vele stel/ Mer Overleg industrialisatie van Voorne-Putten ROTTERDAMSE HAVENPARTNERS HOUDEN ZICH OP DE VLAKTE De brug nadert zijn plaats Fokkerij warm- bloedpaarden wordt verbeterd Weigeren bloedproef is argument tegen verdachte ilex 7 Hovestadt avan ARAVANS Vrijheid ;n in 3 maanden »ueel centrum :RANCKEN" Politierechter Middelburg V Let op! t is 6 voor lente Rath DoqdeSieefver j Hendrik Kayser werd 103 jaar GASTARBEIDER Kathedraal in Breda sluit op 1 april Geen priesterraad in bisdom Breda Onelegant Adres Rotterdam wil goede partner zijn PAS OPGERICHTE VERENIGING STELT ZICH TEN DOEL In Bergen op Zoom Overleg tussen besturen van ziekenhuizen komt op gang Kind liep tegen anto 22 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 10 FEBRUARI 1968 SF BREDA/MIDDELBURG Partners in het Overlegorgaan Zee havenontwikkeling Zuid-West-Nederland houden zich duidelijk op de vlakte met betrekking tot de verklaring van burgemeester J. Thomassen van Rotterdam dat de discussie over de mogelijke in dustrialisatie van het woon- en recreatiegebied Voorne-Putten op nieuw in discussie gebracht moet worden. Geen van de partners heeft er blijkbaar behoefte aan om de sfeer van vertrouwen die in het overlegorgaan heerst met kritische reacties te bederven. JSSENS l 360 x 190. geveerde as. ielen. EL. 01100 - 5065 - 7596 Buiten de kring van het overleg orgaan mag op verschillende fronten worden gerekend op flink verzet te gen de industrialisatie van Voorne Putten. Uit de kring van het provinciaal bestuur van Noord-Brabant kon geen commentaar worden verkregen. Me degedeeld werd alleen dat Brabant de ontwikkeling in het standpunt van Rotterdam over Voorne Putten met kritische aandacht zal volgen. zonder boeken en zonder |ing zo spoedig mogelijk. 9 - Breda - tel. 01600-339» (ADVERTENTIE) pdel) 3-7, tel. 08800-28456. - 30, tel. 04700 - 16841 tg vrijblijvend onze ge- [lijkingen voor de ver ting. Wendt u tot uw plaatselijke Dimplex Importeur Nerim N.V., tel. 01850-42311, voor 74//I |\NX Nog 6 weken. Dan begint het lieve B leventje weer. 't Kwetteren en f win keleren. 't Uitbotten en bloeien. Dan is 't lente! Wat doet u 2 Nu de I wipter wegsturen! Uit uw huis ban nen! Met stralend nieuw behang in fixa-color kwaliteit. Van Rath I Doodeheefver. Uw vakman heeft de nieuwe R&D-Staalboeken 1968 ol klaarliggen. Bekijk 't. Kies het behang van uw stoutste lente dromen. Dan bent u straks 't voor-. jaar vóór als 't komt. En komen I doet het! ontwerpers en fabrikanten van behang pi kwartsbuizen) voor snelle, I(boven commode, in badkamer, ■98,-), wandmodel (68,-); deze Rum reflector - blijvend bestand 14 -617, Groede (01171)-258 |15 13 lel). (Van onze correspondente) TERNEUZEN Terneuzens oud ste inwoner, Hendrik Kayser vierde f„'eren 'n rusthuis Scheldeoord zijn 103e verjaardag. De lieer Kayser bezit een voor zijn hoge ouderdom benijdenswaardige gezondheid. Hij is jrog steeds een verwoed sigarenro ken en maakt nog dagelijks een Wandeling. Hij vierde het feest met zijn twee broers Piet (97) en Kees (88), en »et neven en nichten De heer Kay ser is wel gehuwd geweest, doch hij ,,eft geen kinderen. Hij woont sinds elf jaar in Scheldeoord. Burgemees- ter en mevrouw J. Aschoff - Stier man behoorden tot de zelen die ge luk kwamen wensen. Bij de stapel post was ook een telegram van de I commissaris der koningin mr. J. I van Aartsen. DE TWEE „NEEFJES" die de Haagse Politie maandag heeft aangehou- den omdat zij bij een postorderbe- i riJi 300 Horloges ter waarde van l. 30.000 hadden ontvreemd, blij- ken nog zeker tien inbraken te hebben gepleegd. MINISTER KLOMPé zal van 10 tot 18 februari 1968 de Olympische winterspelen te Grenoble bijwo nen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Het weigeren van de bloedproef leg ik uit als een argument tegen de verdach te." Dit stelde donderdag de poli tierechter te Middelburg, mr. P. van Empel in de zaak tegen een groothandelaar uit Goes. De man, die het wijselijker had ge vonden zijn bloed niet op het alco holgehalte te laten onderzoeken, stond