nis Toon vindt reactie van Bredanaar heel naïef5 Instellen van Havenschap essentieel is van belang" >UW Dienstencentrum voor bejaarden in gebruik EDEN-B boeren Griep...? Afsnoepen parkeerruimte leidde tot vechtpartij Massa-actie Leuven Burgemeester J. AschoffTerneuzen IRGER TE REKEN KLANTEN Prijzig WILLEM: „IK WAS ER BIJ" Nieuw Verontwaardigd Industrie Haven Verkeer Onderwijs HALF MAART IN MIDDELBURG VEELZIJDIG Per 1 januari 1970 BIJ PHILIPS WIL MEN VERKORTING VAN WERKTIJD Bijscholing voor wijkverpleegsters in Zeeland Juwelier Volendam Duitser verdacht van overval aangehouden „Goede heertje" geeft zijn memoires uit ZWAARBEWAAKT DE STEM in elk opacM ze parlementaire redactie) VG De melkhan- n overwegend van hun beroep mooi, en in deze tijd pas- wijl het contact met prettig is. Minder soms zelfs negatief e van de onderne- jen netto bedrijfsre- en de 8.000 en 12.500 rkwaardigerwijs zijn ie minder dan acht ten winst boeken ge- redener. De beroeps- is het gerinst bij de tussen de 35 en 50 kelijk vinden, zodat de zouden kunnen overgaan Bezorging wordt, blij- es, vooral verlangd op zaterdag. De moeilijk- v. op zaterdag zouden men worden opgevangen antrekken van „bijver in vrije zaterdag blijft orgers een hersenschim. ■leed heden, na een niggeliefde man, onze ■n oud-oom NNES DE ROOY r. de Rooy-Lukaart. an worden in de Mar lt 98 op maandag 29 ja arna om 14.30 uur de i in het Crematorium n na afloop van de van de Markuskerk. bezoek. DASBLAD DE STEM VAN VRIJPAS 26 JANUARI 196S elling tot zoveel andere de bezorging waarschijn- xelangrijke mate kunnen itomatiseerd. Verruiming rgingsmogelijkheden zou Linnen worden door 't in- melk, waardoor een ge- ■ing van negentig pro orden bereikt. Waarmee transportprobleem zou maar anderzijds het de klanten om de melk te gaan halen ook on- vordt. windingen van de onder en een geruststelling in- veel huisvrouwen. Daar T ook iets tegenover: lianisatie niet waarschijn- rekening gehouden wor- itief sterk stijgende prij- ssen en de raad van Kunstzijde Unie N.V. kennis van het over- ULEMEIJER n hem een bestuurder der van de N.V. Hol- istrie te Breda en van is tot de groep beho- mede als commissaris eeft hij jarenlang zijn grote gaven van hoofd gewijd. overleden de heer MEIJER en begunstiger van ■e Leeszaal en Biblio- >ei van het openbare i van omschatbare be- Het Bestuur. 5 AGENT lAGD voor het zuiden des 2-2711, bur. v. d. blad- (Van onze verslaggevers) BREDA WEERT BUSSUM „Heel naïef', vindt Toon Hermans de reactie van de Bredanaar L. van der Kaa, die hem indirect van pla giaat beschuldigd, omdat een deel van de melodie van „Mien, waar is mijn feestneus?", bijzonder veel overeenkomst zou vertonen met een door hem gecomponeerd liedje. „Als je 5000 liedjes geschreven hebt, heb je het toch niet meer no dig om plagiaat te plegen. Als ik niet reeds 25 jaar in het vak zat zou ik me beledigd voelen, maar nu niet", aldus Toon. Johnny Hoes, die een liedje van Van der Kaa in 1965 op de plaat heeft uitgebracht, zei gisteren dat hij over deze kwestie nog geen contact heeft gehad met de Bre danaar, die hem overigens wel ge regeld liedjes toestuurt. „Ik kan me het betreffende lied je niet direct herinneren, maar ik ben er bij voorbaat van overtuigd dat hier van boze opzet beslist geen sprake is", zei hij. „Ik heb vroeger ook wel eens iets gemaakt in de trant van „Waar is de haan van ome Daan, waar is de haan gebleven", maar als je 400 tot 500 liedjes per jaar maakt, zit er altijd wel eentje bij dat een beetje lijkt op een ander, vooral in de coupletten. Daar ben ik vroe ger ook wel eens op aangevallen. Maar zoiets gebeurt onbewust". Volgens