Rotterdamse president-hoofdman Regionale brandweer nodi: voor Europoort en Botlek SAMBA HUISVROUWEN Fa. van Aert van °I STERC0 COCO'GB DAS PAS KOFFIE! DE ZEVEN SNAREN Winkelpui te IJzendijke door auto vernield Geslaagde toogdag Zeeuwse C.P.J. JONGE VROUW f ras Schade te IJzendijke Wagens Cox's Orange Pippin in Goes geveild energieke representatieve R. J. M. Meuwese praktijk hervat KOFFIE EXTRA REKLAME FLANELLEN FLANELLEN LAKEN 6.95 LAKEN f 5 95 Avonturen van Suske en Wiske DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JANUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Het is een harde noodzaak geworden, dat we regionale brandweerposten krijgen. Centra, die vooral wor den bemand door technisch per soneel dat zich in eerste instan tie niet preventieve brandbe strijding gaat bezighouden. We kennen in alle plaatsen de ge meenschappelijke vleeskeurings diensten. De daarin samenwer kende gemeenten zullen het niet in hun hoofd halen allemaal een arts in dienst te nemen en het plaatselijk vlees te keuren. De brandweer moet er een voorbeeld aan nemen. Ook wij moeten veel meer in kringen gaan werken." President-hoofdman van de Rotter- damse brandweer, de heer J. J. Os- ter jr., houdt zich kort na de ramp zalige branden in het Europoort Bot- lekgebied weer bijna dagelijks bezig met een van de grootste problemen waarmee men in brandweerkringen worstelt. Het gebrek aan eenheid in denken. De heer Oster is van mening, dat in de toestand, zoals die nu in het petro-chemische industriegebied van Rotterdam is gegroeid, veel preven tiever gewerkt kan worden. „Men is veel te veel op de penning geweest toen de terreinen zijn inge richt. Vooral wat betreft de opstel ling van het tankenpark. De tanks zijn zo dicht op elkaar gezet, als de bepalingen in di_ Hinderwet maar hebben toegelaten'" President Hoofd man Oster herinnert er aan, dat wet houder G. de Vos tei. aanzien van de ramp bij Shell heeft gezegd, dat de zaak door het publiek is overdre ven. In een dagbladinterview heeft de wethouder-loco-burgemeester ge zegd, dat in de gevallen, waarbij gif tige gassen ontsnappen, de brand weer deze gaswolken 95 van de 100 keer kan neerspuiten en het gevaar daarmee kan indammen. K Onderschrijft de hèer ÖsterTd'ier be wering? „Nou, het is' wel êögfkras. Die opmerking is voor zijn verant woording. Het neei spuiten van ge- De kille taferelen en cijfers, die tijdens het afgelopen weekend in zo'n overvloedige mate de ijskast uit kwamen, zullen de vaderlandse sport-chauvinisten waarschijnlijk wei nig reden tot juichen hebben ge bracht. De niet zo jonge Europese con currentie veegde het Bislet-ijs aan met notoire kopstukken als Verkerk en Schenk en de enige Nederlander, die ter redding van de nationale eer op hartverwarmende wijze zich het vuur uit de schaatsen reed, debutant Jan Bols, werd tijdens zijn formida bele tien-kilometerrit althans direct bijna over de gehele afstand in het interessante buitenbeeld gehouden. Dat de Nederlandse televisie aan de ze laatste gang van zaken evenwel geen schuld had. bewezen de ver woede helaas niet helemaal ge slaagde, pogingen, die Bussum in het werk stelde om ons toen de plaatjeskraan werd dichtgedraaid middels het stemgeluid