terecht omdat hij in zijn woon plaats in een auto had gereden ter wijl hij, door teveel drank, daarvoor niet meer bekwaam was. De politie zag, dat hij rijdend over de Oostsingel een scherpe bocht ge woon negeerde en bijna tegen een verkeersbord „opklapte". De officier, mr. P. Roscam-Abbing, eiste voor dit feit het volle pond: veertig dagen onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Vooral dat jaar ontzegging zou voor de verdachte hard aankomen, zo betoogde hij zelf. Zonder auto zou hij zijn bedrijf niet kunnen voort zetten en deswege niet aan de kost kunnen komen. Voor dat laatste argument toonde mr. Van Empel begrip. Het vonnis luidde: een week onvoorwaardelijke gevangenisstraf, negen maanden ont zegging waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Een schilder uit Souburg was, on der invloed, met zijn auto tegen een afrastering gereden. Ook tegen hem werd veertien dagen gevangenis straf en een jaar ontzegging geëist. Mr. Van Empel maakte er een week van terwijl hij de ontzegging, even eens wegens bezwaarlijk kunnen missen van zijn auto, werd geredu ceerd tot liegen maanden waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Het: „Ik had niet veel gedronken", van een slotenmaker uit Kelsenkir- chen, maakte op mr. Van Empel niet veel indruk. Een bloedproef had een alcoholgehalte van 1,72 aangewezen terwijl, zo onderwees hem de rech ter, bij een gehalte van 0,50 tot 0,80 al van beïnvloeding van organismen sprake is, Zijn slingerend rijden was de politie in Middelburg al opgeval len. Het gelukte echter eerst in Vlis- singen om hem tot stilstand te bren gen. De officier merkte in zijn requisi toir op, dat hij de Duitse gastarbei ders zeker hun pleziertje gunde, maar dat men in een geval als dit de auto beter kon laten voor wat hij was. Hij eiste hetzelfde zware „tarief", dat deze donderdag bleek te gelden: veertien dagen onvoorwaardelijke gevangenisstraf en een jaar ontzeg ging van de rijbev. egdheid. Het von nis luidde één week en een jaar ont zegging. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het eerste deel van Europa's grootste draai brug werd gistermiddag rond vier uur de sluis bij Terneuzen bin nengevaren. De brug zal worden gelegd over het kanaal Gent-Ter- neuzen bij Sas van Gent. Pat laat in de avond konden de elevator- bakken, die het stalen gevaarte torsten, worden geschud, waarna de tocht richting Sas van Gent werd voortgezet. Als het brugdeel op de plaats van bestemming zal zijn aangeko men keren de elevatorbakken te rug naac Kinderdijfk, waar de brug is vervaardigd bij de N.V. F. Kloos en Zonen Werkplaats. Men hoopt op 19 februari het tweede gedeelte van de brug naar Terneuzen gesleept te hebben. bestuur, dat het eiland Voorne Putten voor landbouw, recreatie en woonge bied moet worden gereserveerd. Deze commissie is van oordeel, dat alvorens een beslissing, wordt genomen over een vergroting van de thans in uit voering zijnde Maasvlakte met 800 ha (le fase tot 1980), nadere bestude ring nodig zal zijn. Twee leden van de commissie zijn van mening, dat ook de positie van Voorne Putten hierbij betrokken dient te worden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Bisschop H. Ernst van Breda heeft besloten per 1 april 1968 de kathedrale kerk van Sint Barbara aan de Nieuwe Prinsenkade te Breda te laten sluiten. Ais streefdatum voor de opheffing van de parochie H. The- resia aan de Tramsingel in Breda wordt eveneens I april als streefda tum aangehouden. Tegelijkertijd zal pastoor J. C. Oomen met emeritaat gaan. Er is momenteel nog geen enkele beslissing genomen over een nieuwe bestemming van de kerkelijke ge bouwen met bijbehorende gronden. De bisschop is voornemens op zater dag 30 maart in een plechtigheid voor te gaan ter sluiting van de ka thedraal. Er is nog overleg gaande over de aanwijzing van een nieuwe parochiekerk tot kathedraal. Het is in principe mogelijk, dat een paro chiekerk buiten de stad Breda als zodanig zou worden aangewezen. Ten beslissing hierover zal spoedig vallen. BREDA (KNP) In het bisdom Breda wordt geen priesterraad opge richt. Men wil geen doublures, om dat reeds priesters in het pastoraal beraad zitting hebben samen met re ligieuzen en leken. Ook is geen duidelijke behoefte on der de priesters van het bisdom ge bleken aan 'n aparte instantie, waar in de bisschop met een vertegenwoor diging van de priesters in overleg treedt over vraagstukken, die het welzijn van de priesters betreffen. Daarom zal geen aparte commissie hiervoor in het leven worden geroe pen, maar zal gebruik gemaakt wor den van de bestaande kanalen, zoals persoonlijk contact met bisschop of vicarissen, de dekens, het pastoraal centrum en het kapittel. Indien dit wenselijk blijkt zullen echter nieu we initiatieven worden genomen ter behartiging van het welzijn van de priesters. Van de zijde van het provinciaal bestuur van Zeeland werd opgemerkt, dat elke partner in het zeehavenover- leg de volledige vrijheid bezit om zelfstandig onderzoekingen in te stel len. Niet vergeten mag worden, dat de zogenaamde „commissie-Van Aart sen" een overleg-orgaan is, dat slechts aanbevelingen aan de partners doet. Dit brengt uit de aard der zaak mee, dat die aanbevelingen in de gewone organen van de aan het overleg deel nemende partners zullen worden beoordeeld, aldus een woordvoerder. De gewone bestuurlijke bevoegdhe den blijven bij de gebruikelijke orga nen, zoals gemeenten, provincie e.d. berusten. Zo zal het rapport in alle vertegen woordigende lichamen van de part ners worden behandeld. Er is afge sproken dat de partners elkaar zo spoedig mogelijk na de behandeling van het rapport zullen inlichten. Ook Rotterdam zal dit doen. Dit geldt ook voor de studie-opdracht aan de drie Rotterdamse diensten m.b.t. Putten. In het algemeen zullen de partners de resultaten van alle eigen onderzoe kingen, welke in de ruimste zin met de zeehavenontwikkeling samenhan gen, elkaar in het overlegorgaan voor leggen. Dit is overigens al meermalen gebeurd, zo werd van Zeeuwse zijde betoogd. Mevrouw mr. Chr. de Ruijter-de Zeeuw, die namens Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland zitting heeft in het zeehavenoverleg voor Zuidwest Nederland, wenste geen commentaar te geven, Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland werken aan een pre advies over de nota van het overleg orgaan. Dit pre advies zal in een sta- tenzitting op 14 maart worden behan deld. Mevrouw De Ruijter-de Zeeuw vond het niet elegant tegenover de overige leden van het college van G.S. om haar standpunt over een kwestie als Voorne Putten nu reeds weer te geven. Interessant is dat de Staten van Zuid-Holland het industrieplan Be ningen, dat enige jaren geleden was opgenomen in het streekplan voor Voorne Putten, hebben afgewezen. Burgemeester jhr. T. van Eysinga van Hellevoetsluis en zijn collega mr. W. Sprenger van Oostvoorne spraken zich gisteravond desgevraagd uit te gen elke industrialisatie op Voorne Putten. Beiden zijn ook tegenstander van uitbreiding van de Maasvlakte in zuidelijke richting. Jhr. Van Eysinga: „Het wordt lang zaam maar zeker benard om hier te moeten leven", De uitlatingen van de burgemeester van Rotterdam noemde hij verontrustend. Mr. W. Sprenger achtte de indu- strialisatieplannen voor Voorne Put ten een ingreep in de bestaande struc tuur waarvan de noodzaak volstrekt niet is aangetoond. Mr. Sprenger was van mening dat eerst de mogelijk heden in West-Brabant en Zeeland benut moeten worden alvorens het woon- en recreatiegebied Voorne Put ten aan te tasten. De Vereniging tot Behoud van Na tuurmonumenten en de Stichting het Zuid-Hollandse Landschap, die te za- men het grootste deel van de duinen op Voorne in eigendom bezitten en deze beheren als natuurreservaat en recreatiegebied, hebben zich gisteren overigens met een adres tot de leden van de Rijnmondraad gewend om erop te wijzen, dat een eventuele maasvlakte 2 (rom.) de natuurweten schappelijke en recreatieve waarde van het duingebied van Voorne voor een groot deel teniet zou doen en dat dus allerminst