Johnny Hoes letten Bu- ma en Stemra wel erg op moge lijke gelijkenissen. „Als er, zoals volgens Van der Kaa, in dit geval 42 maten precies hetzelfde zijn, is dat natuurlijk veel", zegt hij. „Er is over dat punt trouwens nooit een echte uitspraak gedaan. In Duitsland schijnt men 8 dezelfde maten het maximum te vinden. Maar dat ligt allemaal heel moei lijk", aldus de heer Hoes. „Het is voor het eerst dat ik van een meneer Van der Kaa uit Bre da heb gehoord. Ook voor Toon Hermans is die naam volkomen nieuw. Ik heb gevraagd mij de me lodie van Van der Kaa toe te zen den om de zaak te bekijken. Dan kan er nog altijd verder worden gepraat". Dat is de reactie van Willem Duys op de klacht van de Breda naar. „Het is natuurlijk niet onmoge lijk", aldus Willem Duys (wiens platenmaatschappij „De Feest neus" op de markt brengt), dat enige noten wat gelijkenis verto nen met het liedje van Toon. Maar och, is dat niet bij elk carnavals liedje het geval Dat hoeft aller minst plagiaat te betekenen". „Ik weet toevallig hoe het liedje van Toon is ontstaan. Kort geleden zei hij mij: ik moet toch eens iets aan carnaval gaan doen. Doe het, was mijn antwoord. Dat was s morgens om 11 uur in het Hil- tonhotel in Amsterdam. En wat la ter had hij het al klaar. Hij heeft net zo opgeschreven, zowel de tekst als het ritme. Ik heb het zelf gedeeltelijk zien gebeuren. U weet toch ook wel hoe dat met Toon gaat. Hij wilde wat hoempa-hoem- pa-achtigs, een beste meezinger. En hebben alle meezingers ergens niet iets wat op elkaar lijkt? Om nu te denken, dat Toon plagiaat zou hebben gepleegd, is volkomen on zin. Daar is hij toch de man niet naar". En verder: „Overigens loopt „De Feestneus" best! Ik verwacht bin nen een paar weken al de gouden plaat. De belangstelling overtreft, °ok tot mijn verbazing, alle ver wachtingen. Alle verkooppieken worden overschreden. Ook de Beatles worden met stukken gesla gen". Pierre Kartner, manager van Louis van der Kaa en Thijs van de Molen, zei gistermiddag in een vraaggesprek voor de KRO, naar aanleiding van de publikatie in Dagblad De Stem van donderdag: „Een tijd geleden was de heer Duys in Breda. Toen hebben wij hem voorgesteld een carnavals nummer in zijn programma te brengen. Het idee voor het pro gramma kwam van Thijs van de Molen en mij. Duys was geweldig enthousiast en beloofde het verder uit te werker, met ons. Een dag voor de uitzending werden we op gebeld door Fred Oster, dat het niet doorging. Thijs van de Molen kwam niet in het programma van Duys. Tijdens het programma „Voor de vuist weg" werden onze ideeën volledig gebracht. U kunt begrijpen dat we hevig veront waardigd waren, toen we ontdek ten, dat niet alleen de presentatie maar ook de muziek gepikt was". Dit zijn de op muziekschrift gestelde fragmenten van de liedjes van Toon Hermans en van Louis van der Kaa. Het bo venste fragment is dat uit het liedje van Louis van der Kaa. De drie bovenste notenbalken dus. De onderste drie notenbalken bevatten het fragment uit het iie^e van Toon Hermans. De Bredase musicus J. J. de Breet geeft als commentaar: „Op het gehoor zijn de maten 1, 2, 3 en 5 bij niet al te kritisch luisteren identiek. De maten 4, 6, 7 en 8 .zijn duidelijk afwij kend, hetgeen zonder al te pre cies te luisteren goed hoorbaar en wat ook zelfs voor een leek in het notenschrift, aan de notatie in deze maten, goed te zien is. De maten 1, 2, 3 en 5 zijn dus melodisch identiek, maar Toon Hermans geeft toch in deze ma ten duidelijk aan de melodie een iets ander ritme mee, hetgeen te zien is aan de noten bij Hermans, die hier en daar twee vlaggetjes hebben en in de