Het moet een feest voor de hele streek worden Calamity Jane Doo Zeeuwsch-Vlaanderen NOG DE K. v. Vlaai weer asSSi» R.M.L.S. IN SCHOONDIJKE BESTAAT DONDERDAG 25 JAAR GOES WALCHEREN VLISSINGEN Bruinisser middenstand ontwaakt AXEL HULST OOSTBURG Meer aandacht voor toerisme Zeer geslaagde kaderdagen Zeeuwse C.P.J. LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Burgerlijke Stand Dagblad De Stem W ereldboerderij Gedenkboekje T rekpaardhengsten uit Zuid-West-Ned. slaan goed figuur Haf lingers Beroepingswerk in Zeeland Jaarvergadering Muziek vereni gin gen in Z.-Vlaanderen Burgemeester: Luxor Schouwburg Rayonvergadering Philatelica in Goes Nieuwe predikant in Kamperland Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3 - 5 Dag en nacht servicedienst HOOGWATER wat en waar? VANDAAG MORGEN Snel temp Di het b^ng BAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 JANUARI 1968 G.M.V.O. De Goese Midden stands Vrouwen Organisatie heeft in de schouwburgzaal „Juliana" het nieuwjaarsfeest gevierd. De avond, die door een groot aantal leden en gasten werd bezocht, werd doorge bracht met gezelschapsspelen. Tus sen de bedrijven door genoten de dames van een boud buffet. Kloetinge Dia's voor bejaarden Voor de be jaarden is er woensdag om 2 uur weer een bijzondere bijeenkomst in „Amicitia". De heer P. J. de Regt zal dan zijn dia's vertonen die hij heeft gemaakt op zijn reis en tijdens zijn verblijf in Canada in de afgelopen zomer. Geboren: Cornelis, z.v. M. Koens- Priem; Pieter, z.v. C. Schrijver-Prie- mis; Wïlhelmrna, d.v. E. Dekker-Tim merman; Octaviana, z.v. J. Verduijn- Beukelman; Margaretha, d-v. J. de Nooijer-Goormachtig; Jolanda, d.v. J. van der Zwan-van den Berg; Adrianus, z.v. H. Belfroid-de Bree; Antonius, z. v. H. Belfroid-de Bree; Jacob, z.v. B. Langendonk-Jasperse; Jannet, d.v. J. Oranje-de Voogd; Adriaan, z.v. P. Ventevogel-de Buck; Jolanda, d.v. P. Poppe-Breel; Annelie, d.v. J. Castel- Klap; Adriana, d.v. J. Verhage-de Nooijer; Cornelis, z.v. C. Kroon-Fave- jee; Eduard, z.v. J. Rietveld-de Kroon. Ondertrouwd: Th. Vandewijnckel, 20 en M. de Pagter, 20; H. de Roos, 26 en F. Maas, 20, J. Nehoff, 25 en M- Joziasse, 22, Adriaan van Rijswijk, 22 en E. den Hollander, 20. Getrouwd: H- Bouwmeesters, 21 en G. Minderhoud, 22; Abraham, 24 en J. v. der Broek, 23; A. Cosijn, 34 en G. Bironke, 24, R. Sieloff, 39 en J. de Croo, 33; F. Goosen, 22 en P. Berg- mann, 20; M. Israel, 21 en M. van Leeuwen, 19; C. Roelse, 21 en W. Con- semulder, 18, C. Joziasse, 22 en N. Knook, 18, W. de Rijke, 20 en M. de Jonge, 18, H. van Ham, 32 en J. van Leeuwen, 27, P. de Boe, 24 en G. Wan- jon, 21. Overleden: Maria Wieland, 77, w.v. Anthony Boeije; Paulina Abuthan, 62, w.v. Johannes Zoutewelle. (ADVERTENTIE) In plaats van kaarten In verband met het 60-jarig bestaan van onze zaak zullen wij M E. v. DIJK-LIGTVOET en MARY v. DIJK recipiëren op donderdag 11 januari van 2 tot 6 uur in de Meizaal van Hotel de Draak, Grote Markt, Bergen op Zoom. Tevens vindt dan de uitreiking plaats van de prijzen verbonden aan onze jubileumactie. Mary van Dijk FOUNDATIONS Kremerstraat 9, Tel. 3573, B. op Zoom Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, fel 01140 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 0110C 6252. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraat 11, Terneuzen tel. 01150 - 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150 - 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 - 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel 01100 - 5689. