EXPRESWEG" ANTWERPEN-KUST MIST ELKE VEILIGHEIDSNORM San balm THEE OP Z'N ENGELS uums, okken, mantels in schoon mag U Stroom van kritiek in Land van Waas. Verzakking viaduct St.-Gillis. Even uitblazen mevrouw NU AL DODENWEG? REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN papiet voor uw pen pruiming i dat U ant de- Drdeliger /ij maken 590 590 790 975 1175 1475 2475 55 Blunders, zegt burgemeester R. Yerbeke van Kemzeke Op- en afrit Mist Onbegrijpelijk Oecumenische jongerendiensi in Goes Bedreiging ineerd katoen kende press: 975 a. M [ronde of t/acetaat) Principiële strijd subsidies om pe met de lange benen volgt misschien Twiggy weer op Roklengte- stabiel Statenkring Sluis CHU: één gemeente W.Z.-Vlaanderen Onmiddellijke verlichting van Groene Kruiscursus in Bruinisse EXAMENS Ci Amateurtoneel Sportman 1967 Voetbal op zondag IX Nieuwe secretaris voor Zeeuwse afdeling Nive DASBLAD DE STEM VAN WOENSDAS 17 JANUARI 196a Het voorlopig eindpunt van de „expresweg" bij Kemzeke, waar het plaatselijke gemeentebestuur zelf een verlichting plaatste, toen hogere autoriteiten weigerden dit te doen, omdat deze niet In de be grotig was opgenomen. (ADVERTENTIE) HANDCREME mvi kSjjMQfA/?-winterhanden uw handen vragen erom Voor onze voorvaderen gold thee als een exotische en kostbare drank, die met zeilschepen en karavanen van ver over de aardbol werd aan gevoerd. Dat maakte de thee zo duur en bracht haar binnen het be reik van de welgestelde enkeling. Maar in onze tijd van snelle sche pen en vliegtuigen is het niet lan ger een luxe artikel. Men zegt dat alleen in Engeland de thee wordt gedronken zoals het hoort. De Engelsen zetten per hoofd negen pond thee per jaar. Daarmee staan deze eilandbewoners wel aan de top van het thee verbruik in West- Europa. De Friezen komen op de tweede plaats, slechts zes pond per jaar per hoofd. Drie eeuwen geleden werd de thee tot nationale Engelse drank bevor- derd. Sindsdien heeft men op dit mis- tige eiland een ware theecultuur ont wikkeld. Het hoogtepunt van deze dagelijks theeritus wordt gevormd door de zogenaamde „High tea" of „Five o'clock tea". Dit theeuurtje wordt genoten tussen de lunch en het diner. Er zijn heel wat streken in Groot-Brittannië, waar de High Tea de rol van het diner overneemt of tot een theecomplet wordt uitge breid. Het is dan ook logisch, dat een typisch Engelse theetafel zo overdadig is, dat ons dagelijks thee uurtje er maar een bleek aftreksel van lijkt. Een klassieke High Tea omvat fuit-cakes, pies, warme brood jes en knapperige toast met jam. Maar er zijn ook hartige sandwi- ehes van witte of bruine toast bij en verder bescheiden hors d'oeuvres. Thee speelt echter de voornaam ste rol. Deze thee wordt geserveerd m fraai gepoetst zilver of sierlijk dun porselein. Een Engelse gastheer is pas perfect indien hij voor ie ders maak de juiste thee gereed heeft en als hij weet, wie thee met melk (geen room), citroen, gember of suiker drinkt. Tot de bekendste donkere thee soorten behoren: Ceylon: de klassieke Engelse thee. Wordt tamelijk sterk nuttig. Goud geel en enigszins pittig van smaak. Darjeeling: de fijnste en duurste thee, licht en aromatisch. Assam: vol, sterk en donker. Ook geschikt voor minder lekker water. Wordt dan ook in veel melanges toe gepast. English Breakfest Tea: pittige me lange van Ceylon en India. Krach tig van smaak. (Van een onzer verslaggevers) MELSELE Sinds de openstel ling van het wegvak linkeroever- Melsele in de „Expresweg" Ant- werpen-kust, op 27 mei 1964, zijn er in Melsele al meer dan zestig lichte, ernstige en dodelijke on gelukken genoteerd. Tijden sde kerst- en nieuwjaarsdagen ge beurden er op deze weg twee dodelijke ongelukken. Bij andere ongevallen werden ruim 10 per sonen gewond. