VRAAG NAAR GOEDKOPE EN EENVOUDIGE AUTO'S DAF 44 bij eerste 5 STUDIE CONCLUDEERT: Slijter en huisvrouw willen melk-aan-huis f f f Toon van I heel Geen vrije saterdag voor melkboeren Raad Terneusen akkoord met verkoop grond voor winkelpanden WILLEM: Debuut Nieuwe VW's klaar Nieuwe Mercedesserie De eerste vijf CHU tegen het stembusakkoord ISRAëL AKKOORD Sues-kanaal wordt vrij gemaakt voor vijftien schepen Verplichte deelneming beroepspensioenfonds Rijdende winkel BEZORGER TE SPREKEN OVER KLANTEN Prijizig t INGEVOERD AGENT GEVRAAGD Nieuw DAGBLAD DE STEM Een beste krant in elk opzicht DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 JANUARI 1968 De 1,3 liter Ford Cortina, die na twee prijsverlagingen een van de best verkochte auto's in ons land werd. In de autowereld heeft de concur rentiestrijd scherpere vormen aange nomen. Hoewel 1967 een redelijk goed jaar is geweest, werd het toch beheerst door een minder gunstig conjunctuurverloop. Het verkoopkli maat is koeler geworden. Het zijn niet de allernieuwste modellen die de beste cijfers halen. Het brede pu bliek spitst zich vooral toe op een voudige goedkope wagens. Het komt er niet zoveel op aan of ze modieus en van een recent bouwjaar zijn. Zo hebben enkele grote automobielcon- ccms veel succes gehad met afge prijsde modellen die onder de zes mille grens zijn gedrukt. m Opvallend is bijvoor- »w <%M beeld de sterk gestegen Cortina-verkoop, nadat de originele uitvoering voor iets minder dan f 6000,- werd aangebo- dagen werd de prijs nog eens met een f 200 verlaagd. Na de VW q is deze Engelse Ford ,■-> één van de best ver- li f vl kochte wagens ir ons land geworden. Best sellers waren ook de Fiat 850, Opel Kadett en de Daf 44. Goedkope mo dellen zoals de Simca 1000, Renault 8-10, Citroën 2 CV-AZAM behoor den ook bij de eerste tien. Onze ei gen Daf 44 rijdt in de verkoopstatis tieken bij de eerste vijf. De Daf 33 wordt door het duurste type over troefd. Met de nieuwe 55, is Daf in zijn klasse op internationaal ni veau gekomen. We hebben de definitieve cijfers over 't afgelopen jaar nog niet in het bezit, zodat we de lijst van de tien best verkochte modellen nog niet kunnen samenstellen. Uit de be schikbare gegevens blijkt evenwel dat het autopubliek niet direct op het allernieuwste en modernste af vliegt. Het is in zijn keus nog wat conservatief. Zo wordt een actueel model als de Renault 16, die zelfs tot de auto van het jaar 1966 werd uitgeroepen, minder goed verkocht dan middenklassers zoals de VW 1600 TL, de Opel Rekord en de Ford Taunus 15-17 M. Een betrekkelijk goedkope auto als de Fiat 124 (beneden 7 mille) bereikte een omzet van gemiddeld 500 600 exemplaren per maand. Hieruit blijkt dat economische over- weginger bij de aankoop van een au to de grootste rol spelen, zeker bij Familie Doorsnee. Vandaar de ster ke belangstelling voor goedkope aan biedingen, liefst tussen vijf en zes mille. Het is bekend dat zelfs het simpelste standaardwagentje kans ziet het gezinsbudget te ontwrichten. Daarom gaan velen tweedehands ko pen, ook omdat dan voor betrekke lijk weinig geld een ruime auto kan worden gekocht. De grote autoindustrie, die gedu- rènde de laatste jaren steeds grote re en snellere modellen heeft uit gebracht, heeft dan ook geconclu deerd dat er in West-Europa een goed markt is voor kleinere goedko pere wagens. Ford gaat binnenkort een kans wagen met de Escort (we hebben dit nieuwe model al aange kondigd) die de Anglia zal vervan gen. De Escort, die op de aanstaan de autosalon in Brussel debuteert, heeft in standaarduitvoering een I.I liter 53 pk motor, met een top van 130 km-uur. Het model, dat ook met krachtiger motoren wordt geleverd, is iets klei ner dan de Kadett en Viva. De Es cort is niet zoals de Anglia een En gelse Ford, maar een Europese Ford die niet alleen in Dagenham maar ook in de Fordfabrieken op het con tinent in produktie wordt genomen. De prijs zou ergens tussen vijf en zes mille komen te liggen