Fel boek schokt Y.S. troeven Weer DOI V.S. Rijkswegenplan 196 deze week openbaai in groeven Speels Spele; Patroi. Herman Klaassen wacht op geld voor kunsthand Oplichter van geestelijken aangehouden Vragen over sluiting van meubelfabriek Samenwerking vereiste in bejaardenzorg Vrijwilligers naar Sicilië vertrokken Twee nieuwe scholen in Terneuzen Beernink zal Haagse raad advies vragen Boze dienstplichtigen sturen telegram Schoenfabriek in Kaatsheuvel verhoogt produktie Amerika moreel medeschuldig aan moord op joden" Zware schuld' Carmiggelt Ella In't gehoor Cheops etceteraaaaa Bécaud '67 Drie doden bij rassenrellen Verkeer ssituatiei te Hoogerheide wordt bekeken W. P. de Nooijer I. R. v. Dam St.-Liduina-ziekenhuis te Hulst MENTRIX Politie houdt opruiming in Brabantse onderwereld Droog 108e JAARGANG DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 (Van een correspondent) ARNHEM De 19-jarige Herman Klaassen uit Huissen, die vorige week naar Moskou reisde in de hoop er de prothese op de plaats van zijn afgeklemde linkerhand te laten ver vangen door een echte, is gisteren onverwacht naar huis teruggekeerd. De Russische artsen hebben hem verteld, dat handtransplantaties nog in een experimenteel stadium ver keren; zeker bij een buitenlander willen ze nog geen ingreep verrich ten,. Wel, zo bleek al uit het telegram dat Herman begin deze week ver zond, kan hij een zeer moderne elek tronische prothese krijgen. De tolk van het Russische reis bureau Intourist heeft hem duidelijk gemaakt dat hij daarvoor elk moment kan terugkomen, als er maar eerst geld op tafel wordt gelegd; een be drag van 300 dollar. „Ik ga zo gauw mogelijk terug," zei Herman gisteravond, „liefst bin nen een maand". HEERLEN (ANP) De Heerlen- se politie heeft de 23-jarige gesehei- der M. A. uit Heerlen aangehouden, die de laatste maanden van twaalf verschillende parochiegeestelijken ruim 500 gulden heeft weten los te krijgen. In vijf andere gevallen mislukten zijn pogingen. De man, die al geruime tijd werk loos is, bediende zich van valse na men en gaf steeds een adres op dat in de betreffende parochie was ge legen. Om geld te krijgen diste hij allerlei verhalen op. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer ledenleden Maenen en Boot (KVP) hebben de minister van sociale zaken en volksgezondheid schriftelijke vra gen gesteld over het „bankroet" van de meubelfabriek W. F. Osterop in Roermond, als gevolg waarvan voor 115 werknemers ontslag moest wor den gevraagd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Tal van psychisch gestoorde bejaarden worden op een verkeerde plaats verzorgd en ver pleegd. Aldus het rapport „de bejaarden patiënten in de psychiatrische zie kenhuizen", waarin de resultaten van een onderzoek in 38 van de 38 psychiatrische ziekenhuizen in ons land worden weergegeven. In het rapport wordt aangedrongen op meer samenwerking tussen de in stituten, die zich voor de bejaarden inzetten. SCHIPHOL (A.N.P.) Zes jeug dige Nederlandse vrijwilligers zijn van Schiphol via Rome naar het door aardbevingen geteisterde Sici lië vertrokken. Zij zullen er één tot twee maan den in teams van de internationale hulpdienst „Service Civil Internatio nal", geprefabriceerde huizen bou wen ten behoeve van de ongeveer 150.000 daklozen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Toen deken J. van Mechelen gistermiddag het podium betrad in de hal van de nieuwe katho lieke school aan de Schuberthof in Terneuzen, staken de tien jongens en meisjes al de