GEEN PARDON VOOR RIJDERS DIE GLAASJE OP HADDEN SUDORANS gezond sap uit Chinaasappelen Schort BOLS iRi-ha „Met uw welnemen, hier is uw overtreffende trap van likeur, uw BOLS Apricot Brandy" Politierechter Middelburg Dr. B. J. ter Bals H. Krediet C. J. E. van Geel 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 22 DECEMBER 1967 Drie weken Tien dagen „Weinig sportief" Ir, Lardinois vreest nationalisme Doorrijden Zware gevechten Smalen Kleur „Appelsien" EXAMENS West-Duitsland doet beroep op Zuid-Korea Zonder Gestrar Hongerstakingen en demonstraties rond Kerstmis geen spreekuur afwezig afwezig WOONHUIS Mevr. Gezan Melk- en Zuivelhandel met winkel beste melkwijk S0N0RA KOSTER-DEY HERENHUIS te Oudenbosch A. A. F. RENNEN Handlichting Jumpers a la 19 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Voor de politie rechter in Middelburg moest zich een file weggebruikers verantwoorden we gens het ryden onder invloed. De mees ten van hen verschenen voor dit feit voor de eerste maal voor het hekje De 20-jarige timmerman C. C. uit Vlissingen was op de avond van de 13e oktober op zijn brommertje gestapt, na dat hij „acht, negen, tien pilsjes of zo" uit had. Bovendien had hij zonder licht gereden. „Daar weet u niets meer van, hè? Ook niet van de vernielingen die u in de cel van het politiebureau hebt aangericht. Zeg maar gerust, dat u stomdronken was", aldus mr. F. W. Atteman, de politierechter. De officier van justitie, mr. P. J. V. Roscam Abbing, eiste tegen de timmer- man een week gevangenisstraf voor waardelijk, 75 gulden boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. De politierechter maakte er f 100 of 10 dagen hechtenis van met een ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van een half jaar. De Nieuwdorper J. W. (28). stuui* man op de grote vaart, was een duur avondje uit geweest. Naar zijn zeggen was hij van 's avonds half tien tot de andere morgen vier uur op stap ge weest. In die tijd zou hij vier pilsjes hebben gedronken. Niettemin was hij in de buurt van zijn ouderlijk huis met zijn auto in de berm van de weg ge raakt en over de kop geslagen. Zijn wagen was total-loss. „U was op de goede weg toen u zich tot in Goes met een taxi liet vervoeren. Waarom moest u toen zo nodig uw auto in Goes ophalen om daarmee ver der te kunnen rijden?", vroeg de poli tierechter. „Die auto was wel thuis gekomen". Veertien dagen hechtenis eiste de officier van justitie tegen de stuurman met een jaar ontzegging. He1 vonnis luide tenslotte een week ge vangenisstraf met een jaar ontzegging „Dit ls voor mij een moeilijk geval omdat ik me best kan indenken dat deze man nog wat brood wilde verdie nen voor zijn gezin. Ik wil hem nog een laatste kans geven". Mr. Abbing was zo mild gestemd toen hij requireer- de in de zaak van de oud-ijzeropkoper G. M. (30) uit Bergen op Zoom. Verdachte M. had in een auto gere den, terwijl zijn rijbewijs was ingeno men, omdat hij nog een aantal ontzeg gingen had lopen. Bovendien waren er geen papieren v. kenteken, verzekering en belasting van de auto. „Ik moest wel achter het stuur kruipen, edelacht bare, want mijn huishouden zat zonder eten. Dat kon ik niet langer aanzien. Mijn vierde kind is op komst. En dat terwijl we van f 50 steun per week moesten leven", zo verdedigde M. zich Conform de eis werd hii veroordeeld tot drie weken gevangenisstraf, waar van één voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Daarnaast kreeg hij een voorwaardelijke ontzegging vooi de tijd var. een jaai. T. de W. (33) uit Westkapeüe was op zoek gegaan naar zijn broer, van wie hy vermoedde dat deze wel ergens In een café in Westkapelle. Domburg ol Vlissingen zou zitten. Tussen de be drijven door had de sloper, die zijn broer niet kon vinden, een aantal fles jes en glazen bier gedronken. Dat werd hem in Vlissingen fataal. De bemanning van een surveillancewagen var. de .po litie raakte gealarmeerd toen hii me' - zijn auto door de straten slingerde. „Rijden onder invloed kan echt niel meer worden getolereerd", aldus mr. Roscam. Hij vorderde 10 dagen gevan genisstraf en een jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De politierechter vonniste wat betreft de gevangenisstraf conform de eis. Van de ontzegging maakte hij drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd var.