.Verwijten over gebrek aan eenheid in HCT Ter neuzen C. van Bendegem (Axel) begraven Zuid-Beveland UITKERINGEN AAN WERKLOZEN STEGEN IN TERNEUZEN VI .Ze zj bete Activiteiten der landelijke rijvereni gingen St.-Antonius mishandeld LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Ard Sche ontgoochi TeleiirgestelU Heel wat mutaties op vergadering vol emoties Parkeerruimte Dagblad De Stem Bestuur Woensdrecht: Meer dan één ziekenhuis ongewenst Kantine sporthal Middelburg officieel geopend Uit jaaroverzicht van Sociale Dienst blijkt: Woningvoorraad Vrome Bredanaar MIDDELBURG Keiharde muziek na goed toneel Rijks Ii.b.s. HULST Auto na slip vernield wat en waar? HOOGWATER MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 29 JANUARI 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Tijdens een van tijd tot tijd vrij geëmotio neerde vergadering van het Han delscentrum Terneuzen in restau rant Monopole hebben de aftre dend waarnemend voorzitter, de heer J. A. v. d. Plank en tijdens de verdere vergadering, de secre taris, de heer R. Vrieling, de leden verweten, dat zij een aanmerke lijk mindere eenheid vormen dan vroeger. Bovendien heeft de heer Van der Plank op het laatste ogenblik van de vergadering be sloten zijn functie als lid van de adviescommissie voor het winkel centrum neer te leggen. Voor wat dit laatste betrof: aan leiding hiertoe was een vraag van de vroegere voorzitter, de heer Ta zelaar, of de heer Van der Plank, directeur van een der Terneuzende banken, het juist achtte, dat hij na mens het Handelscentrum lid van bedoelde adviescommissie was. De heer Tazelaar suggereerde dat het mogelijk zou zijn, dat de heer Van der Plank niet een neutraal stand punt zou kunnen innemen als er eens beslissingen moeten worden ge nomen omtrent het al of niet toela ten van een gegadigde tot het win kelcentrum. „Het is slechts een vraag, die ik stel", aldus de heer Tazelaar, „maar u zult waarschijn lijk ook in de kranten hebben gele zen, dat daarmee in Brabant enige tijd moeilijkheden zijn gerezen". Hij vreesde, dat het H.C.T. op die wijze in discrediet zou kunnen komen- Ook al betoogde de heer Van der Plank herhaalde malen, dat zijn in vloed in de commissie niet zo groot is, dat door zijn advies alleen win keliers zouden kunnen geweigerd worden, de heer Tazelaar bleef zijn vraag herhalen, waardoor de heer Van der Plank, die eerst had voor gesteld om door de vergadering een ander lid van H.C.T. te laten kie zen, tenslotte mededeelde op staan de voet zijn functie neer te leggen. Nadat vanuit de vergadering een verwijt tot het bestuur was gericht over de te lakse houding die het zou hebben aangenomen inzake het al of niet dempen van de Heren gracht (die volgens sommigen een ideale parkeerplaats zou zijn, en waarover de raad reeds enkele ja ren geleden een besluit heeft geno men, dat hier een waterpartij zal blijven) zei de waarnemende voorzit ter, dat de uitspraak van wethouder De Vos van openbare werken, als zou het H.C.T. nooit een officieel verzoek tot b. en w. hebben gericht, volkomen onjuist was. Bij het laat ste bezoek van St.