Doodsklok luidt voor ratten op Schouwen-Duiveland Snelle beslissing kade Sloe luwen Regionale Filmdag zaterdag; in Goes NOG DEZE WEEK TOT AANVAL OVERGAAN K. v. K. Zeeuwsch- Vlaanderen wil weer verenactie 101-jarige overleden in Heinkenszand Studenten Orkest geeft concert in Middelburg Aspirine9 helpt snel en urenlang... Ria Weststrate Snel tempo Samen sterk Direct Kamer van Koophandel Zeeuwsch-Vlaanderen Ir. R. y. Krevelen opnieuw benoemd Bij Perkpolder Vrachtwagens botsten frontaal MINISTER BAKKER: Nieuwe leden voor Kamer van Koophandel Zeeuwsch-Vlaanderen DOW verwacht problemen bij financiering uitbreidingen Tweemaal veiling in St. Annaland DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 JANUARI 1968 Tiet overlegorgaan Zeehaven Ont- wikkeling Zuidwest-Nederland is reeds na een eerste verkenning van de vraagstukken van de zeeha venontwikkeling in het Deltagebied tot de duidelijke conclusie gekomen dat de mogelijkheden in het Schelde- bekken in snel tempo gerealiseerd zullen moeten worden. Dat is niet alleen de mening van Zeeland en Noord-Brabant maar ook van Zuid-Holland, de Rijnmond en Rotterdam, partners in het Gouden- Deltaoverleg. Over de paragraaf waarin gesteld wordt dat Voorne-Putten ongerept dient te blijven, geeft ook Rotter dams burgemeester Thomassen,zijn handtekening, en dit zal hem niet zo gemakkelijk gevallen zijn. Ken nelijk is het Rotterdam ernst met de mogelijkheden in het Deltagebied, een zaak waaraan wel eens getwij feld is. OVERIGENS is na deze eerste studie het laatste woord nog lang niet ge zegd. Gesteld is dat de Zeeuwse ha venprojecten nog aanzienlijk kun nen worden uitgebreid, dat het Rei- merswaalplan reeds omstreeks 1980 aan de orde zal komen en dar spoed betracht moet worden met de klei nere projecten langs het Hollandsch Diep. Tal van vraagstukken zullen nog nader bekeken moeten worden en ook aan de tijdsfasering van de vele projecten zal nog de nodige studie gewijd dienen te worden. Daarbij zal men rekening moeten houden met de Belgische plannen om de ha ven van Antwerpen uit te bouwen tot aan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen (Baalhoekplan). BELANGRIJK is evenwel dat de Gou den Delta voorbereid wil zijn op alle mogelijke ontwikkelingen. Te recht, zoals op onthutsende wijze on derstreept wordt in de bijlagen. Daarin staat dat Zuidwest-Nederland in de afgelopen jaren voor vijf mil jard gulden aan nieuwe industrieën aan zijn neus heeft zien voorbijgaan. Dat het bedrijfsleven elders 'ge ïnvesteerd heeft, heeft vele oorza ken (onder meer grotere financiële faciliteiten in het buitenland), maar daaraan is ook het gebrek aan ge bruiksklaar haven-industrieterrein debet. HET AMERIKAANS-CHINEES over leg in Warschau is gisteren na een onderbreking van zeven maanden voortgezet. (Van een onzer redacteuren) ZIERIKZEE „Zodra het weer wat zachter wordt, gaan we de ratten op Schouwen-Duiveland te lijf. Er is een campagne opgezet, die naar het voorbeeld van Noord-Beveland, radicaal een ein de moet maken aan het leven van duizenden bruine ratten. Eigen lijk zouden we nu al begonnen moeten zijn, maar bij dit koude weer blijven de ratten in hun ho len en hebben zij geen belangstel ling voor de vergiftigde haver, die wij willen uitstrooien. Maar ik heb goede hoop dat wij nog in de loop van deze week tot de aan val kunnen overgaan". Aan het woord is de heer H. Ringelberg van het Waterschap Schouwen- Duiveland, zoveel als de, gene- raal-te-velde van de operatie „Dood de bruine rat!". De campagne Is als een veldslag voorbereid. De opperste bevelvoer der van de actie is de wethouder van Brouwershaven, de heer L. M. Moermond. De vorige week hebban de rattenvangers-in-spe „briefing" ontvangen van 's lands rattenbe- strijder nummer één, de heer D. W. Langeveld uit Wageningen, die hen van alles heeft verteld over