GESLOTEN kijk het voordeel A uit de boom Plani Vlissi Recreatieplan De Vogel spoedig in uitvoering Winst maken beslist geen oneerlijke bezigheid Oostburg wijst met spijt één scholengemeenschap at Kring Z.-Vlaanderen van Beambten-unie opgericht L. W. Nooteboom Even uit AANKOMENDE VERKOPER Edisonstraat 17 Kwaliteitswijnen Fa. O. E. Vervaet en Zn. Raad akk met begrc DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 21 DECEMBER 1967 G. van Ginkel nam afscheid van n.v. Kon. Mij. De Schelde Herv. predikant te Arnemuiden nam afscheid Provinciale duiven- tentoonstelling in Breskens Geslaagd kerstconcert te Goes Mooi plan ten grave gedragen Solidaire restauratie in Zuidland Raad Retranchement stelde begroting vast Controle op fruit in gascellen Raadsvergadering van Vogelwaarde A. v. Ravels afwezig *1 afwezig van 27 t.m. 31 december C. V. Groothandel van Melle Wijnhandel Fa. D. F. v.d. Heijden DE TIP VAN DE MAAND.j 'n Kerstdiner-dansant bij kaarslicht HOTEL-RESTAURANT „DE UITKIJK" TOTALE I s-Heer Arend. Koffi'etraktat Chroomleer kil° van Tips voor het beh van jeugdige spiei (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Winst maken bij een onderneming wordt door velen nog als een oneerlijke bezig heid gezien. Laten deze groepe ringen zich hoeden voor het uit kleden van onze industriële on dernemingen. Deze striptease kon wel eens lelijk tegenvallen". Al dus de heer G. van Ginkel tijdens een rede in het Scheldekwartier te Vlissingen, waarbij hij afscheid nam als directeur van de N.V. Kon. Mij. de Schelde. De heer Van Ginkel had eerder op gemerkt dat hij nog recentelijk had on dervonden dat een verantwoorde liqui diteit van de onderneming vandaag de dag in Nederland aangegrepen wordt om tot hogere uitkeringen van de on dernemingen te komen. Alleen een bedrijf dat winst maakt kan bij zichzelf of bij derden de zo noodzakelijke middelen vinden om het voortbestaan van het bedrijf te ver zekeren, zei de heer Van Ginkel, die ook sprak over de medezeggenschap in de onderneming. Hij meende dat deze medezeggenschap dient te worden ge koppeld aan medeverantwoordelijkheid en mederisico. „Ook zal het niet mogelijk zijn een bedrijf te besturen via een parlement. De juiste constructie en vorm van me dezeggenschap liggen nog niet op ta fel", aldus de heer Van Ginkel, die de integratie van week- en uurloners en beambten een ander groot probleem achtte. Hij meende dat bij dit probleem duidelijke verschillen naar voren ko men, die niet te motiveren zijn. Het duidelijke verschil tussen het wei- vaartsvaste rijksambtarenpensioen en het nominale ouderdomspensioen is een niet opgelost probleem, en zoals de za ken er vandaag de dag voorstaan een niet op te lossen financieringsprobleem voor het bedrijfsleven, zo stelde de heer Van Ginkel, die hieraan toevoegde: „Wij hebben toch geen twee soorten burgers in Nederland?". Hij rekende voor dat een medewerker van 25 jaar, die nu f 11.000 verdient, na een 40-jarige dienstperiode bij jaarlijkse algemene loonronden var. vijf procent, op 65-jarige leeftijd f 77.400 zal ver dienen, en bij jaarlijkse algemene loon ronden van 7 procent zelfs f 164.700. Hem leek een daarop afgestemde pen sioenvoorziening onmogelijk. De heei Van Ginkel merkte voorts op dat ei voor iedereen in het bedrijf een zo dui delijk mogelijke taakstelling dient te zijn, met daaraan gekoppeld een vei- antwoorde financiële consequentie. Eei- der had de heer Van Ginkel vooral aandacht geschonken aan de moeilijke periode die het bedrijf vooral in de jaren 19531957 heeft