Middelburg wil in vier jaar 24 miljoen besteden Ax< ve da „Kamer moet zich nu van uitspraken onthouden' R.K.V.V.I DIT JAAR 2 MILJOEN VOOR OVERDEKT ZWEMBAD Afsluiting van Waddenzee einde van mosselcultuur OOSTBURG TERNEUZEN MIDDELBURG VLISSINGEN Gewonden bij aanrijdingen Bisschop Ernst voorganger in tienermis te Sas van Gent LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON T ^7 Vredesmars in Dongen volledig fiasco Gemeente Middelburg Me poiileii voor S.C. Gastel: 2-3 Muntverzamelaars in nieuwe vereniging HOOGWATER Dagblad De Stem SPORT KAPITAAL Opkomst 8 mensen Politie greep in Weer schoon schip in kennel van mej. De Rijke Raad behandelde onder wij szakei Wethouder opende bazaar voor voetbalclub WALCHEREN „Grote Avond" van rijkskweekschool MR. W. SCHOLTEN IN GOES OVER STANDPUNT INZAKE VIETNAM wat en waar? VANDAAG MORGEN 1 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 5 FEBRUARI 1968 BAKKEVEEN (ANP) Het lijkt leer waarschijnlijk dat bij sluiting van de Waddenzee een zekere ver arming zal optreden van tegen woordig economisch belangrijke vis soorten in het nabij onze kust ge legen zeegebied. De grootste beteke nis van de Waddenzee is namelijk haar functie van kinderkamer van juist voor de Nederlandse visserij belangrijke vissoorten als tong, ha ring, garnaal en schol. Voor de gar naal heeft ze ook nog de functie van woongebied voor het volwassen dier. Drs. J. J. Zijlstra, medewerker aan het Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek in IJmuiden, vertelde dit zaterdagmorgen op een bijeenkomst van Waddenzeevissers in de volksho geschool Allardsoog in Bakkeveen. Voor de mosselcultuur zal ver dwijning van de Waddenzee volgens drs. Zijlstra het einde betekenen, want de gehele levenscyclus van dit dier speelt zich af in die Wadden zee. Een afsluiting van alle zeegaten zou welhaast zeker tot een zeer ern stige achteruitgang van de garnaal in onze kustwateren leiden. Er be staan aanwijzingen dat de Wadden zee en andere zeegaten de belang rijkste kinderkamer vormen voor de tong, die de laatste jaren veruit de belangrijkste vissoort is voor de Ne derlandse zeevisserij. De Nederlandse Waddenzee vormt In oppervlakte slechts ongeveer één procent van het door onze vissers beviste Noordzeegebied. De vangst is in gewicht ongeveer vijftien pro cent van de totale Nederlandse zee visvangst, in waarde ongeveer vijf procent. Van de totale vangst van alle in de Noordzee vissende landen is de Waddenzeevangst slechts twee procent in hoeveelheid, en minder dan één procent in waarde. De vangst bestaat in waarde gerekend voor tweederde uit garnalen, voor eenderde uit mosselen. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In hotel Pax te Middelburg was een dertigtal munt en penningverzamelaars uit Zeeland bijeen om een vereniging van munt en penningverzamelaars op te rich ten. Een voorlopig bestuur werd sa mengesteld uit de heren Davidse uit Domburg (voorzitter), J. Roelse uit Vlissingen (secretaris) en B. Voge laars uit Wemeldinge (penningmees ter). Het doel van de vereniging is het onderling ruilen bevorderen, het organiseren van lezingen en ruil beurzen en gezamenlijk aankopen. De pas opgerichte vereniging kreeg de naam Kring Zeeland. Belangstel lende verzamelaars kunnen zich ver voegen bij de secretaris. Vrouwe straat 12, Vlissingen. Morgen, dinsdag 6 februari 1968. Hansweert 7.52 on 20.25 uur; Ter- neuzen 7.16 en 19.50 uur; Vlissingen 6.49 en 19.22 uur; Wemeldinge 8.18 en 20.48 uur. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV. L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 2601. C. Steenbakker. Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 20, Axel, tel 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 5689. