H Motorcrossers beginnen in Gemert aan nieuw seizoen T sjecho-Slowakije moeite met Duitsers WEER ALS „KAMELEON' SLOEG OPNIEUW TOE..... VLISSINGEN NAAR VEERSE BOYS! MEXICAANSE HANDELSGEEST FIKSE BOETE VOOR MERKEL Sport '68 met eigen ploeg Belangrijke duels in Lage Zwaluwe en Rdonksveer Henk Scholte nam revanche op Vultink Speels Q&P Spelen Vroege lentespelen met hindernissen Peggy Fleming bijna niet meer in te halen Topper in amateurvoetbal SPELEN OP T.V. ZATERDAGVOETBAL door de Vreemd Hoog PROGRAMMA PROGRAMMA E K. 47/2 (ADVERTENTIE) j Vrijdag 9 februari HILVERSUM I 402 m 12.00 Van twaalf tot twee: ge* Ird programma (ca. 12.23 Wij van and; 12.27 Mededelingen voor en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 liteiten). 14. "5 Schoolradio. 14*30 sta: licht gevarieerd muziekpro* ia. TROS: 15.00 Klassieke gram- nmuziek. 15 30 Voor oudere luis- fs. 16.00 Nkuws. 16.05 x>romena- est (opn.): amusementsmuziek Voor de tieners. 17.15 Stereo: *io met zangsolisten. 17,30 Sport* fas. 17.50 Actualiteiten. NCRV: Kerkorgelconcert (opn.)Klas- en moderne muziek. 18.30 Nieuwj |veerpraatje. 18.45 Actualiteiten, Lichte grammofoonmuziek voor leners. 19.40 Wereldpanorama. Uit: licht gevarieerd muziekpro- ma (opn.) 21.00 Swithin Forsyte's ste kans, hoorspel. 21.45 Stereo: e orkestmuziek. TROS: 22.00 Kans anst. 22.30 Nieuws. 22.40 All In: rieerd programma. 23.55 - 24.00 HILVERSUM II 298 m 12.00 Blik op de wereld: in- hties over internationale zaken, p Mededelingen t.b.v. land- en tuin- 12.30 Overheidsvoorlichting: Uit- Ing voor de landbouw. 12.40 Ste- Lichte orkestmuziek (gr.). 12.50 en slecht, lezing. 13.00 Nieuws, Actualiteiten met de rubriek: die krant. VARA: 13.30 Stereo: |:rne orkestwerken (gr.). 14.20 Wik- en wegen: consumentenrubriek 14.30 Rothenburg ob der Tan- I- een plaatsje in Duitsland: klank- 15.00 Vliegende blaadjes: licht iïkprogramma. 15.20 Lezing. 15.30 e grammofoonmuz. VPRO: 16.00 vs. 16.02 Thuis: programnu thuiszittenden 16.30 Voor de kinde 16.45 Modernv kamermuziek (opni Informatie: achtergronden en fientaar 18.00 Nieuws. 18.15 Berich- .8.20 Uitzending van het Gerefor* d. Politiek Verbond. Spreker: Ve P. Jongeling, Tweede Kamer-lid, iee: programma voor onvolw&s- 19.00 Jazz-rondo. 19.20 De Ne* Sider van morgen, lezing. 19.30 rs. 19.35 Criterium: Kunst nader ^uwd. 20.00 Gewoon anders. 20.45 en de Arabieren: gesprek. VA- 11.00 Strijkkwartet (opn.): moder- 1 klassieke muziek. 22.30 Nieuws. Actualiteiten, 22.50 Olympisch iaal. 23.00 De Vrijdagavonddraai' iplatenprogramma. 23.55 - 24,00 rs. LVERSUM III FM EN 240 ffl HO: 12.00 Nieuws. 12.02 Program iet Joop var. Tijn. 13.00 Nieuws, Program- ia met Hans Kern* 13.30 Prograrpma I I Noordhoek. TROS: 14.00 Nieuws. I Actualiteiten. 14.05 Nieuwe gram- pnplaten. AVRO: 15.00 Nieuws, Muziekkantjes. 16.00 Nieuws. I Operette-varia. 17.02 Sportactua- In. 17.05 - 18.00 Gevarieerd pla* logramma voor automobilisten. BRUSSEL VLAAMS 324 m 0 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. Weerbericht, mededelingen, pro* I ma-overzicht en SOS-berichten schippers. 12.48 Lichte orkestmu* 12.55 Buitenlands persoverzicht. Nieuws, weerbericht en beursbe- in. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 1 Nieuws en beursberichten, Ie muziek. 