„Met eigen ideeën bijdragen aan de streekontwikkeling" met bij Mannen stalen uit park bloemen voor eigen tuin Samenwerking werven biedt veel perspectieven J aarvergadering CHU statenkring Goes Batig saldo van ruim halve ton LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON G. JACOBS, DISTRICTSBESTUURDER N.K.V. Eis van twaalf maanden tegen administrateur Gebondenheid Politierechter Middelburg. knullig Dagblad De Stem Schepen liepen tijdens mist vast op Wester schelde Studentenorkest liet geen grootse indruk achter B. en w. Hulst willen uitbreiding van zwembad Mgr. H. Ernst preekte in Goes HOOGWATER Expositie Franse wandtapijten in Zeeuws Museum IR. J. HÜPKES BIJ TEWATERLATING AMERIKAANSE TANKER: ZUiD-BEVELAND GOES The Fantasticks niet groots, wel charmant „Tot Nut en Genoegen" in Schoondijke vierde 60-jarig bestaan Begroting Zuidzande VANDAAG MORGEN sunse WEkEU IATEE, IV EEV klEIVE 4FSEIE6EV HCEl'E IV AEI20VA... f DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 22 JANUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tegen de admi nistrateur L. S. uit Terneuzen is vrij dag door de officier bij de rechtbank te Middelburg een gevangenisstraf geëist van twaalf maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. Hij bleek bij controle niet het geld in kas te heben, dat er blijkens zijn boekhouding zou moeten zijn. Of schoon hij nog over een bankkrediet beschikte, bleek dit krediet toch niet tot „dit doel te strekken". De officier, mr. P. Roscam Abbing, merkte op, dat men thans, na een verdere controle, op nog een, vermoe delijke, frauduleuze handeling is ge stoten. Het zou hier om niet uitbe taalde maar wel in de boekhouding opgenomen lonen aan personeel van een bepaald bedrijf gaan. De president van de meervoudige ka mer, mr. A. Thone, zag hierin echter geen reden voor aanhouding van de zaak. Uitspraak op 2 februari. (Van onze correspondent) GOES Zaterdag 3 februari a.s. zal in Goes de jaarvergadering wor den gehouden van de CHU Staten kring Goes, dat is voor de kiesvere nigingen van Zuid- en Noord-Beve land. Op deze bijeenkomst zal het lid van de Tweede Kamer mr. W. Schol ten een inleiding houden over ac tuele politieke vraagstukken. Ook het Tweede-Kamerlid de heer C. F. v. d. Peyl zal aanwezig zijn voor het beantwoorden van vragen over Zeeuwse problemen. Bij de bestuursverkiezing zijn af tredend de heren J. A. de Bruyne te Goes, J. Dieleman te Wissenkerke, M. J. Geuze, 's-Heer Arendskerke en J. Lake te Kruiningen. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Wij zullen het niet laten bij deze bijeenkomst. Het komt er nu op aan, dat er iets wordt ondernomen om deze streek te maken tot een prettig woon-, werk- en leefgebied. Als N.K.V. zullen wij beslist niet af' wachten tot deze commissie iets gaat doen. Wij zullen zelf ideeën uitwerken en ter bestudering voorleggen". Dit zei de lieer Jacobs na afloop van een bijeenkomst van het N.K.V. te Ilulst, waar het rechtspersoonlijk heid bezittende lichaam O.Z. Viaan- dercn-Oost was uitgenodigd om een toelichting te geven op een door dit instituut onlangs uitgebracht rapport. De heer H. J. Verdier van het Provinciaal Opbouworgaan in Zee land en de heer C. de Schipper van het E.T.I. hebben van de talrijke vragenstellers een problemenpakket mee naar huis gekregen, waar ze voorlopig voldoende studiemateriaal aan hebben. Vraagpunten vormden o.m.: het kanaal Antwerpen-Baal- hoek, zeehavenontwikkeling, reserve ring van industrieterreinen, werkge legenheid, woon- en leefklimaat en onderwijs. „Hoe lang blijft het gebied rond Ossenisse", zo werd een van de vra gen geformuleerd, „nog potentieel industriegebied? Wij hebben Texaco reeds zien verdwijnen, straks is het te laat De heer C. de Schipper (E.T.I.) zei hierop, dat men voor dit gebied twee fases heeft onderschei den. De eerste fase omvat de periode 1967-1980 en de 2de van 1980-2000. „Een studiecommissie," zei hij, „heeft bekeken, wat er nodig is aan industrieterrein in elk van deze fa ses". „Het gereserveerde gebied rond Os senisse