de leef gewoonten van de bruine rat. Al eerder was de oorlog aan de bruine horde verklaard. Dat ge beurde tijdens vergaderingen van waterschap, van gemeentebesturen, landbouworganisaties en Staatsbos beheer. Al deze lichamen werken samen om binnen vier weken het hele rattenbestand op het eiland uit te roeien. Van groot belang is, dat de veld slag gauw kan beginnen, want de bruine rat heeft een griezelig anti wapen achter de hand: zijn onvoor stelbare vruchtbaarheid. En we staan bijna aan de vooravond van het nieuwe paarseizoen... Door tijdig optreden laan men de viriliteit van de rat nog juist een stapje vóór blijven. Zou men te laat zijn, dan is de kans groot, dat men in het volgend voorjaar voor een volwassen rattenplaag op het eiland komt te staan. Van een „plaag" kan nu nog niet gesproken worden, maar niemand weet wat de ratten met hun anti-wapen zullen presteren als ze nog een maand ongemoeid ge laten zouden worden, bijvoorbeeld door langdurige vorst. Over de vruchtbaarheid van de bruine rat werden, onder andere op voorlichtingsbijeenkomsten die de vorige week zijn gehouden, merk waardige dingen verteld. Indien er nu (theoretisch) tien duizend ratten op Zuid-Beveland zouden wonen en men zou 95 pro- (Van onze correspondente) TERNEUZEN De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen zal nog maals actie gaan voeren tegen de verhoging van de veertarieven in Zeeland. De Kamer wil bij de be handeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat in de tweede Kamer alsnog proberen wijziging te brengen in het over heidsbeleid. Over de vorm, waar- w een nieuwe actie zal worden gevoerd zal het bestuur van de ,i ij zictl noS beraden. Dit deelde de voorzitter ir. R. van Krevelen tijdens de gisteren ge houden vergadering van de Ka- ®er van Koophandel mee. tn«lllee,r Van Krevelen ging in zijn van /naa ,-dieper in °P het verloop 7o ai?tles, die reeds gevoerd zijn. riftn» bllzonder ongelukkig verio- ÏÏJhÏ1®' h«- "Uit het debat in de de T? naar aanleiding van d)- m! S je Westerhout bleek, delinS' jde mondelinge behan-< j kant van het bedrijfs- over;™aar hij de stemming bleken rv, daarvan mets ge- zen t«"„0p °"ze gedetailleerde vra- dus f?o^en nTret eens Ingegaan", al ius de heer Van Krevelen nister ™?fS °P het feit' dat de mi- de dUrni ee^ nieuw element aan I te sSf16 eft toegevoegd door cents-ve?h„°!®r Zg' "40"60 pro" Merkwaailv 111 de kosten. maainit gerwiJS is hier°P hele- 1 met gereageerd. heer Vang#iPg ,houdt m. aldus de investering n' 5at het riJk de het exoloitnfi +Pi zesti® Procent van hedrijfsievon 01? betaalt en dat zijn rekenfn V6eraS procent voor hkraoor i"gB?eemt: "We w°rden het belanff vb geconfronteerd met oeiang van een efficiënte be drijfsvoering t.a.v. de veren." De heer Van Krevelen benadrukte, dat hij de overtuiging heeft, dat men in Zeelanid niet tegen windmolens vecht, wanneer men strijdt tegen de verhoging van de veertarieven. En aangezien de hele kwestie nu toch in de politieke sfeer ligt is het op nieuw actie voeren nu bij de be handeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat in Tweede en eventueel ook in Eerste Kamer geen overbodige zaak, volgens de heer Van Krevelen. cent van deze dieren weten uit te roeien, dan nog zouden de overblij vende families kans zien om binnen een jaar de kolonie weer op hetzelf de „zielental" te brengen. Daarom is een radicale aanpak noodzakelijk. Gelukkig is er een vergaande sa menwerking tot stand gekomen. De kosten van de bestrijdingsactie, die 25 mille belopen, worden door de ge meenten gezamenlijk gedragen, naar rato van het aantal hectaren grond dat zij beslaan. De vergiftigde haver, die de ratten een pijnloze en vrij snelle dood be zorgt wordt door de aanvalsgroepen, die gerekruteerd zijn uit de leden van de plaatselijke afdelingen van landbouworganisaties, uitgestrooid. De bestrijders hebben op de voor lichtingsavonden informatie ont vangen over de plaatsen waar de raten zich bij voorkeur ophouden: de slootkanten en andere plaatsen. De datum waarop de actie vol tooid moet kunnen worden ligt in de buurt van de le februari. Dan immers begint de paartijd van de bruine rat. Als een langdurige vorst geen roet in het eten gooit, kan de bruine rat op Schouwen-Duiveland zijn doodvonnis als getekend be schouwen. