"Bij mij bentu geen nummer" Gouden echtpaar in Hulst Geef hun een bloemetje»... In west-Z Burgemeester H. Everwijn van Westerse/touwen pleit voor logeerbelasting LUCKY LUKE EN 9E NEVEN DALTON PFAFF GOES HULST SAS VAN GENT niet vet Zaak ingespoten kalveren in hoger beroep? Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. Dagblad De Stem ZUID-BEVELAND Verhoging van plaatselijke belastingen HOOGWATER OOSTBURG Fraai geschenk voor Middelburg Motorschip gebroken op Oosterschelde Sportterrein te Lamswaarcle realiseerbaar na overeenkomst HULPKOK STAL VOOR f 1650.» Ordening MORGEN Belg wil Westerschelde gedeeltelijk kanaliseren Jan Juffermans in „Gewoon anders" UA&fcLAD DE-STEM VAN WOENSDAG 7- FEBRUARY >968 (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA Urine-onderzoek op oestrogene stoffen (hormonen) bij mestkalveren zou onvoldoende zijn om aan te tonen dat deze dieren in derdaad met deze (verboden) stof zijn ingespoten. Om volledige zeker heid te hebben behoort de prostaat van het betreffende dier te worden onderzocht. Dit is de redenering van de kalve- renfokkers en de veehandelaar, die maandag j.l. door de Bredase recht bank tot zeer hoge boeten zijn ver oordeeld wegens het gebruik van oestrogene stoffen. Zij overwegen daarom hun zaak in hoger beroep voor het Bossche Hóf te brengen. Zij hebben overigens ontkend oestrogene stof te hebben gebruikt. De verdachten in deze zaak zijn veroordeeld nadat de urineproef was genomen en de rechtbank te Breda heeft deze proef, die toegelicht werd door een getuige-deskundige, aan vaard. De verdachten menen échter dat deze proef onvoldoende is om aan te tonen dat vrouwelijke hormo nen zijn ingespoten. (ADVERTENTIE) Dat seg ik, de Pfaff-man, u! Ik ken geen groter vol- i doening, dan u alles te ver tellen over naaimachines. Om n persoonlijk een machine te demonstreren. Om persoonlijk te blijven waken over de machine die a i bij mij kocht. Sinds jaren verkoop ik Pfaff aan moeder en dochter, aan verloofden en bruiden. Omdat het mijn persoonlijke overtuiging is, dat iedere vrouw techt heeft op de beste naaimachine in de wereld. Komt u eens binnenlopen? Kortemeestr. 17, tel. 01640-5878 BERGEN OP ZOOM Nieuwediepstr. 23, tel. 01150-2294 TERNEUZEN. Verder verkrijgbaar bij: H. A. DE BREUCK B. F. v. Waesberghestraat 16, tel. 01140—2215 HULST A. C. BASTIAANSE Papegaaistr. 4, tel. 01100-7476 GOES G. HEMELAAR Nieuwendijk 29, tel. 01184-3729 VLISSINGEN G. HEMELAAR Langevlele 52 tel. 01180-5241 MIDDELBURG Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 6252. EXPLOITATIE ADV. L K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140- 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. HULST Het echtpaar P. v. d. Heijden-van Hecke vierde giste ren zijn 50-jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid hiervan werd door de buurtbewoners als blijk van sympathie een prachtige ere- boog voor de deur geplaatst. Tij dens de druk bezochte receptie mochten de jubilarissen vele ge lukwensen en geschenken in ont vangst nemen, 's Avonds werd door de Kon. Stedelijke Harmonie een serenade gebracht. Tuinbouw De plaatselijke afde ling van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde vergadert dinsdag 13 fe bruari 's avonds om 9 uur in „De Landbouw". Op de bijeenkomst zullen kleuren dia's worden vertoond over planten- materiaal voor de tuin. Kruiningen Beroepen Beroepen te Kruinin gen voor de gereformeerde gemeen te aldaar, C. Wisse uit Eispeet. Twee tal te Gorcum (christelijk gerefor meerde kerk) G. Bijkerk te Oud- Beijerland en A.W. Drechsler te Den Haag-Zuid. Oudelande Schieting Bij de heer J. de Rij ke hield de handboogvereniging „Edele-Handboog" haar schieting op de liggende wip; 47 schutters van 14 verenigingen waren