zal zeker aan de beurt ko men", verzekerde hij. Wat het kanaal Antwerpen-Baal- hoek betreft meende de heer De Schipper, dat men niet zoveel waar de moet hechten aan een uitspraak van Belgische zijde, dat een ander kanaalplan zal worden uitgevoerd, als de Nederlandse regering niet op zeer korte termijn een beslissing ter zake neemt. De heer Verdier wees op de grote gebondenheid van de O. Z. Vlaming in het algemeen aan zijn streek. „De plannen van Antwerpen moe ten", zei hij, „een uitdaging zijn voor dit gebied, niet alleen op ambtelijk niveau. In samenwerkingsverband zullen vele projecten moeten worden aangegrepen, waarbij men buiten zijn eigen kringetje moet durven kij ken". Dit had tevoren ook in zijn inlei- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. „Vinden jullie het niet „knullig" om voor een dergelijk feit hier te moeten staan?". Op strenge toon onder wees politierechter te Middel burg, mr. P. van Empel de chauf feur L. G. uit Den Haag en de Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Sfeenstraat 14, Hulst, tel. 01140 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 - 4281. Th. de Bakker, Pofgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140 3168. M. Bogers, Nieuwsfraat 41, Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 - 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. vertegenwoordiger H. S. uit Loosdrecht. De eerste had in Sas van Gent uit een plantsoen rozen struiken weggehaald terwijl hij voorts uit een keetje graszaad had „meegenomen". S. had eveneens ln Sas van Gent plan. ken gestoten. De eerste had de spullen voor zijn eigen tuintje en gazonne tje willen gebruiken, de tweede had zowaar van de planken een com mode vervaardigd. De officier, mr. Th. Lebret, eiste tegen het tweetal boeten van respec tievelijk 100 en 80 gulden, die door de politierechter conform werden „ge honoreerd". Een nog merkwaardiger diefstal had de landbouwer A. S. uit Axel gepleegd. Hij had een hondje gesto len. Voor de politierechter verdedig de hij zijn daad met te zeggen, dat het eigenlijk als een gra-p was be doeld. Mr. Van Empel wees erop, dat het dan maar een zeer matig geslaagde grap was. Het arme beestje had tij dens de ontvoering zelfs een van zijn pootjes gebroken. De officier vond het meer dan bal dadig. Hij gebruikte zelfs het woord dierenmishandeling en eiste een boe te van 75 gulden. Het vonnis was conform. Een monteur wist voor zijn brom fiets op heel moeilijke wijze aan een of ander type luchtfilter te ko men. Op een bepaald moment toog hij op onderzoek uit bij een aantal „geparkeerde" brommers. De politie was echter waakzaam en zag hem sleutelen. Mr. Van Empel legde hem voor deze diefstal, conform de eis, een boete van 80 gulden op, De fabrieksarbeider R. van A. uit Westdorpe had een greep gedaan in een portefeuille uit een van de jasjes die landarbeiders, die verderop aan het werk waren, op de grond hadden gelegd. Zijn totale buit bedroeg 125 gulden. Dat was voldoende om hem en zijn vrienden een goed feest te bezorgen. Toen hij door de politie werd aan gehouden, nadat de verdenking op hem was gevallen, bleek er van het geld niet veel meer over. De officier eiste een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van drie jaar en een boete van 100 gulden. De politierech ter nam deze straf over. De boete reduceerde hij echter tot 60 gulden. dingsspeech de heer C. van Hoote gem gezegd, wnd. burgemeester van Hontenisse en voorzitter van het rechtspersoonlijkheid bezittende li chaam. De heer Jacobs sprak nog zijn gróte waardering uit voor de sym pathie, welke de gemeentebesturen koesteren voor de gewestelijke soci ale school. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN In het weekeinde zijn er op de Westerschelde bij dichte mist twee schepen vastgelopen. Bei de schepen kwamen korte tijd er na weer vlot. Zaterdagavond tegen zes uur strandde de Noorse stukgoederen- boot Brabant (2192 ton) fgr hoogte van Rilland-Bath. Het schip, werd ruim een uur later met behulp van twee sleepboten vlotgetrokken. Om half vier gistermiddag liep de Joe goslavische tanker Progres bij boei 48 A onder Walsoorden aan de grond. De Progres kwam, terwijl sleepboten onderweg waren, ander half uur later op eigen kracht vlot. De tanker kon de reis naar Antwer pen voortzetten. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het Nederlands Studentenorkest dat in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg optrad met een programma dat werken ver- melddde van Mozart, Schumann en Van Lier, heeft geen grootse indruk achter kunnen laten.Onder directie van Jan Brussen, begon men (na de openingshymne) met „Variaties en thema" van Bertus van Lier, een werk dat gecomponeerd werd in op dracht van het Studentenorkest. De spanning die de componist in de be ginfase van dit stuk wist te leggen werd slechts ten dele door de musi- cerenden ten uitvoer gebracht: we hadden zo het gevoel dat deze stu denten nogal wat moeite hadden met deze compositie. Vooral de koper blazers vormden een wat zwakkere groep. Dat bleek ook in de rest van het concert. Voor de pauze konden we in kleine bezetting Mozart's concert voor fluit en harp beluisteren, waarbij als so listen fungeerden Ada Brussen, harp en Paul Verhey, fluit, die dit werk tot een hoog niveau wisten te bren gen. Jammer was dat het orkest dat in de eerste delen goed begeleidde in het slotgedeelte op geen stukken na het niveau van de solisten haalde. Het tempo lag te laag en daardoor ging de verfijning die dit werk vraagt verloren. Na de pauze werd de prachtige eerste symfonie van Robert Schu mann uitgevoerd. In deze lentesym- phonie kwam het derde deel het bes te uit de verf; hier kreeg men even het gevoel dat men boven het werk stond; Jammer was dat dit in de overige delen weer niet werd gerea liseerd. Aan 't slot mochten Brussen en de zijnen veel applaus 'n ontvangst (Van een onzer verslaggevers) HULST Waarop reeds lang wordt gehoopt in Hulst en omstre ken: uitbreiding van het gemeen telijke zwembad, zal indien de gemeenteraad hiermee akkoord gaat binnen afzienbare tijd zijn be slag krijgen. B. en W. van Hulst zijn in het bezit van een door de Nederlandse Heidemij te Arnhem ontworpen plan betreffende uitbrei ding met een 50-meter bassin. Met liet oog op dit plan stellen zij de raad, die vrijdagavond om 19.30 uur bijeenkomt, voor om: het plan te accepteren, zoals het door de heidemij is opge steld; het college van B. en W. op dracht te geven de uitvoering hiervan zoveel mogelijk te be spoedigen en de subsidies aan te vragen, die voor uitvoering ven dergelijke projecten beschikbaar worden gesteld. Zodra de nodige gegevens bekend zijn, zal het college van B. en W. een verzoek indienen bij de raad om een krediet beschikbaar te stel len voor de uitvoering van het werk. B. en W. zullen de raad verder een voorstel voorleggen om aan de „Stichting Sporthal" te Hulst, die onlangs werd opgericht, een voor bereidingskrediet beschikbaar te stellen van f 3000,-. Het college is ervan overtuigd, dat deze stichting van groot belang is voor de jeugd, de vrijetijdsbesteding en sportbeoefe ning. (Van onze correspondent) GOES Onder matige belang stelling werd zaterdagavond in het kader van de internationale bid week voor de eenheid der christe nen een oecumenische gebedsdienst gehouden in de Gereformeerde Westerkerk te Goes. De predikatie werd gehouden door Mgr. H. Ernst, de nieuwe bisschop van Breda. In zijn toespraak zei de bisschop; „Bidden voor de eenheid der chris tenen betekent dat wij zelf niet in staat zijn die eenheid tot stand te brengen. Maar anderzijds verlangt echt gebed wel een eerlijke inspan ning daartoe. Wanneer het waar is dat het christelijk geweten de chris tenen zelf uit elkaar heeft gedreven, dan is het ook waar dat dit zelfde geweten ons nu weer tot elkaar moet brengen. Hierbij zullen wij noodza kelijk op gevestigde orden stoten, die niet aan het Evangelie beant woorden, maar die zo vast zijn ge worden dat velen alle houvast ver liezen, wanneer deze bestaande or den worden aangetast. Willen wij echter het