17.00 Nieuws, weerbe- en mededelingen. 17.15 Volksmu* 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nws- V001 de soldaten. 18.28 Paarde* (uitslagen. 18.30 Lichte muziek. Verkeerswenken. 18.40 Lichte mu- 18.45 Sport. 18.52 Taalwerken. Lichte muziek. 19.00 Nieuws, aericht radiokroniek en weerpraa1' ).40 Lichte muziek. 19.45 KJank* 20.00 Lichte muziek. 20.30 Amu* ntsprogramma. 22.00 Nieuws e" hten. 22.15 Dansmuziek. 23.40 Nieuws. Zaterdag 10 februari HILVERSUM I 402 m RV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende d. 7.15 Stereo: Klassiek trompe1' ?rt (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 Actu«* sn. 7.45 Instrumentaal trio: n» kamermuziek. 8.00 Nieuws. «L bk van Het Leger des Heils Nieuws. 8.32 Voor de, huisvrouw. Muzaiek: gevarieerd muziekpr ima en kunstkroniek. 11.00 Nieuj' Leren leven met de oekumen j 11.17 Solistenkamer: rnuzika ggesprek. HILVERSUM II 298 m RA: 7.00 Nieuws en ochtendgT»' ek. 7.20 Socialistisch strijdlied- e grammofoonmuziek. VPR°: dag. VARA: 8.00 Nieuws. »-j5 de voorpagina: persoverzicht, 135: gevarieerd programma. ramma kan tussen 9.00 en 1 n worden onderbroken voor kse reportages van de 15-W •ijden op de schaats voor aan» Sores van Dorus: licht Pf°£r cn 10.50 Wegwijs: tips vJ?^trSnale ities. 11.00 Nieuws. 11-02 q6g et Britse Brassband ConcoujPn' Royal Albert Hall te Lond^ Pairey Band. 11.25 OosteuWP' ek. 11.45 Stereo: Metropoie fLVERSUM III FM EN 240 O: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: iL «g i programma. (10.00 en ?S). (ADVERTENTIE) DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE De Mexicaanse delegatie in Grenoble wordt aangevoerd door Pedro Ramirez Vasquez, die de grote man is van het organisatie-comité voor de Zomer spelen in Mexico City. Hij was er als de kippen bij om op een bijeenkomst te verklaren dat alles in orde is en dat het* in Mexico aan niets zal ontbreken. Dat mag ook wel, want Mexico heeft er een bedrag van in goede Nederlandse gul. dens omgerekend negenhonderd miljoen tegenaan ge gooid. Viervijfde van dit bedrag is al terug verdiend dooi de verkoop van kaarten en het sluiten van contracten met o.a. televisiemaatschappijen. Aldus de lieer Ramirez die hoogst tevreden de kring rond keek waar men de han delsgeest van de Mexicanen prees. (Van onze: motorsportmedewerker) BREDA De traditionele Ne- derland-België motorcross in Ge mert, zondag, zal ook dit jaar weer het nieuwe motorsportsei zoen inluiden. De coureurs moe ten dit jaar vroeg hun materiaal in orde hebben, want in voorgaan de jaren viel de opening van het seizoen altijd veel later. De oor zaak hiervan is de overladen Bel gische kalender waardoor het niet mogelijk bleek later in de maand nog een beroep te kunnen doen op de Belgische coureurs. (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE. De favoriete ijs- hockeyploeg van Tsjecho-Slowakije heeft gisteren in het A-toernooi gro te moeite gehad met West-Duitsland. De 31 overwinning van de Tsjechen was slechts een matige beloning voor het grote overwicht. Het grote strui kelblok voor de Tsjechen was de Duitse keeper Sepp Schramm, die in de eerste fase van het ijs moest, omdat h(j een blessure aan zijn ge zicht had opgelopen, maar daarna te