vergelijkbare maat bij Van der Kaa maar één vlaggetje vertonen. Ik ben geneigd te zeggen dat de maten 1, 2, 3 en 5 bij het doorsneepubliek de gedachte zal oproepen aan plagiaat, maar dat voor onze Bredase liedjesmaker weinig zal zijn weg te sleuren bij de Stemra, die naar mijn overtuiging ongetwijfeld de no tenteksten naast elkaar iegt en dan moet concluderen dat er zelfs niet één maat ritmisch het zelfde is, hoewel ze dus melo disch hier en da* hetzelfde zijn. Volledigheidshalve nog dit: voor het goed kunnen vergelij ken is het liedje van Toon Her mans in dezelfde toonsoort ge noteerd als het liedje van Louis van der Kaa, hoewel Toon Her mans zijn liedje op de plaat eni ge tonen lager zingt (in zijn ge heel).". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „De plannen om te komen tot havenontwikke- !ing langs de zuidelijke oever van de Westerschelde kunnen thans met meer optimisme dan vorig iaar tegemoet worden gezien." L>it zei gisteravond in zijn nieuw- aarsrede de burgemeester van Terneuzen, J. C. A^hoff. Hij acht daar het instellen van een haven schap van essentiële betekenis. De wettelijke regeling is, zoals be kend, in ontwerp gereed. De heer Aschoff zei te hopen, dat de behan deling hiervan in het komende jaar zijn beslag gaat krijgen, omdat de uitbreiding van de beide kanaalha vens hier groot belang bij heeft. Woorden van waardering had hij voor het rapport, dat is uitgebracht door het overlegorgaan Zeehavenont- wikkeling Zuidwest-Nederland, dat onder de titel „Verkenning van en kele aspecten van de ontwikkelings mogelijkheden voor zeehavens in het Deltagebied" is verschenen. De heer Aschoff was van mening dat steeds verdergaande planning gewenst is bij de industriële ont wikkeling van Terneuzen, die onver minderd voortgaat. In het afgelopen jaar heeft Dow Chemical daarbij een grote rol gespeeld. Er zijn hier nog grote uitbreidingen te verwach ten, zo zei hij. Het komende jaar zal er voor niet minder dan 110 mil joen gulden worden geïnvesteerd, terwijl het aantal werknemers tot ca. 900 zal stijgen. Een oppervlakte van 22.000 vierkante meter industrie terrein werd verkocht aan zes on dernemers. Ten aanzien van de activiteiten in de haven is, zo zei de heer Aschoff, enig optimisme volkomen op zijn plaats. Er is een stijging geconsta teerd bij de verscheepte ladingen van 100.000 ton. Bij de binnenvaart is de stijging nog groter. „Bij de stijging van de verscheepte lading van de zeescheepvaart hebben", al dus de burgemeester, „de beide ka naalhavens een belangrijke rol ge speeld". Op het gebied van de infrastruc tuur wees hij op de openstelling van een deel van de Centuurbaan en de uitvoering van de eerste fase van de verlenging van de invalsweg-Zuid, die momenteel snel vordert. Mogelijk dat dit jaar begonnen wordt met de tweede fase van dit object, waarin tevens is opgenomen de verbinding van de invalsweg met de Centuur baan op de Katspolderdijk. „Nu binnenkort de nieuwe binnen- vaartsluis in gebruik zal worden ge nomen", zei hij verder, „is het te verwachten dat het verkeer vlotter zal kunnen doorstromen dan het tot nog toe het geval is geweest." Als een belangrijk pluspunt voor de poli tie noemde hij de uitstekende voor uitgang in de bouw van het nieuwe politiebureau. Aangenomen mag wor den, dat dit bureau in de tweede helft van dit jaar in gebruik zal kunnen worden genomen. Dg paraat heid van de brandweer hoopte hij dit jaar verder te kunnen opvoeren door de aanschaf van twee nieuwe spuiten. De bouw van lagere scholen gaf in 1967 een gunstig beeld te zien. De bouw van kleuterscholen staat voorlopig nog op het zorgenlijstje. Inmiddels