Machines groeien ranërs boven het hoofd Wellicht dit jaar uitsluitsel over regionale zender MIDDELBURG MOET BESLIST STEM IN ZEEHAVENOVERLEG Bedorven vlees in Gerechtelijk onderzoek naar instorting van Lucaskerk Den Bosch „Wij willen Zaamslag zo goed mogelijk afdragen ;r nieuws uit d en streek pag. 3 - 5 Landbouwwerktuigen in de RAI te Amsterdam Feestneus ZEELAND IN DE ETHER? Vrouwen voelden trillingen Nieuw pleidooi van burgemeester Drijber: Eigen omroep voor Delta kan goed werk doen BURGEMEESTER DE PREE: 1XAMENS en waar? ANDAAG \AORGEN Nederlandse schrijvers protesteren tegen proces in Moskou Zwaar gewond bij slopen pand Trillingen „Eén geheel Tijdverlies Economie Burgemeester Drijber Benoeming waterschap DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 JANUARI 1968 !URG Bij de gehouden aan de Rijkskweekschool >or de hoofdakte (volle- dheid voor onderwijzer)) ïsen te 's-Gravenpolder; a te Wolphaartsdijk; F. Aardenburg; W. A. Kos- ,euzen; J. Moens te Vlis- Naerebout te Vlissingen; e Middelburg: C. A. de Idelburg; W. J. de Visser F. Zwartelé te Vlissin. ididaten werden afgewe- LI uur Jeugdconeert (2VU) luishoudschool 13.45 en 15 oncert ZVTJ ijke vlegel, 14 14 uur Schieting bejaarden n r 20 uur aar twee keer uir samen thuis, a.L V 14, 16, 18, 20 en 22 uur Jack Diamonds. 18 jaar 14, 16, 18, 20 en 22 uur in spion 18 jaar 1, 16, 16, 20 en 22 uur akantie a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur ploerten 18 jaar s 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur lerende reis 18 jaar 14, 16, 18, 20 en 22 uur geweld 18 jaar 16 18, 20 en 22 uur la carte, 14 jaar 14, 16, 18, 20 en 22 uur Gallier, a.l. 4, 16, 18, 20 en 22 uur a.l. 14, 16, 18, 20 en 22 uur 1 Tanger 14 jaar 16, 18, 20 en 22 uur ïw 14 jaar uur Butler- Griffin, an het Westen a.l. en 20 uur de verleidelijke heks 14 j. 20 uur te leven 18 jaar 17 en 20 uur oy 18 jaar 7.30 en 20 uur iet de groene hoed 18 jaar scar Vaudeville 18 jaar en dozijn ploerten lg jaar pion 18 jaar ouilleleider 14 jaar blikken eend 18 jaar LAS scarrousel, 13 jaar banen: Gevaarlijke zon# hartelust 18 jaar ;en handvol diamanten 18 j. endetta a.l. uis 18 uur Raadsvergadering uur Raadsvergadering uur samen thuis a.l. I 20 uur aar twee keer IG r lit San Fablo 14 jaar N als onder vandaag ir Het glas water als onder vandaag Als onder vandaag Als onder vandaag. \AS Als onder vandaag. Velen hebben vrijdagavond' vast en zeker gekeken naar de vuist, die Willem Duys op gezette tij den in de AVRO-zendtijd voor de televisie maakt. Ze zullen zich onbekommerd hebben vermaakt met het „optreden" van Toon Her mans en met zijn nieuwste lied: „Waar is mijn feestneus gebleven?" Zoals wel meer gebeurt school er echter een fikse adder onder het gras. Want Willem Duys had „die pere bedoelingen" met deze uitzen ding. Wat is nl. het geval? Toon Hermans heeft met de platenmaat schappij, waarvan de heer Duys di recteur is, een contractje afgesloten, dat zijn liedje via deze platenmaat schappij op de markt zal worden ge bracht. Wit hier ggbeurde was dus in feite niets anders dan nauwelijks verkapte reclame voor de plaat, die de maatschappij van Duys weldra gaat verkopen. Dat zullen al die an deren, die dure zendtijd van de STER moeten kopen, wel leuk vin den. Het zou zinvol zijn, wanneer de STER, die zich zo druk maakt voor het beschermen van de morele en esthetische waarden van het Ne derlandse volk, zich ook bezighield met het opsporen van dit soort praktijken. Daarbij komt voor Zuid-Neder land nog een aparte moeilijkheid: de platenmaatschappijen hebben carnaval ontdekt als bron van in komsten. Zij overspoelden met hun machtige reclamemiddelen de markt met carnavalsplaatjes. Ten koste van de activiteiten van allerlei plaatse lijke carnavalsstichtingen, die dik wijls met grote offers ^zelf een plaatje laten maken van hun „eigen" lied en daarvoor ternauwernood kopers vinden. Ten koste ook van de creativiteit en de inventiviteit in het carnaval vierende zuiden. Dat dit dan gebeurt op een wijze, zoals in „Voor de vuist weg" is een kwalijke zaak. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM „Voor welk soort bedrijf worden deze landbouwmachi nes met hun enorme capaciteit ge maakt?" Deze vraag richtte ir. L. de Wit, rijkslandbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen, gisteravond in Krasnapoisky tot een groep Zeeuwse bezoekers aan de expositie „Het landbouwwerktuig". Deze tentoon stelling wordt tot en met zaterdag zoals elders gemeld in de Amster damse R.A.I. gehouden. Op de drukke openingsdag van de tentoonstelling van land- en tuin- bouwmachines in Amsterdam waren de Zeeuwen al goed vertegenwoor digd. Ook burgemeester mr. Hubert van Goes en diens echtgenote maak ten deze reis mee. Bijna 600 agrariërs uit deze provincie waren met hun vrouwen per extra-trein naar Am sterdam getogen. De uitstekend geor ganiseerde reis, compleet met verzor ging, was hun aangeboden door de landbouwmachinehandel W. Schipper en Zoon uit Goes, de zaadhandel D. J. van der Have te Kapelle-Biezelin- ge, en de Fiat-importrice L. Lang uit Amsterdam. De deelnemers uit Zeeuwsch-Vlaan deren moesten voor deze trip'al vroeg uit de veren en bovendien een zee ziekte riskeren over de stormachtige Westerschelde om om 8 uur de trein in Vlissingen te halen. Vandaag, mor gen en overmorgen zal eveneens een extra-Sehipper-expres vanuit Zee land naar Amsterdam vertrekken. Voorzitter H. Lems van de fede ratie Het Landbouwwerktuig had bij Nog in wat schemerig donker zochten Zeeuwse boeren hun plaatsje op in de speciale trein, die hen naar de RAI te Amster dam zou brengen. de opening van de tentoonstelling ge zegd dat in Nederland voor meer dan drie miljard gulden aan trekkers, machines en werktuigen is geïnves teerd. Hier komt jaarlijks voor een bedrag van 375 miljoen gulden bij, zei hij. Van jaar tot jaar wordt het duide lijker dat de boer, meer en meer de manager gaat worden van een sterk gespecialiseerde en gemechaniseerde agrarische industrie. De honderden geperfectioneerde machines in de schreeuwende kleuren geel, rood en groen, waarmee de reusachtige RAI is volgeladen, vormden daarvan een sprekend getuigenis. De natuur wordt door de machines overmees terd. Ze wordt zo nodig aan de effi ciency en de mechanisatie aangepast. Als sprekend voorbeeld noemde de heer W. Koeman, van de N.V. V. d. Have, het door deze onderneming zelf gekweekte suikerbietezaad po- lyrave. Dit zaad is, in tegentselling tot het traditionele bietezaad, een- kiemig waardoor in het voorjaar veel werk wordt bespaard bij het wieden. Bovendien worden de bieten, die uit dit zaad groeien, van gelijkvormige grootte, zodat ze mechanisch goed rooibaar zijn. (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG In de loop van dit jaar hoopt de commissie die be last is met het onderzoek naar de mogelijkheden van een regionale om roep, uitsluitsel te krijgen over haar advies om Zeeland, evenals in Zuid en Noord-Nederland het geval is, 'n regionale radiozender te bezorgen. In de loop van vorig jaar heeft een commissie ad hoc, die was inge steld door de Zeeuwse culturele raad, bij de Nederl. Radio-Unie aange klopt met het verzoek voorbereidin gen te treffen voor .het aanvragen van een zendmachtiging. Daar heeft men de kwestie thans in overweging genomen. De officiële concessie-aan vrage is nog niet ingediend. In Zee- Ir. F. J. Lardinois, de minis ter van Landbouw, op de trekker DEN HAAG (ANP) Het bestuur van het Nederlandse PEN-centrum is verontwaardigd over de op 12 januari te Moskou tegen een aantal schrijvers uitgesproken vonnissen. Het bestuur