aan pool Opening tiende Winterspelen Russisch in Korea Ook een judoteam L-Leber i in dsdag BEHALVE IN NEDERLAND Weinig kans op succes voor NAC tegen DWS HET IJS enota in beraad verlichting jn in spieren ewrichten Ook RBC Prognoses a IGLO .NMP ^AfOBLE IJSHOCKEYWEDSTRIJD ZWIDEN-USA OP IV Vijf schaatsters optimistisch Zitplaatsen waren nat geworden Droog Lang Slap Hartslag krachtig direkt X X X X X X X X X X X X X Oer jan Sandler won 10.000 meter in Davos Zeventien man in Belgische selectie Piet de Zoete ook bij de selectie Koeken snelste in St.-Kruis „Vreemde Zuidslaven" niet meer in het nationale elftal 1} 13" DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 15 correspondent In Bons)' De agenda-commissie v»g tse Bondsdag heeft gij(e. i dat op 13 februari a.s. d, minister van verkeer eg Georg Leber de gelegen, ijgen om zijn nog altijd reden „general Verkehrg. ogenaamde Leberplan, tot n de staatsspoorwegen op het wegvervoer, ln het n te dienen. ter zal het plan motiveren zullen de woordvoerders Bondsdagfracties de gele. jgen er iets over te zeg. ns het aan de verkeers. van de Bondsdag zal wor. en. rogelijk, ofschoon niet h. eds de indiening van het tot een eerste verkeersde. Jen, vooral wanneer do jert van de C.D.U.-C.S.U, duller-Hermann uit. Bre. dternatieve saneringsplan l indienen. ïr-plan dat als regerings- rdt ingediend in de vorm tten, zal daarna nog door ;en moeten, alvorens het kan worden. Leber heeft zichzelf hier. itdatum van 1 juli a.s. ge- deskundigen zeer onwaar- at alle zes wetten, die met ilan verband houden ge. .horen door het parlement ien. Zoals bekend heeft Nederlands protest ertoe de E.E.G.-commissie zich plan-Leber heeft gebogen ■r afwijzend tegenover het opgesteld. parlementaire redactie) AG Minister Den Toom zegt in antwoord op het i de begrotingscommissie osie uit de Eerste Kamer hnetsberaad over de finan- i de Defensie in de jaren en 1971 nog niet is afge lat de plannen nog niet >rden afgerond. De opstel- Ie toegezegde defensienota nog enkele maanden ver- stellen met betrekkelijk gen voedsel en materieel. i dagen zal een vliegtuig i bevoorraden, ln de z°- 969 zal het misschien nog zijn om van het ijs te ir Spitsbergen, aangezien r. ergens anders op zien- vezen zullen zijn. in oktober a.s. de vijf ange poolnacht valt, zal eving van de vier expe- len vliegtuig neerstrijken, hun licht- en radiosigna- •engt een geprefabriceer- wetenschappelijke instru- voedsel voor de overwin- iet ijs. per dag zal de expedt- ndige inlichtingen uitzen- I hun winterhut door de t drijft, zullen drie van >ers, een geofysische stu van de Lomonosov, een rzeese bergketen, terwij zich bezighoudt met hun en fysische en psycholo ties. ADVERTENTIE) direct door tot aan ïaard ran de pijn pijnen, spit, zcnnwpi.lc'e; p de weefsels in tot ;i pijn (zonder oppervla^^ of irritatie van de mii" n "doorstraalt" verlicht ieren tot in f.