- twee jaar. De hele dag had chauffeur J. van K (59) uit Middelburg doorgebracht in allerlei cafés. Tegen zijn gewoonte in was hij* na zijn thuiskomst toch in zijn auto gestapt. Het gevolg hiervan was dat hij in zijn woonplaats tegen twee geparkeerde auto's opbotste, waarna hij bovendien doorreed. Hij werd veroordeeld tot een week gevan genisstraf en een jaar ontzegging. Monteur A. J. van den B. uit 's-Hee- renhoek reed tegen een voor hem rij dende auto op toen de bestuurder daar van remde voor een voetgangersover steekplaats. Van den B. betwijfelde hel dat dit het indirecte gevolg zou zijn ge weest van het rijden onder invloed, zoals hem was ten laste gelegd. „Ik hield te weinig afstand", verweerde hij zich. Uit een bloedproef was gebleken dat hij 1,40 pro mille alcohol in zijn bloed had. Voldoende voor 7 dagen ge vangenisstraf en 12 maanden ontzég ging, waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar. A. de B. (26) en M. C. (21), beiden uit Middelburg, moesten in oktober op verzoek van het bedienend personeel van „Het Sincken Ooghje" het etablis sement verlaten, omdat ze peukjes op de grond zouden hebben gegooid. Geen van beiden wilde echter goedschiks de zaak verlaten. Verdachte C. wilde dat zelfs nog niet toen een politieman hem sommeerde mee te gaan naar het bu reau. De B. die inmiddels in een poli tiewagen was gebracht, maakte van de consternatie gebruik om er vandoor te gaan. „Weinig sportief", oordeelde mr Attema. Verdachte C. kreeg vijf dagen gevangenisstraf en De B. vier dagen ,,Ik zeg maar zo, als je hier een slechte naam hebt. blijf je een slechte n-aam houden", aldus C. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Tydens de discussie op een vergadering- van de topcoöpera tie Cebecco in Amsterdam heeft minis ter Lardinois van landbouw de vrees uitgesproken dat door de nieuwe crisis in de EEG nationalistische tendenzen opnieuw de kop op zouden steken, maar hij vond het verheugend dat „de meer derheid van de Zes" eensgezind waren gebleven. In een lezing signaleerde hij een groeiende vraag naar vlees, die echter in de traditionele soorten overtroffen word't door de vraag. De minister hoop te op proeven op grote schaal met baby-beef: slachtdientjes van twaalf tot vijftien maanden. Door de nieuwe rundvleesregeling zag hij voor zo'n produktie goede kansen. De produktie van slachtkuikens en varkens is 7/3 groot, da' de kans groot is dat de twee- procents groei van de vraag zal worden overtroffen. Met de melkproduktie is daft al het geval: het aanbod stijgt met twee procent, de vraag slechts met an derhalf procent. Zoals voor meer agra rische prod-ukten geldt dat de vraag maar met anderhalf procent stijgt, ge lijk aan de groei van de bevolking. De heer La-rdinods pleitte voor een gezamenlijk eredame voor het Neder landse agrarische produkt, om een naam te krijgen zoals het Deense pro dukt. De B. is bovendien nog veroordeeld tot één dag gevangenisstraf voor het vernielen van een ballon op een ben zinepomp. In juli had hij na een feestje van de voetbalclub uit balorigheid de ballen kapotgeslagen. De bedrijfsleider L. van der L. (63) uit Kloetinge had bij het oversteken van de rijksweg geen voorrang ver leend aan een personenauto. Door de klap, van de botsing die volgde, draaide zijn auto een slag. In paniek reed Van der L. direct weg in de richting van waaruit hij was gekomen. Zowe-l de officier als de politierechter hielden ernstig rekening met het ver weer van Van der L. Op die bewuste dag was zijn vrouw ernstig ziek ge worden, zodat zijn gemoedstoestand niet normaal was. Voor de aanrijding kreeg hij een geldboete van f 100 en voor net ao-ornjaeri -een boete van t 250.