heeft er bij het hoofd bestuur van de internationale PEN- club met kracht op aangedrongen, dat dit bij de betrokken Sovjet-overhe den zal protesteren tegen de verwer pelijke vorm van rechtspleging tij dens dit proces. (Van onze correspondente) ZAAMSLAG In de raadsverga dering van Zaamslag uitte de heer J. Veriinde ernstige kritiek op de vleeskeuring. Afgekeurd slachtvee wordt volgens hem door .de vlees keuringsdienst afgevoerd naar ande re plaatsen en in fabrieken tot worst verwerkt of gewoon doorverkocht. De heer B. Dekker zei uit eigen er varing te weten, dat men afgekeurde lever gewoon laat hangen op de plaats waar het vee geslacht werd, en men dus geen voorzorgen neemt om te voorkomen dat deze geconsumeerd wordt. De heer de Winter noemde deze feiten wel zo ernstig, dat hij b. en w. adviseerde tot een diepgaand onderzoek: „Ik ben stomverwonderd dat zulke dingen in deze tijd nog mo gelijk zijn". De voorzitter onder streepte deze woorden en zegde een onderzoek toe. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens sloop werkzaamheden aan een onbewoon baar verklaarde woning aan de Been houwerssingel te Middelburg, heeft zich een ongeval voorgedaan, waar bij de 33-jarige uit 's-Heerenhoek af komstige W de J. zwaar werd ge wond. Hij is naar het Gasthuis over gebracht. Men was de spanten van de woning aan het verwijderen, toen plotseling de topgevel naar beneden kwam en dwars door de zoldering heenviel. land hoopt men, dat nog in de loop van dit jaar duidelijk zal worden of en wanneer Zeeland aan regiona le omroep zal gaan doen. Van re gionale televisieplannen is, zoals be kend, afgezien, omdat hieraan veel te hoge kosten zijn verbonden. De commissie ad hoe ziet voor een re gionale radio-omroep een aantal be langwekkende taken. Enkele daar van zijn: het geven van reportages over de snel veranderende samenle ving in Zeeland: het verschaffen van informatie over ophanden zijnde eve nementen; het voorlichten van de Zeeuwse luisteraars op zo breed mo gelijk terrein; het organiseren en uit zenden van uitwisselingsprogram ma's en tenslotte: het bieden van gezond amusement. Principieel heeft de rijksoverheid geen bezwaar tegen regionale om roepen, gezien de zendmachtigingen die men in het noorden en het zui den heeft gekregen. Tegen een Zeeuwse zender zou 't bezwaar kun nen worden gemaakt, dat deze een betrekkelijk klein luisteraars-poten tieel bestrijkt, in tegenstelling tot de regionale omroepen Noord en Zuid. De commissie heeft zich dan ook sterk gemaakt op het argument, dat het er hier in feite om gaat, het ge hele Deltagebied een eigen geluid, een eigen stem in de nationale om roep te geven. Dit Deltagebied omvat meer dan alleen de provincie Zee land. Of de minister van Onderwijs en Wetenschappen voor dit argument gevoelig zal blijken te zijn, zullen wij dit jaar merken. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Mr. M. J. Brui gom, officier van justitie in Den Bosch heeft bij de rechter-com- missaris een gerechtelijk voor onderzoek gelast naar de instor ting van de Lucaskerk in 's-Her- togenbosch. Het onderzoek zal door de technici van het Gerech telijk Laboratorium in Den Haag worden uitgevoerd, die zich waar schijnlijk voor een belangrijk deel zullen laten voorlichten door een drietal top-deskundigen van RAI- TNO in Delft. Ir. Ligtenberg, di recteur van het Bouwmateriaal- en Bouwconstructie-Instituut van TNO zal het onderzoek persoon lijk leiden. De justitie wil hiermee veiligstel len dat er een juist onderzoek in gesteld wordt, waarvan de betrokken rapporten eerst bij de rechtelijke macht terechtkomen. In 's-Hertogenbosch gonst het in middels van activiteit, maar even zeer van geruchten. Er zijn geldin zamelingsacties gestart. Gisteren was al meer dan f 7.000,- binnen bij het actiecomité. De