® 6.e. niakeO lottin Ket^lfraepi^ ESAL bij alle apotb. «n Ex-wereldkampioen kunstrijden Alain Caimat, nadat hij de Olympische vlam heeft ontstoken op de 30 meter hoge torenstellage. GROTE STAANDE RECEPTIE (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE In het zorgvuldig samengestelde en tot in de puntjes gerepeteerde draaiboek van de cineast J. Valentin, was met twee om standigheden geen rekening gehouden. Hij kon ook niet weten dat het op de ochtend van de openingsceremonie van de tiende Olym pische Winterspelen zou regenen en dat daarna een hoeveelheid natte sneeuw op de stad zou neerdalen. Daardoor waren de zitplaat sen in de voor deze gelegenheid speciaal gebouwde arena nat ge worden en bleef men liever staan, zodat de helft van de 60.000, die alle kaarten tevoren al hadden opgeslokt, niets zag en de openings plechtigheid uitmonde in een gigantische staande receptie. zijn leermeester Darius Milhaud niet verloochende, werd gewacht op het eerste grote moment. Ook generaal De Gaulle kreeg een geparfumeerde papieren roos te pakken. De geur kon zijn goedkeu ren wegdragen (Van onze sportredactie) f 4 t M BREDA Vanavond om zes minuten over zeven zendt de NTS op Nederland 1 een sa menvatting uit van de ijslicekey- wedstrijd Zweden - USA. Het commentaar bij dit 50 minuten durende programma wordt ge geven door Frans Henrichs. Om tien voor half negen volgt een filmoverzicht van de evenemen ten, die vandaag in Grenoble worden gehouden. Het programma voor vandaag is: 7.3013.00: Kunstrijden da mes, eerste gedeelte van de ver plichte figuren, groot ijsstadion. 8.3011.30: 30 km-wedstrijd skiën heren. 16.45: IJshockey, groep B, Zuid-Slavië-Japan, klein ijsstadion. 17.00: IJshockey groep A, Zweden-Verenigde Sta ten, groot ijsstadion. 18.3020.30: twee-persoonsbob, eerste en tweede serie, Alpe d'Huez. 20.30: IJshockey, groep B, Roemenië- Oostenrijk, klein ijsstadion. 21.00: IJshockey, groep A, Rus- land-Oost-Duitsland, groot ijs stadion. Het is mogelijk dat de bob wedstrijden naar 20.00—22.00 verlegd worden, indien de weersomstandigheden dat nood zakelijk maken. (Van onze speciale verslaggever) GRENOBLE Met de trein arri veerde gisteren vlak voor de opening van de Winterspelen uit Genève de Nederlandse schaatsers. Een blozend gezond en wat gebruind, optimistisch vijftal, dat maar een zin hoefde te zeggen over het optreden in Davos: «.Fantastisch, het ging allemaal van een leien dakje", Stien Kaiser moest wat later toch een dompertje zetten op de stemming die deze mededeling had veroorzaakt: ..Ard Schenk zit in de put. Hij zegt steeds maar: „Ik ga niet zoals het moet, zijn tijden in Davos hebben het ook wel getoond". Maar nuchtere en optimistische Stien Kaiser voegde er aan toe: „Ach hij heeft nog meer dan een week", en zij stapte onvervaard oe natte sneeuw in. Met 113 deelnemers vormen de verenigde Staten de grootste groep m de diverse Olympische Spelen. In dia heeft de kleinste, één enkele deel nemer. De Canadeese bobsleeërs hebben verklaard, dat zij al vele banen heb ben beproefd. Zij trokken een ver gelijking met de banen van Garmisch Fartenkirchen, Sankt Moritz, Cortina d Ampezzo en Alpe d* Huez en acht ten tot grote voldoening van de orga nisatie in Grenoble de Franse baan net minst gevaarlijk. (ADVERTENTIE) Trots meldde de organisatie dat het homvolle stadion het eerste was ge weest. De tweede omstandigheid was, dat er kennelijk veel meer kaarten waren verkocht dan er plaatsen wa ren. Toen het spektakel al enige tijd aan de gang was, stonden honderden te dringen op de brede trappen die naar de tribune leiden. Zij wilden voor hun goede francs wel het een en ander zien en daar sommige plekken op de tribunes geheel verlaten waren, omdat vele officials en genodigden de televisie boven het bijwonen in na- tura hadden verkozen, ontstond een hevig gedrang bij de hekken. Juj^t op Jjet moment dat