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE „We moe ten de viering van het 25-jarig jubileum van onze school zien als een soort verjaardagsfeest, waar voor heel de streek wordt uitge nodigd". Met deze woorden wil de directeur van de Rijks Middel bare Landbouwschool te Schoon- dijke, ir. J. Roest, benadrukken, dat iedereen donderdag op het feest welkom is. „Iedereen steunt de school en leeft met ons mee", zei hij gisteren tijdens een pers conferentie. „Nu willen wij iets terugdoen". Het feestcomité, waarin de lieer A. de Feijter te Cadzand voorzitter is, heeft in samenwerking met de di recteur van de school, de commissie van toezicht en de oud-leerlingenver eniging een gedegen programma op gezet. Ook de heer De Feijter wilde met opzet bij de samenstelling hier van de nadruk leggen op het regiona le karakter, dat het feest moet heb ben. „Iedereen weet, wat de school is", zei hij. „Deze is onverbrekelijk met de streek verbonden. Normaal treedt men niet zo gemakkelijk naar buiten. Nu willen we dat wei doen, omdat ik heb gemerkt, hoe belangrijk het contact is tussen landbouwer en de streek, waarin hij zijn bedrijf uitoefent". De feestelijkheden zullen worden gesplitst in een officieel en een ont spanningsgedeelte. Er zal geen spra ke zijn, zo verzekerde de heer Roest, van diepgaande gedachtenwisselin- gen, langdradige speeches, of politie ke praatjes. „We zullen een program ma brengen", zei hij, „waaruit dui delijk blijkt, dat de school zijn taak verstaat". Het comité is erin geslaagd om als spreker te laten optreden de heer PI R. Bouman, die ongeveer tien jaar als rijkslandbouwconsulent in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gewerkt en zeer veel verdiensten heeft voor de R.M.L.S. Momenteel werkt de heer Bouman op internationaal ni veau in de landbouwsector. Zo heeft hij o.m. een landbouwconsulentschap en een proefstation opgebouwd in Brazilië. Binnenkort vertrekt hij naar Kenya. Hij verblijft op het ogen blik enige tijd in Nederland. De heer Bouman zal in Schoondijke een rede komen uitspreken die als titel draagt „Wereldboerderij en ik". In zijn be schouwing zal hij een visie geven op de ontwikkelingen van de landbouw over de hele wereld, waar en welke produkten worden voortgebracht en in welke hoeveelheden. Hij zal uit eenzetten welke mogelijkheden er zijn om de produkties op te voeren, waarbij hij o.m. de exploitatie van de zeebodem zal bespreken. Zijn le zing zal-zijn gebaseerd op persoonlij ke ervaringen en wetenschappelijk werk. Vervolgens zal op symbolische wij ze een gedenkboekje worden aange boden. De Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, die de feestelijk heden zal bijwonen, zal als eerste kennis kunnen nemen van de inhoud hiervan. Ook de directeur van het land bouwonderwijs, ir. P. van der Schans of zijn plaatsvervanger, zal een exem plaar worden aangeboden. Tijdens de receptie, die niet al te officieel getint zal zijn, kunnen oud-leerlingen elkaar begroeten. Verwacht wordt, dat hun aantal zeer groot zal zijn. Er zal geen officiële ontvangst zijn. De festiviteiten beginnen om 13-30 uur,, als de heer Bouman zijn rede zal uitspreken in de loods (verwarmd) van de praktijkschool. Niet alleen al le gemeentebesturen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen zijn uitgeno digd, maar ook die van Terneuzen, Zaamslag, Axel en Sas van Gent. Na afloop van de receptie zal een toneelvoorstelling worden aangebo den aan leerlingen en