Oranjemolen Vlissingen door gemeente gekocht Viei „Horen we nog eens wat van Stichting Sporthal Terho de ONDANKS VERZET UIT RAAD Even li uitblazen mevrouw Soeharto komt in april enkele dagen in Nederland EDEN-B Axel wil grotere parkeerruimte GOES Ons Nederlands is „dus"-ziek Raad St.-Jansteen Vaststelling nieuwe bouw verordening Kampioenschap bridgen Zeeland BOULEVARD AMBULANCE In IJzendijke weer accordeon-concours Kloetinge zegt „wisselbekers vaarwel RAADSLID J. MARTENS IN HULST Ds. J. v. d. Leek 40 jaar predikant Begraafplaats SS'ers ontdekt D-BEVELAND Boeiend concert van Jean Decroos en Liesb. Hoppen Ambassadeur: Harmonie „Cecilia" nit Princenhage voor de K.R.O. Pasgeboren baby door moeder gedood Nijhoff prijzen uitgezocht Vollejbalc Uitslage KARIN Ml WERELD RECORD DASBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 JANUARI 1968 Op allerlei gebied trachten spre kers hun (leken) publiek te overdon deren of af te stoten met vakter men. Een programma over de ruim tevaart wordt doorspekt met onbe grijpelijkheden als visibiliteit, indica tie, crew compartment, splash-down, animatie, launch window. Met zo'n rijtje buitenlandse woorden valt het euvel gemakkelijk aan te tonen. Een gevaarlijker kwaal nog, die onnoemelijk veel Nederlanders zon der het te beseffen onder de leden hebben, is het kwistig hanteren van stopwoorden. „Ergens" gaat geluk kig een beetje over. Velen hebben trouwens ergens nooit begrepen, hoe dit woordje zo opeens ingeburgerd kon raken. Hetzelfde geldt voor het te pas en te onpas gebezigde „dus". Wie met de dus-ziekte is behept, hóórt het Zelf beslist niet meer, an ders zouden velen de belachelijkheid inzien. Zodra je in een gesprek gaat opletten, hoe vaak 'n ander volkomen overbodig dus-jes inlast, wordt het een kwestie van de tenen bij elkaar knijpen om niet hard te gaan lachen of gillen. Eén keer in elke zin blijkt dikwijls een minimum. Met de stoplappen „duidelijk", „ge woon" en „fijn" kunnen we trou wens ook aardig uit de voeten Het meisje in de bus zegt tegen haar vriendin: „Ik weet eigenlijk dus niet, waarom ik Henk niet mag, want ei genlijk is-ie dus duidelijk gewoon een fijne jongen". Wanneer dat meisje vroeger op de M.M.S. een dergelijke zin in een opstel had gebruikt, zou de leraar Nederlands met een dik rood potlood flink wat overbodige woorden hebben weggestreept. Haar zusje op de lagere school krijgt ook de eigenverzonnen verhaaltjes terug met rode doorhalingen. Zij schrijft te vaak „en toen deden we dit" en „toen gingen we dat". Ook vindt zij alles „fijn" of „leuk". En de juf frouw vermaant haar in keurige ro de balpenlettertjes in het taalschrift herhaaldelijk, niet steeds dezelfde woorden te gebruiken. „Breng eens wat meer afwisseling in je woord keuze, Ansje". Maar Ansje kijkt na haar sommen en de avondboterham naar Fenklup. Die hippe jongelui uit een leefwe reld, waarnaar Ansje met haar elf jaren hunkerend uitziet, zijn aan hun stand verplicht alles op eigen terrein niet slechts „leuk" maar bovenal „gewoon fijn" te vinden. Ansje voelt zich weer niet te groot voor Pipo of Swiebertje. Daar liggen de voetan gels en klemmen listig verborgen on der een olijk verbasteren van de Ne derlandse taal. Die gekke Klukkluk (Mij zijn van de jaloersigen, hoor) maakt er helemaal een potje van. Ook Swieber oefent invloed uit op het kind met een taalschrift en een dic teeschrift en een boekje met stijl oefeningen in de lessenaar. „Mag ik nog een koekjen, Mam?" praat Ans je de hartveroverende zwerver na. 