president De" Gaulle arriëeÓröe en de Marseil- leise over de arena schalde, werd een hevig gekrijs hoorbaar op de linker tribune. Kinderen dreigden onder de voet te worden gelopen, vrouwen huilden en mannen hieven gebalde vuisten naar de gendarmen, die ijlings via de walkie-talkie versterking had den gekregen. Een hek werd gefor ceerd en toen zagen de politiemannen het onmogelijke van hun taak in en lieten zij de stroom teleurgestelden toe op de open ruimten. Dat was dus ook weer geregeld. En zo kreeg het bonte theaterstuk, dat openingscere monie heet, een voor ieder bevredi gend slot. Een ceremonie, die de organisators in de ochtenduren nog met grote zorg vervulde. Grenoble, dagen badend in een verkwikkende voorjaarszon, lag eensklaps onder een grauwe hemel waaruit regen sijpelde, soms straalde. En die regen ging over in natte sneeuw. Maar de weergoden Waren Frankrijk en bovenal Grenoble zeer gezind. Enige uren vóór de plechtig heid was het droog. Het veelvuldig gerepeteerd scenario van Jacques Valentin, waarover opperregisseur Michel Bonnay de'scepter zwaaide, kon den volke worden getoond. Opge warmd door de muziek van militaire kapellen brak het moment aan, waarop president De Gaulle arriveer de en tegenover hem op de tribunes mensen een overigens vreedzame veldslag met de gendarmerie hadden. Het bonte aspect van de ceremonie ontstond bij de presentatie van de diverse ploegen, waarbij de beide Duitslanden zich onderscheidden in de bekende straffe marspas, de Cana dese ploeg zich nonchalant in de kleu rige kledij langs de president be woog. de Finse delegatie opviel door de witte tunieken met de band erover, Noorwegen en Japan indruk maakten met hun grote groep, de opkomst van de Romeinen vertederend werkte door het kleine kunstrijdstertje dat parmantig tussen de groep stapte en Polen het enthousiasme stimuleerde door uitbundig met doekjes te zwaaien. Te midden van die kleurige stoet, traditioneel geopend door Grieken land en gesloten door Frankrijk als gastland, marcheerde Nederland: der tien mannen en vrouwen, acht offi cials en de schaatssterren Stien Kai ser, Ans Schut, Carrie Geijssen, Willy Burgmeijer en Elly van den Brom. Voorop Stien Kaiser, die de vlag droeg waarmee zij lange tijd op de trap zou moeten staan, die leidde naar de schaal waarin het Olympisch vuur zou worden ontstoken. Zo vol werd het terrein met de 1500 deelnemers een aantal, onder meer de Nederland se schaatsers nog niet aanwezig dat het starre dat menigmaal aan een dergelijke manifestatie inherent is, wederom werd verbroken, doordat de atleten dichter bijeen moesten kruipen. Te midden van een orgie van geluiden ontsproten aan het brein van componist Jacques Bondon, die De president van het organisatie comité introduceerde Avery Brun- dage, de president van het Interna tionale Olympisch Comité, die op zijn beurt president De Gaulle uitnodigde de woorden uit te spreken waarmee de tiende Winterspelen officieel zou den zijn begonnen. Niet meer dan pre cies acht seconden had de president ervoor nodig om staande op de trap die naar zijn zetel leidde, te zeggen: „Ik verklaar de* tiende Olympische Winterspelen van Grenoble voor geopend". Tot dan toe was het publiek nog niet in extase geraakt. Het was stil meebeleven van het grote mo ment, waarvoor Grenoble nog vele jaten diep in de Schuld zal 'moeten zitten. De Olympische vlag werd ont