oud-leerlingen. Deze zal plaatsvinden in het Ledel- theater te Oostburg. De Stichting Amsteltoneel te Amsterdam zal op voeren „Knecht van twee Meesters" van Goldoni. De jubileumviering wordt besloten met een bal in hotel De Eenhoorn te Oostburg. (Van onze correspondent) BRUINISSE De middenstands vereniging te Bruinisse is dezer da gen uit een lange winterslaap ont waakt. Op initiatief van een actie comité voor de middenstand werd er een vergadering belegd, die een nieuw bestuur formeerde. De middenstandsvereniging zal in de nabije toekomst vooral te maken krijgen met problemen als gevolg van de ontwikkelingen door het Deltaplan, waardoor onder meer een aantal mosselkwekers zal vertrek ken. Een ander punt van aandacht is de verandering van de -vaarweg Dordt-Antwerpen, als het Schelde. Rijnkanaal eenmaal klaar is. De vluchthaven in de Stoofpolder zal dan minder worden aangelopen dan nu het geval is. (Van onze correspondent) BREDA. In de loop van deze week zijn vanwege het stamboek de Koninklij ke Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" trekpaardhengsten ge keurd in de noordelijke en oostelijke provincies van ons land. Nog steeds komen verschillende in het zuiden gefokte hengsten daar op de voor grond. In Raalte (Overijssel en N.O.P.) was de zevenj. bruinschimmel Paul v. Vrijhoeve, v. Successeur, van A. Maljaars te Luttelgeest (N.O.P.), gefokt door J. W. Ophorst te Sprang, een zeer goede vertegenwoordiger van de Polder: goed vlot en goed- soortig kreeg hij een le premie in de middenmaat. Vorig jaar na her keuring goedgekeurd. De Overijselse hengsten bestonden overwegend uit Brabantse fokpro- dukten, vooral uit Oost-Brabant. In Zuidlaren waren uit de afdeling Noord-Holland 3 driejarige hengsten plus één vierjarige ter keuring, alle van H. J. A. Hakvoort te Slootdorp. Eén Drentse en één uit de N.O.P. werden goedgekeurd, een 3-j. uit Ka- pelle en de 4-j. uit Riel werden niet goedgekeurd- Dit ter illustratie dat niet alles uit het zuidwesten boven aan komt. Uit Groningen werden twee paar den geprimeerd: de 3-j. Jan, v. Barnum de Maire-Bois, van Pr. Ed. de Backere te St. Kruis c.s. en de 6-j. Marquis du Coq, de Belgische kampioen van 1967, eig. Tj. H. Huis man te Grootegast. Beide een le premie, resp. in de kleine en de middenmaat. De afdeling Drente zag 7 hengsten met een le premie bekroond en één Limburgse met een tweede. Bij de eerste waren 3 Oostbrabantse doch kampioen werd een vierjarig fokprodukt uit de Costandlijn. In Doetinchem, afdeling Gelder land, werd provinciaal kampioen de zeer goede 10-j. zwartschimmel Ba ron van Zuiddorpe, v. Baron de 1'HoStie, van Gebr- Bouwman te Di- darm gefokt door M. A. B. Puy- laert te Zuiddorpe (Z.), eerste in de. middenmaat. In deze maat kregen 2 A- en 2 B-premie de 11-j. vos Leon v. Roza, v. Successeur, uit stal Th. v. Rattingen te Biervliet, eig. H. Scheffer te Hengelo en de bruinsch. Elegant v. Zuylen, v. Élégant de Feluy, van Gebr. v. Rheen te Bru- chem, gefokt door Ant. de Schutter - Koenraad te Heijningen. In de kleine maat werd 1 A de 5-j- bruinsch. Nico v. d. Vrijhoeve, v. Successeur, van Gebr. Bouwman te Didam, gefokt door J. W. Op- horst te Sprang en 1 B de in Mill gefokte 9-j. vos Gamin v. d. Kolk. 1 A der vierjarigen, middenmaat, werd Alex v. Laageind, v. Alex v. Gerda, gefokt door kind. Heesakkers te St. Oedenrode. In de grote maat kreeg de eerste premie de 11-j. Nico v. Heikant, v. Successeur, van H. A. Sloetjes te Westendorp, gefokt door E- P. de Beule te St. Jansteen. Wat Haflinger-hengsten betreft: in Zuidlaren kreeg een le premie de 5-j. Were-di van de Vrijthof, v. WeL kom, van Chr. J. Erkelens te Zeij- erveld, gefokt door mevr. A. M. v. Meel - Borm te Hilvarenbeek en in Doetinchem werd goedgekeurd de vierj. Wasa, v. Welkom, van Gebr. Bouwman te Didam, gefokt door J. A. A. v. Meer te Alphen (N.