Evangelie waar maken in de nieuwe tijd, dan zullen wij be reid moeten zijn tot handelen en zullen wij ons niet langer bij de bestaande orden mogen neerleggen. De schriftlezingen werden ver zorgd door ds. C. W. de Bruijne, mevr. J. Butz - Boomsma en mevr. E. J. van Santé - Wensink; ds. J. C. v.d. Berg ging voor in de ge bedsdienst. Als koor trad op de Zeeuwse Koorschool onder leiding van Eef Heijblok. Morgen, dinsdag 23 januari: Hans- weert: 8.12 en 20.47 uur, Terneuzen: 7.46 en 20.19 uur, Vlissingen: 7.17 en 19.49 uur, Wemeldinge: 8.44 en 21.18 (Van onze correspondent) MIDDELBURG In samenwer king met het Dordreehtse Museum en verschillende gemeentelijke en museale instellingen in ons land, or ganiseert het Zeeuws Museum te Mid delburg van 10 februari tot 1 maart een tentoonstelling van hedendaagse Franse wandtapijten. De tentoonstelling zal vrijdagmid dag 9 februari worden geopend dooi de heer J. Mettra, conseiller culturel bij de Franse Ambassade en directeur van het Maison Descartes te Amster dam. Er zullen enkele zeer fraaie tapij ten te zien zijn van de vernieuwer van het Franse wandtapijt Jean Lur- cat (18921966) waarvan één uit het bezit van H.M. de Koningin, namelijk „Les illusions d'Icare", aan koningin Wilhelmina door de Franse regering geschonken bij haar abdicatie in 1948. De tapijten zullen worden geëxpo seerd in de Vleeshal en in de ten toonstellingszaal van het Zeeuws Museum. ,v; 'i -> VLISSINGEN Zaterdagmorgen werd op de werf van de „Koninklij ke Maatschappij de Schelde" te Vlissingen door de echtgenote van de vice-president van de Amerikaan se oliemaatschappij Texaco, me vrouw James W. Kinnear, de 22.200 ton metende tanker Texaco Brus sels te water gelaten. Het schip dat na de tewaterlating door de dichte mist nauwelijks te zien was, is het tweede schip dat in opdracht van deze Amerikaanse maatschappij bij de Schelde werd gebouwd. Na afloop van de doopplechtigheid begaven de genodigden zich naar het Scheldekwartier waar door de werf een lopende lunch werd aange boden. Bij deze gelegenheid kon de president-directeur van de Konink lijke Maatschappij De Schelde, ir. J. Hupkes, talrijke autoriteiten ver welkomen, waaronder de burge meester van Vlissingen drs, J. Roe mers, die hiermede de eerste doop plechtigheid bijwoonde, alsmede ve le directionarissen van de Texaco. Ir. Hupkes zei van mening te zijn dat Europa goede mogelijkheden tot ontplooiing heeft en zodoende kan bijdragen tot het welzijn van de wereldbevolking. Ook ging hij nader in op de economische moeilijkhe den in Amerika. Hij sprak daarbij zijn vertrouwen uit in de Amerikaan se dollar. Ook de moeilijkheden in de Nederlandse scheepsbouw nam de heer Hupkes hierbij in beschouwing. Hij meende dat door een grotere samenwerking tussen de werven, zo als ook het geval was bij de bouw van deze serie, er een goed perspec tief ligt voor deze sector van het Nederlandse bedrijfsleven. Tot slot dankte de heer Hupkens voor het vertrouwen, dat de Amerikaanse firma Texaco gesteld had in de Ne derlandse scheepsbouw. Hij deed zijn dank vergezeld gaan van de overhandiging van een bril janten broche voor mevrouw James W. Kinnear die de doopplechtigheid had verricht. Ook Vlissings burgemeester dn. Roemers bood zijn gelukwensen aan. Daarbij pleitte hjj voor een grotere Mevr. Kinnear verricht de doop plechtigheid. samenwerking tussen „zustersteden" Middelburg en Vlissingen. Voorts sprak hij de wens uit dat de indu strie in het nieuwe industriegebied Vlissingen-Oost spoedig zou uitbrei den. Hij hoopte ook op de komst van het Franse chemische bedrijf Péchiney. Huldiging De heer Th. Tempe laars is gehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap van de KBV en het NKV. Hij kreeg het gou den NKV-insigne. Dit gebeurde tij dens een plechtige bijeenkomst in ca fé Baarends. (Van onze correspondent) GOES Voor een goed bezette „Prins van Oranje" bracht De Nieuwe Komedie in Goes de musical „The Fantasticks" op tekst van Tom Jones en muziek van Harvey L, Schmidt. Het heeft niet zo erg veel zin om op