Raad Rotterdam eist duidelijkheid Duitse coaster gestrand in zicht van de haven Kermisgesel bekent poging tot overval van der zwaan Strand aan kust van Walcheren wordt verbeterd EN ZUID-WEST NEDERLAND Poging tot reconstructie drievoudige moord en brand in Turnhout Voornamelijk vervanging oude toestellen van .VASTGELOPEN OP STREKDAM Rijksbijdrage atapoetaf QVER TOEKOMST VAN VOORNE-PUTTEN t groot succes IN DE LOOP VAN 1969: OPLOSSING BLIJFT NOG UIT Rechter treedt streng op tegen hardhandigheid at en waar? VANDAAG MORGEN Nog geen predikant voor Evangelisch Lutherse gemeente juwelier-goudsmid van coothplein 27-29 breda ,Fantasterij' Bijrol Hulde Dure cognac voor Duitser TELEVISIEMARKT RAAKT VERZADIGD G. van Eerten DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 9 FEBRUARI 1968 fan onze correspondent) JNSPLAAT De introdmt, nieuwe garnalen-spoel-^, thine van de machinefabri,) uit Colijnsplaat is een pot geworden. Binnenkort ^mie-besluit verwacht Worfl(J de directie der visserijen e unie kan geven bij aanscfcj !e nieuwe vinding op de ga,, otters van de Nederland deze spoelzeefmachine votio an het bedrijfsleven werd 1 streerd, zijn al enkele tiental, femplaren van de niieuwe vii! Eie 6200 gulden kost, besteli Ibiinatie met een garnalen-pa) le, die bij een Hengelose Ibrikant In ontwikkeling Ie afzet en verwerking van gaj "in de naaste toekomst ionaire ontwikkeling te wacl ipoelzeefmaehine maakt ha emeld, mogelijk aan boord vj garnalenschepen, die Neder, ;lt, de garnalenvangsten vei ;r uit te sorteren. Dit betekent vangst veel sneller en schone in veel beter houdbare soife mechanisch kan worden [d. 8 20 uur geschoten Matt Helm 14 jaar GEN |bra 20 uur geschoten Matt Helm 14 jaar BURG uur tefs uit Moskou 14 jaar jiakel 20 uur over Hongarije tzaal 13.30 uur ;oncert Vera Beths en Ton Hart IrZEN J. 34 (Grenulaan 34) Ïe werken Fern and Vereist, uiingen 20 uur itvoering P.J.G. jee •tzaal 20 uur Lerre est finie", 18 jaar frlJK Pijk 15 uur Schieting Juters en F. de Boy 19 uur parting ,E Prijskaarting ntehüis 19.30 lïür Vergadering 9 EN ST.-JOOSLAND ode Leeuw 19.30 uur Iring O.V.D.A. [NGEN orpshuis 19.30 uur Uitvoerig harmonie E.M.M. 19 en 21 uur geschoten Matt Helm 14 jaar EJKE Ie Lozanne 20 uur ensociëteit JZEN J. .34 (Grenulaan 34) tie werken Fernand Vereist TGEN bra 19 en 21 uur geschoten Matt Helm 14 jatf NDE paan 19.30 uur Cruisfilm opgebouw 20 uur grote komieken a.L STRAAT theus 15 uur Schieting LANDKERKJE 5ron: Seriekaarting CE-PAAL Bakker 15 uur Schieting Vylder 15 uur ing St.-Cecilia BURG - uur iefs uit Moskou 14 jaar pi (Van een onzer verslaggevers) BREDA Sinds enkele dagen is in het Bredase Huis van Bewaring de li-jarige kermisgezel L.G. v.d. B. ingesloten. Hij wordt ervan verdacht op zondag 28 januari 's avonds om streeks half negen, samen met een onbekende jongeman een poging tot roofoverval te hebben ondernomen op kruidenier M. Buikman aan de Zui lenstraat 49 in Breda. Hij heeft bekend. De tweede over valler is nog voortvluchtig. Die bewuste avond is v.d. B. sa men met een man die hij volgens eigen zeggen enkele dagen daar voor in een café had ontmoet, om streeks acht uur op een rode motor naar de Zuilenstraat gereden. Om- streeks kwart over acht belde hij t aan op no. 49 met het verzoek even te mogen telefoneren. Hij was reeds enkele malen eerder in de winkel ge- weest en de heer Buikmans liet hem zijn gang gaan. De jongen maakte een nerveuze indruk en kon het goe- I de nummer blijkbaar niet vinden- De K kruidenier vroeg hem daarop of hij soms even moest helpen. Even later ging v.d. B. weg. Ongeveer een kwar- tier later werd aan de achterdeur I geklopt. De heer Buikmans riep, dat I de deur van de winkel open stond en of de bezoekers maar iangs voren D wilden komen. Aan dat verzoek vol deden ze maar al te graag. De