-Br), alsmede twee van de „Haflinger- club" te- 's-Gravenhage: de 4-j. Wi- nar, v. Welkom, gefokt door Wilh. v. Roosmalen te Boxtel opgeno men in K en de driej. Samson, v. Striegel, gefokt door J. Keuninkx te Oisterwijk. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Ds. J. Bosman te Vrouwenpolder is beroepen voor de gereformeerde kerk te Kampen. Te Souburg-Vlissingen is beroepen, voor de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) drs. F. van Dijk te Neede. (Van onze correspondent) OOSTBURG De Bond van Mu ziekverenigingen in Zeeuwsch-Vlaan- deren houdt zaterdagmiddag in ho tel De Eenhoorn zijn jaarvergade ring. De heer Alb. Mulder zal daar aftreden als bestuurslid. Het gebrui kelijke concours op Hemelvaartsdag schijnt wel doorgang te kunnen vin den. Vorig jaar zijn daartoe in prin cipe reeds enige toezeggingen ge daan, maar het is de vraag of men hiermee in de nabije toekomst kan doorgaan, gezien de sterk dalende belangstelling in de laatste jaren. In verband daarmee is er een bespre king over het al of niet in stand houden van dit concours dat voor de ouderen een begrip is geworden m-"r dat niet meer in die sterke m; 2 spreekt tot de jeugd. Aanrijding Op het voorrangs kruispunt Kerkdreef - Noordstraat had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Het ongeluk gebeur de omdat de Belgische automobilist M. N. A. H. uit Lokeren, geen voor rang verleende aan I. van H. uit Axel. Beide wagens liepen aanzien lijke materiële schade op. Prijskaarting De voetbalvereni ging Axel organiseerde een prijskaar ting voor leden, donateurs en houders van seizoenkaarten. Bij de kaarting waren 40 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1 A. Dey, 2 J. Schelleman, 3 J. Ba- reman, 4 C. Wieland, 5 E. Marcus, 6 M. Verhelst, 7 M. van den Berge, 8 C. Wullems, 9 A. van de Velde, 10 J. Dieleman, 11 P. Peeters, 12 K. Key- zer, 13 J. Jansen, 14 T. Rinn, 15 R. van Boven, 16 L. van den Berge, 17 K. Verbunt. Instuifbal Het instuifbal, gehou den in de Graanbeurs, is goed be zocht. Het optreden van de op het laatste moment aangeworven Belgi sche beatgroep „The Flying Six" uit St.-Gillis, werd bijzonder op prijs ge steld. Prijskaarting In café P. Leeraert- Nijs werd een grote prijskaarting ge houden. Er namen 32 kaarters deel. De uitslag: Winnaarsronde: 1 E. Leer- aert - K. Kayser; 2 A. de Nijs - R. Bogaert; 3 H. de Bruijn - W. Sturm; 4 P. Leeraert - G. de Wit; 5 E. Ro vers - Asselman; 6 P. Roels - de Bélie. Biljarten Overgangsklasse koploper De Zutter liet zich voor de tweede maal kloppen, nu door L. de Fouw (4968), M. Dees verloor te gen C. Moison (5165). J. Kals is nu weer in opmars. B. le Roy - A. Cornelis 5517, L. de Zutter - H. Lobbezoo 8548, M .Dees - A. Cor nelis 7719, L. de Fouw - J. Stok- kerman 6529, B. le Roy - M. Dees 3649, J. Stokkerman - C. Moison 4056, J. Kareis - A. Cornelis 54 35, P. Blomme - B. le Roy 4038. Aardenburg (Van onze correspondent) In zijn optimistisch gestemde nieuw jaarsrede merkte burgemeester L. van Berckel onder meer op dat het toeris me zich zeer gunstig heeft ontwik keld, al is het nodig dat er een grotere samenwerking komt tussen VVV en