HET IS NIET MEER STIL ROND THEO VERSCHUEREN Monsterzege op Hellas bracht Tonido titel Zeeuwsch- Vlaming won Grote Prijs Stan Ockers OOK VOLT EN OLYMPUS KAMPIOEN Noordwijk dichter bij kampioenschap Spanje tegenstander in eerste ronde Davis Cup ITIEKANTOOR Bongers klopte Stevens tak'm óók zwaarder ïs er niet! TOM OKKER UITGESCHAKELD ikatie van het ijf der PTT etnummers Volvega ER MEIJDEN bbens andel n.v. Drdiger bbens andel n.v. Weer winst Arnemuiden Vijf Westphal gaat baanrenners in conditie brengen BASBLAD DE STEM VAN MAANBA© 22 JANUARI 1968 inuari a.s. zijn de netnum- 'LVEGA, 05260 t/m 0526? 19. tn als volgt: ier Nieuw netnummer wordt 05610 05612 05613 05614 05615 05617 05618 05619 >pgenomen in de districtsgids 968. Istip nog een oud netnummer van een berichtenautomaat TERNEUZEN 1150—2141 van de verf-detail- fDEREN. n-regeling ongeveer 25 jaar gelijkwaardig de branche strekt ties richten aan: VEG 30 Theo Verschueren achter Maurice de Boevere, op weg naar de overwinning in de grote prijs Stan Ockers. (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN Twee-en-een-half jaar geleden werd het stil rond Theo Verschueren. Behalve zijn ouders, naaste familie en een hand jevol supporters geloofden weinig mensen meer in Zeeuwsch-Vlaam- se doordouwer en het was te merken aan de handtekeningenjagers die hun werkterrein verlegden, aan de baandirecteuren die bij het uitdelen van vette contracten de zoon van de St. Jansteense melk boer vergaten en hem brodeloos maakten. Theo Verschueren was ziek uit de zesdaagse van Antwerpen gekomen. Zwaar verkouden en geblesseerd door een val. Hij verloor forme en populariteit. En dat alles is er nu ineens weer. De pure macht waarmee hij vanaf het begin van zijn wielercarrière (in I960) zoveel tegenstan ders verraste (ruim zestig overwinningen) zit terug in de benen, het legioen dat hem verguisde staat weer overeind. Het torst span doeken en roept zijn naam. In het Antwerpse sportpaleis, zaterdag avond, gedroegen de supporters zich alsof ze nooit waren wegge weest. Toen Theo Verschueren gehuldigd werd als winnaar van de zo belangrijke „Grote Prijs Stan Ockers", klapten ze zich de handen rood. Theo Verschueren, de miskende, keek gelukkig en constateerde eerlijk: „dit heb ik aan mijn vader te danken". reyns er zonder schrammetje vanaf) waarna De Boevere als reactie hard op de trappers ging staan waardoor de linkerpedaal afbrak. De Boevere tuimelde naar beneden, de pedaal boorde drie gaten in de baan die daar door levensgevaarlijk werd zodat de jury de koers meteen stillegde. Met jodium en verband knapten de EH- BO'ers de ongelukkige gangmaker op. In de derde en laatste serie kwam De Boevere toch terug maar kleine ver wondingen aan beide benen weer hielden hem van grote inspanningen. Bovendien moest hij het met een reserve derny die minder snel was doen zodat Theo Verschueren niet voluit kon rijden. Hij werd tweede, achter Lykke en Sercu, zonder dat zijn eindoverwinning in gevaar kwam. Als triomfator van de eerste twee series kon hem de grote beker niet meer ontgaan. Na de ontvangst van de trofee Stan Ockers fietste Theo Verschue ren naar de loge om zijn verloofde Jacquline van Theemsche de bo kaal te schenken. Niet aan Jan van Dintheren, de nes tor onder de soigneurs die zich na de terugslag van Verschueren alleen met hém ging bezighouden en er zelfs voor naar St.-Jansteen verhuisde? „Niet aan Jan van Dinthereh", zegt Theo Verschueren. Hij heeft ge broken met de wereldbekende ver zorger. Er is ruzie geweest. Jan van Dintheren woont niet meer in St.