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De kapitaal- moKa, die het gemeentebestuur van Middelburg thans voor de derde keer aan de raad aanbied en die nu de periode 1968 tot en met 1972 bestrijkt bevat een aan tal objecten die een geschatte in vestering zullen vergen van bij na 24 miljoen gulden. De objecten betreffen onder wijs, sport, cultuur, volksgezond heid enz. Niet in de nota zijn op genomen investeringen voor stadssanering, restauratie van oude panden en z.g. rendabele in vesteringen, bijvoorbeeld voor de gemeente-energiebedrijven. De „zwaarste" post op deze urgen- tielijst voor het jaar 1968 zijn de twee miljoen gulden, die nodig wor den geraamd voor de bouw van een overdekt zwembad. Het tweede be drag, dat dit jaar boven het miljoen uitkomt zal worden opgeslokt door de bouw van de imbecielenschool „Vijvervreugd", met een gymnas tieklokaal. Voor dit werk ie een post opgenomen van ongeveer 1,3 mil joen gulden. Een project waar door velen even eens „reikhalzend" naar wordt uit gezien is de verbetering van de spoorwegovergang Kanaalweg- Nieuwlandseweg, die thans nog naar moderne verkeerstechnische opvattingen een uiterst primitieve en zeker niet ongevaarlijk obstakel vormt in de verbinding van Middel burg met „overig Nederland". Voor dit werk is een bedrag van 100.000 gulden uitgetrokken. De uitbreiding van de algemene begraafplaats zal ruim een half miljoen vergen. Een opmerkelijke post voor dit jaar vormt tenslotte de aanschaf van twee salonwagens, die moeten dienen voor de tijdelijke huisvesting van kleuterscholen in de in aanbouw zijnde wijk Dauwendaele. In een aantal algemene opmerkingen zeg gen b. en w., dat zal worden ge tracht de opgelopen achterstand in de verbetering van de openbare ver lichting dit jaar goed te maken. In afwachting van de ten aanzien van het stedelijk gymnasium te ne men beslissingen is het gemeentebe stuur er toch van uitgegaan dat het noodzakelijk is, het reeds eerder op genomen plan tot vervanging van het bestaande schoolgebouw alsnog doorgang te laten vinden. Voor het jaar 1969 is daarvoor een bedrag van 900.000 gulden opgenomen. Dat is 300.000 gulden meer dan eerder no dig werd geacht. Op het terrein van de sport zijn b. en w. voornemens om na het ge reedkomen van de sportterreinen aan de Laurens Stommeweg eerst de sportparken aan de Nassaulaan ter hand te nemen. Daarna zal de aandacht worden gericht op de nieu we wijk Dauwendaele. Ook de bouw van een medisch centrum is weer op de kapitaalnota opgenomen. Voor het jaar 1969 staat daarvoor een bedrag van driekwart miljoen gulden genoteerd. Volgend jaar zal ook met de eerste fase van de verbetering van de concert- en gehoorzaal moeten worden begon nen. Voor het jaar 1970 is het eerste bedrag opgevoerd voor de zo lang verbeide nieuwe brug over het Ka naal door Walcheren. Het betreft hier een bedrag van ruim 400.000 gulden voor noodzakelijke werken aan de zuidzijde van het plan. De zwaarste post voor de laatste twee jaar van de nota (1971 - 1972) vormt de bouw van een vuilverbran dingsinstallatie, die naar schatting twee miljoen gulden zal vergen. Het Middelburgse gemeentebestuur merkt nog o.m. op, dat de uitvoe- (Van onze correspondent) DONGEN De vredesmars van de katholieke werkende jongeren, die een uiting moest zijn van het verlangen om te komen tot vrede en eerlijke weivaartsspreiding over de gehele wereld is een volledig fias co geworden. Slechts acht jonge mannen waren zaterdagmiddag op het Wiihelmina- plein aanwezig om mee te lopen. Ondanks dit geringe aantal ging men toch naar het gemeentehuis om aan wethouder A. Hartman het „blauwe" boekje aan te bieden. Wethouder