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Tot voorzitter van de Kamer van Koophandel in Z. Vlaanderen werd tijdens de alge mene vergadering opniejiw benoemd ir. R. v. Krevelen. Tot ondervoorzit ters de heren P. v. d. Plas, J. v. d. Voorde en F. de Vos. Een vierde On dervoorzitter zal in de eerstvolgende vergadering worden benoemd. Dit, omdat de heer H. A. M. A. de Meijer, thans een der ondervoorzitters niet op deze vergadering aanwezig was en dus niet kon worden herbe noemd. De zittingsperiode van voor zitter en ondervoorzitters is twee jaar. Op woensdag 31 januari vindt de volgende vergadering plaats. De heer Van Krevelen zal dan zijn nieuwjaarsrede uitspreken. (Van een onzer verslaggevers) PERKPOLDER Twee gesloten vrachtwagens werden zwaar bescha digd bij een frontale botsing op de Hulsterweg nabij de aanleg-inrichting van de veerboot Perkpolder - Krui- ningen. Een van de chauffeurs liep lichte verwondingen óp. Een van de auto's, bestuurd door P. B. te Westdorpe, verliet de boot, toen zich al een lange rij wachtende voertuigen op de Rijksweg had gevormd. Een vracht wagen, bestuurd door J. K. uit Den Haag, kwam uit de richting Kloos- terzande en wilde aansluiten bij de file wachtende auto's. Bij het afrem men geraakte de auto door de glad heid van het wegdek in een slip, daarbij schuivend naar het linker weggedeelte. Op dat moment naderde de auto van P. B. Een frontale bot sing was onvermijdelijk. DEN HAAG Berichten als zouden bestekklare plannen voor een havenkade in Vlissingen-oost gereed liggen, maar dat de uitvoering wordt vertraagd door het uitblijven van overheidsgoedkeuring zijn niet juist, aldus heeft de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker, meegedeeld in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid mr. J. r. U. Schlingemann (VVD). Hij verklaarde zich overigens bereid het nemen van een spoedige beslis sing te bevorderen. In antwoord op een vraag van het kamerlid, of er geen gevaar bestaat dat bij het te Iaat gereedkomen van de kade een aantal activi teiten naar o.a. Antwerpen of Duinkerken zal worden verplaatst, zegt de minister dat het goederenverkeer dat thans over Vlissingen loopt en dat men wil behouden of uitbreiden, van vele, ook internationale factoren af hangt. „Evenals bij alle havens blijft ook hier steeds het gevaar bestaan dat activiteiten verloren gaan, zodat het voor de haven van belang is te weten welke mogelijkheden zij de gebruikers in de toekomst kan bieden (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De heer P. van de Waart uit Heinkenszand; die 10 december j.I. zijn 101e verjaardag mocht vieren, is zondag overleden. De heer v. d. Waart die, gezien zijn hoge leeftijd, nog merkwaardig vitaal was, stierf feitelijk nog vrij onverwacht. De begrafenis zai morgen plaats hebben op het r.