over t en zuil Raad Duit; in zi Kermisg poging Commissie bestudeert toekomstige positie consumptieaardappelen „Teveel en tekort liggen vaak vlak naast elkaar" Borssele krijgt complex van 24 bejaardenhuizen EVEN KIJKEN R.Z.V.T. stopt repetities „Alchimist" LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON MIDDELBURG GOES HULST TERNEUZEN Rechtse besturing is geen excuus voor aanrijding fiarnalenspoelzeef blijkt groot succes .VASTGELd Rijksbijdrage BESLUIT VAN Z.L.M.-BESTUUR AKKERBOUW Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND Subsidieclub van schilders bijeen Grote bedrijvigheid bij bouw carnavalswagens Begroting 1968 Interieurverzorging^ Raadsvergadering I. Franse 25 jaar in dienst bij P.T.T. Hulst Ir. Prins over situatie in aardappelhandel Schouwen-Duiveland Beslissing valt in raadsvergadering WIJKGEBOUW Finale titelstrijd hoofdklasse libre Prof. Tinbergen sprak in Oostburg NIEUWE KEUZE wat en waar? VANDAAG MORGEN HOOGWATER CAGEIAO DE STEM VAN VRUDAO 9 FEBRUARI 1968 '(Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het dagelijks bestuur Van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij heeft besloten een commis sie in te stellen die tot taak zal heb ben de toekomstige positie van de Zeeuwse consumptieaardappel te be kijken. Het bestuur wil een overzicht krijgen in de structuur van de aard appeltelende bedrijven, de kwaliteit en de omvang van de produktie en van de afzetkanalen die worden be nut. Een. en ander is aan de orde ge weest op de jongste vergadering van het dagelijks bestuur van de ZLM. Ten aanzien van de huidige slechte situatie op de aardappelmarkt was de vengadeting van mening dat weer eens duidelijk blijkt welke risico's o.a. bij de aardappelteelt gedragen moeten worden. Het bestuur besprak of een even tuele verbetering in de situatie zou kunnen worden bewerkstelligd. Men concludeerde dat de mogelijkheden voor een effectief ingrijpen gering zijn. Het bestuur besloot in ieder geval de situatie op de aardappel- markt nauwlettend te volgen. Verontrust was de vergadering over de uitlatingen van de minister van landbouw bij de behandeling van de landbouwbegroting ten aanzien van de wijzigingen in het rudlverka- velingsbeleid. Men vroeg zich af of door de verdergaande bezuinigingen niet te veel onderdelen voor een ver antwoord Nederlands landbouwbeleid in de waagschaal worden gesteld. De heer J. B. Becu deelde mede dat binnenkort de suikerbieten oogst 1967 zal worden geliquideerd. Boven het contingent is ca. 100.000 ton ge leverd, welke voorraad dus niet vet is. Op korte termijn wordt een beslis sing van de regering verwacht in die zin, dat de keuze valt op het. men-gprijssysteem. Dit zal inhouden dat de half-vette voorraad zal wor den opgenomen in de voorraad van het komende jaar. Verwacht wordt dat de prijswaardering zal liggen tussen vet en halfvet. Met betrekking tot het vlasbeleid zijn voorstellen gedaan voor een steunregeling in Europees verband, t.w. een gelijke subsidie gebaseerd op f220.- per ha. Een helft hiervan Plattelandsvrouwen De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Middelburg en omgeving hield de jaarvergadering in het ge bouw „De Gouden Poorte" te Mid delburg. De presidente mevrouw Hack-de Feyter was verheugd met de grote opkomst. Mevrouw de Koning gaf een overzicht van de finan- cieën van het afgelopen jaar. Daar na nam de presidente met vriende lijke en oprechte woorden afscheid van mevrouw De Vries-Lighthart Schenk. Als nieuw bestuurslid werd met grote meerderheid gekozen me juffrouw Edzes, die deze benoeming aanvaardde. Een" inleiding over „Vrije tijd-ledigheid of bezigheid", hield mevrouw Mol-de Jager. De aanwezigen werden daarna ver deeld in discussiegroepen. Men kreeg een aantal vragen te behandelen. Aan het eind van de discussie be dankte de presidente mevrouw Mol hartelijk en sloot de vergadering. Op donderdag 29 februari om 2.30 uur zal de tentoonstelling van „Hedenda- se Franse Wand-Tapijten" in de Vleeshal worden bezocht. