MEN ARLAK OTMUSKAAT NUMONAOE W015 ?EN 39 MINISTER LUNS IN HONGARIIE Ontwikkelings hulp en missie zijn één OPTIMISME OVER NIEUW KANKER PREPARAAT NIET GERECHTVAARDIGD Tweede Kamer akkoord met garantie voor N.S. Misschien nieuwe rechtszaak over? sandwichkoeieni wybert .ERKERTJE EN FRUIT: bus ie bus fessen F Quick Up... 't is goed Ko drinkt 't. Vakcentrales nu ook tegen Beernink Geen politiek in kazerne boodschappen CONCILIERAPPORTEN: m Tweede Kamer verwerpt motie-Aarden Bayerfabrieken waarschuwen Veel kritiek op directie In 't kort [egels Izegels iAS volvet lNANEN 145 98 Commentaar Kiesinger in een lastig parket Tekort Synthese ix appels 89 MKOOL 108 .EZER „Sandwich-koe" Ontwikkelingshulp Kans op Nederlandse raven weer groter De Block houdt prijzen goed in de gaten Oost-Duitsland N.T.S. IN OPSPRAAK BreïbreM Scheepjeswol li* 1 i Zuidelijk Flevoland begint droog te vallen WEINIG INSTEMMING MET VRIJSPRAAK Verrast Minister Den Toom: L Misbruik DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 14 FEBRUARI 1968 11 i69 295 tv M mJÉi - 99 95 .wv.v.ViSvwvK' Met acht ministers gaat bonds kanselier Kurt Kiesinger morgen naar Parijs voor wat. officieel genoemd wordt „consultaties" in het kader van het Frans-Duitse vriendschapsverdrag. In de vijf jaren van het bestaan van dit bedrag hebben deze be sprekingen weinig of helemaal niets opgeleverd. Kiesinger en ook zijn voorganger Erhard zijn vrijwel steeds met lege handen uit Parijs teruggekomen. Kiesinger wenst deze keer zijn „zware gezelschap" wijst daarop geen genoegen te nemen met vage toezeggingen of afspraken. Het voornaamste punt bij de ko mende Frans-Duitse besprekingen is de toelating van Engeland tot de EEG en de rol, die Parijs denkt te spelen in een Verenigd Europa. Kie singer wil wel eens duidelijk weten, wat De Gaulle precies heeft be doeld met „arrangement" of een „associatie." Kiesinger zit namelijk al maan den in een lastig parket. Enerzijds wil hij de betrekkingen met Frank rijk niet in gevaar brengen, ander zijds wordt de positie van West- Duitsland tegenover de overige EEG-landen bijzonder moeilijk, wan neer De Gaulle inzake de Britse toe treding niet wil bijdraaien. Bonn heeft steeds verzekerd, dat het sterk vóór Engelands toetre ding is en dat standpunt is niet gewijzigd - maar het heeft tege lijkertijd gedanst naar De Gaulles pijpen. Deze spaar-de-kool-en-de-geit- houding heeft Bonn van de Bene lux en Italië terecht hef verwijt be zorgd, dat West-Duitsland teveel naar Parijs kijkt en te weinig de be langen van de vier EEG-landen in het ook houdt. Bonn begrijpt dit heel goed en daarom wil het donderdag en vrij dag niet met een kluitje in het riet gestuurd worden. Kiesinger heeft ook klaarheid no dig omtrent de bedoelingen van generaal De Gaulle, omdat het zich binnenkort ook moet uitspreken over hef Benelux-plan (waarvoor Engeland bijzonder enthousiast is) voor nauwere samenwerking met Engeland. Kiesinger is voorlopig niet gerust op de afloop van de besprekingen met De Gaulle. Maandag zei de Westduitse regeringsleider nog, dat hij goede moed heeft maar geen overdreven verwachtingen koestert van de besprekingen in Parijs. Waarschijnlijk zal het (jonge) vriendschapsverdrag tussen Frank rijk en West-Duitsland andermaa zwaar op de proef gesteld worden De liefde kan tenslotte né" altijc van één kant komen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSTEDE. „De kerk van Nederland moet met zichzelf in het reine komen, tegelqk vanuit een herondekking van het evangelie en van de dringende internationale verhoudingen". Dit is de inleiding van een rapport over de missie voor het pastoraal concilie, dat tegelijk is klaar gekomen met het rapport over ontwikkelingshulp. Dit is niet toevallig, want beide christelijke opdrachten worden met elkaar in verband