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Het was maar een klein bedrag dat b. en w. van Zaam- slag op de gemeentebegroting 1968 voor de Nederlandse stichting con sultatiebureaus voor huwelijks- en geslachtsleven hadden geplaatst. Of liever gezegd in het geheel geen be drag; zij wilden al1 een maar f 5 por door een inwoner van Zaamslag in gewonnen consult aan de stichting betalen. De overgrote- meerderheid van de raad wilde er niets van we ten. „Als men leest wat de voorzitster van de NVSH propageert, dat is ver schrikkelijk. Iemand die naar Gods woord leeft, heeft geer consultatie bureau nodig", motiveerde de heer J. Pladdet (SGP) zijn tegenstemmen. En de heer A. de Visser (GPV) vulde hem aan: „De overheid moet geen subsidie geven aan een instituut dat de geboortenbeperking propageert". Met alleen de stemmen van wet houder De Koeyer (AR) en de heren Florussen en Dobbeiaai voor, werd de post van de begroting afgevoerd. Warm pleitbezorger was daarentegen de heer Pladdet met de heer Florus sen voor een* subsidie aan het Leger des Heils. „Het is het enige leger ter wereld dat goed is" zei laatstge noemde ervan. Een bedrag van f 30. zijnde tien cent per inwoner, werd hiervoor uitgetrokken Tegen stem den de heren De Koeyer, De Visser en Ver linde. David Bailey, fotograaf met een open oog voor jong vrouwelijk schoon en ontdekker van het foto model Jean Shrimpton, is nu ver rukt van het 17-jarige meisje Pene lope Tree. Dit dunne meisje wordt door haar moeder „Legs" genoemd vanwege haar lange benen. Men noemt haar nu al de opvolgster van het twijgdunne fotomodelletje Twig gy. Ze heeft een ovaal gezicht met grote bruine ogen; een poppekopje boven lange benen. Bailey: „Pene lope is een meisje, dat op niemand lijkt en dat geeft je een kick". Fo tograaf Avedon heeft haar gefoto-' grafeerd voor het modeblad Vogue, "eertien pagina's worden gevuld met haar verschijning in hypermo derne kleding, onder meer van top less-man Gernreich. Topless staat "Legs" er niet op, wel in een jurk die haar (slanke) heupen gedeeltelijk ontbloot laat. --,.JS Van witte en schaduwkleurige Ti- roolse kristallen is dit halssieraad, dat aan de voorkant eindigt in twee krakelingen waaruit stralen sproei en, die een subtiele verbinding vor men. Parurier Renel is de ontwer per. Hij is de hofleverancier van de Sjah van Iran, niet in de eerste plaats vanwege zijn sieraden, want daaraan is aan dit hof geen gebrek. Maar meer om zijn ceintuurs, ges pen, schoenclips, passementerie en knopen. Voor Italië is de lengte van de rok tot nu toe ongewijzigd. Het hangt zo om en rond twee centimeter bo ven de knie, behalve bij Ticiani, die korter wil. De normale lengte is uit stekend voor de klokrokken, in volle schijndraad, waarboven de ceintuur de lende-lijn insnoert als bollero- vestje het echte zomereffect verlenen. Met rokken en rokbroeken, voor zien van ceintuurs, vieren ook de hemdtolouses hun heroptreden. Ze worden ln de rok gedragen en heb ben lange mouwen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Op een vergadering van de Statenkring Sluis van de Chr. Hist. Unie deelde voorzitter E. Dekker mee, dat het bestuur van de kring zich had beraden over de ge meentelijke herindeling. De grote meerderheid van het bestuur was voorstander van één gemeente in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, met dien verstande, dat de gemeente Biervliet in zijn geheel aan het grondgebied van Terneuzen diende te worden toegevoegd. Mocht dit niet haalbaar zijn, dan diende naast een Groot-Oostburg én Sluis én Aarden burg als zelfstandige gemeente te worden gehandhaafd. Bovendien meende men, dat er nu met deze kwestie haast gemaakt moest wor den. De bevolking wil eindelijk wel eens weten, waar zij aan toe is. De heer Dekker deed deze mededeling na een redevoering van de heer A. J. Kaland, lid van G.S. van Zeeland, die voor de Statenkring van de CHU sprak over de landelijke en de Zeeuwse problematiek. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN/KEMZEKE. Dwars door het prachtige Land van Waas, enkele kilometers on der de BelgischNederlandse grens, loopt de zogenaamde „ex presweg" AntwerpenBelgische kust, die vorig jaar een voorlo pig eindpunt kreeg bij Kemzeke en daar een kruispunt vormt met de rijksweg St. NiklaasHulst. In de Belgische rijksbegroting van dit jaar is opgenomen, dat de wegvakken Kemzeke-Wachte- bekeZelzate nog in 1969 zullen worden uitgevoerd. De onteige ningen zjjn momenteel tot Mocr- bekc afgesloten. Het eerste vak linkeroeverVrasene werd op 27 mei 1964 voor het verkeer open gesteld. Sedert dit tijdstip wordt het Land van Waas, dat boven dien gebukt gaat onder de zor gen van industrialisatie- en kana lisatieplannen, overspoeld met een stroom van kritiek op a. de constructie van deze autosnelweg en b. de verkeersveiligheid. Het meest kenmerkend voor het onbehagen dat door deze rijksweg wordt veroorzaakt in deze streek, achten wij het commentaar van de burgemeester van Kemzeke, de heer R. Verbeke. „Over de constructie van de weg kan ik heel veel zeg gen", zo zei hij ons, „maar ik wil me liever beperken tot de verkeers veiligheid". Hij wijst erop dat ner gens op deze verkeersader, in welke vorm dan ook, verlichting is aange bracht. „En dat zal ook nooit gebeuren", meent hij, „om de doodeenvoudige reden dat hierin niet is voorzien in de'begroting van deze weg". Bij de twee andere kruispunten (Melsele en Vrasene); die we op deze auto weg ontmoeten, vinden we evenmin lichtpunten. Een enkel knipperlicht duidt erop dat de automobilist hier moet oppassen. Vooral in het duis ter is de situatie op deze plaatsen le vensgevaarlijk „Een bron van voort durende ergernis", aldus de heer Verbeke. Bij het kruispunt te Kemzeke is de verkeersintensiteit nog aanzienlijk groter dan bij Melsele en Vrasene. „Wij hebben dit tijdig ingezien en zo gauw mogelijk maatregelen geno men", zegt Kemzekes burgemeester. „Er zijn al heel wat ongelukken ge beurd!" Op eigen initiatief dus werd een verlichting aangelegd op het kruis punt waar niet meer dan een knip perlicht stond De kosten kwamen uiteraard voor rekening van de ge meente Kemzeke, omdat het rijk hierin niet wilde voorzien. Toch wordt de weg gebruikt doof talloze automobilisten uit heel België. Bo vendien kiezen velen deze route vanuit Zeeuwsch-Vlaanderen naar Noord-Brabant en omgekeerd (via Antwerpen), als de veerboten door de mist verstek laten gaan. (ADVERTENTIE) nen constructie elk moment kan in storten. „Dit is inderdaad ook zo", aldus de heer Verbeke, „Het viaduct lijdt aan een ernstige verzakking, die het verkeer in verschrikkelijke moeilijkheden kan brengen als het zo doorgaat en er niets aan wordt gedaan". Bij de afrit in de richting St.-Gil lis zien we een grote gapende scheur in de dijk, waarop de brug van het viaduct aansluit. Grote stukken be ton zijn naar omlaag geschoven. Re gelmatig moeten werklieden worden ingeschakeld, om de grote hoeveel heid zand, die naar beneden zakt, weg te ruimen. Ook gisteren was men hiermee druk bezig. De werk lieden zeiden ons dat ze bang waren dat de aanloopvlakken van het via duct op zekere dag het zullen be geven, waardoor de gevolgen niet te overzien zullen zijn. Bij het viaduct ls slechts één op en afrit aangebracht. De weggebrui kers, die komen uit de richting St.