Kerk in beweging KAMER LUISTERT NAAR DESKUNDIGEN Veel suggesties in hearing over verkeersveiligheid Eén trein: 25.600 paarden Interpellatie over Leuven in Belgische kamer NOORD-KORE A Leg Puebiocrisis in Koreaanse handen Strijd in heel Z- Vietnam Slag om Stalingrad kwart eeuw geleden Visie en durf Verwarring rond katechismus CVP STERK VERDEELD Theologen in overleg over Katechismus 'CMKiiiiir:' Rijinstructeurs Slachtoffers Geld t Rustic: GEVECHTEN VLIEGVELDEN helpt u eruit V j Bonn en Belgrado hervatten betrekkingen 9 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 1 FEBRUARI 1968 11 West-Duitsland en Joegoslavië hervatten de diplomatieke betrekkingen. Bonn brak tien jaar geleden met Belgrado (hande lend volgens de „Hallstein-doctri- ne"), omdat Joegoslavië toen Oost- Duitsland erkende. Het herstel van de breuk tussen Bonn en Belgrado is een nieuw succesje voor de Westduitse (dit keer vreedzame) „Drang nach Os- ten"-politiek, die kanselier Kiesinger en de minister van buitenlandse zaken Brandt ruim een |aar geleden uitstippelden om de Westduitse bui tenlandse politiek, die onder Ade nauer en ook onder Erhard geen dynamiek en initiatief vertoonde vanwege de starre opvattingen over de hereniging van de Duitslan- den en de Oder-Neisse-kwestie, te ontdoen van de koude-oorlog- taboes. Kiesinger en Brandt gaan de oude taboes van Duitslands politiek met visie en durf te lijf. Kiesinger zelf schrikt er niet voor terug om „hardop te denken" over de erken ning van de Oder-Neisse Linie en het bestaan van Oost-Duitsland als een zelfstandige staat. Het is aan te nemen, dat de rege ringsleiders in Bonn er ernstig re kening mee houden, dat de bestaande politieke structuur in Europa, ooit erkend zal moeten worden. Dat getuigt van de huidige Oost-West verhoudingen van ge zonde realiteit. Kiesinger en Brandt zouden met hun visies op de buitenlandse po litiek enkele jaren geleden nog po litieke zelfmoord hebben gepleegd. Daarvan is in het huidige West- Duitsland geen sprake meer. Ook dit feit is op zichzelf een ver heugende ontwikkeling. IHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII iiiiiiiiiummi (Door dr. A. van de Weijer OFM cap.) Het dispuut rond de nieuwe ka te- chismus begint langzamerhand een volkomen ondoorzichtige zaak te worden. Er is een rapport van de kardinalencommissie, die de ka te- chismus kritisch bekijken moest, maar niemand weet wat daar precies in staat. Degenendie het gelezen hebben, laten zo nu en dan iets uit lekken, dat dan meestal onvolle dig in de kranten komt In Ne derland is een werkgroep van des kundigen aan de gang, die bepaalde tekstwijzigingen moet voorbereiden, maar hoe die werkgroep is samen gesteld, blijft geheim. Ook in welke richting zij een op lossing tracht te vinden. Nu eens hoort men bij geruchte dat het vrij eenvoudig zal zijn, aan de wen sen van de kardinalencommissie te gemoet te komen, dan weer even eens bij geruchte dat het als een bijna onbegonnen werk wordt be schouwd, ja dat de deskundigen overwegen hun opdracht terug te geven. De leiding van het Hoger Kate- chetisch Instituut staat journalisten te woord, die om inlichtingen vra gen, maar moet zich herhaaldelijk beroepen op de door het episcopaat opgelegde zwijgplicht. En om het helemaal ingewikkeld te maken blaast de Osservatore Romano een nieuwe rookwolk, met de medede ling. dat het er met die nieuwe ka- techismus niet zo mooi voor staat, als sommige Nederlanders wel den ken. Uit een en ander blijkt weer eens zonneklaar, hoe weinig begrip het Nederlandse episcopaat aan de dag legt voor de eisen van de moderne publiciteit. Het gaat er nog te veel van uit, dat spreken zilver en zwij gen goud is, hetgeen in iiiterpersoon- lijke verhoudingen misschien waar moge zijn, maar in het openbare le ven allang een misvatting is geble ken. Van enige deskundig verzorgde