-Nicolaas heb ik er duidelijk over gesproken en na enig over en weer gepraat kwam men tot de conclusie, dat er zelfs in de archieven van de vroegere „Klimop" stukken bestaan. Voor rijkswater staat per 1 februari a.s. met de werkzaamheden zal beginnen, zal het H.C.T-bestuur, op verzoek van de leden, nog een brief naar het colle ge sturen. De heer Van der Plank voegde er aan toe, dat, wanneer men resultaten wil bereiken, men toch goed gedocumenteerd voor de dag zal moeten komen. De nieuwe voor zitter, de heer Verlinde, wist daar bij op te merken, dat getracht wordt enkele personen te vinden die een Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV. L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 0115C 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tel. 01140 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 - 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 5689. commissie zullen vormen om t.z.t. beslagen ten ijs te kunnen komen. Nadien bracht de heer Vrieling de vergadering onder de aandacht, dat deze brief geen enkele waarde zal blijken te hebben. De heer Tazelaar wist zich bovendien als oud-voorzit ter te herinneren, dat het H.C.T.-be- stuur op 30 september j.l. een on derhoud had gehad met burgemees ter Aschoff, die toen beloofde, dat er nog gelegenheid zou worden gege ven om over het al of niet dempen van de Herengracht uitvoerig van gedachten te wisselen. „Deze belofte is echter de doofpot ingegaan", zo merkte hij op. Er hadden heel wat bestuursmu- tatics plaats. De heer J. G- Verlin de werd als nieuwe voorzitter geko zen. Daar de heer Van der Plank ook aftrad als penningmeester, werd in zijn plaats de heer W. Bliek ge kozen. De heer G. Ververs, die kan didaat is voor het voorzitterschap van „Noordstraat en Omgeving" (onderdeel van het H.C.T.) moest eveneens aftreden. In zijn plaats komt de heer De Feyter. In de vacature R. Andriessen werd voor zien door de verkiezing van de heer A. Weterings en in de vacature Van Haperen door de verkiezing van de de heer L. C. Hamelink. Min of meer geëmotioneerd was ook de gedachtengang van de heer Vrieling, nadat een der leden had opgemerkt, dat het nieuwe winkel centrum zal worden beheerst door twee groot winkelbedrijven. Voor de kleine, zelfstandige winkelier zal er geen plaats meer zijn, aldus deze spreker. De heer Vrieling bestreed dit ten zeerste. Hij bracht de leden on der de aandacht, dat, dank zij deze grootwinkelbedrijven, dit winkelcen trum eindelijk van de grond komt. Bovendien wees hij er op, dat de H.C.T.-leden blij mogen zijn, dat er overleg mogelijk is, en dat het, zo als ook de heer Van der Plank reeds had opgemerkt, geen commerciële aangelegenheid is geworden. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgkeurd. De kascommissie, bestaande uit de heren Kusters, Rammeloo en Molen dijk, bracht een gunstig rapport uit. De nieuwe kascommissie wordt ge vormd door de heren J. den Toonder, J. A. Rammeloo en H. Boerbooms, terwijl de heer Franken als plaats vervanger optreedt. Tenslotte wenste dé heer Van der Plank de nieuw- gekozen leden veel sterkte toe. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Onder zeer grote belang stelling werd zaterdagmiddag op de gemeentelijke begraafplaats te Axel (zie foto) het stoffelijk overschot van wethouder C. van Bendegem ter aar de besteld. Hij was in de nacht van maandag op dinsdag j.l. overleden in het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil. Hij is 62 jaar geworden. Op 3 september 1935 werd hij geko zen als raadslid voor de toenmalige SDAP. Op 4 september 1962 werd hij tot wethouder gekozen van open- )Van een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT Zonder al te veel woorden aan de zaak vuil te maken heeft de gemeenteraad van Woensdrecht gisteravond adhesie be tuigd aan het raadsbesluit van de gemeente Sint Annaland om „uit me disch, financieel, economisch en prin cipieel oogpunt" het als ongewenst te beschouwen dat er in Bergen op Zoom meer dan één ziekenhuis wordt gesticht. Burgemeester J. de Leeuw vatte, na een korte discussie in de raad, de