vouwd en in marche funèbre-tempo naar de vlaggemast gedragen, waar hij langzaam steeg en slap bleef han gen, want geen zuchtje wind was te bespeuren en juist op dat ogenblik liet de zon zich in alle glorie zien. Niemand in de gehele arena heeft het dundoek van de zes bij negen meter ontplooid gezien. De vlag die in Inns bruck had gewapperd tijdens de laat ste spelen, werd overhandigd aan Hu- bert Dubedout, de burgemeester van Grenoble, door de eerste burger van Innsbruck. Eerst daarna brak het enthousiasme in volle hevigheid los. Applaus en gejuich begeleidden de komst van de helikopters die 30.000 rozen strooiden en toen tientallen vlaggetjes over het publiek uitwaaierden en kanonscho ten klonken ging de vroegere kunst rijder, thans arts, Alain Caimat op weg met zijn toorts. Uitbundig toege juicht legde hij de 300 meter af naar de trap, die ontwerper Valentin als zijn meesterstuk beschouwt en waar van het aluminium voor de treden werd geschonken door Kameroen, en beklom hij de 96 treden, terwijl door de luidsprekers zijn hartslag die via een zendertje via zijn lichaam werd uitgezonden te horen was. Hoog bo ven de menigte draaide de atleet zich om, hief de toorts en even later vlam de het vuur op in de grote schaal. Later legde hij namens alle deelne mers de eed af met de woorden die al negen keer tevoren hadden geklon ken. Dat die woorden, waarmee wordt beloofd dat men eerlijk zal strijden en zich aan de reglementen zal hou den, bewaarheid zullen worden in de tijd van de tiende Winterspelen is de onuitgesproken maar vurige wens van hen die desondanks niet kunnen ont kennen dat er tussen Chamonix 1926 en Grenoble 1968 veel, heel veel is veranderd in het grootse sportspek- takel in de winter. Een overzicht van de intocht van de deelnemers in het volle stadion. De Nedrlandese schaatsters beproefden onmiddellijk de Franse keuken. V.l.n.r.: Willy Burgmeyer, Elly van den Brom en Carry Geijssen. Stien Kaiser droeg de Nederlandse vlag tijdens de intocht. (Yan onze sportredactie) UTRECHT Wladlen Andre jew, de vader van het Russische judo, vergezelt zijn ploeg ook dit keer weer als coach op de tiendaagse trip door Nederland. Tijdens dit verblijf staan zijn pupillen behalve de wedstrijd van gisteren nog twee ontmoetingen met het Nederlandse judo-team te wachten: in Den Haag (zaterdag) en Amsterdam (zondag). Over het eindresultaat verkeert ook Andrejew nog in het onzekere. „Dit team bestaat voor het groot ste gedeelte uit jongens die hun plaats in de nationale formatie nog moeten waarmaken", aldus de 40-jarige Andrejew, die de judo ka's veeds vanaf de invoering van het judo in Rusland onder zijn hoe de heeft (sinds 1962). „De meesten van hen hebben hun plaats in de ploeg te danken aan het feit dat er momenteel ook een Russisch judo team in Korea is. Er zal door deze jongens dan ook steeds fel gevoch ten worden, omdat ik met Kali- moelin (chef d'équipe) goed op de resultaten zal letten, in verband met de komende Europese kam pioenschappen." De Russische topjudoka's zijn over de twee ploegen verdeeld en aangevuld met b-judoka's. Zo zal de meervoudige Europese kam pioen Stepanov in Nederland niet van de partij zijn. Zijn collega Magaltadze, die gisteren in Utrecht beide wedstrijden in half-midden- geuiicht uituocht, hoeft deze stunt in Den Haag en Amsterdam echter niet te herhalen. Otar Natelasjwïli, „coming-man" in