letters omhoog, die met z'n tienen de naam „De Zeemeeuw- onthulden, de naam van de school. Ze waren er iets te vroeg mee, maar het gaf wel iets weer van de voortvarend heid van de stichting katholiek school bestuur Terneuzen, die zich gisteren voor het eerst in het openbaar pre senteerde. De voorzitter van de stichting, de heer F. Kosters vertelde voor de of ficiële opening van „De Zeemeeuw" en van „De Paddestoel" (de kleuter school) iets over de plannen van de stichting. Het is de bedoeling dat te zijner tijd eveneens zes-klassige lage re scholen en twee-klassige kleuter scholen zullen worden gebouwd in plan Noord, in het plan Zeldenrust en in het plan Oudevaart. Deken Van Mechelen wees op de nieuwe stijl in de naamgeving. Hij vond „De Zeemeeuw" 'n frisse naam, die goed past bij zonnige en blijde jeugd. De voorzitter van het oudercomité, de heer C. Jacobs, roemde de uitste kende verstandhouding die er bestaat met schoolbestuur en docenten. Het hoofd van de lagere school, de heer J. Kerckhaert, sprak mede na mens zuster Francesco, het hoofd van de kleuterschool, een woord van dank voor de fraaie ruimte, die jeugd en onderwijskrachten is aangeboden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Mnister Beernink (binnenlandse zaken) zal de gemeen teraad van Den Haag inspraak ver lenen bij de benoeming van een nieuwe burgemeester. Minister Beer nink zelf, meent dat de geschikt heid voor dit ambt moet prevaleren boven de politieke kleur van de kan didaat. UTRECHT (A.N.P.) Het hoofd bestuur van de Vereniging van Dienstplichtige militairen heeft een telegram gezonden aan de minister van Defensie, waarin het verontrus ting en verontwaardiging uitspreekt over het weren van het „Politiek Jongerencontact" binnen kazernes. Het stelt zich op het standpunt dat politieke discussies, die het neutrale karakter van de strijdkrachten uit drukkelijk niet schaden, mogelijk moeten zijn. (Van een onzer verslaggevers) KAATSHEUVEL Bij alle be richten over een minder rooskleuri ge situatie ook in de schoen- .en le derindustrie, is er nu een gekomen over produktieverhoging. De Diana Schoenfabriek n.v. te Kaatsheuvel, e envan de grootste gespecialiseerde schoenfabrieken op het gebied van tienerschoeisel, die momenteel een produktie heeft van 12.000 paar per week, heeft in de loop van vorig jaar een technische reorganisatie doorge voerd, die nu leidt tot een verhoging van de produkie tot 16.000 paar per week. Daarmee is een maximale dag- produktie van 4.000 bereikt. De Dia- na-schoenfabriek te Kaatsheuvel heeft tans 200 man personeel. NEW YORK (DPA) Een Ame rikaans boek, dat de morele mede schuldigheid van de regering-Roose velt aan de uitroeiing van de joden- in de tweede wereidoorlog wil aan tonen, schijnt ds literaire sensatie op de Newyorkse boekenmarkt van dit voorjaar te zullen worden. Het is geen gemakkelijk geschreven boek voor het grote publiek, maar de weergave van en commentaar op of ficiële documenten over de Ameri kaanse politiek ten aanzien van de joden in de tweede wereldoorlog. Vier weken voor de verschijning bij de Newyorkse uitgeverij Harper heeft het boek van de Amerikaan Arthur Morse „While six millions died" (terwijl er zes miljoen stier ven) dat de Amerikaanse overheid onverschillig voor het lot van dt door 't nationaal-socialisme vervolg de joden verwijt, al een levendige politieke discussie gewekt. De uit Duitsland afkomstige joodse publicist Kurt Grossmann, een van de deelnemers aan 't toenmalige red dingswerk ten behoeve van de