voorlichting is eenvoudig geen spra ke. De communiqués die tot nog toe verstrekt werden, waren van een be minnelijke nietszeggendheid. Belang rijke informaties, die het belang van de Nederlandse kerk in geen enkel opzicht konden schaden, werden ach tergehouden. Geen persconferentie, geen (desnoods vertrouwelijk) over- g geen voorlichtingsbureau dat men voor informaties kan benaderen. Het ivordt hoog tijd, dat.daar ver andering in komt. Een kerkprovincie die zowel nationaal als internationaal »wi het nieuws" is als de onze, kan zich niet veroorloven, haar public relations te verzorgen, zoals hier tot nog toe geschiedt. Niet alleen rond de nieuwe katechismus. Wij kunnen 20 een hele rij van affaires opnoe men uit de laatste jaren, waarin ge- '<i 'aardige fouten werden gemaakt, lot niet geringe schade van grotere belangen. DE STICHTING .Nieuw Rechts" Is gisteren opgericht. Initiatiefnemers rii i3 cn u' M' Lewin en journalist u ps' stellen zich ten doel: i°Lderen van rechtsgezinde ïl* p 10 februari verschijnt net lijfblad Rechts-om, onafhanke- hlK en nationaal weekblad", in een °Plage van 15.000. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De „liea ring" over de verkeersveilig heid die de Tweede-Kamer commissie voor verkeer giste ren belegde' heeft een grote hoeveelheid suggesties en idèeën opgeleverd. De parle' mentsleden konden kennis ne men van de opvattingen en ervaringen van ruim twintig woordvoerdersvan organisa- ties of particuliere deskundi gen. die door de Kamercom missie uitgenodigd waren. De meest opvallende suggesties waren een speciaal rijbewijs voor rij-instructeurs meer aandacht van de over heid voor de verkeersslacht offers; een speciale minister voor de bestrijding van de verkeers onveiligheid een consequente scheiding van de verkeerssoorten. Dit laatste voorstel kwam van prof. ir. G. J. van der Burgt, hoogleraar in Delft. Hierdoor kan naar zijn me ning het aantal verkeersslachtoffers met dertig tot veertig procent ver minderd worden. Men mag hiervoor per jaar 500 miljoen gulden uittrek ken, want de verkeersonveiligheid bezorgt ons land jaarlijks een schade van één miljard gulden. Prof. Van der Burgt toonde zich tegen het verplicht stellen van vei ligheidsgordels. Deze schijnen in be paalde situaties extra gevaar op te leveren, aldus de Delftse hoogleraar, en de overheid heeft niet het recht dit extra risico dwingend voor te schrijven. Diverse sprekers drongen bij de Kamercommissie aan op een speciaal rijbewijs voor rij-instructeurs. De commissie van overleg autorijscholen noemde het een zaak van de hoogste prioriteit. Juridische of vermeende ju ridische bezwaren hiertegen moeten zo snel mogelijk uit de weg geruimd worden, aldus een woordvoerder van de commissie. Ook de ANWB liet zich in deze zin uit. De huidige grondwet staat een dergelijke maat regel nog in de weg, maar in de zo genaamde proeve van een nieuwe grondwet is de mogelijkheid om het rij onderricht aan een diploma te bin den wel opengelaten. Over een eventuele verplichting tot het dragen van een valhelm voor motor- of scooterberijders bestond onder de deskundigen weinig ver schil van mening. Bijna iedereen was er voor. Enkele sprekers pleitten vour de aanstelling van een „vak-bewinds man", speciaal belast met de bestrij ding van de verkeersonveiligheid. Het zou een deskundige moeten zijn die niet uit hoofde van zijn politieke richting maar uit hoofde van kennis van de materie wordt benoemd. De Delftse advocaat mr. Th. L. van der Veen voerde voor de Kamercom missie een pleidooi voor de verkeers slachtoffers, die bijna geheel buiten de belangstelling van de overheid vallen, zo zei hij. „In de ministeriële verkeersnota wordt nagenoeg niets over hen ge zegd. Vooral degenen, die te maken krijgen met het Waarborgfonds, zijn zeer slecht af: de schaderegeling duurt jaren. Het fonds werkt trager