-k. kerkhof te Heinkenszand. Daarvoor, om half twee, wordt er te zijner intentie in de kerk van de H. Blasius een mis van requiem op gedragen. (ADVERTENTIE) (Van een correspondent) MIDDELBURG Op 19 januari zal het Nederlands Studenten Orkest in de Stadsgehoorzaal van Middel burg optreden. Na de concerten in Bergen en Den Haag is de Zeeuwse hoofdstad de derde plaats van de zes tiende tournee van dit orkest dat op 30 januari in het Amsterdamse Con certgebouw eindigt. De dirigent is nu voor de vijftiende maal Jan Brussen vaste dirigent van het Overijssels Fil harmonisch Orkest. De traditie van het bestuur van de Stichting om elk jaar een opdracht te geven voor een compositie voor dit orkest, is opnieuw voortgezet. Bertus van Lier heeft „Variaties en thema" voor het Nederlands Stu denten Orkest geschreven. De titel duidt al aan, dat de variaties eerst worden gespeeld, waarna het hoofd thema aan het slot klinkt. Het Prins Bernhardfonds verleende een subsi die voor dit werk. Het programma vermeldt verder het concert voor fluit, harp en orkest in C KV 299 van Mozart en de eerste symfonie van Schumann. Solisten zijn Ada Brussen, een dochter van de dirigent en solo-har piste van het Utrechts Symphonie Orkest en Paul Verheij, fluitist van het Concertgebouworkest. Er is weer zoals gewoonlijk gerepeteerd in de Ruïnekerk in Bergen waar men van 4 januari af dagelijks acht uur op het programma studeert. De moge lijkheden om een orkest te vormen blijken echter steeds moeilijker te worden. Dit jaar bestaat het orkest uit 78 personen; dit is al zes minder dan vorig jaar. De leeftijd is gemid deld twintig jaar. Een groot aantal musicerende studenten komt uit Amsterdam, Leiden en Groningen. Er is dit jaar een buitenlands con cert ingelast. Op 27 januari speelt het orkest in de aula van de Urnver- siteit van Bonn, Tevens is er 'dan een rust-weekend ingelast in het Zilveren Schor in Arnemuiden (20 en 21 januari). De opbrengst van de tournee die vorig jaar f 20.000 opleverde, komt ten goede aan hulp van de Stich ting Universitair Asylfonds voor de ongeveer 45 gevluchte studenten die in ons land verblijven en aan het Nederlandse Studenten Sanatorium, waar nu ook gehandicapte studen ten zijn ondergebracht. (Van onze correspondente) TERNEUZEN In de Z.-Vlaamse Kamer van Koophandel zijn door or ganisaties, die door de SER zijn aan gewezen de leden voor de zittingspe riode 1968-1972 benoemd. Twee orga nisaties, de Ned. Vereniging van Ma kelaars in Scheepsbevrachten afd. Zeeland en de tak IIoreca-Recreatie- bedrijf hadden schriftelijk nog geen kandidaten ingezonden, zodat er nog twee vacatures openstonden. Voor de kring ondernemingen in het midden en kleinbedrijf werden benoemd: J. W. Carels Breskens, P. A. v.d. Plas Oostburg, R. Rademakers Kloosterzande, H. Pallada Oostburg, F. de Vos Hulst, ir. J. F. Denie Ter- neuzen, A. J. Verbrugge Terneuzen, P. P. Kindt Hulst. Door organisaties van werknemers zijn aangewezen: W. Huson Terneu zen (industrie), J. F. v.d. Voorde Ter- neuzen (Groothandel en Tussenperso nen), F. C. de Cock Axel (Detailhan del) P. Toesseint Schoondijke (Am bacht), C. A. Blaakman Axel (Ver voerswezen). Voor de industrie zijn aangewezen: E. A. v. Dorsselaer Hulst, ir. R. H. v. Krevelen Sas van Gent, R. Martinet St.-Jansteen, M. L. Remerij Sas van Gent, ir. J. A. Zeegers Terneuzen. Voor de Groothandel en Tussenper sonen: J. G. v.d. Peijl Papendrecht en F. A. Vroon Breskens. TERNEUZEN De directie van Dow Chimecai Europa S.A. te Zu rich deelt mede dat de onlangs door president Johnson aangekondigde be perkende financiële maatregelen slechts van indirecte invloed zullen zijn op Dow's activiteiten in Europa. Dow is voornemens haar uitbrei dingsprogramma voort te zetten, doch verwacht dat zij evenals andere Europese maatschappijen wellicht moeilijkheden kan ondervinden bij het verkrijgen van de hiervoor nood zakelijke financiële middelen, indien deze op grote schaal van Europa naar de Verenigde Staten zouden weg vloeien. Hoewel Dow verwacht in Europa voldoende kapitaal te kunnen lenen, kan deze situatie steeds moeilijker worden i.v.m. de gewijzigde situatie. Het bedrijf heeft zich gedurende de laatste maanden vooral in Neder land en Duitsland belangrijk uitge breid. Een groot deel van deze uitbreiding kwam tot stand dank zij leningen af komstig uit niet-Europese landen en eigen reserveringen. Voor de vestiging