Eu ropese joden, ondernam in een in het Duitstalige Newyorkse weekblad Der Aufbau gepubliceerde bespreking van het boek van Morse niets om de regering-Roosevelt van die smaad te zuiveren. Naar de mening van Grossmann is het boek een aanklacht en een waarschuwing aan het adres van de verantwoordelijken om nimmer meer de doelmatigheid boven de mense lijkheid te stellen. Onder de kop „Amerika's zware schuld" schrijft Grossmann dat de onthullingen van Morse niet de eerste, maar wel de volledigste aanklacht vormen tegen het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken, dat door „domheid, onverschilligheid en zelfs door sabo tage de nazi-moordenaars de facto heeft geholpen". Morse heeft in zijn boek documen ten van het Joodse Wereldcongres, nagelaten papieren van Henry Mor- genthau en stukken van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken, verwerkt. Het boek bevat het verwijt dat het State Department, on danks concrete en geloofwaardige be richten over de door de nazi's voor genomen uitroeiing van de joden, de immigratie van ioden onzorgvuldig en traag heeft behandeld. Het Ame rikaanse ministerie van oorlog zou hebben geweigerd luchtaanvallen op uitroeiingsinstallaties van concentra tiekampen te ondernemen, omdat dit geen „voor de oorlog belangrijke doe len" waren. Simon Carmiggelt op de plaat is een gevolg van de populariteit van Simon Carmiggelt op de t.v. Sinds deze schrijver in 1964 voor het eerst op de beeldbuis groot en klein vertelde over de kleine vreug den en verdrietigheden uit het le ven, kent praktisch heel Nederland hem. Daarvoor waren het hoofd zakelijke Paroollezers die regelma tig met genoegen zijn „Kronkels" lazen. De zes verhalen, die op een langspeelplaat zijn uitgebracht werden gekozen uit de verhalen die hij voor de t.v. heeft voorgedra gen. Op deze zes verhalen kreeg Simon Carmiggelt de meeste re acties. Maar het is niet alleen een selectie van de kijkers geworden, ook van de schrijver zelf. Want duidelijk komt zijn eigen voorkeur voor bepaalde onderwerpen naar voren: de rol die kinderen in ons leven spelen, de atmosfeer van Amsterdam waar Carmiggelt se dert 1943 woont, en zijn ontmoetin gen met bizarre mensen in Amster damse kroegen. Met een meester lijk gevoel voor humor tekent hij in de situaties zowel de tragische als de komische kant, waardoor de toehoorders niet anders dan stil glimlachen kan, zoals in „De Va kantie van Joop", „Taartje" en „Rolschaatsen". Ook in de andere verhalen „Avontuurtje", „Je lacht je wild" en „We leren 't nooit" klinkt de mildheid, waarmee Car miggelt de wereld bezit. Je moet deze plaat wel behandelen zoals je zijn boeken behandelt: een of twee keer beluisteren en dan een tijd wegleggen. Want anders gaat zelfs de grote Carmiggelt vervelen. Simon Carmiggelt leest 6 ver halen uit eigen werk (RCA- CAL -10130) De naam Ella Fitzgerald be hoeft nauwelijks nog enige uitleg. Voor het eerst zijn o: langs een aantal door haar gezongen psalmen en gospels op een elpee uitge bracht. Zoals op de hoes wordt vermeld was Ella Fitzgerald aan vankelijk zeer huiverig om deze liederen die nog nooit deel uitge maakt hebben van haar repertoire te zingen, omdat zij vreesde dat men haar zou verwijter dat ze wou proberen op Mahalia Jack son te lijken. Dit is beslist niet waar. Haar interpretatie lijkt noch op die van Mahalia Jackson noch op die van enige andere gospel zangeres. Met haar door de jazz- techniek tot in de uiterste nuan ces getrainde stem weet zij de even simpeie als