ZEELAND VERWACHT TOP VAN TOERISME IN JUNI and fiif. ZeeL in I Kamp PRIJSLIJST LIGT IN DE GEVARENZONE Ontbreken van visserij vertegenwoordiger is een teleurstelling Kamer van Koophandel voelt voor koopavond Voorsitte Minder gi na afsh NOG IN Z( LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Ook gedacb aan zwemba HORECA VERSPILLING FLANDRIA Dagblad De Stem MIDDELBURG Spelmorgen leerlingen De Zuidburch werd groot succes VLISSINGEN Redelijk mossel seizoen verwacht C. A. Kammeraad herkozen tot voorzitter HOOGWATER GOES Burgerlijke Stand HULST Filmavond „Filor" TERNEUZEN Nieuwe kleuterschool in gebruik genomen Auto reed van dijk bestuurder gewond Visser overleden Ontwikkelingsdag Zeeuwse fruitteelt op 12 januari Kamer van Koophandel: Dag en nacht serviced ienst wat en waar? VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit; stad en streek op pag. 3 - 5 - 7] ^Kinderkamer 2 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 4 JANUARI 1968 2 (Van een onzer verslaggevers) GOES In de jaaroverzichten van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland wordt de verwachting uitgesproken, dat juni de toeristenmaand bij uitstek zal worden, om dat dan de Nederlandse schoolvakanties en de vakanties van de col lectief sluitende bedrijven zullen samenvallen met de schoolvakanties in Noord-Rijn/Westfalen, het belangrijkste toeristen-stamland. Er is behoefte aan nieuwe attrac- tiepunten om de groeiende toeris- tenstroom te kunnen opvangen. Ge dacht wordt aan speeltuinen, een kinderboerderij, een ontspannings park e.d. Het jaaroverzicht van de K.v.K. signaleert het gevaar dat de prijzen van verschillende accommodatie- vormen, zoals zomerwoningen en bungalows, zo hoog worden opgedre ven, dat de toeristen bijna even voordelig per vliegtuig naar een va kantieland met zon-garantie kunnen reizen. „Het is zakelijk gezien alleen maar verstandig om de prijzen op een bepaald niveau te bevriezen", zegt het jaaroverzicht, „om de mo gelijkheid van een verblijf aan onze kust aantrekkelijk te houden". In de Zeeuwse Horeca-sector is men in 1967 hier en daar tot een be vriezing van de prijzen overgegaan, doch dat wordt nu (blijkens hetzelf de jaaroverzicht) betreurd. Het bleek in de praktijk niet mogelijk om bevredigende bedrijfsresultaten te behalen, als men zich baseerde op het prijsniveau van 1966. Voor dit jaar zal aan een prijsverhoging in de Horecasector niet te ontkomen zijn, maar aldus het jaarover zicht daar rijst meteen het pro bleem van onze concurrentiepositie ten opzichte van de goedkope toe- ristenlanden buiten onze grenzen. Men zal toch moeten kiezen: of wel de prijzen verhogen, ofwel snoeien in het dienstenpakket. In beide gevallen snijdt men in eigen vlees, temeer daar de enorme be langstelling voor Zeeland in ver band met Deltawerken en Zeeland- brug begint te verflauwen. Er dient, een einde te komen aan de verspilling van gelden door be drijven en door de WV's op het ge bied van de propaganda, zo zegt het jaaroverzicht. Concentratie van propaganda is nodig en als compen satie voor de buitenlandse concur rentie en het wisselvallige klimaat, zou men de toerist één programma van alle Zeeuwse toeristische at tracties ter hand moeten stellen. Voorzichtig lonkt het jaarverslag ook naar de casino's buiten onze landsgrenzen, die voor de hotellerie hoogst interessante resultaten heb ben opgeleverd. Het toeristenverkeer per