dan de traagste verzekeringsmaat schappij". Mr. Van der Veen vindt het zeer onbillijk, dat een werkgever geen recht op verhaal heeft, als hij loon doorbetaalt aan een werknemer, die door schuld van een derde gewond is geraakt. „De overheid heeft wel goed voor zichzelf gezorgd door de Ver haalswet ambtenaren, maar waarom laat men de particuliere werkgevers in de steek?. Nu profiteren de schul digen van de offers van die werk gevers', aldus mr. Van der Veen. De Delftse aavocaat legde een groot aantal voorstellen op de Kamertafels. Een daarvan was om voor iedere auto. rijdend of stilstaand, belasting te heffen. „Dan wordt het wrakken- probleem opgelost en worden de bin nensteden bevrijd van de huidige oud roestverzamelingen." Mr. Van der Veen hekelde ook, dat een verkeers- slachtofer bij diverse overheidsinstan ties moet betalen als hij inlichtingen vraagt om de schade te 'verhalen: en kele guldens bij de politie, drie gul den bij de officier van justitie, drie gulden voor inzage in het verbaal van de politie, een gulden voor het kentekenregister en een gulden bij de rijksdienst voor het wegverkeer „Als men dan verder nog wil weten of een autobestuurder soms minder jarig is of zijn adres nog klopt, wil de gemeente weer geld hebben", al dus mr. Van der Veen. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL/LEUVEN. De Belgische volksvertegenwoordi ging heeft gisteren besloten om volgende week dinsdag een voor rangsinterpellatie te houden over de kwestie-Leuven. De interpel latie is aangevraagd door de CVP'er die de steun kreeg van de Vlaamse vleugel van zijn partij van de Volksunie. Hij verklaarde, dat het probleem-Leuven een po litiek probleem is wat dus niet aan het bestuur van de universi teit kan worden overgelaten. Zijn partijgenoot Lefèvre, oud-pre mier, meende daarentegen dat het bestuur van de Leuvense universiteit haar eigen verantwoordelijkheid niet mag afwentelen op de regering. Hij vond dat een gevaarlijk precedent voor de universitaire onafhankelijk heid in het algemeen. Lefèvre voegde hier wel aan toe, dat hij uiteindelijk niet voor zijn politieke verantwoor delijkheid zou terugschrikken. De CVP is over de kwestie-Leuven sterk verdeeld. De Franstalige parle mentsleden van de CVP hebben gis teren verklaard, dat zij vasthouden aan oude afspraken. De Franstalige tak van de universiteit mag niet uit Leuven weg, vinden zij. Volgens hen nemen de Vlaamse CVP'ers een zware verantwoordelijkheid op zich voor het voortbestaan van het katho lieke universitaire onderwijs in België. De actie van de Vlamingen om Leuven-Frans over te plaatsen naar Wallonië verloopt deze week rustiger dan vorige week. Een studenten vereniging van de Gentse universi teit heeft verklaard, dat de studen tenstaking aan het einde van deze week beëindigd moet worden. De stu denten zullen echter een nieuwe ra dicale actie organiseren, als er op 23 februari geen principiële beslissing genomen is. Deze datum hebben de eveneens stakende Vlaamse profes soren ook als voorwaarde gesteld. In Antwerpen hielden gisteren enkele honderden studenten beto gingen. Hier en daar werden winkels met Franse opschriften bekogeld. In Leuven zelf werden dinsdagnacht ramen ingegooid van de Franstalige kerk van de universiteitsparochie. Voor het overige was het in de stad vrij rustig. Het verbond van Vlaamse acade mici heeft gistermiddag de rijks wacht beschuldigd van overtreding van „de meest elementaire principes van de democratie". De Vlaamse Academische raad van de Leuvense universiteit heeft gis teravond besloten dat de cursussen van de Nederlandse afdeling volgen de week maandag zullen worden her vat. De Vlaamse professoren die deze week staken ter ondersteuning van de eis van overplaatsing van Leuven- Frans, hadden de hervatting van de cursussen voor maandag aanstaande voorzien. Hun staking van deze week was als waarschuwing bedoeld. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Gistermorgen drongen ruim 100 re bellen door tot het vliegveld van de basis Tan Son Nhut en bestookten de Amerikaanse commandocentrale, waarvan het belangrijkste deel ech ter niet beschadigd zou zijn. Ook de 25 km ten noorden van Saigon gele gen basis Bien Hoa werd onder mor tiervuur genomen en vervolgens aan gevallen, waarbij de Vietcong tot een der rolbanen wist te komen. De strijd brak 's ochtends op vijf plaatsen uit en de rebellen zouden zich nog in verscheidene woonwijken ophouden die onder vuur genomen worden. Zo is een deel van de wijk Han Xanh in vlammen opgegaan, waar zich twee compagnieën ver schanst hebben. De Vietcong zou naai verluidt in zes onderkomens voor Amerikaanse militairen zijn doorge drongen. Ook elders in Zuid-Vietnam werd gisteren heftig geschoten. In de noor delijk gelegen universiteitsstad Hué was 's avonds nog geen einde geko men aan de straatgevechten en zou den de rebellen het vliegveld m han den hebben. Danang, dat dinsdag al was bestormd, lag onder zwaar mor tier- en raketvuur en de stad Kon- toem werd meer dan negentien maal aangevallen. Over het verloop van de strijd in andere steden in het noor den en de centrale hoogvlakte is niets bekend. Bij de strijd om de steden in het centrum van Zuid-Vietnam zijn vol gens een Amerikaanse woordvoerder 818 Vietcongleden, 107 Zuidvietname- se en 50 Amerikaanse militairen ge sneuveld. In het noorden werden twee Ameri kaanse vliegvelden door bombarde menten beschadigd en in de Mekong- delta werden dinsdagavond (pl. tijd) acht van de zestien provinciehoofd steden met mortieren bestookt. In Washington, waar kennelijk niet was gerekend op een zo zwaar offen sief, heerst koortsachtige diplomatie ke activiteit. President Johnson laat zich voortdurend op de hoogte hou den over het verloop van de strijd en voert overleg met zijn adviseurs over te nemen tegenmaatregelen. De pers chef van het Witte Huis heeft de aan val op de Amerikaanse ambassade in Saigon een zeer ernstig incident ge noemd. De Canadese spoorwegen zullen deze nieuwe turbinetrein inzetten op de lijn Montreal Toronto. De afstand van ruim 600 kilometer zal, bij een snel heid van 200 kilometer per uur, afgelegd worden in 314 uur. De trein is uitgerust met acht Pratt- en-Witney-turbo-motoren, die elk een vermogen hebben van 3.200 pk. (ADVERTENTIE) - IN DE greep VAN DE GRIEP WITTE KRUIS (en spaart bovendien de maag) x Poeders, tabletten, cachets. (Van onze redactie buitenland) BONN De Westduitse Bondsre publiek en Joego-Slavië hebben gis teren de diplomatieke betrekkingen hervat die tien jaar geleden werden verbroken. Het besluit werd tegelij kertijd in Belgrado en Bonn bekend gemaakt. (Zie ook commentaar). (BISTEREN 25 jaar geleden viel het laatste schot in de berucht geworden slag om Stalingrad. Het laatste schot, in het nadeel van Hitiers legers. Negentigduizend Wehrmachtsoldaten, uitgeput na een veldslag van tien weken, be gonnen de Russische krijgsgevan genkampen binnen te stromen na zich, tegen de bevelen van hun Führer in, te hebben overgegeven. Het „Fort Stalingrad", zoals Hit- Ier het pleegde te noemen, was gevallen. Ook gevallen waren meer dan 200.000 van zijn beste strijd krachten. De tweede wereldoorlog bereikte in minder dan vijf maanden na dat een enorm Duits offensief het front tot het meest oostelijke punt had gebracht, haar keerpunt. Duitse soldaten vochten in de Li bische woestijn en in de Kauka- sus bijna zover van elkaar ver wijderd als New York en San Francisco. In september 1942 trok het zesde leger onder aanvoering van generaal Friedrich von Pau- lus de grote industriestad Stalin grad aan de Wolga binnen. Voor de Russen was de naam van deze stad een symbool. Zij verzetten zich tot het uiterste. Na twee maanden van uitputtende