is hierin een lichtpuntje gekomen, nu een urgentieverklaring voor de bouw van een openbare kleu terschool aan de Dokweg is ver strekt. „Over een tweede urgentie voor de bouw van een tweeklassige kleuter school in het zuiden van de kom van de gemeente wordt nog onderhan deld", aldus de heer Aschoff. „Er is goede hoop", zei hij, „dat de eerstgenoemde school binnenkort zal kunnen worden aanbesteed". „In 1968 zal een van de velden van het sportcomplex in Sluiskil in ge bruik kunnen worden genomen. In middels is ook een krediet voor de houw van een kleedgelegenheid door Gedeputeerde Staten goedgekeurd, zodat binnenkort met de bouw kan worden begonnen". „De ontwikkeling op sociaal-cultu reel niveau", aldus de burgemees ter, „maakt in Terneuzen een gun stige ontwikkeling door, duidelijk te merken in het jeugdwerk". Als voor beelden noemde hij ondei meer de Algemene en Interkerkelijke Stich ting, de Speeltuin Vereniging, het Club-Buurthuis Werk, het Jeugdva- kantie Comité, de Natuur Jeugd- wacht en de Kinderboekenweek. Dank zij veel voorbereidend werk van de Culturele Adviesraad en veel initiatief van particuliere zijde is er op cultureel gebied in Terneuzen veel gebeurd. De heer Aschoff wees op het instituut voor Kunstzinnige Vorming, de Galerij, de Terneuzen- se Muziekschool, de Schouwburg, ver fraaiingen in de stad en restauratie werk. „Een zaak, die zeker niet van minder belang is voor de gemeente" J. ASCHOFF ..„optimistisch".. benadrukte de heer Aschoff, „is de realisering van het winkelcentrum en bestemmingsplan Zuid Polder". Hij hoopte „dat na de beslissing van de raad, spoedig begonnen kan worden met de bouw hiervan". Het valt te verwachten, aldus de burgemeester, dat 1968 op het ge bied van de woningbouw een gunsti ge ontwikkeling te zien zal geven. In aanbouw zal komen een complex van 482 flatwoningen in het plan „Oudelandse Hoeve". Deze worden gebouwd in de woningbouwsector. Ook in de premiesector zullen nieu we plannen worden uitgevoerd waar bij naast particuliere bouwonderne mingen ook woningbouwverenigin gen een rol zullen gaan spelen. (ADVERTENTIE) Uetéiouur c/> f Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. In de juiste dosering óók voorkinderen! Iteifoouir- c/> (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het nieuwe dienstencentrum voor bejaarden a. d. Schuttershofstraat zal half maart in gebruik worden genomen. De werk zaamheden in het betrokken deel van het voormalige Schuttershof zijn mo menteel in volle gang. Dit centrum zal slechts de bejaardensociëteit aan de Nieuwstraat vervangen maar de 'iejaarden ook een hele reeks andere liensten bieden, die hen het leven xp velerlei punten gemakkelijker kan naken. Doelstelling van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden is de bejaarden zoveel mogelijk aan gepaste hulp te verlenen zodat ze ook zolang mogelijk in hun eigen woning kunnen blijven. Het ligt in de bedoeling de al ver schillende jaren bestaanldie dienst „Tafeltje dek je" voort te laten be staan en zelfs zoveel mogelijk uit te breiden. Deze dienst, verzorgd door vrijwilligsters van de federatie van vrouwenverenigingen, brengt drie maal per week een kant en klare maaltijd aan huis. Momenteel op 42 aldressen. Men wil voor de betrokkenen de mogelijkheid scheppen om in iyrt centrum aan de Schuttershofstraelt ook dergelijke maaltijden gezamen lijk te gebruiken. In het centrum worden momen teel verschillende „dienstruimten' ingericht waaronder een baidio kaaltje waar men zich. kan baden of gebaad worden, een doktersim mer waar een arts geconsulteerd kan worden, terwijl het ook in de bedoeling