De jachtvelden lokken... LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON •h.V hio nnDron 7 c ✓vU Vv bC JrY laaMUt^Icïn Sylvia Sanderse (Axel) won cross in Oostkapelle Dagblad De Stem JUBILEUM VAN POSTBESTELLER Reorganisatie van gemeentewerken Tentoonstelling van postduiven AXEL Kerkberichten Ned. Herv. kerk BOSK houdt forumavond in Zierikzee HULST K.O.T. verslaat Lustige Toepers SAS VAN GENT Zaterdag wordt Prins Carnaval bekend gemaakt EXAMENS Algemene vergadering Sasse Fotokring I.B.W. behandelt gemeentewet Veranderingen in bestuur veilingver. „Zuid-Beveland" HOOGWATER ORGANISTE IN SAS VAN GENT VANDAAG MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 1G JANUAkl ivoo PWPPM ■X'' L-•"■■■ \Ai WA/ Cf V; 'A Nog tot 31 januari kunt u ta fereeltjes als dit in de Zeeuwse contreien tegenkomen. Hoewel de jacht per 31 december voor een deel gesloten is (er mag na die datum niet meer op hazen, patrijzen en fanzante-hennen worden gejaagd), blijft er nog aardig wat wild over dat het or ganiseren van een jachtpartij rechtvaardigt: ganzen, eenden en fazante-hanen bijvoorbeeld. Zee land heeft verschillende mooie jachtvelden, al ontkomt men niet overal aan de „concurrentie" van stropers, die vallen en strikken zetten ,om de buit' terwijl 'n jager van de goede soort de jachtpartij hoger schat dan wat hij in z'n wei tas mee naar huis brengt zoals 'n hengelaar het toeven aan de wa terkant minstens zo belangrijk vindt als het vangen van vissen. (Van onze correspondent) AXEL De paardesport vereni ging „De Oranjeruiters" uit Axel boekte een aantal goede resultaten in de cross-country, die de „Oranjezon- ruiters" uit Oostkapelle in de duinen bij het kasteel „Westhove" had geor ganiseerd. Sylvia Sanderse reed met de 11-jarige volbloed Brandy snel naar de overwinning in deze zware cross. Het parcours was twee kilometer lang en bijzonder zwaar, omdat de hindernissen geraffineerd waren op gesteld. Weigeringen en valpartijen kwamen nog wel eens voor. Ook de regen van de laatste dagen had het terrein modderig gemaakt, waardoor veel paarden uitgleden. Van de elf deelnemers aan de zware cross wer den er twee gediskwalificeerd. De uitslag was: 1 S. Sanderse, Oranjeruiters Axel, 5 min. 44 sec.; 2 H. Maljaars, Oranjezonruiters Oost kapelle, 5.50; 3 G. Quist, Walcheren Nieuwland 5.56; 4 J. van Oeveren, Noord-Beveland, 6.04; 5 A. Maljaars, Oranjezonruiters, 6.16. Bij de lichte cross kwamen dertig ruiters aan de start, maar er werden er dertien gediskwalificeerd. De uit slag was: 1 J. van Dalen, Poortvliet 6.04: 2 W. Rutten, Oranjeruiters 6.16; 3 C. de Visser, Oranjezonruiters, 6.29; 4 J. Sinke, Paardebloem 6.47; 5 J. Hoogenboom, Schouwse Ruiters H.49. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulsl, tel. 01140 2377. Klokstraat 1; Goes, fel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraai 11, Terneuzen tel. 0115C - 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel 01140 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg tel. 01170 - 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 0110C - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraai 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel 01100 - 5689. 