Flandria- dienst van Antwerpen naar Vlissin- gen blijkt in 1967 sterk te zijn ge stegen. Er werden 92 reizen ge maakt (1966: 75) met bijna 25-dui- zend passagiers. In 1966 vervoerde Flandria 15.990 passagiers. Ver wacht wordt dat deze dienst in dit jaar het aantal vaarten op Vlissin- gen nog zal uitbreiden en dat er een nieuwe dienst vanuit Gent zal wor den geopend. De toeristische ontwikkeling maakt evenals de industrialisatie dat doet verbetering van het we gennet dringend noodzakelijk. De Kamer van Koophandel bepleit, be halve de versnelling van de aanleg van rijksweg 58, de verbreding van alle B.-wegen tot A.-wegen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Sfeenstraat 14, Hulst, tel. 01140 - 2377. Klokstraat 1 Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV. L. K. M. de Jong, Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 - 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 - 2601. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 - 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 - 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel. 01140 - 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. (Van onze correspondent) Als verlengstuk van de officiële opening is voor de leerlingen van de openbare lagere school „De Zuid burch" door het personeel een spel morgen georganiseerd, waarvoor van de zijde van de jeugd minstens even- vel belangsteling bestond als voor het maken van sommen. Dank zij de bereidwilligheid van vele ouders en leden van de ouder- commisie. die in hun vrije tijd als spelleiders kwamen optreden, werd deze ochtend een groot succes. Ook van officiële zijde toonde men be langstelling. De heer M. A. L. Hu- bregtse, wethouder van onderwijs, vergezeld van de heer J. A. Heijliger, van de afdeling onderwijs, kon men vol overgave bezig zien met de bedie ning van een knikkertrekspel. De heer J. Gelijns, inspecteur van het lager onderwijs, die op de openings dag verhinderd was, maakte even eens een rondgang door de school. Iedere leerling moest zijn vaardig heid bewijzen aan een twaalftal spe len. Na afloop kon worden overge gaan tot de prijsuitreiking. Voor de lagere klassen vielen in de prijzen: Peter-Paul Burghardt, Raf van 'Es sen, Frits Visser en Gerrie Burghardt. Voor de hogere klassen: Jackie Poort vliet, Paul Schuit, Eddy Menig, Peter Houweling, Fifi Nahumury, Marjet Melkert, Kees Zuidhof, Lilian y. d. Bos en Arnold de Zwart. Alle kinderen kregen tenslotte een traktatie- Kerkdiensten Parochiekerk Singel: Zondagviering: zaterdagavond 19 uur en zondag 8.30, 10.30, 12 en 19 uur op weekdagen: iedere avond 19.15 u. (vrijdagavond gebedsdienst) maandag-, woensdag- en zaterdag morgen 9 u. Dinsdag-, donderdag en vrijdagmorgen 8.15 u. Emmanuelkerk, Troelstraweg (Paauwenburg)Zondagviering: zaterdagavond 19 u. en zondag 8.30 en 11 u. Doopviering: zaterdag 16 u. en zondag 14.30 u. Doopviering: za terdag 16 u. en zondag 14.30 u. Op weekdagen: maandag-, woensdag en vrijdagavond 19.15 u. Dinsdag-, donderdag- en zaterdagmorgen 9 u. Martinuskerk, Kerklaan, Wesf- Souburg: zondagviering: zaterdag avond 19 u. en zondag 8.15 en 10.15 u. Op weekdagen: maandag- en woensdagavond 19 u.: dinsdag-, donderdag- en vrijdagmorgen 8 u. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse mosselcon- servenindustrie verwacht ijs en weder dienende dat het seizoen 1967-1968, dat moeizaam op gang is gekomen door onvoldoende aanvoer, toch nog gunstig zal kunnen worden afgesloten. Tot aan de jaarwisseling is de afzet bevredigend geweest. Op het ogenblik wordt gezocht naar een ander systeem van inkopen, dat zon der al te zeer kostenverhogend te werken, toch een verbetering van de aanvoer oplevert. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De heer C. A. Kammeraad is gisteren tijdens de vergadering van de kamer van koophandel en fa brieken voor Midden- en Noord-Zee land in „De Korenbeurs" te Goes bij acclamatie herkozen tot voorzitter van de kamer. Tot ondervoorzitters werden geko zen de heren C. Hoek uit Goes, als vertegenwoordiger van de werkne mers, K. van Everdingen te Vlissin- gen en C. F. van der Peijl uit Kloe- tinge. De bestuursleden zijn gekozen voor de tijd van 2 jaar. Morgen, vrijdag 5 jan. Hansweert 6.27 en 18.59, Terneuzen 5.50 en 18.24, Vlissingen 5.21 en 17.50, iWemeldin- ge 7.11 en 19.31 uur. GEBOREN Johannes zv P. Versteeg en van M. Wit te; Maria dv F. van Gilst en W. v. d. Bosch; Nicoline dv H. Wiedenhoff en A. Corsius; Johanna dv C. Bosselaar en J. de Pan; Pieter zv H. Murre en C. van der Maas; Cornelis zv J. Moreauw en P. Vermeulen; Selma dv R. Osman en E. de Lijster de Raadt; Alexander zv W. de Veld en S. Govers; Frank zv F. Dieleman en C. Parent; Izak zv P. Kole en J. de Laat; Jan zv J. Korstanje en I. Danker; Andries zv P. Hendrikse en C. van der Giessen; Maatje dv C. Eek- hardt en M. Murre; Johannes zv J. Ha ment en A. de Jonge; Maarten zv M. Overbeeke en A. Slotboom; Jolanda dv A. de Vos en C. Verbart: Margaretha dv E. Ventevogel en A. F. Snoep; Maria dv M. Rinkhoud en M. Oele; Pieter zv C Michielsen en S. van de Velde; Eddy zv J. Hoebeke en C. van Schaik. ONDERTROUWD Georg Mitzkus 22 jaar en Johanna Wil' lemsen 26 jaar; Marinus Kodde 18 jaar Debora Fraanje 18 jaar; Hendrik Visser 20 jaar en Jannie Anderson 19 jaar; On- ne Strikwerda 25 jaar en Antoinette Klap 23 jaar. GETROUWD Leendert Dekker 24 jaar en Elisabeth Klap; Marius Reijnoudt 24 jaar en Pe- tronella de Jong 25 jaar; Theodorus E- derveen 25 jaar en Jacoba Martens 21 jaar; Jan Schout 21 jaar en Anita Wol- De Hulsterse Filor (Filmorganisa tie) gaat een filmavond organiseren op 14 maart. Er zullen vier of vijf films worden vertoond, w.o. de on langs uitgebrachte Zeelandfilm, een schaatsfilm niet o.m. Sjoukje Dijk stra, een voetbalfilm met de groten der aarde, een zeilfilm en een film over de autosport. Tijdig zal worden aangekondigd in welk gebouw deze films vertoond zullen worden. De Fi lor is momenteel bezig met het orga niseren van een foto-wedstrijd voor heel O.Z. Vlaanderen. Kerstboomverbranding Op ini tiatief van het Wielercomité Terneu zen had de traditionele kerstboom verbranding plaats op een braaklig gend terrein nabij het nieuwe gym nastieklokaal in de omgeving van de sportvelden. Onder het toeziend oog van de gemeentepolitie en de jeugd stak de brandweer de bomen iif brand. Ondanks het slechte weer waren er vrij veel kinderen getuigen van deze gebeurtenis. Tijdens de „plechtigheid" werden de prijzen bekendgemaakt van de loten, die bij het inleveren van de bomen gratis verstrekt waren. Breskens Receptie gemeente Door het gemeentebestuur van Breskens zal op vrijdag 5 januari van 7-8 uur bij gelegenheid van hét nieuwe jaar ge recipieerd worden. Ongeval Op de hoek Oranje- plein-Mercuriusstraat is I. M. aan gereden door een personenauto, be