alles. Voor de rest: je best doen op de boerderij, dan blijf je be seffen, wat er in een bedrijf te koop is." Reeds van het vierde levensjaar af is het thans voor kinderen in de Bondsrepubliek mogelijk op muziek scholen lessen te volgen. Het muziek- onderricht neemt een nog lang niet zo grote plaats in bij de opvoeding als gewenst zou zijn, zeggen de pe dagogen die voor het experiment ijveren. Zij zijn van mening dat het noodzakelijk is dat ieder kind reeds vroeg getest wordt op zijn muzikale aanleg. Vandaar dat de Duitse mu ziekscholen besloten hebben een spe ciaal leerprogramma voor zeer jeug digen in te stellen. In Australië heeft incn liet insekt tot de elektrische stoel veroordeeld. Schadelijke of hinderlijke insekten worden met behulp van ultraviolet of „zwart" licht naar een onder span ning staand rooster van metaaldraad gelokt. Zodra ze zich hierop neer zetten volgt elektrokutie; de op deze wijze snel gedode insekten' vallen van het rooster in een daaronder beves tigde bak. De elektrische spanning levert geen gevaar op voor mensen of warm bloedige dieren, maar is toch vol doende sterk om nachtvlinders, mot ten, vliegen, muggen, wespen, -hor zels en dergelijke onschadelijk te ma ken. Het apparaat kan zowel binnens- als buitenshuis worden gebruikt. De elektrische insektenverdelger wordt in Australië al toegepast in zieken huizen, levensmiddelenbedrijven, ho- reca-bedrijven, wasserijen, laborato ria enzovoort. „We hebben daar heelveel over ge discussieerd", zegt hij. Als we de oud-voorzitter vragen of hij na 23 jaar ervaring in een afdeling van de Z.L.M., helemaal achter het organi satiepatroon van deze maatschappij staat, antwoordt hij: „Ik vind het systeem van de Z.L.M. na al die ja ren nog steeds de beste vorm van democratie. Belangrijk is, dat de stem van de gewone man gehoord kan worden, niet alleen in de afde ling maar ook'hogerop in het kring- bestuur en nog verder in het .Ko ninklijk Nederlandse Landbouwco- mité". Hij geeft een duidelijk voorbeeld. „In de laatste vergadering vorige week werden vragen gesteld over in voer van Israëlisch kippé-eieren. Dat is een zaak, waar mogelijk ook lan delijk over gediscussieerd zal en kan worden. Als men deze eieren gaat zien als een levensgevaarlijke ont wikkeling voor de landbouw, dan is het niet uitgesloten, dat op een ge geven ogenblik een Kamerlid bena derd zal worden. Maar die zaak is primair aan het rollen gebracht door de stem van de gewone man in een afdelingsvergadering". Het afscheid van de heer Koster is een gevolg van de noodzaak het grote pakket activiteiten wat in te krimpen. „Ik voel dat aan ezelf", zegt hij. „Ik draai zo tegen de vijftig en dan vind ik dat je wat voorzichtig moet gaan worden. Er zijn krachten ge noeg. De tijd dat er generaties wor den overgeslagen is gelukkig voor bij. Voorlopig heb ik nog mijn han den vol aan de suiker. Je zou ook kunnen zeggen: het zit 'm in de suiker." In mei 1964 werd de heer Koster voorzitter van het bestuur van de C.B.S. te Sas van Gent. In 1966 kwam er een fusie tot stand tussen alle coöperaties op het gebied van de suikerindustrie. In deze constel latie kwam de heer Koster in het bestuur. Hij bleef evenwel voorzitter in Sas van Gent. Tot 1950 bleef de heer Koster mee werken op de boerderij. Vanaf deze tijd werden allerlei functies hem aji. w. in de schoot geworpen. Hij moest het werk op het bedrijf aan anderen toevertrouwen, hoewel hij zich nog volledig met de economie hiervan be zighoudt. Het organisatorische werk stapelde zich op. Naast zijn voorzit terschap van de afdeling werd hij lid van het hoofdbestuur. Dat