- Jansteen en de man die Verschueren nu leidt heet Peet van Theemsche, zijn toekomstige schoonvader die in 1938 Belgisch kampioen op de weg werd. Theo Verschueren: „Jan van Dintheren heeft lelijke dingen van me gezegd. Hij liet me vallen omdat (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN Vijfmaal rekende Herman Stevens genadeloos af met zijn tegenstanders in de armbandcompetitie. Hij liep ze op dit achtervolgings nummer (5 kilometer) steeds in: Willy in 't Ven, Rini Wagtmans, Charly Grnsskost, Norman Hill en Ron Baensch. Zaterdag echter moest Stevens zelf deze smadelijke nederlaag ondergaan in het Antwerpcns sportpaleis. Hij werd na vijf minuten en vijfenveertig seconden ingelopen door Gert Bongers, zijn uitdager, die op de helft van de wedstrijd zijn eerste winst hoekte. Vanaf dat moment ging het snel. Bongers rijdend met een versnelling van 5416, dezelfde die hij gebruikte bij zijn geslaagde poging om het wereldrecord op de 5 kilometer te verbeteren liep duidelijk in op Stevens (verzet: 5316) en passeerde hem tenslotte. Zijn totaaltijd kwam op 6.14. Zondag rijdt Bongers tegen de Brit Porter in het omlijstingsprogramma van een „omnium voor we reldvedetten". (Van onze sportcorrespondent) BREDA In de hoogste klas van het zaterdagvoetbal is Noordwijk in de 2e klas B weer een stap dichter "ij het kampioenschap gekomen door «en 2-0 overwinning op RVVH. Ko zakken Boys kon de race niet vol- Sf? en verloor op eigen veld van oHO, dat nu op de tweede plaats kwam. De Oud-Beijerlanders zul len echter wel geen gevaar meer be tekenen voor de koploper, die een verschil heeft van drie punten en een wedstrijd minder speelde. Arne muiden deed wederom van zich spreken; nu versloegen de Zeeuwen, s-Gravenzande S.V. in eigen huis. Amstelveen lijkt het kind van de re- Kening te worden; nu weer werd elï,oren van Excelsioi Maassluis. OM, kampt nog steeds met gebrek aan een goede afwerker, getuige de 1-0 nederlaag tegen Ter Leede. i'ccriansdam kwam wat verder uit de gevarenzone door een overwin ning op DOTO. Nivo Sparta kan in de derde klas alle hoop wel laten varen; men meet op twee schamele punten staan oor verlies tegen Terneuzense Boys. Seolto streden voor behoud van het derde klasserschap, en deel den de punten. Nadat SW de leiding al Senomen, zorgde Broeders voor uJPP&F*- Door dit resultaat dat va °a s r\ puntenta! gelijk aan dat van de Oosterhouters, zij het met een wedstrijd meer gespeeld. Sprang kwam niet verder dan een •gelijk spel tegen Roda Boys, maar bleef aan de leiding. De club die het dichtst naderde was Rillandia, dat in de Zeeuwse aangelegenheid bij AZW met een oneven goal won. De Meeuwen be zetten nu de derde plaats door een overwinning op Woudrichem, dat le lijk afzakt. Dinteloord zag zijn ter rein afgekeurd, zodat de ontmoeting tegen Good Luck geen doorgang vond. De grote klap in de vierde klas A kreeg Wit Zwart, dat met liefst 7-0 bij Zuilichem ten onder ging. De Capellenaren hadden een totale off day, en kunnen zich nu wel ais uit geschakeld voor de titel beschou wen. Sleeuwijk won wel van Rust Roest, maar behield een nare her innering aan deze wedstrijd. Molhoek moest met een dubbele beenbreuk naar het ziekenhuis ver voerd worden, terwijl de gevaarlijk ste man uit de voorhoede, Dekker, een enkelbreuk opliep. Dat kan een einde maken aan de Sleeuwijkse ilu- sies voor de bovenste plaats. HNC klampte zich vast aan de strohalm, en behaalde op eigen veld één punt uit de wedstrijd tegen Altena. Of het genoeg zal blijken om de dans te ontspringen, zal uit de komende wedstrijden blijken. Wilhelmina- Zwaluwse Boys ging niet door, evenals Brakel-Wijk. In de vierde klasse B werden alle wedstrijden afgelast. hij, zoals ik van mensen tegen wie hij het vertelde hoorde, liever bij een grote coureur werkte. Ik ben blij dat het gebeurd is. Vanaf de dag dat Jan vertrok ging ik beter rijden. Van Dintheren is een knap soigneur, maar als mens moet je ermee kunnen le ven. Ik kon dat niet. Als ik in de baan zat en het ging niet goed, dan vloekte en tierde hij. Daar moest ik niets van hebben. Ik ben een gevoels mens. En nu vertelt Jan tegen ieder een dat hij me terugbracht. Dat ik de successen van dit moment aan hem dank, maar 't is niet waar. Integen deel, ik werd beter toen hij weg was. Neen, niet Jan