—. HONGKONG (A.P.) In China's zuidelijke provincie Kwangtoeng zyn verwoede gevechten uitgebroken tussen politieke en militaire autoriteiten en anti-Mao-rebellen, zo hebben reizigers uit China gisteren te Hongkong meege deeld. Na afloop van de jaarbeurs te Kan ton en de daarmede gepaard gaande te rugtrekking van het 37e volksbevrij dingsleger, braken deze gevechten uit. Het aantal doden en gewonden was volgens de reizigers groot. Het 37e volksbevrijdingsleger was naar Kanton gezonden om de stad voor de duur van de jaarbeurs rustig te hou den. Volgens sommige reizigers hebben de militaire autoriteiten van Kanton de rode gardisten in de fabrieken en de studenten bevel gegeven hun wapens voor 25 december in te leveren. Er zijn sterke aanwijzingen, aldus de reizigers, dat die wapens niet zullen worden in geleverd. Vroeg in de zomer hebben Maoïsten en rebellen ook al in de provincie Kwangtoeng gevochten. Er deden toen geruchten de ronde over honderden doden. (Van een medewerkster) Elke rechtgeaarde Nederlander die zyn Piet Hein kent, weet dat de appeltjes van oranje uit Spanje komen. Toen sinaasappels nog „ene byzonderheyt" en „ene delicatesse" waren, bracht Sinterklaas ze mee en verschafte ons een winders dessert nadat de laatste gerimpelde goudrenet was opgegeten. Ofschoon de vitaminen nog niet waren ontdekt, wist men van nature dat het een gezonde vrucht was. Nu we in getallen nauwkeurig kunnen zeggen hóe gezond, zullen wij het hele jaar door, maar vooral in de wintermaanden het vlees en het sap van de citrusvruchten eten. en drinken. Ouderwetse operaliefhebbers zongen de heldentenor uit de Mignon na: ,,Kent gij het land, waar de citroenen bloeien?" en zij vervolgden mèt de held stoutmoedig: „Daarheen, daar heen, wil ik met mijn geliefde gaan!" De tenor had Italië op het oog toen hij er met zijn Mignon vandoor wilde. Ook Italië bracht citrusvruchten voort en doet dat steeds meer: thans 4 miljard stuks (van klein formaat) per jaar. Maar desondanks is de eerste leve rancier van de wereld Florida waar de oogst groter is dan die van Spanje, Italië en Mexico (4e belangrijke produ cent) bij elkaar. Californië, bijzonder belangrijk om de kwaliteit, produceert een derde van Florida. De gezamenlij ke oogst in de V-S. bedraagt 25 mil jard stuks per jaar. Als je in Florida om een sinaasap pel vraag4 kan het gebeuren dat er geen bij de hand is. Het schijnt moei lijk te zijn in dat land van sinaasap pelovervloed een glas vers sap te krij gen De plaatselijke sapindustrie heeft er zich op toegelegd een constant smakend produkt op de markt te brengen, wat de natuur nu eenmaal nooit doet. Een produkt waarvan je voorraad kunt inslaan en zonder moeite kunt schenken zoveel je wilt. Het kost bijzonder veel moeite de Flo- rida-sinaasappel te pellen; de schil is dun en laat slecht los, het wordt een knoeiboel. De concurrent uit Californië buit dit uit en smaalt dat je in Florida bij het consumeren van een sinaasappel maar beter meteen in bad kunt gaan zitten. Maar Florida antwoordt dat de schil in Californië zo dik is dat een vracht wagen van 10 ton er overheen kan rij den zonder een druppel vocht uit te persen. Dat maakt gelijk spel. De oogst van Florida is het grootst, de kwaliteit van Californië het best, en een van de belangrijkste soorten die in beide streken verbouwd worden is de van-huis-uit Spaanse Valencia. In Spanje zelf bestaat niet meer dan 2 procent van de oogst uit Valencia- appels, en daarvan wordt nog maar de helft -erbouwd in de omgeving van de. stad waarnaar ze genoemd zijn. In Californië