is hij ook thans nog. Bovendien kreeg hij een functie in de werkgeversorga nisatie van de Z.L.M. Later kwam hij terecht in de landelijke organisa tie. „Van het een kwam het andere", zegt hij. „Vaak is het zo dat je een bepaalde functie of taak niet kunt uitoefenen zonder daarbij nog een bestuursfunctie te hebben in een andere organisatie. Het een brengt het andere meestal met zich mee." Na de oorlog hielp hij de jaar markt van Axel in ere te herstel len. „Dat vind ik nog altijd een gewel dig leuke periode. In 1949 kwam in derdaad weer de eerste jaarmarkt na de oorlog. Tot 1966 bleef ik voor zitter van het Axelse jaarmarktcomi té. Vroeger was dat een gemeente lijke aangelegenheid. De Axelse jaarmarkt is bijzonder oud. De marktrechten dateren reeds uit 1213 Als,ik het wel heb zijn deze verstrekt door Johanna van Portugal. Op het ogenblik is deze markt de enige han delsmarkt in heel Zeeuwsch-Vlaande- ren". De heer Koster memoreert twee be langrijke hoogtepunten uit zijn voor zittersloopbaan: de ZLM-tentoonstel- lingen in Axel in 1952 en die in 1966. „Als voorzitter heb je het echt niet zo kwaad bij die werkzaamhe den", voegt hij er met een relative rend gebaar aan toe. „Het zwaarste werk komt neer op de nek van de secretaris. Die wordt beslist het meest belast. Een voorzitter zit de vergaderingen voor. Er wordt van hem verwacht dat hij in staat is de mensen een goede voorlichting te geven. Ik raakte natuurlijk goed ge ïnformeerd door de uitoefening van andere functies." „Als voorzitter", meent hij, „moet je, geloof ik, nooit een descussie in een vergadering afkappen. Dat heb ik ook nooit gedaan. Ieder lid moet vrijuit zijn mening kunnen zeggen. Vqor die1 paar keer per aar dat de boer kans krijgt moet je hem die ook gunnen". De eerste jaren van zijn voorzit terschap werden gekenmerkt door een sterk geleide economie. Een goe de begeleiding van de agrariër was van het grootste belang. Langzamer hand kwam er een ontspanning. Zij taak werd hoe langer hoe meer een adviserende. Hij denkt hierbij aan de Pachtwet van 1958 en de wet ver vreemding landbouwgronden. Dauwendaele In verband met het gereedkomen van de eerste in de nieuwe wijk Dauwendaele in aan bouw zijnde woningen moeten ver schillende openbare werken worden uitgevoerd. Daartoe behoren de aan leg van trottoirs, straatkolken, par- keerstroken, openbaar groen enz. Dit werk zal moeten worden uitgevoerd in de periode van april van dit jaar tot april van het volgende jaar. In de vergadering van maandag a.s. zal de gemeenteraad worden verzocht hiermee akkoord te gaan. Openbare school Voor de huis vesting van een openbare lagere school in Dauwendaele heeft de di recteur van gemeentewerken een plan opgesteld voor een zesklassig schoolgebouw met een gemeen schapsruimte annex handenarbeid- lokaal. De school is gepland in de „eerste fase" van deze nieuwe wijk van Middelburg-Zuid. Aanvankelijk zal dit gebouw ook worden gebruikt door enkele klassen van bijzondere scholen. Zodra daar aan behoefte bestaat zullen, zo schrijven b. en w. aan de gemeente raad, ook voor het bijzonder onder wijs in Dauwendaele schoolgebou wen gerealiseerd worden. Philatelica De plaatselijke af deling van de internationale vereni- ging „Philatelica" houdt op donder dag 22 februari de jaarvergadering in „De Schakel". Op de agenda staan de behandeling van jaarverslagen en een bestuursverkiezing. De verga dering begint om half 8. Op zaterdag 24 februari zal onder leiding van de heer J. van Dalsum de jeugdbijeenkomst worden gehou den in de kantine van de technische school aan de Zuidsingel. Aanrijding In de Lange Delft heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen de rijwielbestuurster H. B. uit Middelburg en een personenauto, be stuurd door de heer F. v. 