van Bob Spaak toch in ieder geval oorgetuige te laten zijn van de prestatie van derdeprijsrijder Bols. Het zaterdagavond vertier, dat dit maal uit handen kwam van de VARA. beviel ons best Leen Jonge- waard schiterde weer als Opa in Ja, zuster, nee zuster, en Soames ging deze voor hem nieuwe rol in die an dere Sage ook heel aardig af Het be minnelijke optreden van Mevrouw Libgott wier verbluffende eruditie de Vara wel eens heel duur zou kun nen komen te staan, werd voorafge gaan door drie kwartier Rudi Car- rell, die zich deze keet ophield in een straatje waarvan je jezelf kon afvragen of het authentiek dan wel een grandioos staaltje van volmaakte decorbouwkust was. Carrell bleek op zoek naar een Zweeds schatje. maar voordat hij haar tenslotte ontdekte, waren heel wat deuren met allerlei geinige toestanden erachter voor hem opengegaan. Van de artiesten, die deze avond bij Rudi te gast waren, staken als we even Phil Bloom trachten te vergeten er twee met kop en schouders boven de anderen uit. We hebben het natuurlijk over de Heer en Mevrouw G. Timmerman, die iotaal niet gehinderd door plan kenkoorts, zich even vrank en vrij voortbewogen als stonden zij midden in hun eigen show. N.R. J. J. OSTER JR. ...gebrek aan eenheid... vaarlijke stoffen bestaat in theorie wel. "We hebben het echter nog nooit geprobeerd. Ik lees Amerikaanse en Engelse vakbladen, maar nog nooit heb ik een praktijkgeval zien be schrijven," aldus de heer Oster. „We houden ons op de hoogte, maar dat is zeker geen waarborg dat we in iedere situatie de toestand vooral niet in het Europoort-Botlek- gebied de baas kunnen". Om een grotere zekerheid te krijgen bij het bestrijden van branden in dit gebied acht de heer Oster het bepaald een eis, dat er een regionale brandweer gesticht wordt in het Rotterdamse haven- en. industriegebied. „Om de ze gedachte gestalte te kunnen ge ven, kan een gebied als Rijnmond een uitstekende taak vervullen", al dus de- heer Oster.. Al geruime tijd onderhandelen de gemeenten Rotter dam, en Rpozenburg.. o\er, hel stich ten van een gemeenschappelijke sterk bezette brandweerpost in het mid den van het uitgestrekte gebied. De post moet een geheel zelfstandig le ven gaan leiden en beheerd worden door een commissie. De gedachte is dan dat een wethouder van Rotter dam en een van Roozenburg daarin zitting nemen. De ontwerp-regeling (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Een personenauto bestuurt door J. H. J. M. (23) uit Aardenburg, ramde in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. de glazen winkelpui van bakkerij P. van Me rode in de Oranjestraat te IJzendij ke. De ruit (gevat in staal) werd to taal vernield. De schade beloopt enkele duizenden guldens. Twee inzittenden van de auto, P M. en J D., beiden -afkom stig uit Schnondijkj en 23 jaar, wer den zodanig verwond, dat zij naar een ..iekenhuis moesten worden ge bracht Het voertuig werd geheel vernield. Een hoeveelheid winkelwaren werd beschadigd. De bewoners van het winkelpand werden opgeschrikt door een geweldige klap, nadat de auto met veel te grote sneiheid de vrij scherpe bocht van de Oranjestraat was gepasseerd, eerst naar rechts was gaan slingeren en vervolgens tegen