toestand in één zin samen: „Ik weet niet hoe je op katholieke wijze een blindedarm moet verwijderen". Woensdrecht betuigde geen adhesie aan een onderdeel van het Oudeland- se raadsbesluit, waarin de beide stich tingsbesturen wordt gevraagd te er kennen dat één ziekenhuis inderdaad de juiste oplossing is. „Dit punt raakt de streekvoorzie- ning als zodanig niet. Of de stichtin gen een en ander al dan niet willen, moeten ze zelf maar uitmaken, als er maar een ziekenhuis komt", vond burgemeester De Leeuw. bare werken, woningbedrijf, grond bedrijf, sport-, bedrijfs- en markt- aangelegenheden. Daarnaast bekleed de de heer Van Dendegem nog tai van andere bestuursfuncties. In 1965 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Middelburg se sporthal is een zeer fraaie en rui me kantine rijker. De officiële ope ning werd 's middags verricht dooi de burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, die ook voorzitter is van de Stichting Sportbelangen in Middelburg. Burgemeester Drijber meende dat de nieuwe sporthalkantine een nieu we dimensie aan de sporthal geeft. Hij zei het sportrestaurant van groot belang te achten als plaats van ont moeting in de sport. De burgemees ter maakte bekend, dat zeer binnen kort met de voltooiing van de bouw van kleedkamers de Middelburgse sporthal geheel gereed gekomen zal zijn. Ter gelegenheid van dat heug lijke feit zullen alle medewerkers, aannemer, architect en allen die bij de sporthal betrokken zijn, bijeenko men. Bij deze gelegenheid zullen de toekomstplannen van de Stichting Sportbelangen worden ontvouwd. Burgemeester Drijber feliciteerde iet echtpaar Kruyssen dat het sport- ■estaurant zal gaan drijven. Het restaurant, dat onder de naam vlartins Sportrestaurant wordt geëx- iloiteerd, is zeer smaakvol ingericht vaarbij vooral het met zorg uitgeko- en meubilair opvalt. Er zijn ver- icheidene kleine hartige hapjes te verkrijgen terwijl de sportminnaars hun dorst kuhnen lessen met diver se, uiteraard niet-alcoholische drank jes uit de in het restaurant opge stelde automaten. Biezelirige ZLM-vergadering In de komende jaren moet rekening worden gehou den met een steeds verder gaande inkrimping van het aantal onderne mers in de land- en tuinbouw in het gebied Kapelle en omgeving. Deels komt dat door structurele wijzigin gen bij de bedrijfsvoering in deze sector, maar ook door het gebrek aan een bedrijfsopvolger. Dit vertelde de heer J. Markusse, sociaal-agrarisch voorlichter van de Zeeuwse landbouwmaatschappij op de jaarvergadering van de plaatse lijke ZLM-afdeling- Het ledental van de afdeling bleef stabiel op 105. Een zeer drukke dis cussie volgde deze avond op de in leiding van de heer Markusse. Voor al de vragen rond de komende ruil verkaveling in dit fruitteeltgebied, kwamen daarbij naar voren. (Van onze correspondent) GOES De Gewestelijke Bond van Landelijke Rij verenigingen in Zeeland heeft in café De Landbouw zijn jaarlijkse ledenvergadering ge houden onder voorzitterschap van jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford. Hij sprak enige woorden ter nage dachtenis van de onlangs overleden secretaris-penningmeester van het hoofdbestuur, de heer P. A. Versluys „Hij was niet alleen een man, die door iedereen gekend was, maar die zelf ook iedereen kende", aldus mr. Quarles van Ufford. De heer H. van Damme, secreta ris-penningmeester van de Geweste lijke Bond, deelde mee, dat 1967 met een batig saldo afgesloten kon wor den. Het paardehoofd, een prijs voor de beste prestaties die een lid van de bond in een jaar behaalt, werd ditmaal uitgereikt aan de heer