krui- denier ging intussen naar de winkel. Toen v.d. B. en zijn mededader daar I binnenkwamen eisten zij direct geld. I Een van beiden haalde een hakbijl I te voorschijn om zijn eisen kracht bij I te zetten. In 'n reflexbeweging greep B de heer Buikmans een kaasmes en ging op de jongens af. Deze schrok- ken daarvan zo, dat zij vluchtten. De kruidenier wilde ze achterna I gaan, maar een hield de deurklink I omhoog, terwijl de ander probeerde I de motor te starten. Dit lukte niet. Op het rumoer kwam L.S., die ge- trouwd is met een dochter van het echtpaar nBulkmans en .naast zij schoonouders woont, naar buiten In- I tussen was de klink van de deur ge- I broken, zodat de heer Buikmans daarlangs niet meer naar buiten kon. I De schoonzoon wilde het tweetal te lijf gaan, dat nog steeds met de on willige motor stond te klungelen. Een van de twee overvallers dreigde echter met de hakbijl, waarop L. S. BRUINISSE Burgemeester C. H. van der Linde heeft de gemeen teraad de verheugende mededeling gedaan, dat het rijk een bijdrage zal geven in de kosten van de aanleg van een jachthaven. Burgemeester Van der Linde had een belofte in de ze zin gekregen van minister Klom- Pe. De besprekingen hierover hebben jaren geduurd. De burgemeeser had dan ook reden tot voldoening. „De gemeenschappen, die door de uitvoe ring van het Deltaplan in hun leef baarheid worden aangetast, hebben recht op compensatie uit aparte fond zen aldus de burgemeester van Brui- jjisse. De heer van der Linde prees het provinciaal bestuur, dat zijn volle medewerking geeft voor de aan leg van een buitendijks industrieter- terugdeinsde en kwam te vallen. Juist op dat moment startte de mo tor en vluchtte het duo, richting Princennage. De heer Buikmans vertelde dade lijk dat hij de stem van een van de twee had herkend, maar dat hij niet wist aan wie die toebehoorde. De overvallers herkennen was onmoge lijk want zij hadden zich beiden goed vermomd met opgetrokken kragen, ijsmutsen, brillen en handschoenen, 's Nachts herinnerde de kruidenier plotseling, dat het L. v.d. B. ge weest moest zijn, die een kwartier voor de overval het terrein was ko men verkennen. Twee dagen later werd de jongen aangehouden, 's Zo mers trekt hij de kermissen op, 's- winters mag hij wat kleine karwei tjes opknappen en krijgt hij 'n slaap plaats van zijn baas. Deze slaap plaats is een kermis-pakwagen, die in de Zuilenstraat gedurende de win termaanden staat gestald. Wij hebben deze zaak op verzoek van de Bredase recherche niet eer der gepubliceerd om de mogelijke opsporing van de tweede overval ler niet te bemoeilijken. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De 499 ton metende Duitse coaster „Thu- le 2" is woensdagavond even over tien uur in het zicht van de Bergen op Zoomse haven ge strand. Het schip liep vast op een zandplaat in het verlengde van de westelijke strekdam van de buitenhaven. De „Thule 2" was naar de Bergse haven onderweg met een lading van ongeveer 800 ton hardboard voor de Bruyn- zeelfabrieken in Bergen op Zoom. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OF ZOOM Ds. J- A. Roskam heeft bedankt voor het be roep dat de Evangelisch Lutherse gemeente van Bergen op Zoom, Vlis singen, Middelburg, Goes en Zierik zee op hem hebben uitgebracht, zulks „om persoonlijke en kerkelijke rede nen". Alle genoemde gemeenten zitten al min of meer geruime tijd zonder pre dikant. Enige tijd geleden besloten de gemeenten (in verband met het tekort aan predikanten een streek- predikantschap in te stellen. Ds. Ros kam is een van de eerste predikan ten, op wie beroep is uitgebracht). (ADVERTENTIE) Maak een keuze uit onze permanent grote kollektie gouden ringen met parel, briljant, saffier, camée... Maak uw keuze uit een grootse kollektie en koop vertrouwd. Koop daarom bij: (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Als Voorne- Putten naar de mening van Rot terdam haven- en industriege bied dient te worden, dan moet dat duidelijk worden gezegd. Dat zei gisteravond het socialistische raadslid R. Laan tot burgemees ter W. Thomassen tijdens e vergadering van de Rotterdam- sche raad die geheel gewijd was aan het rapport van het ove legorgaan zeehavenontwikkeling zuid-west-Nederland. Zoals gemeld staat daarin dat Voorne en Putten „ongerept" moet blijven, voor Rotterdam een moeilijk te verteren zaak. Het raadslid Fibbe verklaarde dat Rotterdam minstens in een voetnoot je had moeten doen opnemen dat het in dit opzicht zich alle vrijheid wenst voor te behouden. Rotterdamse partners in het Delta- overleg, o.a. Zeeland en Noord-Bra bant, vrezen dat havenaanleg en in dustrialisatie op Voorne-Putten de uitvoering van de plannen in het Scheldebekken en mogelijk ook die langs de Westbrabantse waterkant zal vertragen. De heer Laan vroeg burgemeester Thomassen op de man af of de eensgezindheid in het over legorgaan wellicht niet zo groot was als men wilde doen voorkomen. In een pre-advies aan de raad heb ben b. en w. geschreven dat pas na meer studie een definitief standpunt ten aanzien van Voorne-Putten is in te nemen. De gemeentelijke diensten is opdracht tot deze studie gegeven. Over enkele maanden hopen b. en w. op de kwestie terug te kunnen ko men. Deze opstelling zo verklaarde de heer Laan, wekt in zuidwest-Neder land weer de indruk dat Rotterdam niet serieus is in dit spel. „Die indruk is met geen enkel woord gewekt, dat is pure fantasterij," reageerde daarop burgemeester Thomassen. De heer Laan: „Voor onze vrienden in zuid west-Nederland is al veel wat fantas terij genoemd is, harde werkelijkheid gebleken!" De raad toonde zich verheugd, dat b. en w. een toezegging hebben ge daan om het gemeentelijk apparaat van Rotterdam ter beschikking te stellen van de voorbereiding van de havenplannen nabij Moerdijk. „Wie betaalt die deskundige in breng?", informeerde het V.V.D.- raadslid van Leeuwen. De spreker uitte ook de vrees, dat Rotterdam een bijrol in het geheel van ontwik kelingen zou krijgen toebedeeld, als het overlegorgaan in de toekomst ooit een eigen beleid zou gaan voe ren. De P.S.P.-fractie liet de heer Lagrand uitroepen: „Voorne-Putten moet groen blijven!", zoals voor hem het C.P.N.-raadslid ook al had ge daan. De heer Stibbe, sprekend namens de christelijke partijen, had alle lof voor de nota van het overlegorgaan. Hij bracht hulde aan de samenstel lers, speciaal wegens hun bescheiden heid, de wetenschappelijke reserve en de evenwichtigheid van het gehele werkstuk. De betekenis van het rap port ging volgens hem ver uit boven alles wat er op het gebied van plan ning in Nederland tot dusver is ver toond. Hij noemde het echter een ontsiering in de nota dat daarin po sitie wordt gesteld, dat Voorne-Put ten ongerept moet blijven als re creatie- en landbouwgebied. „Het is niet in overeenstemming met de betekenis van de nota" zo zei hij, „dat ten aanzien van een deel probleem zo duidelijk stelling wordt genomen." (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In het door drank benevelde brein van de Duitser K.S. uit Frankfort had een fles cog nac, die in een Vlissingse uitgaans gelegenheid stond, zoveel aantrek kingskracht gekregen, dat hij tenslot te de fles bij zich stak en ermee van door ging. Voor de politierechter te Middel burg, mr. P. van Empel, vertelde hij zo dronken te zijn geweest, dat hij er zich niets meer van kon herinneren. De Duitser, die enige tijd in Vlis- singen had gewerkt, was speciaal van zijn woonplaats, een afstand van 650 kilometer, naar Middelburg komen rijden omdat hij voor alles wilde voor komen, dat hij voor dit feit als een „Verbrecher", een misdadiger, zou worden gebrandmerkt. Dat gebeurde dan ook niet. Officier van justitie mr. P. Roscam-Abbing vond S.' persoon lijke aanwezigheid zelfs „netjes", maar eiste toch een boete van tach tig gulden. Ofschoon mr. Van Empel in zijn vonnis deze boete drastisch re duceerde bleef het toch een dure fles cognac: veertig gulden. DE DEENSE professor Joergen Koch heeft verklaard dat er radioactivi teit in het ijs voorkomt op de plaats waar een Amerikaans vliegtuig met vier waterstofbommen op Groenland is neergestort. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de loop van 1969 zullen strandverbeteringen wor den uitgevoerd, waardoor het duin gebied van Walcheren heter zal zijn beschermd dan nu het geval is. De aanbesteding van het werk zal naar verwacht in januari 1969 plaatsvin den. Zoals bekend vindt, vooral bij stormweer, regelmatig duinafslag plaats. Een en ander blijkt uit het ant woord van het gemeentebestuur van Middelburg op een vraag, die is ge steld in de commissie voor de ge meentebedrijven naar aanleiding van de ontwerp-begroting 1968. In het duingebied vindt winning van drinkwater plaats. Naar aanleiding van vragen in de zelfde commissie, dat een waterle veringscontract aan de nieuwe chemi sche industrie van Hercules vrijwel rond is, terwijl de raad binnenkort ook een voorstel krijgt betreffende het inkopen van elektrische stroom voor dit bedrijf. In een afdelingsvergadering met betrekking tot de ontwerp-begroting voor 1968, hebben b. en w. voorts meegedeeld, dat met de bouw van de tweede brug over het Kanaal door Walcheren in 1969 zal worden begon- In dezelfde vergadering werd mee gedeeld, dat de kunstmarkt op de Vismarkt sinds vorig jaar niet meer bestaat. In de plaats daarvan zal er een folkloristische markt komen, die (Van een onzer verslaggevers) TURNHOUT. Bijna de gehele dag hebben justitiefunctionarissen in Turnhout zich gisteren bezig gehou den met de reconstructie (voor zover mogelijk) van de moord-in-drievoud en de brandstichting in het gehucht Oostenhove onder Turnhout. Alle hun ter beschikking staande gegevens hebben zij in de praktijk in en om de hoeve op waarheid en bruikbaarheid getoetst. Men is zelfs zover gegaan dat men dezelfde poli tiemensen en brandweerlieden die op de bewuste morgen rond zes uur zijn gealarmeerd weer heeft laten uitruk ken. Een belangrijke vraag voor de jus titie is, hoeveel uren hebben gelegen tussen de moorden en de brandstich ting. Hierover bestaan in Turnhout twee theorieën. In de ene stelt men, dat er tussen moorden en brand een tijdsverloop van vijf tot zes uur moet liggen. Om elf uur 's avonds is Jan Meynendonkx bij zijn broer weg ge gaan. Hij heeft ongeveer een kwar tier gefietst, voordat hij bij zijn boer derij aankwam. Daar moet hij vrijwel onmiddellijk onraad hebben be speurd. De andere morgen heeft de politie de fiets van Meynendonkx aangetrof fen met een zak oud brood, die hij bij zijn broer had opgehaald, nog aan het stuur. De tweede theorie is opgesteld door een brandweerdeskundige uit Ant werpen. Hij stelt dat kort na de moorden de brand al moet zijn ge sticht. Het vuur moet evenwel uren hebben gesmeuld. In elk geval is dui delijk komen vast te staan, dat de moordenaar op de hoogte moet zijn geweest van de particuliere levens omstandigheden van de slachtoffers. Verdachte Frans S. (23) zal mor gen door de raadskamer worden ge- (Van een onzer verslaggevers) BREDA De televisiemarkt raakt verzadigd. Vrijwel elk Nedelands ge zin is in het bezit van een televisie- toestel- De handel ervaart dit al enige tijd. „We verkopen nagenoeg alleen ter vervanging van oude toe stellen", deelde een radio- en tele visiehandelaar ons desgevraagd mee. Het gebeurt niet dikwijls meer, dat er iemand komt, die zich voor het eerst een t.v.