stuurd door J. v.d. H. uit Breskens. M. moest zich onder doktersbehan deling stellen. Clinge Schieting Aan de taartenschieting in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vylder werd door 42 schutters deelgenomen. De beide hoge vogels werden gescho ten door G. de Witte van Clinge en F. Boel van De Klinge (B). Op de beide wippen werden de eerste zij vogels geschoten door G. Cocqheit van Kapellebrug en A. Thomas van De Klinge (B). De tweede zijvogels werden geschoten door F. Piessens van Meerdonck (B) en V. de Vos uit Hulst. Het grootste aantal kleine vo gels, vier stuks, werd geschoten door W. Ivens uit Clinge. Nooit Gedacht De schuttersver eniging Nooit Gedacht zal op 6 janu ari haar jaarlijkse koningschieting organiseren. Aan deze schieting zul len uiteraard alleen de leden van de vereniging deelnemen. Zodra de ko ning bekend is zullen de leden zich te góed doen aan een maaltijd. Sluiskil Biljartwedstrijd Vrijdag zal S. B.C. uit Sluiskil de strijd aanbinden op het topbiljart tegen „IJzendijke". De inzet van de wedstrijd is een fraaie beker. Bij het eerste treffen vorige week in IJzendijke wisten de gastheren de prijs (óók een beker) in eigen huis te houden. De uitslag- was 10-10 maar S.B.C. had drie bal len minder ingespeeld. De wedstrijd heeft plaats in het clublokaal bij Dallinga. St.-Jansteen Aantal inwoners gestegen Voor al door nieuwbouw van ratio- en be jaardenwoningen is het aantal inwo ners gedurende het jaar 1967 flink gestegen. Bedroeg dit aantal per 1 januari 1967 in totaal 3885, het steeg met 88 inwoners zodat op 1 janua ri 1968 er 3973 inwoners waren. tering 21 jaar; Marinus van Zweeden 24 jaar en Catharina van Liere 22 jaar: Jozeph van Zunderen 27 jaar en Johan na Hogenhout 20 jaar; Cornelis Polfliet 21 jaar en Annie Korstanje 23 jaar; Ja cobus Wezemer 19 jaar en Ingrid Kil 18 jaar; Hendrikus Jansen 25 jaar en Gretha Geeraths 23 jaar; Jacobus Zou- tewelle 27 jaar en Jakoba Engelse 22 jaar; Simon Harinck 27 jaar en Adriana Sies 19 jaar; Willem Moes 20 jaar en Cornelia Harinck 19 jaar; Harm Ham ming 28 jaar en Catalina Driessen 23 jaar; Marinus Haak 23 jaar en Judith Kribbe 22 jaar; Pieter Remijn 26 jaar en Elisabeth Schelfaut 24 jaar; Jacob Remijn 24 jaar en, Maria Schelfaut 23 jaar: Hendrik Mellegers 22 jaar en A- driana Goedegebuur 20 jaar; Pieter Wondergem 26 jaar en Pieternella Speelman 21 jaar; Cornelis van Sprang 27 jaar en Margo Boorsma 27 jaar; Hen drik Sentse 21 jaar en Anna Schmid 20 jaar: Wijnand Weezepoel 22 jaar en Cor nelia Govers 21 jaar: Jacobus de Nood 19 jaar en Lena Moerdijk 20 jaar; Adri- aan Pekaar 29 jaar en Antonia Boon man 23 jaar. OVERLEDEN Jacobus Roegies 40 jaar ev B. de Bak ker; Maria Becu 86 jaar ev D. Luteijn; Jacoba de Jager 87 jaar wed. v. P. Louisse; Jan Goetheer 79 jaar ev M. Remijnse; Johannes van der Werff 93 jaar wv T. Meulenberg; Leendert de Rijder 76 jaar ev A. Saaman; Adriaan Lambrechtse 58 jaar ev A. Nagelkerke Gommert Schrier 82 jaar ev P. Sonke Maria Korff de Gidts 78 jaar wed. v. W. van Meel; Jacobus Rijn 60 jaar ev M. van Hese; Antonina Droogers 57 jaar Petronella Clarijs 63 jaar ev W. de Jong Maria Kloosterman 72 jaar ev J. van den Berge; Quirynus van Dalen 64 jaar ev P. Vermeule; Johanna Kramer 85 jaar wed. v. J. Daane. Kapelle Om de damtitel. Om het per soonlijk kampioenschap van de dam club Kapelle werden deze week weer enkele wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: H. A. de Vrie J. v. d. Moere 2-0, A. v. d. Schaaf- L. Schipper 2-0. Chr. KorstanjeH. A. v. d. Vrie Onderlinge damcompetitle De af gelopen zomer is de voetbalvereni ging „Kapelle" gestart met het ope nen van de mogelijkheid om als pu pil tot de vereniging toe te treden, 'n Grote groep van jongens van 8-12 jaar gaf zich op. In de wintermaan den kan deze groep uiteraard niet spelen. Om de band met de vereni ging toch vast te houden is thans een onderlinge damcompetitie georgani seerd voor deze groep van voetbal lers. Elke vrijdagavond vinden in het CJV-gebouw de wecjjstrijden plaats. Lewedorp (Van onze correspondent) Op 8 januari a.s. zal de nieuwge bouwde r.-k. kleuterschool aan de Zandkreekstraat, behoudens enige kleine voorzieningen, in gebruik kun. nen worden genomen. De nieuwe school biedt plaats aan 40 kleuters, hetgeen een uitbreiding is van het aantal kleuters dat voorheen kon worden geplaatst. Daarvoor was de kleuterschool gevestigd in een klas lokaal van de r.-k. lagere school. Dit klaslokaal komt nu weer ten goede van het lagere onderwijs. Met ingang van 1 januari j-1. is als vierde leer kracht aan de r.-k. lagère school be noemd mej. J- Raas. Ratiowoningen De eerste 10 nieuwgebouwde ratiowoningen aan de Damstraat zijn opgeleverd. Dit zijn de woningen met de oneven nummers 1 t.m. 19. Diegene die deze woningen zijn toegewezen worden op 5 januari a.s. in het bezit gesteld van de sleutels. De andere 10 ratiowonin gen, met de even nummers 2 t.m. 20, zullen een week of veertien dagen la ter worden opgeleverd. Yerseke (Van onze correspondent) Door onverklaarbare oorzaak is de advocaat mr. H. J. ter W. uit Yerseke met zijn auto van de Zaandijk ge raakt. De auto reed links van de weg naar beneden en kwam onderaan de dijk tegen een boom terecht die als een luciferhoutje afknapte. Mr. ter W. werd hierbij ernstig gewond en is per ambulance naar het St.-Joanna- ziekenhuis te Goes overgebracht. (Van onze correspondent) Tijdens het vissen van consumptie mossels op de kweekgronden op de Oosterschelde sloeg de 68-jarige op varende tevens eigenaar van de Yer seke 95, de heer P. de Koster plotse ling in het ruim voorover en over leed. Direct werd koers gezet naar Yerseke waar de kotter aanmeerde aan de loskade, vanwaar de over ledene naar zijn woning werd ver voerd. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. In zaal „Juliana" te Goes wordt op vrijdag 12 januari de ont wikkelingsdag voor de Zeeuwse fruit teelt gehouden, 's Morgens is er van 9 uur tot half 1 een beurs van frult- teeltuaciiines en andere benodigd heden. Om half 2 begint er een bijeen komst in de Prins van Oranje te Goes. Deze zal worden geopend door de voorzitter van de kring Zeeland van de Nederlandse Fruittelers Organisa tie, de heer J. Kakebeeke. De heer P. A. Spoor, hoofd van de afdeling fruitteelt van het landbouw economisch instituut zal een inleiding houden over het onderwerp „Hoe is de positie van de Nederlandse fruit teelt?" Ir. G. S. Roosje, direkteur van het proefstation voor de fruitteelt in Wilhelminadorp zal spreken over: „Hoe zijn de aanpassingsmogelijkhe den in het bedrijf". „Waarheen met de afzet?" is het onderwerp dat zal worden behandeld door ir. A. de Groot, secretaris-direk- teur van de Nederlandse fruittelers organisatie. Ir. L. Vellekoop, rijkstuinbouwcon- sulent voor Zeeland en West-Noord- Brabant