Nu elf procent zonder werk Gunstige regeling voor afvloeiing personeel Vitrite In west-Zeeuwsch-Vlaanderen „Iets van het ruige, iets van de aarde5' Containervervoer zal via Vlissingen lopen 100 OOIDEH heetman D' niet vet Manufacturier op zoek naar auto-vandaal Johan de Witte 'KOK STAL f 1650.-- t en waar? Ordening MORGEN Belg wil f Westerschelde gedeeltelijk kanaliseren Fernand Vereist in J 34 Jan Juffermans in „Gewoon anders" ANTWERPEN Rechtbank beslist over behandeling pijpleidingfraude Mr. J. Rietema opvolger drs. L. v. d. Werf GUNSTIGER Verwachting in Zeeuwsche havenstad AFSNOEPEN ONGEWENST Deense spelers naar Amerika DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 FEBRUARI 1968 onze correspondent) LBURG Toen bij Vroot» nann in Middelburg de ju[. n de discobar een drietal Diaten miste, werd een on. ngesteld, waaruit bleek dal grammofoonplaten verdwe, n. In een afgesloten ruim^ ik zelf werd een deel van teruggevonden. maar één persoon was dj( lel van dit vertrèk in z«n viel de verdenking op d{ hulpkok J. H. uit Goes. Et 3 stelde een onderzoek jn bekende een groot aantal te bezitten die uit de wip. Vroom en Dreesmann kwa. zijn woning te Goes werden ien van de meest uiteen- lard aangetroffen o.a. toilet kandelaars, een keuken, en een elektrische spoot, les bij elkaar had een ver. rde van f 1650.-. J. H. ij jj de bewaring gesteld en zal worden voorgeleid voor de an justitie. WERKLOO NAM TOE verenigingsgebouw 20 uur feOSK en ter 19.30 uur voor „Delta" urg uur ig is voorbij 18 jaar ;en J. 34 (Grenulaan 34) werken Fernand Vereist PEN 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur lapten der Ardennen, a.l. 2, 14, 16. 18. 20 en 22 uur 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur vakantie, a.l. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur de dolle menigte, a.l. de 12, 14, 16, 18, 20 en 22 au d angels, 14 j. .2, 14, 16, 18, 20 en 22 uur edianten, 18 10, 12, 14, 16, 18, 20 ên 22 tm ernacht, 14 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur tertuig, 18 J. 2, 14. 16, 18, 20 en 22 uur s 12.' 14, 16, 18, 20 en 22 uur edbad op St. Valentijnsdag, 1!|. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur 1 met de dood, 18 j. ameropera: 20.30 uur ine en 11 maestro di musici ut 20 uur is en de verleidelijke heks, li 20 uur 1 can, 18 J. 20 uur er bang voor Virginia Wool!!, e K.V.P. toont de laatste tijd een groeiende belangstelling voor wat zich in Zuid-Neder land afspeelt. Men zendt afge vaardigden naar bedreigde gebie den, men legt zo gezegd het oor te luisteren. Dat is zeer verheugend, uiteraard. Maar het moet niet de spuigaten uitlopen. Want wat heeft de K.V.P. nu op stapel staan: een gespreksdag over de ruimtelijke or dening, die wordt gehouden in Bou- vigne in Breda. Dag van handeling: zaterdag 24 februari. Dat is de eer- «te dag van ca.rnaval Over orde ning gesproken. (ADVERTENTIE) voor iiw haar, meneert fixif Het nieuwe schulmfixatlef voorde man van vandaag IC 20 uur einde feeks, 14 Huls 20 uur mis te Berlijn, 18 J. 20 uur Liefdescarrousel 18 jut elder 20.30 uur De vernederde e De gek van Labo, 14 J. 1c De dagvlinder, 18 j. Kommissaris San Antonio, 11 1 Fantasia, a.l. j Ontembare Angelique, 18 Ie drie zusters: Tsjechov, 201» 20.15 uur free en the madness oi 1»? [KLAAS Terreur en geweld, 18 T De gruwelkamer, 18 J. Opgepast voor de wolven, 11) e geliefden, 18 Een idioot te Parijs, 18 J. IET kkcr 17.30 uur ezinsdag. acke 10 uur ene vergadering NCB 1ZEN e J. 34 (Grenulaan 34) [tie werken Feroand Vereis. JRG 20 uur uerre est finie", 18 jesf RPEN ipen Als onder vandaag 20 uur De Vogelhandelau OUT >pen Als onder vandaag E ipen: Als onder vandaag kelder 