stopt de oogst nooit: de Valencia is er een voorjaars- en zomervrucht, de Washington-Navel wordt er rijp in de herfst. Men zou daar elke dag verse sinaasappels kun nen eten als ze niet in de fabrieken verdwenen om er als ingeblikt sap weer uit te komen. De Amerikaan drinkt aan het ontbijt zijn orange-juice, dat in Nederland jus d'orange heet en in de wandeling ,udorans wordt genoemd. (Het kan zelfs gebeuren dat men u sudorans van ananas aanbeveelt en ananassap bedoelt!). Ingeblikt sap is niet zo vitaminerijk ils de verse vrucht. Maar men drinkt van het blikjessap veel meer dan van de geperste sinaasappel zodat het ver schil in itaminen onbelangrijk wordt: het sap van 100 gram rauwe sinaasap pel bevat 50 mg vit. C, dat van de in geblikte 30 mg- (Andere citrusvruch ten als vitaminebron: citroen bevat 40 mg vit. C, grapefruit ook 40 mg per 100 gram fruit.) Wie het eerst op het idee is geko men groene sinaasappelen oranje te kleuren, heeft wat op zijn geweten. De oranje gloed geeft zo'n zondoor stoofde indruk dat een groene sinaasappel voor onrijp wordt gehouden en er niet meer in wil, In werkelijkheid heeft de kleur niets met rijpheid te maken. Si naasappelen krijgen een kleurtje als de temperatuur, terwijl ze aan de boom hangen, 's nachts daalt tot ca. 5 graden C. In streken waar deze lage temperaturen niet bereikt worden, blijft de sinaasappel altijd groen.- Het lijkt een ,,koud kunstje" de ge plukte sinaasappels in een koele ruim te op te slaan om daarmee het kleur tje alsnog te voorschijn te toveren. Maar de geplukte vrucht reageert niet meer zo als de vrucht aan de boom: de kleur verandert nu niet meer. Om de consument te bedienen met een gekleurde schil die wordt wegge gooid kan men kiezen uit twee ont groeningsmethoden: een met behulp van ethyleengas, de ander door onder dompeling van de rijpe vrucht in een oplossing van een oranje kleurstof. Heel wat mooie oranje sinaasappel tjes die wij allerwege zien pralen zijn op een van deze twee manieren ge kleurd; het hangt af van de waren wetvoorschriften in het land van de consument, welke methode is toege past. De geplukte sinaasappel rijpt niet na, in tegenstelling tot onze appels (en tot bananen) die dikwijls onrijp ge plukt zijn en in opslag rijp worden. Toon Hermans heeft de oude naam „appelsien" weer opgepoetst. Nóg ouderwetser is „Ohinaasappel", een naam met betékenis, want oorspronke lijk komt de citrus uit China. In de Ayur Veda, een leerboek der genees kunst, meer dan 2000 jaar geleden, in het Sanskriet geschreven, wordt de vrucht genoemd als middel tegen di verse kwalen. In Amerika noemen ze hem wel 's morgens goud, 's middags zilver, 's avonds lood. In Bolivia drinkt men het sap be slist niet op de nuchtere maag. In Ne pal snijdt men de vrucht in parten en snijdt hem uit. In Noorwegen boren de kinderen er een gat in, stoppen er suikerklontjes in en sabbelen het sap op. Onze Nederlandse kinderen eten de partjes of drinken het sap maar met met Palmpasen zetten ze de appeltjes van oranje op hun palmpaas. ROOSENDAAL Staatspraktijkdi- plnma voor bedrijfsadministratie, eer ste deel de heren J.A. Belde, P. M. Kooien, C. J, Rommens uit Bergen op Zoom, de heer M. K. Duivis te Hoo- gerheide. BONN (DPA) West-Duitsland heeft nogmaals een dringend beroep op Zuid. Korea gedaan om de uit het land onl- voerde en in Seoel berechte Zuidkorg. anen terug te sturen naar de bondstg. publiek. De Zuidkoreaanse regering wordt |g. waarschuwd, dat zij volledig verant. woordelijk zal worden gehouden vojt de gevolgen van een eventuele weigg. ring, zo wordt gezegd in een nota vat het ministerie van buitenlandse zaken Van de 17 Zuidkoreanen die deze zo. mer uit West-Duitsland ontvoerd w». i den, konden zes na ondervraging terug, keren naar de bondsrepubliek. De ove. rigen zijn wegens spionage voor Noord. Korea tot zware straffen