van Dintheren, maar mijn vader heeft deze verdienste. Die geloofde in me en gaf me twee en een half jaar geld om door te gaan met wielrennen. Ik verdiende geen cent want ik presteerde weinig. Iedereen die het leven van een coureur kent zal weten wat mijn vader ervoor over moest hebben om mij te laten koer sen. Daarom vind ik het zo fijn dat het nu weer goed gaat". Het gaat inderdaad goed. Theo Verschueren werd Belgisch kampi oen achter de derny, won vorige week een grote stayerswedstrijd, af gelopen zaterdag was hij eerste in de „Grote Prijs Stan Ockers" en giste ren bleek hij onklopbaar in de „Grote Prijs Tom Simpson" (Gent). Achter de derny is Theo Verschueren mo menteel oppermachtig en dat feit houdt spannende races in wanneer Peter Post genezen is en zich zal moeten meten met de Zeeuwsch- Viaming. Maurice de Boevere, zaterdagavond gangmaker van Verschueren en in het verleden ontelbare keren van Post, oordeelt dat er op dit moment moeilijk een prognose gegeven kan worden. „Men moet eerst afwachten hoe Post zich na zijn ziekte houdt. In ieder geval zal hij het bijzonder moei lijk krijgen. Theo Verschueren rijdt geweldig. Hij is in uitstekende con ditie dank zij een strak levensschema. Zijn demarrages hebben veel weg van die van Post en ook de manier waar op hij tempo rijdt vertoont veel over eenkomst met Posts stijl". Zaterdagavond, in de „Grote Prijs Stan Ockers", heerste Theo Verschue ren ook als Peter Post. Geen moment hebben zijn tegenstanders (Proost, De Wit, De Loof, Sercu, Renz, Lykke, Seis, Boons, In 't Ven en Severeyns) hem kunnen bedreigen. Alleen in de laatste serie van de drie (twintig ki lometer per reeks) lukte het Ver schueren niet een ronde voorsprong te nemen, zoals hij in de twee voor gaande deed. Oorzaak daarvan was een blessure die gangmaker De Boe vere opliep toen er nog vier kilome ter van de tweede serie gereden moest worden. De Boevere verloor op dat moment zijn ketting omdat Miel Severeyns die hem passeerde er met een pedaal achter bleef haken (wonder boven wonder kwam Seve- Elndklassement: 1 Verschueren (België) 4 punten, 2 Lykke (Den.) 6 p., 3 Sercu (België) 9 p., 4 De Loof (België (11 p., 5 Proost (België) 16 p., 6 De Wit (Ned.) 23 p. Zondag was Theo Verschueren te Gent niet te kloppen in de Grote Prijs Tom Simpson, eveneens een wedstrijd achter de derny. Hij reed zelfverzekerd naar de eerste plaats en zette nummer twee, Sercu, op één ronde. De uitslag: 1 Verschue ren 25 km in 27.37,2. Sercu op één ronde, 3 De Loof op anderhalve ronde. Het was voor de tienduizend be zoekers al snel duidelijk dat Theo Verschueren regelrecht op de over winning afging. Als laatste vertrek ker in de eerste serie rukte hij met een naar voren en kwam na vijf ki lometer op kop met een voorsprong van honderd meter. Vanaf dat mo ment ging het hard. Binnen twee ki lometer waren de eersten gedubbeld (o.a. de achter de derny debuterende Piet de Wit die geplaagd werd door een verkoudheid en bovendien last ondervond van zijn eerste zesdaagse- werk), na tien kilometer het hele veld. De beslissende demarrage van de tweede serie kwam na zes kilometer. Tot op dat moment waren Sercu, Proost, De Loof en Lykke goed bijge bleven. Verschueren gaf ze verder geen kans en nam in de zestiende ki lometer een ronde voorsprong. Slechts enkele seconden na die pres tatie viel De Boevere uit de baan en staakte men de wedstrijd vanwege de beschadiging aan de baan. Als uitslag gold de situatie van dat mo ment. Ofschoon de derde en beslis sende serie weinig spectaculairs meer kon opleveren door het machtsver toon van Verschueren werd toch met belangstelling uitgekeken naar het verloop van de race omdat Verschue- rens kwaliteitswerk de ogen vn de kenners zou strelen. Dat kwam er, om eerder genoemde redenen, niet van. Wel reed Verschueren, weer als laatste gestart, snel naar de kop maar wist zich niet los te maken, Lykke won uiteindelijk. Verschueren klopte op de streep, nauwelijks zichtbaar, Sercu. De „Grote Prijs Stan Ockers" ging daardoor naar St.