Hartman wees op de nood in vele landen. Nog te weinig aandacht wordt besteed aan de hulp die aan de mensen in de ontwikke lingslanden kan worden geboden. Het zijn ook onze medeburgers, ongeacht ras, godsdienst of huidskleur, aldus da heer Hartman. ring van de in de nota vermelde ur gente kapitaalwerken in de eerste plaats afhankelijk is van de budge- taire mogelijkheden op de gemeente begroting. Daarnaast is echter van groot belang het al dan niet beschik baar komen van financieringsmidde len. B. en w. van Middelburg waar schuwen er in dit verband voor, dat wanneer het aanbod op de kapitaal markt in de komende jaren niet ver ruimt, het voorziene schema van uitvoering van de noodzakelijke wer ken niet zal kunnen worden aange houden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS. De rijkspolitie te Sluis heeft de afgelopen dagen schoon schip gemaakt bij mej. M. de Rijke, die een kennel houdt in St. Anna ter Muiden. Alle hokken, kisten, tonnen en rennen, waarin 44 honden zeer provi sorisch waren gehuisvest zijn verwij derd. De honden werden in beslag ge nomen en naar een asiel van de Ne derlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren in Asten vervoerd. Tegen mej. De Rijke is voor de zo veelste keer proces-verbaal opge maakt. Twee vrachtwagens hebben donderdag en vrijdag af- en aangere den om de gesloopte buitenverblijven van de honden af te voeren. Mej. De Rijke heeft nog 40 honden over. Deze dieren verblijven alle in haar boer derijtje. (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Oostburg heeft eervol ontslag verleend aan mej. J. Moens als leidster van de openbare kleuterschool. Dit ontslag was noodzakelijk i.v.m. het feit dat het gemiddeld aantal leerlingen over 1967 niet meer voldoende was. Een en ander was voor de heer H. Storm aanleiding kritiek uit te oefenen op de gedragslijn van het ministerie van Onderwijs. In het algemeen is het voor het onderwijs noodlottig als een leerkracht moet verdwijnen in de loop van het cursusjaar. Hij had ernstig overwogen voor te stel len het salaris voor rekening van de gemeente te nemen, ware het niet dat hierdoor haar wachtgeld gevaar loopt, als met het nieuwe cursus jaar het aantal leerlingen beneden het gemiddelde blijft. Hij meende ook. dat door de regering een al te strakke lijn wordt aangehouden. De voorzitter was het hiermee eens, maar meende toch in het midden te moeten brengen, dat men misschien nog leerlingen had kunnen aantrek ken. Men heeft dit onafwendbaar noodlot zien aankomen. In het cu ratorium van de gemeentelijke gym nasiale afdeling van het Koningin Wilhelminalyceum wertdien vier nieu we curatoren benoemd, t.w. mevr. Van Berkel-Vreesman uit Aarden burg, J. v. d. Begh uit Oostburg, A. Brinkman en A. Streefkerk uit Bres- kens. De heer Storm merkte op, dat zeker de wethouder van Onderwijs uit Oostburg zitting moest hebben. Deze antwoordde dit niet te ambi ëren gezien de recente ontwikkelin gen. Het college van b. en w. had aan vankelijk een andere combinatie aanbevolen, maar het curatorium was met een ander advies gekomen. Men meende dit nu maar te moe ten aanvaarden, daar de zittingspe riode toch maar tot het nieuwe schooljaar duurt. De plaatselijke voetbalvereniging kreeg f 7717,- voor het aanbrengen van een avondverlichting. Het graaf, werk, dat f 880,. kost, zal door de leden zelf worden uitgevoerd en dit bedrag kan in mindering wonden ge bracht op het verstrekte krediet. (Van onze correspondent) De wethouder van openbare wer ken van Terneuzen, de heer M. de Vos, heeft in het jeugdgebouw „De Schakel" aan de Kerkhoflaan, een bazaar geopend. In zijn openingswoord dankte de voorzitter, de heer L. de Jonge, o.m. het gemeentebestuur, het