We worden hier beslist niet vandaan gejaagd" Rennies Terhole bereidde meester Everaert grootse hulde W eigei privile. Zeeuwsch-Vlaanderen Schippers EVEN KIJKEN LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Gezin met 9 kinderen naar Canada Hulpkoster te St.-Aiiiialand nam afscheid HULST Nieuw bedrijfspand Gebr. De .longh in Goes geopend B.B.-weigeraar 55 FAMILIE Brandend maagzuur, Dagblad De Stem VERTREK HUISRAAD AXEL P. Klinckhamers verfraait Cultureel Centrum SAS VAN GENT Nieuwe wijkverpleegster HOOGWATER Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 wat en waar? VANDAAG: MORGEN 18 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 JANUARI 196u (Van een onzer verslaggevers) BOEREGAT (Hoek) „We had den niet gedacht dal we de kerst en nieuwjaarsdagen hier nog zouden vieren. Het kwam door de papieren. Die waren later klaar dan we hadden verwacht". De verhuiswagen staat voor de deur. „Het spijt ine verschrikke lijk", luidt het onthaal van d9 heer Neels, „elke minuut is kost baar. Er is nog zoveel te doen. Als er nog ergens in huis een stoel te vinden is, ga dan maar zitten'. Vader, moeder en negen kinde ren zijn druk in de Weer. Vandaag vertrekt het vliegtuig vanaf Schiphol, dat de hele familie voor goed naar Canada zal brengen. Gisteren moest nog afscheid ge nomen worden bij familie en ken nissen in Terneuzen. De tijd was inderdaad erg kostbaar. Het gezin Neels in Boeregat, ge meente Hoek (onder de rook van Dow Chemical in Terneuzen), denkt alleen nog aan dat verre Chilliwack, een stad bijna zo groot als heel Zeeuwsch-Vlaanderen, aan de west kust van Brits Columbia. „Mijn man is altijd bezeten ge weest van de emigratie. Al veertien jaar probeert hij naar Canada te ko men. Toen hij negentien jaar geleden terugkwam uit Indië, had,hij er zijn mond al vol van. We gaan hier trou wens helemaal niet weg", zegt me vrouw Neels, zittend tussen een tas met klerenhangers, koffers, een kale tafel, stoelen en haar negental, „om dat ze van plan zijn om over de grond, waar ons huis staat, een weg aan te leggen". „Wel zijn we een jaar of zes ge leden weg gemoeten bij Noordhoek voor de kanaalverbreding. Ik hoop niet dat ze denken dat we het zo langzamerhand beu zijn geworden en daarom gaan emigreren". (ADVERTENTIE) druk op de maag, opgeblazen gevoel? helpen direkt! Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 - 2377. Klokstraaf 1 Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong'(Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 - 4281. Th. de Bakker, PotgieterStraat 3, Terneuzen, tel. 01150 - 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 - 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 - 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel. 01140 - 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. Als de familie F. Neels zal zijn vertrokken naar het nieuwe vader land, blijven hier nog slechts twee broers van de heer Neels met hun gezin achter. 1 „De rest van de familie", aldus mevrouw Neels, „zit al in Canada. De ouders van mijn man met nog acht kinderen. Mijn man is deze zomer naar Canada geweest. Samen met zijn broer heeft hij zo'n beetje de weg verkend daar. Toen hij terug kwam en mij alles vertelde, was ik ineens ook enthousiast. Altijd ben ik er fel tegen geweest. Ik wilde maar het liefst hier blijven. Zowel mijn man als ik komen uit Hoek". De familieleden van het gezin Neels wonen bijna allemaal bij elk aar in Chilliwack. „Ze hebben beloofd dat er voor een huis zal worden gezorgd. Mijn man kan gauw aan het werk.Hij gaat beton-timmeren. Voor werk is ge zorgd. Hier werkte hij bij Dow als operator. Zodoende kent hij wat En gels. Zelf weet ik er niet veel van. Mijn dochters, die op de huishoud school hebben gezeten, kennen wel een beetje Engels". „Dat is voor het vliegtuig", roept haar man naar binnen. En zij: „Ver geet mijn