ligt dat er een pedicure zitdng zal houden. Algemene leiding in het centrum krijgt een maatschappelijk werker die dit speciale geval de titel van .Consulent voor het bejaarden werk' krijgt. In deze functie heeft het stich tingsbestuur inmiddels benoemd de heer J. Eising, die daarvóór een lei dende functie in het maatschappe lijk werk had in Waalwijk. Zijn taak zal overigens veelzijdig van aard zijn. Zo zal hij contacten met bejaarden buiten het centrum leggen om hun noden en behoeften te kunnen signaleren en daarin zo veel mogelijk te voorzien door in schakeling van het bestaande open bejaardenwerk. Het centrum, vrij toegankelijk voor elke Middelburgse bejaarde zal uiteraard ook de functie moeten gaan vervullen van sociëteit waar het gezellig toeven is en waar ook bepaalde culturele zaken als het (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het niet kwijt kunnen van een auto op een parkeer plaats omdat die al vol is, in een binnenstad, is een bron van ergernis. De aannemer A. R. uit Eindhoven, die zijn auto op de Grote Markt in Goes wilde parkeren en daarin niet slaagde, ergerde zich zelfs der mate, dat hem het schuim op de mond kwam (zo vertelde een ge tuige), en hij totaal buiten zichzelf raakte. Voor hetgeen hij in die toestand deed moest hij zich voor de politierechter in Middelburg ver antwoorden. R. had met zijn auto staan wachten tot er een plaatsje vrijkwam. Toen dat inderdaad gebeurde reed hij er snel zijn auto in. De auto bleek echter aan een kant „te krap" te staan weshalve R. er weer uitreed ran het beter te doen. Daar maakte een andere, al even ongeduldige, automobilist gebruik van om er met zijn wagen tussen te glippen en zo doende de ruimte te bezetten. Ziedend was R. daarop op deze bestuurder afgestormd. Hij had hem beet gegrepen en met de volle vuist een dreun midden, in het gezicht gegeven. De officier, mr. P. Roscam Abbing, wees er op, dat men zich bij het laten „afsnoepen" van een parkeer- plaatsje wel wat fatsoenlijker kan gedragen. Deze onbeheerstheid van optreden in verkeersgeschillen heeft al tot grote ongelukken geleid, aldus de officier, die tegen de aannemer een boete van 150 gulden eiste. Politierechter mr. P. van Empel strafte conform. De gemeentewerkman P. van L. uit Vlissingen was, toen jongens voor 3iin huis met sneeuwballen gooiden, benauwd geworden voor het voortbestaan van zijn ruiten. Hij had de jongelui gemaand zich verderop met hun spel te vermaken. Dat vermaan had weinig resultaat. Van L. ontstak in woede en gaf een van de jongens een gevoelige klap. Dat had hij niet mogen doen. Hij werd voor deze „mishandeling" ver oordeeld tot een. boete van 100 gld. Onder de Duitse arbeiders, die als gevolg van een Duitse industrie vestiging, in Vlissingen vertoeven, blijkt het niet al/tijd tü boteren. In een bar in Vlissingen was het tussen een aantal Duitsers, nadat met glazen water was gegooid, tot een fikse vechtpartij gekomen. De machinebankwerker W. S. uit O'berhausen, stond donderdag terecht voor het daarbij mishandelen van zijn collega K. B., bij wie na het ontvangen van diverse klappen zelfs de tanden, bleken los te zitten. B. had daarom aangifte bü de politie gedaan. De officier eiste een geldboete van 100 gulden waarvan politierechter mr. Van Empel echter 10 gulden maakte omdat hij er van overtuigd was, dat alleman op elkaar had los geslagen, waarvoor toevallig alleen S. zich had te verantwoorden. BIJ ZUID-JAPAN is een Japanse vissersboot met 12 opvarenden gezon ken na een aanvaring met het 7.600 ton metende Amerikaanse vracht schip Beatrice Victory. IN CALCUTTA zijn 31 mensen ge storven na het