S.R.Wte Steenbergen wil geen tweede méérjarenplan WEGEN VOORDELEN VAN GROTE BOUW- STROOM WEL OP TEGEN DE NADELEN? Aan één ziekenhuis te Bergen op Zoom genoeg R. en S.C. De Zuidwesthoek in 1967 snel gegroeid Pijpleidinggas wordt beproefd H. Hack verdedigt zijn beleid in gemeenteraad Streven naar één CBTB voor hele Deltagebied 6) Tunnel van Saeftinge naar z.w. Brabant TOESTAND MIKE KASPERAK UITERST KRITIEK Speciale actie Glaasje op voor zuiden Twaalf Europese kampioenen in West-Brabant Toneeluitvoering van De Strienerspelers Ihe Outsiders PROBLEMEN NIET PARALLEI, B. en w. van Woensdrecht: bestuur Nieuw gekozen Samenwerking tussen grensgemeenten Burg. Boudrie in radio-uitzending K.W.J. Roosendaal begint met Wereldwijd Actie Brandende fakkel De Gouden Leeuw vrijwel geheel gemoderniseerd Op openbare bijeenkomst E.H.B.O.-finale te Lepelstraat LAATSTE NIEUWS TIJDENSCARNAVAL Al Achram Nieuwe oorlog in Midden-Oosten is onvermi Volgende ronde tt hm Burgemeester Clinge VANDAAG MORGEN MAANDAG l DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 JANUARI 1968 (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Westbrabantse in zendingen op de Europese kampi oenschappen van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, die van daag in de Rivièrahal voor het pu bliek wordt opengesteld, hebben voor een groot aantal opzienbarende pres taties gezorgd. Van de 42 te behalen Europese titels kwamen er liefst 12 in West-Brabant terecht, een onge kend hoog aantal. Zeeland bleef bij dit aantal wel ver achter, maar mag toch ook een Europese kam pioen huldigen. De tentoonstelling, waarop zo'n 2300 exemplaren te zien zijn, is tot en met 27 januari dagelijks open van 10 tot 22 uur. Zondag 28 januari van 10 tot 15 uur. Voor de Nederlandse vogelliefheb bers staat er overigens nog belang rijker nieuws op stapel. Volgende week zal namelijk in Parijs worden beslist of Rotterdam volgend jaar de wereldkampioenschappen mag organiseren. Volgens insiders is de ze kans ongeveer tachtig procent. De Europese kampioenen uit Bra bant en Zeeland zijn: A. van Dorst, Dongen, enkeling vetstof kleurkana- riesH. van Rijen, Dongen, stam men vetstof kleurkanariesG. Wir- ken, Gilze, enkeling bastaarden; B. Vreysen, Zundert, stammen gras parkieten; J. v. d. Elshout, Breda, enkeling putter; C. Strik, Breda, vorm- en postuur kanaries; C. Her mans, Bergen op Zoom, enkeling vetstof kleurkanaries; P. Coesmans, Waspik, stammen kleurkanaries; C. Hillebrand, Rilland-Bath, stammen agnaporniden; W. Akkermans, Bre da, enkeling grote parkieten; P. v. Ham, Made, enkeling tropische vo gels; P. van Nunen, stammen tropi sche vogels. Verder werden nog di verse eerste en tweede prijzen be haald. -li Vanavond geeft zang- en toneclver ringing De Strienespelers een toneel uitvoering in hotel Concordia te korenbergen. Zij voert op het stuk „Misdaad aan het meer". Het is een thriller in drie bedrijven, geschreven door George Batson. De regie is in handen van de heer P. Tielen uit Roosendaal. Na het toneelstuk volgt er een ge zellig samenzijn. Maandag 22 januari voeren de Strienespelers hetzelfde stuk op voor het Vrouwengilde. (Van een onzer verslaggevers) Vanavond tcedt de bekende Neder landse beatband „The Outsiders" op ju hotel Vroon aan de Kaaistraat. De band is voor deze avond gecontrac teerd door Johnny Goverde. Aanvankelijk zouden „The Outsi ders" op 18 november naar Steenber gen komen. In verband met interne moeilijkheden werd toen het optre den uitgesteld tot 6 januari en later volgde het uitstel tot 20 januari. Vanavond ziet men in hotel Vroon dus onder meer aan het werk de tkortharige) Wally Tax, die vorige week in Engeland nog een plaat maakte. Binnenkort treden „The Out siders" ook op voor de t.v. Er wordt vanavond een grote belangstelling verwacht. (Van een onzer verslaggevers) STEENBERGEN. Nu de Stichting Regionaal Woningbezit te Steenbergen bijna gereed is met het grote regionale bouw plan van 896 woningen in acht Westbrabantse gemeenten, heeft deze stichting de balans opge maakt van de voor- en nadelen, die achteraf aan dit bouwplan blijken te kleven. Met de bouw van de woningen werd in 1965 begonnen. Hoewel er door de activiteiten van de stichting' veel meer woningen wer den gebouwd dan wanneer de ge meente zelf de contingenten hadden moeten realiseren, bleken de nade len van de drie jaar durende bouw- stroom dermate groot te zijn dat de Stichting Regionaal Woningbezit niet meer bereid is een tweede meerja renplan op te stellen, voor te dra gen en te realiseren. Dit is het voornaamste standpunt in de brief, die de stichting heeft gestuurd aan de gemeentebesturen van Steenbergen, Nieuw-Vossemeer, Wouw, Woensdrecht, Ossendrecht, Huijbergen, Putte en Halsteren (de acht deelnemende gemeenten) en aan de Woningstichting Halsteren, die de woningen in Halsteren heeft ge bouwd. Voordat de nadelen verbonden aan een bouwstroom, die over meerdere jaren is uitgesmeerd, worden opge somd, brengt de stichting in deze brief allereerst enkele positieve za ken aan de orde. In eerste instan tie meent de stichting, dat zij in be langrijke mate heeft bijgedragen tot een snellere voorziening in de behoef te aan goedkope woningen. Boven dien zijn er buiten het regionale plan om maar liefst 190 premiewoningen gebouwd, woningen, die de gemeen ten zelf niet mogen bouwen. In dit cijfer is geen rekening gehouden met de premiewoningen, die in Hal steren door de Woningstichting Hal steren zijn gebouwd. Ten tweede vindt de stichting dat betwijfeld dient te worden of de klei nere deelnemende gemeenten zelf standig de toegewezen woningwetwo- ningen zouden hebben kunnen bou wen als men let op de toegestane maximale bouwkosten. „Ook uit dit oogpunt heeft de samenwerking dus gunstig gewerkt", is het oordeel van de stichting. Volgens deze stichting blijkt een meerjarenplan voor ver uiteenlig- gende gemeenten dermate veel pro blemen en moeilijkheden mee te brengen dat sterk betwijfeld dient te worden of de voordelen van een der gelijk plan wel opwegen tegen de na delen. De stichting noemt dan de volgen de nadelen: een zeer lange voorbe reidingstijd (mede veroorzaakt door de zeer verschillende inzichten, die bij de geriieenten bestaan inzake wo ningtype, blokvorming, de inbreng van de contingenten en de herver deling ervan), de bouwvolgorde, het niet aangepast zijn van de uitbrei dingsplannen, het verschil in opvat tingen over het bouwrijp maken van terreinen e.d. Als een van de voor naamste bezwaren noemt de stich ting verder het verschil in huurprij zen voor identieke woningen. Dit ver schil kon ontstaan door de stijging van bouw- en rentekosten gedurende de lange tijd van uitvoering van het meerjarenplan. Volgens de stichting dient