het half-middengewicht neemt zaterdag de opengevallen plaats in. Hij vliegt daaróin morgen van- Korea (waar hij momenteel zijn plaats in het tweede team inneemt) naar Nederland. Wel een overtui gend bewijs dqt coach Andrejew niet alleen naar Nederland geko men is om een tegenbezoek af te leggen voor de trip die de Neder landers verleden jaar februari naar Rusland maakte. De Russische coach vindt overigens niet dat zijn team door de verschillende muta ties gedevalueerdis. Andrejew: Deze judoka's zul len in deze drie wedstrijden be wijzen dat zij de top van de Rus sische judoka's' vormen. Voor de zwaargewichten, vooral wie hier tegen wereldkampioen Ruska veel eer te behalen is, zijn geladen Behalve Wim Ruska die hij tijdens de laatste wereldkampioenschap pen in Salt Lake City na de Ja panse lichtgewicht Inatoya de bes te judoka vond, rekent Andrejew deze week ook nog op grote daden van Eddy van der Poll en Martin Poglajen. Vooral Poglajen heeft tijdens de trip van vorig jaar door Rusland een sterke indrukachter gelaten. Dat de Nederlandse ploeg toen alle drié de ontmoetingen verloor heeft bij de Russische coach niet de vrees weggenomen, dat de Nederl anders zijn team deze week nog onaangename verrassingen kunnen bezorgen. „Er is een oud-Russisch spreekwoord dat zegt: „In eigen huis moeten de muren helpen win nen" en daar houden wij altijd rekening mee", aldus Andrejew, die zijn sportcarrière 29 jaar ge leden begon met sambo, de natio nale Russische vechtsport een ■kruising tussen judo en vrije stijl worstelen). De Russische judo ploeg bestaat nu ook geheel uit samboka's, die de kleine vaak tijdelijke sprong naar het judo gemaakt hebben. Andrejew: „Er zijn steeds meer Russen die naast sambo ook judo gaan beoefenen, omdat zij daarin gemakkelijker prijzen kunnen ha len. Dat slaxit in de eerste plaats op de jeugd, waarvarf we op de komende Europese kampioenschap penin .Ljonden weer veel verwach ten." (Van onze sportredactie) BREDA Voor de Bredase ere divisieclub NAC wordt de situatie met de week minder rooskleurig. De kans op behoud van het ere divisieschap wordt kleiner, naar mate de competitie vordert. De nederlaag tegen Volendam zondag op eigen terrein was dermate teleurstellend, dat er ook zondag tegen DWS geen grote kans op winst in zit. De Amsterdammers, de laatste weken nogal in de pu bliciteit door doping-affaire van Gerrit Borghuis, zijn favoriet in deze wedstrijd. DWS heeft deze competitie nog niet kunnen impo neren en neemt ook wel geen bes te klassering in op de ranglijst, maar toch mag worden veronder steld dat nAC weinig heeft in te brengen in het Olympisch stadion. DWS toonde zich tegen AJax al in verrassend goede vorm; er werd met krappe cijfers (32) van ver loren, zodat een nederlaag van NAC te verwachten is. Er is nog een Brabantse ploeg die het minder goed doet. De Roo- sendaalse eerste divisieclub RBC. Trainer Van der Pijl heeft op het moeilijkste moment de leiding van zijn pupillen op zich genomen. RBC staat gevaarlijk dicht bij de hoek waar de degradatieklappen zullen vallen. Nu trainer Kooien met be taald verlof is gestuurd rust op Van der Pijl de taak de positieve lijn in het spel terug te vinden. Tegen DFC lukte 'dat lang niet. In Dordrecht werd RBC met maar liefst 6—0 gekraakt, maar zondag op eigen terrein tegen HVC moet er winst inzitten voor de Roosen- daalse formatie. Mogelijk dat