de winkel was gebotst De con sternatie in de straat was groot. P. M„ die in de wrakstukken be kneld was geraakt, kon met moeite worden bevrijd, vooral opidaf de rechterzijde van de auto was gaan branden. Het vuur konmet een schuimblusser tijdig worden gedoofd. Terstond, nadat de vernielde wagen was weggesleept, werd van "erschil- 'ende kanten hulp geboden bij het mruimingswerk. Zaterdagmorgen -eeds had de timmerman een provi sorische gevel aangebracht, zodat de klanten toch hun boodschappen kon den doen. ligt al klaar. Het wachten is alleen nog op de beide gemeentel aden, die er hun fiat nog aan moeten geven. De heer Oster stelt: „Nationaal- economisch bekeken zou men er goedkoper mee uit zien. Uit preven tief oogpunt bezien moet de brand bestrijding stukken beter worden. We kunnen uniforme wagens aan schaffen. Het kleinste dorpje hoeft dan niet meer een spuit te kopen met het grootste vermogen, die och nooit optimaal gebruikt wordt. Een goede blussing is vooral een zaak van coördineren. Vanuit 'n cen trale post kan men bij een grote brand de hulp inroepen van deskun dige beroepsofficieren. De vrijwilli gers van de plaatselijke brandweer korpsen moeten daarbij goed besef fen, dat het brandweercentrum in de regio slechts als ondersteuning optreedt. Bij grote branden en cala miteiten, maar vooral voor die za ken, die qua benodigdheden en op leiding niet door de vrijwillige krach ten kunnen worden opgebracht. We moeten het geweldige reservoir aan vrijwilligers niet voor het hoofd sto ten want voor de eigenlijke blussing zijn we op hen aangewezen". Terugkomend op zijn uitgangs punt: „De stichting van een centra le post in het Europoort-Botlekge- bied is afhankelijk van de financiële middelen waarover de gemeente Rot terdam zal kunnen bescnikken" Rotterdam zit, zoals bekend diep aan de grond. De noodzaak van de komst van een dergelijk brandweer centrum is vorig jaar ook duidelijk door een ander licht ontvlambaar as pect aangetoond. De aanpak van ge strande tankwagens. „Dreigende, gaswolken hebben wel bewezen dat er ook iets aan deze toestand moet worden gedaan. We moeten steeds meer aan de zaken op de weg denken". Slaagt de proef met een centrum in het petro-chemisch gebied van Rotterdam, en de heer Oster twijfelt daar geen moment aan, dan ziet hij ais volgende stap de aanpak van eert verregaande samenwerking voor het landelijk gebied Voorne-Putten waarin de gemeenten Spijkenisse, Brielle en Hellevoetsluis stuk voor stuk tot middelgrote steden moeten uitgroeien. De ïeest ideale oplos sing is uiteindelijk een provinciaal systeem zoals me i dat in Engeland kent. We vroegen de heer Oster welke punten van belang kunnen zijn voor preventieve brandbestrijding bij de inrichting van nieuwe industriege bieden: met name dat terrein dat door de Brabantse Zekluza-gemeen- ten zal worden ingericht: wellicht ook voor petro-chemische bedrijven. Hij noemde o.m. de inspraak van deskundigen bij het opstellen van bepalingen van de hinderwet. (In Rotterdam wordt de brandweer daar totaal niet in gekend). De hele be veiliging van dergelijke bedrijven, hoe goed 'die ook kan zijn, mag men naar zijn mening niet in handen la ten van de betrokken bedrijven. „Hier ligt