in Terneuzen is enige tijd geleden een belangrijke bedrijfsuitbreiding (naftakraker en hogedruk polyethyleenfabriek) aange kondigd. Dow verwacht dat de werk zaamheden voor deze uitbreiding nor maal voortgang zullen vinden. (Van onze correspondent) SINT-ANNALAND „Zolang de voorraad strekt" zal er in de laatste periode van het veilingjaar tweemaal in Sint-Annaland kunnen worden ge veild, namelijk op dinsdag en don derdag. Het gaat in de eerste plaats om uien, maar bij voldoende aanbod komen ook de aardappelen „op de klok". Wielrennen. De wielerclub „De Zuid-Westhoek" en het Zeeuwse „Theo Middelkamp" ontmoeten elkaar zondag in Hoogerheide op het voetbalveld. Twee elftallen van ge noemde clubs gaan uitmaken wie zich de sterkste mag noemen. De eerste wedstrijd begint om twee uur. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De contactgroep Jeugd en Oecumene organiseert zater dag 13 januari in samenwerking met de stichting filmcentrum Hil versum een regionale filmdag. Deze filmdag is vooral bestemd voor diegenen, die betrokken zijn bij vormings- of jeugdwerk, ge meente- en parochiewerk en on derwijzend personeel. Uit het steeds groter wordende aantal be zoekers aan voorgaande regionale filmdagen wordt afgeleid dat er in deze kringen zeker behoefte is om van nieuwe films kennis te kunenn nemen. Zaterdag zullen 8 films, namelijk 3 hoofdfilms en 5 korte discussiefilms worden vertoond. De contactgroep heeft geprobeerd zoveel mogelijk in stanties, commissies en groepen zowel in Zeeland als in West-Brabant van deze filmdag op de hoogte te brengen. Het programma voor de filmdag ziet er als volgt uit. De deelnemers worden tussen kwart over 9 en kwart voor 10 in De Veste op de Keizersdijk te Goes verwacht. De filmdag wordt om kwart voor 10 geopend. De eerste film die wordt gedraaid is een docu mentaire over Rotterdam-Europoort. Een, zeker voor de bewoners van het Deltagebied, interessante kleuren film over het moderne Rotterdam en zijn wereldhaven. Het is een film van Joris Ivens. „Geen tehuis voor oma?" is een dis cussiefilm over de aanpassingsmoei lijkheden van een oudere vrouw in het drukke gezin van haar kinderen en in de nerveuze moderne maat schappij. Deze film is geregisseerd door Graham Parker. Een film van Skola Hrisniku: „School voor delinquenten" gaat over een tuchtschool .waar een nieuw re gime wordt ingevoerd. Men gaat de nadruk leggen op vrijheid en verant woordelijkheid van de jeugdige delin quenten. Een van hen gaat een proef tijd op een fabriek doorbrengen. Dan blijkt dat de nieuwe principes van de school niet opgaan. De film wordt be schreven als eerlijk sociaal-kritisch. Vertoond wordt ook „De Vlieg" van Alexander Marks en Vladimir Jutrisa, die in 1966 te Oberhausen de grote prijs voor de beste tekenfilm kreeg. Verhaald wordt over een man die een irriterende vlieg probeert dood te slaan. De vlieg wordt echter steeds groter en gaat de man bedreigen. Pas als de man van zijn voetstuk is geval len wordt een nieuwe verstandhou ding tussen hem en de vlieg mogelijk. Een discussiefilm, waaT inderdaad al veel over gepraat is, is „De slak ken" van René Laoux. Hierin wordt het aardrijk veroverd door reusach tige slakken, waarmee een beeld wordt gegeven van onze door dikta- tuur en terreur bedreigde wereldsi tuatie. In „Satans keurkorps" van Donald Shebib komen activiteiten van de Ca nadese en Amerikaanse motornozems aan de orde. De nozems komen in op stand tegen de welvaartsstaat van de oudere generatie. Dan zullen de filmdagbezoekers kunnen zien „Herrenpartie" die als Nederlandse titel „Afrekenen, heren" heeft. De film gaat over een Duitse zangvereniging die op reis door Joe goslavië in een dorpje terecht komen waar tijdens de oorlog alle mensen door de bezetters zijn vermoord. De inwoners, bijna allemaal vrouwen, ne men tegenover de