't W. uit Zoutelande. Hierbij kwam mej. M B dusdanig te vallen dat zij met rug klachten per ambulance naar het Gasthuis werd overgebracht. Mej. B. wilde de Koorkerkstraat in slaan, doch lette daarbij onvoldoende op het overige verkeer, met als gevolg een aanrijding. (Van onze sportcorrespondent) GOES De belangrijkste wed strijd in de eerste klas van de zater dagcompetitie van de KNVB afde ling Zeeland is zonder enige twijfel die tussen runner up Kloetinge en leider De Meeuwen 2. Eerstgenoemde behoort nog tot de kanshebbers, maar bij een nederlaag zou de achterstafid dermate groot worden dat van een reële kans op de titel dan moeilijk meer gesproken kan worden. In het andere geval echter krijgt het erg wisselvallig spelende Kloetinge uit stekende kansen. Hoek, ook nog vol op in de strijd, gaat bij Bevelanders op bezoek en moet hieraan twee pun ten kunnen overhouden, 's Heer Arendskerke is gastheer van Arne muiden 2 en de uitslag van dit duel zal wel niet ver van een puntenver deling afblijven. Mevo is op eigen veld geen gemak kelijke tegenstander en VCK zal dan ook zeker met enige zorg het reisje naar Zierikzee gaan maken. Voor Zaamslag is er voor de ontmoeting tegen Middelburg, in de hoofdstad, heel weinig goeds te verwachten. Het volledige programma is: le klas: Bevelanders 1-Hoek 1, 'sHeer Arendskerke 1-Arnemuiden 2, Kloe tinge 1-Meeuwen 2, Mevo 1-VCK 1, Middelburg 5-Zaamslag 1: 2e klas A: Brouwershaven 1-Duiveland 1, Bruse Boys 1-Kloetinge 3, Colijnspl. Boys 1 Middelburg 6, Nieuwdorp 2-SKNWK 1, Oostkapelle I-Veere 1, Serooskerke 1-WIK 1; 2e klas B: Heinkenszand 1- SVD 1, Kloetinge 2-Yerseke 2, Krab- bendijke 2-Nieuwdorp 1, Spui- 1- Kapelle 2, Zeeland Sport 7-Borssele 1, 3e klas A: DFS 4-ZSC 1, Duiveland2- Mevo 3, Mevo 2-Brouwershaven 2, SKNWK 2-Brouwershaven 3, WIK 2- DFS 3; 3e klas B: Bevelanders 2- Philatelica Zaterdag 2 maart houdt de afdeling Vlissingen van de internationale vereniging „Philate lica" een postzegelbeurs in „Het Anker", 's Morgens is er gelegenheid tot. het ruilen van postzegels, 's Mid dags zijn er een veiling en een ver loting. School met de bijbel Het bestuur van de christelijke school met de bij bel hield een bestuursvergadering onder voorzitterschap van de heer H Wouters. De heren Stefanus Gabriel- se en P. M. van Rooijen die 26 en 25 jaar m het bestuur zitting hebben gehad werden nu toegesproken. De heer Wouters, dankte hen voor al het werk in het belang van de school vereniging gedaan, en meende in het buzonder te moeten attenderen op de goede verstandhouding die er gedu- ïende deze Jaren in het bestuur was geweest. Hierna werd de heer W. Gabrielse als secretaris gekozen, die deze benoeming aannam. (Van onze tafeltennismedewerker) TERNEUZEN Het Zeeuwse top tafeltennisteam St.-Aloysius gaat za terdag in Rotterdam op bezoek hij Elan. De eerste ontmoeting tussen beide tafeltennisteams eindigde on beslist (5-5). Het is nu mogelijk met het in de laatste weken verworven zelfvertrouwen te zegevieren. Voor het kampioenschap van de af deling Zeeland ontvangen de reser ves van St.-Aloy. bezoek van ONA uit Oostburg. ONA zal in deze ont moeting wel aan het kortste eind trekken. Programma: Elan-St.-Aloysius, T. O.G.-Les Amies, Gossima-Hunter '25 3. Zeeuwse afdeling: IA: Harirtgman 1-W.v.Z. 1, St.-Aloy. 2-ONA 1; 1B St.-Aloy, 3-Big- Smash 1; 2A: Goes 1-PZEM 1, PZEM 1-Wv.Z. 3, St. Aloy. 4-VSV: 2B: ONA 2-SSVV, RSV 1-W.v.Z. 4: 3A: St.