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: SteensVaal 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV. L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140 -3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 - 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, fel. 01100 - 5689. is voor de industrie, de andere helft voor de teler. In verband met komende invoer van Amerikaanse lucerne wees de vergadering op de grote betekenis van maatregelen voör het behoud van de Nederlandse lucerneteelt. De heer P. J. J. Dekker merkte in zijn overzicht betreffende de tuin bouw op, dat de situatie bij de groenteteelt onder glas momenteel vrij gunstig is. Er is een begin gemaakt met de aanvoer van komkommers. Dit pro- dukt brengt bevredigende prijzen op, het aanbod zal toenemen. Voor wit lof worden goede prijzen betaald, de afzet verloopt vlot. De aanvoer van spruiten loopt snel terug; het prijs peil is redelijk. De vraag naar be- waarkool blijft zeer zwak, met lage prijzen. In de fruitsector worden de voor raden peren snel kleiner. Stoofperen blijven erg gewild. De appelprijzen zijn nog steeds matig. De Engelse markt wordt overvoerd door Golden Delicious uit Frankrijk. De voorra den zijn in heel West-Europa nog aanzienlijk. Indien er regelmatig ge ruimd wordt is er enige kans dat daardoor in een latere periode enige ruimte komt voor een prijsverbete ring. De S C.S. „Luctor et Emergo" houdt op vrijdag 9 februari de jaar vergadering in de Ambachtschool. De bijeenkomst begint om half». Op de agenda staat o.a. een be stuursverkiezing. Aan de beurt.om af te treden zijn de heren P. de Dreu en A. E. de Crom. Beiden zijn her kiesbaar. Niet herkiesbaar is de heer W. Wisse, die eveneens aan de beurt is om af te treden. Na het huishoudelijke gedeelte van de vergadering zal er worden ge- discussieerd over de betekenis van de studieclub. Biezelinge Jaarvergadering. In de bijgebou wen van de Ctar. Geref. Kerk kwa men de Chr. Geref. Vrouwenvereni ging „Dorcas" en de mannenvereni- ging „Calvijn" bijeen voor de jaar vergadering. Mevr. De Jager-v. d. Weele leidde een onderwerp m over Het offer van Kain en Abel waar op een drukke bespreking volgde. Nadat de huishoudelijke zaken waren afgewerkt sprak de heer C. Meulpol- der over „Kerk en Jeugd' Kwadendamme Modeshow. He plaatselijke af deling van het r.-k. vrouwengilde houdt op woensdag 14 februari een modeshow in de Burcht. De show begint om half 8. Ook met-leden kunnen de show bezoeken. Schore Verkoop weiland. Door notaris J. C. Kram te Kapelle werd gister middag in café De Pree te Schore publiek verkocht een perceel weiland aan de Maartenbroersweg te Schore, groot 4.04.60 ha, eigendom van ïr. M. Blok te Hardenberg. Hoogste inschrij vers waren de heren C. Traas en Jac, Lepoeter te Schore met een bedrag van f 3035, per gemet (39 a 24 ca). Koper werd de heer J. Karelse te Schore voor een. bedrag van f 3800.—. per gemet. 's-Heerenhoek (Van onze correspondent) Prinses Wanne I van het PAER- DEGAT heeft onlangs op het bal van de carnavalsvereniging „De Koenkel- pot" in hotel de Korenbeurs de car- navalstijd ingeluid. Dit was tevens het sein om met de bouw van de wagens voor de carnavalsoptocht te beginnen. Wat de carnavalsoptocht zal bren gen is nog niet bekend. Duidelijk is wel dat de optocht nog grootser zal worden dan het vorig jaar. 