schoolbe stuur van de uts en de talloze mede werkers, die deze bazaar hebben mo gelijk gemaakt. De bedoeling hiervan is op de eerste plaats de algemene kasmiddelen te versterken en in het bijzonder voor de aanschaf van een stencilmachine en de verbetering van de verlichting van het voetbalveld. „In mijn jeugd ben ik nog penning meester van een voetbalvereniging geweest en dus weet ik bij ervaring dat ook „de Terneuzense Boys" met geldgebrek te kampen hebben". De heer De Vos memoreerde, dat de ge meente Terneuzen jaarlijks tiendui zenden guldens voor sportaccommo datie uitgeeft. Desondanks kan het financiële gedeelte wel eens moeilijk heden opleveren. De heer De Vos wenste de initia tiefnemers veel succes. Ook op deze bazaar kon men op veel plezierige manieren zijn geld kwijt. Maar men kon zich met twee dingen troosten: men steunde de voetbalvereniging en men kon ver scheidene mooie prijzen winnen, want de Terneuzense winkeliers hadden zich van hun beste kant laten zien. Geestelijk weerbaar Op vrijdag 9 februari zal de heer C. C. van den Heuvel, namens de Commissie Sa menwerkende Verzetsorganisaties in de gemeenschapszaal van de open bare ulo spreken over het onder werp „Geestelijk weerbaar". In het najaar van 1966 organiseer de deze commissie in verscheidene plaatsen in Zeeuwsch Vlaanderen en in Middelburg een verzetstentoonstel- ling, waarvoor, veel belangstelling is geweest. De commissie meent hier uit de conclusie te moeten trekken, dat deze tentoonstelling, vooral bij de jeugd vragen heeft doen rijzen, voor namelijk op het gebied van vrijheids rechten, sociale gerechtigheid en menselijke waardigheid, j De heer Van den Heuvel is lande lijk voorzitter van de Nationale Fede ratieve Raad van het Voormalig Ver zet. Vogelwaarde Raadsvergadering Het voorstel van b. en w. tot wijziging van de ex- ploitatieopzet voor gronden in het bestemmingsplan OsSenisse ontmoet te in de raad van Vogelwaarde voor al bezwaar van de heer A. Perdaen. Hij meende dat de uitzonderlijke si tuatie, waarin Ossenisse momenteel nog verkeert aanleiding was om de grondprijs nog iets scherper te stel len, namelijk op 16 gulden per vier kante meter. In de hierop volgende discussies schaarden zich verschillen de raadsleden aan de zijde van de heer Perdaen. Op een bepaald mo ment waren negen leden van de raad voor zijn voorstel om de prijs voor lopig te bepalen op 16 gulden per vierkante meter. Alleen beide wethouders bleven hun voorstel trouw en stemden tegen het voorstel Perdaen. De overige agenda punten gingen vlot onder de hamer door. De gemeenterekening 1966 werd voorlopig vastgesteld met een tekort van rond 140.000 gulden. De bijzondere scholen kregen een voorschot op de exploitatievergoe ding van 100 gulden per leerling, ter wijl de vergoeding over het afgelopen jaar werd vastgesteld, berekend naar een bedrag van 90 gulden per leer ling. De lagere school te Hengstdijk kreeg de nodige gelden voor aan schaffing van de nieuwe godsdienst en rekenmethode. De raad verleende eervol ontslag aan de heer R. Peers man die in velband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd per 1 maart de technische dienst zal verlaten. De raad besloot tot aankoop van enkele percelen in het plan Hengstdijk-zuid, waardoor dit plan binnenkort in zijn geheel kan worden uitgevoerd. De leerlingen van de Middelburgse rijkskweekschool hebben hun tradi tionele Grote Avond gehouden in de schouwburg. De avond, die georgani seerd werd door de leerlingenvereni ging Concordia, bood een zeer geva rieerd programma. Na het optreden van het schoolkoor, dat een drietal liederen ten gehore bracht, zong Cla ra Sietze, begeleid door Ad Lichten- dahl, op uiterst