-Aloy. 5-Haring- man 3, PZEM 3-Big Smash3; 3B: ONA 3-W.v.Z. 5: 4A: Haringman 4- Trefpunt 1, Goes 2-W.v.Z. 6, St.- Aloy 6-RSV 2; 4B: Big Smash 5 M.Z. 3, PZEM 4-MZ 4, MZ 2-Big Smash 4. ("Van onze correspondent) SLUISKIL Om kwart over een gistermiddag is op de Kanaalweg de 6-jarige A. T. uit Sluiskil ernstig ge wond geraakt bij een aanrijding. Het kind kwam van achter een stilstaande auto de weg opgelopen, op het moment dat een andere auto, bestuurd door A. B. uit Sluiskil, van af de brug in de richting Sas van Gent kwam aanrijden. A. B. kon on danks krachtig remmen de botsing niet vermijden. Het kind werd in het St.-Elisabethziekenhuis opgenomen met een beenbreuk en een hersen schudding. Veere 3, Colijnspl. Boys 2-Colijnspl, Boys 3, Cortgene 2-SSV 2, Wolfaarts- dijk 2-Wissenkerke 3; 3e klas C: Arnemuiden 3-Oostkapelle 2, GFC 2- Serooskerke 2, Nieuwland 2-Meeu- wen 3, VCK 2-Serooskerke 3, Veere 2-VCK 3, Vlissingen 6-Vlissingen 7; 3e klas D: 's Gravenpolder 2-'s Gra venpolder 1, 'sHeer Arendskerke 2- Heinkenszand 2, Hoedekenskerke 1- GPC 1, SSV 1-Borssele 2, SVD 2- Beren 2, Wissenkerke 2-Nieuwdorp 3; 3e klas E: Krabbendijke 3-Kapelle 3, Kruiningen 4-Waarde 1, Rillamdda 3- Kapellë 4, Wemeldinge 2-Kloetinge 4. 3e klas F: AZVV 3-Sluis 1, Hoek 2- Spui 2, Oostburg 3-Tern. Boys 3, Sluis 2-Tern. Boys 4, Zaamslag 2- AZVV 2. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN-H AN S WEERT Door het kantelen van een drijvende kraan op de Westerschelde is gister middag de heer M. de Bakkere uit Sluis om het leven gekomen. Gister avond werden nog vermist de heren P. Heerhuis uit Marken en D. Meeue- se uit Vlissingen. Drie mannen wisten zich te redden. Kikvorsmannen - deden gisteravond met snijbranders een aanval op de romp van het schip. Geruime tijd na het nogeluk (dat plaatsvond om half vier) waren nog klopsignalen te ho ren. Maar om tien uur hielden deze signalen op. Hét is niet bekend, of de twee vermisten nog aan boord zijn van het schip. De kraan, eigendom van de fa. J. Dekker uit Papendrecht was bezig klei te lossen voor de aan leg van een strekdam. (Van onze correspondent) HULST In de bedrijfsvolleybal- competitie voor dames heeft het Mor- res-team een verrassend gelijk spel moeten toestaan aan een goed spelend Bon dia-team. De andere titelkandida ten behaalden allen de volle winst. De uitslagen luidenWilking A Mulo B 4—0 (15-4 15-7 15-5 15-2); Mor res—Bondia 2—2 (15-8 8-15 15-3 8-15); Wilking BOlmulo 13 (10-15 8-15 15-8 7-15); TCH B—Mulo B 2—2 (15-6 15-9 8-15 14-16); TCH A—Wilking A 0—4 (3-15 8-15 7-15 4-15); Mulo A— KPJ 3—1 (15-10 2-15 15-10 15-4); Milock —Dalem 0—4 (8-15 4-15 3-15 5-15); Mu lo A—TCH B 3—1 (1-15 15-10 15-0 15- 11); BondiaWilking B 40 (15-5 15-0 15-8 15-13); Dalem—KPJ 4—0 (15-6 15-10 15-4 16-14); Wilking A—Milock 4—0 (15-8 15-1 15-5 15-5). De rangschikking luidt (Van onze sportcorrespondent) OUWERKERK Vanaf vandaag tot en met zondag wordt door bil jartvereniging D.O.S. te Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland de geweste lijke finale tweede klas libre gehou den. Tijdens de diverse districtskam pioenschappen klasseerden P. van de Hoven uit Vught, J. Boets uit Ber gen op Zoom, J. de Rijke uit Dui- velande, Kees Maas sr. uit Etten- Leur, A. van Meel uit St.-Willebrord, H. de Jong uit Waalwijk, J. Zeelen uit Cuyk en C. Reyns uit Hulst zich voor het kampioenschap van het ge west Brabant-Zeeland. Vanavond wordt om half acht ge start met de wedstrijden Boets-Van de Hoven, Van Meel-Reyns, De Jong- Zeelen en De Rijke-Maas sr. Het restant van de wedstrijden wordt vol gens het Avé-systeem gespeeld. De wedstrijdlengte is 150 caramboles. 