's Avonds wordt er in verschillende schuren ha!rd gewerkt. Ook van zijde van de jeugd is de animo groot voor de j eugd-optocht die op zaterdag IA februari zal worden gehouden. Burgemeester en wethouders zul len de raad tijdens de vergadering van maandag 12 februaii de begro ting voor 1968 aanbieden. De verga dering begint om 8 uur. Voorgesteld zal worden alsnog ver lichting te laten aanbrengen m de schuurtjes van 20 onlangs gereedge komen woningwetwoningen. Hiermee is een bedrag van 2320 gulden ge moeid. Voorgesteld wordt hiervoor een financiering van het rijk te vra gen. Komt er van deze zijde geen bijdrage, dan willen b. en w. de kos ten voor gemeenterékening nemen. De afschrijving van de kosten moet dan komen uit een geringe huurver- h°Bm|n w. stellen voor een gevraag de startsubsidie voor de stichting padvindsters- en padvinderskampeer- centrum Zeeland af te wijzen. Deze stichting wil een kampeercentrunl aan het Veerse Meer inrichten. (ADVERTENTIE) Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND TOT 21 UUR I I EUROPA MEUBEU Filatelie. Zondag 11 februari houdt de postzegelclub ,,'t Land van Hulst" een bijeenkomst in hotel De Graanbeurs. Tijdens de bijeenkomst zal ook een verloting gehouden wor den met als hoofdprijs een serie Rem brandzegels 1931, met een catalogus- waarde van 28,50. Tevens zal er nog een veiling plaatsvinden. Er zullen ongeveer 50 kaveltjes ter verkoop worden aangeboden. Aanvang van de bijeenkomst 14.30 uur. Biljarten. De topbiljartclub „De Lustige Toepers" speelde een uitwed strijd tegen de „Ter Holese Toepers De Lustige Toepers wonnen deze wed strijd op vrij gemakkelijke wijze met 8"be' uitslag: Ter Holese T°epers-- Lustige Toepers. J. Haulez - W. Wille- kens 11, J- Eijsackers - G. Lijbaart 0—2, J. v. Ertvelde - E. v. Overmeere 02* H. Vermeulen - J. Lijbaart 1—1, A. Bisschop - P. Blommaert 1—1, L. Stevendaal - W. de Cauwer 1 1, Dobbelaer - A. de Cauwer 2—0, J. Dobbelaer - F. Blommaert 1—1, A. d'Hondt-J. Lijbaert 0—2, J. Danckaert -M. v. Overmeere 02, H. Verschu ren - W. de Cauwer 1—1, P. Freyzer- A. de Cauwer 02. werd gistermiddag om een uur de bromfietser W. de V. uit St. Jansteen, met als duopassagier J. S. uit Graauw, aangereden door een personenauto, bestuurd door J. L. uit Terneuzen, die geen voorrang verleende. S. liep ver woningen aan de voet op. De brom fiets werd zwaar beschadigd. Clinge Kerkmeester Het r.k. kerkbe stuur heeft aan de parochianen een oproep gedaan om deze maand kan- dibaten voor te dragen voor de functie van vierde kerkmeester. Schoondijke Vanavond wordt in Schoondijke een openbare raadsvergadering gehou den. Deze vergadering gaat over de verkiezing van een tijdelijke wethou der, die moet worden benoemd in verband met de benoeming van bur- 1 gemeester J. JvM.-' fic^t^2'UaT meester der gemeente Wittém (L). Een der wethouders bevindt zich momenteel in Nieuw Zeeland. De vergadering begint om 7 uur. Westdorpe Cabaret Zaterdag a.s. zal het cabaretgezelschap B.A.C. een optre den verzorgen voor de ruitervereni- ging Koningin Juliana te Zaamslag. De voorstelling vindt plaats in de Pobrt. Wandelsport Zondag 18 febru ari organiseert de wandelsportvereni ging de Westdorpse Tippelaars een dansavond in café het Oude Raedt- huys. Men heeft voor deze avond het orkest The Turocks Report uit Schotland geengageerd. Dit orkest beëindigt zijn tournee door Belgie met een eerste optreden m Neder land Na Westdorpe vertrekt het or kest naar Marokko om daar een serie optredens te verzorgen. Voorts zal in februari een loterij van start gaaa; waarvan de opbrengst is bedoeld voor de te organiseren jubileumtocht op 6 april a.s. De jubileumtocht vanwege het 5-jarig bestaan van de Westdorpse Tippelaars, vormt tevens de opening van het Zeeuwse wandel seizoen. (Van onze correspondent) HULST De heer I. Franse, hoofdemployé van de PTT heeft zijn 25-jarig ambtsjubileum gevierd. De jubilaris kwam in 1943 in dienst