'oedekenskerke Inwonertal Het inwonertal der gemeente Hoedekenskerke nam in 't afgelopen jaar toe met 5. Op 1 ja nuari 1967 bedroeg dit aantal 1528. Het vermeerderde met 18 geboorten en 63 gevestigde personen, terwijl 21 inwoners overleden en 55 personen werden afgevoerd. Omdat het ves tigingsoverschot het overlijdensover- schot met 5 overtrof, werd het aantal inwoners 1533 op 31 december 1967. Kapelle Dezer dagen was het 25 jaar ge leden dat de heer M. de Jager be steller bij de PTT werd. Tijdens een bijeenkomst met het personeel werd de heer de Jager met dit feit gefe liciteerd. Namens de PTT kreeg hij uit handen van de directeur van het kantoor Goes, de heer Dansen, de gebruikelijke enveloppe. Namens de collega's overhandigde de heer J. H. Huissuon een geschenk. Jeugddienst Zondagmiddag 14 januari a.s. zal in het CJV-gebouw te Kapelle een jongerendienst wor den gehouden vanwege de jeugdwerk commissie van de Hervormde Kerk. Hierin zal voorgaan wika T. van Maurik uit Goes. Na afloop van de dienst zal er een gezamelijke maal tijd zijn en ondertussen zal met wika van Maurik worden nagepraat over de dienst. Bejaardcnsoos Vandaag is het tien jaar geleden dat een bejaarden- soos werd opgericht- Al die tijd is men steeds gedurende een of twee dagen per week bijeen kunnen ko men in het sportgebouw aan de Vroonlandseweg. Het tienjarig bestaan van de be- jaardensoos zal worden gevierd met een koffietafel voor de geregelde be zoekers in hotel „De Zwaan" op woensdagavond om 5 uur te beginnen Muzikaal medewerking zal dan worden verleend door de heer W. D. Schrier te Kapelle en de heer S. Ber- revoets uit Goes zal declameren. Rilland-Bath Biljarten De eerste biljartwed strijd tussen ONA Stationsstraat en RBC van Rilland in het nederlaag- toernooi is geëindigd in een overwin ning voor RBC. ONA maakte 366 punten en RBC 459. 's-Gravenpolder Kleuterschool De prot.-christe- lijke kleuterschool heeft haar alge mene ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer M. A. Slot boom, opende de vergadering met het lezen van de verzen 1-7 van psalm 87. De secretaris-penning meester ds. J. H- Kluiver, las daar na het algemeen en het financieel verslag voor over het jaar 1966. De heren mr. L. P. Quarles van Ufford en A. C. van Liere werden benoemd tot leden van de kascontrolecommis sie voor 1967. De heren B. D. de Klerk en A. C. van Liere werden herkozen als bestuursleden. In de rondvraag had burgemeester jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford enkele vragen over o.a. de verwar ming van de kleuterschool, daar de ze in een strenge winter onvoldoende is, de schoolarts, over een eventu ele ouderavond en over verkeersles- Terhole Toneel Voor een nagenoeg uit verkochte zaal heeft de toneelclub Terhole een uitvoering gegeven van het blijspel „Zwart schaap en witte lammetjes". De toneelclub, die met verschillende nieuwe krachten na een lange gedwongen rustperiode weer voor het voetlicht verscheen, heeft twee avonden van lachen en plezier gebracht voor de aanwezigen. Er werd aardig spel geleverd. Yerseke In een bespreking van b. en w. en het voltallige personeel van gemeen tewerken is met algemene instem ming een nadere omschrijving van taakverdeling goedgekeurd. De heer Stomp is directeur van gemeentewer ken. Bij afwezigheid zal de heer C. v. d. Berge zijn plaats innemen. T.z.t. zal de heer Stomp een assistent wor den toegewezen. Tot voorman van het personeel is aangewezen C. v. d. Berge, met als assistent J. Danker. C. v. Os is aangewezen om in hoofd zaak op de haven dienst