doorgemaakt. In die tijd was een chirurgische ingreep nodig om het bedrijf gezond te houden, daarbij moesten verschillende afdelin gen worden afgestoten. Ook het misgaan van een serie-op dracht van vrachtschepen tijdens de bouw trok een zware wissel op hel bedrijf. „De bodem van onze kas was te zien. Noodzakelijke betalingen als lonen en salarissen begonnen in gevaar te komen. Toen stelde de kredietvei- zekering ons in het gelijk, en stortte r.et voor het einde van het jaar f 23 miljoen op onze bankrekening. We héb- ben een gezellige oudejaarsavond ge had", aldus de heer Van Ginkel. die zijn opvolger, de heer C. Hermsen (Van onze correspondent) ARNEMUIDEN Ds. J.G. Ab- bring'h heeft afscheid genomen van de hervormde gemeente te Arnemuiden. Hij keert terug naar Hoevelaken, waar hij ook in de periode van 1937 tot 1946 heeft gestaan, en waar hij nu weer is beroepen en benoemd. Het thema van zijn afscheidspreek was Math. 11:16- 19: „Geef acht op het woord dat dit jaar is gepredikt". (Van onze correspondent) Door de duivenverenlging Nog Snel ler uit Breskens is ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan in de Uitkomst een provinciale tentoonstelling van postduiven gehouden. Ruim 700 duiven werden voor deze tentoonstelling inge zonden. Burgemeester J. Eekhout opende deze tentoonstelling en roemde de goe de verhoudingen in deze vereniging- Nog nooit heeft deze vereniging om subsidie bij de gemeente gevraagd. De uitslag van deze tentoonstelling Oude doffers: ZEV D. Dijcke. Hoofd plaat; EV v. d. Hemel, Biervliet; 1. P. de Hullu, Schoondijke; 2. W v. Ac ker Cadzand; 3- P. de Hullu, Schoon dijke; 4. W. Ekkenbus, Aardenburg: 5. J v. d. Wege, Nieuwvliet. Oude dui- vinnen: ZEV H. v. d. Walle, Cadzand; EV Th. de Smit, Breskens. 1. Jaspers Middelburg; 2- J. de Roeck, Groede; 3. J. Jacobs. Breskens; 4- A. Ver- straaten, Breskens; 5. D. Luteijn, Oostburg. Late doffers: ZEV Heijboer, Zuidzande; EV J. Duste, Oostburg. 1, G. Boekhout, Breskens: 2. W. v. Ac ker, Cadzand; 3. J. Weede, Nieuw vliet; A. de Bruijcker. Hoofdnlaat; 5- A. Deuninck- Cadzand- Late duivin- nen: ZEV J. Weeda, Nieuwvliet; EV A. Merrelaar, Groede. 1. A- Deuninck Cadzand; 2. J. v. d. Wege, Nieuw vliet; 3. M. de Krijger, Oostburg; 4. Z. Verstraaten. Breskens; 5. Hille- brandse, Retranchement. Jonge dof fers: ZEV P. Blaakman, Breskens; EV Readings, Souburg. 1. E. Sijnesael, Hoofdplaat; 2. A. Weeda, Nieuwvliet; 3. M v. d. Lijcke, Zuidzand; 4. A. Ghijs, Hoofdplaat; 5. J. Zeegers, Bres kens. Jonge duivinnen: ZEV J. de Meester, Breskens; EV v. d. Henel, Biervliet; 1. H. Elfrink, Groede; 2., 3. P. Buize, Breskens; 4. B. de Neve, Breskens, 5. J. de Roeck, Groede. Ja rige duivinnen: ZEV Jaspers, Middel burg; EV Th. de Smit, Breskens, 1. Versprille, Oostburg; 2. H. Elfrink, Groede; 3. H. Simpelaar, Groede; 4. J. de Jonge, Sasput, 5. J. v. d. San- de, IJzendijke- Jarige doffers: ZEV M. de Regt, Biervliet, E. V- A. Ver- atraaten, Breskens. 1. J. v. d. Sande, IJzendijke, 2. J. Klaaysen, Breskens, 3. A. v. d. Voorde, Breskens, 4. J. v. Gijs, Breskens, 5. A. Cornelis, Bres kens- kracht en wijsheid in zijn verdere loop baan toewenste. Een bijzonder woord van waardering had hij tenslotte nog voor zijn secretaresse mej. Van dei- Graaf en de directaeehauffeur Jan Meyer. President-directeur van de Schelde, de beer J. Hupkes, schetste de loopbaan van de heer Van Ginkel. Hij noemde hem een toonbeeld van vastberaden heid, en een voorbeeld van een hardt werker, die in dienst gekomen in 1932 als onder-directeur, speciaal werd