bij het noemen van de moeilijkheden ook gewezen worden op het niet altijd parallel lopen van de belangen van gemeente en stichting. Voor de ge meente is het de hoofdzaak om het woningtekort zo snel mogelijk op te heffen, terwijl de stichting zich daar naast nog geplaatst ziet voor de vraag of de mogelijkheid bestaat om rendabele woningen te bouwen. Nog een ander bezwaar van de stichting. Het is bekend dat het Mi- een onzer verslaggevers) WOENSDRECHT In verband met de raadsvergadering, die vrij- agavond a.s. te Woensdrecht wordt f,ii!°Ut'cn' s'e"en b. en w. voor om «nesie te betuigen aan de raad van ji'"haland, die stelde dat het me- ri„' "anc'ee'-ec°nomiseIi en prin- P'eel ongewenst is in Bergen op sticIUPlmeer 'tan ®an z'ekenhuis te B. en w. van Woensdrecht zijn er m-n ,Qvcr'ulSd dat de bouw van één f 216konhuis voor stad en regio n Bergen op Zoom het meest doel- ■p e.n het meest verantwoord is. zlokenhuizen zullen naar hun vlaJ"1® afhreuk doen „hetzij in het in a Van instrumentale uitrust- sPflc>alistisch gerichte medici, De nro eli Wat hetreft bet personeel, ral n® van ziekenhuispersoneel datio versnippering van accommo- bracht"r nadeel worden toege- bovén,? W' van Woensdrecht voeren mkei? k6" i?an dat finaneieel-ecöno- hPf beschouwd één ziekenhuis in verzorgingsgebied voldoende is. Ook principieel is er naar de mening van b. en w. geen objectieve reden om twee ziekenhuizen te bouwen. Tijdens deze vergadering komt ook het voorstel ter sprake om de ver makelijkheidsbelasting voor het be zoeken van de wielerronde van 1 te verhogen lot 1,50. Omdat de in- ningskosten zijn gestegen achtten b. en w. deze verhoging gerechtvaar digd. Een ander voorstel betreft het in stellen van een parkeerverbod voor de oostzijde van de Pasteurstraat. Deze straat is bijzonder smal. Er zijn geregeld moeilijkheden i.v.m. gepar keerde auto's Aan de orde komt ook het over nemen van de Raadhuisstraat van de provincie. Deze straat is al van ouds her voor het doorgaande verkeer ge bruikt. Vandaar dat de weg ook eigendom is van de provincie. Nu de Provinciale Waterstaat de nieuwe provinciale rondweg heeft aangelegd, is de Raadhuisstraat alleen nog maar van belang voor het plaatselijke ver keer. De provincie heeft de straat aan de gemeente aangeboden voor 1,-. nisterie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid dikwijls niet bereid is de werkelijke grondkosten voor de exploitatie en financiering van de wo ningwetwoningen in aanmerking te nemen. Deze grondkosten bestaan voor de stichting uit de door de ge wordt toegewezen uit te voeren als een éénjarig bouwplan. Tegelijk zal dan eenzelfde aantal particuliere verhuurwoningen worden gebouwd. Teneinde tijdig met het opstellen van een plan te kunnen beginnen zijn de gemeentebesturen uitgenodigd meente bedongen aankoopkosten, voor 1 februari voorstellen in te de overdrachtskosten en het rentever lies tijdens de bouw. Nog afgezien van het feit dat niet allerwegen een zelfde opvatting bestaat over „bouw rijpe grond", tonen verschillende ge meenten weinig begrip voor het feit dat de stichting onmogelijk de grond kosten kan financieren, die door het rijk niet worden aanvaard en ook niet het exploitatietekort kan dra gen. Van belang is het overigens nog dienen. Aangenomen wordt dat de Woningstichting Halsteren de wo ningbouw in Halsteren zelfstandig zal