te doen als timmerman. Door de postduivenvereniging „De Luchtpost" werd in hotel Oesterbeurs een postduivententoonstelling ge houden. Er waren 55 inzenders met totaal 300 duiven. De uitslagen waren: Oude doffers: 1 A. van Daalen, Oud-Vossemeer; 2 J. Philipse, Yer seke; 3 C. v. Kaam, Halsteren; 4 Gebr. Jansen, 's-Heerenhoek: 5 en 15 F. Hillebrand, Renesse; 6 W. Krip- sen, Waarde; 7 C. Clement. Krab- bendijke; 8 C. Zuydweg, Schore; 9 Gebr. Mange, Schore; 10 J. Murre, Yerseke; 11 J. de Jonge, Krabben- dijke; 12 F. Aarts, B. o. Zoom; 13 M. Minnaard; 14 J. Zoetewey, Yer seke; 16 J. Poley, Kapelle; 17 Gebr. Oele, Yerseke. Oude duivinnen: 1 J. de Jonge, Krabbendijke; 2 W. Gunst: 3 en 6 H. Paauwe, Yerseke; 4 J. Poley, Ka pelle; 5 en 8 Gebr. Jansen, 's-Hee renhoek; 7 C. Clement, Krabbendij ke; 9 D. v. d. Vrede, Krabbendijke; 10 P. Butler, Kapelle; 11 P. Hille brand, Renesse. Jarige doffers: 1 J. Balemans, Zun- dert; 2 C. Clement, Krabbendijke; 3 Joh. Murre, Yerseke: 4 L. Kosten, Yerseke; 5 A. v. Daalen, Oud-Vosse- meer; 6 P. Butler, Kapelle; 7 F. Aerts, Etten-Leur; 8 J. Poley, Ka pelle; 9 C. v Kaam, Halsteren: 10 D. v. Luyk. Krabbendijke; 11 C. Zuydweg, Schore. Jarige duivinnen: 1 W. Krijnen, Waarde; 2 C Zagers, B. o. Zoom; 3 J. Poley, Kapelle: 4 J. de Jonge, Krabbendijke: 5 C. Zuydweg. Scho re; 6 J. v. Stel, Rilland: 7 en 9 A. v. Daalen, Oud-Vossemeer; 8 W Gunst, Yerseke. Jonge doffers: 1 W Krijnen, Waar de; 2 F. Hillebrand, Renesse; 3 H. Paauwe, Yerseke; 4 Gebr. Jansen, 's-Heerenhoek: 5 Joh. Murre, Yerse ke; 6 P. Kruff. B. o. Zoom; 7 C. Cle ment, Krabbendijke: 8 F. Aerts, Et ten-Leur; 9 en 10 H. Blok, Waarde! 11 Gebr. Oele; 12 J. Minnaard; 13 M. Minnaard, Yerseke: 14 P. Glas, Ka pelle. Jonge duivinnen: 1 F. Aerts, B. o. Zoom; 2 C. v. Kaam, Halsteren; 3 H. Paauws, Yerseke: 4 P. Butler, Ka pelle; 5 D. v. d. Vrede, Krabbendijke; 6 C. Zuydweg. Schore; 7 en 12 J. Kruff, B. o. Zoom; 8 H. Blok, Waar de; 9 J. v, Stel, Rilland; 10 A. v. Daalen, Oud-Vossemeer; 10 J. v. Oeveren, Yerseke. Mooiste doffer: A. v. Daalen, Oud- Vossemeer. Mooiste duivin: J. de Jonge, Krab bendijke. DEN HAAG (ANP) Beroepen te Hulst: mej. H.B. de Neeling, vicaris te Zuidzande. (Van een onzer verslaggeefsters) ZIERIKZEE Op woensdag 7 fe bruari zal de Zeeuwse afdeling van de BOSK in Zierikzee een forum avond beleggen. De bijeenkomst be gint om 8 uur in het Nederlands her vormd verenigingsgebouw aan 't Vrije. In het forum hebben zitting me juffrouw M- J. J. Schoonderwoerd, maatschappelijk werkster bij de BOSK, en de heren H. A. Roebers, geneesheer-directeur van het zeehos pitium „Zonneveld", A. L- de Groot, revalidatie-arts, J. Overduin, hoofd van de mythyischool „Zonneveld" en C. W. de Blécourt, ambtenaar bij het maatschappelijk werk. Inwonertal nam toe Het inwo nertal van Axel is in het afgelopen jaar met 92 toegenomen. In de regis ters van de burgerlijke stand staan nu 8452 personen ingeschreven. Het aantal vestigingen in de gemeente was gering. De geboortencijfers (76 jongens en 72 meisjes) geven ten op zichte van het aantal sterfgevallen (64) een toename te zien van 84 per sonen. In 1967 werden 68 huwelijken voltrokken. Er werd een echtschei ding genoteerd. Gevonden voorwerpen bankbiljet, kinderfietsje, zwarte hond met hals band, wit rechter kinderschoentje, etui met 3 sleutels, kindervest, herenporte monnee met Inhoud, rubber