in belangrijke mate een taak voor. de overheid. En laten de brand- weerkorpser vooral ook de hulp in roepen van een districtsinspecteur die coördinerend werk kan doen. De vrijwillige irandweer van b.v. Klundert kan men niet alleen voor een brand in dat gebied spannen, evenmin als alleen die van Hooge of Lage Zwaluwe. Wat blijkt alweer de oplossing te zijn? Een speciaal centrum dat overigens niet alleen dit gebied hoeft te bedienen". Over de toestand in Europoort-Bot lek zegt de heer Oster tenslotte: „We gaan na de branden er bij het ge meentebestuur sterker op aandrin gen aanwezig te mogen zijn als de hinderwetbepalingen worden opge steld". Het waarom hiervan illus treert dit voorbeeld: „Bij Pakhoed stonden die tanks met acrvl-nvthryl. Niet dat ze tijdens de brand daar maar een moment ii. gevaar zijn ge weest, maar wanneer ze ook in brand waren gevlogen en de wind was uit die hoek gekomen c an had rpen zeer zeker Vlaardingen geheel kunnen eva cueren Hoeveel hligheidsmaatrege- len en voorschriften bestaan er niet voor de opslagplaatsen van atoom bommen? Waarom stoppen ze die tanks met dat ontzettend gevaarlij ke goed ook niet in de grond?" '„Ja, ik weet het wel, de aanleg zou veel duurder worden en de mees te tanks daar zijn overigens neerge zet toen men nog niet wist wat voor gevaarlijk spul erin moest". Cox's Orange Pippin is in Zeeland een belangrijk appelras. In de vei lingsvereniging „Zuid-Beveland" te Goes worden hiervan jaarlijks tus sen 2 en 3 miljoen kilos geveild. Al tientallen jaren wordt hiervan jaarlijks een gedeelte in de koelhui zen bewaard tot december-januari. Om de bewaarduur nog te verlengen zijn de laatste paar jaren telkens en kele partijen op een aparte manier in de koelhuizen bewaard. Hierbij wordt de z.g, gescrube gasbewering toege past. De onderlinge verhouding in het luchtmengsel waarin mens, dier en plant leven, wordt gewijzigd zodat de ademhaling van de appel vertraagd wordt, met als gevolg een langere le vensduur voor de appel, Dezer dagen werd in de V.V.Z.B. te Goes begonnen met het veilen van van de op deze manier bewaarde Cox's Oranje Pippin. De bewaring is in dit seizoen prima gegaan. Met wei nig uitval kan nu eind januari-begin februari aan de consument een goede appel aangeboden worden. De grote maten van de geveilde Cox's Pippin brachten van 45 tot 72 cent, de kleinere maten van 15 tot 40 cent per kg op. (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de aula van de Christelijke h.bs. voor Walche ren te Middelburg hield de Zeeuwse C.P.J. haar jaarlijkse toogdag, die ditmaal, in afwijking van de tradi tie, geheel gezamenlijk door de jon gens en de meisjes werd gehouden. Tot zijn spijt moest de voorzitter van de Christelijke Plattelands Jonge ren in Zeeland constateren, dat de opkomst, die normaliter ongeveer 200 jongeren bedraagt, waarschijn lijk door de t.v. uitzending van het schaatskampioenscliap, wat teleur stellend was. Voorzitter W. de Jager ging in zijn openingsrede nader in op de taak en opdracht van de C.P.J „We moeten medebouwers zijn aan de vvoleinding. Onder meer door lid te zijn van een christelijke organisa tie" zei de heer De Jager. Na de openingsrede van de voor zitter hield wika