rugkeerde om tot ongelooflijke pres taties te komen. Het duurde zelfs tot de veertiende minuut voordat de Tsjechen konden scoren. Pas weer diep in de tweede periode capituleerden de Duitsers op nieuw. Daarvoor was met veel geluk het doel „dichtgepleisterd". De twee doelpunten van Golonka en Haval velden Duitsland definitief. In de derde periode scoorden de Tsjechen nog twee maal, terwijl Lax de eer voor Duitsland redde. Peggy Fleming heeft ai een bijna onaantastbare voorsprong opgebouwd tijdens de verplichte nummers. Hier kijkt de jury naar haar verrichtingen. De heer Pepennig, die voorzitter is van het comité dat de skispringers onder zijn hoede heeft, heeft zich minder populair gemaakt. Hij heeft verordonneerd dat de grote schans in Saint Nizier zodanig moet worden veranderd dat er geen sprongen van meer dan 100 meter gemaakt kun nen worden. 100 meter is de grens voor springen zonder gevaar. Maar wie op spectaculaire sprongen had gerekend, op de laatste dag van de Winterspelen, ziet die hoop door een wijziging, die men de heer Pepennig hoogst kwalijk neemt, vervliegen. Robin Widdows, die lid is van de Engelse ploeg in de viermans-bobslee, houdt ermee op. Hij gaat zich op het autoracen werpen. Reden: bobsleeën is een te dure sport en er zijn geen professionals in, wat bij autoracen wel het geval is. Widdows heeft al een contract bij Brabham en zal star ten in de 24-uursrace van Le Mans. Widdows gaat zich ook in zeer snelle raceauto's begeven, als het maar hard gaat. Over de reclame, die door skiërs wordt gemaakt men fluistert dat daarmee bedragen van tonnen zijn gemoeid is nogal wat te doen ge weest. Tenslotte werd toegestaan dat de skiërs de reclame op de lange latten mochten laten zitten. Maar zo dra ze aan de finish zijn en de t.v.- lenzen op hen worden gericht, voor het gebruikelijke plaatje, moeten ze eerst de ski's uit doen en veilig op bergen op een plek waar het televi- sie-oog niet kan komen. Daarna ook mogen ze pas voor de fotografen po seren. (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE Jean Claude Killy, voor wie tienduizenden Fransen zich reeds in de vroege ochtenduren naar het wintersportoord Chamrousse had den begeven, kwam toch nog naar be neden. De man, die in deze Winter spelen de keizer van de skiërs moet worden, door zowel de afdaling als de slalom en de reuze-slalom te win nen, en daarmee de prestatie van de langzamerhand legendarische Toni Sailer moet evenaren, was niet voor niets danig uit zijn humeur. Om 12 uur precies zou gisteren met de af daling worden begonnen, drie kwar tier later maakte de jury bekend, dat de wedstrijd was afgelast omdat een vette mist de piste had opgeslokt en er geen hand voor ogen was te zien. Op hetzelfde ogenblik dat de stem van de speaker door de dikke damp als vanuit een niemandsland klonk, trok de mist op en lag de piste er helderwit bij. Was men te snel geweest met af gelasten? Jean Claude Killy wilde het niet met zoveel woorden zeggen, maar toen hij afdaalde - hij moest tenslot te eens naar de bewoonde wereld komen - was de mist eensklaps ver dwenen. Het weer als een kameleon in Gre noble en omgeving had nogmaals toe- gjni. zon echter weer doorbrak, nam de grote favoriet de gelegenheid toch maar waar om