20.30 uur De yem pen: Als onder vandaag IKLAAS ipen: Als onder vandaag (Van een onzer verslaggevers) BORGERHOUT (B.) De heer J. Verschave, inspecteur-generaal van het bestuur der waterwegen bij de Antwerpse zeediensten, heeft een plan ontworpen, waarin hij de kanali sering van een deel van de Wester- schelde mogelijk acht, en de bouw van een stormstuw in de nabijheid van Antwerpen. Hst plan van-de heer Verschave wordt momenteel bestudeerd in het f waterloopkundig laboratorium in Bor- gerhout. Hij stelt zich voor tér hoogte van Perkpolder de vloedstroom in twee banen te leiden. Hierdoor zou dan een voor de zeescheepvaart ge schikte vaargeul ontstaan langs de kust van Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor het Land van Saeftinge ziet hij dooi de uitvoering van dit plan ook voor delen. De zuidelijke dijk langs de vaargeul zou naar zijn mening dienst kunnen doen als zeewering voor het Land van Saeftinge, waardoor dit verdronken gebied voor inpoldering vatbaar zou zijn. De tweede baan die na de splitsing ontstaat ten noorden van het gekana- 3 liseerde stuk, zou een geul doen ont- H. staan, die een vaarroute moet bieden aan de binnenscheepvaart. In het Nauw van Bath moet volgens de heer Verschave een bodembekleding aan gebracht worden. Als gevolg van deze stroomverdeling van de Westerschel- de wordt Antwerpen, aldus het plan, gemakkelijker bereikbaar voor de vloed, en moet ter hoogte van Oos terweel een stormstuw worden aange bracht. Deze stuw mag evenwel geen belemmering vormen voor de scheep- I vaart, en moet de stad voldoende be- I veiligen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Zeeuwsch- Vlaamse schilder en galeriehouder Jan Juffermans komt vrijdagavond voor de VPRO-microfoon in het programma „Gewoon anders" van Nico Haasbroek. Juffermans geeft in dit programma zijn visie op heden daagse kunst. „Gewqon anders" duurt van acht uur tot kwart voor negen. TERNEUZEN Fernand Vereist wil dat zijn werk „iets van dat ruige, iets van de aarde" blijft houden. Er moet „materie" in blijven. Daarom zijn zelfs de werken, die zo nauw aansluiten bij het koele en cleane van hard-edge nog vol warmte en levend. Je kunt zeggen: deze Vlaamse kunstenaar herkent het leven vooral in de seksuele symboliek. Maar ik geloof inderdaad dat het breder is. Wat hij op het ogenblik ten toon stelt in Galerie J34 in Terneuzen doet een greep naar alles wat menselijke emotie is. Het is rijp werk van een gerijpt kunstenaar. Zijn leeftijd: 39. Geboren in Ant werpen, waar hij op de Koninklijke Academie al in conflict kwam met de geldende normen. Het waren niet alleen financiële moeilijkheden, die hem ertoe brachten zijn schilderijen in de kachel te stoppen. Hij geloofde er op een bepaald moment niet meer in. „Heb ik echt wel wat te zeggen?" Een Tilburgse kunstenaar, Joop Birken, bevrijdde hem uit de impas se. Die gaf hem weer moed. En nu? „Ik ben er nog niet", weet Vereist, „maar iedereen heeft gelijke kansen". Wat hij nu maakt zit wel gevangen binnen een lijst, maar het zijn geen schilderijen. Hij lijkt op weg te zijn naar ruimtelijk werk. Binnen de nau welijks opvallende lijsten bouwt hij van hout, polyester (zelfs pingpong balletjes en stoelpoten komen er aan te pas) en verf krachtige reliëfs op, die in het oudere werk nog duidelijk figuratief zijn. Dan vind je landschap pen, een stad en een gespannen boog met een pijl, die evengoed een raket kan zijn, gericht op de ruimte. „Straks" noemt hij die compositie. Maar in het jongste werk heeft hij zich bevrijdt van deze verhaaltjes en geeft hij elke emotie zijn eigen vorm. Volkomen gaaf en uitgebalan ceerd vooral in „Symbool" nummer 2. Zwart geblakerde