toeristen een vijan dige houding aan. Deze vallen terug op een militaire wijze van optreden Een student en een journalist gaan hier tegenin en proberen de situatie te redden. Deze film, eerlijk en moe dig, is van de Duitser Wolfgang Staudte. De laatste film, die zo tegen 4 uur zal worden vertoond is „Fifi la plu- me" (Een engel van niks) van Albert Lamorisse. Een jongeman leert vlie gen in een circus er> gaat deze kunst ook buiten zijn nummer beoefenen. Omstreeks half 6 zal de filmdag worden besloten. Tussen het kijken door wordt er uiteraard gepauzeerd, maar ook over de films gesproken. Gebleken is dat er na zo'n film dag veel reacties komen van deelne mers, die een film hebben uitgezocht om te kunnen vertonen aan mensen uit de kring waarin zij werkzaam zijn. „IK ben ingeschreven als kleuterleid ster, maar het heeft eigenlijk geen officiële naam. Je zou me ook kin derjuffrouw kunnen noemen. Vroe ger dachten ze er blijkbaar niet al te veel aan dat kinderen ook in een ziekenhuis willen spelen. Ik geloof trouwens dat het ziekenhuis Berg- zicht, hier in Goes, nog steeds een van de weinige ziekenhuizen in het land is, waar ze de zaak op deze manier hebben aangepakt." Ria West- strate begin 20 uit Krabben- dijke, lang zwart haar en in kraak wit, heeft haar domeir. op de vierde verdieping, in de kinderafdeling, van het fraaie ziekenhuis in de Goese buitenwijken. „ALS grote mensen aan de beterende hand zijn hebben ze meestal vrije beweging, met kinderen kan dat moeilijk. Daarbij komt nog dat hier dikwijls kinderen worden opgeno men met opvoedingsmoeilijkheden, soms met hersenafwijkingen. Die moeten natuurlijk, en hoe kan dat beter dan in het spel, ook worden geobserveerd. Voor die observatie heeft ook de kinderarts belangstel ling. Want hij kan er uiteraard niet voortdurend bij zijn. Hij vraagt me dan wel hoe het met een bepaald kind gaatEr zijn b.v. kinderen bij die een sterk minderwaardigheids gevoel hebben. Die m.oet je vooral in het begin speciaal behandelen en aangepaste spelletjes laten -doen." „MAAR op de eerste plaats gaat het er om dat ze zich in de nieuwe om geving, die het ziekenhuis toch voor hen is, op hun gemak gaan voelen. Dat is vooral voor plattelandskinde ren die hier veel worden opgenomen dikwijls niet eenvoudig, omdat ze veel minder „gewend" zijn dan stads kinderen. Overigens doen we niet zo maar een spelletje, maar zorg ik er voor dat de kinderen creatief bezig zijn. Vooral zelfexpressie zoals schil deren en boetseren staan daarbij op de voorgrond. We gebruiken alle mó gelijke afva.1 zoals eierdoppen, lege closetrolletjes, veel papier van de röntgenafdeling enz. Het ziekenhuis heeft voor dit soort van kinderzorg niet al te veel geld. De kosten kun nen nl. niet in de verpleegprijzen worden doorberekend." „VROEGER was ik groepleidster bij de kinderbescherming Het is fijn van anderen te horen dat het met de kinderen beter gaat dan voorheen. Meestal zijn in Bergzicht zo rond de 30 kinderen opgenomen, waarvan er zo'n 10 voor spel e.d. in aanmerking komen." ,Ja, ze denken nog wel eens aan me als ze uit het ziekenhuis zijn ontsla gen, Vooral met kerstmis kwam hier een hele stapel kaarten binnen. Met dit werk komt trouwens nog heel wat kijken. Zo help ik ook geregeld bij het huiswerk, want als ze wat langer in het ziekenhuis moeten blij ven komt de onderwijzer of onder wijzeres bijlessen geven. Er zijn zelfs ulo-leerlingen enz. bij. De leeftijds grenzen zijn tot 14 jaar. Dat is voor de kinderafdeling eigenlijk wel een beetje oud maar bij de volwassenen behoren zij ook nog niet." ,DE speelkamer is wat aan de kleine kant. Bij de bouw van het ziekenhuis is op een dergelijke voorziening niet gerekend. Maar het gaat wel. Vooral als er een dokter of zuster jarig is, is er feest. Dan moet je de kinderen eens zien."

de Stem | 1968 | | pagina 3