veroordeeld (Van onze redactie binnenland) BREDA Tijdens het kerstfeest i_. op vele plaatsen gedemonstreerd wor- j den of een hongerstaking gehouden, Een zevental studenten van de hoge- school voor theologie en pastoraat tê I Heerlen zal voor de Pancratiuskerk li Heerlen in hongerstaking! gaan „omdii het kerstfeest niet langer het feest Ij van mensen van goede wille maar men sen van goede huize, overwoekerd door valse romantiek". De Rotterdamse afdeling van de 01.1 ganisatie „Vrijheid voor Vietnam" z§! I zaterdag een protestmars organiseren I naar de Amerikaanse ambassade te I Den Haag, waar een brief voor preil. I dent Johnson zal worden aangeboden, ondertekend door duizenden Nederlat- ders. Op eerste kerstdag is er in Rotter- dam een Vietnamdemonst'ratie, een ini- tiatief van de jongeren van de P.v.di, ondersteund door tal van organisaties I en personen o.a. de echtgenote van de I Rotterdamse burgemeester. De zangeres Joan Baez (26 jaar) zal de feestd in de gevangenis doorbrengen we_... verstoren van de openbare orde tijdens I een demonstratie tegen Vietnam. Zijl werd tot 90 dagen waarvan 45 voor-1 waardelijk veroordeeld en ging niet Is I hoger beroep. Zij is een van de in totaal I ongeveer 180 veroordeelden wegens f verstoring van de openbare orde tij.l dens demonstraties op maandag er. I woensdag van deze week in New York I Zwolse politie heeft ook belangstelling voor Utrechter van Z. OLST (ANP). De rijkspolitie te Zwolle onderhoudt in- verband met het onderzoek naar de moord op de 71-ja- rige molenaar Alard Boks te Olst in tensief contact met de recherche van de gemeentepolitie te Utrecht sinds de arrestatie van de 25-jarige Utrechte naar Van Z. Er zijn voor dit werk nieuwe krach ten aangetrokken. Het ministerie van Justitie heeft een beloning van 3.00C gulden uitgeloofd voor degene die in lichtingen kan verstrekken welke zou den kunnen leiden tot oplossing van deze moord. DANKBETUIGING Hiermede betuig ik mijn •hartelijke dank aan Autorij school Emiel Saman, voor het behalen, op zeer korte tijd, van mijn rijbewijs. Rud. de Bruijn. Heikant, december 1957. DANKBETUIGING Hartelijke dank aan Rij school Leewa voor het be halen van ons rijbewijs op thet eerste examen. M. Borm, Graauw L. van Laere-van Goethem Nieu w-Namen R. de Waal, Clinge. A. Rodrigo, Hulst. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Autorij school Emiel Saman, voor het behalen van mijn rijbe wijs op het eerste examen. Gerard de Bakker. Graauw, Zandbergsestr. 38. 27 - 28 - 29 december ORTHOPAEDISCH CHIRURG van 23 dec. tot 1 januari. MONDHEEL sdag 27 dece SPEC. MONDHEELKUNDE woensdag 27 december TE KOOP: goed gelegen, met 50 roeden eigen grond. Te betrekken 1 maand' na koop. Inlichtingen: VERGAERTPOLDER 10, PHILIPPINE. TE KOOP en aanverwante artikelen en In O.-Zeeuwsch-Vlaanderen. Br. onid. no. H-97494-22/12 bur. v. d. Wad. 1 het Nederlandse 1 HUISKAMER-ORGEL 1 met de unieke 1 GOUDEN KLANK S Dit is het Model ADAGIO MET 2Ö-TONIG PEDAAL uit de beroemde Ri-ha orgelserie (4 modellen). Het biedt U o.a.2 klavieren van elk 4 octaven, percussion, 5 toonhoogtes en 18 registers op het bovenklavier; 3 toonh. en 9 reg. op het onderkl.3 toonh. en 4 reg. op het 25-tonig pedaal. Volledige regeling van pedaal- -- klaviervolume, intonatie alm en vibrato "ompl. met bank:Teak 3290,- Noten 3340,- Vrijbl. demonstr. bij Noordstraat 92 Stationsstraat 34 TERNEUZEN AXEL bouwjaar 1961 Centraal gelegen met vrij uitzicht op sportpark en bossen. Ruime accommodatie, centraal verwarmd, garage, grote siertuin met bloemenserre en terras. PRIJS 75.000,— Bevragen Beukenlaan 9 Telefoon 2273 Bij beschikking van de Kan tonrechter te Tilburg van 14 december 1967 zijn aan Cliristianus Jacobus Hendri kus Brouwer, geboren op 1 november 1948 te Bergen op Zoom, wonende te Dongen. Tramstraat 7, rechten van meerderjarigheid verleend