de dit seizoen wat teleurstellend voor hoede in. een produktievere bui steekt dan in voorgaande ontmoe tingen. Het Tilburgse Willem II krijgt be zoek van DFC, hetzelfde DFC dat RBC zo genadeloos afstrafte. Wil lem II steekt echter duidelijk in beter vorm dan RBC. De mannen van trainer Jaap van der Leek mo gen dan wat teruggevallen zijn, ze kunnen in elk geval rekenen op een gunstige klassering in deze competitie. De kampioenskansen voor de Tilburgers zijn echter ver speeld. Of er zouden vele verras singen moeten komen, maar dat lijkt uitgesloten. De tweede Bredase betaalde vereni ging Baronie heeft eveneens prak tisch geen kans meer op de pro motie naar een hogere divisie. Dan hadden de Baronnen zondgg. van Veendam moeten, winnen. De 5—1 nederlaag was.„ wel geflatteerd maar het biedt toch weinig uit zicht voor Baronie om alsnog door te stoten naar een van de eerste drie plaatsen. Tegen Hilversum wordt het een overwinning, want deze ploeg staat eenzaam op de laatste plaats en lijkt niet in staat om voor een verrassing te gaan zorgen. De concurrenten hebben nu ruim vijf punten voorsprong op de Baronnen, zodat een plaats in de eerste divisie er echt niet meer inzit. GVAV-Telstar DOS-Go Ahead Feijenoord-ADO Volend-Fortuna '54 DWS-NAC Sittardia-Ajax MVV-NEC FC Twente-Sparta PSV-Xerxes/DHC Vitesse-Cambuur Volewijckers-Bl.W. WiUem II-DFC Gooiland-Graafsch. wel gewonnen, maar de vorm van de eerste helft van de competitie is er niet meer staat voor de zwa re krachtmeting tegen ADO. De Haagse nummer drie op de rang lijst in de eredivisie kan voor een aangename verrassing zorgen, door de Rotterdammers te verslaan. De spanning zou dan nog meer toene men, met het duel tussen Feije- noord en Ajax in Amsterdam in het vooruitzicht. Ajax gaat naar degradatiekandidaat nummer een Sittardia, dat zich niet zomaar ge wonnen zal geven, maar het tegen Ajax toch niet kan redden. Volendam kan op eigen veld zijn puntentotaal weer wat opvijzelen, nu het dit seizoen wat teleurstel lende Fórtuna '54 op bezoek komt. Als Telstar wat verder uit de ge vaarlijke hoek wil komen dan zal het beide punten moeten verove ren tegen GVAV. In Groningen lijkt dit voor de Noordhollanders een te moeilijke opgave. Go Ahead mag sterker worden geacht dan het Utrechtse DOS, dat de klap van zondag tegen ADO nog niet te bo ven zal zijn. NEC heeft de beste winstkans tegen MVV, ook al spe len de Nijmegenaren in Maastricht. Sparta en FC Twente zijn twee gelijkwaardige tegenstanders, maar misschien dat FC Twente het ter reinvoordeel zal weten uit te bui ten. Voor PSV gaat de toekomst er wel heel somber uitzien. Wil de alleen op papier sterke Eindhovens'e formatie het degra datiegevaar ontlopen dan zal van Xerses-DHC moet worden gewon nen. Xerxes-DHC is echter in de running de laatste weken en zal de punten niet cadeau geven. Vi tesse en Cambuur zijn tegen elkaar opgewassen in de eerste divisie, evenals Blauw Wit en Volewijckers zodat een gelijk spel in deze wed strijden de meest voor de hand liggende uitslag' is. Hetzelfde geldt voor de ontmoeting tussen Gooi land en Graafschap in de tweede r-éiyisiei -SA' V> toj Voor wat onze prognoses voor toto nummer 32 betreft het vol gende: Feijenoord dat de laatste weken van slag af is er werd Het programma luidt: Eredivisie: GVAV-Telstar, DOS Go Ahead, Feijenoord-ADO, Volen- dam-Fortuna '54, DWS-NAC, Sittar- dia-Ajax, MVV-NEC, FC