be last met de financiële en boekhoudkun dige aangelegenheden van de vennoot schap. Later kwamen daar nog vel schillende functies bij, o:m: sociale za ken. De heer Hupkes prees de heer Van Ginkel voor de wijze waarop hij leiding heeft gegeven aan de invoering var. nieuwe administratieve werkzaamheden, en opsomming van de vele functies van de heer Van Ginkel buiten de n.v. Hij zei tot de heer Hermsen dat het niet eenvoudig zal zijn een man als Van Ginkel op te volgen. De heer Van Girikel kreeg verschil lende geschenken, o.m. van de bedrijfs- school een draaibank die op de school zelf werd vervaardigd. De heer Van Ginkel bood op zijn beurt een zanguit voering aan die werd gegeven door de katholieke Zeeuwse Koorschool uit Goes. Enkele honderden mensen uit alle Be volkingsgroepen, onder wie talloze auto riteiten en leidinggevende personen uit het bedrijfsleven drukten de heer en mevrouw Van Ginkel als gaanden en de lieer en mevrouw Hermsen als ko menden de hand. MIDDELBURG In deze tyd van het jaar zyn er in vele plaatsen con certen te beluisteren, die in één of an dere zin ook met het naderend kerst gebeuren te maken hebben. Een lof waardig initiatief was o.a. het con cert, dat plaatsvond in de „Prins van Oranje" te Goes, waar de Chr. Ora toriumvereniging „William 't Hooft", onder directie van Adriaan Kousema ker, alleen of in samenwerking met de Stichtinr Zeeuws Kamerorkest, waarover FranJois Olivier de scept- ter zwaaide, zich in een uitgebreid programma liet horen. Om met het vocale gedeelte te be ginnen: De goed bezette zaal was ge tuige van een flink aantal kerstliede ren in verschillende talen, waarbij we zeker mogen noemen „Het was een maget uitverkoren" voor orkest en koor bewerkt door de dirigent, dat een sublieme vertolking kreeg; dit in tegenstelling tot „Noël", dat enerzijds te langdradig werd, maar bovendien niet werd opgevangen door sterkere dynamische schakeringen, waardoor het geheel zeker aan spanning zou winnen. De zangvereniging „Willem 't Hoofd" was deze avond begonnen met ,,In Dulci Jubilo" van Dietrich Buxtehude, wat ingetogen gezongen, niet met een spontaniteit, die dit werk nodig zou hebben. Dit kwam in zekere mate ook tot uiting in Sweelinck. Het materiaal is heus wel aanwezig en de partijen zitten er over het algemeen genomen goed in, maar dat is nog niet alles. Het Zeeuws Kamerorkest o.l.v. Oli vier opende zijn aandeel met een ..Concerto grosso op. 6 no. 8" van Corelli. Een uitstekend begin, waar bij strijkers en clavecinist zich geheel in hun partijen inleefden. De pittige tempi, die de dirigent zijn leden voor hield, werden kundig opgevolgd zon der d notenstroom geweld aan te doen. Een verdiend applaus voor deze uitvoering was dan ook zeer op zijn plaats. Minder te spreker waren we over het werk van Bach, waarbij Ab- bie Aiello-Quant de fluitsoliste was. Hier lagen de tempi in verschillende delen te hoog, zoodanig zelfs, dat de soliste verscheidene malen achter ge raakte. Het was jammer dat zen prak tisch niet te horen was indien zij met ,,vol" kamerorkest speelde. In Vival di's „Concerto grosso" mogen zeker niet onvermeld blijven de solistische partijen, die eerste violist Hugo San ders met de prima altiste uitwisselde. Bijzonder gaaf samenspel. Het is ech ter jammer, dat het „Zeeuwse" ele ment in de kamerorkest wat verlo ren dreigt te gaan. Als geheel een geslaagde avond, die de bezoekers on getwijfeld voldoening moet hebben ge geven. A. L. (Van een onzer verslaggevers) OÓSTBURG Met vele leraren en leraressen als getuigen droeg