's Maandags op school schrijft zij zonder haperen, dat zij op één ver regende vakantiedag wel eens drie boekjens achter elkaar heeft uitge lezen. Er zijn duizenden Ansjes. Zij zullen braaf Frans, Duits en Engels leren, enkele uitverkorenen zelfs Grieks en Latijn. Maar de eigen taal leren zij niet voldoende hanteren, nog minder ermee spelen. De school heeft, 't zo druk met het teerprogram en de exa men-eisen. Er blijft geen tijd over om een kind voor de klas eens een verhaal te laten vertellen, een ver slagje van de eigen verjaardag te laten geven of om de eigenaar van twee parkietjes iets over z'n vogel tjes te laten vertellen. En thuis heeft niemand ooit tijd om zo'n Ansje rus tig alleen aan 't woord te laten. Ze moeten alles gauw afwerken om op tijd bij de televisie te zitten en het is dus duidelijk, dat de hele familie Pipo en Swiebertje en Fenklup ge woon fijn vindt. COKS VAN EYSDEN.I De Oranjemolen, eens toeristische trekpleister? (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN —Het college van b. en w. te Sint Jansteen zal de gemeenteraad op vrijdag 2 febru ari (16.30 uur) het voorstel doen om een nieuwe bouwverordening vast te stellen voor de gemeente. Daarbij komt nog een verordening op de sei- zocnwoonverblijven in Sint Jansteen. Ook deze wordt de raad ter vast stelling aangeboden. Het vaststellen van een nieuwe bouwverordening, zo meent het col lege, is noodzakelijk in verband met de nieuwe woningwet, die op 1 au gustus 1965 in werking is getreden. De overgangstermijn, waarin de ge meenteraden de gemeentelijke bouw verordening moeten aanpassen aan de nieuwe voorschriften eindigt op 31 juli 1968. Voorgesteld wordt de raad voorts om de subsidie van f 50 per leer ling, afkomstig uit de gemeente en studerend aan de kweekschool van Sint Louis te Oudenbosch te verho gen tot f 75. Met betrekking tot het kleuter- en lager onderwijs in de gemeente stelt het college het volgende voor: A. vaststelling van het bedrag per leerling volgens de lager onderwijs wet voor het jaar 1968 op f 84 voor het bijzonder lager onderwijs en op f 146 voor het voortgezet lager on derwijs. B. vaststelling van de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding: 1 voor de r.-k. school voor gewoon la ger ónderwijs voor jongens in de Wilhelminastraat op: f 11312; 2. voor 4- r.-k. school voor gewoon la ger onderwijs voor meisjes in de Hoofdstraat op: f 11480; 3. voor de r.-k. school voor gewoon lager onder wijs voor jongens en meisjes aan de Polenlaan op: f 8904; 4. voor de r.-k. school voor voortgezet gewoon lager onderwijs voor meisjes aan de van Hovenstraat op: f 10852,67. C. Vaststelling van de vergoeding per lokaal en per kleuter over het jaar 1967: a. voor de r.-k. kleuter school te St. Jansteen op: f 6857 en b. voor de r.-k. kleuterschool te Hei kant op: f 2609,60. D. Vaststelling van de voorschot ten op de vergoedingen per lokaal en per kleuter voor het jaar 1968: a. voor de r.-k. kleuterschool te St. Jansteen op: f 685T en b. voor de r.-k. kleuterschool te Heikant op: f 2609,60. (Van onze correspondent) OOSTBURG In hotel „De Een hoorn" te Oostburg werd de eerste finale gespeeld om het kampioen schap district Zeeland van de Neder landse Bridgebond. Hoofdklasse: 1 h.h. IJsebaert R. - Meetsen (Luctor) 79 mp.; 2 h.h. v. d. Goes-v. d. Hooft (Luctor) 75 mp.; 3 d.d. Maat-Voorhans (Luctor) 75 mp.; 4 h.h. Bouman-Janse (De Fles) 67 mp.; 5 hr. en mevr. Bers (De Fles) 59 mp. Eerste klasse: 1 h.h. Hendrikse- Hensbergen (Z.-Beveland) 77 mp.; 2 h.h. Bode-Hofman (Oostburg) 71 mp.; 3 h.h. Remery-Ranschaert (Ka naalzone) 68 mp.; 4 mw. v. d. Zande- hr. De Jong (Luctor) 46 mp.; 5 hr. en mw. Moermond (Middelburg) 60 mp. Tweede klasse: 1 d.d. Verschelling- De Bruijn (Luctor) 75 mp.; 2 h.h. Swenne-Kalis (Z.