plaatselijke middenstand. In dit ver band wees de burgemeester er op dat men meer attracties moet bieden aan de toeristen. Een samenspraak dient er zeker te komen. De moties van de P.v.d.A. en de gemeente Hulst over de ontwikkeling van de veren over de Westerschelde werden voor kennisgeving aangeno men, omdat deze zaak de kamer reeds had gepasseerd. Niettemin staat de raad eensgezind achter de motieven die aan deze moties ten grondslag la gen. De raad betreurde de mededeling van de PTT dat er geen telefooncel geplaatst kan worden. Een voorstel van b. en w. om f 150 kledingtoelage te verstrekken aan de gemeentebode werd na uitvoerige discussie aange houden omdat de stemmen staakten over het amendement van de heer Bonte om een uniform aan te schaf fen. Een voorstel van b. en w. tot wij ziging van enige erfpachtrechten werd voor nadere bestudering terug genomen. Bij de rondvraag bracht de nestor van de raad, de heer Rosseel dank aan het college van b. en w. voor zijn vele activiteiten. Breskens Inwonertal Het zielental van de gemeente Breskens is in 1967 toe genomen met 7. Per 31 december bedroeg het aantal 3869 1970 mannen en 1899 vrouwen) Dit aantal ver meerderde door geboorten met 54 (30 mannen en 24 vrouwen) en vesti gingen 152 (68 mannen en 84 vrou wen). Het verminderde door overlijden met 38 (19 mannen en 19 vrouwen) en vertrek 161 (71 mannen en 90 vrouwen). Het aantal inwoners op 31 decem ber 1967 bedroeg 3876 (1978 mannen en 1898 vrouwen). Er werden 32 huwelijken gesloten en er werden 2 echtscheidingen in geschreven. Groede Inwonertal Het zielental van de gemeente Groede nam in 1967 af met 34. Op 31 december 1966 bedroeg het aantal inwoners 1807 (919 mannen en 888 vrouwen) vermeerderd door geboorten met 29 (13 mannen en 16 vrouwen), vestiging 58 (28 mannen en 30 vrouwen). Verminderd door overlijden met 21 (13 mannen en 8 vrouwen) en ver trek 100 (47 mannen en 53 vrouwen). Op 31 december 1967 bedroeg het aantal inwoners 1773 (900 mannen en 873 vrouwen). Er werden 22 huwelijken voltrok ken en geen echtscheidingen inge schreven. IJzendijke Raadsvergadering Woensdag 10 januari om 19 uur komt de raad der gemeente in openbare zitting samen om de agenda af te werken van de uitgestelde vergadering van 28 de cember j.l. Koningsschieting De schutters- soeiëteit „St Sebastiaan" houdt a.s. zaterdag in het „Hofzichttheater" haar jaarlijkse teerdag waaraan verbonden de schieting voor d« ko ningstitel der vereniging. Kruisdorp Aanrijding. Op de Oudelandse weg nabij Kruisdorp onder de ge meente Hontenisse vond een aanrij ding plaats tussen een personenauto bestuurd door v. H. uit België en een personenauto bestuurd door mevr. S. uit Kruisdorp. Beide bestuurders trachtten elkaar te passeren, op een weggedeelte, dat daarvoor te smal was. De auto's liepen ernstige scha de op. Sluis „Tropika" In café „Lammins vliet" werd de ledenvergadering ge houden van de vereniging van vogel liefhebbers „Tropika" o.l.v. de heer B. de Graaf. Voor deze vergadering bestond grote belangstelling. Secre taris W. van Wijnsberghe bracht het jaarverslag uit, waaruit te beluiste ren viel, dat de vereniging een goed jaar achter de rug heeft, met als hoogtepunt een goed geslaagde ten toonstelling. Reeds nu werden de plannen voor de najaarstentoonstel- ling 1968 in grote lijnen besproken; een districtstentoonstelling zal wor den aangevraagd. De heer Van Wijnsberghe werd als secretaris her kozen, evenals het bestuurslid J Boogaart. Aan het slot van de ver gadering