de 840 meter naar beneden te suizen. Hij hoopt dat op de wedstrijddag het snelste te kunnen doen. En die kans zit er zeker in, want Killy kent als geen ander deze Olympische piste. geslagen. Dezelfde dag was het ro delen in Villard-de-Lans afgelast en de tweepersoons bobsleeën konden ook weer worden opgeborgen, want het stormde zo in Alpe d'Huez dat men het risico niet kon nemén. Men gaat zich onderhand afvragen of er niet een fatale misgreep is gedaan met het toekennen van de Winter spelen aan Grenoble. Er wordt al meesmuilend gezegd dat deze Winter spelen straks ook in de nachtelijke uren zullen moeten doorgaan om op tijd gereed te kunnen zijn. Het om het uur wisselende weer doet het normaal afwerken van het program ma geweld aan. Op de vraag aan be stuursleden van de Fédération Inter national de Ski of zij zich konden herinneren dat vroeger ooit evene menten naar een latere uur of dag moesten worden verschoven, werd ontkennend geantwoord. Zij konden het zich niet herinneren. „Dit is de eerste keer", aldus deze heren die met jagershoeden en mut sen vol speldjes uit vrijwel alle er kende wintersportoorden rondlopen en derhalve klaarblijkelijk overal er varing hebben opgedaan. Het is een vreemd geval met deze Winterspelen. Als er rondom Gre noble geen bergen met witte kop pen zouden liggen, zou men niet de indruk krijgen in een stad te verke ren die de hoofdzetel is van Olym pische Winterspelen. Er steekt af en toe een fikse wind op, de lucht trekt soms dicht met loodgrijze wolken of er is zon maar er is niets dat wijst op een verblijf in de wintersport plaats, behalve dan de in winterkle- dij gestoken „import". En dan is daar eindelijk een echte wintersportplaats als Chamrousse, waar de sneeuw me ters hoog ligjt en de temperatuur ge garandeerd onder nul is en dan ver bergen mistbanken de piste van de afdaling achter matglas. 103 Skiërs waren ingeschreven, ze kwam pas naar beneden toen de wed strijd was afgelast. Op de weg naar Chamrousse, dat 2252 meter hoog ligt, had men al een voorproefje gehad. Beneden regende het, verderop* daal de natte sneeuw neer en nog hoger eerlijke witte sneeuw. Bij de start in Chamrousse waren duizenden liefheb bers verzameld. Bij de aankomst van de piste van Casserousse stonden nog eens enige tienduizenden die a raison van 10 tot 40 gulden een kaart hadden gekocht. Zij hieven de blik hoopvol omhoog naar de plek waar ergens 800 meter hoger de skiërs zich gereed naakten voor de start. Namen als Guy Perillat, Egon Zim- mermann, Gerhard Nenning, Carl Schranz en vooral de bloedeigen lie veling Jean Claude Kiiiy deden hen het water in de mond komen. Want zij behoorden tot de eerste vijftien, de grote jongens die op de ranglijst van de internationale skifederatie de beste plaatsen innemen, gemeten naar hun prestaties in het voorbije seizoen. En hoog boven allen prijkte Killy, het grote skiwonder dat op eigen grond de greep naar het goud moest doen. Killy, afkomstig uit Val d'Isère, kent de piste op zijn duimpje en alle om standigheden waren in zijn voordeel. Hij wist precies welke soort was hij voor zijn ski's moest gebruiken op de vaste sneeuw van Casserousse; hij kon de afdaling bij wijze van spreken met de ogen dicht doen, zo vertrouwd is