lyrische hymnen een ontroerende melodieusiteit te geven Al in het eerste nummer, „Abide with me" doet haar geïnspireer de zangvoordracht veel verwach ten. Die verwachtingen werden tot en met het laatste lied op de keer zijde volledig beantwoord. Voor wie Ella Fitzgerald eens anders willen leren kennen dan als uit sluitend jazzvocaliste is deze elpee een boeiende aanwinst. Ons enige bezwaar richt zich niet tegen de zangeres, maar tegen de begelei dende arrangementen, die vaak wel erg in de „heilige sfeer" worden gezocht. Soms worden er een beet je te veel kloosterklokken geluid. BTighten te Corner Ella Fitz gerald (Capitol-stereo en mono - ST 2685) De Nederlandse zanger Bob Smit is vooral in trek bij onze zuider buren. Na als gevolg van een auto ongeval enkele weken uit de rou latie te zijn geweest, heeft hij zijn rentrée gemaakt in de muziekwe reld met een tweetal door hemzelf geschreven liedjes die bij de lief hebbers van dit genre zeker in de smaak zullen vallen. De teksten van „Ik kom naar je toe" en „Wan neer kom je weer" zijn weinig ori gineel. De muziek ligt gemakkelijk in het gehoor, wat het succes van deze zanger, die overigens een goe de stem heeft, wel grotendeels zal verklaren. Hij wordt begeleid door het Duke City Sextet o.l.v. Jan Bijlaart. (Negram DS 1268). Peter Orloff geniet in Duitsland een zekere bekendheid. Zolang hij echter liedjes blijft zingen als City girl en Hey tweenie zal het succes in Nederland voor hem wel uit blijven. (Cornet C-3045). Kenny O'Dell is een zanger met, mogelijkheden. Deze worden in zijn nieuwste single, waarop de nummers Beautiful People en Flo wer Girl staan, bepaald niet be,- nut. Liedjes die niet uitkomen bo ven de middelmaat die dagelijks op de markt gebracht wordt. (Delta DS-2001). Gilbert Bécaud De eersteling van de Nederland se folkgroep „Cheops" debuut in het tv-program Rodeo is een „koningskindje". Op de single staan twee composities van de lei der van de groep, Wim J. Smit. Het eerste „Tovenaar" is een door de hele groep drie meisjes en drie jongens gezongen moralise rend sprookje. Het tweede, een poëtische ode van Wim zelf aan „Marijke". Het is jammer dat er niet meer aandacht besteed is aan de kwaliteit van de opname. Voor het overige willen we „Cheops" fe liciteren met dit plaatje. We ho pen dat nummer twee niet te lang op zich zal laten wachten. (CNR UH 9946). De „Ivy League" heeft met „In the not too distant future" een aardige hit op de draaitafels ge bracht. De achterkant „Thank you for loving me" is niet om over naar huis te schrijven. (Pye 7N 17386). Nancy Sinatra geeft het niet op. Samen met Lee Hazlewood heeft zij „Lady Bird" en „Sand" allebei composities van Lee op de plaat gezet. Beide nummers zouden wij willen kwalificeren als zeer preten tieloos muzikaal amusement. (Ne gram R 0629). De meeste twieners zullen „Day Dream Believer" van Monkees ken nen. Dat de single een achterkant heeft die niet des Monkees is, zal niet iedereen weten. Het is num mer „Goin' Down", waaruit blijkt dat de Monkees verwoede jazz liefhebbers zijn. (RCA Victor 66- 1012). De jonge Ierse folksinger David McWilliams wordt door ingewijden wel de „ontdekking van 1967" ge noemd. David schrijft sterke poëti sche teksten, die hij op minstreel achtige wijze zingt. Twee goede voorbeelden van Davids kunnen zijn „Days of Pearly Spencer" en „Harlem Lady". (Negram Ang. 10.018). „Liedjes die het leven zelf schreef" zingt Gilbert Bécaud met het orkest van Raymond Bernard op de langspeelplaat „Bécaud 67". Het