de raad van Oostburg in zijn jongste vergade ring een mooi idee ten grave: één scho lengemeenschap voor West-Zecuwsch- Vlaanderen. Die scholengemeenschap zou (als het idee van burgemeester en wethouders was doorgegaan) zyn sa mengesteld uit de rooms-katholieke, protestants-christelijke en openbare middelbare en mulo-scholen van Oost burg. In totaal tellen deze scholen, die bestemd zijn voor geheel West- Zeeuwsch-Vlaanderen, 893 leerlingen. „Men spreekt zeer veel over samen gaan, doch als hef er werkelijk op aan komt dan is men niet thuis", aldus de nota van burgemeester en wethouders. Maar de raad stelde daar tegenover dat b. en w. rijkelijk laat waren als ze nu nog het overleg wilden openen. Al op 27 december van het vorige jaar, aldus een mededeling van de heer W. van Dongen (K.V.P.), had het bestuur van de katholieke h.b.s. aan de minister meegedeeld een eigen scholengemeen schap (in totaal, met de r.-k. ulo, 424 leerlingen) te willen stichten. Unaniem waren de raadsleden van oordeel dat het gemeentelijk gymnasium maar het beste kon worden opgenomen in een rijks scholengemeenschap, samen met de rijks h.b.s. en de openbare ulo. Al leen de twee wethouders stemden tegen. In de vergadering van 31 oktober was deze zaak uitvoerig ter sprake gekomen naar aanleiding van een motie, inge diend door de heer Van Dongen, waar in werd aangestuurd op overdracht van het gemeentelijke gymnasium. In de jongste vergadering kwamen b. en w. met hun nota, waarin zijn vooral ook reageerden op uitlatingen van de rijks inspecteur voor het middelbaar onder wijs, de heer J. Brants, gedaan aan een verslaggever van Dagblad De Stem. „Uw oplossing zou Ideaal zijn", aldus de heer Van Dongen tot b. en w. (Van onze correspondent) ZUIDLAND Door zelf de handen uit de mouwen te steken hebben de gemeenteleden van de chr. ger. kerk in Zuidland, het in 1931 tot stand geko men gebouw voor de ondergang kun nen behoeden. De kerkgemeente telt slechts 115 le den en voor de dringend noodzake lijke restauratie van hun kerk was maar een klein bedrag beschikbaar. In vrije tijd hebben vrijwilligers onder de gemeenteleden de vaklieden gehol pen bij het stukadoorswerk, bij de be timmering, het schilderwerk en bij de verbetering en verfraaiing van het kerkmeubilair. De kosten van de res tauratie bedroegen daardoor niet meei dan f 14.000,-. Dit geld zal door acties bijeengegaard moeten worden. Het orgel moest tijdens de werkzaamheden tijdelijk uit de kerk worden verwijderd Het vond een plaatsje bij een van de gemeenteleden. Zolang de restauratie werkzaamheden dit noodzakelijk maak ten, vond de gemeente gastvrij onder dak in andere kerkgebouwen, o.a. te Spijkenisse. TWEEëN'DERTIG mensen zijn in de buurt van Hadji Abad in Zuid-Perzië dinsdagavond om het leven gekomen toen de vrachtauto waarop zij zaten tegen een tunnelgewelf reed en over de kop sloeg. GEMMA v. d. VELDEN (18 j.) uit Hel mond, is dinsdagmorgen bij het over steken van de Engelseweg met haar rijwiel onder een personenwagen ge komen en later overleden. „Maar we hebben nu eenmaal te maken met verschillende scholen, waarvan één partner niet (althans nog niet) voélt voor samengaan". Hij zei zich onaan genaam getroffen te hebben gevoeld door de beschuldigende toon van de nota, waarin de indruk werd gewekt als zouden de inspecteur en de rector van het openbare Wilhelminalyceum ten eigen voordele gekant zijn tegen het idee van b. en w. „Van uw zijde is nooit een poging gedaan om met Sint- Eloy in anderhandeling te treden", al dus de heer Van Dongen. „Toch