geruchten die de ronde doen zijn zeer ongenuanceerd. Niettemin zouden enkele vrouwen die in de buurt van de kerk wonen, in de nacht van vrijdag op zater dag aardtrillingen hebben gevoeld. Zij hebben dit zeer pertinent tegen over de politie verklaard. Het staat inmiddels wel vast dat de muur van de Sacramentskapel het eerst naar beneden is gekomen. Een brigadier van de Bossche gemeente politie die ooggetuige van het on- heilsgebeuren is geweest, verklaar de dit. Het bouwbureau van het bisdom sprak met klem tegen dat er aan de integriteit van het architectenbureau Van der Laan - De Jong getwijfeld moet worden. Alle technici die eer tijds bij de bouw van de kerk waren betrokken hebben gisteren en zondag (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Bij de verdere uitwerking van het rapport van het overlegorgaan Zeehavenont wikkeling Zuidwest-Nederland neem ik aan, dat ook Middelburg daar direct bij zal worden be trokken. Op welke wijze laat ik 111 "et midden. Indien de ligging ran een voor grote schepen toe gankelijke haven op eigen terri toir het criterium mocht zijn v°or opname in het overlegor gaan, dan zijn er nog wel andere vrf*e tdnden om steden als iddelburg met haar meer be perkte zeehavenfunctie, droge in- ustrieterreinen en woon- en re creatiemogelijkheden bij de ver- Planning te betrekken". WdUS de burgemeester van Middel- Farsrède, Drijber' in zi-ln nieuw- nopSa'neende voorts' dat i» het ge- din^m raP.P?rt de verdere uitbrei- ïiin iv 1,1 en niaar summier lja weergegeven. Eerder had hij opgemerkt, dat de ligging van Middelburg, vlak bij zee en het nabije Zuid-Sloe aan zee voor bepaalde typen industrieën onvermin derd gunstige vestigingsmogelijkhe- den blijven bieden. De gunstige ligging mag echter niet verleiden tot afwachten, zo meende de heer Drijber, die juist actieve wer ving, vooral in het buitenland, nood zakelijk achtte. Hij zei, dat bij contacten in binnen- en buitenland het wel duidelijk is ge worden, dat men buiten Zeeland Zuid-Oost- Walcheren als één geheel ziet. Daarvan worden de consequen ties nog niet overal even duidelijk ge zien, zo meende burgemeester Drij ber, die voorts zei te hopen, dat 1968 niet alleen dé verlate indiening maar ook de verheffing tot wet zal bren gen van de gemeenschappelijke rege ling Havenschap Vlissingen-Oost. Hoewel wij meenden in de afgelo pen jaren bij herhaling duidelijk te hebben gesteld, dat Middelburg be reid is deel te nemen mét aanvaar ding van alle rechten en verplichtin gen, dat wil zeggen als volwaardig lid en desgewenst met inbreng van de eigen industrieterreinen, is in de loop van 1967 gebleken, dat dit stand, punt niet in alle betrokken Zeeuwse gemeenten voldoende bekend was", aldus burgemeester Drijber, die hier mee een niet mis te verstane vinger wijzing gaf. Ofschoon Middelburg bereid zal blijven zijn industrieterrein toch in te brengen, achtte hij het thans aan te raden een wetsontwerp voor het havenschap, waarin Middelburg slechts een adviserende stem heeft, te aanvaarden, omdat anders opnieuw tijdverlies zou dreigen. Burgemeester Drijber deelde voorts mee, dat de raad binnenkort een be stemmingsplan zal worden aangebo den, dat beoogt het zogenaamde „droog-groot-industrieterrein" van 80 hectares tot ongeveer 130 hectare uit te breiden. In het herziene structuur, plan zal op de mogelijkheid worden gewezen om het natte, voor kleinere zeeschepen toegankelijke industrie terrein langs het Kanaal door Wal cheren te vergroten. Samen met rijkswaterstaat, econo mische zaken en het provinciaal be stuur is een taakverdeling gemaakt ten aanzien van de bekostiging van nieuwe belangrijke verbindingen. Daarbij noemde burgemeester Drijber de tweede brug in de gemeente over het Kanaal van Walcheren, de aan sluiting eerlang vierstrooks Sehroeweg