zijn hoogtepunten van de Fran se chansons; sublieme stukjes poë zie met een verbluffende muzikali teit aan de toehoorder overgebracht zoals „Le petit prince est revenu", geïnspireerd op het beek van An- toine de Saint-Exupéry, en „Le petit oiseau de toutes les couleurs" Alle facetten van het menselijke leven komen in Bécauds chansons naar voren: het dagdromen over onbereikbaar geluk, de eenzaam heid, de milde herinneringen aan dingen die voorbij zijn, protest van een kleine ondergeschikte tegen de neerbuigendheid van zijn direc teur, het afscheid van het vrijge- zellenleven. Bécaud is een humo rist in de zuivere betekenis van dat woord. Tragiek en komedie vloeien in zijn scheppingen door heen. Soms wordt de komedie tot klucht, zoals in de parodie op Don Juan, die verhaalt hoe deze grote vrouwenveroveraar tenslotte sterft in zijn bed! De chan sons op deze elpee doen ons al weer met verwachting uitzien naar de volgende. Bécaud '67 - Gilbert Bécaud be geleid door orkest o.l.v Raymond Bernard (EM1-SME 74207). ORANGEBURG (Z.-Carolina) (A. F.P.) Gisteravond zijn in Orange burg zeker drie negerstudenten om het leven gekomen en een vijftigtal studenten gewond tijdens betogingen waarbij geschoten werd tussen politie en studenten, die op de ter reinen van de staatsuniversiteit van Zuid-Carolina betoogden. De toe stand van een politieagent, die een kogel in het hoofd kreeg, was ern stig. n door de Het rodelen heeft de weerson digheden niet mee. Na s van donderdagmorgen moesten", teren de wedstrijden opnieuw woij) afgelast wegens slechte weersgi heid. Vanavond zal de jury sen of de wedstrijden dan geh kunnen worden. In groep A van het Olympisch,] hockeytoernooi heeft wereldkampj, Rusland een eclatante 102 overt ning geboekt op het sterke Arn^ In dezelfde groep versloeg 1 West-Duitsland met krappe 54. De wedstrijd tussen Ro en Frankrijk in groep B eindigt' een ruime 73 zege voor de i menen. (Van een onzer verslaggever!) HOOGERHEIDE —Op het bureau te Hoogerheide zal a.s. i dag worden gesproken over i ring van een aantal verkeerssitg op de nieuwe provinciale wegl Hoogerheide. Het is namelijk zo y op een aantal punten de verkeersborden de weggebru een onduidelijk beeld geven wijze waarop gehandeld dient r worden. Op deze vergadering zijn i enkele ambtenaren van provi waterstaat uit Bergen op Den Bosch, adjudant J. commandant van de verkeers, van de rijkspolitie uit Breda e kele mensen van de rijk van de groep Hoogerheide- Het zal overigens niet zo h makkelijk zijn om een afdoende lossing voor alle problemen teii den. De moeilijkheid is nam: dat naast de nieuwe provinciate een andere weg ligt, die voor! plaatselijke verkeer nogal vaa i lang is. Bovendien moet er ij plaatsen van verkeersborden i ning worden gehouden met tal zakelijke belangen van inwoneal Heden overleed zacht en kalm in het Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam, tengevolge van 'n droe vig ongeval, onze lieve, man, vader en behuwd- vader, de heer ADRIAAN CONSTANTE in de leeftijd van 57 jaarj en ruim vier maanden. 