bij de PTT als instrumentmaker. In 1946 behaalde hij zijn vakexamens in de telefoondienst. Hij werd vervol gens monteur, monteur eerste klas, en hoofdemployé. In 1965 werd hij benoemd als hoofdemployé I T.N.G. en tevens sectorchef op de telefoon centrale te Hulst. De heer Franse is ook hoofd van de bedrijfsbeveiligings- dienst van de PTT te Hulst. Tijdens de drukbezochte receptie mocht hij vele gelukwensen in ontvangst ne men. Namens zijn collega's en het personeel werd hem een projectie scherm aangeboden. I (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Vlissingse chauffeur A. v.d. V. had bij het links- afslaan in de Spulstraat in Vlissingen niet voldoende opgelet en was daar. door in botsing gekomen met een mo torfietser. De motorfiets en de berij der schoten daarbij onder de wagen, De chauffeur reed met een wagen van Van Gend en Loos, waarin een rechtse besturing is aangebracht, het geen de chauffeur het uitzicht belem merd had. „Het regent klachten", ver telde de raadsman, die de chauffeur namens zijn vakbond bijstond, „de wagens van Van Gent en Loos zijn niet geschikt voor stadsverkeer door hun rechtse besturing, waarvan de be stuurders steeds last hebben bij het wegrijden". De officier van justitie was van me ning dat de chauffeur toch beter had moeten uitkijken en eiste een boete van f 60,De kantonrechter mr. A. Veenhoven deed er iets af en legde een geldboete van f 50,op met toe zegging van een civiele vordering van f 75,—. (Van onze correspondente) ZAAMSLAG. Tijdens de alge mene vergadering van de aid. Zaam slag der Z.L.M. in het Wapen van Zeeland, besprak de algemeen voor zitter Ir. J. Prins actualiteiten in de landbouw. De produktieopbrengst van aardappelen bedroeg over het jaar 1967 in ons land: 2,9 miljoen ton; dat was 29 procent hoger dan in 1966 en zelfs 62 procent meer dan in 1965. De totale produktie in de EEG-Ian- den bedroeg voor het afgelopen jaar 43 miljoen ton. Toch moet de oorzaak van het aardappeloverschot in de EEG, volgens ir. Prins, niet worden gezocht in een uitbreiding van het areaal. De „problematiek van het teveel" bestaat er volgens 'ir. Prins in feite ,niet. alleen vpor de aardappelen, maar voor andere produkten zoals melk, zuivel, varkensvlees en suiker. „De landbouwproduktie is onderhe vig aan sterke wisseling door het feit dat we aan de natuur gebonden zijn. Een teveel kan soms wel in een te kort omslaan. Teveel en tekort liggen in de landbouw vaak vlak naast el kaar", aldus ir. Prins. Een mogelijkheid om zelf of via de overheid in te grijpen op de markt bestaat er volgs ir. Prins in feite niet. Als er in Nederland aardappelen uit de markt zouden worden genomen wordt daarmee dè buitenlandse con currentie, die immers ook met een aardappeloverschot zit, vergroot. Aardappelen te laten verdraaien tot Zierikzee Helpt Elkander De vissersver eniging Helpt Elkander houdt op vrij dag 9 februari de jaarvergadering in de bovenzaal van restaurant Mon- dragon. De bijeenkomst begint om half acht. (Va^i een onzer verslaggeefsters) BORSSELE Burgemeester en wethouders van Borssele zullen de raad dinsdag 13 februari een voor stel doen de bouw van een serie be jaardenwoningen, een wijkgebouw en een gymnastieklokaal goed te keuren. Het bestuur van de stichting Poel wij ck in 's-Heer Arendskerke heeft het plan om in Borssele een com plex van 24 bejaardenflats met een woning voor de conciërge te bouwen. Het complex zou moeten komen aan de Wielingen- en de Westerschelde- sbraat. In verband hiermee zullen b. en w. voorstellen de rente en aflossing te garanderen van de door de stich ting aan te gane geldlening. Tevens zal de raaid worden gevraagd te be sluiten de stichting grond te verko pen. De prijs van de grond aan de Wie- lingenstraat bedraagt 