R. J. Wasterval, directeur van het vormingscentrum „Hedenesse", een inleiding over het onderwerp „Staan in de wereld van vandaag". Hij gaf eerst een korte schets van hoe de wereld vroeger was. Langzamerhand is die wereld, mede door de ontdekkingen op we tenschappelijk terrein, meer en meer open geworden. „De normen kunnen niet langer van een katheder wor den gegeven", zo stelde wika Waster val vast- „De volwassenen kunnen niet meer vertellen hoe je de din gen moet doen, want onze fantasie schiet te kort om nu al een beeld te krijgen van de wereld zoals die er over dertig jaar uit zal zien" Wika Wasterval was van mening, dat de veranderingen op het gebied van de seksualiteit slechts veranderingen wa ren in het denken van de mensen, niet in het gedrag. Hij waarschuw de zijn gehoor burgerfatsoen niet te verwarren met de christelijke over tuiging. Later op de middag konden de Christelijke Plattelands Jongeren genieten van de muziek van de mer.- dolinevereniging „Excelsior" uit Kruiningen. Het avondprogramma werd gevuld door de toneelvereni ging Onderling Kunstgenot uit Goes, die de thriller „Misdaad aan het meer" van George Batson ten to nele bracht. Wij willen onze organisatie graag uitbreiden met een van rond 25 jaar, met middelbaar algemene ontwikkeling, die in een VRIJ BEROEP 125-200 GULDEN PER WEEK wil verdienen met objec ten van hoog niveau. Wilt u reageren onder no. T-62098-26/1 van dit blad. U ontvangt binnen 14 dagen onze reaktie. Na een moedig gedragen lijden, en tot het.laatst toe vervuld van' zorg voor haar gezin, van. aan hankelijkheid aan familie en vrienden, is, ge sterkt door de genademiddelen der H. Kerk, in de nacht van zaterdag 27 januari van ons heen gegaan, mijn goede vrouw, en onze zorgzame moeder en behuwdmoeder, mevrouw JEANNETTE PHILOMENA MARI^ VAN DER HEYDEN- UYTDEWILLIGEN Zij werd 53 jaar. Vlissingen: E. M. v. d. Heyden Geldrop: M. J. J. P. Baert-v.d. Heyden R. J. M. Baert Voorburg (Zuid-Holland): K. E. P. v.d. Heyden Vlissingen, 27 januari 1968 Singel 227 De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Josephziekenhuis, van Dishoeckstraat 10, Vlissingen. Bezoekuren van 10.30 tot 11.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Avondmis op maandag 29 januari om 19.15 uur in de parochiekerk van O. L. Vr. van de H. Ro zenkrans en de H. Jacobus te Vlissingen. De plechtige eucharistieviering vindt plaats in genoemde kerk op dinsdag 30 januari a.s. om 10.30 uur, waarna de begrafenis geschiedt op de r.-k. begraafplaats te Vlissingen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Geen bloemen. - Liever geen bezoek DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Rij school „LEEWA", Clinge, voor het behalen van mijn rijbewijs op het eerste exa men. J. Leeraert Graauw CHIRURG (OOK THEE EN MARGARINE) ALS bij twee pakken Samba-koffie (z.p.) (gekleurd) 2-persoons winkelwaarde 9.95 voor (ecru) 2-persoons winkelwaarde 8.95 voor J VRAAG HET UW WINKELIER Inlichtingen: MAGNOLIASTRAAT 61 - BREDA TELEFOON 01600—32280 Uitfluitend by vooniitbtaüng De kosten bedragen t/m 10 woorden bij plaatsing in: Gehele oplage 1,80 Brabantse oplage 1,50 Zeeuwse oplage 1,00 Elk woord meer voor: Gehele oplage 0,18 Brabantse oplage 