zal voor de nabeschouwing zorgen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Op de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zee land In „De Korenbeurs" te Goes heeft voorzitter C. A. Kammeraad gistermorgen zijn teleurstelling uit gesproken over het feit dat de vis serij in de Kamer van Koophandel niet is vertegenwoordigd. De voor zitter zei dit nadat de heer J. Ger ming had opgemerkt dat in de va- kature voor de visserij nog steeds niet is voorzien. (ADVERTENTIE) Veiligheid in uw huis Op al uw gasapparaten J. A. H. V. HOEFLAKEN N.V. Axel Tel. 01155-625 Middelburg Tel. 01180 - 2883 (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het instellen van een koopavond vindt bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland wel instemming. Dit heeft de ka mer in een brief aan het bestuur van de vereniging van Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland geschreven. Dit naar aanleiding van het rapport, dat van de commissie winkelsluiting uit de vereniging is verschenen. De commissie meent in het rapport dat de ondernemers de mogelijkheid dienen -te hebben op één avond per week, uitgezonderd de zaterdagavond hun winkel, tot half 10 open te hou den. Een aantal leden van de kamer van koophandel verbindt aan liet eventu eel instellen van een koopavond de voorwaarde dat de winkels zaterdags middags om 1 uur dicht gaan. Met de commissie is de kamer van koophandel het eens, dat de zondags sluiting van de winkels moet blijven gehandhaafd. Verder is de commissie van mening dat het dagelijks sluitingstijdstip van de winkels op 's avonds half 7 moet worden gesteld. Een aantal leden uit de kamer van koophandel verwacht hiertegen weerstand van het winkel personeel. Een half uur langer open houden van de winkels acht men me de daarom weinig aantrekkelijk. Volgens de commissie dient iedere winkel één halve dag in de week ge sloten te zijn. De ondernemer moet volgens haar, de keus hebben op wel ke dag dat zal zijn. Hierop antwoordt de kamer van koophandel, dat, hoe wel de huidige branchegewijze halve- dagsluiting wordt veroordeeld, echter een aantal leden een volledige keuze vrijheid van de ondernemer een even onaantrekkelijke zaak vinden. Deze leden vinden een reglementering van uit een ander uitgangspunt gewenst. Een uniforme halve-dag-sluiting wordt in de kamer bevorderlijk ge acht voor de instelling van een 5- daagse werkweek voor het winkelper soneel. Met de commissie is de kamer van koophandel het eens dat de mogelijk heid tot het opleggen van een ge dwongen vakantieregeling dient te vervallen. Eén en ander over de winkelsluiting kwam gisteren op de algemene ver gadering van de kamer van koophan del in de Korenbeurs te Goes aan de orde tijdens de rondvraag. Het rap port van de commissie winkelsluiting is al eerder in een besloten vergade ring besproken. Iets anders wat de winkeliers aan gaat werd aan de orde gebracht door de heer W. P. J. Baars. Volgens hem wordt er door de detailhandel her haaldelijk aan de wet op de uitver koop getornd. De heer Baars sprak, wat dat betreft, over een gebrek aan zelfbeheersing bij ondernemers in de 'detailhandel. Voorzitter C. A. Kammeraad beloof de dat bekeken zal worden of hier op één of andere manier iets aan gedaan kan worden. De heer Germing zou het op pr(Js stellen wanneer de kamer ook bij vis serij-problemen een stem in het kapi- tel heeft. De heer J. Merison