22 gulden per vierkante meter, die van de grond aan de Westerscheldestraat -23 gul den. B. en w. zullen tijdens de raads vergadering, die om 3 uur begint, meedelen hoeveel grond nodig is voor de bouw. Wat betreft het te bouwen wijk gebouw van het Groene Kruis delen b. en w. de raad mee dat dit geobuw aan de Kalootstraat, naast de In aanbouw zijnde kleuterschool zal komen. Het wijkgebouw zou aan vankelijk aan de Westerschelde straat worden gebouwd. Voorgesteld zal worden het Groe ne Kruis grond te verkopen aan de Kalootstraat tot een waarde van 6000 gulden. Voor dit bedrag van ruim 333 vierkante meter grond worden geleverd. Voorts zullen b. en w. de raad voorstellen een houten gymnastiek lokaal te bouwen op het terrein naast de Franck van Borssele- school. Geeft de raad haar fiat aan ddt voorstel, dan zal nog niet direct met de bouw begonnen kunnen wor den. B. en w. delen mee dat de gemeente een geldlening zal moeten aangaan om het project te kunnen financie ren, hetgeen vertraging in de uit voering van de plannen zal bete kenen. Aan de orde komen verder de be handeling van de begroting voor 1968 en een voorstel over verbete ring van de straatverlichting. Voor het plaatsen van 5 nieuwe masten wordt een krediet van 2350 gulden gevraagd. meel zou hetzelfde effect hebben. Het middel om de kwaliteitseisen te ver hogen verwierp Ir. Prins eveneens Heil zag ir. Prins in het vergroten van de produktie van betere kwaliteit tegen lagere kosten. Men moet con tracteren vóór de oogst en afleveren direct er na. Het hele afzetpatroon moet gebaseerd zijn op goede kwali teit. Sprekende over de harmonisatie van de inkomstenbelasting in de EEG-landen zei ir. Prins dat dit een zaak was die de hoogste prioriteit moet hebben voor de land- en tuin bouw. Dit eist echter politiek en eco nomische overeenstemming van de betrokken landen. Het uitblijven van deze overeenstemming noemde de heer Prins een zaak die de landbouw „veel pijn doet". De voorzitter van de afd. Zaamslag der Z.L.M. de heer J. J. de Regt, zei in de algemene vergadering over de vlasteelt niets dan sombere geluiden te kunnen laten horen, ondanks het feit dat in het afgelopen jaar de fi nanciële opbrengst voor de telers veel beter was dan voorgaande jaren. „Als de voortekenen niet bedriegen, is de fabricage van vlaslinnen in ons land en België ten ondergang ge doemd". De heer De Regt zag voor de vlasnijverheid, gezien de grote concurrentie van allerlei synthetische produkten die meestal uit afvalstof fen worden vervaardigd, zeer weinig perspectief meer. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Zaterdag om 18.09 uur en zondagmiddag vanaf twee uur worden in Hotel Centraal te Terneuzen de finalewedstrijden gespeeld in de hoofdklasse libre (7-11 gemiddelde) voor het districtskam- ploenschap van de Koninklijke Ne derlandse Biljartbond. I Zes topspelers uit Zeeuwsch-Vlaan deren nemen aan deze wedstrijden deel; A. Van Eenennaam van KOT Terneuzen, de Belg R. van Remortel uit Sint Niklaas, lid van de Grens- vrienden te Koewacht en R. Dumez uit Westdorpe van de Sasse KOT, F. Schelfhout, J. Picavet en W. van Dorsselaer, van de HBC uit Hulst. De finalist van deze wedstrijd wordt uitgezonden naar de gewestelijke kampioenschappen. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de aula van de r.-k. h.b.s. St.-Eloy te Oostburg sprak prof. dr. J. van Tinbergen, voorzitter van de commissie ontwikkelingshulp van de V.N., over de ontwikkelings hulp. Hij deed dat n.a.v. een initiatief van de vereniging St.