-Beveland) 74 mp.; 3 hr. en mw. Oosterbaan (Oostburg) 73 mp.; 4 d.d. Verstraeten-Rosseel (Oostburg) 71 mp.; 5 h.h. Van Geel- Mast (Middelburg) 57 mp. De tweede wedstrijd heeft plaats op 15 februari te Vlissingen. Daar na kunnen de kampioenen worden aangewezen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De historische Oranjemolen, karakteristiek ele ment in het Vlissings silhouet vanuit zee gezien, is voor 20.000 gulden eigendom van de gemeen te geworden. De raad gaf vrijdag zijn toestemming aan een voor stel tot die koop. Helemaal zon der weerstand gebeurde dat ech ter niet. Er moest zelfs over ge stemd worden, waarbij de heren L. Hollaers (K.V.P.), H. van Rooijen en P. Bikker (beiden prot.-chr.) zich-tegen verklaar den. Hun voornaamste bezwaar gold het hoge koopbedrag en de thans moeilijk te overziene finan ciële consequenties voor de ge meente door noodzakelijke res tauratie enz. De heer W. van Leeuwen (prot. hr.) vroeg of er wel voldoende ze kerheid bestaat, dat rijk en provin cie inderdaad twee ton op tafel zul len brengen om de molen te restau reren. De heer Van Rooijen was over het gehele voorstel matig te spreken. Niet alleen was hem bekend dat in soortgelijke gevallen molens, die toch geen dienst meer deden voor veel geringer bedragen aan de over heid werden overgedaan, maar hij wees er voorts op, dat nog altijd veer tig procent van de reparatiekosten voor rekening van de gemeente ko men. „Maar ook dan zijn we er nog. Daarna komen nog de jaarlijkse onderhoudskosten. Die kunnen bij zo'n oud geval wel eens behoorlijk tegenvallen," aldus de heer Van Rooyen die zich tenslotte nog af vroeg of de molen bij doortrekking van de boulevard wel zal kunnen blij ven staan. Ook voor de heer E. de 'Priester (P.v.d.A.) was de zaak wat zuur. Eerst heeft de eigenaar getracht in de molen nog een restaurant in te richten. Nu dat niet is gelukt komt hij met dit kapitale verkoopbedrag. De heer De Priester zag ook graag twee restauratieplannen, een voor het inwendige en een voor het uit wendige van de molen. Desnoods zou men dan het eerste kunnen laten vallen, omdat, zo stelde de heer De Priester, het interieur er voor het aanzicht van Vlissingen toch weinig toe doet. De heer Hollaers verzocht het hele voorstel terug te nemen en met een uitgebreider advies, met exacte ver melding van de financiële gevolgen terug te komen. Ook de heer Bikker wenste met de huidige gegevens niet te volstaan. De heren S. Joustra (P.v.d.A.) en J. van de Sande (B.P.) tenslotte toonden zich sterke voorstanders van aankoop en restauratie. In zijn antwoord merkte wethouder F. Smit nuchter op, dat de molen nu eenmaal op de monumentenlijst staat en deswege niet mag worden afgebroken. Trouwens via de provin ciale molenverordening is ook nog toestemming van G.S. nodig om iets aan de molen te mogen veranderen- Hij vond het alleszins op zijn plaats om de molen in stand te houden om dat hij de laatste van de vier Vlis- singse molens is, die voorts merk waardig genoeg alle oorlogen en rampen heeft overleefd. Hij herin nerde eraan, dat er sinds 1955 be sprekingen worden gevoerd om de molen in handen te krijgen. Aan een doorgetrokken boulevard zal de mo len, zo dicht aan de zee, zeker een toeristische attractie vormen. Wethouder Smit merkte tenslotte op, dat rijkswaterstaat in zijn plannen voor deze nieuwe boulevard ten vol le rekening heeft gehouden met de aanwezigheid van de Oranjemolen terwijl hij ook financieel op vlotte medewerking van provincie en rijk rekende. De raadsleden maakten van de theepauze gebruik om de nieuwe am bulanceauto van de stichting