-Jansteen. Naar Theo Verschueren die de bokaal ver diende. Zoals het applaus van de dui zenden supporters, die er ineens weer waren, hem toekwam. Na twee en een half jaar was het niet meer stil rond Theo Verschueren. PETER HEERKENS (ADVERTENTIE) en gezondheid. Huis in 't Veld (3x), Piet Verrijzer (2x), Adri v. Hese en Tony Traas. Voor Hellas scoorden: Jan Boutens (5x), Jos Evers (4x), Theo Poortvliet, Jan Schijf, Rob Jacobs en Martin Suurland. Dames SOA-Olympus 3-3: De da-: mes van SOA zijn eindelijk beloond voor het enthousiaste spel van de laatste weken. Het werd een ver diend gelijk spel van 3-3 tegen het sterke Olympus. Beide ploegen had den een goed samenspel. Na vijf mi nuten speelde Hanny Kools met een listige achterwaartse worp de bal naar de vrijstaande Toos van Arendonk die het leer keihard inschoot. Het spel bleef hierna op en neer gaan, maar beide keepsters Bia v.d. Meijden (Olympus) en Anne Kemper (SOA) wisten steeds het gevaar te keren. Na tien minuten moest de keepster van de Bredase groen-witten zwichten voor een break out van Ria Nortier die hierdoor de stand op 1-1 bracht. Voor de rust kwam in de gelijke stand geen verandering meer. In de tweede helft van de wedstrijd kreeg Leny Wijgman, staande vlak voor de cirkel, de bal toegespeeld van Ria Nortier en gaf met een sprongworp Olympus de leiding met l-'2. Enkele minuten later schoot Ria Nortier Olympus zelfs naar een 1-3 voorsprong.' SOA werd niet ontmoedigd door deze achterstand en bleef volhouden wat resulteerde in twee doelpunten. Vanaf de rechter» hoek bracht Corry Spelier in de acht tiende minuut de stand op 2-3. Vijf minuten voor het einde schoot Hanny Kools de gelijkmaker in de touwen. Met de stand van 3-3 kwam ook het einde wat wel de juiste verhouding weergeeft. Dames EMM-Hellas 12-7: EMM dat ook nog een kans heeft op het kam» pioenschap zegevierde over Hellas met 12-7. Voor de rust en ook de eer ste tien minuten van de tweede helft was het een gelijk opgaande strijd, maar in het laatste kwartier van de wedstrijd zette EMM een offensief in en maakte vijf doelpunten. De openingstreffer werd gemaakt door Jutta Hendrikse van EMM. Ria de Punder maakte gelijk, doch Karin Wisse en Veri Koster schoten EMM naar een 3-1 voorsprong. De balans kwam weer in evenwicht door Ria de Punder en Eiken Mièraf. Ook de rust ging in met een gelijke stand (5-5). Na de hervatting bleef Hellas volgen tot de stand 7-7 met doelpun ten van Ineke Jongepier (strafworp) en Veri Koster (EMM) en Eiken! Mièraf qn Lies Verschieren (Hellas). Hierna nam EMM het initiatief en met doelpunten van Nel Clarisse, Veri Koster, Ineke Jongepier (2x) en Ka- rin Wisse legde de Middelburgse ploeg met 12-7 beslag op de overwinning. Volgende week tegen EBHV valt dg beslissende slag voor de bovenste plaats. 0 AMSTERDAM (A.N.P.) De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft besloten trainer Wil Westphal van de atletiekunie aan te trekken om de nieuw in te stellen conditie training voor de voorlopig geselec teerde baanrenners voor de Olym pische Spelen in Mexico te leiden. De noodzaak van deze conditietrai ning is vooral gebleken zij de zes daagse van de Toekomst in Amster» dam. Toen waren er topamatcurs, die totaal geen conditie bleken te hebben. De bijeenkomsten beginnen don derdag 25 januari in het Olympisch Stadion in Amsterdam en zullen tot het baanseizoen begint worden voort gezet. De voorlopig geselecteerden zijn Klaas Balk, Wim Koopman, Lijn Loevesyn, Jan Jansen, Frans van de Ruit, Marcel Pennings, Albert van Midden, Chris Kipping, Bram Breur en Harry Jansen. Deze groep gaat al sinds begin december iedere woensdag naar Antwerpen, om on der het wakend oog van baancoach Jan Derksen de techniek bij te wer ken. wensen over. (Van onze tennismedewerker) DURBAN Hoewel de Neder landse tenniskampioen Tom