stukken hout springen er in naar voren uit de ro de en blauwe verfbanen. Hier be reikt Vereist ongetwijfeld het hoog tepunt van deze expositie. Al het andere blijft vanwege dit werkstuk het mindere omdat het minder zuiver de bedoeling (de emo tie) van de kunstenaar heeft kunnen waar maken. Het is evengoed prach tig werk, zo goed als figuratieve com- Straks" is de titel van deze „beel dende compositie" van de Vlaming Fernand Vereist, die tot en met 22 februari exposeert in Galerie J34 in Terneuzen. posities dat zijn, maar vorm en in houd (zo men wil: geest en stof) ko men: er niet geheel tot eenheid. De aarde, al het organische, neemt Vereist op in zijn werk. Hij neemt het ter hand en geeft het een nieuwe functie binnen het kunstwerk. Voor al met het hout is hem dat gelukt. Zelfs met de stoelpoten. Een stoel poot blijft een stoelpoot, maar zoals de Japanse bloemschikkunst de we tenschap is van de juiste schikking, zo krijgt in dit werk zelfs een stoel poot binnen de schikking van het schilderij een nieuwe taak. En Ver eist vindt terecht zelfs die stoelpoot niet te minderwaardig om dienstig te zijn aan de bedoelingen en emo ties, die hij wil verbeelden. De expositie duurt tot en met 22 februari. Jan Hüsken (Van een onzer verslaggevers) GOES De manufacturier J. de Witte heeft in een advertentie een beloning van vijfhonderd gulden uit geloofd voor degene die hem kan vertellen welke onbekende het heeft voorzien op zijn auto. Tot viermaal toe is zijn wagen met scherpe voor werpen bewerkt en het kostte hem telkens enkele honderden guldens om de schade aan lak- en plaatwerk te laten herstellen. Een onderzoek door de politie heeft tot dusverre niets concreets opgele verd. De heer De Witte, die in 's- Heer Hendrikskinderen woont, is nu genoodzaakt om per fiets van zijn woonplaats naar Goes te rijden Hij durft niet meer in Goes te parke ren. (Zie ook: „In gesprek met"). (ADVERTENTIE) IEDERE VROUW IS ANDERS, MAAR TOCH.. Toch is er één wens die elke vrouw in stilte koestert: een sieraad met brillant. Een ring, een armband of een horloge met de steen die sinds onheugelijke tijden het symbool is van liefde en geluk. Die de "koning der edelstenen" wordt genoemd om zijn onvergelijkelijke, tijdloze schoonheidEn dié-prettige gedachte!- bovendien een waardevaste belegging is. Misschien is er binnenkort een aanleiding om haar die u lief is, op een bijzondere wijze te bedenken? Komt u dan eens aan.Wij zullen u graag onze zeer uitgebreide koliek- tie exclusieve sieraden met brillant tonen. BELANGRIJK! Wij verstrekken bij brillant een uniek Certifikaat met exacte gegevens, diagram en microfoto. Een dokument, dat j volstrekte zekerheid schenkt over de waarde van uw aankoop. „Starlet", 1 grote en 12 kleine brillanten 1550,- „First Lady", 1 grote en 6 kleine brillanten 3875,- „Solitair ringen" mett steen vanaf 125,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 tel. 116670 oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De werkgelegenheid in West-Zeeuwsch-Vlaande ren is gedurende de afgelopen maand opnieuw verslechterd. Op elke honderd mannelijke werknemers in dit gebied zijn er thans bijna elf zonder werk. De belangrijkste oorzaken zijn de winterse werk loosheid in de landbouw, de klad in de handel van een aantal belang rijke landbouwprodukten zoals aardappelen en uien, een geringere produktie van vlas en, vooral, het aflopen van de kanaalwerken. Vooral het aflopen van dit eenmalige werk heeft zich in het gebied van Oostburg bijzonder doen gevoelen. In overleg met het betrokken de partement tracht het districtsbureau voor de Arbeidsvoorziening in de provincie Zeeland door het „inspui ten" met