naaimachine niet, anders ben ik goed uit". De kinderen hel pen zo goed mogelijk met het inla den van de verhuiswagen. „Ons vliegtuig vertrekt morgen om 13.20 uur. We hebben nog geen van allen gevlogen. Alleen mijn man. Eerst vliegen we naar Montreal. Daar moeten we overstappen voor Van couver". De passage voor de familie Neels is verzorgd door een reisbureau in Terneuzen. „Voor de rest", zegt ze, „is alles geregeld door het emigra tiebureau in Den Haag. We zijn daar ook gekeurd. Plotseling kwamen we tot de ontdekking dat een van onze kinderen een bril moest dragen. Daar hadden we nog nooit iets van gemerkt". Eenmaal in Canada zullen de kin deren een emigratieschool bezoeken. Een Hollandse onderwijzer zal hen in de avonduren extra Engelse les geven. Niet alle huisraad gaat mee. Al leen de beste bedden en kleren. „Als we daar komen, zien we wel verder", zegt in alle gemoedsrust mevrouw Neels. Ze vindt het wel een Span nende dag, maar ze ziet toch geen enkele aanleiding om nerveus te worden. De kinderen zijn erg rustig, maar zitten inwendig vol spanning. „Stik leuk zegt een van de kleintjes. „In een vliegtuig, ver weg „De familie in Canada vindt het geweldig leuk dat we komen. We zullen het daar goed hebben. Ze zeg gen dat het een prima land is. De ouders van mijn man wonen er al 18 jaar. Zes jaar terug vertrok zijn oud ste broer. Als de twee achterblijven de gezinnen ook zouden gaan, was alles compleet". Pas dinsdag kwam het bericht dat vrijdag de aftocht moest worden ge blazen. „Dat kwam door een zieke ambtenaar", zegt ze. „Omdat mijn man vorig jaar ginds is geweest, was er nog iets bijzonders met zijn pa pieren. In Canada was dat allemaal gauw voor elkaar". De deur van de verhuiswagen Is dicht. Op 24 februari zullen de spullen worden verscheept. Het zware karwei is achter de rug. Nu is er wel even tijd voor een plaat je. Het hele rijtje is present: Va der (41), moeder (39), Ina (16), Maatje (14), Hans (13), Rinus (11), Jan (10), Piet (8), Wim (6), Willy (3) en Lennie (2). De ver huizer vult het gezelschap nog aan. Hansweert Scheldegalm De kon. harmonie „Scheldegalm" zal haar jaarlijkse concert-topeelavonden houden op de zaterdagen 20 en 27 januari in de zaal „Zeelandia". Na het concert, dat door ziekte van de dirigent van Scheldegalm thans ónder de leiding zal staan van de heer A. B. Holster, wordt het blijspel „Met gebruik van keuken" van Hans Kirchhoff opge voerd. Na afloop zal er gelegenheid zijn tot dansen. Heinkenszand Avondscliieting Bij de heer A. Janse hield Soranus een avondschie- ting, die door 55 schutters van 11 verenigingen werd bezocht. De uit slag is als volgt: Hoofdvogel: niet afgeschoten: le zijvogel: P. Rijk van Vios te 's-Hee- renhoek, bij loting; 2e zijvogel: A. de Jonge Wzn. van ADLM te Kwaden- damme, bij loting; le bovenkal: D. Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 2e bovenkal: A. de Jonge Wz. van ADLM te Kwaden- damme; le onderkal: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 2e onder- kal: P. Daalman van ADLM te Kwa- dendamme; le klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande; 2e klep: J. Bongers van Zeelandia te Ove zande 3e klep: H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 4e klep: W. de Jonge van ADLM te Kwadendamme. Meeste kleine vogels: W. Geys van Soranus te Heinkenszand, 5 stuks. De vliegende vogelprijs was voor Adri de Jonge van ADLM te Kwaden damme. Wolphaartsdijk Filmavond In het Dorpshuis te Wolphaartsdijk werd een drukbe zochte filmavond van de ANWB ge houden. Na opening door burgemees ter A. Hack, werden kleurendia's ver toond die een goed beeld gaven van de veelomvattende werkzaamheden van de ANWB. Voor de pauze werden nog enkelé filmpjes vertoond o a. over de Wegenwacht. Na de pauze werd een film over de wintersport in Oostenrijk gedraaid. (Van onze correspondent) SINT ANNALAND. De