drinken van clan destien gestookte alcohol, die zij van een, inmiddels gearresteerde drank smokkelaar hadden gekocht. vertonen van films aan de orde kunnen komen. Een aantrekkelijk punt voor veel bejiaarden zal ook zijn dat men er de was kan doen of laten doen, ook door vrouwelijke vrijwilligers van de federatie. In een daarvoor aangewe zen ruimte worden moderne was machines opgesteld. De gedachten gaan voorts nog uit naar vele andere vormen van hulpverlening, zoals b.v. het invul len van belastingbiljetten dat velen de nolclige hoofdbrekens kost. In de Stichting zijn vrijwel alle maatschappelijke en levensbeschou welijke groepen in de stad samen gebracht. Voor de aankoop van het pand is een lening van f 250.000, bij een particuliere bank aangegaan, voor welke betaling van rentie en aflossing de gemeente Middelburg zich garant heeft gesteld. Het ligt in de bedoeling voor de officiële opening, die naar verwacht wordt, in april zal plaatsvinden, uit te nodigen de staatssecretaris van Recreatie, Cultuur en Maatschappe lijk Werk mr. H. van der Poel. DEN HAAG (ANP) De directie van Philips in Eindhoven heeft deze week een eerste oriënterende bespre king gevoerd met vertegenwoordigers van de tien organisaties van werkne mers over de collectieve arbeidsover eenkomsten voor beambten en hand arbeiders in deze onderneming. De huidige arbeidsovereenkomsten lopen op 31 maart a.s. af. In deze bespreking hebben de werknemers een groot deel van hun verlangens ter tafel gelegd. Ze gaan uit van een looptijd van drie jaar. Een percentage van de door de werknemers mogelijk geachte loon kostenstijging is in deze bespreking nog niet genoemd. De werknemers willen de eerste verhoging van Ionen en salarissen in de nieuwe driejarige contractperiode laten ingaan op 1 april a.s. De vol gende verhogingen zouden moeten ingaan op 1 juli 1969 en op 1 juli 1970. De bijsturingsclausule wil men handhaven om gestegen kosten van levensonderhoud op te kunnen van gen. Naar analogie van hetgeen is ge beurd met de ambtenarensalariëring, wil men de vakantietoeslag voor de volwassenen aan een minimum bin den. Dit minimum zou voor 1968 zes pro cent van f 9000 moeten zijn, voor 1969 zes procent van f 9500 én voor 1970 zes procent van f 10.000. De wekelijkse werktijd van de genen die nu 43 en. driekwart uur werken wil men nu terugbrengen tot 42 en een half uur. De wekelijkse werktijd van degenen die nu 41 en een kwart uur werken zou moeten worden verminderd tot 40 en drie kwart uur. Als datum van ingang van deze werktijdverkortingen is 1 ja nuari 1970 genoemd. (Van onze correspondent) GOES De wijkverpleegsters van de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis" worden voorbe reid op een nieuwe, anders gerichte taak in de gezinnen. Het verplegings- werk heeft in de loop der jaren aan betekenis ingeboet en het accent is veel sterker komen te liggen op de voorlichting bij huisbezoeken e.d., met het doel het optreden van ziekte te voorkomen. De opleiding van de wijkverpleeg sters was daar echter niet op inge steld en daarom wordt in september a.s. begonnen met een uitgebreide, met een jaar verlengde cursus voor nieuwe districts- en wijkverpleegsters Voor de verpleegsters die reeds in functie zijn woi'dt een bijscholing georganiseerd. De wijkverpleegsters van het Groene Kruis in Zeeland gaan in groepen van vijftien deze bijscholing ontvangen tijdens vijf cursusdagen, die worden afgesloten met een coxxferentieweek. De eerste groep is al aan de cyclus begonnen. (ADVERTENTIE) Met belangstelling en voldoening las ik het artkel van 23-1 onder bovenge noemde titel, waarin „recht uit 