verzorgen. Mocht prijs gesteld worden op samengaan met de Stich ting Regionaal Woningbezit, dan is deze laatste stichting hiertoe bereid. In verband met het nieuwe bouw plan, dat mogelijk zal worden uitge voerd, heeft de stichting een aantal eisen gesteld. Allereerst moeten de gemeentebesturen na onderling over- dat de stichting in vele gemeenten leg een voorstel aan de stichting niet is „aangeslagen en niet leeft", doen over het inbrengen en herver- Een van de belangrijkste oorzaken delen van de contingenten, de volg- hiervan is dat er van het vormen orde waarin de gemeenten voor het van plaatselijke sub-besturen in de bouwen in aanmerking komen en de deelnemende gemeenten weinig is blokvorming. Het stichtingsbestuur terecht gekomen. Op grond van al deze problemen denkt de Stichting Regionaal Wo ningbezit er dus niet meer over om nog aan een tweede meerjarenplan te beginnen. Wel is zij bereid het aangelegenheden een bijzonder moei- woningwetcontingent dat voor 1968 lijke zaak aan de deelnemende gemeenten stelt zich op 't standpunt dat hier voor de stichting geen taak is weggelegd en dat de gemeentebesturen tot een vergelijk dienen te komen. Zoals het verleden heeft geleerd is inter gemeentelijk overleg over dergelijke (Van onze correspondent) HOOGERHEIDE Voor de jaar vergadering, die de ren- en suppor tersclub „De Zuidwesthoek" in de bovenzaal van de Arend te Hooger- heide hield bestond een grote be langstelling. Voorzitter R. Toussaint liet in zijn openingswoord duidelijk uitkomen dat de-vereniging in 1967 een snelle groei heeft doorgemaakt. Van de vereniging zijn momenteel tachtig renners lid. Verder wees de voorzitter op de goede prestaties van de leden in 1967. De belangrijkste hiervan was de derde plaats van René Pijnen in de wereldkampioenschappen te Heer len en de prolongatie van de natio nale titels van Bella en Keetie Hage. Tevens kondigde de voorzitter aan dat er een bestuur voor drie jaar gekozen moet worden en dat het aan tal bestuursleden tot negen moet wor den uitgebreid. Elk jaar zullen er drie bestuursleden aftreden. Drie be stuursleden zullen vervolgens worden belast met de redactie van het club blad Circuit. Aan het slot van zijn openingswoord sprak de voorzitter de hoop uit dat René Pijnen bij de Olympische Spelen in Mexico een goed figuur zal slaan. Na het voorlezen van de jaarver slagen door secretaris en penning meester werden de prestatiebekers uitgereikt' aan de renners, die in de verschillende categorieën tot de beste resultaten zijn gekomen. Dit waren René Pijnen (bij de amateurs), Kee tie Hage (bij de dames), Ferry Buermans (bij de nieuwelingen) en Keest van Bostelen (bij de aspiran ten). Voordat men kon beginnen aan de bestuursverkiezing ontstond er een klein incident. Een voormalig be stuurslid, dat was geroyeerd, moest namelijk op last van het bestuur de zaal verlaten. In het bestuur werden gekozen de heren Ars uit Woens drecht, Van Agtmaal uit Wouw, Man gelaars uit Hoogerheide, Van Doo- ren uit Ossendrecht, Carpentier uit (Van onze correspondent) PUTTE Tijdens het radiopro gramma van Radio Zuid, dat maan dagmiddag van half zes tot zes uur op de 298 meterband zal worden uit gezonden, kan men een kort inter view met burgemeester J. Boudrie van Putte beluisteren. Gesproken wordt over de samenwerking tussen Nederlandse en Belgische grensge meenten. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL In het kader van de Wereld Wijd-actie van de Katho lieke Werkende Jongeren start de af deling Roosendaal vandaag om tien uur. Men begint bij het Gildenhuis en is om drie uur in Nispen. Voor 27 januari vermeldt het programma Ber gen op Zoom, Halsteren en Vossemeer voor 3 februari Gastel, Fijnaart en Steenbergen en voor 10 februari Fij naart, Klundert en Oudenbosch. De afdeling Roosendaal houdt voorts zodnagavond een discobal in zaal Ver hoeven te Nispen, maandag gevolgd door een zogenaamde ontwikkelings hulpavond in het Gildenhuis. Op 4 februari volgt een dansavond even eens in het Gildenhuis. Ossendrecht, Toussaint uit Hooger heide, Bennaars uit Halsteren en Fiktorie uit Bergen op Zoom. Als negende man werd na een tweede stemming gekozen de heer Van Has selt. De heer R. Toussaint werd weer tot voorzitter gekozen. (Van een correspondent) TERNEUZEN De mogelijkheid bestaat, dat vandaag of op een van de volgende dagen de aethyleen-pijp- leiding, die in Hoogerheide, naar Ant werpen aftakt, wordt beproefd. Dit zal gebeuren op een punt gelegen tussen de Van Duynspolder en de Damespolder in de gemeente Hoo gerheide. Tijdens de beproeving zal een brandende fakkel te zien zijn, waardoor het nog onzuiver aethy- leengas wordt verbrand. Zodra gebleken is, dat het gas een voldoende zuiverheidsgraad bezit wordt de fakkel gedoofd en de aftak king op de leiding Terneuzen-Per- nis aangesloten. Verwacht wordt, dat de werkzaamheden 24 uur in be slag zullen nemen. (Van een onzer verslaggevers) Onlangs heeft de modernisering van de tweede etage van hotel De Gouden Leeuw aan de Fortuinstraat beslag gekregen. Dat betekent, dat nu praktisch het gehele hotel is ge moderniseerd en verbeterd. Het werk is in vijf fases volvoerd. Vijf jaar geleden begon men met de lounge. Het jaar daarna kreeg het restaurant een goede beurt. Daarna zijn respectievelijk nog de gang, de eerste etage, de tweede etage en keu ken onder handen genomen. Moge lijk zal in de toekomst ook nog het achtercomplex (achterzaal en daar boven een etage kamers) aan de beurt komen. Voorts heeft eigenaar exploitant G. Sprenger nog plannen om in een van de kelders een wijn en bierstube in te richten. De verbouwingen golden niet zo zeer een uitbreiding van de accom modatie aiswel een aanpassing er van. (Van onze correspondent) DINTELOORD Het raadslid H. Hack (Sociaal Chr. Partij) verdedig de zijn beleid in hotel De Beurs in een openbare bijeenkomst. De ver gadering werd geopend door de heer J. Jordaan, in zijn kwaliteit van ge spreksleider. In zijn korte inleiding zei de heer Hack tevreden te zijn over de opkomst. In de gemeenteraad wil hij zich steeds consequent neutraal opstellen. Hij wil openheid en heeft de durf zijn beleid te verklaren. Onder de bezoekers waren o.a werkgevers en werknemers en ver schillende groeperingen, ook jeugdi ge kiezers, de wethouders I. Buscot en S. Bierkens, de raadsleden F. Hulshof en G. de Schutter en oud raadslid A. Stange. De heer A. Bierkens beet met de eerste vraag de spits af: „Waarom stemde u tegen de toekenning van de subsidie aan het wielercomité?" De heer Hack: „Als ik vóór de toe stemming had gestemd, zou iedere vereniging bij een tekort met een zelfde vraag komen. Voor mijn tus senvoorstel voor een toekenning van 250 in plaats van 500 kreeg ik geen