van een „ongerept" blijven van het duingebied kan wor den gesproken. Ook zou aan het leef milieu van de Rotterdamse agglome ratie ernstige schade worden berok kend. Onder leden van de Rijnmondraad tenslotte is kritiek geuit op de visie van het rapport van het overlegor gaan over de toekomst van Voorne Putten. „Een groot aantal leden" gaf als reactie aan het dagelijks bestuur, dat zij de passage „Voorne Putten zal ongerept moeten blijven" niet verant woord vinden, omdat aan dit beleids oordeel geen voorbereidende studies ten grondslag liggen. Deze leden vin den het gewenst dat ook voor Voorne Putten studies worden verricht, die niet bij voorbaat de mogelijkheid van een haven- en industriële ontwikke ling uitsluiten. De „overige leden", al dus een mededeling van Rijnmond, verklaarden zich met de uitspraak over Voorne te kunnen verenigen. Deze opvattingen komen uit de di verse commissies van de Rijnmond raad. De commissie voor de ruimtelijke ordening steunt in overgrote meerder heid het standpunt van het dagelijks (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De stad die zich erop mag beroemen de grootste ha ven ter wereld te bezitten, zal in de komende decennia, waarin de zeehavenontwikkeling zich over ge heel zuidwest-Nederland gaat uit strekken, de rol van eerlijke en be scheiden partner blijven spelen. Rotterdam heeft het overlegorgaan van de „gouden delta" niet mede op de been geholpen, om straks de vetste brokken in de wacht te kun nen slepen. Rotterdams wensen zullen zelfs vrij gauwbevredigend zijn. Er wor den momenteel onderhandelingen gevoerd met een grote petroche mische industrie die zich in Euro poort óf in het havengebied van Antwerpen wil vestigen en een ter rein van honderd hectare nodig heeft. De betrokken industrie, waarvan de naam niet werd ge noemd, zal in de eerste jaren en kele honderden miljoenen investe ren. Rotterdam wil deze vis graag vangen, maar als dat lukt dan is de Maasstad op het punt van industrie terreinen „uitverkocht" en moet er worden omgezien naar andere ter reinen waar industrieën, die afge leid zijn van de basisindustrieën, kunnen worden gevestigd. Het is mogelijk dat daarbij het oog zal vallen op Voorne-Putten, met uit zondering van de duinenrij.... Dit zijn enkele conclusies die ge trokken kunnen worden na de ver gadering van de Rotterdamse raad, waarbij de nota van het overlegor gaan zeeontwikkeling zuidwest-Ne derland (hier steeds „het groene hoekje" genoemd) voor kennisge ving werd aangenomen. Het socialistische raadslid Laan suggereerde dat men in zuidwest- Nederland aan de goede wil van Rotterdam is gaan twijfelen door de dubbelhartige houding die ten opzichte van Voorne-Putten wordt- ingcnoinen. „Met geen enkel woord is die indruk gewekt", repliceerde de burgemeester. „Dat is pure fantasterij. Als Rotterdam een deel van Voorne-Putten voor de ves tiging van lichte industrie claimt, dan geschiedt dat bepaald niet ten detrimente van Zeeland, maar dan is het slechts terwille van een har monische nationale economische groei. Laat men dit in het Sloege- bied en in Terneuzen duidelijk verstaan. Rotterdam is een vol strekt openhartige en betrouwbare onderhandelingspartner." Burgemeester Thomassen maak te nog bekend, dat er zeer bin nenkort een nationaal zeehaven overlegorgaan zal worden ge ïnstalleerd. De commissaris der ko ningin in Zeeland, mr. J. van Aart sen en de burgemeester van Rot terdam zullen worden voorgedra gen voor een functie in de natio nale commissie voor de zeehaven ontwikkeling, de instantie die in nauwe samenwerlng tussen direct belanghebbenden en het rijk, vorm zal moeten geven aan wat vol gens het groene boekje, nog slechts „verkenningen van enkele aspec ten" zijn. Het overlegorgaan zal de minister van Verkeer en Waterstaat verzoeken een commissie in het le ven te roepen, die moet nagaan hoe de uitvoering van het project, dat door enkele Rotterdamse raads leden „het belangrijkste stuk plan ning dan ooit in Nederland tot stand kwam" werd genoemd, teeh- ning dat ooit in