strijd, hadden de Duitsers ongeveer tweederde van de stad in hun macht. Waarschu wingen dat de flanken van zijn strijdmacht gevaar liepen werden door Hitler, die de slag persoon lijk vanuit zijn hoofdkwartier in Oost-Pruisen leidde, in de wind geslagen. TTE Russen brachten dertien legers en duizenden tanks bij een voor een gewelddadige tegen slag. „Generaal Winter" zou ze helpen. Zij sloegen op 19 novem ber voor zonsopgang toe. Colonnes van het Rode Leger trokken op vanuit het zuiden en het noorden en drongen door de Duitse linies. Drie dagen later ontmoetten ze elkaar ten westen van Stalingrad. De cirkel rond 20 Duitse en twee Roemeense divisies was gesloten. Hitier wees woedend het voorstel van de hand dat Von Paulus een doorbraak naar het westen zou wagen om zich weer bij de hoofd macht van het Duitse leger te voegen. Zijn rijksmaarschalk Her mann Goering had beloofd dat de Luftwaffe de strijders om Stalin grad zou voorzien van voldoende voedsel en munitie, „afgezien van het weer dat we daar hebben". Maar tegen eind december wa ren alle voornaamste landingsbanen in handen van de Russen, nadat een Duitse poging Stalingrad met pantsertroepen te nemen was mis lukt. De aanvoer van voorraden, die toch al nooit voldoende waren, bleven nu geheel uit. De dagelijk se voedselrantsoenen werden ver laagd tot 75 gram brood, 200 gram paardevlees, 12 gram vet en één sigaret. Midden-Januari werd be volen dat de 18.000 gewonden niet langer voor rantsoenen in aanmer king kwamen, daar die nodig wa ren om de vechtende soldaten op de been te houden- Tegen de tem peraturen van 25 graden onder nul bestond nauwelijks bescherming. O- veral waren Russische soldaten en tanks. Na een dodelijk huis-tot huis- en verdieping-tot-verdieping gevecht wachtte een afgemat leger het einde. „Hitlers verbod tot doorbraak be tekende de doodstraf voor het zes de leger", verklaarde de hoogstge- plaatste overlevende, generaal Wal- ther von Seydlitz-Kurzbach, aan de vooravond van de verjaardag van de slag om Stalingrad in een in terview. „De toestand rond Stalingrad tart- FRIEDRICH VON PAULUS te in januari elke beschrijving. De Russen schoten op alles wat zich maar bewoog. Wij hadden niets meer om mee te schieten en niets om te eten. We konden twee dingen doen: verrekken of ophou den met vechten". Hitler had Von Paulus echter in een boodschap laten weten dat overgave verboden was. In het be vel stond dat „het zesde leger zal standhouden tot de laatste man en de laatste granaat". Op 25 en 26 januari 1943 verzocht ik Von Paulus een bevel tot capi tulatie te geven", zei Seidlitz, die toen commandant van een leger korps was. „Hij verklaarde dit niet te zullen doen. Toen heb ik mijn mannen gezegd dat zij voor zich zelf konden beslissen op te hou den met vechten als hun munitie opraakte." J}e Duitsers thuis begonnen lang zamerhand te begrijpen dat er een ramp dreigde. De doodsbe richten in de kranten waarin het woord Stalingrad voorkwam namen hand over hand toe. Bulletins van de Wehrmacht klinken als een graf schrift: „Het voorbeeld van het zes de leger zal als symbool van moed gelden voor de toekomst"- Op 30 januari vierde Duitsland de tiende verjaardag van het aan de macht komen van de nazi's in 1933. Hitiers boodschap aan het volk werd door diens propagandaleider Joseph Goebbels aan een juichen de menigte voorgelezen in het Ber- lijnse sportpaleis. Stalingrad werd nauwelijks genoemd. In een radio toespraak zei Goering echter: „Duizend jaar na nu zullen de Duit sers nog met ontzag over deze slag spreken en zich herinneren dat On danks alles de uiteindelijke over winning van Duitsland hier beslist werd". Hitier zond Von Paulus een radio boodschap waarin hij hem op de hoogte stelde van zijn promotie tot veldmaarschalk. Een paar uur la ter, het was de avond van 31 ja nuari, gaf Von Paulus zich over in de bunker waar hij zijn hoofdkwar tier had. Op 2 februari stopte ook het laatste afgesneden deel van het Duitse leger met schieten. „Het was een slag waar de Wehr macht zich nooit meer van kon her stellen", zei Von Seydlitz, die in 1955 uit gevangenschap terugkeer de. „Het keerpunt van de tweede wereldoorlog was gekomen". 