J. v. d. Siikke uit Tholen. Het ledental bleek met ongeveer 30 toegenomen. De pas in Seroos- kerke opgerichte pony-vereniging „De Gouden Rijders", is eveneens tot de Gewestelijke Bond toegetre den. Aan de goed bezochte vergadering werden enkele films vertoond, onder meer over een concours-hippique in Aken, Als afgevaardigde voor het hoofdbestuur werd wederom voor drie jaar mevrouw M. van de Bosch gekozen. Voor 1968 heeft de Gewestelijke Bond eveneens evenementen op zijn programma staan, zoals diverse crosses en concoursen, met als voor naamste gebeurtenis de provinciale kampioenschappen op 20 juli in Oost- kapelle. Vergadering Zondagsschool On der leiding van de heer A. M. de Jonge hield de interkerkelijke zon dagsschoolvereniging „Het mosterd zaad" haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van Ina van Cadzand bleek dat er voor dit jeugdwerk 13 leiders en leidsters zijn en elke week komen er 100 kinderen naar de bij eenkomsten, verdeeld over twee klassen. Besloten werd met Pasen een bijzondere dienst te houden voor kinderen en ouderen. Kapelle Centrale inkoop De landbouw- vereniging VIOS zal zich gaan bezig houden met de centrale inkoop van bestrijdingsmiddelen voor gebruik in de land- en tuinbouw. Hiertoe werd besloten op de jaarvergadering van deze vereniging. Het bestuur heeft de plannen voor deze aankoop uitge werkt en deed hiervan mededeling aan de leden. Het bleek een zaak te zijn die wel bijzonder in de belang stelling staat, mede omdat de kos ten van bestrijdingsmiddelen een van de belangrijkste bedrijfskosten zijn van de ondernemer in de land en tuinbouw. Over het afgelopen jaar kon voor zitter de Schipper weinig optimisti sche geluiden laten horen. De ver schillende land- en tuinbouwproduk- ten gaven hoge kilo-opbrengsten maar de prijzen waren te laag. Voor de aardappelen ziet het er op het ogenblik bedenkelijk uit. Het ledental van de vereniging be draagt 168. De omzet aan kunstmest stoffen bedroeg 461 ton. Kruiningen Bouwvereniging. Kruiningen is onder voorzitterschap van burge meester A. Schipper in vergadering bijeengekomen in Ons Dorpshuis. Be sproken werd gedeeltelijke onthef fing te verlenen van de erfdienstbaar heid rustende op een perceel grond toebehorende aan de heer Impens te Kruiningen. Wel werd de voorwaarde gesteld dat hij voor een deugdelijke afrastering zal zorgen. Aan de Boomdijk te Hansweert zullen premiewoningen, eventueel in twee blokjes van 2 woningen, ge bouwd worden. Tevens werd beslo ten 2 premiewoningen te bouwen aan de Nieuwstraat te Kruiningen waar achter een werkplaats voor de onder houdsdienst van de woningvereniging zal worden gebouwd. Aan de Berg weg te Kattendijke zullen eveneens twee premiewoningen worden ge bouwd. Burgemeester A. Schipper stelde daarna duidelijk, dat hij graag zag, dat er voor de bewoners van de be jaardenwoningen gezinshulp zou ko men. Dit zou gerealiseerd kunnen worden door als gemeente een soort verzekering te sluiten bij een ver eniging voor gezinshulp. Hij verbond hier echter de voorwaarde aan, dat indien een bejaarde een gezinshulp nodig heeft, deze er onmiddellijk zal worden heengestuurd. Dit ontlokte een discussie waaraan o.a. werd deel genomen dOOr wethouder Laco en 't raadslid Slabbekoorn. Tot een duide lijke visie kon men in dezen nog niet komen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het aantal perso nen, dat voor een uitkering in aan merking kwam te Terneuzen krach tens de wet werkloosheidsvoorziening steeg in 1967 met meer dan de helft. Ook de zelfstandigen moesten vaker een beroep op bijstand doen. De groep