bracht de voorzitter dank aan de leden voor de vele activitei ten. Hij spoorde hen aan zo mogelijk in de toekomst met nog beter ten toonstellingsmateriaal voor de .dag te komen. Walsoorden Auto's botsten. Op het kruis punt Mariadijk - Nieuwe Havenweg te Walsoorden vond een botsing plaats tussen een personenauto be stuurd door F. I. en een personen auto bestuurd door A. 0„ beiden uit Kioosterzande. A. 0.,„ komende over de Nieuwe Havenweg, verleende bij het naderen van de Mariadijk.geen voorrang aan de op die weg van rechts komende auto bestuurd door P. I. De heer I. geraakte bij de bot sing met zijn auto in een bermsloot, waardoor een deel van de lading in het water terecht kwam. Beide be trokken auto's werden bij de botsing ernstig vernield en moesten worden weggesleept. Beide bestuurders wer den licht gewond. Zuiddorpe Bevolking De in 1967 gebouwde ratio en bejaardenwoningen in het uitbreidingsplan „Noord" zijn nage noeg allen bevolkt. Daar de bewo ners van deze huizen meestal nieuwe ingezetenen zijn, zijn zij er in hoofd zaak de oorzaak van dat het inwo nerstal met 63 gestegen is en ge bracht is van 817 op 880.' Onder deze nieuwe inwoners zijn verschillende jonggehuwden die geen woning in hun eigen omgeving kon den vinden en zich hier vestigden in de hoop ook in de buurt van Zuid dorpe werk te kunnen vinden, Slechts eenmaal werd het duizend tal bereikt, vlak na de tweede we reld oorlog toen achtergebleven vluchtelingen hun tijdelijk verblijf in een vaste vestiging hadden om gezet. Prijsschieting In café Centraal werd een grote prijsschieting gehou den op de liggende wip. Er namen 49 schutters deel. De uitslag: hoogvo gel: Van Peteghem: le zijvogel: A. Baardemaker; 2e zijvogel: A. Puyl- aert. De meeste kleine vogels werden geschoten door Regenmortel. (ADVERTENTIE) Bergen op Zoom, tel. 01640 - 3800. Hedenmiddag en morgen woens dag onherroepelijk laatste voor stelling van Nog enkele plaatsen beschikbaar. Kassa geopënd van 11.00 tot 12.00 uur en van 18.00 tot 21.00 uur. (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN Op de laatste dag van de door de Zeeuwse Chris teiijke Plattelands Jongeren georga niseerde kaderdagen in het Zilveren Schor aan het Veerse Meer te Arne muiden heeft de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de Provinciale Zeeuwse Courant, een inleiding ge houden voor een 60-tal jongeren over het onderwerp „Verhouding stad - platteland". De heer De Kok schetste eerst in het kort het Zeeland uit het verle den. Een land als een waaier van schorren, waar de mensen een moeizaam bestaan hadden opge bouwd, levend van de opbrengst van landbouw en visserij- Langzamer hand door de aanleg van dijken kleine geïsoleerde gemeenschappen, die autonoom optraden en eigen ge zagsverhoudingen en normen had den. „Het beeld van de mensen is be paald door de bikkelharde strijd om het bestaan", aldus de heer De Kok. Hij meende dat de Reformatie de Zeeuwse bevolking een eigen karak ter heeft gegeven. In Zeeland waar men voortdurend werd geconfron teerd met de bedreiging van het wa ter leefde hier vooral het gerefor meerd piëtisme; geen rationele ge- loofsbelijding, maar de praktijk van de vroomheid. De heer De Kok was van mening dat er, nu de mens minder afhanke lijk is geworden van de natuur, op dit gebied veel veranderd is. Was Zeeland vroeger het land van de overkanten, nu is door de dammen en de bruggen het isolement verbro ken. De gemeenschappen zijn en worden opgenomen in een groter verband. Ook de