0,15 Zeeuwse oplage 0,10 Personeel gevraagd Kamermeisje en werkster ge vraagd. Hoog loon Hotel v. Oosterom, Stationsweg 26, Hulst, tel. 01140-2294. Personeel aangeboden Uw boekhouding belastingza ken indienen van bezwaar schriften, kwijtschelding vai belastingschulden, vragen enz worden tevens verzorgd van af f 10,- per maand Tel 40027 Breda. Meisje 21 jaar wil ervaring op doen in woninginrichting Even tueel a dm in. werkzaamheden. Br. ond. no. 010603, tel. 01686- 616. B.z.a. zeer bekwaam mach. houtbewerker. Brieven onder no. 1Ö627. Drummer. ën gitarist zagen zich gaarne geplaatst in optre dende band. Sol. rhythm- and blues sound, in het bezit van gloednieuw Rogers drumin- staiUatie. Tel. 01116 - 435. Coupeuse, z«er bekwaam, h. n. tijd v. bruids-cocktail. av;- japonnen, deux-pièces, (óók yersey), mantels, nantelcos- tumes n. maat. Tel. 01600 - 42080. Te koop aangeboden Te koop gr. partij seinpalen in lengtes van 2 tot 9 m. J. Segers, Leemstraat 12, Roo sendaal, tel. 3423. Elektrische zigzag naaimachi nes in ko.ffer vanaf f 248, Pfaff naaimachines, Kortemee- £tr. 17, B. 'op Zoom, Lange Brugstr. 30,-Breda, Nwe. Markt 48, Roosendaal. Gebruikte naaimachines voor we-' g geld. Alle machines grondig nagezien en-m. garan tie. Pfaff Naaimachinehuis, Kortemeestr. 17, B. op Zoom, Lange Brugstr. 30, Breda, Nwe. Markt 48, Roosendaal. Breimachines Swiss Magic, de beste geheel metaaL Pfaff Naarm'acftfhéhuis, Kortëmeé- ,str. 17, -B. o. Zoom.. Lange B'rugstr. 30, Breda, Nwe. Markt 48, Roosendaal. Pracht sortering «gasfornuizen Installatiebedrijf „De Wéerd" n.v. Markt 32, Etten, telefoon 01608-2310. Zorg nu dat uw huis komen de winter behaaglijk is. Vr. vrijblijvende inlichtingen en kosten begroting voor 'n centra le verwarming. Er zijn nu diversf interessante mogelijk heden, vooral ook met aard gas Inst bedr. De Weerd n.v afd c.v. Markt 33.Etten, tel 0160b-2310 (na 18 uur 01608- 3047). Huizen Te koop aangeb. huls met ruim- te aan de rand v. d. stad, flinke loods, tuin en brede op rit. Br. ond. no. SK 105727 Breda. Gaarne houden Wij u op d® hoogte van de diverse nieuw bouwprojecten in Bergen op Zoom en omstreken, reeds m< 'gelijkheden met plm f 3000,- eigen geld. Prospectussen op aanvraag. Van Opstal. Makr taardij, Burgemee ter stule- meyerlaan 16, Bergen op Zoom tel 3266 Kantoor ook de gehe le zaterdag geopend Zevenbergen: Mooie midden standswoning, vrij uitzicht, bev.: hal, grote woonkeuken, doorzonkamer. 3 slaapkamers, grote douchecel, vliering. Bin- nenk >vt vrij te aanvaarden. Te bevragen Veltstraat 14, 's av. na 7 uur. Hoekhuis met garage te koop in Rijen. Br. ond. no. SK 103921. In het aantrekkelijk bestem mingsplan IJpelaar nog eni ge moderne-, luxe afgewerkte eengezinswoningen te koop; doorzonkamer 7.73 x 3.53 m. 3 sl. kamers, geheel betegelde badkamer met inbouw ligbad, vaste trap naar ruime zolder. Gehe'? huis centraal verwarmd gunstige financiering. Aanvaar ding april 1968. Inlichtingen: F. Schonck, makelaar o.g. Ginnekenweg 110, Breda. tel. 01600-43019 b.g.g. 36578 Bavelselaan. Geriefelijke wo ning: doorzonkamer, keuken; boven 3 kamers en douchecel; f 29.000. v.d. Berg Co., ma kel. o.g., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, 0160 - 2442 Auto's - Motoren Te koop V/W. de Luxe 1300, bouwjaar 1966. Te bevragen: Oranjestraat 10, Bosscïien- hoofd. Te koop Peugeot 404 1966, 40000 km. gelopen als nieuw, 2 Volkswagens Type 1962, 2 Opeis 1959 en 1960. Fiat 600 1960, Inruil en financiering mogelijk. Zaterdags tot 3 uur geopend. Garage Kool, Meeusenstr. 