de inhoud van het verhaal in te gaan. Het gaat alleen maar om een vrolijk en fris spelletje, en dat kwam er, over de hele linie genomen heel goed uit. Het was niet groots of geweldig, maar zeer char mant. Jammer was het, dat men voor de verteller (Cor Stedelinck) geen sterkere speler had kunnen vin den, of iemand met een betere zang stem. Het bleef nu allemaal wat mat, en niet helemaal overtuigend. Ook Mary Wagenaar als het meisje was in haar zang nogal onzeker en soms bepaald zwak, maar zij zette daar tegenover een verrukkelijke puber op de planken. De vermenging van spel en werkelijkheid kwam bij de toneel meester van Henk Votel veel beter tot uitdrukking. De jongen werd door Lex Schoorel uitstekend tot leven ge bracht. Joop van der Donk en Frans Koppers beeldden de twee samen zwerende vaders uit, waarbij de eer ste toch wel iets meer moeite had om het allemaal waar te maken. John Soer, kon zich in de rol van de acteur helemaal uitleven, en oogst te daarmee, veel succes. Over het algemeen werd er met vaart gespeeld. Alleen in het eerste gedeelte na de pauze was er een lichte hapering, die gelukkig nader hand weer volledig overwonnen Het combo dat voor de muzikale begeleiding zorgde, deed dat over het algemeen prima, hoewel het soms de zangers dreigde te overspelen, zodat enkele teksten moeilijk ver staanbaar werden. (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Gisteren vierde de Rederijkerskamer „Tot Nut en Genoegen" het diamanten bestaans- feest. De feestelijke bijeenkomst in de zaal Wijffels werd geopend door de voorzitter de heer De Roo, die een kort overzicht gaf van de afge lopen tijd. Het opmerkelijkste feit was wel, dat men er niet zeker van was, of niet eigenlijk het honderd jarig bestaan herdacht moest wor den, aangezien er nog programma's bestonden uit 1864, waarin de ver eniging echter een andere naam droeg. Over het beeld van de ka mer op dit ogenblik kon de spre ker zich optimistisch uitlaten. Hierna hield P. A. Hellwig een in leiding over „Ontstaan en geschie denis van het toneel", waarbij hij vooral de eenheid en verbondenheid tussen publiek en spelers benadruk te. Na de pauze sprak eerst burge meester Ficq en hij bracht de ge lukwensen van het gemeentebestuur over. Na hem kwam de heer Fre- mouw aan het woord namens de dorpsgemeenschap. Hij bedankte de vereniging voor alles wat zij voor de Schoondijkse dorpsgemeenschap had gedaan. Ook de heer Hoolhorst uitte als voorzitter van de heem kundige kring zijn bewondering voor het werk van deze amateurs. Na mens de zustervereniging uit Groede wenste de heer Schippers geluk, 's Avonds was er voor de werken de leden een gezellig samenzijn. (Van een onzer verslaggevers)' I ZUIDZANDE De raad van ZnM, zande heeft zonder algemene I schouwingen en met weinig commi taar de gemeentebegroting 1! vastgesteld. Op de gewone dient heeft deze een batig slot v® f 200467,77, met een post onvoorzi» van f 5529,75. Op de kapitaalsdlent bedraagt het nadelig slot f 446284,0; Er is een batig slot van f 505050,(0 Blijft dus een batig slot van f 58766,(1 Het voorstel van b. en w. om ij parallelwegen en trottoirs, ge binnen de bebouwde kom, langs" j provinciale weg Oostburg-ZuidzanJ in beheer en onderhoud over te ns. men van de provincie Zeeland de prijs van f 1,- de massa, ontmoet te bij de raadsleden geen bezwa® Aan het Oecumenisch vormingsca trum „Hedenesse" te Cadzand werf een subsidie toegekend van f 2,- p(; verzorgingsdag voor de inwoners v® Zuidzande, die een bijeenkomst t cursus in Hedenesse hebben 1 woond. Als onderwijzeres in vajti dienst aan de l.o.