bracht de veer- tarieven-kwestie aan de orde. Zijns inziens zouden de veren tolvrij moe ten zijn. Hij vond het tot daar aan toe dat er voor de overtocht betaald moet worden. Een verhoging van de tarieven vond hij beslist niet toe te juichen. Voorzitter Kammeraad, beloofde, dat, iedere mogelijkheid om te pro testeren tegen de tariefsverhoging zal worden aangegrepen. Hij stond echter sceptisch tegenover nog meer protestmogelijkheden. Volgens het Tweede Kamerlid C. F. van der Peijl is er een mogelijkheid om de zaak bij de behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat aan de orde te stellen. Hij noemde dit een theoretische mogelijkheid. De heer J. Roose vroeg zich af of wellicht de rechtspositie van de pro vinciale stoombootdiensten veranderd kan worden. „Zodat het rijksveren worden met een provinciale bijdrage" aldus de heer Roose. De heer Van der Peijl merkte op dat Gedeputeerde Staten dan hun zeggenschap kwijt zijn. De heer R. J. van Strien opperde: „Als we toch met onze vingers tussen de deur zitten kan de Kamer van Koophandel dan bij G.S. gehoord worden over de tariefiëring". De heer Kammeraad meende dat de ta rieven eigenlijk goed lagen. De heer Van Strien wilde wat heen en weer schuiven met prijzen voor enkele rei-; zen en kaartenhoekjes. Aan het begin van de vergadering antwoordde ir. J. P. Berdenis van Berlekom op de nieuwjaarsrede van de heer Kammeraad. Volgens de spreker inderdaad worden gestreefd maar één havenschap dat beide Wes- terschelde-oevers administratief en bestuurlijk onder zijn beheer heeft. Verder hoopte de heer Berdenis van Berlekom dat cr in het rapport, dat door een werkgroep van het Overlegorgaan voor de zeehavenont wikkeling in Zuidwest-Nederland duidelijk zal worden gesteld dat het Reimerswaalplan een krampachtig plan is. Een vliegveld in het Noord-Sloe achtte hij uitermate belangrijk. Hij deelde de kamer mee dat de admini stratieve voorbereidingen voor het vliegveld met betrokken instanties tot een goed einde zijn gebracht. Het wachten is nu nog op de financiën. Volgens de heer Berdenis van Berle kom zal er ook van het bedrijfsle ven een flinke bijdrage moeten ko men. KORTGENR Gemeentehuis 14.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Rex 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Caroline Cherie. 18 j. Odeon 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Commissaris Maigret te Pigalle, 18 j. Pathe 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Waf een vakantie, a.i Rubens 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Een dozijn ploerten, 18 j. Ambassade 14, 16, 18, 2o en 22 urn- De nacht van de Alligators, 18 j. Savoy 14. 16, 18, 20 en 22 uur De vijanden 18 j Astrid 14, 16, 18, 20 en 22 uur Asterix de Galliër, a.l. Quellin 14, 16, 18, 20 en 22 uur Mary Poppins, a.i. Astra 14, 16, 18 20 en 22 uur Ontembare Angélique, 18 J. Capitole 14, 16, 18, 20 en 22 uur Hinderlaag te Teheran, 18 j. Palaee 14, 16, 18, 20 en 22 uur De vos ontsnapt om 3 uur, 18 j. KVO 20 uur De Vledermuis KNS 20 uur Wacht tot het donker is NKT 20.30 uur Een glas water TURNHOUT Kurzaal De veroveraars van Texas, 14 jaar Forum De onvrijwillige schuldige, 14 j. Palace De slag van de Ardennen, 14 j. BRUGGE Memling 20 uur Men leeft slechts tweemaal, 16 J. Zwart Huls 20 uur Leven om te leven, 18 J. Forum 20 uur Ik heb Raspoetin gedood, 18 J. Capitool 15 - 20 uur Jerry en Lewis golfkampioenen, 18 Scala 20 uur Jerry blijft er buiten, a.l. Korrekelder 20.30 uur Lady Godiva Canolle GENT Capitole Oscar Vaudeville, 18 j. Majestic Millie, 18 j. Plaza Leven om te leven, 18 j. Select Assepoester, a.l. Savoy Het geheimzinnige landhuis, 18 j NTG 20 uur Andermans kop SINT NIKLAAS Eden Maagd of playgirl. 