handschoen, boodschappentas, sleutelring met 3 sleuteltjes, bankbiljet, sleutelring met 2 contactsleuteltjes, herenregenjas, da mesportemonnee met inhoud, regen- broek. truitje, damesknipportemomnee met inhoud, polshorloge, dekzeil, huis sleutel. witte damesportemonnee, ter lenka kinderjasje, gele lederen honde- riem met plaatje, enting tegen honds dolheid, damespolshorloge, damespara- plu, bankbiljet, bril met zwart mon tuur. portemonnee met geringe inhoud, paraplu, geblokte hoofddoek, etui met sleutelbos, vulpen, kimderportemonnee met inhoud, stukken dubbeldik venster glas, bankbiljetten, zilveren kettinkje met naamplaatje, damesrijwiel, dames halsdoek, sierspeld, doos 30 x 40 x 10 cm inhoud onbekend, zwarte gummi broek, lederen aktentas met inhoud, boekenbon, dommekracht (begin 1967 gevonden), sleutel met haak, bankbil jetten. paar lederen handschoennen, 2 pakken met jutezakken, wellen ge breide want, herenpolshorloge, lassie- homd, bruine motor- of bromfietswant, kindermuts, -rijze nylonwant, sleutel hanger met sleutel. Ierse setter, bank biljet, wollen das, wollen kinderwantje, paar kinderwantjes, dekzeil, rolletje dubbeltjes, wollen muts, bankbiljet, da. mesportemonnee met inhoud. (Van onze correspondent) De topbiljartwedstrijd tussen KOT en de Lustige Toepers, gespeeld in café De Veehandel bij S. Blommaert, was één van de twee derby's die werden gespeeld tussen de plaatse lijke top-biljartclubs. Deze derby werd door KOT met 155 gewon nen. De uitslagen zijn als volgt: 1 M. Picavet - A. de Cauwer 20, 2 E. Strobbe - J. Kool 1—1, 3 S. Blommaert - J. Lijbaart 20, 4 C. Bertram - P. Blommaert 11, 5 R. Blommaert - E. v. Overmeeren 11, 6 J. Buijsrogge - W. de Cauwer 20, 7 R. Picavet - F. Freyser 11, 8 W. Koemans - Aug. Lijbaart 20, 9 P. Wauters - W. Willekens 2—0, 10 A. Verbraeken - J. v. d. Voorde 11. Einduitslag: KOT - Lustige Toepers 15—5. Topbiljart De tweede derby op topbiljart tussen ONA en Marionette in het clublokaal café P. Wentzler, is met 812 gewonnen door Mario nette. De uitslagen zijn als volgt: 1 A. Picavet - J. de Burger 11, 2 Ch. de Wolf - F. Vlassenrood 02. 3 E. Wentzler - P. de Smet 11, 4 W. v. Bunder - J. Smit 11, 5 W. Rood huizen - M. Immerseel 11, 6 C. v. Heisland - W v. Swaal 02, 7 F. Wentzler - B. Weerman 1—1, 8 E. de Klerk - J. Kaijzer 02, 9 E. Luijcks - T. Weerman 20, 10 L. Segers - M. de Wit 1—1. Prijsschieting In café D. J. Vogel werd een grote kalkoenprijsschieting gehouden op de liggende wip. Aan de schieting namen niet minder dan 62 schutters deel. De uitslag was: Wip 1: hoogvogel: A. Mahu, le zij vogel: W. Koemans, tweemaal. Wip 2: hoogvogel: L. van Heisland. le zij vogel: L. Warrens, 2e zijvogel: Th. Asselman. De meeste kleine vogels werden ge schoten door J. Asselman en J. de Beule. R.-k. Vrouwengilde Het r.-k. Vrouwengilde houdt morgen om 8 uur in hotel De Graanbeurs een KRO-avond voor haar leden. De heer v. d. Weijden zal een causerie houden over liet radio- en t.v.-be- drijf in het algemeen. In het kort zal door de sprekers tevens het werk van de KRO worden belicht. Ter verduidelijking zullen dia's en korte films vertoond worden. Schieting Uitslag schieting van „De Kring", waar 19 deelnemers wa ren: C. de Maayer uit S.v.G., hoog vogel en zij vogel: A. Renique uit S. v.G„ zijvogel; W Lammens uit S. v.G. 2 kallen en 1 kleine vogel; P. Goossens uit Westdorpe, 6 kleine vo gels. Rest 4 of minder kleine vogels. Kaarting Uitslag kaarting „Kla vertje Vier": 1. R. Claeijssens, 55 p., 2. A. Vermeulen, 53 p., 3. G. Wulf- faert, 52 p„ 4. W. Guinau, 49 p., 5. 