hulpkos ter van de Nederlandse Hervormde Kerk in Sint Aniialand, de heer J. Scherpenisse, heeft met het oog op zijn hoge leeftijd, ontslag uit zijn functie gevraagd. Dat is hem, onder dankzegging voor de diensten die hij 28 jaar lang punctueel aan de kerkge meente heeft bewezen, verleend. De heer Scherpenisse was een ver trouwde figuur tijdens de diensten. Hij had zijn vaste plaats in de kerk. Voor het gebouw werd gerestaureerd placht hij achter in de kerk te staan; na de restauratie zag men hem beur telings in de linker- en rechterzijga lerij, om de preek te volgen en de orde te bewaren. Vroeger was de hulpkoster ook nog klokkeluider, maar dat was voordat er een elektri sche installatie kwam die het van hem overnam. Tot opvolger van de hulpkoster is de heer Adr. Westdorp benoemd. (Van onze correspondent) Het gemeentebestuur van Axel heeft de beeldende kunstenaar P. Klinck hamers uit Terneuzen opdracht ge geven een artistieke verfraaiing aan te bréngen aan en in het in aanbouw zijnde culturele centrum aan het John F. Kennedyplein. Deze verfraai ingen zullen bestaan uit een metalen muurplastiek voor de buitengevel van het gebouw boven de hoofdin gang en in brons gegoten reliëfs van de 12 sterrenbeelden voor het tussen- plafond van de foyer. Zoals bekend, heeft de. heer Klinckhamers enige tijd geleden in opdracht van de gemeente Terneu zen een bijzonder geslaagd beton- reliëf aangebracht aan de wand van gemeentelijk gymnastieklokaal. ANWB-filmavond Door de ANWB werd een filmavond gehouden in de Koning van Engeland. Er werden en kele interessante films vertoond, die betrekking hadden op toerisme en het verkeer. Aan de hand van een se rie prachtige kleurendia's werden verder de veelomvattende werkzaam heden van de ANWB toegelicht. Ten slotte werd er in de zaal nog een kleine expositie gehouden. Voor deze filmavond bestond grote belangstel ling. Heikant Duivententoonstelling De kam pioenendag, die gehouden werd in het duivenlokaal bij Th. de Block- van Troost in Heikant, werd evenals de eerste een groot succes. Er bestond hiervoor een grote belangstelling. De duiven weiden gekeurd door de he ren J. Danckaert en W. Verstraten, die de volgende uitslagen bekend maakten: Jonge duivinnen (aantal 20): le prijs G. v. Dorsselaer, 2e prijs Fr. Pierssens, 3e 'prijs E. v. Hooye, 4e prijs V. Ivens. Oude doffers (aantal 28): le prijs J. Roegiest, 2e prijs F. Thijs, 3e prijs J. Sturm, 4e prijs F. Thijs, 5e prijs E. van Hooye, 6e prijs Fr. Pierssens. Oude duivinnen (aantal 11): le prijs J. Haulez, 2e prijs Fr. Pierssens, 3e prijs J. de Block. Jaarling duivinnen (aantal 12): le, 2e en 3e prijs Osc. Maschelein. Jaarling doffers (aantal 26): le prijs J. van Bunderen, 2e prijs O. Maschelein, 3e prijs Th. de Block, 4e prijs J. de Block, 5e prijs O. Ma schelein, 6e prijs E. van Hooye. Jonge doffers (aantal 38): le prijs Ed. Maes, 2e prijs A. Sturm, 3e prijs Gebr. v. Houten, 4e prijs A. Mat- tens, 5e prijs L. v. Dorsselaer, 6e prijs L. v. Dorsselaer, 7e prijs A. Pie- ters, 8e prijs C. Smet. Algemeen kampioen werd de duif van Jos. Roegiest te Heikant. Koewacht Schietingen 22 schutters namen deel aan de schieting voor bejaar den bij V. Thys. Hoogvogel: A. Rot- thier, Koewacht; 2e hoogvogel: A. Baert, Koewacht; le zijvogel: A. de Caluwé, Koewacht; 2e zijvogel:. C. de Schepper, Koewacht. Aan de schieting bij A. de Bock namen 63 schutters deel. Hoogvo gel: J. Ferket, Koewacht; le zijvo gel: A. de Pooter, Moerbeke (B.); 2e zijvogel: R. Kint, Koewacht. 6f schutters namen deel aan de schie ting bij J. de Guchteneire. Hoogvo gel: R. David Stekene (B,). le zij vogel: A. van Overloop, Koewacht. 