hij met de piste. Het was enige graden onder nul en dat betekende ideale sneeuw voor Killy, die met een vaart van om en nabij de 100 km de 840 meter van start naar finish het snelst zou moeten afleggen om de aanhang, niet ge speend van chauvinisme, genoegdoe ning te kunnen schenken. In het onherbergzame oord rond de piste, waar slechts bergen en bomen zijn en geen enkele mogelijkheid het wachten te bekorten of iets tot zich te nemen, leefden nu tienduizenden tus sen hoop en vrees. Maar dit eerste alpine-nummer zou niet plaatsvin den. Een uur voor het begin wezen de kenners, zoals zij zich door hun manier van doen aandienen - naar de grauwe lucht, waarin wat stukjes blauw zweefden. Het zou om 12 uur ideaal weer zijn. Maar het muziekkorps wist het beter. En verdween om zijn plaats af te staan aan de bandrecorder. De eerste kwalijke voorbode diende zich aan doordat drie voorlopers de helling af- suisden en dat gebeurt alleen als de piste zich in slechtere conditie be vindt dan op de ochtend van het eve nement. Het was inmiddels kwart over twaalf geworden. Toen kwam de mist, af en toe even weggevaagd door een dunne koude wind; de speaker vroeg keer op keer om geduld van de vele wachtenden, die nog steeds aangroeiden. Tot de knieën wegzakkend in de sneeuw om de goedkopere plaatsen te bereiken, worstelden zij zich naar boven. Ten einde raad werd er maar weer eens omgeroepen, wie de scheidsrechter was, wie de big boss bij start en fi nish en wie het opperbevel voerde. De massale stormloop op de gedood verfde winnaar Jean Claude Killy werd drie kwartier nadat de eerste start had moeten plaatsvinden, met enige woorden naar de vergetelheid verwezen. Het comité zou in de avonduren vergaderen om te beslis sen wat er verder zou moeten gebeu ren. Kaartjes bewaren s.v.p. Men gaat zo onderhand denken dat de weergoden altijd wel iets in petto hebben voor de reeds zeer geplaagde organisatoren, die wellicht kunnen gaan denken aan een andere naam. Iets in de geest van „vroege lente- spelen met hindernissen". Na de succesvolle verrichtingen van de Nederlandse rijders in de laatste België - Nederland te Hech- tel zijn de verwachtingen wat „Ge mert" betreft hoog gespannen. Het is jammer dat enkele Belgische ve detten, zoals Robert, Teuwissen en Geboers niet naar Gemert kunnen komen om de kleuren van hun land te verdedigen, temeer omdat de Ne derlandse toprijders wel allen van de partij zullen zijn. Het is in de histo rie van deze interland nog nooit ge lukt de Belgen te kloppen. In Hech- tel tijdens de laatste ontmoeting scheelde het slechts enkele puntjes en de algemene verwachting dat „Gemert" nu de eerste overwinning zal brengen is zeker gerechtvaar digd. Niettegenstaande het ontbreken van enkele toprijders mag men de Belgische deelname niet onderschat ten. Roger Decoster, Baeten, Slech ten en Vermeeren zijn rijders van klasse waaraan Karsmakers, Lam- mers en Sigmans hun handen steeds vol hebben. Bij de zijspannen zijn de Nederlanders zeker favoriet. Broer Dirkx die verleden zondag in Meyel zijn debuut maakte bij de driewie lers komt de gelederen nog verster ken. Zijn jarenlange ervaring in de soloklasse waarin hij zoveel succes sen behaalde, maakt hem voor het publiek tot een speciale