Nederland tot antwoord mogelijk kan worden ge maakt. (Van onze correspondent) GOES. Tijdens een door de af deling Zeeland-Brabant van het V.L-N. in Goes georganiseerde verga dering, is besloten tot oprichting van een vereniging van warmbloedpaar- deliefhebbers. Het doel van de ver eniging zal zijn, voorstellen te doen en plannen uit te werken die leiden tot verbetering van de warmbloed fokkerij in Zeeland. De rijksveeteelt- voorlichtingsdienst verleent voor de begintijd de nodige medewerking. Er kwamen tijdens de vergadering al twintig aanmeldingen voor het lid maatschap binnen. De nieuwe organisatie zal zich om te beginnen gaan bezighouden met een onderzoek naar de gewenste fok- richting. Hierover had de heer A. Punt, voorzitter van de afd. Brabant- Zeeland van het V.L.N. al het nodige opgemerkt, dat later nog werd aan gevuld door de landelijk secretaris van het V.L.N-, de heer A. J. Ver mont. De heer Punt zei o.a., dat de paar- defokkerij zich de laatste tijd steeds sterker richt op de toevoeging van meer blovd. Dit kwam o.m. duidelijk tot uiting op de laatste hengstenkeu ring in Utrecht waar het zwaardere Groninger type bijna niet meer aan bod kwam. Het lichtere Gelderse ty pe vertoont tegenwoordig 3 richtin gen: klassiek-, tuigpaard- en rij paardtype. De meeste belangstelling gaat tegenwoordig uit naar het rij paardtype. Voorts wees de voorzitter op het belang van een goede dekhengst, vooral ook om tot de gewenste fok- richting te komen. De heer A. J. Vermont hield een inleiding over de ontwikkeling van de warmbloedpaardefokkerij. Vroeger was deze fokkerij gericht op het fok ken van goede werkpaarden. Men onderscheidde 2 typen: het Groninger type, vrij zwaar gebouwd, voorname lijk als werkpaard en het lichtere Gelderse type tevens als cavalerie- en zadelpaard. Door de mechanisatie in de landbouw is het fokkerijpatroon vrij sterk veranderd en meer gericht op het lichtere rijpaardtype. De vergadering werd gevraagd hoe zij dacht over de warmbloedpaarde fokkerij. Hieruit kwamen een aantal belang rijke punten naar voren. Het aantal te dekken merries is gering in Zee land en bedraagt ongeveer 1000. De ze merries zijn te verdelen in ver schillende fokrichtingen. Tegenwoor- dig bestaat ook hier een sterkere ten dens naar meer „bloedfokkerij". Het zal echter onmogelijk zijn om voor iedere fokinriehting een hengst te exploiteren. Aangezien het tot nu toe niet mo gelijk was om in Zeeland zelf een goed rijpaard te kopen verdient het aanbeveling op deze moderne fokin riehting de meeste nadruk te leggen. Toch zal ook getracht moeten worden aan de wensen van fokkers die een andere richting nastreven te voldoen. Er blijven 2 mogelijkheden over: 1. geen hengst meer exploiteren in Zeeland; 2. voor gezamenlijke rske: ning in de provincie een hengst uau- den voor de meest gevraagde cjk- richting. Voor de andere fokric tjn- gen zou dan een afspraak gem :§jct moeten worden met een hengs iep- houder van buiten de provincie. Dqgr de oprichting van de vereniging warmbloedpaardeliefhebbers kan a§p deze plannen nadere vorm wordep gegeven. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Er is een gunstige ontwikkeling gaan de in de Bergen op Zoomse zie kenhuiskwestie. De besturen van de Stichting Katholiek Zieken huis „Lievensberg" en van de 'Stichting Protestants-Christelijk Ziekenhuis Bergen op Zoom en omstreken hebben burgemeester drs. L. J. M. van de Laar name lijk verzocht de besturen „te ver enigen in een bespreking over een eventueel samengaan tussen bei de stichtingen" en bij de bespre kingen als voorzitter op te tre den. De burgemeester zal de twee stichtingsbesturen laten weten „met grote bereidheid aan hun verzoek te zullen voldoen". Binnenkort zal hij de stichtingsbesturen uitnodigen voor een eerste bespreking. Hij is bijzonder verheugd over het feit, dat het overleg tussen de beide zieken huizen op gang gaat komen. Naar de mening van burgemees ter Van de Laar is het beslist niet zo, dat de besturen van de beide stichtingen zover uit elkaar