14 Bergen op Zoom, tel. 31640-5295 Mercedes - occasions. 190 diesel '63. '64, '65. 220 SE '65. 250 S '66, 200 benzine '65, 220 benzine '64 '65, 300 Se '59 '62, 190 ben zine '64, 220 S '61. Diverse au tomobielen. Opel R kord 1900 '67, Primula 4 deurs '66, Peu geot 404 '65, Morris 1100 Travel '67, Simea 1000 '64, Taunus 20M '65, Taunus 20 M stationcar '67, Trabant '64 '66, Fiat 1100 '64, Fiat 600 '66, Dauphine '63, Ford Bestel Transit '67. Ford Zephyr '64. enz. N.V. Garage Van Don gen Jonkers. Guido Gezellelaan 40, Bergen op Zoom, Tel. 01640. Deze week in voorraad Opel Rekord coupé 1900 L 1966. Opel Rekord 1700 met radio 4 ürs. 1965, Opel Rekord 1700 4 drs. met schuifdak 1965, Opel Cara van 1964, Ford Taunus 20 M 1965, Ford Taunus 17 M 1965 Ford' Taunus 12 M 1965, Ford Taunus 12 M 1964, Ford Tau nus 17 M Combi 1963, Ford Cortina stationcar 1963, Ford Cortina 1965, NSU Prinz 4 1964 Renault R 16 1965, Vauxhall vlva 1965, Daffodil 1964, Daffo dil Combi 1965, Simea 1000 1968 Simca 1000 1965, Simea 1000 1964, Fiat 850 1966, Fiat 850 1965, Fiat 1500 Confort 1965, Trabant 1964, Fiat 600 1964, Renault Dauphine 1964, Citroen Ami 6 1965, met bagagewa- gent je. Skoda 1000 MB 1965/ enz. enz. Alle wagens worden geheel nagezien en met 10.000 km of 3 mnd. garantie ver kocht. Aanrijdingvrij en van le eigenaar (géén ingevoerde) Voor een betrouwbare gebruik te auto naar een betrouwbaar adr.es, het adres met de groot ste voorraad de grootste omzet en met de allergrootste service. Belcrum-garage Min. Kanstr. 16—20. Breda, Tel. 01600-39900 Geopend v. 8 u. v.m. tot 10 uur n.m. Zondags van 1 tot 5 u. Automobielbedrijf Firma Gij- z^r. bieden u ond. onze bekende service te koop aan. Taunus 17 M Super 1967 als nieuw, Simca 1301 1967, Austin Seven 1967, Opel 1700 1967, Opel 1700 1965, 2 maal Mercedes 200 Benz. 1968, Re nault L 4 1965, Taunus 15 M, 1966, Taunus 12 M TS 1966, Taunus 12 M 1966, 1965. 1964, Austin Gliders 1965 en 1964. Opel Kadett 1966 en 1964, VW 1300 1965, VW 1200 1965, 1962, Fiats 1100 1964, 3 maal Taunus Combi 12 M, Mercedes Diesel 200 Opel 1900 L 1966, Plymouth 1365, Simca 1000 1965, 2 mail Fiat 1500 1964, Fiat 1300 1965, Austin Balanza 1965, Wartburg 1966, nieuw model, Citroen break 1965, Ford Anglia 1963, Renault 4 L 1964, Dauphine 1965, Dit is een kleine greep uit onze voorraad. Al deze wa gens worden in onze eigen werkplaats getest en van nieu we onderd. voorzien. Garantie op onderdelen en arbeidsloon, ook inruil, financiering moge lijk met 25 procent aanbetaling Showroom geopend 9 uur tot 8.30 zondags 1 uurtot 6 uur, Tel. 39870. Privé 43593. Geves tigd Academiesingel 34a, recht tegenover KMA, ingang langs de poort. Ook ingang Spoorstr. 32, vlak bij het station Breda. Te koop Opel Rekord 1961, rood met wit dak, z.g.a.n. ban den, zeer goed onderhouden. Te bevr. na 7 Uur 01608-3240 of Bernhard, v. Meursstr. 