Okker tijdens internationale tennistoernooi en aardige resultaten boekt, schijnt een eindzege niet meer voor hem te zijn weggelegd. Samen met de Zuid afrikaan Saul leed Okker nu ook een nederlaag in het herendubbelspel van de kampioenschappen van Natal. De combinatie verloor met driemaal 2-6 van het Braziliaanse duo Manda- rino-Koch. In de kwartfinales van het enkel spel werd Okker uitgeschakeld door de Zuidafrikaan Bob Maud, die Ok ker geen set gunde: 9-7, 6-2, 6-4. Ulrich (Den.), Leschly (Den..), Bun- gert (W.Dld.), Riesen (V.S.) en Maud (Z.Afr.), plaatsten zich voor de volgende ronde. De dames die zegevierend uit de kwartfinales kwamen, waren Virgi nia Wade (Eng.), Annette van Zyll (Z.-Afr.), Pat Walkden (Rhod.) en Carole Graebner (V.S.). IN DE eerste ronde van het da mes enkelspel van de Australische tenniskampioenschappen werd Ada Bakker in Melbourne met 6-4 en 6-0 verslagen door de zestienjarige Australische speelster Evonne Goola- Kong. NEDERLAND zal het naar alle waarschijnlijkheid in het komende tennistoernooi om de Davis Cup we derom niet erg ver brengen. In de eerste ronde ontmoeten onze land genoten namelijk Spanje, dat in het laatst gehouden toernooi tot de eind strijd doordrong, maar daarin het onderspit moest delven tegen Austra lië. De wedstrijd zal bijna zeker in Spanje worden gespeeld. DE INSCHRIJVING van Engeland voor de Davis Cup is aanvaard door Australië, welk land de verantwoor delijkheid voor de loting draagt. De schorsing van Engeland door de in ternationale federatie gaat pas 22 maart in. Maar als de schorsing ge handhaafd -blijft trekt Engeland zich uit de Davis Cup terug. DE TENNISBOND van het ooste lijk deel van de Verenigde Staten (ELTA), de grootste van de regionale Amerikaanse bonden, heeft in zijn vergadering geen nadrukkelijk stand punt ingenomen over „open" tennis toernooien. De ELTA wilde geen resolutie aan nemen om het onderscheid tussen amateurs en profs af te schaffen, evenmin wilde de ELTA al een standpunt innemen over de vraag of Amerikaanse amateurszouden mo gen meedoen aan het toernooi op Wimbledon. Wel nam de vergadering van de ELTA een voorstel aan, waar in werd gezegd dat de organisatie wil werken naar „open" tennistoer nooien onder hét beheer van de internationale tennisfederatie. De ELTA staat namelijk in principe niet afwijzend tegenover tennistoernooien voor profs en amateurs. Een aanval van SOA die de Olympus-verdediging probeert te passeren. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De heden van Tonido uit Goes hebben in de districtsklas door een monsterzege van 34-13 op stad genoot Hellas het kampioenschap be haald. De dames van SOA (Breda) speelden gelijk tegen Olympus (Vlis- singen) en gaven daarmee de rode lantaarn over aan Hellas, dat van EMM met 12-7 verloor. Ook in de af delingsklas de eerste kampioenen. De heren van Olympus werden kampioen in Zeeland en Volt in west-Noord- Brabant. Deze twee ploegen zullen nn promotiewedstrijden moeten spelen voor een plaats in de districtsklas. DISTRICT ZUID B Heren Tonido-Hellas 34-13. Het ziet er naar uit dat Tonido, dat vorig sei zoen degradeerde uit de overgangs klas, dit jaar weer terugkeert. Tot heden ongeslagen, wonnen de Goese spelers met maar liefst 34-13 van stadgenoot Hellas en behaalden daar mee het kampioenschap. Hellas had een zeer goede start en liep binnen vijf minuten uit tot 0-2 met doelpun ten van Theo Poortvliet en Jan Schijf. Maar nadat Tony en Rinus Fraas met twee rake schoten de stand hadden genivelleerd, liep Tonido uit tot 14-2. Hellas streed zeer dapper en trachtte de achterstand zo klein mogelijk te houden. De rust ging in met 15-5 voor Tonido. Ook na de rust bleef Tonido domineren en legde Hellas de wil op. Na de rust schoot Tonido nog negen tien maal raak, Hellas acht maal. Voor Tonido scoorden: Rinus Traas (12x), Piet de Wilde (6x), Arno v. Hése (5x), Willy Dane (4x), Wim

de Stem | 1968 | | pagina 5