aanwe zig. De uitslag is als volgt: hoofd vogel: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; le zijvogel: I. Helm- st.rijd van Juliana te Oudelande ;2e zijvogel: Jac. Westveer van Edele- Handboog te Oudelande; le boven- kal: G. M. Geense van Edele-Hand boog te Oudelande; 2e bovenkal: C. v. Weele van Juliana te Oudelande; le onderkal: J. Rijk Mz van Eens gezindheid te 's Heerenhoek; 2e on derkal: Rob. Daalman van ADLM te Kwadendamme; le klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; 2e klep: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; 3e klep: J. Rentmees ter van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: B. Vermeulen van Zeelandia te Ovezande, 5 stuks. Vliegende vogelprijs: E. Steenaert van ADLM .te Kwadendamme. Ovezande Prijsschieting De handboogver eniging „Spes-Nostra" hield bij de wed. C. Verbeek een schieting op de liggende wippen, met een 20-tal mooie prijzen. Er waren 80 schutters van 15 verenigingen. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel: P. Steketee van Diana te Yerseke; le zijvog-l: C. Westdorp van Eensgezindheid te 's Heeren hoek; 2e zijvogel: C. Remijn van Spes-Nostra te Ovezande; le boven kal: C. v. d. Guchte van Spes-Nos tra te Ovezande; 2e bovenkal: L. Rentmeester va: Willem-Teil te Ovezande, bij loting; le onderkal: F. v. Loenhout van Jac. v. Beieren te Goes, bij loting; 2e onderkal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, bij loting; le klep: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; 2e klep: W. de Jonge van ADLM te Kwaden damme; 3e klep: F. Clary s van ADLM; 4e klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. Meeste kleine vogels: Job. Koens eveneens van Victoria, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: mevrouw Steenaert van ADLM te Kwadendamme; 2e hoofd vogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; le zijvogel: C. v. d. Guch te van Spes-Nostra te Ovezande; 2e zijvogel: mevrouw Steenaert voor noemd; 3e zijvogel: P. Almekinders van Willem-Teil te Kapelle: 4e zij vo gel: J. v. Doorn van Spes-Nostra te Ovezande: le kal: E. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande: 2e kal: O. Steenaert van ADLM te Kwadendamme; 3e kal: A. v. Zun- deren van Spes-Nostra te Ovezande; 4e kal: L. de Kraker van Willem- Teil te Kapelle. Meeste kleine vo gels: O. Steenaert van ADLM te Kwadendamme, 5 stuks. (Van onze correspondent) WESTERSCHOUWEN Burge meester H. P. Everwijn van Wester- schouwen heeft in zijn nieuwjaarsre de liet pleit gevoerd voor een lo geerbelasting. Alleen door invoering van deze „tax" zal men in staat zijn de kostbare voorzieningen te treffen die met het oog op de groei van het toerisme nodig zijn, aldus de burgemeester. „Over een paar jaar zullen wij in onze gemeente drie miljoen over nachtingen boeken", merkte hij op, „De voorzieningen die nodig zijn om dit toerislenlegioen te verwerken kunnen bepaald niet wachten tot het befaamde jaar 2000". De cijfers waarmee burgemeester Everwijn werkte hadden iets ko misch. Het aantal inwoners van Wes- terschouwen steeg in'het afgelopen jaar met 46 personen tot 4163. De tijdelijke bevolking in zomermaan den groeide evenwel met tienduizen den. Het aantal overnachtingen steeg met, 34 procent tot 1,25 miljoen. Het jaar 1968 zal voor wat heel Schouwen-Duiveland betreft, staan in het teken van de ontwikkeling met het oog op het toerisme. De stedebouwkundigen van zes gemeen ten op Schouwen-Duiveland werken samen aan een ontwikkelingsschets. Volgens burgemeester Everwijn zijn alleen al voor de Westhoek de volgende voorzieningen, die in de structuurschets moeten worden op genomen, noodzakelijk: 1 Riolering op de campings. 2 Reconstructie van de bad- en strandweg. 3 Verbetering van enkele duin overgangen. 