4, Et- ten. Bromfietsen Te koop Locomotief dames bromfiets, i.g.st. Zeildijk 53, Hulst. T.k. Puch half jaar oud te betr. Bosschedijk 84, Oudenbosch Huisdieren Nog enkele chinchilla's. Moe ten weg voor spotprijzen. Sta tionstraat 29, Etten. Lessen 10 Autorijlessen voor I 47,51 vervolg- en losse lessen f 6,6° Fonkelnieuwe V.W.'s. Bonds- autorijschool ifDe Centrale" Aanmeldingsadressen Breda Stationsplein 5, tel. 38718. Bergen op Zoom, 'jekstraat ft tel 6504, Roosendaal. Boule vard 113, tel 4097 Etten-Leur Guido Gezellelaan 12, tel. 321ft O'hout Bouwlingstr 75 tel Vakantie Te koop een tourcaravan, en 4-persoons Thomson met geslo ten voortent. Caravanbednji „Slaakweg", Heinkenszand. Tel. 01106 - 659. Te koop tour- en sta-caravans- Keuze uit ca. 30 stuks. Cara- vanbedrijf „Slaakweg", Hein* kenszand 01106-659. T.h. ruime 4- en 6-pers. cara vans te Koudekerke, WestKa- pelle en Vrouwenpolder voor- en naseizoen lage prijzen, bevr. 01683-430. Tc huur: 4-5 en 6-pers. caravan te Vrouwenpolder en 8 pers- zomerhuisjes aan zee te Ba«u land (b.ij Goes). Voor. en na seizoen zeer lagé prijzen. C. Nieuwdorp, ovezandsewej Oudelande. tel. 01104-292. Nut (Van onze sportcori BREDA. Rood tweede klas B van nederlaag van vorig Longa, werd ook gi ren en wel van stre ternos, dat met 41 slot schoot. RKWl een zeer goede slag Leurenaren wonnen met 20. Axel zal i keling wel met gei slaan, nu het zelf In 2 B waren er echt rassingen. VCW weef met 2—0 terug en twee kostbare punte veel moeite met DOS b(j 23 capituleerde Internos - Rood Wit - by Internos - Rood Wi voetballiefhebbers geer gen; het hoog geklassee: moest dit ervaren, wam haar achtste bestaansh tweede klasse hoopt te herboren de grasmat, tweede minuut trof Va roos, maar in de 25e n Tonny Lambregts met via het lichaam van K( achter doelman De Vr voor de gelijkmaker. N ting bracht een fraaie. E. van Cauter de stand Deuren en weer Van C, respectievelijk in de 15 nuut voor de ongefla eindscore, die het hard ternos verdiende. De bezoekers waren scheidsrechter Boot gelei al voor de Ettense goai zodat de Internosdefens achterste linie kon herg Dosko - RAC RA- zevende minuut de leidi ner plots in vrije posit 01. Vijf minuten late: Menner een hoge bal va Bink scherp in: 02. Do langzaam herstellen. Cl het eerste elftal van Di buut maakte, kon onvJ achterstand verkleinenI kerbuijk zag zijn schot 1 venlat afketsen en ook I werd door doelman'Ois keerd. De tweede helft grotendeels op de RAC-h Oisterwijk stond pal bij ko-aanvallen. Een plotse stoot had een doelworst: volg en hieruit maakte 1 derde treffer: 13. Clari gen de lat en twee minut kon Suijkerbuijk van kot ten 23. Longa - RKVVU E: linies technisch beter spt is door een tactisch spele de das omgedaan. De van RKVVU is er niet verdiend. In een geli. opgaande kwam men aanvankelijk dan enkele gemiste kart halverwege de eerste heif VU-zijde een daverend scl gevuurd, dat door doelmf sem wel werd gekeerd, kiemvast werd gehouden linksbinnen van de bez scoren: 01. Na de pan.: spelbeeld. Weer halverwe de spelperiode een aanval die door de linksbinnen v in een doelpunt werd om Velen zagen er een bui: Hoe Longa ook werkte, hi deze sportieve top-ontmoe een treffer. ADVERTENTI

de Stem | 1968 | | pagina 4