aanvullende werken de ergste spanning te verminderen. Op het ogenblik zijn op dit soort wer ken, waarvan een belangrijk deel in Zeeuwsch-VIaanderen, rond de hon derd mannen aan het werk. Voorts zijn werken in voorbereiding waar door dit aantal tot 200 zal kunnen worden opgevoerd. Een belangrijk project, dat in dit verband in uitvoering kon worden genomen is het recreatiegebied van de Otheense Kreek te Terneuzen. Het gebied van Hulst heeft, na Oostburg, de twijfelachtige eer om het hoogste percentage werklozen te bezitten, na melijk 8,6 procent. In absoluut aantal zijn dat er 420. Ook hier vormen de seizoensinvloeden op de landbouw de belangrijkste factor. Hoe gevoelig de vlasverbouw en -verwerking is blijkt wel uit het feit, dat van de 42 inge schreven werklozen in de textielnij verheid hier 36 in de vlassector werkzaam waren. Op het cijfer van Hulst drukken voorts nog steeds een belangrijk aan tal (34) werkloos geworden pende laars uit het Rotterdamse havenge bied. Deze groep, werkloos geworden per eind oktober van het vorig jaar, heeft nu nog inkomsten uit een af vloeiingsregeling, die in het voorjaar afloopt. Pogingen van de leiding van het districtsbureau voor de arbeids voorziening om hen te interesseren voor omscholing hebben, zo werd ons van die zijde meegedeeld, geen resul taat gehad. Opvallend genoeg blijken de meesten van hen nog hoop te koesteren eerstdaags weer in de Rot terdamse haven te kunnen werken. Deze werkgelegenheid is door het Zeeuwse districtsbureau overigens nooit aangemoedigd omdat men deze pendel, door de zeer lange dagelijks af te leggen afstand vooral wegens de gevolgen voor de betrokken ge zinnen als asociaal bestempeld. Men meent dat de oplossing voor meer werkgelegenheid in de directe omgeving zal moeten worden gezocht. Pendelen naar de kanaalzone onder vindt op het ogenblik nog aanzienlij ke hinder van het ontbreken van vol doende en aangepast openbaar ver voer. Zoals eerder gemeld wordt momen teel de kwestie van het openbaar ver voer voor geheel Zeeuwsch-VIaande ren bestudeerd, juist om een vlotte verbinding te kunnen verschaffen aan degenen, die een „eindje buiten de deur" moeten werken. Ook het tamelijk dichtbij gelegen gebied van Antwerpen, waar momen teel grote werken worden uitgevoerd BREDA De raadkamer van de rechtbank in Breda zal morgen in 'n besloten zitting de Westbrabantse pijpleidingfraude behandelen. Zoals wjj al eerder schreven zal de rechtbank dan beslissen of er voldoende gronden zijn om deze zaak op de terechtzitting van de strafka mer te brengen voor een openbare behandeling. Deze weinig gebruikte procedure is noodzakelijk geworden omdat de affaire technisch zeer ingewikkeld is. Officier van justitie mr. J. Louet- Feisser heeft niet zelf deze beslis sing genomen. De raadslieden van de twee verdachten, H. T. uitvoerder van het technisch bureau „Tebodin" uit Den Haag en F. de H. uitvoerder van het aannemingsbedrijf „Algera" te Wolvega, hadden namelijk bezwa ren gemaakt tegen de dagvaardin gen. De officier heeft toen een kennis geving van verdere vervolging doen uitgaan, waartegen de raadslieden weer bezwaar hebben gemaakt Dit brengt met zich mee dat de raadka mer moet beslissen of de zaak naar de openbare rechtszitting moet wor den verwezen, of niet. De fraude gaat om knoeierijen met meetapparaatjes by de aanleg van de naftapijpleiding van de Esso uit de Botlek naar Staatsmijnen in Ge leen. l8SÏÏrt zal m functie treden als hoofdinspecteur directeur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, de heer mr. J. S. P. Rie tema. De heer Rietema was daarvoor directeur van. het gewestelijk ar beidsbureau te Arnhem. Hij volgt in deze