zieken- vervoer Vlissingen te bezichtigen, die voor het stadhuis stond opge steld. In de koffiekamer waren de etsen en tekeningen te bezichtigen, die de gemeente 's-Gravenhage aan de ge meente Vlissingen heeft geschonken. Dit werk, uit de nalatenschap van jkvr. A. Clifford is van de hand van Carel Nicolas Storm van 's-Gra- vesande, een in 1841 in Breda ge boren en in 1924 in 's-Gravenhage overleden graficus. De afbeeldingen hebben o.m. betrekking op de de scheepswerf en het loodswezen te Vlissingen. (Van een correspondent) IJZENDIJKE Voor de vierde achtereenvolgende maal wordt heden het districts-accordeonconcours voor de provincie Zeeland, onder auspi ciën van de Nederlandse Accordeo nisten Associatie weer in IJzendijke gehouden, ditmaal in het jeugdge- bouw. Aan het concours kan uitsluitend door Zeeuwse accordeonisten worden deelgenomen. De hoogstgeplaatsten in elke afdeling mógen optreden op het landelijk concours te Zeist in okto ber a.s., waar alle provinciale kam pioenen tegen elkaar uitkomen in hun respectievelijke afdelingen. Elke deelnemer speelt een verplicht en een vrij werk. De organisatie van dit Zeeuwse accordeonconcours be rust evenals vorige jaren weer in handen van de heer Jasper Antho- nisse, musicus te Biervliet. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Als een van de laatste gemeenten in ons land kent Kloetinge nog het systeem van de privaattonnen, die in de wandeling „wisselbekers" worden genoemd. Sinds jaar en dag worden deze tonnen op gezette tijden door een ge meentelijke dienst opgehaald en ver vangen. Daar komt nu een eind aan. De acht panden in Kloetinge, die nog een „wisselbeker" hadden, zul len het periodieke bezoek van de tonnenman gaan missen. B. en w. van Kloetinge hebben dit aan de raad voorgesteld, met de op merking erbij dat het staken van de ophaaldienst de acht betrokke nen wellicht zal aanmoedigen om in hun woning closets te laten bouwen. Zij kunnen daarbij profiteren van de gunstig premieregeling voor woning verbetering. Verder zal de raad zich in zijn vergadering van 30 januari bezighou den met een voorstel om de brand weergarage voor circa een half jaar te verhuren aan de heer M. West- strate, die gedurende de tijd, dat zijn winkel wordt verbouwd, een ver vangende ruimte nodig heeft. Voor de aanleg van de nieuwe rijks weg 58 heeft de Staat der Nederlan den een strook grond van 1.40.73 ha nodig. B. en w. stellen voor deze grond aan de staat te verkopen voor een prijs van f 1,60, respectievelijk f 1.- per vierkante meter. Voorts is er een voorstel om. tot openbare aanbe steding van de' nieuwe Zomerweg over te gaan. (Van ëen ónzer verslaggevers) HULST „Ik hoop dat we nog eens iets horen van deze stichting, en dat er iets van de grond komt. Ik zie het nog niet zitten, maar ik hoop het toch werkelijk". Aldus for muleerde het raadslid J. Martens zijn sceptische visie op de toeken ning door de raad van f 3000 als als startsubsidie aan de onlangs op gerichte Stichting Sporthal Hulst. Deze stichting stelt zich ten doel een sporthal in Hulst op te richten. „Ik kan u verzekeren", antwoordde burgemeester P. Molthoff, „dat de stichting zeer actief is. Inmiddels ligt er een voorontwerp van een sporthal op tafel. Er is een levens grote behoefte aan een dergelijk ge bouw. Ik geloof dat van de eerste aanzet van deze stichting alles mag worden verwacht". Het gemeentelijk zwembad zal worden uitgebreid met een 50 meter bassin. De raad ging unaniem ak koord met desbetreffende voorstel van b. en w. De heer G. v.d. Voorde had het liefst gezien dat het werk nog voor het komende zwemseizoen zou zijn uitgevoerd. Het raadslid