-Adelbert, in sa menwerking met het Novib-comité Tilburg. In het begin van een belang wekkend betoog stelde prof. Van Tin bergen dat'het uitgangspunt van de ontwikkelingshulp tweeërlei kan zijn, n.l. religieus of militair of gebaseerd op een zakelijk element dat uitgaat van een gefundamenteerde nuchter heid. Zijn uitgangspunt was de wereld handelsconferentie in New Delhi, waarin hij toch nog grote bereidheid meende te zien om de ontwikkelings hulp op een beter peil te brengen. Uit talrjjke voorbeelden bleek duidelijk hoe moeilijk het is tussen de bestaan de tegenstellingen door te laveren. Gestreefd moet wbrden om zo spoedig mogelijk minstens één pro cent van het nationale inkomen be schikbaar te stellen, waarbij dan nog komt de hulp door het afstaan van leidinggevende personen die in staat zijn de nodige goodwill aan te kwe ken. Een meer rechtvaardige verde ling van de energiebronnen en de voedselproduktie zal leiden tot een gemakkelijker benadering van het vraagstuk van oorlog en vrede. Velen staan argwanend tegenover de ontwikkelingshulp, hetzij uit een zeker egoïsme, hetzij uit een bepaald defaitisme. Als goede voorbeelden van geslaagde ontwikkelingshulp noemde prof. Van Tinbergen Turkije, Pa kistan en Thailand. Hierna volgde een uitgebreid vraaggesprek waarbij aan vele aanverwante onderwerpen aan dacht besteed werd. (Van onze correspondent) COLIJNSPLAAT De intwj van de nieuwe garnalen-spoeij teermachine van de machinefalnj Verburg uit Colijnsplaat is een succes geworden. Binnenkort een premie-besluit verwacht tyj waarop de directie der visserijen) rijkspremie kan geven bij aans van deze nieuwe vinding op dt j, nalenkotters van de Nederlp vloot. Sinds deze spoelzeefrnachinevoi week aan het bedrijfsleven werj demonstreerd, zijn al enkele ti® len exemplaren van de nieuwe| ding, die 6200 gulden kost, bes In combinatie met een garnalen-, machine, die bjj een Hengelose chinefaibrikant in ontwikkeling! staat de afzet en verwerking van naleii in de naaste toekomst j revolutionaire ontwikkeling te ij ten. De spoelzeefmaehine maakt I zoals gemeld, mogelijk aan boord! de 300 garnalenschepen, die fe land telt, de garnaienvangsten j scherper uit te sorteren. Dit bete) dat de vangst veel sneller en set en ook in veel beter houdbare ringen, mechanisch kan word®! sorteerd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Reizend Zeeuws Volkstoneel heeft na 20 repetities be sloten niet langer te werken aan „De Alchemist" van Jonson. Als een van de hoofdmotieven voor deze beëindiging wordt genoemd de zwakke gezondheidstoestand van de regisseur, de heer L. Lockefeer in Hulst, die zich hierom moest terug trekken. „De Alchimist" vergde een bezet ting van 15 personen. Na contact te hebben opgenomen met de provincia le toneeladviseur, de heer A. van Noort, werd besloten een modern stuk te nemen met een veel kleinere be zetting. De keuze viel op „Harten twee. Harten drie" van Paul'Roden- ko. In zeer korte tijd moet nu dit stuk worden ingestudeerd. Op 17 en 18 februari a.s. zal n.l. de première plaatsvinden in de zaal van hotel Van Leuven te Kloosterzande. Het komende weekeinde zal het gezel schap in „conclaaf" gaan voor de slotregie in Kloosterzande. Van 's morgens tot 's avonds zal worden gewerkt om tijdig gereed te kunnen zijn voor de uitvoering. De heer Van Noort heeft met bijzonder veel enthousiasme de taak van de heer Lockefeer overgenomen. Voor het R.Z.V.T. is „Harten.twee, Harten drie" een geheel nieuw genre. Het R.Z.V.T. verheugt zich momenteel in een veelbelovende aanwinst, n.l. mej. I. Baart uit St.-Jansteen. GOÊS Grand 20 uur Goed geschoten Matt Helm 14 VLISSINGEN Alhambra 20 uur Goed geschoten Matt Helm 14 MIDDELBURG City 20 uur Veel liefs uit Moskou 14 jaar De Schakel 20 uur Lezing over Hongarije Concertzaal 13.30 uur Jeugdconcert Vera Beths en Tot! suiker. TERNEUZEN Galerie J. 34 (Grenulaan 34) Expositie werken Fernand Venijg GROEDE Drie Koningen 20 uur Toneeluitvoering P.J.G. ZIERIKZEE Concertzaal 20 uur „La guerre est finie", 18 Jaar j HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Schieting HULST E. Wauters en F. de Boy 19 n Prijskaarting TERHOLE Centrum: Prijskaarting SLUIS Gemeentehuis 19.30 üür Raadsvergadering NIEUW EN ST.