functie de heer drfTL- P; van der Werf op, die per zelfde datum is benoemd tot H.l.D. voor de arbeidsvoorziening in de provincie Friesland met als stand- E, als. Leeuwarden. De heer Van der Werf is geboren en getogen Fries. heeft de aandacht als mogelijke bron van werkgelegenheid voor Oost- Zeeuwseh-Vlamingen. Tussen de Zeeuwse bureaus voor de arbeidsvoorzieningen en de be trokken Belgische, vooral die te Gent, St. Niklaas en Brugge bestaat een regelmatig contact. Deze samenwerking heeft er zelfs toe geleid, dat een ambtenaar van het gewestelijk arbeidsbureau te Terneu zen op Belgische bureaus „stage" heeft gelopen om zich van de gang van zaken op de hoogte te kunnen stellen. Omgekeerd heeft een Belgi sche ambtenaar de werkwijze op de bureaus in Zeeland bestudeerd. Van een en ander wordt een grotere sou plesse in de samenwerking op het ge bied van het zoeken naar werkgele genheid verwacht. Per provincie gerekend staat Zee land, wat het aantal werklozen be treft op de vierde plaats, na Utrecht en Noord- en Zuid-Holland. Het to tale aantal ingeschreven werklozen in Zeeland bedroeg per eind. januari 2849 tegen 2545 een maand daarvoor en 2288 op het einde van januari 1967. In het algemeen wordt de maand januari als de maand met het hoogste aantal werklozen beschouwd. Met het in zicht komen van het voorjaar ple-' gen vooral de activiteiten in de bouw sector aanzienlijk toe te nemen. In tegenstelling tot het landelijke verschijnsel is de vraag naar manne lijke arbeidskrachten in Zeeland ge durende januari teruggelopen en wel van 556 naar 477. Het districtsbureau wijst als voornaamste oorzaak daar van aan het beëindigen van grote eenmalige werken zoals de reeds ge noemde kanaalwerken, en voorts het bouwrijpmaken van industrieterrein in Vlissingen, Middelburg enz. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het ontslag van de twintig werknemers bij Vitrite komt voor de werkgelegenheid in en rond Middelburg op een wat onge lukkig tijdstip, omdat die juist in hei rayon Middelburg in de voorbije maand het sterkst van de gehele provincie is gestegen, nl. met meer dan honderd. Voornaamste oorzaak daarvan is het gereedkomen van de nieuwe chemische industrie van Her- cules N.V. waardoor een belangrijk aantal bouwvakkers en metaalarbei ders zonder werk kwamen. In totaal stonden in Middelburg per eind januari 387 werklozen inge schreven. Op hetzelfde tijdstip van het vorige jaar waren dat er 347. Daaruit blijkt, gelet op de lande lijke ontwikkeling, dat in Middelburg bepaald niet van een ongunstige situatie kan worden gesproken. De hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, drs. L. van der Werf, vertelde des gevraagd d,at voor de ontslagenen van Vitrite een uitstekende afvloeiings regeling is getroffen die eveneens tot. volle tevredenheid is van de bij deze aangelegenheid betrokken vertegen woordigers van de vakbonden. Enkele van de ex-Vitrite-werkers hebben inmiddels weer een andere baan gevonden. Een deel zal echter op de „arbeidsmarkt" komen en door het arbeidsbureau als werkzoe kende moeten worden ingeschreven Burgemeester mr. J. Drijber had reeds in zijn nieuwjaarsrede opge merkt, dat de situatie bij de Vitrite op korte termijn hem met zorg ver vulde. De totale vraag naar lampvoeten van deze grootste Middelburgse in dustrie liep vorig jaar met vijftien procent terug. Daar echter de order portefeuille rond de jaarwisseling een weer wat gunstiger beeld ver toonde dan een jaar daarvoor hoopt de directie in de loop van dit jaar toch in ieder geval een deel van de teruggang in de produktie goed te maken. De arbeidstijdverkorting heeft betrekking op het stilleggen van de produktie