muzikale wijze enkele Nederlande en buitenlandse liedjes. Na dit optreden droegen de vijfde klassers hun steentje bij aan de suc cesvolle avond met een spel van beweging, licht en geluid. Hoofdmoot was de opvoering van ■het indrukwekkende werk van Ibsen: Peer Gynt, in een moderne bewer king van de heer H. Scheper, die ook de regie voerde. Een zeer opvallende prestatie le verde bij de opvoering Ronnie de Koning in de hoofdrol. Ook de bij rollen waren uitstekend bezet. Na afloop konden de danslustigen zich uitleven op de tonen van de „New Black and White", Botsing Op de kruising Presi dent Rooseveltlaan - Vredehoflaan heeft zich een autobotsing voorgedaan waarbij drie personen werden ge wond terwijl de twee betrokken voer tuigen totaal werden vernield. Het ongeluk ontstond doordat de bestuur der van een Volkswagenbusje de heer W. L. uit Poortugal geen voorrang verleende aan de voor hem van rechts komende personenauto bestuurd door C. W. uit Middelburg. Door de bot sing kantelde het Volkswagenbusje terwijl de personenauto tegen een lichtmast reed. Biljarten In de Korenbeurs1 te Kruiningen heeft de gelijknamige bil jartvereniging de strijd aangebon den tegen de uit Hansweert afkom stige biljartvereniging „Thalia". Het werd een overwinning voor de thuisclub met als eindstand Koren beurs 326 - Thalia 308. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij he.t onver wachte oversteken van de rijweg, bij het bejaardentehuis „De Blide" werd mevrouw S. aangereden door een personenauto, bestuurd door A. S. uit Terneuzen. Het slachtoffer moest naar het Julianaziekenhuis worden overgebracht. Zaterdagnacht om twaalf uur kwam de 18-jarige mejuffrouw M. v. D. uit Zaamslag ten gevolge van de gladheid van de weg met haar brom fiets te vallen in de Arsenaalstraat te Terneuzen. Zij werd met een dub bele beenbreuk naar het Julianazie kenhuis gebracjit. (Van onze correspondent) GOES „De kamer dient zich bij de aanstaande debatten naar aan leiding van de begroting van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken te onthouden van verdere uitspraken over Vietnam". Dit zei het Tweede- Kamerlid mr. W. Scholten op de jaarvergadering van de Statenkring Goes van de Christelijke Historische Unie in de Prins van Oranje te Goes, waar hij de actuele politieke situa tie van het ogenblik belichtte. Hij was van mening dat de loop der ontwikkelingen op dit ogenblik niet konden worden voorzien. Mr. W. Scholten zei het een grote zege te vinden wanneer deze „verschrikke lijke dirty war" door onderhandelin gen binnen de kortst mogelijke ter mijn beëindigd zou kunnen worden. De werkgelegenheid noemde mr. Scholten een zeer zwak punt in de economie, die daarom zo zorgwek kend is, omdat de moeilijkheden zich niet hebben verdeeld over het land maar zich geconcentreerd in bepaal de bedrijfstakken en streken, met na me in de bouwnijverheid en de tex tiel. „De moeilijkheden eisen struc turele maatregelen", meende mr. W. Scholten. Hij zei tot zijn spijt te moeten constateren dat deze nog niet genomen waren. Hij noemde de maatregelen voor Midden-Brabant „meer conjuncturele inspuitingen, waarmee Brabant niet gebaat is". Mr. Scholtén ging vooral in op de financiële politiek. Hij verklaarde dat hij zich de vaak felle kritiek op de ambtenarensalarisregeling wel kon voorstellen. Hij wees er op dat de ambtenarensalarissen altijd gekop peld waren aan het gemiddelde van het bedrijfsleven. Nu daar echter sprake is van vrije loonvorming heeft men om te voorkomen dat het voorschot op de stijgingen zuigend gaat werken op de loonvorming van het bedrijfsleven de grootst mogelijke voorzichtigheid betracht. Het wetsvoorstel betreffende de in voering van een nieuwe