Met de Escort-serie begint Ford een nieuw offensief in de populaire één tot 1.3 liter klasse, zoals destijds met de Cortina en de 12 M, die voor 5,5 mille op de markt werden gebracht. We verwachten dat de Escort, die tegen het voorjaar kan worden gele verd. de positie van de Cortina 1200 en 1300 en van de Ford 12 M zal verzwakken. Vermoedelijk gaat Ford zich bij deze modellen concentreren op de 1600 cc uitvoeringen, die wat prestaties betreft' op reëel midden- ldasse niveau liggen. In Keulen wordt intussen gewerkt aan een nieuwe 12 M, die volgens de geruch ten niet meer op de voorwielen wordt aangedreven. De autoindustrie, die ons vorig jaar een aantal nieuwe en verbeter de modellen heeft opgediend, legt al de laatste hand aan de volgende oplaag. Opel werkt aan een nieuwe Rekord, die in verband met de tus- sengeschoven Olympia-serie iets ho ger moet worden geplaeeerd. Het gaat hier hoofdzakelijk om enkele stijlveranderingen en technische ver beteringen. Tegen de middenklas sers van Opel en Ford brengt VW- Auto Union een 1.5 liter uitvoering van de Audi uit. Ook wordt een gro tere Audi verwacht. De „Maxi" is een nieuw Russisch wagentje met schuifdeuren; ideaal voor uitstappen in garages of op parkeerplaatsen. De beweegbare voorstoelen vergemakkelijken het instappen voor de achterpassagiers. De achterbank is uitgevoerd als vouwbed. De auto heeft een top snelheid van 120 km/u. In samenwerking met Pininfarina heeft Volkswagen een moderne VW klaar staan die waarschijnlijk tussen de kevermodellen en de .1600 (pon- tonmodel) wordt gelanceerd. Wat de prijs aangaat zou deze nieuwe VW aantrekkelijk zijn voor klanten die thans in een 1600 rijden. Het lijkt er niet op dat de Kever op korte termijn wort vervangen. Dit uiterlijk ver ouderde maar innerlijk gemoderni seerde type (ook met een half auto matische versnellingsba levert ver reweg nog het meeste geld op. De totale omzet in 1967 was 1.386.000 Volkswagens Het aandeel van de kever was ongeveer 70 pet. De ex port beliep 820.000 exemplaren waar van Nederland ruim 51.000 plaatste en hiermee na de VS (450.000) op de tweede plaats van de VW-ranglijst kwam. VW zal het echter niet bij één nieuw model laten. Van de 1600 TL moet Pininfarina ook iets anders maken. Op het .ontwikkelingspro gramma staat o.a. een 1.7 a 1.8 li ter uitvoering. In Wolfsburg wordt ijverig gewerkt aan allerlei ver nieuwingen, maar het hangt van de verdere verkoopresultaten af, wan neer een nieuw model moet worden ingelast. De VW-leiding hoeft bij wij ze van spreken naar op de knop te drukken. Om nog even in West-Duitsland te blijven: Daimler-Btnz presen teert binnenkort de nieuwe Merce des 200 met viereilinder motor. Dit model kan ook worden uitgerust met een zescilinder. De 250-typen krijgen een 2.8 liter motor en verder komt op het Mercedesprogramma een 300 SEL met de 6.3 liter motor van de 600. Het Mercedesnieuws 1968 wordt nog tijdig voor de Brusselse autosalon bekendgemaakt. De NSU-fabriek, die met de intro ductie van de RO 80 met dubbele wankelmotor sterk de aandacht heeft getrokken, is van plan een vereen voudigde uitgave hiervan met een gewone 1.7 liter en voorwielaandrij ving uit te brengen. Van Frankrijk wordt een nieuwe Renault verwacht. Deze Renault 6 is een moderne visie van de R 4, met een 1100 cc motor, maar 't tijd stip van de presentatie is nog .liet bekend. Er is nog meer nieuws op komst, maar we laten het hierbij. 1968 wordt voor ons in elk geval weer een gevarieerd autojaar, maar voor de producenten wordt het een scherp jaar met een in hevigheid toenemende concurrentiestrij d. In 1967 heeft de autoverkoop in ons land zich behoorlijk hersteld, hoe wel van een duidelijke opleving niet direct sprake was. In totaal zijn er rond 270.000 wagens geregistreerd. In het voorafgaande jaar waren het er 213.000, een diepterecord, waar van de omstandigheden bekend zijn. Het best verkochte model is weel de VW kever geweest, waarvan er rond 30.000 stuks werden afgezet. Royaal boven de 10.000 kwamen ach tereenvolgens de Ford Cortina, Opel Kadett, Fiat 850 en de Daf 44. De eerste vier kwamen in de buurt van 15.0000 exemplaren. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohmanstichting, het studiecentrum van de C.H.U. wijst een „tijdelijk of incidenteel stem busakkoord" van ue hand als een dwangmiddel om te komen tot een concentratie van partijen, die naar de mening van het studiecentrum op „principiële gronden" en „met zorgvuldige psychologische voorbe reiding" tot stand moet komen. Het districtenstelsel vindt de stichting 'n aanslag op de geestelijke vrijheid. Het stelsel van evenredige verte genwoordiging biedt naar haar me ning de beste kansen aan alle le vensbeschouwelijke en staatkundige stromingen. Het nadeel van het sys teem: de ruime kansen voor mini- partijen, wil men ondervangen door een drempel van 2-3 procent van de stemmen. Verder is men tegen de invoering van het referendum, vóór handhaving van het actief kiesrecht op 21 jaar en van de opkomstplicht. Men is vóór een kort verslag van de kamervergaderingen maar dan in gemoderniseerde vorm, zoals die ook voor 1924 werden uitgebracht. (Van onze redactie buitenland) TEL AVIV Israël heeft ingestemd met het Egyptische plan om de weg vrij te maken voor de 15 schepen, die in het Suez-kanaal opgesloten zitten. Dit is gisteren officieel in Tel Aviv bekendgemaakt. Het werk in het betrokken deel van het kanaal begint op 27 januari. Men verwacht, althans volgens berichten uit Cairo, dat het ongeveer twee maanden zal duren voordat de sche pen door het zuidelijke deel van het kanaal kunnen varen. Gisteren zijn bij incidenten bij de Alleby-brug (Jordanië) twee Israë lische militairen gedood en twee functionarissen van het internationa le Rode Kruis gewond. De twee func tionarissen probeerden twee gewon de Israëlische soldaten van de brug te krijgen toen de Jordaniërs het vuur op hen openden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, de heer B. Roolvink, heeft een voor ontwerp van wet betreffende ver plichte deelneming in een beroeps pensioenfonds aan de Sociaal-Econo mische Raad om advies gezonden. Dit ontwex-p voorziet in de moge lijkheid dat, indien een representa tieve vertegenwoordiging van be oefenaars van een vrij beroep dit wenst, het deelnemen in een door de betrokken beroepsgenoten op basis van vrijwilligheid opgericht pen sioenfonds door de minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid kan worden verplicht gesteld. (Van ouze parlementaire redactie) DEIN HAAG. De Nederlandse huisvrouw is er in grote meerderheid voorstander van, dat de melkbezor- ging aan huis blijft plaatsvinden. De inelkleveranciers lij ken trouwens niet van plan met de bezorging te stoppen. De stichting voor economisch onderzoek van de Amster damse universiteit heeft een diepgaande studie verricht over dit onderwerp. Het resultaat van deze stadie is neer gelegd in twee lijvige rapporten, met een overvloed aan cijfers, prognoses, conclusies en ideeën. Aanleiding tot dit onderzoek vormde het tienjarig bestaan van het bedrijfschap detailhandel in melk en melk- en zuivelproduk- ten. Het jubilerende bedrijfschap wilde wel eens weten, welke verwachtingen het over de toe komst mag koesteren. De onderzoekers zijn, alle gegevens in aanmerking genomen, de mening toegedaan dat de bezorging van melk zich zal kunnen handhaven. Hierbij is men er van uitgegaan, dat de welvaart in ons land nog belang rijk groter zal worden en dat deze (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzeli is er gisteravond mee akkoord gegaan percelen grond te verkopen ten behoeve van het win kelcentrum in het exploitatieplan „Zuidpolder" aan de Nederlandse Middenstands Financierings Mij. De verkoop aan Bcdrijfsobjecten n.v. te Amsterdam (15.630 m2), de n.v. Bee horn te Zaandam 'een dochtermaat schappij van de n.v. Albert Heijn) (5000 m2), en de n.v. P. de Gruyter en Zn. te 's-Hertogenbosch (3400 m2) was