gedurende één dag per week. De heer Van der Werf noemde de Vitrite overigens een ge zond en goed geleid bedrijf. Een ander belangrijk Middelburgs bedrijf waar de omvang van de or derportefeuille zorgen baart is de N.V. Zeeuwse Confectiefabrieken. Vorig jaar bleef daar de omzet bene den de verwachtingen waardoor hier eveneens arbeidstijdverkorting moest worden ingevoerd. Belangrijkste oorzaak van de te leurstellende resultaten is de terug lopende export, vooral naar Duits land. Naar werd meegedeeld is de directie bezig met fusiebesprekingen om het bedrijf langs deze weg een steviger positie te kunnen geven. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het bericht dat de snel groeiende wolveria dingsactiviteiten in de Vlisstngse havens bedreigd zouden worden door een tweetal Engelse contai nervervoersmaatschappijen ten gunste van Rotterdam, wordt in havenkringen in de Scheldestad voorbarig genoemd. Men ver- wacht eerder het tegendeel, n.l, dat in belangrijke mate contai- nervervoer via Vlissingen zal gaan lopen, waarbij zelfs de En gelse havens concurrentie kan worden aangedaan. De directeur van de N.V. Haven van Vlissin gen, de heer C. Oreel, is juist de zer dagen teruggekeerd van een studiereis naar de Amerikaanse havenstad San Francisco, waar hii de modernste installaties op gebied van containerverlading heeft bezichtigd. De heer J. van Konijnenburg, di recteur van het Havenschap Vlis singen-Oost i.o., deelde mee dat de voorbereidende studie vooi de aan leg van een nieuwe handelskade in het gebied van Vlissingen-Oost, om de oudere havens van Vlissingen te ontlasten, thans zover zijn gevor derd, dat naar verwachting over an derhalf tot twee jaar reeds met de aanleg daarvan zal kunnen worden begonnen. Het is juist daar diat men containeropslag en -veriading wil laten plaatsvinden, vooral ook om dat op deze terreinen nog de no dige ruimte kan worder gevonden. Aanleiding tot het bericht, diat Rotterdam Vlissingen de wol zou kunnen afsnoepen, werd o.m. opge maakt uit besprekingen die zijn ge voerd tussen enkele Nieuw-Zeelan- ders onder wie de ambassadeur van dat land, en de burgemeester van Rotterdam. Het zou er om gaan dat de Engelse maatschappijen Over seas Containers en de Associated Containers Transportation te Til bury, de laatste beschikt in deze haven over een eigen container- overslaginstallatie, de wol van Nieuw-Zeeland naar Rotterdam zou den willen gaan brengen. In Rot terdam zou voor de ontvangst van de wol die nu in balen naar Vlis singen wordt gebracht zorg wor den gedragen door de Europe Con tainer Terminal. In Rotterdam zou den dan nog wel enkele voorzienin gen nodig zijn, omdat de Engelsche containermaten (20 voet) verschil len van de in de Maasstad gehan teerde. Df beide Engelse maatschappijen hebben, blijkens een bericht in Dag blad Scheepvaart, een order ge plaatst van zes snelle schepen, „die elk 1150 containers zullen kunnen vervoeren. Directeur van Konijnen burg zei het voorts ongewenst te vinden dat binnen het gebied van het Overlegorgaan Zeehavenontwik keling Zuidwest-Nederland, waar toch ook Rotterdam deel van uit maakt, ten koste van elkaar concur rentie wordt gevoerd. „Het is zelfs nodig dat wij elkaar het balletje toespelen', aldus de heer van Ko nijnenburg. Ook in andere cargadoors, en stu wadoorskringen in Vlissingen was men niet direct onder de indruk van dit vermeende initiatief. Men wees er op dat ook nu reeds, zij het in cidenteel, sprake is van container-, pallet, en andere moderne versche- pingstechnleken. Belastingvrije spaarpremie van 20% voor deelnemers aan het Premie Spaarplan tot een maximum van f 100,- per echt paar of f 50,- per persoon per