2e zijvogel: J. Ferket, Koewacht. Werkzaamheden nieuwe brug De bouw van de nieuwe brug over het kanaal Gent-Terneuzen te Sas van Gent bereikt haar voltooiing. Hoewel de brug nog niet helemaal klaar is zijn de toevoerwegen naar en van de nieuwe brug reeds in vergevor derd stadium van gereedheid geko men. De afrit van de nieuwe brug vanuit de richting Westdorpe naar Sas van Gent heeft reeds de rijksweg 68 bereikt en zelfs de parallelweg langs deze rijksweg is reeds klaar. De weg komt np juist uit voor de woningen, die het doortrekken van deze weg nog in de weg staan. Sluis Biljarten De gedetailleerde uit slag van de biljartwedstrijd tussen T.M.W. uit Sluis en „Fijn en Raak" uit Heist aan Zee, die door Sluis met 84 werd verloren, luidt Heist-SIuis 84: Lefief-Baert 10; Six-Spee 10 Scherpereel-Pallada 01; Semeijere- Bakker 01; Raes-van Hanegem 10 Vandenbroucke-Baas 10; Wittesae- lê-Mahu 10; Houteman-Hermie 01 Depoortere-Canon 10; Matthijs- Francke 10; Vandroogenbroeck- Berckmoes 10; Hallemeersch-Tas 0—1. Terhole Ongeval De 39-jarige G. D. uit Uithoorn is met zijn busje op de Driesprong tegen een tankauto met huisbrandolie gebotst. De voorzijde van het busje werd zwaar bescha digd. De bestuurder liep een hoofd wond op, die door een passerende dokter behandeld werd. De tankauto werd over de gehele rechterzijde be schadigd. De bestuurder bleef onge deerd. Het busje moest weggesleept worden. de vragen) veel behartenswaardige zaken kon ophangen. Een half uurtje dansen tussendoor en na afloop bracht afwisseling. Voettocht Zaterdag zullen de leden van de Jongerensociëteit Vogelwaar de weer en wind trotseren in een voettocht in de omgeving van Stop peldijk. De deelnemers, die rond acht uur vertrekken in kleine groepen, krijgen onderweg verschillende op drachten uit te voeren. Na afloop van de tien kilometer lange tocht wordt erwtensoep opgeschept in het Vere nigingsgebouw te Stoppeldijk. Tuinverzorging Onder auspiciën van het Interparochieel Centrum voor Maatschappelijk Werk Vogelwaarde wordt in de komende weken voor belangstellende dames een cursus tuinverzorging georganiseerd. De les sen worden op zes achtereenvolgende dinsdagen gegeven in het Vereni gingsgebouw te Stoppeldijk door mej. Roest van de Stichting Huishoudelij ke Voorlichting. St.-Jansteen Voetbalnieuws. De voor 6 januari uitgeschreven jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Voetbalver eniging Steen, kan vanwege het niet •beschikbaar zijn van het clublokaal geen doorgang vinden en wordt tot latere datum verschoven. Na een oefenmatch gespeeld, te hebben in Terneuzen tegen Terneuzense Boys, welke wedstrijd met 41 werd ge wonnen, zal Steen zondag om half één een oefenwedstrijd spelen tegen Corn. Boys uit Sas van Gent. Biljartwedstrijd. De biljartclub Zondagsvermaak speelde in haai" clublokaal Café Sport een wedstrijd tegen het Belgische JMS uit Kemse- ke. Het werd de 9e overwinning voor Zondagsvermaak. De uitslagen waren als volgt: L. van Campenhout M. Stevendael 20, W. van Himste —O. Stevendael 11, Th. VoetB. Stevendael 11, A. SturmR. van Daele 20, G. v. DorsselaerG. Wind'heij 1—1, P. d'HontR. de Rij- bel 11, E. VerschuerenE. Vlij- minck 11, W. Verstraten.R. de Keijzer 11, L. v. KerkhovenA. Jansen 20, J. PietersR. Vlijminck 20, F. de NijsA. v. Daele 11 Vanwege het 10-jarig bestaan van de topbiljartclub organiseert Zondags vermaak een jubileumtoernooi van 6 januari tot 2 maart a.s. Deelnemen de clubs zijn: Sonsbeke (B), De Rui ge Toepers uit Heikant, Marionette uit Hulst, Grensvrienden uit Clinge. Westdorpe en Paals Vermaak uit Kemseke (B.). (Van onze correspondent) BRUINISSE. Mej. A. C. E. Ris- seeuw, momenteel nóg werkzaam in een ziekenhuis te Breda, is toet in gang van 1 februari benoemd tot wijkverpleegster voor het Groene Kruis, met standplaats Bruinisse. Mej. Risseeuw, die al eerder in Bruinisse heeft gewerkt, is de opvolg ster van zuster M. B. Castel, die haar functie in verband met haar huwe lijk heeft neergelegd. Morgen, zaterdag 6 januari Hansweert 7.08 en 19.44 uur; Terneu zen 6.34 en 19.12 uur; Vlissingen 