omzetbelas ting ter vervanging van het huidige cascadesysteem noemde het kamer lid een van de belangrijkste voorstel len in de financiële politiek. Tot slot van zijn betoog sprak mr. W. Scholten over de ontwikkeling van de partijverhoudingen in Neder land en de plaats van de CHU in deze. Hij verwees hierbij naar de re solutie van het hoofdbestuur van de CHU. „Er wordt hierin heel nadruk kelijk vastgehouden aan partijvor- ming op christelijke basis. Ook in '68 is een dergelijke basis de meest vruchtbare voor het welzijn van ons volk", zo meende mr. Scholten. „Ik wijs de gedachte van een stembus akkoord buiten de samenwerking tussen de drie confessionele partij en zeer beslist af!", verklaarde hij. Een samengaan van de drie con fessionele partijen en de P.v.d.A. en D '66 zou naar de mening van mr. Scholten „een dooie boel" opleveren, aangezien er dan geen oppositie van enige betekenis zou zijn. Ook zag hij weinig toekomst en perspectief in een samenwerking met radicalen, die het uitgangspunt van een politiek op christelijke en evangelische ba sis niet willen, zoals in enige kringen van de KVP-radicalen het geval is. BEKENDMAKING INGEVOLGE DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Bestemmingsplan Lange Geere en Omgeving Fase II De burgemeester der gemeente Middelburg brengt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26 der Wet op de Ruimtelijke Ordening ter openbare kennis, dat het vastgestelde bestemmingsplan Lange Geere en Omgeving Fase II ingaande 7 februari 1968 gedurende één maand voor eenieder ter gemeentesecretarie, kamer 15, ter inzage ligt. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende de bovengenoemde termijn bij het College van Ge deputeerde Staten van Zeeland bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Middelburg, 5 februari 1968. De burgemeester voornoemd, MR. J. DRIJBER. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT. „Gelukkig krijg je nu ook eigen kansen in de liturgie", zei bisschop H. Ernst van Breda bij gelegenheid van zijn bis schopswijding tot de jonge mensen van zijn bisdom. Hij laat het niet bij woorden. Spontaan deed hij desge vraagd de toezegging om voor te gaan in een sterk ritmisch begeleide en gezongen jongerenmisviering in Sas van Gent. Deze viering is ge pland voor zondag 17 maart om elf uur. Het laat zich aanzien dat de rooms-katholieke kerk van Sas nu zeker te klein zal zijn om opnieuw de vele jongeren en ouderen, Belgen en Nederlanders te bevatten, die een steeds nog groeiende belangstel ling aan de dag leggen voor deze speciale eucharistievieringen. Het Sasse jongeren kerkkoor, dat elke zondag zingt tijdens de eucha ristieviering van elf uur en daarna repeteert tot klokslag 12, telt onder tussen zo'n zeventig vaste leden. De „oudere" tieners (van vijftien tot achttien) die bij de oprichting acte de prèsence gaven, trokken zich van lieverlede terug. Nu deze groep in zekere zin een aparte plaats heeft gekregen, begint ze terug te komen. Voor hen geldt als enige vereiste om te mogen meezingen, dat men het basis-onderwijs achter de rug moet hebben. Ieder koorlid heeft een re- petitie-presentiekaart, die elke zon dag wordt afgestempeld: om 17 -maart te mogen meezingen en dan ook bij de plaatopname, die waarschijnlijk tijdens de paasvakantie zal worden gemaakt, zullen er op de kaart de nodige stempels moeten staan. Omdat de heer U. van Bambost, de vaste dirigent van het jongerenkoor, tijdens de tienermis van 17 maart zowel enkele instrumenten bespeelt als ook-de voorzang verzorgt, zal de heer G. Hoste uit het Belgische -Zei- zate opnieuw zijn jongenskoor en de Sasse (en Westdorpse) tieners diri geren. Het orgel zal met jeugdig elan