Martens wees hem echter op het on mogelijke hiervan. „Ik geloof", zei hij „dat de heer v.d. Voorde niet zo goed met bouwaangelegenheden op de hoogte is. In de wintertijd kun je een dergelijk werk onmogelijk uit voeren". De heer Molthoff verzekerde dat zo veel mogelijk rekening zal worden gehouden met de omstandigheden. Maar, zei hij, laten we ons a.u.b. niet gaan buigen over het probleem van de uitvoering. Wat de ontruimingstermijn voor onbewoonbaar verklaarde woningen in Hulst betreft, besloot de raad de ze nogmaals te verlengen met een jaar. „Ik zou toch graag willen", merkte het raadslid C. Willemstein bij dit punt op, „dat de betrokken mensen zo gauw mogelijk ergens anders on derdak krijgen. Dat uitstellen duurt al te lang". De heer Molthoff beloofde hem hier aan alle aandacht te schenken. De heer Willemstein- zei verder nog dat hij de huur van f 130 per maand voor de zogenaamde aangepaste wo ningen (voor bejaarden) veel te hoog vond. „Wie van de bejaarden kan die f 130 betalen?", vroeg hij. „Ik weet wel', ze kunnen zich in noodgevallen weniden tot de bij standswet, maar die wordt erg ge schuwd. De A.O.W. Is beslist niet voldoende om deze huur te kunnen opbrengen". Burgemeester Molthoff kon hierover geen commentaar ge ven maar zegde toe dat in de eerst komende week gespecificeerd cijfer materiaal over deze prijzen aan de raadsleden zal worden verstrekt. (Van onze correspondent) KAPELLE Op 19 februari zal het veertig jaar geleden zijn dat de oud-predikant van de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge, ds. J. v. d. Leek in het ambt als predikant bij de Ge ref. Kerken werd bevestigd. Dit feit zal worden herdacht met een herdenkingsdienst op zondag 11 februari om 10 uur 's morgens in de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge. Daarin zal ds. v. d. Leek zelf voor gaan. Op zaterdag 10 februari tussen 3 en 5 uur zal er in „De Caisson" te Biezelinge een receptie zijn. Ds. Van der Leek nam op 1 augus tus 1963 afscheid als predikant van de Geref. Kerk in Kapelle-Biezelinge, welke gemeente hij sinds 1947 had gediend. Sinds die tijd is hij werkzaam als geestelijk verzorger in een Geref. bejaardencentrum in Hengelo. (Van een onzer verslaggevers) VUGHT In de buurt van het vroegere concentratiekamp in Vught is een begraafplaats van enkele hon derden Nederlandse SS-ers ontdekt. De SS-ers die vrijwillig bij de mijn- opruimingsdienst zijn gaan werken, moeten in 1945 om het leven zijn ge komen tijdens mijnopruimingen. Het ministerie van defensie be schikt over een volledige lijst van Ne derlandse SS-ers die bij dit werk zijn omgekomen. Aan de hand van de lijs ten hoopt de dienst oorlogsgraven de identiteit van de slachtoffers vast te stellen. De stoffelijke resten zul len daarna worden herbegraven op het Duitse kerkhof in IJsselsteijn. Bij defensie veronderstelt men dat Ambonezen uit een naburig woon- kamp de kruisen van de graven moe ten hebben weggehaald. Door toedoen van een moeder van een omgeko men SS-er uit Nederland is reeds een jaar geleden het vermoeden gere zen dat er in de nabijheid van het kamp een begraafplaats moest zijn. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het college van B. en W. te Axel acht het noodzakelijk uit het oogpunt van verkeersveiligheid, dat zo spoedig mogelijk het parkeerter rein Hofplein wordt aangelegd. Het aantal bezoekers neemt, zo schrij ven B. en W. de raad, nog steeds toe. Uit een onlangs gehouden tel ling is gebleken, dat er 's zaterdags 1200 personenauto's en 30 touring cars in de gemeente geparkeerd stonden. Om deze stroom auto's op redelijke wijze te kunnen opvangen is het naar hun mening nodig zoveel mogelijk parkeerruimte te creëren. Het Markt plein, het Szydlowskyplein en het Kennedyplein bieden slechts plaats aan 358 auto's. Het Hofplein zal plaats moeten bieden aan 126 personenwagens en 15 touringcars. Als er alleen perso nenauto's geparkeerd worden is er plaats voor 186. De koperslakkeien, die vrij komen na de reconstructie van de Zuidsingel, zullen gebruikt worden voor de aanleg van het plein. Het budget, aldus het college, van de gemeente zal 'oor de kosten, die het project met zich meebrengt, niet worden belast. Deze zullen worden gedekt door middelen uit het Fonds Stadsuitleg. Dinsdag 30 januari a.s. zal de raad hierover beslissen (19.00 uur). Liefhebbers van cellomuziek heb ben gisteravond in de aula van het Goese Lyceum hun hart kunnen op halen. Daar traden op de cellist Jean Decroos (solocellist van het Concert gebouworkest) era de pianist Liesbeth Hoppen. Het niet zo heel grote au ditorium heeft met veel interesse en grote geconcentreerdheid geluisterd haar dit duo, dat als interessantste werk wel de Sonate in C groot op. 119 van Prokofiev had meegenomen, Deze sonate, waaraan een korte solistische inleiding van de cellist voorafgaat schetst afwisselende scè nes tussen pianiste en cellist, waar bij het middendeel een danskarakter heeft met diverse grappige invallen. De vele tempi- en maatwisselingen en het ogenschijnlijk gemakkelijke, doch technisch zeer moeilijke werk, werd door dit duo op een voortreffe lijke wijze gerealiseerd. Na de pauze stond de Sonate no. 3 in A groot van Beethoven op het programma, een compositie met een geheel andere inslag als bovenge noemd werk. Hierdoor moest het ge hoor enigszins w.orden omgeschakeld, Het prachtige slotgedeelte willen we speciaal noemen, waarbij virtuoos spel tot op een grote, bijna onbe reikbare hoogte werd opgevoerd. Het duo Jean Decroos-Liesbeth Hoppen liet zich tot slot nog ver leiden tot een kleine toegift, een magnifiek gespeelde compositie van Fauré („Après un rêve") Het programma dat werd geopend door „Adagio en Allegro in A groot" van Boccherini, waarbij de aanwe zigen zich een indruk konden vor men van wat hun de verdere avond stond te wachten, kreeg zijn vervolg in de „Fantasie-Stiicke op. 73" van Robe-rt Schumann, Hoewel de pia niste hier ten opzichte van de solist wel eens iets domineerde, werd er verder op correcte wijze gemusi eeerd, waarbij de laatste twee delen een diepe indruk achterlieten. Van het concert, dat door de samenwer kende culturele instellingen Goes werd verzorgd, kan in zijn totaal gezegd worden, dat hier twee bege nadigde kunstenaars aan het werk waren, waarbij helaas te weinigen hun begaafdheden konden beluiste ren. AL. Hansweert Tijdschriften Rode Kruis In 1967 werden over 't hele land 60 pet. meer tijdschriften ingezameld t.b.v. het Rode Kruis. Te Hansweert liep dit echter terug. De opbrengst van 1966 bedroeg 3634 kg tijdschriften en 114 boeken. In 1967 bedroeg dit 1795 kg tijdschriften en 203 boeken. Kapelle Raadsvergadering De ge meenteraad zal dinsdagmiddag 30 gadering bijeenkomen. Op de agenda januari om 4 uur in openbare ver komt o.m. voor een voorstel van b. en w. tot het verhuren van een drie tal woningwetwoningen en een voor stel tot huurverhoging van enkele gemeentewo-ningen. Voor het - verenigingsgebouw en hulpsecretarie te Schore zijn nieu we overgordijnen en vloerbedekking nodig. Hiervoor wordt een krediet gevraagd van f 21-00, Verder is er een voorstel van b. en w. om de vergoeding ex art. 55 bis 'der L.O. wet voor het jaar 1963 vast te stellen op f 86.31 per leerling. In afwachting van nadere richtlijnen