ontwikkeling van de publiciteitsmedia hebben volgens de spreker hiertoe bijgedragen. Later op de dag hielden de Zeeuw se Plattelands Jongeren zich bezig met het onderwerp „De ontwikke lingen in de Rooms Katholieke Kerk". Inleider hierbij was kapelaan Omer Gielliet uit Breskens. Hij pleitte voor een grotere samenwer king tussen de verschillende kerken. Kapelaan Gielliet stelde dat het in stand houden van de verschillende „vakjes", een erfenis uit het verle den, verouderd is. „Geloven is' niet langer het aannemen van wetten en artikelen", aldus de spreker, „maar steeds meer een overgave van het hart". Kapelaan Gielliet sprak zich in zijn inleiding uit voor het toetreden van de rooms katholieke kerk tot de Wereldraad van kerken. „We moe ten samen op weg naar meer mens wording", is zijn devies. In dat ver band zag hij weinig heil in de ver zuiling van politieke partijen en vak bonden. Na d einleiding van kape laan Gielliet werd er uitgebreid ge discussieerd over verschillende vraagstukken van geloof en kerk. (Van een onzer verslaggevers) GOES Zaterdag 13 januari wordt in de aula van de ambachtsschool te Goes een rayonvergadering gehouden van de Zeeuwseafdelingen van de internationale vereniging „Philateli ca". De vergadering begint om 2 uur. Tevens zal er een ruilbeurs met vei ling zijn. (Van onze correspondent) KAMPERLAND Zondag a.s. zal de nieuwe predikant voor Kamper land, ds. H. H. Poelman uit Berlicum, zijn intrede doen. In de morgendienst zal hij door ds. W. Jansen uit Goes in het ambt wor den bevestigd. De intredeplechtigheid vindt in de middagdienst plaats. De ze vangt aan om 5 uur. (ADVERTENTIE) Veiligheid in uw huis Op al uw gasapparaten J. A. H. v. HOEFLAKEN N.V. Axel - Tel. 01155 - 625 Middelburg - Tel. 01180 - 2881 Morgen, woensdag 10 januari: te Hansweert 10.47 en 23.22 uur, Ter- neuzen 10.18 en 22.53 uur, Vlissin- gen 9.48 en 22.23 uur, Wemeldinge 11.14 en 23.58 uur- terneuzen Luxor 20 uur Geissel des Fleisehes 18 jaar OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Fantomas 14 Jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Moeras der zonde 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur De jonge leeuwen 14 jaar GOES Grand 20 uur Samen uit samen thuis a.1. kloosterzande J. de Waal: Jubileumschietin-g voor bt. jaarden antwerpen Rex 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Drie bijen in een wespennest, 18 jaar Odeon 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Mijn liefde, mijn liefde, 18 j. Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Wat een vakantie, a.l. Rubens 14, 16, 13, 20 en 22 uur Een dozijn ploerttn, 18 J. Ambassades 14, 16, 18, 20 en 22 uur De hallucinerende reis, 18 j. Savoy 14, 16, 18, 20 en 22 uur Terreur en geweld, 18 j Astrid .14, 16, 18, 20 en 22 uur Asterix de Galliër, a.l. Quellin 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur In de greep van de geesten, 18 j. Capitole 14, 16, 18, 20 en 22 uur Hondo en de Apachen, 14 j. Palace 14, 16 18, 20 en 22 uur De minnaressen van Dracula, 18 J. KVO 20 uur Opera Hansje en Grietje KNS 20 uur Toneel Wacht tot het don ker is NKT 20.30 uur Toneel Een glas water TURNHOUT Kursaal 20 uur De avonturiers, 14 J. Forum 20 uur Waco, 14 J. Palace 20 uur De slag van de Ardennen, 14 J. BRUGGE Memlinc 20 uur Mén leeft slechts tweemaal, 18 j. Zwart Huis 20 uur Leven om te leven, 18. J. Scala 20 uur De Pistolero, 18 j. gent Capitole Oscar Vaudeville, 18 J. Majestic Een dozijn ploerten, 18 J. Plaza Privilege, 18 J. Select Assepoester, a.l. Savoy De grote stumperd, 18 j. NTG 20 uur Toneel Andermans kop iINT NIKLAAS Eden Raspoetin, de krankzinnige mon nik, 18 j. Century iedere woensdag, 18 j. Palace De Covergirl en haar playboy, 18 jaér Rex Carla en de slang, 18 j. Scala Marcheren of sterven, 14 j. middelburg City 20 uur De jonge leeuwen, 14 j GOES Grand 20 uur Samen uit, samen thuis. a.l. Landbouwcentrum: Alg. verg. ver. voor bedrijfsvoorlichting W-Z.