voor enkele fractieleiders, de heren Hol (PvdA) en De Meijer (KVP) aanleiding te vragen wanneer hieraan kon worden begonnen en of er mogelijk een (hulp)PTT-kan- toor kan worden geopend. Op deze beide vragen kon de wet houder van openbare werken, de heer M. de Vos, nog geen concreet antwoord geven. Hij zei van mening te zijn dat men omtrent een en ander goede verwachtingen kan koesteren. Hij zei er van overtuigd te zijn, dat er ook voor de middenstand „genoeg te doen zal blijven". Wethouder De Vos merkte in verband hiermede op dat de Nederlandse Middenstands Financierings Mij. de grond juist heeft gekocht om eventuele midden standers behulpzaam te zijn. Van/ diverse zijden werd een op merking gemaakt toen het voorstel ter discussie werd gebracht om een wijziging in de begroting inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1968 van f 1.303.596 aan te brengen om de uitvoering van het eerste gedeelte recreatieplan Otheense Kreek te kunnen realiseren. Men beklaagde zich er over dat de stukken te laat waren binnengekomen om ze nog goed te kunnen bestuderen en men vond het onjuist dat niet eerst de commissies van financiën en open bare werken hiervoor bijeen geroe pen waren. Wethouder De Vos verklaarde dat, indien er gewacht werd tot een vol gende raadsvergadering, dan was de kans om dit jaar nog met het werk te beginnen zeker verkeken. De heer F. Dieleman (SGP) had bezwaren tegen dit plan. Hij noemde het te groots opgezet en op die grond zou men beter huizen bouwen. Wethou der De Vos merkte in antwoord hierop op, dsTt een gemeente niet alleen uit stenen kan bestaan. De heren Moret, Hamelink en Van Nispen werden benoemd tot leden van de commissie van onderzoek van de rekeningen 1965. Voor het onder zoek van de geloofsbrieven van de heer M. Nieuwdorp, die de heer Binnekamp zal opvolgen, werden aangewezen de heren De Meijer. Huijbregt en Dieleman. De voorstellen van b. en w. om de heer M. C. v. d. Putte te kiezen in de commissie tot wering van schoolverzuim, werd met algemene stemmen goedgekeurd, terwijl even eens met algemene stemmen de heer J. Stenvert werd herkozen tot lid van het bestuur van de stichting beschuttende werkplaatsen „Midden- Zeeuwsch-Vlaanderen". Voorts keurde de raad de voor stellen goed tot verkoop van enkele percelen in het plan „Katspolder" Op hartelijke wijze nam burge meester Aschoff afscheid van de wethouder van onderwijs en cultu rele zaken, de heer D. Binnekamp. Burgemeester Aschoff memoreerde dat het niet gemakkelijk voor de heer Binnekamp is geweest direct een wethouderszetel te moeten be zetten, zonder eerst een tijd als ge meenteraadslid te hebben meegelo pen. „U heeft u op voortreffelijke wijze van uw taak gekweten," aldus de burgemeester, „en u heeft zich in de korte tijd van uw wethouderschap zeer vlug' ingewerkt." Voorts prees burgemeester Aschoff de heer Binne kamp om zijn grote objectiviteit en om de collegiale wijze waarop hij met de overige leden van het dage lijks bestuur heeft samengewerkt. Per 1 februari vertrekt de heer Bin nekamp naar Rotterdam. welvaart zal resulteren in een grote re consumptie van melk- en melk- produkten. De onder de klanten le vende wens, dat de bezorging zoveel mogelijk aan huis plaatsvindt wordt volledig onderschreven door de melkdetaillisten. Sterker, de leveran ciers zelf zien in de bezorging de kern van hun beroep. Indien er een acceptabel inkomen tegenover staat, willen zij er dan ook graag mee door gaan. Het door hen verlangde inko men is, als de huidige tendens zich doorzet, zonder meer realiseerbaar. Een en, ander betekent niet, dat er geen veranderingen in de melk- bezorging zullen plaatsvinden. Nu al is een deel van het publiek bereid de melk te halen bij langsrijdende wagens. Volgens het rapport zijn er aantrekkelijke mogelijkheden voor dergelijke „rijdende winkels", als het assortiment zich bij de verlangens van de klanten aanpast. De onder zoekers geloven, dat de verschillen de verkoopmogelijkheden