- Gillis of De Klinge en naar Kem zeke willen rijden, moeten een bijna onmogelijke manoeuvre uithalen om op de rechterzijde van het rijvlak te komen. Ook hier- ontbreekt elke vorm van verlichting. Regelmatig gebeuren daarom ongelukken. Aan de Keetberg te Melsele krui sen de autosnelweg en de rijksweg 617 (Melsel-Kallo) elkaar. Ais men vanuit de richting Melsele komt is de weg een voorrangsweg, vlak voor de autoweg wordt deze secundair. Wel staan hier waarschuwingsbor den, maar geen (hoog noodzakelijke) knipperlichten. Vooral voor automobilisten, die de situatie ter piaatse niet kennen, kan het passeren (met name in het duis ter) fatale gevolgen hebben. In de Vrasene-polder treft men een gelijk waardig staaltje van wegenaanleg aan. Hier kruist de „expresweg" de provinciale weg St.-Niklaas-Kiel- drecht. Het kruispunt ligt op een zeer ver raderlijke helling. Regelmatig Wor den de verkeerstekens op deze ook onverlichte plek omvergereden. Vlak na de openstelling van het weg vak Vrasene-Kemzeke, op 24 juni 1967, deed zich hier een ernstig ver keersongeval voor, waarbij enkele personen zeer zwaar werden gewond. u Doorstraalt'verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten üeumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diép op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. (Van onze correspondent) BRUINISSE Het Groene Kruis organiseert weer een cursus zuige lingenverzorging en geeft bovendien een kleutercursus. De lessen begin nen woensdag, 17 januari, om half acht in het wijkgebouw. De lessen worden gegeven door zuster C. P. de Vries. Dames boven de 18, die wensen dec, te nemen aan de moe dercursus kunnen zich opgeven bij zuster Castel. In Belgische dagbladen is reeds gesproken over onbegrijpelijke nala tigheid van de Belgische autoriteiten, die bij de aanleg van deze „expres weg" de meest elementaire veilig heidsmaatregelen volkomen schijnen te vergeten of ,te negeren. Zeer be trouwbare bronnen zeggen ons dat de plannen, die geleid hebben tot de aanleg van deze weg, dateren uit de jaren vlak na de oorlog. Deze zou den intussen niet meer zijn herzien of gewijzigd. Een onbegrijpelijke zaak is ook het viaduct over de „expresweg" bij St.-Gillis ('t Kalf). Hier wordt de weg van St.-Gillis naar De Klinge gekruist en de oude spoorweg Me- chelen-Terneuzen, waar welgeteld twee armzalige goedéren treintjes per dag gebruik van maken. De spoor baan is door gras en onkruid over woekerd. „Ik wil het nut van dit viaduct", aldus de heer Verbeke, „niet weg cijferen. Zoals het bouwwerk daar ligt zou men geneigd kunnen zijn te denken dat het een voorbeeld is van geldverspilling Het kan zijn, maar de toekomst zal toch uit moeten ma ken wie gelijk heeft. Als in deze streek en in Zeeuwsch-Vlaanderen steeds meer industrie gaat komen, dan zal dit lijntje ongetwijfeld nog rendabel gemaakt kunnen worden. Ik vind het. alleen jammer dat ze op dit punt wel vooruitzien en na denken, maar op het punt van bevei liging grote blunders maken". De jf burgemeester doelt hierbij op de ge- 58ÉÉÜ vaarlijke toestand bij Meisele en Vrasene, waar alle kosten werden gespaard op het hoofdstuk kruis- puntbeveiliging. De op dit punt vaak voorkomende mist beperkt bovendien nog het uit zicht van rechts in beide richtingen: De rijkswacht verzekerde ons dat hier nog wel de nodige klappen zul len vallen, voor mén gaat inzien dat aan deze toestand iets moet worden gedaan. Het viaduct bij St.