-Beveland Korenbeurs 20.15 uur Inleiding George Marchal Alliance Frangaise zierikzee Concertzaal 10 en 13.30 uur Proloog met „De yrare vriend" ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag. Toneel NKT: 20.30 uur Een glas water BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag. GENT Bioscopen: Als onder vandaag. sint niklaas Bioscopen: Als onder vandaag. .•«w Tiet overlegorgaan Zeeh wikkeling Zuidwest- is reeds na een eerste van de vraagstukken van venontwikkeling in het D tot de duidelijke conclusie dat de mogelijkheden in hi bekken in snel tempo ge zullen moeten worden. Dat is niet alleen de ml Zeeland en Noord-Brabant van Zuid-Holland, de Rijrl Rotterdam, partners in hef Deltaoverleg. Over de paragraaf waar wordt dat Voorne-Putten dient te blijven, geeft o< dams burgemeester Thomi handtekening, en dit zal zo gemakkelijk gevallen nelijk is het Rotterdam ern mogelijkheden in het Dei een zaak waaraan wel eei| feld is. OVERIGENS is na deze eer! het laatste woord nog lanc zegd. Gesteld is dat de Zee venprojecten nog aanzienj nen worden uitgebreid, da merswaalplan reeds omstre aan de orde zal komen en i betracht moet worden mef nere projecten langs het HJ Diep. Tal van vraagstukken z(j nader bekeken moeten ook aan de tijdsfasering vaj projecten zal nog de nodit gewijd dienen te worden zal men rekening moeten| met de Belgische plannen i ven van Antwerpen uit te tot aan Oost-Zeeuwsch-Vli (Baalhoekplan). BELANGRIJK is evenwel dat den Delta voorbereid wil alle mogelijke ontwikkelir recht, zoals op onthutsende derstreept wordt in de Daarin staat dat Zuidwest-Ni in de afgelopen jaren voor jard gulden aan nieuwe ine aan zijn neus heeft zien vooi Dat het bedrijfsleven elc investeerd heeft, heeft vel< ken (onder meer grotere fi faciliteiten in het buitenlanc daaraan is ook het gebrek bruiksklaar haven-industri debet. HET AMERIKAANS-CHINE1 leg-in Warschau is gisteren onderbreking van zeven r voortgezet. (Van onze correspondei TERNEUZEN De Kam Koophandel en Fabriekei Zeeuwsch-Vlaanderen zal maals actie gaan voeren te verhoging van de veertarie Zeeland. De Kamer wil bij handeling van de begrotir Verkeer en Waterstaat Tweede Kamer alsnog pr wijziging te brengen in hel idsbeleid. Over de vorm, in een nieuwe actie zal gevoerd zal het bestuur i?' zicl1 n°S berader üeelde de voorzitter ir. I Krevelen tijdens de gister houden vergadering van c mer van Koophandel mee. t J?e heer Van Krevelen ging viniP,raak, .dieper in op het de acties, die reeds gevoe öpn"Zljn bijzonder ongelukkig Tw hij' »üit het deba weede Kamer naar aanleidii dat mfrpS Westerhout dplimJ b de mondelinge I leveuVtan^ kant van het be over1 ®tond. maar by de stei blekene motie is daarvan nif gen u"n?P °?ze gedetailleerd1 diiï if "2en met eens ingegaai ma de heer Van Krevelen nister T&f-f °P het feit" dat ■de e<Ln nieuw elemer te sme£?le heeft toegevoegi spreken over de ze- dn ri MenrtVaearhri°Udi^ mail g6rwijs is bierop d£U niet gereageerd. he?r Van^Kr1^ ,houdt ln' invested™ evelen' dat bet r 4

de Stem | 1968 | | pagina 2