bijstandsbehoevende inwoners van Terneuzen, die voor algemene bij stand in aanmerking kwam, bleef na genoeg gelijk. Het aantal personen, dat in een tehuis moest worden opge nomen daarentegen nam toe van 141 tót 150. Deze gegevens vinden wij in het jaaroverzicht 1967 van de gemeente lijke sociale dienst in Terneuzen. Verwacht wordt, zo staat in het rapport, dat het aantal mensen, dat en beroep moet doen op de gemeen schap in de toekomst nog groter zal worden, temeer daar de verpleeg- prijzen omhoog gaan. Nog steeds be staat er bij velen, aldus het verslag, drempelvrees om aanspraak te maken op hun wettelijke rechten. Als bij de betrokkenen evenwel blijkt, dat de financiële banden met de dienst ge heel in de vertrouwenssfeer blijven en zelfs de tehuisdirectie daarvan geen kennis behoeft te nemen, dan wordt een zucht van verlichting ge slaakt. Er viel een toename te con stateren bij de ingediende bezwaar schriften. Vier personen maakten van hun wettelijk recht gebruik. In alle gevallen zijn de bezwaarschriften echter door het college van b. en w verworpen. G. S. van Zeeland hebben het ingestelde beroep tegen een af wijzende beschiking op grond van de A.B.W. van b. en w. van Terneuzen verworpen. Op het gebied van de sociale werk voorziening wordt door de dienst na gegaan, of de belangen van de be trokkenen gediend zijn met een nog nauwere samenwerking tussen de so ciale werkplaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen. Besloten is reeds tot het aanstellen van een arbeidstechnicus en het oprichten van arbeidsrevali- datie-afdeling. In 1967, zo meldt het verslag ver der, konden 349 nieuwe woningen aan de woningvoorraad worden toe gevoegd. In totaal werden aan sane ring onderworpen 53 woningen, 5 werden aan hun bestemming als woonruimte onttrokken en 5 onge schikt geacht voor Verdere bewoning. De netto-toename is dus: 228. De wo ningvoorraad bedroeg eind 1967 8078. Niet minder dan 409 echtparen wer den ingeschreven als woningzoekend. Ook 164 a.s. echtparen werden als zo danig geregistreerd. Van de lijst wer den afgevoerd 67 woningzoekenden en 46 aanstande echtparen, waaruit een totaal aan woningzoekenden resul teert van 598, een vermindering t.o.v. 1966 met 9 gevallen. Het woningte kort daalde van 330 in 1966 tot 326 in 1967. (Van een onzer verslaggevers). HASSELT. Mishandeling van St.-Antonius is nu niet be paald een alledaags vergrijp, doch op 24 december van het vorig jaar is het toch gebeurd. W. D. uit Ginneken moest zich voor het feit verantwoorden voor de rechtbank in Hasselt. Be klaagde toonde zich op die be wuste dag van het vorig jaar een vroom kerkganger toen hij in Hasselt de mis van half twaalf bijwoonde. Doch de preek deed hem zijn vroomheid verliezen, want de predikant had het laat ste woord nog niet gesproken of D. stond op om de discussie te openen. Enige kerkgangers be letten hem het spreken, doch hij rukte zich los, en om zijn woor den kracht bij te zetten stapte hij op het manshoge beeld van St.-Antonius toe. Niet om deze heilige te verzoeken hem een verloren eigendom terug te be zorgennee, hij nam het beeld op en slingerde het door de kerk. De rechter concludeerde tot mis handeling van de heilige, en ver oordeelde D. tot 520 fronk boete. (Van onze correspondent) Met een heerlijk ouderwets toneel stuk hebben de leerlingen van de Mid delburgse rijks hogere burgerschool en de mms hun jaarlijkse „grote avond" gehouden in de Schouwburg. Voor een volle zaal voerden de hbs 'ers het blijspel „Jeugd" van Claude André Puget op. Het stuk behandel de niet de problemen van de heden daagse jeugd, zoals