naar rijksweg 58 en van daar tweestrooks naar Vlissingen- Oost en het viaduct, met aansluiten de wegen, Schroeweg-rijksweg 58. De Torenweg, bij het groot indu strieterrein, zal nog dit jaar gereed komen, aldus de heer Drijber, die voorts zei, dat een investering van ruim vier en een half miljoen gulden is geraamd voor het noodzakelijke sa- nerings- en reconstructieplan aan de binnenstadszijde van de nieuwe brug. Sprekend over de economische be drijvigheid in Middelburg, zei de heer Drijber, dat de resultaten van de in dividuele bedrijven op zijn best de conclusie toelaten, dat de hoop op een beter resultaat in 1968 niet ongegrond is. „De teruggang in de produktie en werkgelegenheid hij ons grootste be drijf, de Vitrite N.V., vervullen ons, althans op korte termijn, met zorg". Hij deelde verder in zijn rede mee, dat de begroting 1968 sluit met een mogelijkheid tot het op bescheiden voet voortgaan met belangrijke ka. pitaals werken, indien de raad althans akkoord zal gaan met het aanvaarden met de daarvoor „helaas benodigde verhoging van eigen inkomsten". Terwij] de gemeentelijke investe- ringstaak toeneemt, ligt het via de centrale financiering van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten geleende bedrag enkele miljoenen guldens beneden dat van vorige ja ren. De gemeente Middelburg wacht thans op toewijzing can leningen tot een bedrag van ruim vijf miljoen gul den. De heer Drijber kritiseerde in dit verband het feit, dat het regime van de centrale financiering, dat twee jaar geleden werd ingesteld, als een noodconstructie, nu min of meer per manent dreigt te worden zonder de gemeenten uitzicht te bieden op vol doende financieringsmogelijkheden. Er zal op regeringsniveau een uit weg uit de dreigende impasse moeten worden gevonden, bijvoorbeeld door het verkrijgen van onderhandse le ningen niet langer meer te blokkeren, aldus burgemeester Drijber. de kerk bezocht. Stuk voor stuk zeg gen zij dat er van een groot myste rie sprake is. De directeur van het bisschoppelijk bouwbureau zei ons: „De kerk is werkelijk niet voor niets een fort genoemd. Hij achtte het niet geheel uitgesloten dat de gedeeltelij ke instorting van het nauwelijks zes jaar oude gebouw het gevolg zou kunnen zijn van een niet feilloze fun dering. Zou dit inderdaad het geval zijn dan leek het hem noodzakelijk dat de kerk wordt afgebroken. De schade zal in dat geval meer dan een miljoen gulden bedragen. Op dit moment schat men die op drie ton. Het bouwbureau van het bisdom heeft in de instorting van deze kerk geen aanleiding gezien om soortgelij ke kerken op instortingsgevaar te onderzoeken. Een kwestie, waarmee vooral pas toor J. Smulders die de bouwpas toor van deze kerk was worstelt, is de vergoeding van de schade. Men is niet verzekerd tegen instorting en het is geenszins zeker dat de kos ten verhaalbaar zijn. Pastoor Smul ders heeft echter nog niet alle hoop verloren: „Er gaan steeds meer stemmen op die zeggen dat de kerk behouden kan blijven". Vooralsnog gaat men er in Den Bosch niet van uit dat een gebrek kige fundering de muren deed neer storten. „Een explosie moet volledig worden uitgesloten. Er is geen ruit kapot van het deel dat overeind is gebleven", aldus de directeur van het bisschoppelijk bouwbureau. „De muren die er nu nog staan zijn on wrikbaar overeind gebleven, ook na dat we zondag en gisteren krachtige wind hebben gehad". De gapende ga ten in de kerkmuur worden momen teel provisorisch gedicht. De 12-jarige Hans van de Leemput die door het vallend gesteente do delijk werd getroffen, zal woensdag morgen om 11 uur worden begraven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een regionale omroep Deltagebied zou een geheel eigen bijdrage kunnen leveren in de versterking van de samenleving, zei maandag