200.000 Duitsers sneuvelden daar. Van de 90.000 krijgsgevangenen den er 6.000 terug. (Van onze redactie buitenland) TOKIO/SEOEL. Een hoge Noordkoreaanse partijfunctiona ris heeft gezegd dat alle oplossin gen van de V.N. door zijn land van de hand zullen worden gewe zen, maar dat „het iets anders is" als de Pueblocrisis besproken zal worden door de wapenstilstands commissie van Noord- en Zuid- Korea. Het officiële Noordko reaanse persbureau meldde deze uitspraak van Kim Kwang Hjoep. lid van het centrale partijcomiJA „Doodt de commu nistische moordenaars", „Be schermt het vaderland". Deze en andere leuzen werden gisteren aangeheven door 200.000 betogers in de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel. Het was een protestbeto ging tegen het kapen van de Pue blo en de poging tot het kapen van de Pueblo en de poging tot moord op de Zuidkoreaanse pre sident Tsjoeng Hie-Park door Noord-Korea. Zij eisten vergel dingsacties. De Zuidkoreaanse minister van buitenlandse zaken Choi Kyu-hah heeft zijn ongenoegen uitgesproken over de Amerikaanse onverschillig, heid voor de infiltraties uit Noord- Korea. De aandacht van de Amerika nen wordt geheel in beslag genomen door de bezorgdheid over het lot van de bemanning van de Pueblo, aldus Choi. Hij veroordeelde het Ameri kaanse voorstel aan Noord-Korea om infiltranten uit te wisselen tegen dé bemanning van de Pueblo. Met het oplossen van de Pueblo-affaire is de Koreaanse crisis niet uit de wereld, zei Choi Kyu-hah. De plaatsvervangend chef van de Zuidkoreaanse inlichtingendienst Lee Byung-doo heeft een vergeldingsactie afgeraden. Klaarblijkelijk is de discussie over zo'n actie hoog opgelopen. „Als er echter een actie nod'g is, zullen alle Noordkoreaanse steden tegelijk ver nietigd moeten worden. Anders zal een Noordkoreaanse aanval op het zuiden niet zijn te stuiten", voegde Lee Byung-doo eraan toe. De woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van defensie heeft gisteren verklaard, vernomen te heb ben dat een lid van de bemanning van de Pueblo is overleden. Hij durf de echter niet voor de betrouwbaar heid van zijn bron in te staan. On middellijk na de aanhouding van de Pueblo werd gemeld dat een man een been afgeschoten was. UTRECHT (KNP) Gisteren heb. ben in de omgeving van Utrecht pater Ed. Dhanis s.j., pater J. Visser c.s.s.r. en enige door kardinaal Al- frink aangewezen theologen verga derd over de voorgestelde wijzigin gen in de Nederlandse nieuwe kate chismus. Pater Dhanis, theologisch adviseur van de paus, kwam dinsdag op Schiphol aan. Gisteren is in Rome van bevoegde zijde meegedeeld, dat de toelichting van de Osservatore Romano (zie Dagblad De Stem van gisteren) zo moet worden begrepen dat inderdaad de kardinalencommissie, destijds door paus Paulus ingesteld, zijn ar beid afgesloten heeft. Het gaat er nu nog om zo mel den dezelfde zegslieden dat de voorgestelde wijzigingen van d;e tekst worden aangebracht door de kleine groep theologen, door kardinaal Al- frink aangewezen. Van zeer bevoegde zijde wordt ver nomen dat er een zeer groot en be langrijk verschil is in de wijzigings voorstellen, afkomstig van de kar dinalencommissie en die van de Ne derlandse bisschoppen. De kardina lencommissie wil meer als waarheid vastleggen dan de katechismus en de Nederlandse bisschoppen willen. DE ITALIAANSE filmregisseur Ro berto Rossellini heeft de Zuidafri- kaanse hartchirurg prof. Chris Bar nard gevraagd zelf op te treden in een film die men van zijn leven wil maken.

de Stem | 1968 | | pagina 15