be speeld worden door de veertienjarige Henri Vermast, eventueel geassis teerd door de heer H. Uytterhoeven, die tot de pioniers behoort van de Sasse tienermissen. Last but not least: Natuurlijk geven ook The Blue De vils opnieuw spontaan en geheel gra tis net als alle anderen hun me dewerking. Als praktische tip deelt organisator kapelaan L. Testers alvast mee, dat er geen plaatskaarten voor 17 maart zullen worden verstrekt. Alleen de leden van het jongeren-kerkkoor hebben een „vaste" plaats. Schore Hengel vereniging Onder leiding van de heer J. v. d. Borgt heeft de Schoorse hengelvereniging S.H.C. haar algemene jaarvergadering ge houden. Er was een goede opkomst. Dit voorjaar wordt een internatio naal hengelconcours georganiseerd. Voorts zullen weer de nodige club wedstrijden worden gehouden. Club kampioen 1967 is geworden de heer Jac. Laildman. Bij de junioren ging de kampioensprijs naar de heer A. Dorrepaal. Besloten werd dat in de officiële wedstrijden van de vereniging niet met zachte krab gevist mag worden. TERNEUZEN Luxor 20 uur The sound of music, a.i. CLINGE L. de Vijlder 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 inw Nevada Smith, 18 KLOOSTERZANDE Het Witte Huls Groot b&i MIDDELBURG City 20 uur Zeven maal vrouw, 18 J, GOES Grand 20 uur Bertrant in on (t) roerend goea VLISSINGEN Alhambra 20 uur Verborgen driften, 18 J 1NTWERPEN Rex 10. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De ontsnapten der Ardennen, a.l. Odeon 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De dief, 14 j. Pathé 12, 14, 10, 18, 20 en 22 uur Wat een vakantie, a.l. Rubens 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Ver van de dolle menigte, a.l. Ambassade 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur The wild angels, 14 j. Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De komedianten, 18 j. TURNHOUT Kurzaal 20 uur De prins en de verleidelijke heks, 14 Forum 20 uur El Texican, 18 J. Palace 20 uur Wie is er bang voor Virginia Woolll, 18 jaar iïilUGGE Memlinc 20 uur De getemde feeks, 14 J. Zwart Huls 20 uur Begrafenis te Berlijn, 18 J. Forum 20 uur Liefdescaroussel. 18 J. Korrekelder 20.30 uur De vernederden GENT Capitole De gek van Labo, 14 J. Majestic De dagvlinder, 18 J. Plaza Kommissaris San Antonio, 18 J. Select Fantasia, a.l. Savoy Optembare Angelique, 18;. KNS De drie zusters Tsjechov, 20 uur rilNT NIKLAAS Eden Terreur en geweld, 18 J. Century -De gruwelkamer, 18 j. Palace Opgepast voor de wolven, 14 J. Rex t)e geliefden, 18 Scala Een idioot te Parijs, 18 J. TERNEUZEN Luxor Theater 20 uur The sound of music a.i. BRESKENS Pension De Schelde 20 uur VerlottoJ FiLatelistenver. „Delta" Breskeni KOEWACHT V. J. Thys 14 uur Bejaarden en Invaliden schieting MIDDELBURG City 20 uur Zeven maal vrouw 18 jaar GOES Grand 20 uur Zomernachten in Zweden 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Verborgen driften 18 jaar OOSTBURG Du Commerce 20 uur KVP-statenkring ANTWERPEN Bioscopen Als onder vandaag Ned. Kameropera: 20.30 uur Pimpinone en 11 maestro di musiot TURNHOUT Bioscopen Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag GENT Bioscopen: Als onder vandaag ARCA 20.15 uur Home free en the madness of law Bright SINT NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag WA WA.' A WAWA.'