misschien velen verwacht hadden, maar de liefdesver wikkelingen van drie „bakvissen" uit de twintiger jaren. De families Gas- sin en Laprade genieten van een rus tige vakantie als zij plotseling wor den weggeroepen omdat een nicht op sterven ligt- De vijf kinderen blijven dan achter. Zij geraken in liefdes affaires verwikkeld, waarbij de meis jes, Pernette Laprade, gespeeld door Mirjam Boerwinkel, en Marianne Gassin, gespeeld door Vivian Lam- pe, die in het stuk een zeer goede uitbeelding van haar rol gaven, met een gefingeerd figuur Olivier, uitge beeld door Dany van Aken, tot wat meer activiteit trachten te prikkelen. Deze gefantaseerde figuur duikt ech ter in werkelijkheid op in de persoon van Michel Bouillet, welke rol door Peter Firma gestalte kreeg. Op de ze figuur, hoe kan het anders, wor den dan alle drie de meisjes ver- -liefd, hoewel Francine haar liefde verborgen houdt blijkt dat toch aan het einde van het stuk. De proble men lossen zich echter op als Mi chel aan het einde verdwijnt en daar door een droomfiguur wordt. Vooral het spel van Vivian Lampe in de rol van Marianne er, het spel van Joost Bellaard als Bernard Gassin vielen op door ongedwongen heid. Het spel is onder de zeer be kwame regie van Gerard Baijens ingestudeerd. Na het toneelstuk kon vooral de jeugd zich uitleven met een bal waar de „Formation" zorgde voor de mu ziek, die uit vele op volle sterkte staande versterkers over de danslus- tigen werd uitgestort. Dat grote vo lume gaf evenwel spoedig aanleiding tot een conflict tussen de band en de directie van de Schouwburg, die enkele malen moest ingrijpen om het volume naar een aanvaardbaar ni veau terug te brengen, iets waaraan de bandleden zich echter niet stoor den. De hbs'ers moesten dan ook op het einde van de avond verstoken blijven van het laatste nummer. De directie van de Schouwburg had, ten einde raad, de stroom voor de ver sterkers afgesloten, waardoor 't slot nummer van de luidruchtige band niet meer gespeeld kon worden. (Van een onzer verslaggevers) Twee personen werden licht ge- Wond bij een verkeersongeval op de Glacisweg te Hulst. Een personen wagen, bestuurd door de zesentwin tigjarige W. J. B. te Hulst, die uit de richting Zoutestraat kwam, raak- N te plotseling in een slip, waardoor het voertuig in de berm naast de weg terechtkwam. De auto kantel- j de en werd totaal vernield. Heikant Biljarten In café ,,'t Hoekje" werd een prijskamp gehouden op het topbiljart. Er namen 36 spelers I deel. De uitslag luidt als volgt: 1 K. Vonck, Clinge; 2 C. Ver- eecken, Heikant; 3 J. Smit, Heikant; 4 W. Stroband, Heikant; 5 A. Boevre I Koewacht: 6 W. de Belie, Heikant; 7 M. de Wit, .Clinge; 8 F. Buys, Koe- I I wacht; 9 W- Verstraten, St. Jan- steen. Morgen, dinsdag 30 januari. Hansweert: 3.25 en 15.52 Terneuzen: 2.47 en 15.14 Vlissingen: 2.17 en 14.41 Wemeldinge: 4.11 en 16-33 TERNEUZEN Luxor 20 uur Bittere rijst 18 Jaar GOES Prins van Oranje 20 uur Prov. middenstandscongres N.C.O.V. Grand 20 uur De huwelijksnacht 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Zuster Luc 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur Op een mooie zomermorgen 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Samen uit, samen thuis a.l. BIERVLIET Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Rex 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 urn- De Commedianten 18 jaar Odeon 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Liefde onder de olmen 18 jaar Pathe 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Wat een vakantie a.l. Rubens 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De