steun". De heer Bierkens zei: „Vorig jaar organiseerden wij de ronde en nu wordt de eerste keer de subsidie aanvraag afgewezen. Het was een grote teleurstelling". Nog lang werd hierover gediscussieerd en het oor deel van de aanwezigen was dat de heer Hack zich van stemmen had moeten onthouden. Tijdens de be sprekingen werd o.a. nog de kandi daatstelling bij de wethoudersver kiezing aangeroerd en het beleid be treffende de industrievestiging. De heer Stange sprak over de verande ring van de ingang van het gemeen tehuis. De kosten daarvan zullen voor het aanbrengen van een nieu we stoep 11.000 bedragen. De heer Hack was hier voor. Hij vindt een stoep van 11.000 te gek om daar zijn steun aan te geven. De heer Hack heeft nooit aanmerkingen ge maakt over de slechte toestand van de Westvoorstraat, ook niet over de trottoirs, zegt hij. De heer Hack zette ten slotte uit een dat hij deze avond zeer nuttig heeft gevonden. Hij vond dat men meermalen bijeen diende te komen voor een openbare discussie als deze. De laatste vraag van de heer Hack (Van een onzer verslaggevers) LEPELSTRAAT. Donderdag 1 februari wordt in het gemeenschaps huis te Lepelstraat de laatste E.H.B. O.-wedstrijd gehouden tussen de E.H. B.O.-verenigingen van Halsteren, Le pelstraat en de Bergen op Zoomse haardenfabriek Beckers. In deze competitie zijn al twee wed strijden gehouden. De vereniging die wint krijgt een wisselbeker. De stand is op dit moment: 1 Halsteren, 1763 punten, 2 Beckers, 1750 punten, 3 Le pelstraat 1689 punten. De puntenstand voor de comman danten is: 1 Halsteren 589 punten, 2 Beckers, 597 punten, 3 Lepelstraat 558 punten. was of de aanwezigen een bijdrage wilden geven voor het betalen van de onkosten cn van de zaalhuur. De heer Hulshof vond deze vraag na een openbare vergadering in het ge heel niet passend. PALO ALTO (AFP-Reuter) Mike Kasperak, de 54-jarige Amerikaan die sinds twee weken met het hart van een 43-jarige vrouw leeft, is gis teren voor de tweede maal naar de operatiezaal in Stanford gereden. In de voorafgaande nacht had hij al een chirurgische ingreep ondergaan wel ke nodig was om een bloeding aan de twaalfvingerige darm te stelpen. Gistermiddag trad een nieuwe bloe ding op, die een tweede operatie noodzakelijk maakte. De artsen noemden de toestand van de patiënt „uiterst kritiek". (Van een onzer verslaggevers) BREDA De actie „Glaasje op, laat je rijden" krijgt voor de zuide lijke provincies een verlengstuk met carnaval. Met een groot aantal be sturen en verenigingen is contact op genomen om de actie te doen slagen. Hetzelfde is gebeurd met zaal- en caféhouders. Daar zullen speciaal ontworpen af fiches worden opgehangen in de hoop de vrolijke feestvierders zo ver te krijgen, dat zij zich door een nuch tere chauffeur naar huis laten rijden. De carnavalsactie van „Glaasje op, laat je rijden" begint op het moment dat prins Driekus I van Breda op za terdag 24 februari zijn intocht zal be ginnen vanaf het Stationsplein. Door de nodige entourage in de stoet zal het publiek op de actie at tent worden gemaakt. Radio en tele visie zullen de actie ondersteunen. Op Aswoensdag wordt de derde actie „Glaasje op, laat je rijden" van het Verbond voor Veilig Verkeer de finitief beëindigd. Het Verbond heeft een andere actie op stapel staan. (Van een onzer redacteuren) GOES/ROTTERD AM/TILBURG De besturen