burgemeester mr. J. Drijber van Middelburg in zijn nieuwjaars rede. Hij meende dat invoering van een regionale omroep zou kunnen ge schieden o.m. op grond van de over wegingen, dat van de bestaande en nieuwe bevolking van een in snel tempo in ontwikkeling komend ge bied, een groot aanpassingsvermogen wordt gevraagd, waarbij voorlichting en reportage van groot belang kun nen zijn. Een regionale omroep maakt het de nationale omroep gemakkelij ker materiaal uit de regio voor na tionale uitzendingen te verkrijgen, terwijl juist in de grensprovincies een dergelijk medium van belang kan worden geacht, o.m. voor bevordering van het culturele contact over de grens. De heer Drijber zei te hopen, dat de desbetreffende nota, die in op dracht van de Zeeuwse Culturele Raad is opgesteld en inmiddels aan Gedeputeerde Staten van Zeeland en de Nederlandse Radio Unie is aange boden, veel weerklank zal vinden. (Van onze correspondente) ZAAMSLAG In de gemeenteraads vergadering te Zaamslag werd bij de behandeling van de begroting 1968 slechts door het raadslid de heer D. Dekker een korte algemene beschou wing gehouden. De heer L. Florussen, die dit op andere jaren vrij uitvoerig deed, wilde zich, nu hij 1968 zag als het laatste jaar van het zelfstandig voortbestaan van de gemeente Zaam slag, beperken tot enkele losse op merkingen. Beide heren zagen de herindeling als een onontkoombare zaak, die dit jaar wel haar beslag zal krijgen. Als het dan toch moet, was de te neur van hun betoog, dan moet Zaam slag niet in tweeën worden gehakt tussen Axel en Terneuzen, doch in zijn geheel bij Terneuzen komen. Burgemeester J. de Pree was het met de heer Florussen eens dat de bouw van een nieuw stadhuis te Ter neuzen in dat geval van mvloed zou zijn op de belasting voor de inwo ners uit Zaamslag. Het voorstel tot verhoging van de reinigingsrechten werd door enkele raadsleden betreurd, doch het werd toch met algemene stemmen aange nomen, Burgemeester De Pree ver duidelijkte dat de post onvoorzien op de begroting van f 31.498,50 plus de meerdere baten uit de reinigingsrech ten, die hierdoor op ongeveer f 14.000 komen, al een aardig eind het exploi tatietekort van f 23.000 voor het zwembad zullen kunnen aanzuive ren. Zeker voor dit jaar, nu aange nomen wordt dat het zwembad en gymnastieklokaal medio 1968 in ge bruik zullen worden genomen. „Wij willen onze gemeente zo goed moge lijk afleveren aan een andere ge meente. Als wij nu geen zwembad bouwen zie ik het er niet in dat dit nog gebeurt", aldus de burgemeester. Overigens zullen voor het eerst in de geschiedenis van de gemeente Zaamslag de kerken, scholen en be jaardentehuizen niet meer, zoals in het verleden, worden vrijgesteld van het betalen van heinigingsrechten. Burgemeester en weth. konden het motief dat jaren geleden deze uitzonderingspositie bepaalde, niet achterhalen, en zagen het ook nu niet. De raad was het hiermee eens. Een eventuele verhoging van de rioolbelasting houdt het college in petto om de kosten te dekken van aansluiting van de dorpskom op de afvalwaterleiding. „De lozing van het afvalwater op de waterschapsleidin gen moet zo spoedig mogelijk tot het verleden gaan behoren", had de heer Dekker in zijn beschouwing gezegd. Bij Koninklijk Besluit is tot ge zworene van het waterschap Tholen benoemd de heer J. Hage te Scher- penisse. De heer J. A. Janse de Jonge te Middelburg is benoemd tot gezworene van het waterschap Wal cheren. IN SCHEVENINGEN is gisternacht een ingemetseld kluisje uit een groothandel gehakt, waarin voor tien mille aan binnen- en buitenlands geld zat. DRIE GEVANGENEN zijn gedood, drie gewond en 25 anderen be dwelmd (door de rook), toen gister ochtend een felle brand uitbrak in de gevangenis van Reah County, in he' centrum van Dayton.

de Stem | 1968 | | pagina 3