gebracht. Beide rapporten eisen aandacht op voor de buiten onze kerkprovincie liggende zaken. In het missierapport wordt een cri sis gesignaleerd. De rapporteurs ach ten het projecteren van het West europees katholicisme op de ontwik kelingslanden niet langer zinvol. Het evangelie moet verkondigd worden in al zijn menselijke consequenties en moet resulteren in een nieuwe aanpak van het ontwikkelingswerk en in internationale samenwerking voor de vrede. en dwars waard te te worden geS*e rtentienieuws. Minister president De Jong en d ministers van zijn kabinet Luns uitgezonderd - versch; nen opvallend weinig op d< beeldbuis. Misschien is dat een van de redenen dat dit kabinet nog geen „image heeft. Of de minister-president of zijn mi nisters überhaupt op een „image" aansturen weien wij niet, maar wie de minister-president in het „Achter het Nieuws" programma over NAVO heeft gezien, moet tot conclusie komen dat premier Jong in elk geval niet alleen zichzelf maar ook zijn kabinet (en waar schijnlijk zijn beleid) te korl doet door niet vaker in de t.v. te komen. De rechterlijke macht heeft uit spraak gedaan in een „branden de kwestie" die van de sand- wich-koeien Men kent het ver- I schijnsel: koeien in weilanden langs de grote wegen worden behangen met doeken, waarop reclameteksten I staan. Zonder enige twijfel een slim- me stunt. Volgens de rechtei is er ook niets op tegen. Men kan inder daad stellen dar één bontgekleurde koe hel landschap niet bederft Daar heeft men dan gelijk in. Maar wat let daarna andere veehouders om precies hetzelfde te doen? De stier zou dan wel eens los kunnen zijn. Wanneer vele planologen in hun beto gen zover gaan, dat zij beplantin gen gevelkleuren, raamverven wil- 'en inpassen in een groter geheel, wanneer zelfs onlangs is betoogd dat de agrarische bevolking iets meer moet doen aan het „stofferen van het landschap", dan krijgt het optreden van een sandwich koe bij na het karakter van een moedwillige provocatie. Dat heeft dan weinig meer te maken met het principieel opeisen van het beschikkingsrecht over eigen bezit. I Want wie zou wihen volhouden dat men het recht moet hebben om met •igen bezit het gevoel voor verhou dingen en de goede smaak van zijn medeburgers te kwetsen Daarvoor acht men nodig een juis te synthese van missie en ontwikke lingswerk, een samenwerking met de zending, het stimuleren van een zelfstandige kerk, het opleiden van plaatselijke leiders, op alle gebied en een open dialoog met de andere we reldgodsdiensten. Men pleit voor een opleidingsinstituut voor missionaris sen en ontwikkelingshelpers. En voor een aanvullend fonds voor het le vensonderhoud van missionarissen en ontwikkelingshelpers, waarbij geput zou moeten kunnen worden uit een missiepot, die elke parochie, bisdom en kerkprovincie zou moeten op brengen, naast de bestaande finan ciële fondsen. Het rapport ontwikkelingshulp pleit voor een ontwikkelingsrechtsorde, een wereldhandvest, een wereldplan voor huip „want de hulpverlening mag niet worden overgelaten aan de welwillendheid van de rijke landen." Alibi Ontwikkelingshulp achtten de rap porteurs de allereerste eis van de moraliteit van vandaag. „Onconven tionele methoden kunnen nodig zijn zoals het opleggen van verplichtin gen." Naast de plichten van de rege ringen „afremmen van onze sociale voorzieningen kan nodig zijn", het bedrijfsleven„zal geprivilegieerde openingen moeten scheppen voor produkten uit de ontwikkelingslan den", vraagt men de aandacht voor minder spectaculaire maar niettemin 80 procent van het werk vormende ontwikkelingshulp: het adviseren bij voedselproduktie en -bereiding, bij levensgewoonten, hygiëne en samen werking. Verwijtend eindigt het rap port met de constatering dat Neder land met 9000 missionarissen te velde de secularisatietendens (de verwereldlijking) als alibi hanteert om zich aan het ontwikkelingswerk van de missionarissen te onttrekken. (Van onze redactie binnenland) BREDA De kans, dat de raaf weer tot de Nederlandse vogelstand gaat behoren, wordt steeds groter. Uit de jonge raven, die enige tijd geleden in drie streken van ons land werden losgelaten, hebben zich al zes broedparen gevormd. Volgens de Duitse ravenexpert dr. Gwinner is er een redelijke kans, dat tenminste één paar binnenkort gaat broeden. Over enkele maanden zouden dan voor het eerst sinds meer dan veertig jaar weer raven, die hier geboren zijn, in Nederland vliegen. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De minister van Iconomische Zaken vindt het nood zakelijk, dat de ontwikkeling van de >1" ij zen dit jaar binnen „zeer beperk te grenzen" blijft. Minister De Block heeft dit gisteren meegedeeld in een gesprek met enkele sectoren van het bedrijfsleven. Het prijsbeleid zal dit •aar volgens dezelfde lijnen worden gevoerd als vorig jaar, aldus de mi nister. (ADVERTENTIE) Dra. AARDEN motie verworpen.... (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De motie van de KVP - radicaal dra. J. M. Aarden over een vermeerdering van de ont wikkelingshulp met 45 miljoen gul den in 1968 is gisterenmiddag in de Tweede Kamer verworpen met 85 tegen 45 stemmen. Vóór de motie stemden behalve de KVP-radicalen mej. Kessel, drs. Aarden, mr. Van Doorn en drs. Westerterp, de PvdA, de PSP en D'66. Drs..Aarden had vorige week tij dens de besprekingen over de ont wikkelingshulp eraan herinnerd, dat de KVP de ontwikkelingshulp reeds in 1970 op een procent van het na tionale inkomen gebracht wil zien. Dit in tegenstelling met de regering, die hiervoor 1971 voorgesteld heeft. Drs. Aarden meende in dit verband, dat wil men het bedrag in 1970 be reiken, men nu reeds een verhoging van 45 miljoen moet aanvaarden. In totaal kwamen gisterenmiddag twaalf moties in stemming over het buitenlands beleid en dat van de ontwikkelingshulp. Daarbij waren onder meer moties Van der Spek over het aanknopen van consulaire betrekkingen met Oost-Duitsland, welke verwerpen werd met 113 tegen 18 stemmen- Een andere motie, eveneens van de PSP'er Van der Spek, over het spe len van het Oostduitse volkslied en het hijsen van deze vlag bij aanwe zigheid van Oostduitse sportlieden tijdens wedstrijden in Nederland werd verworpen met 88 tegen 43 stemmen. Vóór stemden behalve de PSP de PvdA, D'66 en de CPN. De KVP-radicaal drs. Janssen was wegens verblijf in het buitenland bij de stemming over de motie- Aarden niet aanwezig. Hij heeft deze motie wei onder tekend en is er dus voorstander van. (Van onze redactie buitenland) BOEDAPEST Minister Luns is gisteren ontvangen door de Hon gaarse premier, Jenoe Fock. Zij be spraken de .betrekkingen tussen de twee landen' en internationale top- vraagstukken „in een openhartige gedachtenwisseling", zo deelde het Hongaarse persagentschap mee. Later bracht Luns een bezoek aan Gyula Kallai, de voorzitter van het Hongaarse parlement voor een soort gelijke ronde besprekingen. Later heeft minister Luns een krans gelegd aan de voet van het Hongaarse heldenmonument. OP DE FOTO Minister Luns met zijn Hon gaarse collega, Janos Peter. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT. Het overlegorgaan van de drie vakcentrales vindt de loonsverhoging van twee procent voor ambtenaren beslist onvoldoende. Het NVV, NKV en CNV zijn het met de centrales van overheidsperso neel eens, dat deze door de regering voorgestelde salarisverhoging te ge ring is gezien de stijging van de kos ten van levensonderhoud en de te verwachten stijging van de arbeids- produktiviteit. Het overlegorgaan heeft dit gisteren in 'n brief geschre ven aan de Tweede-Kamerleden. De zen zullen de begroting van Binnen landse Zaken deze maand bespreken. Het overlegorgaan heeft ernstige bezwaren tegen de wijze, waarop de regering de rechtspositie van de ambtenaren wil aantasten door enke le maatregelen, die de uitgaven be- pe.' -n. Deze hebben betrekking op de kindertoeslagregeling, de premie- spaarregeling en de reiskostenver goeding. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De uitzendingen van de Kamerdebatten door de NTS zijn in discussie gekomen na de uitzen ding van vorige week over het Viet namdebat. Als gevolg daarvan gaat het pre sidium van de Tweede Kamer, dat gevormd wordt door vertegenwoor digers van de AR, CHU, de KVP, de PvdA, VVD en PSP zich over de taak, de bekwaamheden, de verant woordelijkheid van de NTS-reporters ten aanzien van dergelijke politieke uitzendingen bezinnen. De vraag is namlijk voor een aan tal politici of de NTS, die in feite een monopolie-positie tegenover de kijker inneemt, wel het juiste medium is voor dergelijke uitzendingen. Bo vendien komt in het presidium ook de vraag aan de orde of de reporters van de NTS bekwaam genoeg zijn voor dit soort werk. De NTS is, aldus verschillende po litici niet te vergelijken met de po litieke journalisten, omdat dezen een veelheid van dagbladen en lezers vertegenwoordigen. Met de NTS ligt dit anders vanwege de monopolie-po sitie tegenover de kijkers. (Van onze correspondent in Bonn) LEVERKüSEN De Bayerfabrie ken in Leverküsen bij Keulen waarschuwen uitdrukkelijk tegen ai te optimistische verwachtingen, die kankerpatiënten zouden kun nen knopen aan berichten over een nreparaat tegen kanker, dat door leze firma zou zijn ontwikkeld. Bayer zelf spreekt in dit verband bescheiden over een „verdere ont wikkeling" op het gebied van de kankerbestrijding, dat wil zeggen een preparaat, dat bij proefnemin gen met dieren werkzaam is ge bleken. Dit preparaat gaat nu over enkele maanden in de zogenoemde „kli nische onderzoeking". Het zal dan onder voortdurende wetenschappe lijke controle in ziekenhuizen aan kankerpatiënten worden toege diend om zijn werking te testen. - Deze „klinische onderzoeking" is in West-Duitsland evenals elders ter wereld voorgeschreven. Het duurt enige jaren. Ook om deze reden moet tegen al te groot opti misme worden gewaarschuwd. Het is zeker niet zo, dat nu binnenkort alle kankerpatiënten met behulp van het nieuwe Bayerpreparaat kunnen worden genezen. De firma Bayer is al sinds jaren werkzaam op het gebied van de kankerbestrijding. In het verloop van haar onderzoekingen is thans deze „verdere ontwikkeling" ge lukt. Het gaat naar het schijnt om een gif, dat kankercellen vernie tigt. Klinisch moet echter nog wor den onderzocht, of het ook helpt bij menselijke patiënten en boven dien tegen welke soorten van kan ker. Dit onderzoek kan, volgens de chef van het instituut voor expe rimentele pathologie van de Bayer- werken in Leverküsen, prof. Grundmann, „slechts aan het ziek bed worden onderzocht". De Hamburgse patholoog prof. Sel- berg sprak evenwel als zijn mening uit, dat zelfs indien het Bayerpre paraat werkzaam zou blijken te zijn tegen slechts een beperkte groep kankergezwellen, dit al een belangrijke stap voorwaarts zou zijn. De geruchten over het kankerpre paraat van Bayer hebben op de internationale beurzen geleid tot een geweldige stijging van de Bayeraandelen. (ADVERTENTIE) Wie zich thuis voelt in onze moderne tijd, breitl B.v. deze fijne jongenshui. Vraag het patroon bij uw winkelier of stuur onderstaande bon op. S!