6.05 en 18.38 uur; Wemeldinge 7.48 en 20.10 uur. TERHOLE Te midden van zijn familie heeft hoofdonderwijzer P. E- veraert, wegens liet bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, af scheid genomen van het onderwijs. Op twee jaar na heeft hij geduren de een halve eeuw zijn beste krach ten gegeven aan de opvoeding van de jeugd. Hoeveel leerlingen hij ge had heeft? „Niet meer te tellen", zegt hij. „maar gelukkig waren het altijd goede". Tijdens het officiële afscheidsge- deelte in het dorpshuis te Terhole sprak de voorzitter van het feest comité hem op een bijzonder har telijke wijze toe. Uit ervaring wist hij wat. meester Everaert voor Terhole had betekend. Dat dit niet alleen het onderwijs betrof benadrukte hij nog eens dui delijk. Ook in het maatschappelijke leven is de „meester" steeds een vooraanstaande figuur geweest. Na mens het gehele dorp bood hij hem en zijn echtgenote enkele geschen ken aan. Burgemeester Hooteghem, die na- (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De firma van de gebr. P. C. en L. de Jongh in Goes gaat met zijn tijd mee. Dat is gistermiddag dui delijk geworden bij de officiële ope ning van het nieuwe kantoor- en be drijfspand aan de 's-Heer Hendriks- kinderendijk. Gebleken is ook dat de relaties van de firma het op prijs zullen stellen wanneer de. gebroeders bij de tijd blijven. Niet minder dan drie klokken' wei den de directies aangeboden, hetgeen de nodige hilariteit wekte. Trouwens, terwijl 'men in het nieuwe bedrijfs pand nog niet eens helemaal op dreef is, zijn er plannen om het gebouw uit te breiden. Volgens de directie is het huidige onderkomen nu al eigenlijk te klein. Behalve de drie klokken en andere cadeaus werden vele waarderende woorden gesproken. Allereerst door burgemeester mr. F. Huber van Goes. H'et was aan hem het gebouw in ge bruik te stellen. Hij deed dat -door de expeditie te bellen, een pakket, aan te nemen en voor ontvangst-te teke nen. De burgemeester Wees er op dat het voor Goes eigenlijk dubbel feest was. Behalve het bedrijf van de ge broeders is gisteren ook de westelijke ontsluitingsweg, waarbij het bedrijf is gelegen, onofficieel ontsloten. De firma van de gebr. de,Jongh be staat 36 jaar. Het bedrijf heeft zich van een oorspronkelijke zaadhandel ontwikkeld tot een bloeiende handel in een groot aantal artikelen, groen ten- en gazongraszaden, bloemen- en landbouwzaden, pootaardappelen en fruit. Tevens vertegenwoordigt de firma „Shell"-bestrijdingsmiddelen, As ev-meststoffen en tuinbouwmachi- nes en - gereedschappen van Hey- broek. Het nieuwe pand bestaat uit een kantoor en twee rijen hallen voor overslag en verwerking, die 'geschei den zijn door een overdekte trans- porthal voor de aan- en afvoer van goederen. De totale vloeroppervlakte bedraagt 1500 m2. (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 europa meubel: IEDERE VRIJDAGAVOND KIJKAVOND TOT 21 UUR mens de gehele gemeente Hontetil se sprak, had niets dan waarderenj woorden. Hij sprak zijn dank if mede namens het gemeentebestut voor alles wat meester Everaert t zijn lange loopbaan voor het do: Terhole in het bijzonder, maar oo voor de gemeente in het algemet had gedaan. Onmiskenbaar had d „meester" een stempel op de met sen van Terhole gedrukt, aldus i burgemeester en dat dit een goe stempel was geweest is nog dage lijks te zien en-zal nog lange tij zichtbaar blijven. De gemeenschap zin, die meester Everaert altijd i een van de belangrijkste punten o zijn lesrooster had staan, is da® lijks te bespeuren in Terhole. De voorzitter van het schoolbest® en kerkbestuur van Terhole (wati toe de bijzondere lagere school l< hoort) sprak zichtbaar bewogen. H prees de „meester" voor zijn juk inzicht en wijs beleid. Ook namens kerk- en schoolt stuur werden geschenken aangek den, waarbij uiteraard ook mevroü Everaert niet vergeten werd. De inspecteur