naast el kaar zullen blijven bestaan: verkoop aan huis en wagenverkoop. Ook het plaatsen van boodschappenkastjes zal toenemen. De detaillisten zullen er wel reke ning mee moeten houden, dat zij in de toekomst 326 klanten moeten bedienen om het inkomen relatief op peil te houden. Op dit moment kan men volstaan met 225 klanten. Dit houdt in, dat er een taakver zwaring optreedt. Het rapport oppert een z.g. selectieve bezorging. Geble ken is namelijk, dat lang niet alle consumenten een dagelijkse bezor- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De mclkhan- delaren zijn overwegend van mening, dat hun beroep mooi, afwisselend en in deze tijd pas send is, terwijl het contact met de klanten prettig is. Minder positief en soms zelfs negatief is de opinie van de onderne mers met een netto bedrijfsre sultaat tussen de 8.000 en 12.500 gulden. Merkwaardigerwijs zijn degenen, die minder dan acht duizend gulden winst boeken ge middeld tevredener. De beroeps waardering is het gerinst bij de handelaren tussen de 35 en 50 jaar. ging noodzakelijk vinden, zodat de leveranciers zouden kunnen overgaan tot spreiding. Bezorging wordt, blij kens enquêtes, vooral verlangd op maandag en zaterdag. De moeilijk heden die b.v. op zaterdag zouden ontstaan kunnen worden opgevangen door het aantrekken van „bijver dieners". Een vrije zaterdag blijft voor de bezorgers een hersenschim. In tegenstelling tot zoveel andere gebieden zal de bezorging waarschijn lijk niet in belangrijke mate kunnen worden geautomatiseerd. Verruiming van de bezorgingsmogelijkheden zou verkregen kunnen worden door 't in dampen van melk, waardoor een ge wichtsbesparing van negentig pro cent kan worden bereikt. Waarmee enerzijds het transportprobleem zou zijn opgelost, maar anderzijds het bezwaar van de klanten om de melk in de winkel te gaan halen ook on dergraven wordt. Al deze bevindingen van de onder zoekers zullen een geruststelling in houden voor veel huisvrouwen. Daar staat echter ook iets tegenover: doordat mechanisatie niet waarschijn lijk is, moet rekening gehouden wor den met relatief sterk stijgende prij zen. Na een langdurig geduldig gedragen lijden, ge sterkt door de Genademiddelen van de H. Kerk overleed op de leeftijd van 30 jaar mijn lieve vrouw, onze lieve dochter, schoondoch ter, zuster, schoonzuster, kleinkind en tante PAULINA, COÊNELIA, HENRICA, MARIA KOCH-VAN DE DRIES Voorschoten: M. H. J. Koch Goes: P. J. W. van de Dries C. P. M. van de Dries-Schipper G. A. J. Koch M. Koch-de Jonge C. Nobeis-van de Dries J. L. Nobels en kinderen P. J. A. L. van de Dries C. D. van de Dries-Beuns en kinderen H. M. J. Koch M. Koch-de Crom en kinderen oma, ooms, tantes, neven en nichten. De eucharistieviering zal plaatsvinden op maan dag 29 januari a.s. om 11 uur in de parochiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van het St.-Joanna-ziekenhuis, alwaar vrijdag en zaterdag om 18.30 uur de rozenkrans gebe den wordt. Postadres Voorstad 62, Goes. Voorschoten 25 januari 1968. Goes Voorburg: Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacramenten der Zieken, in het R.K. Ziekenhuis te Hulst, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, schoonmoeder, zuster, schoonzuster, tante en nicht 4POLONIA CATHARINA DE BAKKER echtgenote van Leonardus Ludovicus van Laere Geboren te Graauw, 15 januari 1901. Wij bevelen de ziel van onze overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Graauw L. L. van Laere J. J. van Laere M. A. van Laerevan Laar en kinderen. E. R. Boonevan Laere J. Boone en kinderen Familie de Bakker Familie van Laere. Graauw, 24 januari 1968. De plechtige uitvaart, gevolgd door de begrafe nis, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 27 januari a.s. in de kerk van O. L. Vrouw Tenhemelopneming te Graauw, om 10 uur. Vertrek ziekenhuis te Hulst, ingang Tabakstraat, om 9.30 uur. Rozenkransgebed vrijdagavond om 7.30 uur in de kerk. Tot onze droefheid overleed heden, na een langdurige ziekte, mijn inniggeliefde man, onze lieve broer, zwager, oom en oud-oom CHRISTIAAN JOHANNES DE ROOY op de leeftijd van 63 jaar. Uit aller naam: J. de Rooy-Lukaart. Breda, 25 januari 1968. Zandberglaan 51. De rouwdienst zal gehouden worden in de Mar- kuskerk te Breda, Hooghout 98 op maandag 29 ja nuari a.s. te 11.00 uur waarna om 14.30 uur de crematie zal plaats hebben in het Crematorium te Dieren. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de rouwdienst in de voorhof van de Markuskerk. Liever geen bezoek. De raad van commissarissen en de raad van bestuur van Algemene Kunstzijde Unie N.V. geven met diep leedwezen kennis van het over lijden van de heer CHARLES L. STULEMEIJER op de leeftijd van 87 jaar. De AKU-groep verliest in hem een bestuurder van uitzonderlijk formaat. Als oprichter en bestuurder van de N.V. Hol- landsche Kunstzijde Industrie te Breda en van verschillende andere thans tot de groep beho rende ondernemingen, zomede als commissaris van onze vennootschap, heeft hij jarenlang zijn grote werkkracht en zijn grote gaven van hoofd en hart aan onze belangen gewijd. Arnhem, 24 januari 1963. Tot ons leedwezen is overleden de heer CH. STULEMEIJER Oprichter, ondervoorzitter en begunstiger van de stichting R.K. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Zijn werk is voor de groei van het openbare bibliotheekwezen in Breda van omschatbare be tekenis. Het Bestuur. door ROKKENFABRIEK, voor het zuiden des lands. Hoge provisie. Brieven onder no. S-96052-2711, bur. v. d. blaa._ flMMdaMMMNWM» r-M-é *mmm t <w» rtVTPA***» rut(V .f. nu»'w<r ju» w fa (Van onze verslag BREDA WEERT B „Heel naïef', vindt Tot de reactie van de Breda der Kaa, die hem indir giaat beschuldigd, omd van de melodie van „M mijn feestneus?", bijz overeenkomst zou ver een door hem gecompor „Als je 5000 liedjes hebt, heb je het toch ni dig om plagiaat te ple niet reeds 25 jaar in 1 zou ik me beledigd vo I nu niet", aldus Toon. Johnny Hoes, die een Van der Kaa in 1965 c heeft uitgebracht, zei g hij over deze kwestie contact heeft gehad m« danaar, die hem overige regeld liedjes toestuurt. „Ik kan me het betref je niet direct herinnere: ben er bij voorbaat van dat hier van boze opzet t sprake is", zei hij. I „Ik heb vroeger ook iets gemaakt in de trant is de haan van ome Daa de haan gebleven", maai tot 500 liedjes per jaar er altijd wel eentje bi beetje lijkt op een and in de coupletten. Daar be ger ook wel eens op aa Maar zoiets gebeurt onb Volgens Johnny Hoes ma en Stemra wel erg lijke gelijkenissen. „Als volgens Van der Kaa, in 42 maten precies hetzelf dat natuurlijk veel", zeg is over dat punt trouw een echte uitspraak Duitsland schijnt men maten het maximum Maar dat ligt allemaal lijk", aldus de heer Hoe g t( m to „Het ls voor het eerst i een meneer Van der Ka: da heb gehoord. Ook v Hermans is die naam nieuw. Ik heb gevraagd lodie van Van der Kaa den om de zaak te bekij kan er nog altijd verdei gepraat". Dat is de reactie var Duys op de klacht van naar. is natuurlijk niet lyk aldus Willem Duy platenmaatschappij „De neus" op de markt brei enige noten wat gelijken nen met het liedjè van To och, is dat niet bij elk c: uedje het geval. Dat hoi minst plagiaat te beteken „Ik weet toevallig hoe 1 va.n Toon is ontstaan. Kort zei hij mij: ik moet toch aan carnaval gaan doen was mijn antwoord, s morgens om 11 uur tonhotel in Amsterdam, ter had hij het al klaar, het zo opgeschreven, a. tekst als het ritme. Ik heb gedeeltelijk zien gebeuren, toch ook wel hoe dat m gaat. Hij wilde wat hoemp Pa-achtigs, een beste meezi hebben alie meezingers i iets wat op elkaar lijkt? !~ehken, dat Toon plagi hebben gepleegd, is volkoi zin. Daar is hij toch de n naar En verder: „Overigens lo Feestneus" best: Ik verwa nen een paar weken al Plaat. De belangstelling °ok tot mijn verbazing, a wachtingen. Alle verkoo h I in Ei I Z( erf O Den Bosch, Schapei Breda Elndstr Tilburg Heuvel!

de Stem | 1968 | | pagina 4