Twente- Sparta en PSV-Xerxes-DHC. Eerste divisie: Holland Sport-RCH Eindhoven-Heracles, FC VVV-SVV, Vitesse-SC Cambuur, Volewijckers- Blauw Wit, RBC-HVC, Willem II- DFC, AZ '67-Velox en Haarlem-E linkwij k. Tweede divisie: Hermes DVS-EDO ZFC-Zwolse Boys, Helmond Sport- NOAD, Wageningen-Roda JC, Baro- nie-Hilversum, Heerenveen-Veendam Gooiland-De Graafschap, Limburgia- SC Drente, PEC-Excelsior en AGO VV-Fortuna VI. DAVOS (A.N.P.) Aan het laat ste onderdeel van de internationale schaatswedstrijden in Davos, de 10.000 meter, hebben slechts zes rij ders deelgenomen. De Zweed Oerjan Sandler vestigde een nieuw baanre cord en een nieuw Zweeds record, met de uitstekende tijd van 15 mi nuten 29,1 seconden. Buiten Sandler hebben tot nu toe alleen de Noren Fred Anton Maier en Per Willy Guttormsen deze af stand sneller gereden. Onder de zes rijders die zich aan de 10 kilometer waagden, bevonden zich drie Nederlanders: Jan Bols, die tot de beste tijd (15.44,4) kwam, Pe ter Nottet en Jorrit Jorritsma. Kees Verkerk, die wel had ingeschreven, zag toch maar van deelneming af. De uitslag van de 10.000 meter luidt: 1 Oerjan Sandler (Zwe.) 15.29,1; 2 Johnny Hoeglin (Zwe.) 15.38,5: 3 Jan Bols (Ned.) 15.44,4; 4 Jonny Nilsson (Zwe.) 15.51,5; 5 Peter Nottet (Ned.) 15.51,8; 6 Jorrit Jorritsma (Ned.) 16.44,6. BRUSSEL (ANP) Constant van den Stock, de samensteller van het Belgische elftal heeft voorlopig ze ventien spelers geselecteerd voor het nationale elftal. De „rode duivels" zullen hun trai ningsprogramma vandaag beginnen met een oefenwedstrijd tegen het Bel gische militaire elftal. De geselecteerden zijn: Fernand Boone en Johny Thio (FC Brugge), Leon Bosmans (St.-Truidën), -Roger Claessen, Nic Dewalque en Jean This- sen (Standard), Jean Cornells, Johan Devrindt, Georges Heylens, Pierre Hanon, Jean Plaskie, Wilfrid Puis en Paul van Himst (Anderlecht), André Stassart (Racing White), Fons Peeters (Olympique Charleroi), Wilfried van Moer (Antwerp FC) en Jan Verheyen (Beerschot). ZEIST (ANP) De ADO-speler Piet de Zoete is door KNVB-bonds- coach George Kessler alsnog toege voegd aan de selectieploeg voor het Nederlands elftal, die vandaag voor de eerste keer dit jaar in Zeist zal trainen. (Van onze sporteorrespondent) SINT-KRUIS In Sint-Kruis (bij Aardenburg) werden hometrainings wedstrijden gehouden voor amateurs en nieuwelingen. De uitslag luidde als 'volgt: Amateurs: 1. Kees Koeken (Acht maal), 2. Jos de Bakker (België), 3. Joh. Westerweele (Sluis), 4. Corijn. Nieuwelingen: 1. Charles de Smit (Hoofdplaat), 2. Tonny Stroosnijder (Kruiningen), 3. Paridan (St.-Kruis) Tussen de beide winnaars werd een wedstrijd met staande start ge houden over 400 meter. Kees Koe ken bleek de snelste te zijn met een tijd van 14,1 sec. BELGRADO (ANP) De samen steller van het Zuidslavische voetbal elftal, Rajko Mitic, heeft bekendge maakt dat hij slechts spelers die voor Zuidslavische clubs uitkomen, in de toekomst voor het nationale elftal zal selecteren. „Het iss', zei Mitic, „voor mij'onmo- gelijk om nauwkeurig op de hoogte te blijven van spelers, die in het bui tenland voetballen en het wordt bo vendien steeds moeilijker om de spe lers vrij te krijgen voor wedstrijden en vooral voor gezamenlijke trainin gen. Dergelijke spelers hebben te grote verplichtingen tegenover de clubs, die hen hebben gecontrac teerd".

de Stem | 1968 | | pagina 9