tot overneming van zijn va der en het zelfstandig en voor eigen rekening exploi teren van een of meer cafe taria- en andere aanverwan te bedrijven en van daarvoor benodigde onrperendegoede ren, tot het aangaan van overeenkomsten van. geld lening en kredietverlening tot verlening van hypotheek op bedrijfsonroerend goed en tot het aangaan van overeen komsten van huur en ver huur, in verband met de verkrijging van een of meer cafetaria- en aanverwante bedrijven en daartoe beho rende of benodigde onroe rende goederen, alles met inachtneming van het be paalde in artikel 484 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek In het faillissement van N H. v. Boxel, v.h. Berkenstr 4, thans Vincent van Gogh- straat 16 te Raamsdonksveer is heden de uitdelinglijst tei Griffie van de Rechtbank te Breda gedeponeerd. Deze blijft 10 dagen ter kosteloze inzage voor een ieder. Mr. W. J. M. Noldus. De curator Een rijk programma van gezelligheid voor alle leer lingen en oud-leerlingen. TERNEUZEN DANSAVOND A.s. zaterdag van 8 u. tot 10.30 u. in onze feestelijk Versierde school. 2e Kerstdag Dansmiddag van 3 u. tot 5.30 u.; als attractie danswedstrijd om prijzen. 2e KerstdagDansavond van 8 u. tot 11 u. A HULST 2e Kerstdag Dansmiddag van 3 u. tot 5.30 u.; als attractie danswedstrijd om prijzen. Aanvang nieuwe klubs voor beginners Terneuzen: vrijdag 5 jan. om 7 uur. Hulst r zondag 7 jan. om 3 uur. DANSSCHOOL IFRNfcUZEN 5UID0 GtaiESTRAA' 3 m. 2815 Vliegtuig ging nic BEST/SCHIPHOI waterdicht zijn, bij haar in de boter. D politie in Beet gistei generaal in Den Bo bus vol Turken nat zouden worden gesti De Turken 29 man den liet eerste transpor! taal vijftig Turken, die z< gunning bij de BATA-s in Best aan het werk v De personeelchef van d buiten het boekje geg: gastarbeiders aan te nem was, dat de BATA een kreeg thuisgestuurd en bevel tot vertrek. Nadat een tolk eergiste geprobeerd had de Turkt maken, dat zij zonder v blijfsvergunning, niet lani landse grond mochten vc het eerste contingent on cl van de rijkspolitie gistern naar de Amsterdamse Maar wat men daar ook geen vliegtuig, dat hen n; land zou brengen. Nadat de politie en de vanaf twee uur 's midda schap Turken vruchteloc vliegveld had rondgezeul omstreeks zes uur "in de sluit het hele gezelschap te laten overnachten. Zij morgen om 8 uur tussen d door een nieuwe poging on de gastarbeiders aan een Turkfje te helpen. De in Best achtergeble die geen werkvergunning len a.s. maandag op ongei verlof worden gezonden. Z ste een vliegtuig beschikb; De personeelchef van B M. van der Loo, zegt na; van de Turkenkwestie da in kan sla,gen voldoende aan te trekken voor het gevolg hiervan heeft Bat; ordiers af moeten zeggen o schuiven. Er zijn 70 onbez plaatsen. »Vier maanden lang he geefs onderhandelingen g zes arbeidsbureaus", aldus Uit het rijke assortiment Bolsprodukten noemen wij u nog: Bolsberry: de beste bessengenever bij uitstek: puur, on-the-rocks en als schuimende longdrink Bols Cherry Brandy: edele kersenlikeur voor „connaisseurs" Bolskaya Vodka: leeft in „vreedzame co-existentie" met alle mix-ingrediënten Bols Sloe Gin: het pittig-droge mannenapéritief, met sodawater een verfrissende longdrink Bols Z.O. Genever: gerijpte moutzachtegraangenever SilverTopDry Ginde univer sele gin, de beste mixbasis Bols Citroengenever: u proeft de zonnige zuidvruchten en het vakmanschap van de distillateur. Vraag uw slijter de Bols-Bargids en GloBOLService-folder, of schrijf even naar Bols, Postbus 1616, Amsterdam. ien duiö oioe vjm: nei piuiy-uivy VRAAG HAAR HET MERK BOLS: UWSLtJTER HEEFT HET !N VOORRAAD lange mP(eL Vordt sleeds fa heupen A truien ®aa" vêi ceintuurs mlt Woriit onderbri Assens tukker, fonde o£ °val< dat van ruTi, m grover br< een beetie Het gaat Pers, die we ÏL°? de+.Vesten gen. 111 de twintiger ja

de Stem | 1967 | | pagina 4