goede, de harde en de vagebond a.l. Ambassades 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Het meisje en de generaal 14 jaar Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Terreur en geweld 18 jaar Astrid 10, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Aster ix de Galliër, a.l. Quellin 14, 16, 18, 20 en 22 uur Een dozijn ploerten 18 jaar Astra 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Assepoester a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Geheime opdracht Palace 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Moord en doodslag 18 jaar KNS 20 uur In wankel evenwicht BRUGGE Memlinc 20 uur De gruwelkamer 18 jaar Zwart Huis 20 uur Leven om te leven 18 jaar Forum 20 uur De Arnauds 18 jaar Scala 21 uur De schrik van het westen a.l. GENT Capitole Ontembare Angélique 18 jaar Majestic De plunderaars 14 jaar Plaza We zijn gek op hem 18 jaar Select Fantasia a.l. Savoy Oscar Vaudeville 18 jaar SINT NIKLAAS Eden Ontembare Angélique 18 jaar Century De hold up van de eeuw, 14 Palace De boot der verrassingen a.l. Rex After mein Kampf 18 jaar Scala Met zeven tegen de dood 18 jaar GOES Prins van Oranje 20 uur Lezing „Ame rika nu en in de toekomst" (GSC) TERNEUZEN Luxor 20 uur Bittere rijst, 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Op een mooie zomermorgen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Samen uit, samen thuis a.l. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Stadsschouwburg 20 uur De drie zusters GENT Bioscopen: Als onder vandaag. Area 20 uur Home free en the madness of Lady Bright SINT NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag. De cérémonie i Fred Anton Maier, en „bronzen" Magn OSLO. Het gehel was af te lezen van bij Cees Verkerk d bittere ontgoocheling bij Jorrit Jorritsma Wim de Graaff de ge ontspannen. Van hei Temidden van de stil hing nog de dreigin; geweest, maar waara jaar 1967. Het eerste grote tre drie, die dicht bijeen de waarheid geopenl Noren waren in één gegroeid tot een onw' re sehaatsmacht. F Maier en zijn landger Thomassen waren de ters die zonder medt vonnis voltrokken ovt die een jaar tevoren heerser was op 's wei tes, de Nederlandse. De Rus Matusevitjs er Zimmermann waren ook Nederlanders gedronger Jan Bols het helle lich de rest een bittere dec verwerken. Ard Schenk had nog Hij lag op de bank w Cor Neder veen de doo ontsteking sterk gezwol voet van Schenk behand Ard Schenk twee dagen den. „Maar dat is niet vt gevende betekenis gew maar pijnlijk. Ik was met de voet toch ook niet di hoger gekomen", verklaag Trainer Wim de Graaf teleurgesteld „Het was te we drie man voor hebben, maar ik had geds vier, vijf en zes zouden w moest op de 10 kilometer u orn mei'de te worden schema durfde ik niet aa» om begon ik op 15.35.0 Lef wel naar 15.27.0 gegaan, z«t er toen helemaal al nis Jan Bols, dat is een ve hjk groot pluspunt, maar b "et fietsen moet, ik weet raad het hem niet a maar weinig trainers, die «etsen zien, maar het is de. b°nd- En als hij gó z.ich weer in de pi0 Wat ik wel wil zeggen geen vechtersmentaliteit, 01 ploeg zat Dat heeft oergrond, maar het is gee: e zaten in Hamar in ei stemming. rA?es was ziek, Nottet d procent en ze riepen moment allemaal om de n zijn we naar Toensbei ®?n f«n hotel. We dachtt ustig relaxen en wat scha «nappen ze we] op. Dat is wfrdei} een paar wedsti seiasi en een verregende er! gewoon te weinig ges i.'u1 '10eWe' de vorm wel z en vl een gTote vraag of «homassen van hun pl W- kr'fe''n- Ik hoor net li lawine in Davos is ge we: I

de Stem | 1968 | | pagina 2