18 J. Century Opdracht Casablanca, 18 J. Palace De avonturiers, 18 j. Rex Operatie Tokio, is j. Scala Genadeloze afrekening, 18 j- BRESKENS Gemeentehuis 19-20 uur Nieuwjaars receptie we hebbbu weett tb dcbu.uaab onze eeore 'vooesAueezs zullen tbots op ons zm (Van onze correspond* VLISSINGEN Gedepu Staten van Zeeland hebbe commissie in het leven ger die na afsluiting van de armen de meest geschikte Zi visserij-plaats moet aanwijz feite betekent dit, dat er een nisch-nautisch en econt verantwoord advies moet welke bestaande haven (o vens) na sluiting van de C schelde het meest geschi (zijn) om de vloot van C plaat (waarin Veere en Arn den al een toevlucht hebbe zocht) op te vangen. De stri vooral gaan tussen Vlissing Breskens, die in de uitbr van hun visserij-haven-acco datie; niet alleen een econot maar ook een toeristisch en loristisch belang zien. De grote vraag, die de bic in de zeevisserij zich echter is: op welke vissoorten ga vangst zich in de toekomst v Zeeuwse visserij speciaiiserei wat gebeurt er met het kustg als de grote delta-armen zij gesloten? Is er dan nog wel naai en tong voor de fc visserij „om de zuid"? Het lij op, dat deze belangwekl vraag, die de hele visserij aai en ook de sportvissers-zeeh- laars zijdelings machti teresseert van groot belang zijn voor de toekomstige van een Zeeuwse vissersplaa de aard van de visserij, die ontstaat. Een belangrijk deel van dt serij vanuit de Zeeuwse en hollundse of zelfs Westbrabc vissersplaatsen richt zich o garnalen en platvis; vooral De rijke tongstand en garm stand voor de kust is voor danken aan de Oosterschelde Grevelingen-bekkens. Dit zijn gens prof. dr. K. Korrlnga vat RIVO in IJmuiden de kit kamers voor tong en jonge naai. Beide „vissoorten" wo op zee geboren, maar ze tre in hun vroegste jeugdperiod zeearmen binnen, die bijzo voedselrijk èn lekker warm zomermaanden zijn. De RIVO-biologen zijn er overtuigd, dat de garnalen platvisstand voor de Zeeuwse na afsluiting van de zeeg vooral bij Grevelingen en Oo schelde dus, belangrijk zal te lopen. Professor Korringa c nog niet te zeggen hoeveel, r (Van een onzer verslaggevs VOGELWAARDE - Nog in zomerseizoen 1969, naar w aangenomen, zal in het recre gebied „De Vogel" in de gem te Vogelwaarde volop kui worden gekampeerd. De rea ring van de plannen verloopt zonder vlot. De aanleg van bungalowpark, één van de onderdelen in dit grote recre; project, valt buiten de subsi regeling. De uitvoering is de tief door G.S. van Zeeland g gekeurd. In het voorjaar nog zal men het werk beginnen, zodat ook Send jaar 52 bungalows, waarvoo belangstelling momenteel zeer g is, semi-permanent bewoond kun Worden. Het recreatieplan wordt on scheiden in drie gedeelten: a. bungalowpark, b een dagreere; terrein, met een open zwembad <-. een caravan- en kampeerter: Het hele gebied dat een oppervl heeft van ruim 17 ha ligt ten nooi van de kreek „De Vogel". Alle gi den z(jn reeds in eigendom van gemeente. De wateroppervlakte draagt circa 14 ha Het vorig win seizoen is men begonnen met de voering van het cul tuurtechn.

de Stem | 1968 | | pagina 2