4 Verbreding van de strandtrap- pen te Renesse en Westerschou- wen. 5 Verlegging van de ontsluitings- weg bij de vuurtoren. 6 Verbetering van de Laone te Re- nesse. 7 Aansluiting van de Dammenweg op de recreatiegebieden in de westhoek. 8 Aanleg van een zuidelijke ont- sluitingsweg. 9 Bouw van een kampeerterrein te Serooskerke. 10 Verbetering van de jachthaven in Burghsluis. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Wanneer de raad ermee akkoord gaat zullen zo wel de straatbelasting als de riool- belasting worden verhoogd. Voor de straatbelasting is dat voor gebouwde eigendommen van 15 tot 20 procent of van ongeveer 27 tot 35 gulden van de belastbare opbrengst. Voor de rioolbelasting stijgt de voorgestelde verhoging van 21 naar 29 procent van de belastbare op brengst van bebouwde eigendommen, ofwel van 40 naar 55 gulden per aansluiting. B. en w. schrijven, dat de verhogingen noodzakelijk zijn om de betrokken kapitaalslasten te kun nen dekken. Morgen, donderdag 8 februari Hanswéert: 9.46 en 22.22 Terneuzen: 0.12 en 21.50 Vlissingen: 8.45 en 21.24 Wemeldinge; 9,59 en. 22.49 uur. St. Caecilia. Door de kaartclub St. Caecilia werd in het clublokaal een grote prijskaarting gehpuden. Er namen 40 kaarters deel. De uitslag is als volgt. Winnaarsronde: 1 E. Her. rewegh-Em. Rodrigo, 2 A. Roovers- C. Stevens, 3 J. v. d. Voorde-L. Beu gels, 4 D. Verbraecken-F. de Vilder, 5 P. v. Kerckhoven-A, Reyns. Ver liezersronde: 1 A. de Booy-L. Ver- straeten, 2 G. Gijsel-H. Hageman. Filatelie In hotel Du Commerce werd een bijeenkomst gehouden van de postzegelvereniging Het Land van Cadzand. Zoals gewoonlijk was er een veiling en een verloting van zegels en poststukken. Er was weer volop gelegenheid tot onderlinge transac ties en enige nieuwe emissies uit ver schillende landen konden worden aangekocht. Toneel In de grote ontspannings zaal van hotel Du Commerce brach ten de landsjongeren (de KPJO) af deling 's Heerenhoek het blijspel van Wim' Dumont „Het begon in een gracht" voor hét voetlicht. Het niet grote publiek bracht de spelers een daverend applaus. Schieting De uitslag van de schieting van „De Kring" waaraan 19 schutters deelnamen, was als volgt: A. Renique uit Sas van Gent hoogvogel, R. Krieckaert, Sas van Gent, zijvogel en 4 kleine vogels, P. Goethals uit Zandstraat, zijvogel, G. Apei- en L. Vlasveld, beiden uit Sas van Gent, ieder 4 kleine vogels, rest 3 of minder kleine vogels. Hoofdplaat Raadsvergadering De raad van Hoofdplaat komt vrijdag a.s. bijeen, o.a. ter bespreking van een voor stel van B. en W. om adhesie te be tuigen aan een motie van de meenteraad van Hulst inzake vrije veren op de Westerschelde. Voorts willen B. en W. de jaarlijkse subsi die aan het Ned. Roode Kruis afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen verho gen. Subsidies voor het onderwijs maken ook deel uit van de agenda. IJzendijke Schieting De in het Hofzichtthea- ter gehouden sehieting op de liggende wip waaraan 54 schutters deelna men gaf de volgende uitslag: Hoog vogel F. Claeys, IJzendijke, le zijvo gel O. Versluys, Watervliet (B), 2e zijvogel F. Claeys, IJzendijke, extra prijzen 1. W. Pauwels, Hengstdijk, 2. R, Dobbelaere, Watervliet (B), grootste aantal vogels A. de Mey, Watervliet en W. Duyserinck, Bier vliet. Sluis De zwemvereniging Het Vrije or ganiseert voor de aangesloten jeugd leden een bal in de Raadhuiskelder a.s. zaterdagavond. Dit bal wordt aan geboden in verband met de viering van het 40-jarig bestaan van de ver eniging in oktober van het vorig jaar. St.