Hans von Z. stelt politie voor raadsels Girodienst draagt bij tot economische groei IS.* 29." 49." I JerelHd DUSTERS PEIGNOIRS g 90 14 90 ig 90 1 Uniek verzoek: Utrechtse politie vraagt publiek inlichtingen over de mandie de recherche vertelt twee mannen en een vrouw om het leven te hebben gebracht het landbouwwerktuig Eamstèrdi Gebroken arm na „parkeerverbod 127.500 WONINGEN GEREED IN 1967 Initiatief in Assen Koffie-stuiver voor nood in de wereld MIN. BAKKER BIJ JUBILEUM: 15 16 17 18 19 28 jan. 68 tentoonstelling land-en tuinbouw- mechanisatie Fantasie Verhoren pyama's nachthemden onderjurken Loonaktie voor Israël valt tegen Verzoek 7 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 17 JANUARI 1968 9 sPec/"aa/ dezel/ig y Een nogal pijnlijk onderwerp, vriendinnen, maar het overdenken waard. Het dragen van minirokken veroorzaakt dikke benen, stond de zer dagen op een bulletin in de kan- toren van de Federal Housing Ad ministration in Washington. Grote schrik onder de dames, en niet alleen in Washington, mag ik aannemen. Ik heb ijlings deze kwestie ter be oordeling voorgelegd aan een be vriende arts hier te lanide. En hij zei: „Inderdaad, dat is zo". Wat wil het geval, medisch ge zien? Wanneer de benen veelvuldig aan de kou worden blootgesteld, vormt het .lichaam ter plaatse af weermiddelen. En die afweermidde len bestaan uit vet. De benen wor den dus dikker, naarmate de rok meer mini is. Gevraagd of hij hieraan een waar schuwing aan het adres van mini- en micro-dragende meisjes en vrou wen wilde verbinden, zei hij„Liever niet. Ik zie het veel te graag". Wie echt eens rust wil hebben, moet van de zomer een keer gaan kijken in het Franse plaatsje Mont Auriol. Volgens de dorpsstatistieken is daar het hele vorige jaar helemaal niets bijzonders gebeurd: er werden geen kinderen geboren, er ging nie mand dood en niemand trouwde er. De bevolking bleef dus constant: 101 inwoners. (ADVERTENTIE) NICE (Frankrijk) (AP) Het is voorgekomen dat mensen elkaar in Frankrijk hebben vermoord om een parkeerplaatsje. Deze keer was het echter niet zo erg en kwain een Parijse vrouw in Nice er af met een gebroken arm. Wel één voor één er naar toe, alstublieft. „De lieve AVRO-Mies was zij niet verrukkelijk vroeger is een pinnige tante geworden", schrijft Van der Meyden in de Telegraaf Vroeger vond hij Mies wel lief, maar nu doet ze in Mies-en-scène aan po litiek. En dat vindt hij jammer. En hij besluit: „Zou die lieve Mies, die echt hartelijk kon zijn nooit meer terugkomen?" Op de achter grond hoor ik het koor van lezeres sen meejammeren. Geen een lezer die zelfs maar boe roept. Het geloof in de ouwe lieve Mies, die Het Dorp opende en ons toen allemaal voor „lieve mensen" uit maakte, is hardnekkig. Misschien juist om dat „lieve mensen Deze Tijd staat vandaag wel In het teken van de vrouw, maar het volgende wil ik u toch ook niet ont houden. Er komt heus wel weer een dag van de man. Een modeontwerper in HollywooG, mr. Blackwell, publiceert élk jaar een lijst met 's werelds slechtst ge klede vrouwen. Nummer een vond hij Barbra Streisand: (ik citeer mr. Blackwell) „Een bloemenkind dat uitschiet in een koolveldje". Nummer vier op zijn lijstje is Eli sabeth Taylor: „Zij lijkt op twee jongetjes die onder een minkdeken stoeien". DENKERTJE: „Voor het zegevie ren van het kwaad in de wereld is niets anders nodig dan dat de goe de mensen niets doen", (R. Burke). MERIJN. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Vorig jaar kwamen 127.500 woningen gereed, wat 5800 meer was dan in 1966 Volgens voor lopige cijfers bedroeg de produktie in december 12.190 woningen tegen 15.233 in december 1966. In 1967 werd een begin gemaakt met de bouw van 134.500 woningen. Eind 1967 waren er ongeveer 144.600 wo ningen in aanbouw. (Van onze correspondent) ASSEN Werknemers en directie van Gelinok Kleding N.V. te Assen hebben het initiatief genomen om gezamenlijk een bijdrage te leveren tot leniging van nood van kinderen over de gehele wereld. Zij doen dit op een originele manier. Voor de koffie en de thee, die tot dusver gratis werd verstrekt in de ochtend- en middagpauzes, zal vanaf heden 5 cent per kop worden be taald, hetgeen neerkomt op 10 x 5 cent 50 cent per week per per soon, wellk bedrag van het loon wordt ingehouden. De directie zal het totaalbedrag verdubbelen. De gelden worden halfjaarlijks af gedragen aan het UNICEF (The United Nations Children's Funds). Men hoopt dat deze actie door andere bedrijven, en instellingen zal worden overgenomen. horloge"?