's-Heer-Arendskerke: J. Mollekoote- IJzerman Heinkenszand: Aug. Constant W. Constant- Mallekoote Eindhoven: H. Wirtz-Constant Jac. J. Witz Nieuwdorp: C. Mollekoote L. Mallekoote- Goedegebure 's-Heer-Arendskerke M. Mallekoote G. Mallekoote- de Blauwe Neven en nichten. Heinkenszand, 9 febru ari 1968. Dorpsstraat 40. De begrafenis zal plaats vinden op dinsdag 13 februari a.s. op de alge mene begraafplaats te Heinkenszand. Vertrek van het sterfhuis om 13.00 uur. Ondertrouwd LIA SCHOONE en HENK WILLEMS Kerkelijke huwelijksinzegening 16 februari te 11 uur, Maria Boodschap te Zegge. Gelegenheid tot feliciteren van 15.3017.00 uur in Parochiehuis „de Nieuwenbergh" te Zegge. Op 12 februari a.s. hopen mijn geliefde ouders E. de Vos en M. de Vos-de Letter hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren. Koewacht, Emmabaan 34. Kosteloos. Het faillisse ment van O. J. E. van Damme, Emmabaan 22a, Koewacht, is opgeheven wegens gebrek aan baten. De curator, Mr. E. N. J. H. de Rechter, Steenstraat 35, Hulst Openbare verkoping NOTARIS te HEINKENSZAND zal op vrijdag 23 februari 1968, des middags 2 uur in het Dorpshuis te Nisse ten verzoeke van de gemeente Nisse in het openbaar verkopen: HET WOONHUIS en erf te Nisse, Wilhelmi- nastraat 24, groot 3 aren, 80 centiaren. In eigen gebruik te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen, be houdens toestemming van b. en w. Het pand is niet voor zo merwoning bestemd. Kijkdag: vrijdag 23 febru ari van 10-12 uur. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van genoemde notaris. Heden overleed zacht eni in het Wilhelmina-gast-[ huis te Amsterdam, ten-j gevolge van een droevig ongeval, onze lieve man, vader, en behuwdvader, de heer ADRIAAN CONSTANT) in de leeftijd van 57 jaar en ruim vier maanden.' Heinkenszand: J. Constant- Mallekoote Kloetinge: A. Hoogstrate- Constant A. I. J. Hoogstrate Heinkenszand: W. Constant en verloofde J. Constant. Heinkenszand, 9 febr. Dorpsstraat 40. De begrafenis zal plaats vinden op dinsdag 13; februari a.s. op de alge- Imene begraafplaats tel Heinkenszand. Vertrek! i uit het sterfhuis o 13.00 uur. (Kosteloos). Bij exploit van ondergetekende, Mar- tinus Degen, deurwaarder bij de Arr. Rechtbank te Breda, wonende te Breda, Zaanmarkstraat 18, d.d. 9 februari 1968, is ten ver zoeke van Franciscus van Dongen, wonende te Bre da, aan zijn echtgenote Huibertje Albarta Soeters, zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de 11 grosse van een vonnis op 30 januari 1968 door de Arr.Rechtbank te Breda gewezen en waarbij onder meer tussen partijen echt scheiding is uitgesproken met gelijktijdige oproeping, van H. A. Soeters voor noemd om op vrijdag 1 maart 1968, des voorm. te 11 uur, te verschijnen in Raadkamer van de Arr. Rechtbank te Breda, ge houden wordende in het Paleis van Justitie aan de Kloosterlaan 46 te Breda, teneinde te worden ge hoord omtrent de voorzie ning in de voogdij en toe ziende voogdij over der partijen minderjarig kind. M. Degen, deurwaarder. WOONHUIZEN TE HULST Heden overleed, zacht 4 en kalm in het Wilhel- I mina-gasthuis te Am-I, sterdam tengevolge vang een droevig ongeval, 8 onze mede-firmant de f heer ADRIAAN CONSTANT. Firma C. Constant. Heinkenszand, 9 febru ari 1968. NOTARIS te HULST zal op woensdag 21 febru ari a.s. des namiddags om 4 uur in het Bioscoop- en Concertgebouw „De ko ning van Engeland" ten verzoeke van zijn princi palen teneinde uit onver deeldheid te geraken. publiek verkopen: 1. HET WOONHUIS met garage, erf en tuin, staande en gelegen te Hulst, Poorterslaan 31, ka daster gemeente Hulst Sec tie B nr. 1650 groot 2.64 aren, in huur bij de heer A. Langenhorst voor f 100,- p. m. bij vooruitbetaling. 