-Gillis ('t Kalf) lijdt aan een zware verzakking, die voor het verkeer een voortdu rende bedreiging vormt. De burge meester van Kemzeke heeft ter zake een ernstige waarschuwing laten horen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Zondagavond a.s. zal in Goes een oecumenische jongeren- dienst worden gehouden. Volgens de jongeren die de organisatie hiervan in handen hebben, is dit een helaas nog uniek gebeuren. Volgens hen had men dergelijke diensten al lang moeten houden. De dienst begint om 7 uur in de Mariusschool in de Coenstraat en zal ongeveer een uur duren. Daarna is er voor belangstellenden nog ge legenheid na te praten. Het idee voor deze moderne dienst is uitgegaan van wika T. van Maurik, hervormd jeugd en vormingsleider en kapelaan Schoenmakers. Contact is vervolgens gezocht met de gereformeerden. Uit jeugdige vertegenwoordigers van de ze drie kerkelijke richtingen is een groep van tien gevormd, die het idee heeft uitgewerkt. Tijdens de dienst zal dooi de jon geren zelf een preek worden gehou den. De aanwezigen krijgen de kans hierop te reageren tijdens de dienst. Verder zullen o.a. liederen in mo dern ritme worden gezongen. De bedoeling is deze eigentijdse dienst om de twee maanden te hou den. De bezoekers zal worden ge vraagd ideeën voor volgende diensten naar voren te brengen. De dienst is vooral gericht op de jongeren. Gehoopt wordt echter, dat er ook van de zijde van ouderen belangstelling voor zal zijn. OUDENBOSCH Aan de Hogere Pedagogische School zijn geslaagd voor het onderwijzersexamen (volledige be voegdheid): E. Boonman te 's-Heer Arend skerke, W. Heyman te Hulst en J. Slock te Westdorpe. OUDENBOSCH Hoofdakte on derwijzer, de heer Eric Verstraeten, St.-Jansteen. Maar ook al zal het viaduct In de toekomst zijn nut bewijzen, momen teel vormt het een voortdurende be dreiging van het verkeer. Dat blijkt duidelijk als men eens een kijkje gaat nemen onder het loopvlak bij de pijlers. Het lijkt hier of de beton- Met verbazing las ik het artikel van de heer Steenbergen jr. in' „De Stem van zaterdag 13 januari j.l. Hierin, is de heer Steenbergen pes simistisch gestemd over d.e huidige con stellatie van het amateurtoneel, en met name in Brabant. Ik vraag me af waar uit de heer Steenbergen dit conclu deert. Hij matigt zich hierbij een oor deel aan waarvan hij geen weet kan heb ben. Het gehele artikel is gebaseerd op onwetendheid ten aanzien van het vele en goede werk dat de organisaties N.A.T.U. en W.K.A. (nu geheten Ne derlands Centrum voor het Amateur toneel). voor het amateurtoneel deden en doen. De wijze waarop o.a. de to neeladviseurs en hun kunnen door hem bekritiseerd worden is kleinerend. Er zijn inderdaad amateurverenigingen die niets van deze adviseurs moeten heb ben, maar dat zijn mensen die een regisseur a la Steenbergen hebben, die hun kennis van de straat opgeraapt hebben, zo hij zelf zegt Zulke regis seurs huren schouwburgen van f 450,— per avond, huren dure decors en kos tuums enz. en vinden het dan nog vreemd als het amateurtoneel ter ziele gaat. Als je als vereniging dan ook neg aan een door de N.A.T.U uitgeschreven toneelconcours meedoet, kan ik me indenken dat er geld bij moet. Maar gelukkig doen de meeste deelnemers mee voor de sportieve strijd en niet in de eerste plaats om de geldprijzen. Laten deze verenigingen doorgaan op de ingeslagen weg die N.A.T.U. en W.K.A. ons gewezen hebben en met medewerking van de deskundige les sen van de adviseurs kan ook een Shakespeare-voorstelling volledig tot zijn recht komen. BREDA J. v. A. Tot mijn grote verbazing heb ik dins dagavond tijdens de radio-uitzending van de sportman van het jaar de naam van Jan Janssen niet horen noemen. Ik had hem toch op zijn minst bij de eerste drie gerekend. Tiemen