* vÜÏ? w eu £°ï!?ses 7'ijn bij Van z- gevonden. Het rechter "«i,e is van het merk Olympic. Mevrouw Anne Berthelot had haar auto nog niet neergezet of winkelier Maurice Basaldella kwam naar buiten gerend en riep „Het is hier verboden te parkeren." Mevrouw Berthelot kees naar de verkeersborden en antwoordde: „Het is helemaal niet verboden." Zij ging een. winkel binnen en zag bij het weer naar buiten komen dat Basaldella haar banden liet leeglopen. Ze rende op hem af en was al gauw in een schermutseling met de man betrokken, die haar een gebroken aim opleverde. Nadat de arm gespalkt was, diende ze een klacht tegen hem in. (ADVERTENTIE) bussen zo?" anWrdam. vervoer ^en Voor graiis dagelijks geopend van 3-18 uur s zaterdag 20 januari van 9-17 uur toegangsprijs f3,- speciaal Trein-Toegangsbiljet met 3x reductie verkrijgbaar op 140 N.S.-stations Twee hangers, waarover de politie meer wil weten. De herkomst van de hangers is eveneens onbekend. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Als eerste korps in Nederland heeft de Utrechtse politie het publiek ingeschakeld bij het onderzoek naar misdrijven. De politie roept getuigen op, die bezwarende verklaringen tegen Hans van Z. kunen afleggen. Van Z. heeft volgens de politie al drie moorden toegegeven, maar, zegt een woordvoerder van de recherche: „Het vermoeden lijkt gewettigd, dat Hans van Z. zich aan nog meer ernstige misdrijven heeft schuldig gemaakt''. Verdachte Van Z. zwijgt echter sinds zijn laatste verklaringen, die hij kort voor dc kerstdagen afleg de. Hij verblijft nog steeds in het hoofdbureau van politie, waar de tweede verdachte in de moordzaken (Ouwe Nol) ook nog steeds verblijft. In tegenstelling tot Van Z. heeft Ouwe Nol nog helemaal niet toege geven. Om aan beider stilzwijgen een eind te kunnen maken, heeft de Utrecht se politie nu het publiek ingescha keld. De Rotterdamse recherche deelde disdagmorgen mee, dat zij nog steeds belangstelling heeft voor de 25-jarige Hans van Z. in verband met o.a. de onopgeloste moord op de 26-jarige onderwijzeres Elly Hagers. NORMAAL VAN 39.75 TOT 149.- (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Een goed functi onerende giro draagt regelrecht bij tot de economische groei". Minis ter Bakker van Verkeer en Water staat zei dit gisteren in het hoofd kantoor van de Postchèque en Giro dienst in Den Haag, waar een klei ne bijeenkomst was belegd ter gele genheid van het feit dat de P.C.G;D. gisteren precies vijftig jaar geleden opgericht werd. Drs. Bakker noemde de giro dienst „een uiterst doelmatige com municatie fnet geld". „Automatise ring is voor u levende werkelijkheid en een harde noodzaak", zo vervolg de de bewindsman. In de toekomst zullen we kennismaken met de auto matische kassier en het telefonisch gireren. „Nu dient zich de concurrentie van banken aan. De girodienst kan deze echter met gepast zelfvertrou wen tegemoet zien". Met 'n staat van dienst als de P.C.G.D. „hoeft men voor geen kleintje vervaard te zijn", aldus minister Bakker. „De giro heeft zich ook ontwik keld tot een belangrijke collectebus. Bij acties voor liefdadige instellin gen ontbreekt maar zelden de ver melding van het gironummer". Na mens de regering feliciteerde minis ter Bakker de P.C.G.D. met het gou den jubileum. De hoofddirecteur der posterijen, de heer A. G. de Vries, heeft gis teren in de hal van het postkantoor in Den Haag de eerste exemplaren van de postzegels, die