-Jansteen Testcentrum. Morgen zal een test- en informatiecentrum van het Verbond voor Veilig Verkeer St. Jan steen bezoeken. iHerbij kunnen auto mobilisten en andere weggebruikers gratis hun ogen en hun reactiever mogen laten testen. Het test- en in formatiecentrum wordt geplaatst op de parkeerplaats voor het postkan toor en het is geopend van 10 tot 14 uur. (Van onze correspondent) MIDDELgURG Een aantal Zeeuwse gemeenten heeft middag het gemeentebestuur van Middelburg een zilveren sigarendoos geoffreerd ter gelegenheid van het 70-jarige bestaan van de stad Middel burg. Het geschenk, dat werd aange boden door alle Walcherse en ver schillende Zuidbevelandse gemeen ten, werd overhandigd door de heer F. G. Sprenger, burgemeester van Domburg. Burgemeester Sprenger zei vaak kritiek te hebben bemerkt bij bur gemeester mr. J. Drijber óp de ge ringe belangstelling van de burgerij van Middelburg voor de viering van het 750-jarige bestaan. „van de zijde \faai v calx dere Zeeuwse gemeenten was de belang stelling voor de provinciale hoofdstad ook niet denderend", vertelde hij. Burgemeester Sprenger had daar wel een verklaring voor. „Middelburg is in het verleden ook niet altijd aardig geweest voor zijn buursteden. Her haaldelijk heeft Middelburg de om ringende gemeenten dwars gezeten, deels met succes, deels zonder suc ces". Middelburgs burgemeester, mr. J. Drijber, toonde zich zeer verheugd over het geschenk. Hij vertelde dat het stadhuis vele fraaie schilderijen en vazen rijk is, maar dat aan het zilver nog niet was toegekomen. „U bent terecht in de historie gedoken om te verklaren hoe de gemeenten tegenover Middelburg stonden. Mid delburg beperkte zijn gezag vaak niet alleen tot het eiland, maar ook daar buiten", merkte de burgemeester op. Mr. J. Drijber zei het geschenk te zien als een symbool voor de samen werking tussen de gemeenten, waar bij door de deelname van Vlissingen aan het geschenk de dubbelstad-ge dachte wat meer gestalte kreeg. Op de sigarendoos zijn het wapen van Middelburg en de jaartallen 1217 en 1967 gegraveerd. (Van onze correspondent) DINTELOORD Op de Ooster schelde is in dichte mist het Neder landse motorschip Roland, geladen met 380 ton Ijzer omhoog gevaren en gebroken. Het schip dat zich in zin kende toestand bevond was onder weg van Duitsland naar België. Het bergingsbedrijf L. Polderman uit Hansweert verleende assistentie met de boten Haai, Tijgerhaad en Inktvis. Deze wisten het zinkende schip 'boven water te houden en vei- Mig de haven van Dinteioord binnen te brengen. Daar heeft men de la ding overgeladen in een andere boot. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Het ziet er naar uit dat Lamswaarde toch een sport en speelterrein gaat krijgen. Reeds eerder werden hiervoor door de gemeenteraad van Hontenisse kre dieten beschikbaar gesteld. Men ging er van uit dat het benodigde terrein in ruilverkavelingsverband zou kun nen worden verkregen. Dit werd ook toegezegd. Ondanks herhaalde pogingen is men in deze opzet slechts ten dele geslaagd. In overleg met het bestuur van de plaatselijke sportvereniging te Lamswaarde is daarna contact ge zocht met de familie Joossen. die eigenaar is van het aangrenzende perceel welland. Deze verklaarde zich bereid dit terrein aan de ge meente te verhuren, zij het dan in zjjn geheel, omdat bij gedeeltelijke verhuur het overblijvende deel niet voldoende bruikbaar meer zou zjjn De gevraagde prijs bedraagt f350.