-toestel aanschaft. Als dat wel het geval is betreft het vrijwel altijd jonggehuwden. Het opvallende is, aldus onze zegsman, lat het voornamelijk gaat om vervan- ;mg van heel oude toestellen, van tien a dertien, zelfs een enkele maal -ijftien jaar oud en om moderne oestellen, die hooguit twee jaar dienst hebben gedaan. Dat laatste houdt natuurlijk verband met de ho ge inruilpremie, die voor deze toe stellen wordt gegeven. Iemand, die twee jaar geleden duizend gulden voor zo'n t.v. betaalde, krijgt nu bij aanschaffing van een kleurentoestel in de eerste plaats zeshonderd gul den voor z'n gebruikte apparaat te rug plus nog eens een premie van tweehonderdvfjftig gulden. Dat komt hierop neer, dat hij in deze periode voor vijf en zeventig gulden per jaar een toestel heeft gehad". Een nadere informatie leert, dat ongeveer zes a zeven procent van de kopers zich een kleurentoestel aanschaft. Dat zijn dus voornamelijk degenen, die een modern zwart wit- toestel vervangen door een kleuren- ontvanger. Dat een zo betrekkelijk klein percentage van de kopers over gaat op een kleurentoestel vindt zijn oorzaak grotendeels in de hoge aanschaffingsprijs. Misschien is hier in het zuiden dan ook nog de om standigheid dat België nog uitsluitend in zwart-wit uitzendt, van enige in vloed. Of dit inderdaad het geval is, zal in 1970 blijken wanneer ook de Belgen in kleuren gaan uitzenden. De handelaren in Zuid Nederland achten het in dit verband in ieder geval een gunstige omstandigheid, dat België, evenals Nederland en Duitsland) gekozen heeft voor het PAL-systeem, zodat de toestellen hier straks zonder meer geschikt zijn voor de ontvangst uit België. hoord, waarna beslist zal worden of hij al dan niet in voorarrest blijft. Daags voor de moordpartij is Frans S. zo is pas nu gebleken geza menlijk met Jan Meynendonkx en diens broer op een openbare huizen- verkoping geweest. S. heeft daar ge boden; naar wordt gezegd tot 450.000 frank. Metselaar Meynendonkx zou hem dit bedrag hebben willen voor schieten. De koop is echter niet door gegaan, omdat er een hogere bieder was. De politie heeft haar werkterrein uitgebreid tot het gehele arrondisse ment Turnhout. Men tracht zoveel mogelijk na te gaan waar vuurwa pens voorhanden zijn. In het gehucht Oostenhove heerst er onder de bewoners van de een zaam gelegen huizen en boerderijen een angstpsychose nu de politie nog weinig geruststellends heeft kunnen mededelen. zal worden geëxploiteerd door een stichting. De werkcommissie voor de vuilver branding zal aandacht schenken aan de mogelijkheid, dat vervoer van vuil van geheel Walcheren naar een ver werkingsinstallatie goedkoper is dan vuilverbranding ter plaatse. B. en w. achten, nu de ladderwagen van de brandweer in reparatie is, de aan schaf van een tweede wagen niet no dig, omdat terzake een regeling is getroffen met Vlissingen. De vacatures bij de brandweer zijn verdwenen en nu is er zelfs sprake van te veel personeel, doordat de korpsen van Nieuw- en St.-Joosland en St.-Laurens, door de gemeentelij ke herindeling, erbij zy'n gekomen. Tijdens het laatste weekeinde van april is weer gemeentelijk bezoek uit Folkstone te verwachten. Een pro gramma, dat in voorbereiding zal worden besproken in het senioren convent van de raad. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „We moeten geen methoden tolereren, die hier en daar in het buitenland nogal gemak kelijk worden toegepast." Aldus de fficier bij de politierechter te Mid delburg, mr. P. Roscam Abbing, in de zaak tegen de vertegenwoordiger A. B. uit 's-Heer Hendrikskinderen. Deze had de automobilist B. mishan deld omdat hij meende door hem, terwijl hij eveneens met een auto bij Kloetinge reed, in het verkeer te zijn gehinderd. A. B. was hem achterna gereden. Toen ze op een bepaald moment met elkaar in ge sprek kwamen was het eerst tot een woordenwisseling