is voor de administratiekosten voorlo pig gerekend met een bedrag van f 2.50 per leerling. Door constructiefouten in het schoolgebouw, dienen een aantal voorzieningen getroffen te worden ten behoeve van de school der Herv. schoolvereniging te Biezelinge. Er moet een nieuw plafond worden ge legd wat f 1446.71 kost en verder zijn nieuwe deuren nodig wat een bedrag vraagt van f 1270.54. OPENBARE BEKENDMAKING Onteigening Het hoofd van het gemeentebestuur van Goes brengt onder intrekking van de eerder bekend gemaakte ken nisgeving terzake ter openbare ken nis, dat ter voldoening aan het be paalde in artikel 80 der Onteigenings. wet vanaf 29 januari 1968 geduren de dertig dagen ter gemeente-secre tarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter visie is nedergelegd; a. het door de gemeenteraad bij be sluit van 17 januari 1968 nr. S voorlopig goedgekeurd plan met uitvoerige kaarten en grondteke- ningen tot onteigening ten name van de gemeente Goes van het perceel grond met opstal, gelegen aan de Zusterstraat 16, kadastraal bekend gemeente Goes, sectie D nr. 785, pakhuis, groot 26 ca, ten einde de eigendom daarvan te ver werven, noodzakelijk ter realise ring van de bijzondere voorgevel rooilijn voor de noordzijde van de Zusterstraat - ingevolge artikel 10, lid 1, van de Overgangswet ruim telijke ordening en volkshuisves ting bestemmingsplan genaamd - vastgesteld bij raadsbesluit van 16 augustus 1961 nr. 9, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 12 decem ber 1961 nr. 2687/206, 3e afdeling; b. een lijst van de kadastrale num mers der te onteigenen percelen. Uiterlijk veertien dagen na afloop van de termijn voor nederlegging kunnen belanghebbenden bij het ge meentebestuur van Goes bezwaren schriftelijk opgeven. GOES, 23 januari 1968 Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, F. G. A. HUBER (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Generaal Soeharto, de waarnemend president van Indo nesië, komt in april enkele dagen naar Nederland voor een staatsbe zoek. „Een van mijn eerste taken is, dit bezoek voor te bereiden", zei do nieuwe Indonesische ambassadeur, ge» neraal-majoor Taswin Almalik Nata» diningrat. De ambassadeur noemdé de algehele toestand in Indonesië zeer gunstig. De regering voert thans een politiek van stabilisatie. „Er zijn altijd wel wat strubbelingen ergens, maar dia kan de regering wel de baas blijven", Uit Nieuw-Guinea komen ook gunsti ge rapporten, zo deelde hij voorts me de. Er wordt flink gewerkt aan da voorbereiding van een referendum onder de bevolking. Voorts kon de ambassadeur nog mededelen, dat er wordt gewerkt aan een plan tot repatriëring van in to taal 3000 in Nederland verblijvende Ambonezen. Medio 1968 zou met da uitvoering worden begonnen. Elke maand keren dan 100 personen terug. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De koninklijke har monie „Cecilia" te Princenhage is door de KRO uitgenodigd de ver plichte nummers voor de concour sen van de katholieke federatie van harmonie en fanfaregezelschappen voor 1968 via de radio voor te spe len. De harmonie „Cecilia" heeft deze uitnodiging mede te danken aan de prachtige resultaten die zij behaal de tijdens de landskampioenschappen in 1967. De stukken die gespeeld moe ten worden zijn „Weekend ouvertu re" van Gerard Boedijn, „Legendes Bressanes" van L. Delbecq en „Trois Pièces brèves" van Thiry. De uitzending is in de tweede helft van maart. Met het instuderen onder leiding yan Anne de Vries, solo-ho- boist van het Brabants orkest, is men reeds begonnen. (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN De rijkspolitie