-school is benoem mevr. Cornips-de Waal, uit Schoor, dijke. Aan mevrouw J. M. de Vej Eversdijk is per 1 februari 1967 eet, vol ontslag verleend als school schoonmaakster. Voor het hoofd de school zal een dienstwoning woi den gebouwd. GOES Grand 20 uur De kanonnen van Navarone, 14 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Singapore, opdracht voor vijf, 14 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur De kanonnen van Navarone VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het grootste verhaal aller tijden, 14 J, MIDDELBURG City 20 uur Spionnen doden in stilte, 18 J. ANTWERPEN Rex 9.45, 12.15, 15.10, 18.05 en 21 inn De komedianten, 18 j. Odeon 12, 14, 16.50, 19.10 en 21.30 in De wals om de miljoentjes, 18 j. Pathé 12, 14, 16.50, 18, 20 en 22 ub Wat een vakantie, a.l. Rubens 11.45, 14.15, 17.50 en 20.45 w De Goede, de Harde en de Vageboni 18 jaar Ambassades 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De hallucinerende reis, 18 j. Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 Terreur en geweld, 18 j. Astrid 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 Asterix de Galliër, a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 Doodt Johnny Ringo, 18 j. Quellin 14,30, 17.30 en 20.45 uur Een dozijn ploerten, 18 j. Astra 12, 15, 16, 18, 20 en 22 uur Assepoester, a.l. Palace 12, 15, 16, 18, 20 en 22 uur Het schandaal, 18 j. GOES Grand 20 uur De kanonnen van Navarone 14 ja® TERNEUZEN Luxor 20 uur De kanonnen yan Navarone 14 jail VLISSINGEN Alhambra 20 uur Het grootste verhaal aller tijden 1< MIDDELBURG City 20 uur Spionnen doden in stilte 18 jaar ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Stadsschouwburg 20 uur Tango Mrozek GENT Bioscopen: Als onder vandaag NTG 20 uur De drie zusters, Tsjech* ARCA 20.15 uur Home Free en w Madness of Lady Bright SINT NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag Een Rood Wit-aanvaller (in, val gebracht (bovenste foto) doe foto het duel (wel of niet ge maar de scheidsrechter liet zich (Van onze sportcorrespondentq BREDA In de tweede kla I bezorgde Longa Rood Wit een aangename middag. Met 3-2 11 ken de Tilburgers aan het lan eind. In lagere regionen kon 4 tegen Roosendaal een 1-0 voorsp: nemen, waarna de Roosendalers ter met drie gave doelpunten t kwamen. Voor een plaats in de I groep, schakelde RKWU Ternei uit. Zeeland Sport deed hetze met het verraste Uno Animo, met 3-2 klop kreeg. RAC en Inte deelden de punten broederlijk: ROOD WIT-LONGA Een sr wedstrijd met aan beide zijden n voetbal. Longa drong de thuisi in de eerste tien minuten terug, n de gasten weten zich geen kar te scheppen, De eerste kans zelfs voor Rood Wit, maar de ko; van Heeren ging net over. In de minuut kwam er verandering. Lor rechtsbinnen Boor nam een vooj van rechts ineens op zijn schoerm de bal verdween onhoudbaar inl doel: 0-1. A. Lambregts zorgde b voor de gelijkmaker,' maar een I burgse back kon de bal nog net de doellijn weghalen. Vlak voorl rust kwam Longa op 0-2, door I doelpunt van Van de Boogaard. ll benutte een strafschop, nadat El door Boeren was gehaakt. Het du' de in de tweede helft 28 rninu1 voordat Rood Wit op 1-2 k„ Heeren zorgde voor dit doelpun een corner. In de 32e minuut k\ de gelijkmaker. N. Heeren werd vlöerd en Wijnings boog de s' schop om in een doelpunt: 2-2, minuten voor tijd kreeg C. Boi. de bal na een voorzet verkeerd] rijn schoen, waarna de bal bij j resztes kwam, die via de binr kant van de paal scoorde: 2-3. a, ROOSENDDAL-VCW Voor rust was VCW wei iets beter, combinaties van de Wagenberg ïuen beter dan die van de th riub. Al na vier minuten str rrans de Jong een fout van Roosendaal-doelman af, die de losliet: 0-1. De thuisclub ging eeh met bij de pakken neer zitten ue opnieuw opgestelde Tielen vn-m6,11' kwartier een duel van vuw-keeper, die kansloos bleef: ji j "a..de rust van deze (te) hai wedstrijd kon Van de Boom voorsprong vergroten. Hij nam kf] ,"lneens" op zijn schoen en J betekende 2-1. Tielen tenslotte, l| een kwartier voor tijd Roosend) de overwinning schieten: uYN? ANIMO-ZEELAND SPORT k;7,° Ammo ging tegen Zeeland Sp goed van start en n r Wlm van Dongen na tien il snel 5 leiding: 1-0. Toen dezel: rooi n minuten later opnie' de t-k leek ^n zege v ue thuisclub goed mogelijk. M dp o„k+tr riURt verkleinde Van Bel de £nterstand: 2-1. Daarna kwan oe Zeeuwen pas goed los. Eli en na een kwartier gelijk (2 Snot„ minuten voor rust zor, öoetemeyer er voor dat de

de Stem | 1968 | | pagina 2