4. Meuleman, 49 p., rest 48 of min der punten. De Verenigde Vrienden De har monie De Verenigde Vrienden heeft voor de maand januari een druk pro gramma af te werken- Vooreerst zal de harmonie op zaterdag 13 januari acte de présence moeten geven op het Prinsenbal, dat gehouden wordt in de feestzaal van de glasfabriek. De harmonie zal op dit bal optreden als de Erremenie van Lol en Leut. Op 17 januari zal de harmonie een gezellige avond houden waarbij fo to's uitgereikt zullen worden en na gepraat zal worden over het feest ter gelegenheid van 't 75-jarige be staan dat vorig jaar is gevierd. Deze bijeenkomst wordt gehouden in zaal Flora. Op 24 januari wordt een con cert verzorgd in het bejaardentehuis in Sas van Gent. De algemene jaar lijkse ledenvergadering zal eveneens in Flora gehouden worden op zater dag 27 januari. (Van onze correspondent) De nieuwe prins Carnaval zal za terdagavond 13 januari om elf mi nuten over elf door de eerste minis ter van de raad van elf, de heer Merquinie, aan de bevolking worden voorgesteld. Dit zal gebeuren tijdens het car navalsbal in de feestzaal van de glas fabriek. Om de keus van de nieuwe prins vast te stellen, waren twee zittingen nodig. Tijdens het carnavalsbal zul len optreden Ronnie Tober en het orkest The New Five. Clinge The Wimpeler Thursday Een viertal jongelui heeft een orkest op gericht, dat de naam zal dragen The Wimpeler Thursday. Zij hebben tot doel moderne muziek te brengen, waarbij de sterkte van het geluid een rol zal spelen. Het orkest zal voor de eerste maal optreden op vrijdag 12 januari a.s. te Lamswoord. Er zijn al enkele contracten afgesloten. Koning der schutters De schut tersvereniging Nooit Gedacht hield in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vyl- dèr haar jaarlijkse koningsschieting. In de vijfde ronde gelukte het aan V. de Voé uit Hulst om de konings vogel neer te halen. Hiermede ont troonde hij de koning van het vorige jaar Joh. Bracke. Er volgde onder de schutters nog een gezellig samen zijn. IJzendijke Topbiljart De in cafetaria Boerjan gespeelde wedstrijd op het topbiljart tussen de plaatselijke club „De Jonge Kracht" en de ploeg uit Sluiskil is door de IJzendijkenaren gewonnen met 17 tegen 11 punten. Uitslag IJzendijke-Sluiskil: L. Boer jan- J- Blijenberg 2-0, .1. Versprille-J. Hamelink 2-0, W. de Schipper-W. de Kraker 0-2, A. Bom- J. Dallingha 1-1, A. Plasschaert-G. de Feber 0-2, O. Lampo-G. Rohra 2-0, W. Last-W. Goethals 2-0, J. Wil- lemsen-P. de Meir 1-1, S. Himschoot- E. Gijzel 0-2, G. Boerjan-Th. Ver meulen 2-0, J. Schipper-A. van Puij- velde 2-0, L- Boerjan-Th. de Jonge 1-1, G. Boerjan-S. Dhaene 2-0, O. Lampo-E. de Graeve 0-2. Schieting De schieting op de liggende wip in het Hofzichttheater gehouden, waaraan 36 schutters deel namen, gaf de volgende uitslag: Hoogvogel: A. Claeijs, IJzendijke, le zijvogel: A. de Pooter, IJzendijke en 2e zijvogel Ch. Sturm, IJzendijke, grootste aantal vogels A. Ploegaert en M. de Caluwe, beiden Philippine. Extra-prijs: Ch. Sturm, IJzendijke. Lamswaarde Schieting Sociëteit „De Vrede" gevestigd in café Van Driessche, kon 52 schutters begroeten voor haar ge organiseerde schieting. Na een mooie strijd werd de uitslag als volgt: Hoogvogel: A. Mahu, Lamswaarde, le zijvogel: A. Mahu, Lamswaarde, 2e zijvogel: Ph. de Block, Absdale. Schutter Jos van Dijk uit Vogel waarde wist niet minder dan 6 klei ne vogels te treffen. St.