1. Mulo A 8 8 16 2. Wilking A 7 7 14 3. Dalem 7 6 1 13 4. Morres 6 5 1 11 5. K.P.J. 7 3 1 3 7 6. Olmulo 8 3 1 4 7 7. Bondia 8 3 1 4 7 8. T.C.H.-A 7 2 2 3 6 9. T.C.H.-B 8 1 1 6 3 10. Mulo B 8 1 1 6 3 11. Milock 7 1 6 1 12. Wilking B 7 7 0 Eerste klas E: Veerse Boys-Con- cordia SVD, Helm.-TSC, Sparta '25- DESK, RKC-De Spechten, Vlissingen- De Valk, TOP-UNA. Tweede klas A: Vlijmense Boys- Best Vooruit, Valkenswaard-Budel, Reusel Sport-RWB, ESV-Gemert, Boxtel-Bra'oantia, Geldrop-Woenselse Boys. Tweede klas B: Rood Wit-Terneu- zen, Longa-VCW, RKVVU-Zeel. Sp„ Roosendaal-DOSKO, Axel-RAC, Uno Animo-Internos. Derde klas C: VOAB-ZIGO, Gilze- Bavel, RKTVV-Baardw., WVO-Zun- dert, Sarto-Kaaise Boys, Gudok-SC Gastel. Derde klas D: MOC '17-ODIO, Hon- tenisse-Vogelwaarde, Steen-Steen bergen, Alliance-Zierikzee, NSV- HVV '24, Grenswachters-METO. Vierde klas E: TAC-SVG, RKSSS- Hilvaria, Dongen-Irene, WSC-Hiero- nymus, Ons Vios-Oirschot Vooruit, SET-Waspik. Vierde klas F: Moerse Boys-Boei- meer, Virtus-Raamsdonk, Gloria UC- Right 'Oh, SCO-Advendo, Mad. Boyg- Chaam, UVV-VVK. Vierde klas G: RKFC-Goes, Ou demolen-Vosmeer, BSC-Nw Borgvliet Halsteren-DIVO, VES-Cluzona. Vierde klas H: Koewacht-Aardenr burg, IJzendijke-Breskens, dinger Walcheren, Hansweertse Boys-RCS, Oostburg-Corn Boys, Sluiskil-Bier vliet. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Burgemeester J. D>ijber heeft een nieuwe industrie hal van het elektro- en koeltechnisch bedrijf Croon Co. op het Kleine Industrieterrein te Middelburg, offi cieel geopend. Vooraf werd het woord gevoerd door de heer H. van der Sluis, directeur van het dochterbe drijf in Middelburg. Hij hield een in leiding over het ontstaan en de groei van het bedrijf. De eerste hal werd gebouwd in 1962 en had een oppervlakte van 1050 vierkante meter. In 1967 maakte de heer H. Mooibroek adj. dir. van gemeentewerken in Middelburg een ontwerp voor het gehele complex van acht hallen en tevens voor de nu pas geopende tweede hal, die een opper vlakte van 1020 vierkante meter be slaat. Voor de bouw van een derde hal zijn reeds besprekingen met de architect gaande. De kosten van de tweede hal bedragen 215.000 gulden. De totale investering wordt geraamd op ongeveer 1 miljoen gulden. Door een druk op de knop onthulde bur gemeester Drijber de naam van het nieuwe bedrijf. In zijn toespraak wees de burgemeester er op, dat het ge meentebestuur het niet als 'n plicht maar als een groot voorrecht be schouwt dit bedrijf te mogen openen. „Wij zijn onder de indruk van de Bedrijfsleider A. van Leest eerste van links), toont burge meester Drijber (tweede van links), de apparatuur. snelheid van deze plannen" verwezenlijking van De burgemeester beschouwt de bouw van deze industriehal mèt Her cules als een van de belangrijkste vestigingen van dit jaar in Middel burg. Evenals de heer Van der Sluis legde burgemeester Drijber de na druk op het belang van dit bedrijf voor de werkgelegenheid. Ook de heer A. J. Kaland. lid van Gedepu teerde Staten, sprak zijn vreugde uit over de groeiende industrialisatie in Zeeland. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer C. J. Dominicus, na mens het personeel. Burgemeester Drijber deelde tenslotte mede, dat in het nieuwe bestemmingsplan een ontsluitingsweg is opgenomen voor het Klein Industrieterrein. Men is van plan de schroot- en sloopbedrij ven te vérplaatsen, zodat er meer ruimte komt voor vestigingen met een zuiver industrieel karakter. Het bestemmingsplan moet nog de goed keuring krijgen van Gedeputeerde Staten.

de Stem | 1968 | | pagina 13