van het lager o derwijs in Zeeland hanteerde deb grippen „Moed en Trouw". Dit v ren volgens hem de twee oorzaki van het succes van meester Eve aert. Moed om in de slechte jan na de eerste wereldoorlog toe te ti den tot het onderwijs en moed t> om het daarna in de zeer slechte j ren vol te houden. Trouw was noi aan de school en het onderwijs zeker niet in de laatste plaats u het gezin. Mede namens de minister van 0: derwijs en Wetenschappen sprak i inspecteur zijn dank uit. Zichtbaar aangedaan bracht me ter Everaert dank aan alle spreks en aan allen die er hadden toe 1 gedragen om het afscheid te vien Zeer velen hebben gebruik geniaa van de gelegenheid om hun „me ter" te bedanken voor de vele wijze lessen. Muziekvereniging Exu sior bracht nog een serenade. KOEWACHT R. Clapdorp 19.30 uur Schieting BRESKENS Gemeentehuls 19-20 uur Nieuwjaj receptie VLISSINGEN Alhambra 20 uu» De judoka, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Angélique, markiezin der engelen, lil GOES Grand 20 uur Samen uit, samen thuis, a.L TERHOLE Dorpshuis 20 uur Zwart schaap en I lammetjes (toneel) VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur De judoka, 14 j. GOES Grand 19 en 21.30 uur Samen uit, samen thuis, a.l. IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongere^ ciëteit Hofzieht-theater 19.30 uur Dansen SAS VAN GENT Den Rooien Oedt 19 uur Schietin! I MIDDELBURG Statenzaal 16-18 uur Nieuwjaarsra commissaris der koningin City 20 uur Angélique, markiezin der engelen, ll| ZUIDDORPE Café Centraal 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Zeven gouden mannen, 14 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Faratomas, 14 j. KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15.30 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 20 uur Caprice, 14 j. J. Vogel 15 uur Schieting BIERVLIET G. Tukker 19.30 uur R en B-i HET HUIS VAN ST. ELOY Paarlen en parelcolliers van voorircjjelijke kwaliteit J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam Vogelwaarde Vrijen Een groep van zeventig jongeren uit Vogelwaarde en Honte- nisse heeft op ongedwongen wijze van gedachten gewisseld met de heer R. Wasterval, directeur van het Vor mingscentrum Hedenesse, over het onderwerp „Hoe vrij in het vrijen?" Dit onderwerp van gesprek, enkele maanden geleden door de leden van de Jongerensociëteit Vogelwaarde zelf gekozen, bleek een goede kapstok te zijn, waaraan de heer Wasterval (aan de hand van schriftelijk gestel- SOEKARNO tot dusver gevang) in zijn buitenverblijf te Bogor n het einde van de mohammedaa: vastenmaand en het nieuwjaar do brengen in het Merdekapaleis te D karta. (Van een onzer verslaggeve: MIDDELBURG Een weiger) om aan een meerdaagse BB-oe: oing in Brabant deel te nem heeft donderdag voor de politi rechter in Middelburg, mr. P. Empel, niet tol een veroordeli geleid. Oorzaak daaryan was, de verdachte, de 36-jarige isole der P. R. ujf Vlissingen voor eerdere veroordeling wegc dienstweigering bij de BB in h ger beroep is gegaan. Het g rechtshof in Den Haag heeft deze zaak nog geen uitspraak g daan. Mr. Van Empel vond het daaro weinig zin hebben nu een vonnis tÜ ?Prehen. Hij besloot de zaak a e houden totdat de beslissing v het hof bekend is. e officier, mr. P. Roscam Abbh was echter eerder wel tot een eis g Komen: een onvoorwaardelijke g vangenisstraf van een week. onwillige B.B.'er voerde zij verdediging pp een merkwaardir vijze. Niet niet behulp van een a, ocaat. niet met een eigen pleido aar door het voorlezen van ee w die kennelijk niet door he as geschreven. De brief was troi ons in de derde persoon gesteld, vbeS°n met te zeggen „Het is ee ongewenst en in het Nede: ids strafrecht laakbaar handele an vervolgingsambtenaren om ee m 'Kaak aan te spannen tegen ii a. tegen wie reeds voor he 'de feit een strafzaak loopt, d

de Stem | 1968 | | pagina 2