staan of stonden, dat een „verzoeningspo ging" moet worden ondernomen. „Tussen de twee stichtingen is er altijd een hartelijk en goed beraad geweest over diverse aangelegenhe den en problemen. Er is beslist geen sprake van een opgebroken weg tussen beide stichtingen, die ik nu moet gaan plaveien. Men moet mijn rol in de komende besprekin gen zien als die van een onpartijdig voorzitter", aldus drs. Van de Laar. TWEE FUNCTIONARISSEN van de verboden WesMuitse communisti sche partij, die donderdag in Frankfort waren aangehouden, zijn vrijdag op vrije voeten gesteld. AARDENBURG In de oude Kerkstraat liep de driejarige M. de M. onverwacht de rijweg op toen er een personenauto aankwam, die werd bestuurd door mej. R. v. d. V. uit Breskens. Van de V. remde krachtig en gooie haar stuur om, waardoor zij tegen een geparkeerde auto van de heer I, v. d. L. uit Aardenburg op botste. Doker Rijk uit Aardenburg die eerste hulp verleende consta teerde een hersenschudding bij het kind. Beide auto's werden zwaar beschadigd. MATTHEY HOVESTADT uit Yerseke, bijna 2 jaar werkzaam bij de Pro vinciale V.V.V. in Middelburg is gis termorgen teruggekomen uit Ben Haag. Daar heejt ze op het V.V.V.- kantoor een week reclame gemaakt voor Zeeland. Haar reacties: „Een geweldige ervaring. Ik raak er niet over uitgepraat. Je kunt je niet voorstellen hoe weinig mensen Zee land kennen. Er zijn heel wat meer Zeeuwen die iets van Den Haag af weten, dan andersom". Vandaar ook de actie van het A.N.V.V., de alge mene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer: „Er op uit... eigen land is in". Een onderdeel hier van is de actie Randstad er uit". „ALLE provincies, behalve Noord- en Zuid-Holland en Utrecht hebben in Den Haag een week propaganda ge maakt. De bedoeling hiervan was o.a. om het toerisme in eigen land in het voor. en naseizoen te bevorderen. Ik stond daar als ambassadrice achter de Haagse V.V.V.-balie tcaar een spe ciale Zeeuwse hoek was ingericht". „Als je daar komt, staan ze heus niet in de rij op je te wachten, om wat van Zeeland te weten te komen. Maar het leuke is: Zeeland kwam als laatste provincie aan de beurt. De provincies die eerder aan bod waren hebben dus meer genoten van de publiciteit, die aan het begin van de actie is gemaakt. Wat dat betreft zaten wij dus eigenlijk ongunstig. Maar toch heb ik uiteindelijk de meeste inlichtingen verstrekt". „MAAR het leuke is: je hebt daar de tijd om met mensen te praten. Er kwamen bezoekers bij mij foldertjes over Drente vragen. Ik vertelde dat ik alleen maar gegevens over Zee land kon verstrekken en men voor inlichtingen over Drente een eindje verder moést zijn. Dan kwamen ant woorden, zo van: Zeeland, wat heb je daar nou aan, daar is toch niets te beleven. Als ik dan op mijn beurt weer vroeg of ze Zeeland eigenlijk wel kenden, dan moesten ze nee zeg gen". „DAN gaf ik eerst wat algemene do cumentatie en ging verder vertellen. Je merkt gauw genoeg ivaar de men sen interesse voor hebben, het strand, de bossen of de Deltawerken. Het is heus geen kwestie van iedere keer weer hetzelfde verhaaltje af draaien. Het plezier zou er in dat geval snel af zijn. Je moet de be langstelling zien te wekken van de mensen. Dat lukte vaak. B.v. bij mensen die naar Drente wilden. Toen ze bij mij weggingen wees ik ze nog waar ze folders konden krij gen, maar Drente hoefde al niet meer. Zeeland leek hun een beter vakantieoord". „ZEELAND staat op het ogenblik nog al in de belangstelling. E~n dat maakt de mensen nieuwsgierig. Ze gaan ontdekken dat Zeeland heus niet zo ver van de randstad ligt, als ze vaak wel denken. Er zijn er nog, die bij je komen vragen wanneer de Grevelin- gendam nu wel klaar zal zijn, en of er wel bussen rijden tussen Middel burg en Goes. In Den Haag weet men dat allemaal niet, ivat ook wel begrijpelijk is. Behalve gekke vra-> gen krijgen we ook heel doordachte te verwerken. Maar eigenlijk is er voor ons niet zo gauw meer iets gek. Je komt zoveel tegen. Op den duur aanvaard je alles".

de Stem | 1968 | | pagina 19