is de mammoetwet al twintig jaar in behan deling". „Ik heb gemerkt", aldus de voorzit ter, burgemeester J. van Leeuwen, „dat de raad wil besluiten het gym en de ulo over te dragen in een rijks scholenge meenschap. Laten we dan de discussie beëindigen en dit als voorstel in stem ming brengen". En met die stémming kwam er een eind aan een mooi idee. In het vervolg van de vergadering werd in principe besloten de vacatures in het curatorium van het gymnasium alsnog aan te vullen. Tevens besloot men een telegram te zenden naar de Tweede Kamer om te protesteren te gen de verhoging van de veertarieven. (Van onze correspondent) RETRANCHEMENT De gemeente raad van Retranchement stelde de ge meenterekening over het dienstjaar 1966 voorlopig vast met een batig slot van 3416 op de gewone dienst, en 109.396 op de kapitaaldienst. Van de provinciale commissie voor de werk gelegenheid in Zeeland is bericht ont vangen dat de restauratie van de ves tingwerken is opgenomen in de winter- planning 1967-1968. Aan de bekende mo tie van de P.v.d.A. in Zeeland over de veertarieven zal geen adhesie worden betuigd, omdat de provinciale staten van Zeeland zich reeds in dezelfde geest tot de Tweede Kamer hebben gewend. Voor de klaslokalen van de openbare lagere school zullen leerlingensets wor den aangeschaft voor een bedrag van 2850. (Van onze correspondent) KAPELLE Bij,de veiling in Ka- pelle-Biezelinge heeft woensdag de in spectie plaatsgevonden van het fruit dat is opgeslagen in de gascellen van het veilingkoelhuis. Er wordt in Kapelle-Biezelinge on geveer 2,5 miljoen kg fruit bewaard in zgn. gascellen. Deze ruimten zijn hermetisch afgesloten en het fruit be vindt zich in deze ruimte in een be paalde samenstelling van de lucht waardoor het, mede met behulp van koude lucht, langer houdbaar blijft. De controle vindt op geregelde tij den plaats. De eerste controle die thans in Kapelle heeft plaatsgevonden •had eén goed resultaat. De kwaliteit van het in 2ze cellen opgeslagen fruit bleek voortreffelijk te zijn en het zag er nog precies eender uit als toen het in oktober in deze cellen ging. Na de jaarwisseling zal in Kapelle worden begonnen met de verkoop van peren uit de gascellen. Over het tijd stip waarop begonnen zal worden met de verkoop van appels is nog geen beslissing genomen. Op het ogenblik komen de appelaanvoeren op de vei lingen nog geheel uit de bewaarplaat sen van de telers en de gewone koel cellen. (Van onze correspondent) SLUISKIL In Sluiskil heeft de op richtingsvergadering plaatsgehad van de „Unie van beambten en hoger per soneel". Op deze vergadering was o.m. de districtsbestuurder, de heer Serto uit Eindhoven, aanwezig. Hij hield een korte inleiding, waarin hij het doel van de Unie en de manier waarop men dat doel zal trachten te bereiken uiteen zette. De B.H.P., zo zei de heer Serto, is voortgekomen uit de vroegere beamb- tenvakvereniging A.C.I. en St.-Bernul- phus. Ze werkt binnen het kader van (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Voor de uitvoe ring van het cultuur-technisch werk in het recreatiegebied De Vogel in de ge meente Vogelwaarde is een krediet no dig van f 143.485. Het is niet onmoge lijk, dat reeds volgend jaar dit pro ject kan worden uitgevoerd. Op 12 de cember 1966 werd door b. en w. aan de raad meegedeeld dat voor uitvoe ring van het werk in A.C.W.