2. HET WOONHUIS met garage, erf en tuin, staande en gelegen te Hulst, van Dortmontlaan 18, kad. gemeente Hulst Sectie B nummer 1645 gr. 1.66 are. In huur bij de heer J. Raas voor f 105,- p. m. bij voor uitbetaling. Aanvaarding in genot van de huur vanaf de be taling van de koopsom uiterlijk op 21 maart a.s. Betaling onkosten binnen 6 dagen. Bezichtiging op donderdag 15 februari des avonds van 19 tot 21 uur en dinsdag 20 februari a.s. des middags van 2 tot 4 uur. Verdere inlichtingen ten kantore van de notaris, voornoemd, tel. 01140-2821 DANKBETUIGING Daar 't ons niet mogelijk is om een ieder pel soonlijk te danken voor de blijken van deelie-l ming, die wij mochten ondervinden bij 't ores lijden van mijn lieve man en zorgzame i en opa EDUARD ROBIJN betuigen wij langs deze weg onze welgemeaiii en hartelijke dank. M. C. J. Robijn-Kalle F. Robijn-de Vilder Renata en Wendy IJzendijke, februari 1968 Nassaustraat 7 In het komt binnenkort vacant de functie van VOOR HET VERPLEGEND PERSONEEL Van haar wordt verwacht dat zij de alge mene leiding van de verpleegstersflat op zich neemt en daarin een prettige sfeer weet te scheppen. Zij wordt in haar taak bijgestaan door een hoofd van de huishouding met assistente, terwijl er tevens een nauwe samenwerking bestaat met het hoofd van de oplei ding en de adjunct-directrice Gedacht wordt aan een persoonlijkheid met een j| ruime sociaal-culturele belangstelling. Sollicitaties aan de geneesheer-directeur. 5 km. Noord-West van Breda hemelhuizen (6 kamers) welke met Rijkspremie worden gebouwd. zeer ruime woonkamer (8.46 x 3.80 m.) royale keuken met ruimte voor wasautomaat koelkast enz. 3 slaapkamers waarvan 1 met balcon badkamer met ligbad en 2e toilet op 2e verdieping grote kamer met dakkapel en hobbykamertje, eveneens met dakkapel Koopsommen vanaf fl. 41.700.- k.k. De door het Rijk te verstrekken bijdragen zu"en de kopers ten goede komen. Benodigd eigen geld ca. 5200f KOK MAKELAARDIJ N.V' Sophiastraat 20a - Breda - 01600-444 buiten kantooruren 01600-46514 of 01608-3245. Uitgave N.V. Uitg. Mij. Directeur i Dr. W. A. J. HoofdredacteurL. Leijen Redactieraad J M. A. C. C. J. van Hoofegem, mrj J. M. Mes, P. V. M. L. J. v. 't Westende. BureauBreda Reig tel. 22341 (7 lijnen) Postgii Bureau voor de Zeeuwse MY THO (Zuid Vietnam) - dreigende loop van een mat geweer, geïnstalleerd in een copter, boven de door geve zwaar verwoeste stad. (Van onze corresponded DEN BOSCH. De Bossch tie heeft een grote „opruiminj houden in de Brabantse onder In totaal werden twaalf arn verricht. De belangrijkste ari betrof de vermoedelijke daders overval op de Sligro-grossierdf Den Bosch, die op 1 februari had. De 39-jarige M. E. V. hee volledige bekentenis afgelegd, jarige L. van O., eveneens uit Bosch, blijft echter ontkenner danks het feit dat juist in zijn het grootste gedeelte van de teruggevonden. De politie kwa beide daders op het spoor da talrijke tips en dank zij het signalement, dat de neergeslage drijfsleider, de heer J. v. d. Ve kunnen geven. De mannen v vandaag aan de officier van jj voorgeleid. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Op 16 februa het ontwerp rijkswegenplan openbaar worden. Het is al aa deputeerden van verschillende vincies toegezonden. Minister Verkeer en Waterstaat Bakker de dit zaterdag mee in de rede hield bij de opening van de bedrlifsautomobielententoonstelj in Amsterdam. Weersverwachting, meegedei door het K.N.M.I. geldig vanavond: Droog, ondanks veel bewolki) «gewisseld door opklaring* Matige oostelijke wind. Dezelf of iets lagere temperaturen. (rPn onder 17.45 uur, op 8.01 ui Maan op 15.12 uur, onder 7.11 /A0ff?lnformatiedienst K.N.A /A.N.W.B.: 070-8143 91. We ge informatiedienst Belgie. 093 13 38 555' rijdend in Bel)

de Stem | 1968 | | pagina 20