van de Zeeuwse CBTB en zjjn Hollands-Brabant- se zusterorganisatie overwegen, naar wij van betrouwbare zijde vernemen, de mogelijkheid van een reorganisatie. Op bestuursni veau worden hierover thans be sprekingen gevoerd, die echter nog geen positief resultaat heb ben opgeleverd. Het initiatief is uitgegaan van de Zeeuwse CBTB, die met zijn 1475 leden een te kleine organisatie is oni een se cretariaat en een boekhoudhureau in stand te kunnen houden en deze te laten meegroeien naar de eisen des tijds. Daarom wenste de Zeeuwse CBTB een nieuwe organisatie, die praktisch geheel Zuidwest-Nederland, gemaks halve het „Gouden Deltagebied" ge naamd, zou moeten omvatten. De westhoek van Noord-Brabant en de Zuidhollandse eilanden Goeree-Over- flakkee en de Hoeksche Waard zou den dan tot één CBTB-gebied wor den samengevoegd. Het tijdstip om over uitbreiding van gebied te spre ken was gunstig gekozen, maar naar men ons van bevoegde zijde mede deelt, is het geenszins zeker dat de uitbreidingsplannen in de door Zee land gedachte richting zullen gaan. Bij de CBTB Holland-Brabant is men namelijk van oordeel, dat een ..Delta-CBTB" nog niet voldoende le den zal samenbundelen, om een krachtig centraal bestuursapparaat te kunnen opbouwen. Het bestuur van de CBTB Holland- Brabant zou dan ook eerder aan een vorm van nauwe samenwerking den ken, die kan evolueren tot een fusie. De secretariaten in Goes en Haar lem kunnen dan blijven bestaan. Het voordeel van dit laatste idee is dat de grenzen van het werkgebied dan samenvallen met de provincie grenzen en dat een groter aantal le den wordt gebundeld, namelijk 1475 uit Zeeland en 6875 uit Holland-Bra- Binnenkort zullen de besturen van de beide organisaties zich opnieuw beraden en trachten een standpunt te bepalen dat aan de leden, die im mers het laatste woord hebben, kan worden voorgeleegd. MOSJE DAYAN moeilijker (Van onze redactie buitenland). KAIRO/TEL AVIV. De hoofdre dacteur van het Egyptische regerings blad Al Achram vindt, dat een nieuw gewapend conflict in het Midden- Oosten onvermijdelijk is. De hoofdredacteur, Mohammed Hei- kal, schreef gisteren in een commen taar, dat het bijna onmogelijk is ge worden voor 't conflict een politieke oplossing te vinden, „want wij wijzen af wat Israël aanvaardt terwijl wat ons aanvaardbaar lijkt het niet is voor Israël". Het ongedaan maken van de consequenties van de Israëlische agressie van 5 juni kan volgens Hei- kal alleen door de wapens geschie den. Egypte heeft de vredesvoorstellen, die de speciale VN-afgevaardigde voor het Midden-Oosten, dr. Gunnar Jarring, heeft gedaan afgewezen. Mosje Dayan, de Israëlische minis ter van Defensie, gelooft, zo heeft hij gisteren verklaard, dat het Syrische en het Egyptische leger assistentie hebben van Russische troepen. Dayan voorspelde, dat een volgende oorlog moeilijker voor Israël zou zijn, maar „wij zullen de volgende ronde ook winnen", aldus Dayan. (ADVERTENTIE) DINER? BRUILOFT? Potterstraat 36 Bergen op Zoom, tel. 32 73-47 06 (ADVERTENTIE) EEN BRUIDSREPORTAGE VAN Molenstraat 33 Roosendaal IS STEEDS SUBLIEM (Van een onzer verslaggevers) CLINGE. De heer P. Ver- cauteren, waarnemend burge meester van Clinge, zal in zijn nieuwjaarsrede tijdens de raads vergadering van volgende week donderdag pleiten voor de aanleg van een tunnel onder de Wester- schelde ter hoogte van