- per hectare, welk bedrag door het college van b. en w. billijk wordt geacht. Het restant zou, zo meent het. college, wellicht voor beweiding kunnen worden doorverhuurd. B. en w. stellen de raad voor met de eigenaar een overeenkomst aan te gaan. In de raadsvergadering, die vandaag om elf uur wordt gehou den, zal hieromtrent een beslissing genomen dienen te worden. Wie kan, bfó alle ellende van het moment, nog geloven in eén vriendelijke en vredelievende wereld Dagelijks worden we overstroomd met beelden en verslagen van oorlog en verdriet, haat en wreedheid. Degenen die protesteren lijken roependen in de woestjjn te zijn. Soms krijgt men de indruk moet men de indruk krijgen dat welwillendheid, behulpzaamheid en medeleven hebben afge daan en niet meer in tel zijn. In feite is dat gelukkig niet zo. Degenen die in stilte helpen blijven gewoonlijk buiten de schijnwerpers van de publiciteit. Men hoort niet van hen. Ze vallen niet op. Het effect van hun werk echter is er niet minder om. De Angelsaksische landen kennen al lang het feest van Sint Valentijn. En ook in ons land begint het steeds meer aan dacht te krijgen. Valentijndag, 14 februari, geeft namelijk een onge zochte gelegenheid om met een bescheiden, van harte gemeend gebaar onze erkentelijkheid te betuigen tegenover degenen die dat, door hun vriendschap en behulpzaamheid, verdienen. Daarom, dachten we, ligt het voor de hand dat wij Dagblad De Stem en zijn lezers ook eens Valentijn zijn. Iedereen kent wel men sen in naaste omgeving die zeker in aanmerking komen voor zo'n attentie, voor een bloemetje. Het hoeven niet per se mannen of vrouwen te zijn van de grote, opvallende daad, maar juist mensen die (en dat is zo dikwijls het geval) bescheiden en onopvallend hun werk doen. Laat ons weten vóór maandag nog!!! wie volgens u in eigen gemeenschap, in eigen stad of dorp, een Valentijnhulde verdient. En zeg ook heel in 't kort waarom u dat vindt. Naam, adres en motivering kunt u liefst per briefkaart bekend maken aan het dichtstbijzijnde kantoor van ons blad. Het adres daarvan vindt u links onder aan deze pagina. We zijn benieuwd naar uw keuze. Erg benieuwd. Wellicht wordt het een kwestie van de meeste stemmen.Hoe dan ook: maandag kunnen we vaststellen wie op 14 februari inderdaad bedacht moeten worden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Toen bij Vrc. en Dreesmann in Middelburg de J| frouw van de discobar een druil langspeelplaten miste, werd een o» derzoek ingesteld, waaruit bleek 4 er meer grammofoonplaten vera»! nen waren. In een afgesloten rui] in de zaak zelf werd een deel vu de platen teruggevonden. Daar er maar één persoon wasj een sleutel van dit vertrek in bezit had viel de verdenking op 18-jarige hulpkok J. H. uit Goes,j recherche stelde een onderzoek en J. H. bekende een groot aantl goederen te bezitten die uit de wil. kei van Vroom en Dreesmann k»!, men.. In zijn woning te Goes weiM voorwerpen van de meest hm lopende aard aangetroffen o.a. toilS artikelen, kandelaaTs, een keuker- machine en een elektrische spoot] trein. Alles bij elkaar had een vw koopwaarde van f 1650.-. J. H. it verzekerde bewaring gesteld «n a morgen worden voorgeleid voor 4 officier van justitie. WE ZIERIKZEE Ned. herv. verenigingsgebouw Forum BOSK -- VLISSINGEN Het Anker 19.30 uur Verloting voor „Delta" MIDDELBURG City 20 uur De oorlog is voorbij 18 Jaar TERNEUZEN Galerie J. 34 (Grenulaan 34) Expositie werken Fernand Vereltl ANTWERPEN Rex 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 u« De ontsnapten der Ardennen, a.l. Odeon 12, 14, 16. 18. 20 en 22 De dief, 14 j. Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uui Wat een vakantie, a.l. Rubens 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Ver van de dolle menigte, a.l. Ambassade 12, 14, 16, 18, 20 en 22 r! The wild angels, 14 j. Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De komedianten, 18 j. Astrld 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 21» Midzomernacht, 14 J. Quell in 14, 16, 18, 20 en 22 uur Het foltertuig, 18 J. Astra 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Assepoester, a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Het bloedbad op St. Valentijnsdag, II Palace 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Het spel met de dood, 18 j. Ned. Kameropera: 20.30 uur Pimpinone en 11 maestro di musltij TURNHOUT Kurzaal 20 uur De m-ins en de verleidelijke heks, ll| Forum 20 uur El Texican, 18 J. Palace 20 uur Wie is er bang voor Virginia W«! 