heeft een 28-jarige ongehuwde vrouw uit Bodegraven gearresteerd, die heeft bekend haar kind, een dochtertje, na de bevalling eind oktober te heb ben gedood en enkele dagen later in de Oude Rijn te hebben gegooid. Het stoffelijk overschot werd op 27 december bij Zwarnmerdam in het water gevonden. Sectie heeft uitgewezen dat de baby na de ge boorte nog kort heeft geleefd. Zoals bekend werden eerder in deze zaak enkele weken geleden een weduwnaar uit Woerden en, zijn schoondochter gearresteerd, maar even later weer op vrije voeten gesteld. DEN HAAG (A.N.P.) Tijdens een bijeenkomst in de Haagse raad zaal zijn vrijdagavond de Martinus- Nijhoffprijzen-1968 (voor vertalingen in en uit het Nederlands) uitgereikt aan mej. dr. Ida M. Gerhardt en Fe lipe M. Lorda Alaiz. De jury advi seerde unaniem deze prijzen van het Prins-Bernhardfonds aan hen toe'te kennen. Prof. dr. S. Dresden, de voorzitter van de jury, las het juryrapport voor. De oud-voorzitter van het Prins- Bernhardfonds, prof. mr. G. J. W™T" da, reikte hierna de prijzen uit. Dezs bestonden uit een cheque van twee duizend gulden voor elk der winnaars en een kopie van het jury rapport. Don Bosch, Scha pen mar kt 17 Tel. 04100-39125 Breda Eindstraat 14 Tel. 01600-31086 Tilburg Heuvelstraat 44 Tel. 04250-31620 'M (Van onze volleyb BREDA De heri 1 namen de leiding desport 1 in de eersi door een 31 )over Terneuzenaren. Terhc winst op P.H.L. en verder naar de top. In de tweede klaj Voorwaarts 1, V.V.H. een overwinning waa ning aan de top nog De belangrijke weds mes tussen Scheldespc 1 werd afgelast van Terhole 1 - Scheldt De gastheren begonne: een offensief. De vele deden het moreel va: geen goed. De eerste ook met duidelijk vers In de 2e set gaf Scl meer tegenstand en kri ter blok tegen de sma vele punten voorkomej den. Na het winnen van tweede set werd het sj le wat nonchalanter, t{ sport zodanig verdedig Terhole met de onzuiv geen doorkomen aan 1 set-ups blijven uit en d verwaarloosd. Schelde daar goed gebruik van in Terhole de eerste er de setnederlaag te bez In de vierde set liep een voorsprong van sport liep in tot 12 niet verder komen. D| tenslotte toch naar Te- De setstanden waren: 815 en 159. Terhole 2 - P.H.L. 1: overweldigend offensie: le 2 direct een grote v stond die niet meer a set was voor de bezoeke le overbluffen met vlu| le herstelde zich echte: lies van de set en gafj schijn van kans meer setstanden 15—7. 7—15, 12 een regelmatige over Terhole werd genoteerc V.V.H. 1 - V.V.H. 2: verwachten was viel er strijd niets te beleven, was te groot en er wei spanning gespeeld. Ee| voor beide teams tus: staartloper van deze kh De setstanden waren: 10 en 15—10. Eerste klas heren: I P.H.L. 1 31, Terhole sport 1 3—1, IJ.V.C. 1 3—0. Tweede klasse heren: PHL 2 31, Scheldespy J1, Voorwaarts 2 - Te V.V.H. 1 - V.V.H. 2 3—0 De standen: Eerste klasse heren: 10; 2 Scheldesport 1 6 2 5 6; 4 OVC 3 4; 5 IJ PHL 1 5 2; 7 IJVC 2 5 Tweede klasse heren: o 14; 2 Voorwaarts 1 5 4 Scheldesport 2 7 8; 6; Terhole 3 7 6; SA! o 4; Voorwaart 2 6 2; Dames: 1 IJVC 1 6 12 10; 3 Scheldesport 1 6 8 2; 5 Terhole 2 8 6; f 7 PHL 7 2; 8 Sr| Wedstrijden voor d week: Eerste klasse her -uvt- 1 IJzendijke 19.00. KIMBERLEY (ANP) Muir, de Zuidafrlkaansc heeft in Kimberley het record zwemmen van 1 yards Ze won de 220 win. 24.1 seconden en luim onder haar oude r< van 2.27.7, dat dateerde Wi van het vorig jaar. jec°rd op de vergelijkb ue 200 meter rugslag st£ °P naam van de Can. lanner. Den Bosch, Schapenmarkt 17 Tel. 04100-39125 Breda! Eindstraat 14 Tel. 01600-31086 Tilburg Heuvelstraat 44 Tel. 04250-31620

de Stem | 1968 | | pagina 14