bij gelegen heid van dit 50-jarig bestaan zijn uitgegeven, overhandigd aan de di recteur van de postcheque- en giro dienst, de heer G. F. J. A. Groen. In een korte toespraak benadrukte de heer De Vries nog eens de nau we relatie die tussen de beide dien sten is ontstaan. Zo zijn er op alle 2251 postkantoren en -agentschappen in ons land loketten voor girozaken. Ook het vervoer van alle giro-op drachten, afschrijvingen en cheques neemt de P.T.T. voor zijn rekening. In 1967 heeft de P.T.T. maar liefst 160 miljoen giro-enveloppen vervoerd en dat Is ongeveer 20 procent van alle brieven, die in ons land ver zonden worden. Er werden vorig jaar in totaal 70 miljoen stortingen verricht en 18 miljoen cheques behandeld, wat neer komt op een bedrag van 80 mil joen gulden. Linksboven een zjlveren armband met een groene, een blauwgroene en een violetkleurige steen. Rechtsboven de binnenzijde van deze arm band met merktekens. Onder een antieke revolver. „Er bestaat geregeld contact met de Utrechtse recherche over deze zaak. omdat er geen gronden zijn om Van Z. bij voorbaat als dader van de moord op Elly Hagers uit te sluiten", zo verklaarde de Rotter damse politie letterlijk. De politie deelde ook mee, dat Hans van Z. tijdens het verhoor van vrijdagavond heeft gezegd dc dader van de moord op de Rotter damse onderwijzeres te zijn. Zater dagmorgen is de verklaring inge trokken, omdat deze op fantasie zou berusten. alle bekende merken o.a. EL-EL, NOBELT, SCHIESSER, HABELLA, MARVEL (ADVERTENTIE) UTRECHT (ANP) „Ruim Zicht", het officiële orgaan van het NKV, meldt dat de drie uur loonac- tie voor Israël niet heeft opgebracht wat werd verwacht. Op initiatief van oud-minister prof dr. J. E. Andriessen, heeft de Stich ting van de Arbeid destijds haar goedkeuring gehecht aan een drie uur loonactie, waarvan prof An driessen toen becijferde dat ze 120 miljoen gulden zou opbrengen. Door de Stichting van de Arbeid is dezer dagen een bedrag van 615.000 gulden overgemaakt. Voorts blijkt dat nog f 685.000 van de amb tenaren te verwachten is, terwijl aan giro's van beoefenaren van vrije beroepen een bedrag van f 25.000 is binnengekomen. Ook hebben vele be drijven gestort op de rekening van de collectieve Israëlactie. Deze bij dragen heeft men becijferd op rond f 783.000. Alles bij elkaar zou een be drag van 2,1 miljoen bereikt zijn. Zoals bekend werd Van Z. op 13 december gearresteerd. Zijn aanhou ding hield verband met de overval op de 66-jarige weduwe Elizabeth Woortmeijer, waarbij de vrouw werd neergeslagen en daarna werd be roofd van 12.000 gulden. Tijdens de verhoren vertelde Van Z. de politie betrokken te zijn geweest bij de moord op de Utrechtse handelaar Donse, bij de moord op de veehan delaar R. de Bruijn in Heeswijk en bij de moord op de Amsterdamse Coby van der Voort. Om uit de impasse te geraken heeft de Utrechtse politie twee fo to's van verdachte verspreid, alsme de een aantal foto's van veelal kost bare voorwerpen, die de politie bij Van Z. heeft aangetroffen, of die hij aan vrienden en kennissen cadeau heeft gedaan. De herkomst van de ze voorwerpen is onduidelijk, maar het vermoeden bestaat dat Van Z. ze onrechtmatig heeft verkregen. Wie meent dat hij de politie naar aanleiding van de foto's of na her- Een roodbruin gekleurd terracotta engelenkopje en een houtgravure. kenning van Van Z. van de por tretten iets kan vertellen, wordt ver zocht zich persoonlijk of telefonisch (030-26151) dan wel met de plaatse lijke politie in verbinding te stel len. De foto's van de bij Van Z. ge vonden voorwerpen tonen onder meer sieraden, horloges, een antieke revol ver en een aantal antiquiteiten. Ruimte moeten we hebben. Vele vierkante meters ruimte voor de opzienbarende uitbreiding van onze luxe damesmode afdeling. De enige oplossing: onze totale lingerie-voorraad op korte termijn radicaal op ruimen. Daarom vanaf 18 januari: UNIEKE RUIMTE-OPRUIMING I RUIMTE RUIMT. RUIM. RUI. RU.. R mm

de Stem | 1968 | | pagina 23