... J S M\ (Van onze sportcorrespondenl De meest verrassende uitslag was wel de 3-0, waarmee RAC neuzen versloeg. Ook VCW werd punten rijker door een 1-0 ove ning op Internos. De positie van ko (3-1 nederlaag tegen Ze Sport) en Roosendaal (een ki 4-4 bij Rood Wit) is er dus niet op geworden. De grote strijd ii burg tussen Longa en Axel ein na een hard duel onbeslist. Hie kon RKVVU dat met 3-1 van Animo won aan de leiding ko Een fraaie prestatie van de Leu ren, die aan een opmerkelijke op bezig zijn. TERNEUZEN-RAC Terne speelde een bar slechte wedstrij de RAC-zege was dan ook volkt verdiend. In de 19e minuut were goede combinatie van de bezoe door een fraai doelpunt van Van Beek afgesloten: 0-1. In het ver verloop van de wedstrijd bleef sterker. Bij Terneuzen rammeide in alle linies. Alleen Van Hulle zich staande en redde een keer o doellijn. Vier minuten voor het de liet doelman Roose een bal lo Menner was er snel bij om de s op 2-0 te brengen. Vlak hierna br Incze na een verkeerde uittraj de eindstand'op 0-3. RKVVU-UNO ANIMO Uno mo moest al snel met de rug tegei muur. Al in de vierde minuut kn. Prins tegen de lat en zette afwei Ries Hendrikx dit om in een d punt: 1-0. Maar al na 12 mini kwamen de bezoekers op gelijke hc te, toen Meyer handig profitee toen de Leurse defensie ten onrec bleef staan. Na een afstandsschot Vermunt, dat de Uno-doelman i onder controle kreeg, zorgde H drikx voor 2-1. In de tweede h keurde de goed leidende arbiter 1 Gastel een goal van de gasten omdat doelman Van Ginneken a gevallen was. Hendrikx bepaa daarna de eindstand met een fra omhaal op 3-1. Dat gebeurde al in 13e minuut. ROOD WIT-ROOSENDAAL Rood Wit was iets meer in de aam maar toch maakte Wittebols 0-1. D< een tweede fout in de thuisclub-: fensie werd het zelfs 0-2. Weer sco< de Wittebols. Twee minuten daar maakte Heeren er echter 2-1 v; Wittebols was nóg niet verzadif brak alleen door en maakte er van. Eén minuut voor rust trapte Rood Wit-doelman in eigen doel: 1- Na de rust moest Roosendaal met rug tegen de muur. Toch duurde h tot de 25e minuut voordat Lambreg er 2-4 van maakte. Even daart maakte Heeren 3-4 en scoorde W: nings uit een penalty de gelijkmakc LONGA-AXEL Longa is ove tuigend in de meerderheid gewees De uitvallen vair Axel bleken echt: niet van gevaar ontbloot. Bij Long zorgde Van Erp voor de beide doe punten; het eerste scoorde hij in c eerste helft. Tien minuten na de hei vatting maakte Sheilds gelijk. Me een bijzonder fraaie goal zorgde Va Erp voor 2-1. Lang duurde het Ti! burgse plezier echter niet, want vi; minuten later bracht Dey de balan in evenwicht: 2-2. Het was jamme dat dit topduel uit 2B af en toe ont aarde. Sr werden tenminste ooi na de wedstrijd nogal wat wan klanken gehoord. VCW-INTERNOS VCW moes met twee invallers aantreden, maai dat belette de thuisclub niet het In ternos-doel onder grote druk te zet. ten. Frans de Jong had geen geluk wet zijn schoten. Paal en lat ston- Van onze spor(correspondent) Het zal Gilze in 3C 'dat zich ove rigens door Gudok liet verrassen) genoegen gedaan hebben, dat Sarto RKTVV een punt afhandig maakte. Zundert speelde in Baardwijk gelijk en Bavel kwam niet verder dan een ïelijk spel tegen Kaaise Boys. SC Gastel nam beide punten mee naar huis en WVO verloor van VOAB. BAVEL - KAAISE BOYS Geen grootse wedstrijd, hoewel er toch en kele mooie dingeh te genieten vie len. Het doelpunt dat Bavel noteerde in de 17e minuut. Schets schoot kei hard in; keeper Hartmans kon de bal uiet onder controle krijgen en de bal stuitte effectvol in het net: 10. Er volgden toen vele gevaarlijke mo menten voor het Kaaise doel, zonder resultaat. In de tweede helft scoorde Martens het tegenpunt? 11. ZIGO - SC. GASTEL De toe schouwers hebben kunnen genieten van een fantastische wedstrijd, die een goed gelijk opgaand spelbeeld te zien gaf. Rust: 00. Van Gastel schoot het eerst raak (01) en Bee- rens maakte gelijk. De bezoekers kwamen weer voor (12), maar Kools maakte weer gelijk: 22. Tien minuten voor tijd velde Gastel het vonnis over de Tilburgers: 23.

de Stem | 1968 | | pagina 2