't hart" over dankba arbeid, traktatie, innerlijke vreugde, heimwee, ons blijde rijke Roomse leven, warme devotie, gods dienstbeleving, aftakeling, verkilling, oude gebruiken, aanpassing, omscha keling enz. enz. gesproken wordlt! Wij kunnen er in komen dat een zekere S-, die het artikel schreef, tot de slot som koimt, dat zo'n kerkdienst naar méér smaakt. En terecht, wanlt ééns per jaar is beslist te weinig! Dit moet voioir herhaling vatbaar zijn en er moe ten H.H. geestelijken, kerken, kerkko ren en autobezitters gevonden kunnen worden, die deze bejaarden bv. maan delijks hierop kunnen trakteren. Hoe is 't mogelijk, dat wij zo'n kerkdienst al „trakteren" moeiten nioemen! Dalt wil voor mij alteen maar zeggen, dat er nog wel degelijk en niet alléén voor bejaarden behoefte bestaat aan zo'n ouderwötsie(kerkdienst met Gre goriaanse gezangen en/of muziefcmis- sen van Mozart, Bruckner, Haydtn. e.d. Zou het doenlijk zijn zo'n dienst aan bejaarden (en nog zovele anderen) te bewijzen? UL VENHOUT, T>, AMSTERDAM (A.N.P.) De groepscommandant van de rijkspoli tie in Volendam is in gezelschap van enkele rechercheurs naar Aken ver trokken voor verhoor van de 26-ja- rige Duitser Udo S., die ervan wordt verdacht betrokken te zijn geweest bij de gewapende roofoverval op ju welier Veeken in Volendam. De man werd woensdagavond aan de Duitse grens aangehouden en naar Aken overgebracht toen bleek dat hij een deel van de uit de winkel geroofde juwelen in zijn bezit had. Hij en een 28-jarige landgenoot had den de dag voor de overval in Am sterdam overnacht. (Van een onzer verslaggevers) GELEEN De Leidse uitgevers maatschappij Rotogravure n.v. heeft de rechten gekocht met 18 maan den optie en de memoires van „het goede heertje", de hoofdfiguur van de miljoenenzwendel die in de jaren 1958/1959 in Zwijndrecht plaatsvond. Het „goede heertje" in 1966 veroor deeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens een dergelijke affaire in Ge leen heeft zijn memoires geschre ven tijdens die twee gevangenisjaren. Het manuscript dat ongeveer 170 ge tikte pagina's beslaat, draagt de titel „zwart geld". (VERVOLG VAN VOORPAGINA) toch nog bij de regering aan op een initiatief voor de universitaire ex pansie en droeg de fractiebesturen in kamer en senaat op „passende po litieke initiatieven te nemen met in begrip van het indienen van een wetsvoorstel voor de taairegeling in het universitair onderwijs". Een be- x-oep, dat een dag te laat werd ge daan. De voorzitter van de Liberale Par tij heeft verklaard, dat de oplossing van het conflict-Leuven op de eerste plaats geïnspireerd moet worden door de beslissing van de Belgische bis schoppen. In hel regeringscentrum De Wet straat gaan geruchten dat de rege ring niet van plan is ook maar een enkele stap in de Leuvense kwestie te doen voordat de inrichtende macht van de universiteit, het Belgisch epis copaat, zijn standpunt bekend heeft gemaakt. Te Leuven zelf - althans in de naastgelegen gemeente Heverlee - be gon gisteravond een massale open- iuchtbetoging van studenten uit heel het Vlaamse land. Men had het plan om na afloop in dichte colonnes het door de rijkswacht zwaar bewaakte - er werden versterkingen uit Brussel ingezet - Leuvense grondgebied te betreden. Voordat de betoging be gon, werden zelfs de meest afgelegen toegangswegen tot Heverlee door de rijkswacht gecontroleerd. Elke auto werd, zoals we zelf konden ervaren, aangehouden en vluchtig op inhoud gecontroleerd. Den Bosch, Schapenmarkt 17 Tel. 04100-39125 Brecla: Eindstraat 14 Tel.J)1600-31086 Tilburg 'Heuvelstraat 44 Tel. $4250-31620 l

de Stem | 1968 | | pagina 5