gekomen. Daarin vond A. B. aanleiding om zijn han den te gaan gebruiken. Het slachtof fer zelf bleek zich van geen kwaad bewust. Mr. Roscam Abbing zei dingen als deze hoog op te nemen, omdat ze steeds meer, vooral ook bij parkeer- moeilijkheden, blijken voor te ko men. Hij eiste een boete van 100 gulden. Ook politierechter mr. Van Empel vond het stijgende aantal opgewon den verkeersdeelnemers verontrus tend. Hij vonniste conform. Een boete van 50 gulden kreeg donderdag de bloemenhandelaar B. G. uit Middelburg op beschuldiging van het mishandelen van zijn stad genoot Van der IJ. G. had geconcludeerd, dat Van der IJ praatjes over hem rondstrooide terwijl hij hem ook zakelijk in het vaarwater dreigde te komen. Dat alles wilde hij eens op gaan helderen. Het kwam echter tot klappen. De rivierloods L. F', uit Vlissingen had zich te verantwoorden voor het mishandelen van een jongen. Die had een afgedankte kerstboom van zijn dochtertje gestolen. Toen die on danks aandringen van P. de boom niet wilde teruggeven, had hij hem stevig „aangepakt". Hij kreeg er een boete van zestig gulden voor. „Nog een maand hard werken en dan is het weer zo ver", kondigt de heer G. van Eerten, voorzitter van de Goese Operette Vereniging aan. Of er hard wordt gewerkt op de repeti ties van de vereniging, kan hij wel beoordelen. „Sinds ik in het bestuur zit van de operette vereniging, speel ik zelf niet meer mee. Er is te veel te regelen. Maar ik ben overal bij. Bij iedere repetitie. Want het is echt nodig dat een voorzitter op de hoogte blijft van de gang van zaken". „Simis 1957 zit ik in het bestuur. Ik heb eerst alle rangen doorlopen tot dat ik, ik denk in 1960, voorzitter ben geworden. Het is een baan waar veel werk aan zit. Dat gaat zo: eind maart hebben we de laatste uitvoering. Dan gaat het bestuur een operette voor liet volgend seizoen uitkiezen. Dat is op zich al niet zo eenvoudig. Er is maar één grote uitgever van operet tes en er is bijzonder veel aanvraag. Daarom moeten wij al drie jaar van te voren bij die uitgeverij een drie tal operettes opgeven, waar we be langstelling voor hebben", „In april beginnen we dan met het instuderen van de nieuwe operette, dat wil zeggen met de koorpartijen. We heben nu „lm Weissen Rössl" in studie. Daarvan zullen we twee uit voeringen geven, op 16 en 23 maart. Dan wordt zo in september de zaak verdeeld. We zitten vrij goed in de 1 damessolisten. Wat dat betreft kun nen de problemen in eigen kring worden opgelost. Bij een operette draaien de moeilijkheden om de he ren. De mannelijke hoofdrollen zul len ook nu weer door 2 beroevssolis- ten worden vervuld" „Alles bij elkaar telt de operettever eniging nu zo langzamerhand 60 le den. Er komen steeds nieuwe leden bij. In principe wordt elk nieuw lid aan genomen. Maar 60 leden is toch wel het maximum. Iedereen speelt mee in de operette. Iedereen moet ge kleed worden en dat is een dure liefhebberij. Voor „lm Weisen Rössl" hebben we 150 kostuums nodig, die worden gehuurd. De grote kosten van een operette vereniging worden gemaakt door het huren van kos- tuums en decors en door de uitvoe ringsrechten". ,Maar de operette telt zo'n 400 a 500 donateurs. Buiten de leden van de operettevereniging is er dan nog het 22 leden tellende orkest, dat al sinds 10 jaar ongeveer hetzelfde is. Dit orkest wordt ook in september bij de repetities ingeschakeld. Tot januari zijn we bezig in ons eigen repetitie lokaal. Dank zij de gemeente heben we de beschikking over een zaaltje boven de bibliotheek. Daar zijn we bijzonder tevreden mee. Maar van waar de grote belangstelling voor de operettevereniging? Ik weet het niet. Een unicum is volgens mij wel dat iedereen altijd verlangt naar de re petitieavonden, ook al zijn die soms een paar maal in de week".

de Stem | 1968 | | pagina 3