attractie. Trouwens in Meyel bewees hij ook met het zijspan goed overweg te kunnen. (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE Na de vijf ver plichte figuren bij het kunstrijden voor dames had Peggy Fleming een enorme voorsprong van meer dan 77 punten op de Oostduitse Gabrielle Seyffert, die Peggy Fleming bijna zeker niet meer in kan halen. Peggy Flemmings trainer, de Italiaan Carlo Fassi zei zelfs: „Ongelukken buiten beschouwing gelaten, heeft zij de gouden medaille al binnen". De stand na de verplichte figuren; 1 Peggy Fleming (V.S.) pl.-cijfer 9 - 1.062,1 pnt.; 2 Gabriëlle Seyfert (O.- Dld.) 21 - 984,9; 3 Beatrix Schuba (Oost.) 31 - 960,0; 4 Hana Maskova (Tsj.-Sl.) 41 - 943,2; 5 Albertina No- yes (V.S.) 39 - 941,9; 6 Zsusza Almas- sy (Hong.) 61 - 910,2; 7 Sally Staple- ford G.-B.) 82 - 999,3; 8 Kumiko Oh- kawa (Japan) 74 - 896,4; 9 Patricia Dodd (G.-B.) 80 - 886,8; 10 Karen Magnussen (Can.) 79,5 - 886,7. In Gemert zal gereden worden in drie eategorieën n.l. internationalen 250 cc en 500 cc plus de zijspannen. De deelname in de beide soloklas sen bestaat uit 12 Nederlanders en 12 Belgen. Bij de zijspannen bestaan deze aantallen uit 10. De eerste start wordt gegeven om 14 uur. JOëL ROBERT: Afwezig VRIJDAG Nederland 2 10.00 11.00 Reportage 500 m schaatsenrijden dames Nederland 1 18.15 18.40 Samenvatting reportage 500 m dames. 18.40 18.50 Nederlands pro gramma. 20-20 20.35 Filmoverzicht (kleur). ZATERDAG Nederland 1 9.00 10.30 Reportage 1500 m schaatsenrijden dames. 18.00 18.40 Samenvatting re portages 1500 m dames en skiën dames (afdaling). 18,40 18-50 Nederlands pro gramma. 20.20 20.35 Filmoverzicht (kleur). Nederland 2 22.45 23.30 Reportage kunstrijden dames (kleur). (Van onze sportredactie) RAAMSDONKSVEER Eén wed strijd van het inhaalprogramma in het amateurvoetbal vraagt de volle aandacht: Veerse Boys - Vlissin- gen. Op de ranglijst is dit nauwelijks te zien. Een betere bestudering leert echter, dat Vlissingen de enige ploeg in 1 E is, die leider Sparta '25 nog kan inhalen. Veerse Boys, ook al een club die minder wedstrijden heeft gespeeld dan de rest, beloofde lange tijd eveneens een concurrent voor Sparta te worden. Een wat ongeluk kige nederlaag bij RKC gooide diver se plannen in de war. In Raamsdonksveer kan het zondag dus een bijzonder interessante kracht meting worden tussen Veerse Boys, dat kost wat het kost moet winnen om niet vprder achter te raken en Vlissingen, dat ook al geen punten mag verliezen, omdat de Zeeuwen .anders terug vallen. Bovendien zal het tot een „botsing" komen tussen de min of meer verdedigende tak- tieken van zowel dc Brabanders als de Zeeuwen. Veerse Boys heeft in de laatste wedstrijden steeds een drie mans voorhoede gehad, terwijl ook Vlissingen de meeste nadruk legt op de verdediging. Met uitvallen werden de meeste successen geboekt. Twee sterke defensies moeten nu zondag proberen die uitvallen de baas te blijven. Vlissingen heeft een uit stekend ruggesteuntje in de vorm van 't gelijke spel bij Sparta. Slechts éénmaal werd doelman Bos verrast door de Sparta-voorhoede, die onder andere vier doelpunten had gescoord tegen Middelburg. Maar ook Veerse Boys kaapte één punt weg bij Sparta '25. Dat is echter al weer- enige «tijd geleden. De daarop volgende rust periode heeft afbreuk gedaan aan de vorm van de Verenaren, die in de laatste maanden naar de mening van trainer Kuys te weinig in het veld zijn geweest. Met een gelijk spel zouden beide ploegen eigenlijk niet helemaal tevre den zijn. Vlissingen zou dan op ge lijke hoogte met grote concurrent Middelburg (kunnen) komen en Veerse Boys kan alle plannen wel opbergen. Aan spanning in deze klas evenals in andere" afdelingen (2 B bijvoorbeeld) in ieder geval geen gebrek. Het is al weer enkele jaren geleden, dat de strijd om de titel zo open is geweest. Eerste klas E: Veerse Boys-Vlissin- gen, Concordia SVD - DESK. Tweede klas B: Zeeland Sport-VCW, Roosendaal - RKVVU, Axel - Dosko. Derde klas C: Gudok - Zigo, SC Gas tel - Kaaise Boys, Bavel - Sarto. Derde klas D: Vogelwaarde-Grens wachters, HMV '24-MOC '17. Vierde klas G: Goes-Halsteren, Nw. Borgvliet-Divo, Vosmeer-Ves '35. Vierde klas H: Aardenburg-RCS; IJzendijke-Haansweertse Boys, Wal- cheren-Biervliet, Oostburg-Koewacht, (Van onze sportredactie) TILBURG. Rudie Liebrechts (Vlaardingen), Frits van Hoogerhei- de (Ossendrecht) en Harry Schoofs (Blado) zijn de kopmannen van de amateurwielerploeg welke het sport weekblad Sport '68 dit jaar in Neder land op de weg brengt. Het team bestaat verder uit de renners Leo Ho gers (Ossendrecht), Kees Frijters (Zegge), Cees Kuys (Hilvarenbeek), Jac. van Kessel (Deurne), Sjef Smul ders (Tilburg), Bennie Cardol (Bilt- hoven) en Gerrit Veldhuizen (Maas dam). Sport '68, dat vorig jaar uitsluitend bestond uit renners van de Tilburgse wielerclub Pijnenburg wil met deze danig versterkte ploeg een rol van betekenis gaan spelen in de klassie kers. Alle wedstrijden van naam staan op het programma van ploeg leider Jac. Flipsen Tilburg, die wordt, bijgestaan door soigneur Jan Willems (Veldhoven). De ploeg, die zijn zetel heeft in T;'- burg neemt ter voorbereiding op het nieuwe seizoen op 2 en 10 maart deel aan de Belgische amateurklassiekers „De Omloop van het Volk" en Gent WevelgemGent. Het Nederlandse debuut vindt plaats in de „Ster van Zwolle" op 16 maart. Sport '68 begint met tien renners, maar zai kort na het begin van het seizoen worden uitgebreid met en kele opvallend goed rijdende cou reurs, die nog geen onderdak hebben gevonden. (Van onze sportcorrespondent) BREDA Voor de kanshebbers van de titel in het zaterdagvoetbal staan zware opgaven te wachten. In de derde klas geldt dat voor Sprang, die naar Raamsdonksveer moeten. Good Luck is altijd een moeilijk te kloppen club voor de Sprangenaren geweest. Sprang mag geen pur.ten meer verspelen, want Meeuwen is de leider kort genaderd, en zal zaterdag bij AZVV wel weer twee punten halen. De andere be langrijke wedstrijd wordt in Lage Zwaluwe gespeeld, waar Sleeuwijk op bezoek komt. Als Sleeuwijk deze wedstrijd verliest is het haast zeker voor de titel uitge: chakeld. In de hoogste klas wacht Arnemui- den bezoek van Kozakken Boys. Bij winst voor de Zeeuwen bezet het de derde plaats, wat een unicum zou betekenen voor een debutant. SSC zal op eigen terrein trachten Excel sior (M) te verslaan. Het zal niet meevallen zonder Smits (gebles seerd) Van den Broek (door eigen vereniging, vooruitlopende op de KNVB, geschorst