£ Cl co z c±! £E HARDERWIJK (ANP) Op zijn vroegst eind april, op zijn laatst be gin juni, zal de ruim 43.000 ha me tende polder Zuidelijk Flevoland zijn droog gevallen Dan zal er twaalf miljoen m3 water uitgemalen zijn; een karwei, waarmee vier maanden geleden begonnen werd. De eerste delen van de polder zul len reeds spoedig droog vallen. Het zal echter nog tot 1980 duren voordat de Rijksdienst IJsselmeerpolders, die met de inrichting van Zuidelijk Fle voland is belast, zijn arbeid in deze polder zal beëindigen. Volgens de be rekeningen hebben de kosten dan f 18.000 per ha bedragen, wat neer komt op nog geen twee gulden per m2. DE HAVENARBEIDER C. J. van de Vaart (57) uit de Maasstad is om het leven gekomen. De man werd aan de Rijnhaven getroffen door een brood je tin van 20 kilo, dat uit een hijs kraan viel. (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG. Het gisteren in de Tweede Kamer besproken wetsontwerp, dat voorziet in een staatsgarantie voor door de Nederlandse Spoorwegen aan te gane leningen tot een totaal van 314 miljoen gulden is niet op weer stand van betekenis gestuit. Vrijwel alle partijen hebben zich uitgesproken voor aanvaarding van het wetsontwerp, zij het zonder veel enthousiasme. Algemeen kwam de opvatting naar voren dat de te nemen maatregelen, die geldig zijn tot 1 januari 1970, het karakter hebben van een „noodver band" Ook werd er heel wat kritiek geuit aan het adres van de N.S.-di- rectie. Van diverse zijden werd be toogd dat de huidige dienstregeling veel te wensen overlaat, de reissnel- heid per trein niet voldoet aan de eisen van de tijd en dat er bij de wij ze van personeelsafvloeüng vraagte kens te plaatsen zijn. De KVP'er W. P. G. Assman voer de aan, dat er verhoudingsgewijs meer ontslagen vallen in de werk plaatsen dan in de Utrechtse admi nistratieve top. Mr. H. E. Koning (WD) vroeg zich af, of de NS-direc- tie de bakens wei tijdig verzet heeft. „Als de directie in de verliesperiode onbekommerd is doorgegaan met het aantrekken van personeel, treft haar sen ernstig verwijt", aldus mr. Ko ning. Met betrekking tot de eventuele (uiting van onrendabele lijnen werd iangedrongen op de grootste terug houdendheid omdat de maatschappe- ijke aspecten prevaleren boven de iconomische factoren. De pacifist L ankhorst meende dat opheffing ilechts dan toelaatbaar is als er an- lere gelijkwaardige verbindingen voorhanden zijn. In het algemeen werd ook nog aangevoerd dat reizen per trein aan trekkelijker gemaakt moet worden, vooral door de snelheid te verhogen. De communist Kramer noemde bij voorbeeld de tijdsduur van de reis Groningen—Maastricht (5 uur en 11 minuten) uit de tijd. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De officier van justitie bij het kantongerecht te Leiden, mr. J. van de Bruggen, overweegt be roep aan te tekenen tegen het von nis van de kantonrechter, mr. J. A. de Koning, waarbij de Oegstgeestse autohandelaar Van der Marei werd vrijgesproken. De autohandelaar had in 1966 een aantal koeien de wei ingestuurd, om hangen met dekkleden, waarop hij reclameteksten had aangebracht. Hij was daarmee in strijd gekomen met de provinciale verordening Bescher ming Landschapschoon Zuid-Holland, die het bezigen van reclame in lan delijk gebied ten enen male verbiedt, De kantonrechter betrok in zijn uit spraak de overweging dat niet met zekerheid kan worden uitgemstekt of het weiland, waarin de „sandwich- koeien" liepen, inderdaad tot lande lijk gebied moet worden gerekend in verband met de onmiddellijke nabij heid van omvangrijke gebouwen complexen van de Koninklijke Ma rine. Ook het provinciaal bestuur staat nog niet duidelijk voor de geest welke terreinen in Oegstgeest tot „landelijk gebied" gerekend dienen te worden. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren is door de vrij spraak verrast „Het voeren van re clame door middel van dieren is to taal nieuw en je weet nooit waartoe MINISTER DEN TOOM niet in kazernes (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De kazerne is vol gens minister Den Toom niet de juis te plaats om politieke activiteiten te bedrijven. Hij ontkende echter dat dit een beperking Inhoudt van de vrije meningsuiting en de vrije menings vorming. Ook tast dit, aldus de minister, niet de openheid in de krijgsmacht aan. „Ieder lid van de krijgsmacht mag zijn volle democratische rechten ten aanzien van deze activiteiten ont- oiooien. Bovendien wordt bij de drie krij gsmachtonderdelen voorlichting gegeven over wereldpolitieke proble men door bevoegde deskundigen. Daarbij is steeds een open discus- lie mogelijk Dit antwoordde de mi nister gisteren in de Tweede Kamer ip vragen van de heer Wierda (P. v. d.A.). De minister had enige tijd ge leden beslist dat in de kazernes geen politieke discussieavonden gehouden mogen worden. „Het voeren van dis cussies over onderwerpen die alleen met politiek te maken hebben, kan gemakkelijk geïnterpreteerd worden als een mogelijkheid om aan anderen op veelal nauwelijks te accepteren wijze zijn persoonlijke mening op te dringen", aldus de minister. zo'n vrijspraak kan leiden. De kwes tie zal dan ook vandaag, woensdag, in onze bestuursvergadering ter sprake komen teneinde tot een stand puntbepaling te komen". Aldus de adjunct-directeur van de vereniging, de heer L. Casteleyn. „Dit soort reclame zal beslist niet als gangbaar worden aanvaard", zo was het oordeel van mr. N. Drost, vice-voorzitter van het Genootschap voor Reclame. „Ik dacht dat het niet meer is geweest dan een grap. Een standpunt over dit soort reclame be drijven Nee, dat hebben we niet. Of dat nog komt, weet ik niet. Het lijkt me te onbelangrijk". „Dit hebben we nog nooit aan de hand gehad", is de reactie van de Contactcommissie Natuur- en Land schapsbescherming in Den Haag. „We sturen wel vliegtuigen de lucht in met reclame, maar van koeien, die we met reclame de wei insturen, daar hebben we hier nog nooit van gehoord. Misschien zijn er wel mensen die het prachtig vinden. Wij in ieder geval niet". Ir. C. van Schendel, directeur-ge neraal van de N.C.B. te Tilburg: „Nee, ik dacht niet dat we blü moe ten zijn met deze vrijspraak. Maar van de andere kant zie ik niet dat onze weldenkende boeren nu de baan vrij zouden zien voor reclame lopen door koeien. Een echte boer zal zo zijn dieren niet misbruiken, lijkt me". (ADVERTENTIE) IN ISRAEL zijn twintig mensen ge arresteerd, beschuldigd van spionage. Vanuit een bunker in El Arisj, in het noorden van de Sinaiwoestijn werden gegevens door de groep naar Egypte geseind. Bij de westelijke Jor- daanoever heeft een grenspatrouille vijf Arabische infiltranten neerge schoten in een vuurgevecht VIER touringcarondernemingen, de EVAG uit Vlaardingen, de Gelder- sche Tramwegen te Doetinchem, Maarse en Kroon te Aalsmeer en Meij's Touringcars te Amsterdam, gaan onder de naam „Coach Group Holland" buitenlandse toeristen naar ons land gidsen. VMF, Verenigde Machine fabrieken- Stork en Werkspoor, gaat voor een Joegoslavische rederij voor een be drag tussen de 10 en 20 miljoen gul den bouwen aan 6 Unity-schepen. MIKIS THEODORAKIS wacht nog steeds tevergeefs op verlof van de Griekse kolonelsregering om in het buitenland, o.a. in Nederland, concer ten te geven. HANS VAN Z., de 25-jarige Utrech ter, die reeds drie moorden heeft be kend, blijft zeer zwijgzaam. Aan de hand van waardevolle tips heeft men Van Z. tot verdere bekentenissen trachten te verleiden over vele on opgeloste moordzaken. DE TURKSE politie heeft in een wijk van Istanbul vijf Perzen en een Zweed aangehouden voor het ver valsen van paspoorten, visa, verblijfs vergunningen en rijbewijzen. DE BIAFRANEN schijnen werkelijk, zoals zij ai sinds zondag via radio- Biafra laten weten, enige vorderin gen te maken. De streek Enugu ig door de Biafranen afgesneden vai» de rest van Nigeria De universiteits stad Nsoekka is heroverd.

de Stem | 1968 | | pagina 9