de Belgi sche grens tussen het Land van Saeftinge en de zuidwesthoek van Noord-Brabant. De heer Vercauteren gaat er daarbij van uit dat de industrialisatie van de linker Scheldeoever vanuit Antwer pen zich zal voortzetten tot en met het gehele Land van Saeftinge. Ook het Overlegorgaan Zeehavenontwik keling Zuidwest Nederland houdt met .een dergelijke ontwikkeling re kening. Een geïndustrialiseerd Land van Saeftinge is, met het oog op de werk gelegenheid, zowel voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen als West-Bra bant van grote betekenis. De heer Vercauteren acht het daarom nood zakelijk dat deze gebieden te zijner tijd met elkaar worden verbonden. De waarnemend burgemeester van Clinge acht het mogel(jk dat zijn plan wordt gecombineerd met het Ant werpse voornemen om de derde Scheldetunnel te bouwen ter hoogte van Lillo-Doel. Dit Belgische tracée zou z.i. beter enkele kilometers naar het noorden verlegd kunnen worden. De heer Vercauteren is een sterk voorstander van industrialisatie vaa het Land van Saeftinge. Daarmee kan bestaande landbouwgrond elders in Zeeuwsch-Vlaanderen worden ge spaard, aldus de burgemeester. BERGEN OP ZOOM Luxor 18.45 en 21 uur Django. 14 j. Roxy 20 uur Dr. Zhivago Café Jongmans (Koepelstraat) 15-17 uur Receptie jubilerende teervereni- ging DVV Holl. Tuin 20 uur Uitvoering Gezellen- toneel voor soc. De Vrijheid ROOSENDAAL City 19 en 21.10 uur Terug uit de hel. 14 j. 23.30 uur De Maitresse van de duivel, 18 jaar Luxor 19 en 21 uur Hombre 23 uur Naakte onschuld, 18 j. ST. WILLEBRORD Luma 20 uur Het laatste commando ANTWERPEN Rex 9.45, 12.15, 15.10, 18.05 en 21 uur De komedianten, 18 j. Odeon 12, 14, 16.50, 19.10 en 21.30 uur De wals om de miljoentjes, 18 j. Pathé 12, 14, 16.50, 18, 20 en 22 uur Wat een vakantie, a.l. Rubens 11.45, 14.15, 17.50 en 20.45 uur De Goede, de Harde en de Vagebond, 18 jaar Ambassades 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De hallucinerende reis, 18 j. Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Terreur en geweld. 18 J. Astrid 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Asterix de Galliër, a.l. Capitole 12, 14, 16, 18. 20 en 22 uur Doodt Johnny Ringo, 18 j. Quellin 14.30, 17.30 en 20.45 uur Een dozijn ploerten, 18 j. Astra 12, 15, 16, 18, 20 en 22 uur Assepoester, a.l. Palace 12, 15, 16, 18. 20 en 22 uur Het schandaal, 18 j. KVO 19.30 uur Tannhauser KNS 20 uur In wankel evenwicht NKT 20.30 uur Een glas water BERGEN OP ZOOM Luxor 14 uur Brenno, vijand van Rome: 16 uur Django, 14 j.; 18.45 en 21 uur De dokter en de callgirls, 18 j. Roxy 14.30 uur Rebellen van de groene hel; 16.30 en 20 uur Docter Zhivago Non plus Ultra 14.15 uur Start ope- ningsrit De Krabbenrijders Lievensberg 11 uur Clubcross Spado HOOGERHEIDE Zaal van de Poel 14 uur Jeveo-dag ROOSENDAAL City 18.45 en 21 uur Terug uit de hel, 14 j. 14.15 uur Piratenbloed, a.l. ST. WILLEBRORD Luma 14 uur Kinderfilm ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 14.30 uur De macht van het nood lot; 20 uur De vledermuis KNs 15 en 20 uur In wankel evenwicht NKT 20.30 uur Een glas water BERGEN OP ZOOM Luxor 20 urn- De dokter en de callgirls, 18 j. Roxy 20 uur Dr. Zhivago ROOSENDAAL City 20 uur Eeuwig zingen de bossen. 14 ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KNS 20 uur In wankel evenwicht

de Stem | 1968 | | pagina 27