wegens wangedrag) Leider Noordwijk krijgt weer een zware tegenstander in SSS Klaas waal. Behalve Good Luck - Sprang, staat in de derde klas ook een belangrijke match voor SVV op het programma. Het moet naar Roda Boys. De Oos- terhouters zijn nog niet geheel ver wijderd van de gevaarlijke zone, maa bij winst komt men boven Roda Boys te staan. Als Sleeuwijk in de vierde klas A zou verliezen bij Zwaluwse Boys, zit leider Wiihelmina op rozen, als het tenminste bij Altena beide punten bin nenhaalt. De derby Wit Zwart HNC is alleen nog voor HNC, dat wor stelt om degradatie te ontlopen, be langrijk. Veel hangt af wat kandidaat nummer twee voor degradatie Rust Roest zal doen, tegen B'-akel. De belangrijkste wedstrijd in de vierde klas B is Yerseke-Nieuwland. Het valt te verwachten dat Yerseke de kampioenskansen niet zal verspe len. Smerdiek dat Wolphaartsdijk ont vangt, wacht op een misstap van de leider, om in puntenaantal gelijk te komen. Tweede klasse B: Arnemuiden-Kozakken Boys (14.30 uur); DOTO-'s-Gravenzande S.V. Amstelveen-Heerjansdam 14.30 uur; SSC '55-Excelsior (M) 15.00 uur; RVVH-Ter Leede 1500 uur; SSS Noordwijk. Derde klasse zuid: Rillandia-Terneuzense Boys; Seolto- Nivo Sparta; Roda Boys-SVV '54; Good Luck-Sprang 14.30 uur; Wou- drichem-Dinteloord; AZVV-De Meeu wen 15.00 uur. Vierde klasse A: Zwaluwse Boys-Sleeuwijk; Altena- Wilhelmina; Wit Zwa'rt-HNC; Wijk- Zuilichem; Rust, Roest-Brakel. Vierde klasse B: Smerdiek-Wolp' laartsdijk; Kapel- le-Wemeldinge; Yerseke-N ieuwland Wissenkerke-Krabbendijke. De wedstrijden beginnen om kwart voor vier, tenzij anders aangegeven. (Van onze sportcorrespondent) GEEL Hans Vultink had het kunnen weten. Toen hij ruim een maand geleden in Helmond in het nationale kampioenschap voor de vierde maal in successie Henk Schol- te in een wedstrijdpartij in het ka der 47/2 had geklopt, schertste de vechtjas Scholte: „Pas op, in Geel ga je er aan" Het was geen loze op merking, want in Geel, waar het Europees kampioenschap 47/2 wordt verspeeld, maakte Scholte in de eer ste ronde zijn woorden waar. In zes beurten een fantastische partij maakte hy de 400 caram boles vol, Hans Vultink op 234 ach terlatend. Vultink hield eveneens een fraaie moyenne aan deze party over. De Aaltenaar is na Scholte de groot ste troef voor de Europese kader- kroon, nu de Fransman Jean Marty niet heeft ingeschreven. De uitslagen luiden: EERSTE RONDE: Jos Vervest (Belg) 203 16 60 12,62 John van den Branden (Belg) 400 16 60 25,00 Dieter Müller (W.-Dld.) 400 14 84 28,57 José Galvez (Sp.) 324 14 141 23,14 Franz Stenzei (Oost.) 217 19 52 11,42 Jean Galmiche (Fr.) 400 19 87 21,05 Hans Vultink (Ned.) 234 6 183 39,00 Henk Scholte (Ned.) 400 6 328 66,66 (Van onze sportcorrespondent) FRANKFORT Na een meer dan zes uur durende vergadering, heeft de slrafcommissie van de Duitse voetbal bond, de trainer van FC Nürnberg, Max Merkel, gestraft met een boete van 12.500 mark. Merkel werd in to taal negen punten ten laste gelegd en hij werd er aan zeven schuldig be vonden. De belangrijkste aanklacht kwam van de oefenmeester van FC Köln tegen wie Merkel op 4 novem ber 1967 had gezegd, dat de Keule naren by de wedstrijd in Nürnberg er flink van zouden lusten.

de Stem | 1968 | | pagina 7