-Jansteen „Zondagsvermaak" Het jubi- leumtoernooi van de topbiljartclub „Zondagsvermaak" is begonnen met een wedstrijd tegen het Belgische Sombeke. Zondagsvermaak won de ze eerste wedstrijd met 137, het geen tevens haar tiende gewonnen wedstrijd in dit seizoen betekende. Dfe individuele uitslagen waren als volgt: W. v. Himste - W. v. Gucht 20, Th. Vermeulen - M. Rosloom 11, L. v. Campenhout - C. Verhulst 02, L. van Kerkhoven - A. Bau- wens 20, A. Sturm - H. Poppe 20, P. de Hont - E. de Lange 20, O. de Moor - G. de Waele 20, Ch. v. Re- moortere - A v. Cauwenberg 11, J. Pieters - W. Baecke 02, F. de Nijs- F. de Lange 11. Voetbal Op een goed bespeel baar terrein speelde Steen 1 een oefenwedstrijd tegen Corn Boys 1 uit Sas van Gent. Steen won deze wedstrijd met 30. Saman maakte de drie doelpunten. Beide clubs stel den verschillende jeugdspelers op. Zaamslag Inwonertal Het zielental nam in het afgelopen jaar af met 51. Op 31 december 1966 bedroeg het aantal in gezetenen 3147 (1644 mannen en 1503 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door geboorte met 27 (18 mannen en 9 vrouwen) en door vestiging met 72 (32 mannen en 40 vrouwen). Het ver minderde door overlijden met 20 (12 mannen en 8 vrouwen) en door ver trek met 143 (65 mannen en 78 vrou wen). Op 31 december 1967 bedroëg het inwonertal dus 3096 (1618 man nen en 1478 vrouwen). Er werden 28 huwelijken voltrokken, er werden geen echtscheidingen ingeschreven. Zuiddorpe Burgerlijke stand Geboren: Bóu- dewijn E.I. z.v. W. de Vliegher en H. Willems. Ondertrouwd: W. de Jaeger 22 j. en M. de Jaeger 21 j.; C. Buijs 23 j en A. Talboom 23 j. Getrouwd: C. de Witte 21 j. en L. Thiron 23 j.; R. Samijn 28 j en H. Martens 18 j.; H. de Jaeger 22 j. en M. de Jaeger 22 j.; L. Baart 22 j. en M. de Houx 20 j.; C. Buijs 23 j. en A. Talboom 23 j. Overleden: C. van Hoecke e.v. Th. van Kerckhove. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De Sasse foto kring houdt op maandag 15 januari haar jaarlijkse algemene ledenver gadering in het clublokaal in restau rant l'Espérance. De vergadering begint 's avonds om half acht. Op de agenda staat o.a. een bestuurs verkiezing. Voorzitter M. Aertse, pen ningmeester A. Voerman, en le com missaris J. Wijne zullen moeten af treden. Zij stellen zich echter alle drie herkiesbaar. Voorts zal de contributie voor 1968 vastgesteld worden. (.Van een onzer verslaggeefsters) GOES De afdeling Oosterschel- de van het instituut voor bestuurs wetenschappen houdt op donderdag 18 januari een bijeenkomst in „De Korenbeurs" te Goes. Deze begint om 2 uur. Behandeld zal worden het voorlopig ontwerp deel 1 van de ge meentewet. Dit zal gebeuren aan de hand van de rapporten die de 2 werkgroepen van de afdeling over dit onderwerp hebben uitgebracht. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De heer J. Krijger uit Driewegen is benoemd tot secretaris van het dagelijks bestuur van de vei lingsvereniging „Zuid - Beveland" Goes. De heer Krijger volgt de afge treden ir. J. Minderhoud op. De heer Krijger, die voordien on dervoorzitter was, wordt opgevolgd door het bestuurslid ir. P. M. Felius. Ir. Minderhoud vertegenwoordigde tot voor kort ook de veiling in de besturencommissie van de Zuidbe- velandse en Walcherse veilingen, de zogenaamde „commissie van acht". De heer Krijger zal ook deze functie overnemen. GOES Voor het diploma kraam verzorgster zijn geslaagd de dames 1. Anderson en W. Keukelaar te Goes 1. de Leeuw te Waarde en C. Sla- •*koorn te Kapelle-Biezelinge. Deze dames zijn verbonden aan het jntrum voor Kraamzorg van het roene Kruis voor Zuid- en Noord 'eveland en Tholen te Goes. Morgen, donderdag 11 jan. is het hoogwater te Hansweert om 11.50 uur; Terneuzen 11.20 en 23.49 uur; Vlissingen 10.50 en 23.19 uur; Wemel- dinge 12.18 uur. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In tegenstel ling tot een eerder gelanceerd be richt is mevrouw De Rijk uit de buurtschap de Zandstraat bij Sas van Gent niet de eerste organiste van de r.-k. hulpkerk aldaar. Al sedert vele jaren maakt de heer R. v. d. Spiegel zich hier verdienstelijk als koster, als oprichter en dirigent van het kerk- koortje en als organist. Mevrouw De Rijk zal hem in het vervolg echter muzikale assistentie verlenen. middelburg City 20 uur De jonge leeuwen 14 jaar GOES Grand 20 uur Samen uit samen thuis a.l. Landbouwcentrum: Alg. verg. ver. voor bedrijfsvoorlichting W -Z.-Beveland Korenbeurs 20.15 uur Inleiding Georg# Marchal Alliance Francaise ZIERIKZEE Concertzaal 10 en 13.30 uur Proloog mej „De ware vriend" ijzendijke Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering ANTWERPEN Rex J 2, 14, 16. 18. 20 en 22 uur Drie bijen in een wespennest, 18 jaaj Odcon 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Mijn liefde, mijn liefde, 18 j. Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Wat een vakantie, a.l. Rubens 14, 16, IS, 20 en 22 uur Een dozijn ploerten, 18 j. Ambassades 14 16, 18. 20 en 22 uur De hallucinerende reis, 18 j. Savoy 14, 16, 18, 20 en 22 uur Terreur en geweld, 18 j i Astrid 1,4, 16, 18 2C en 22 uur Asterix de Galliër, a.l Quellin 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur In de gresp van de geesten, 18 j. Capitole 14, 16, 18, 20 en 22 uur Hondo en dt Apachen 1* j. Palace 14 16 18. 20 en 22 uur De minnaressen van Dracula, 18 J. KVO 20 uui Opera Hansje en Grietj# KNS 20 uur Toneel Wacht tot het don ker is NKT 20.30 uur Toneei Een glas water [RNHOUT Kursaal 20 uur De avonturiers, 14 j. Forum 2^ uur Waco, 14 j. Palace 20 uur De slag van de Ardennen, 14 J. BRUGGE Memlinc 20 uur Men leeft slechts tweemaal, 18 J. Zwart Huis 20 uur Leven om te leven, 18 j. Scala 20 uur De Pistolero, 18 J. GENT Capitole Oscar Vaudeville, 18 j. Majestic Een dozijn ploerten, 16 J. Plaza Privilege, 18 j. Select Assepoester, a.l. Savoy Dc grote stumperd, 18 j. NTG '20 uur Toneel Andermans kop SINT NIKLAAS Eden Raspoetin, de krankzinnige mon nik, 18 j. Century iedere woensdag, 18 j. Palace De Covergirl en haar playboy, 18 jaar Rex Carla en de slang, 18 J. Scala Marcheren of sterven, 14 j. VNTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. KVO 20 uur Opera Hans en Grietj# KNS 20 uur Toneel: Wacht tot het donker is NKT 20.30 uur Een glas water TURNHOUT Forum 20 uur Waco 14 jaar BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag. Korre Kelder 20.30 uur Toneel: Lady Godiva Canolle GENT Bioscopen: Als onder vandaag. NTG 20 uur Toneel: Andermans kop sint niklaas Bioscopen: Als onder vandaag.

de Stem | 1968 | | pagina 2