18 jaar BRUGGE Memlinc 20 uur De getemde feeks, 1'* J. Zwart Huls 20 uur Begrafenis te Berlijn, 18 J. Forum 20 uur Liefdescarrousel !l)t Korrekelder 20.30 uur De vemóK GENT Capitole De gek van Labo, 14 J. Majestic De dagvlinder, 18 J. Plaza Kommissaris San Antonio, !l Select Fantasia, a.l. Savoy Ontembare Angelique, 18 KNS De drie zusters; Tsjechov, ARCA 20.15 uur Home free en the madness ol Bright SINT NIKLAAS Eden Terreur en geweld, 18 Century De gruwelkamer, 18 J. Palace Opgepast voor de wolven, Rex Dè geliefden, 18 J. Scala Een idioot te Parijs, 18 J. De K.V.P. toont de laats een groeiende belang voor wat zich in Zuid- land afspeelt. Men zenc vaardigden naar bedreigde den, men legt zo gezegd het luisteren. Dat is zeer verhei uiteraard. Maar het moet n spuigaten uitlopen. Want wal de K.V.P. nu op stapel staai gespreksdag over de ruimteli dening, die wordt gehouden i vigne in Breda. Dag van han< zaterdag 24 februari. Dat is c ste dag van carnaval Over ning gesproken. (ADVERTENTIE) voor li# hoar, rr, BIERVLIET G. Tukker 17.30 uur N CB-gezinsdag. G. Bracke 10 uur Algemene vergadering NCB TERNEUZEN Galerie J. 34 (Grenulaan 84) Expositie werken Fernand Vereli OOSTBURG Ledel 20 uur „La guerre est finiê", 18 Jasr ANTWERPEN Bioscopen Als onder vandaag KVO 20 uur De Vogelhandelar TURNHOUT Bioscopen Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Korrekelder 20.30 uur De yeaear' GENT Bioscopen: Als onder vandaag SINT NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag Het nieuwe schulmpxatlef voorde man von vandaag (Van een onzer verslaggever BORGERHOUT (Bi) De ht Verschave, inspecteur-generaal het bestuur der waterwegen b Antwerpse zeediensten, heeft plan ontworpen, waarin hij de k: sering van een deel van de Wi schelde mogelijk acht, en de van een stormstuw in de nabi van Antwerpen. I rHet plan van de heer Verse wordt momenteel bestudeerd ir waterloopkundig laboratorium in gerhout. Hij stelt zich voor tér hc van Perkpolder de vloedstroor twee banen te leiden. Hierdoor; dan een voor de zeescheepvaarl schikte vaargeul ontstaan lang: kust van Zeeuwsch-Vlaanderen. het Land van Saeftinge ziet hij de uitvoering van dit plan ook v delen. De zuidelijke dijk langs vaargeul zou naar zijn mening d kunnen doen als zeewering voor Land van Saeftinge, waardoor verdronken gebied voor inpolde vatbaar zou zijn. De tweede baan die na de split ontstaat ten noorden van het gek, liseerde stuk, zou een geul doen staan, die een vaarroute moet bit aan de binnenscheepvaart. In Nauw van Bath moet volgens de Verschave een bodembekleding gebracht worden. Als gevolg van i stroomverdeling van de Westerse de wordt Antwerpen, aldus het p gemakkelijker bereikbaar voor vloed, en moet ter hoogte van terweel een stormstuw worden aai bracht. Deze stuw mag evenwel belemmering vormen voor de schc vaart, en moet de stad voldoende veiligen. 1U UQ'JG EEN IKJVA1. WE SAANOB 6TCkO BEV-EGEQEN3.' TrXïï-r.™ onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Zeeuws Vlaamse schilder en galeriehou an Juffermans komt vrijdagavi voor de VPRO-microfoon in programma „Gewoon anders" - Nico Haasbroek. Juffermans geeft ait programma zijn visie op hed aagse kunst. „Gewoon ande duurt van acht uur tot kwart - negen. IEDERE VROUW IS A: Toch isei koestert: il een armb; sinds onh liefde eng wordt gei tijdloze sc bovendier Misschien om haar wijze te be zullen u g tie exclus BELANGRIJK! Wij verstrekker met exacte gegevens, diagram it volstrekte zekerheid schenkt

de Stem | 1968 | | pagina 2