-JOOSLAND De Roode Leeuw 19.30 uur Uitvoering O.V.D.A. KRUININGEN Ons Dorpshuis 19.30 uur Uiivc kon. harmonie E.M.M. GOES Grand 19 en 21 uur Goed geschoten Matt Helm 14 ]i IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur JonèerensociëteLt TERNEUZEN Galerie J. .34 (Grenulaan 34) Expositie werken Fernand Vef»| VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Gped geschoten Matt Helm 14 |a| ZUIDZANDE De Zwaan 19.30 uur Rode-Kruisfilm HULST Bioscoopgebouw 20 uur Drie grote komieken a.L NOORDSTRAAT E. Mattlieus 15 uur Schieting WATERLANDKERKJE Café Bron: Seriekaarting KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting CLINGE L. de Vylder 15 uur Schieting St.-Cecilia MIDDELBURG City 20 uur Veel liefs uit Moskou 14 DE LEVBUSMlDDELEtJVOOQPAAD suuur ZIEUDEG06ËV... Morgen, zaterdag 10 febr.: Hans- weert 12.10 uur: Terneuzen 11.85 uur; Vlissingen 11.07 en 23.37 uur; !We- meldinge 0.10 en 12.42 uur. P I t; (Van een onzer verslaggever BREDA Sinds enkele dage in het Bredase Huis van Bewa de 17-jarige kermisgezel L.G. v.i ingesloten. Hij wordt ervan verd op zondag 28 januari 's avonds streeks half negen, samen met onbekende jongeman een poging roofoverval te hebben ondernomei kruidenier M. Buikman aan de ienstraat 49 in Breda. Hij heeft bekend. De tweede o valler is nog voortvluchtig. Die bewuste avond is v.d. B. men met een man die hij vol eigen zeggen enkele dagen d voor in een café had ontmoet, streeks acht uur op een rode m naar de Zuilenstraat gereden, streeks kwart over acht belde aan op nó. 49 met het verzoek e te mogen telefoneren. Hij was r, enkele malen eerder in de winkel weest en de heer Buikmans liet zijn gang gaan. De jongen ma: een nerveuze indruk en kon het de nummer blijkbaar niet vinden kruidenier vroeg hem daarop of soms even moest helpen. Even 1 ging v.d. B. weg. Ongeveer een kv tier later werd aan de achterc geklopt. De heer Buikmans riep, de deur van de winkel open stonc of de bezoekers maar iangs vc wilden komen. Aan dat verzoek deden ze maar al te graag. De k denier ging intussen naar de win Toen v.d. B. en zijn mededader c binnenkwamen eisten zij direct g Een van beiden haalde een hak te voorschijn om zijn eisen kracht te zetten. In 'n reflexbeweging gr de heer Buikmans een kaasmes ging op de jongens af. Deze schr ken daarvan zo, dat zij vluchtten De kruidenier wilde ze achte gaan, maar een hield de deurki omhoog, terwijl de ander probee de motor te starten. Dit lukte n Op het rumoer kwam L.S., die trouwd is met een dochter van echtpaar nBulkmans en naast schoonouders woont, naar buiten tussen was dê klink van de deur broken, zodat de heer Bulkm. daarlangs niet meer naar buiten k De schoonzoon wilde het tweetal lijf gaan, dat nog steeds met de J willige motör stond te klungel Een van de twee overvallers dreij echter met de hakbijl, waarop L. BRUINISSE Burgemeester H. van der Linde heeft de genie, teraad de verheugende mededel) gedaan, dat het rijk een bijdrage geven in de kosten van de aan van een jachthaven. Burgemees Van der Linde had een belofte ze zin gekregen can minister pe. De besprekingen hierover he jaren geduurd. De burgemeeser aan ook reden tot voldoening, gemeenschappen, die door de u; van het Deltaplan in hun Baarheid worden aangetast, h recht op compensatie uit aparte •en aldus de burgemeester van nisje. De heer van der Linde net provinciaal bestuur, dat voile medewerking geeft voor de ai ieg van een buitendijks industriet in Klo hebb h w uitvc le» hebb for Bri pre z

de Stem | 1968 | | pagina 2