jaar. Spaarvormen (evt. te combineren): levensverzekeringen spaarkasinschrijvingen hypotheekaflossingen spaarbewijzen effectenbewijzen garantiekredietafiossingen Nadere Inlichtingen bij Spaarbanken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Postkantoren, Banken, Borgstellings fondsen, Hypotheekbanken, Bouwfond sen, Spaarkassen. Levensverzekering maatschappijen, assurantie-tussenper sonen en de Sociale Verzekeringsbank. Of vraag per briefkaart aan Premi® Spaarplan. Postbus 51. Den Haag, vrij blijvend de brochure over dit national® plan. v WASHINGTON (ANP) De uit tocht van Deense voetballers naar Amerika heeft zich dit weekeinde voortgezet. Hedeager van Ebsjerg, Huttel van Vejle en WUIy Sörensen van Frem hebben een contract gete kend hij de Washington Wips. Het aantal Deense spelers, dat sinds de fusie in Amerika een contract met Amerikaanse profclubs tekende, is daardoor tot dertien gestegen. heb dat moeien doen meer baldadige figuren ,IK durf mijn auto echt niet meer in Goes te laten staan", zegt de heer Johan de Witte uit 's-Heer Hendriks- kinderen, die in Goes een textielzaak heeft. Tegenwoordig breng ik 's mor gens mijn vrouw, mijn dochter en mijn zoon, die in de zaak staan, met de auto naar Goes, dan rijd ik de auto terug naar 's-Heer Hendrikskinderen, zet hem daar in de garage en ga ver volgens zelf op de fiets naar Goes. DEZE pendeldienst heb ik niet voor mijn gezondheid ingevoerd, maar ik omdat één of er behoefte aan schijnen te hebben mijn auto te beschadigen. Ik heb er geen idee van. waarom dat gebeurt. Ik ben me er niet van bewust, dat ik vijanden heb. Toch ben ik voorzover ik weet de enige die op deze manier herhaal delijk voor schadeposten Wordt ge plaatst. EEN paar weken geleden heb ik in een advertentie een beloning van f 500 uitgeloofd voor degenen die me zou kunnen vertellen wie het toch steeds op mijn auto gemunt heeft. Resultaat heeft die advertentie niet gehad, be halve een paar vage aanwijzingen waaraan ik niet veel heb. Ik heb me in het begin deze kwestie sterk aangetrokken. Ik ben suikerpatiënt en in nogal ernstige mate. Zulke din- gen vreten je op, snapt u?" DE eerste keer dat de heer De Witte schade aan zijn auto kreeg, gebeurde dat kort nadat hij een stel voetbal lende jongens, die een voltreffer op de auto hadden gelanceerd, een ver maning gaf. Hij ontdekte dat iemand met een mes een flinke kras in zijn kofferdeksel had gekerfd. Wraak van de jeugdige voetballers? „Ik weet het niet", zegt de heer De Witte. IN elk geval vond ik na korte tijd nog eens een flinke jaap in de kofferdek sel. Het kostte mij duizend gulden om HET is wel triest het hersteld te krijgen. Nog geen kunnen gebeuren: maand later: precies hetzelfde. Nu zaten er diepe kerven in een van de flanken. Er gingen weer honderden guldens in de reparatie zitten. Een goeie maand geleden was het op nieuw raak. Nu waren de beide zij kanten van de wagen met een mes of een grote spijker bewerkt. IN repareren had ik geen zin meer. Ik heb de auto in Vlissingen van de hand gedaan en een nieuwe gekocht. Zolang deze auto „onbekend" is in Goes, heb ik waarschijnlijk niets van de vandalen te vrezen, maar ik neem het risico maar liever niet. Ik fiets nu op en neer tussen 's-Heer Hen drikskinderen en Goes. Als ik hier in de stad een garage voor overdag kon krijgen, dan zou ik de auto wel weer durven gebruiken. dat zulke dingen - Je zou zeggen, dat voorbijgangers toch wel ooit moeten hebben gezien, dat deze of gene een auto moedwillig aan het beschadigen is. Het is geen werk van kleine kin aeren. dat heb ik wel geconstateerd. Daarvoor zitten de krassen te diep m het plaatwerk.

de Stem | 1968 | | pagina 3