Groen, die nuderde werd heeft dat volgens mij dit jaar helemaal niet waar ge maakt. Coentje Moulijn heeft zijn twee de plaats echt wel waar gemaakt. Deze jongen is de hele competitie al in grote vorm. Blijven nog over Kees Verkerk en Jan Janssen. Verkerk heeft prachtig gereden, en heeft aangetoond de sterkste schaatsenrijder ter wereld te zijn. Kees behoeft echter alleen in de winter een maand of vier te rijden, maar Jan Jans sen rijdt zowat het gehele jaar. In de zomer op de weg, en in de winter nog dikwijls op de baan. Hij moet daarvoor een heel jaar in goede conditie zijn, en hij heeft het afgelopen jaar meer dan eens bewezen dat werkelijk te zijn. Maar ja. het is die mensen boven de grote rivieren die natuurlijk weer wel het overgrote deel van de jury gevormd zullen hebben, niet kwalijk te nemen Ze weten daar immers niet dat Jan Janssen een wielrenner is, nog minder, ze weten niet dat de wielersport in Ne derland bestaat. STEENBERGEN J.ROMMERS Het typische besluit tot het weren "van voetbal op het chr. sportterrein te Klundert (op hetzelfde complex mag wel op zondag worden getennist heeft nogal wat pennen in beweging gebracht. Toch zal geen enkel commentaar Iets uithalen. Er schijnt een onbewuste tra ditie te worden doorgezet van een ver verleden toen in Klundert alle niet-ge- reformeerden geweerd werden en men of tot deze kerk moest toetreden, of wel verbannen. Slechts de Franse be zetting in 1793 heeft hieraan een ein de gemaakt. Geleidelijk aan is'er toch fen.,r-:f£.' Parochie gegroeid en de ge bruikelijke kerkafscheidingen in de 19e eeuw gijn ook Klundert niet tegen te houden geweest. Fel is steeds de strijd, geweest te gen andere meningen. In 1868 hiel den enkele zéér fanatieke notabelen op tweede kerstdag een soort schertscon- cilie, wat tot in lengte van dagen de sfeer beslist ten kwade heeft beheerst Historisch is echter dat de twee voor mannen binnen enkele dagen stierven Vooral de katholieke en liberale pers uit die dagen heeft zich met dit on- flS'i lf?! danig beziggehouden. Onkerkelijkheid kwam vroeger zeer weinig voor, maar de enkeling die de kerk negeerde, had een hard bestaan. iets van deze weinig verdraagzame geest waart nog steeds rond tijdens de vroedschapsvergaderingen op het oude raadhuis. v Verbanning kent men niet meer maar toch kan het feit, dat eenAE- broeder die een ingezonden stuk in de plaatselijke „Westhoek" plaatst en waarin hq het fatale raadsbesluit sterk aanvalt, maar anoniem blijft, toch een teken zijn dat men zich toch nog tracht te vrijwaren voor misschien een laatste stuiptrekking tot verbanning binnen de eigen blijkbaar zeer conser vatieve kring. KLUNDERT L. v. d. MIERDEN (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Drs. M. C. Verburg, di recteur van het Economisch Techno logisch Instituut voor Zeeland, zal zijn functie als secretaris van het Nederlands Instituut voor Efficiency, afdeling Zeeland, neerleggen. De heer Verburg heeft het te druk met zijn dagelijks werk om de neven functie nog langer te kunnen ver vullen. Door het afdelingsbestuur van Ni ve wordt voorgesteld de functie van secretaris-penningmeester over te dragen aan de heer A. Tevel, werk zaam als chef van de afdeling cor respondentie bij de N.V. De Vitrite Fabriek in Middelburg. Een en ander zal tijdens de bijeen komst van het Nive op 24 januari om 4 uur in „De Korenbeurs" te Goes aan de orde komen. Tijdens deze bijeenkomst zal de heer Th. N. van Erp, hoofd van de afdeling administratie van de Ko ninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden, spreken over het onderwerp „Kos- tenbesef en rentabiliteit".

de Stem | 1968 | | pagina 21