-verband een subsidie was toegekend. De Ne derlandse Heidemij heeft toen een be groting opgesteld. Hieruit bleek, dat een bedrag van f 110,303 ten laste van de gemeente zou komen. Bi; uitvoe ring in handkracht zou het werk over verschillende winterseizoenen worden verspreid. Het uittrekken van een kre diet van f 45.000 voor het jaar 1967 was daarom voldoende. Inmiddels is evenwel vast komen staan na besprekingen met het hoofd van het district Zuid voor aan vullende civiel-technische werken en de Heidemij dat het cultuur-tech nische werk in half machinale uitvoe ring mogelijk is. De Heidemij heeft een nieuwe begroting opgemaakt tot een totaalbedrag van f 302.000. Voor rekening van de gemeente komt daar in een bedrag van f 147.935. Hiervan wordt f 4-450 (een restant van een eer der uitgetrokken krediet) afgetrokken. B. en w. delen de raad mee, dat het civiel-technische gedeelte van het recreatieplan „De Vogel" o.m. door de vele noodzakelijke aankopen in de groep valt van de z.g- dure werken. Zij menen dat bij de huidige stand van de werkloosheic in de provincie Zee land niet is te verwachten dat dit ge deelte binnen afzienbare tijd gereali seerd zal kunnen worden als aanvul lend objekt. Tijdens de morgenavond te houden raadsvergadering zal behalve deze zaak ook de verlichting van de bui tenwijken aan de orde worden gesteld. In de begroting, die door de PZEM is opgesteld, wordt voorzien in 26 lichtpunten. Er is een bedrag mee ge moeid van f 10.985. Er wordt een kre diet gevraagd van f 12.000. Dit in ver band met de te verwachten kostenstij gingen. Het bestuur van de stichting katho liek onderwijs in Vogelwaarde wil een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs stichten aan de Populieren straat bij Stoppeldijk. De school zal bestemd zijn voor leerlingen uit Stop peldijk en Boschkapelle. De staat van de school in Stoppeldijk en die in Boschkapelle is zeer slecht. het N.K.V., doch beoogt niet te zijn een specifiek katholieke organisatie. De re den hiervan is, dat het aantal werk nemers in deze middengroep te beperkt is om effectief te kunnen werken. Voorts is indertijd door het episco paat aan St.-Bernulphus gevraagd om ook niiet-kaitholieken als volwaardig lid in te schrijven. De B.H.P. is organisa torisch als volgt opgebouwd. Een kring- bestuur bestaande uit 12 leden, een da gelijks bestuur, een bestuursraad van 38 personen als adviserend orgaan en de kringbesturen. De taak van de kningbesturen bestaat uit het coördine ren en. activerend werkzaam zijn. Men tracht dit te bereiken door voor de verse bedrijfsgroepen contactpersonen en of gedelegeerden aan te wijzen. Het bestuur voor de kring Zeeuwsch-Vlaan deren bestaat uit de volgende personen: de heren Van Elsakker uit Terneuzen, de Rijk uit Sluiskil, Mast uit Sluiskil, Hageman uit Clinge, Serrarens en Airends uit Hulst, Van Asschen, Kind en Verplanke uit Sas van Gent. De voor zitter van de kring Midden-Zeeland, de heer Kamphuis, zal voorlopig als advi seur optreden van het nieuw gefor meerde bestuur. Het aantal leden in Zeeuwsch-Vlaanderen bedroeg bij een voorbespreking voor de oprichtingsver gadering 113. De penningmeesters van de te ontbinden A.C.I. zullen door een kaseontrolecommissie van hun verant woordelijkheid worden ontheven en hun eventueel batig saldo zal worden over gedragen aan een nog nader aan te wijzen penningmeester van de B.H.P. Als voorlopige contactpersonen werden aangewezen de heren De Bakker voor de grafische industrie en Snellemam van de metaalnijverheid. Opvallend was het, dat ondanks een grote vertegen woordiging uit de chemische industrie geen der aanwezigen als contactpersoon kón fungeren. Gevraagd te Roosendaal op de hoogte met de verkoop van wo ningtextiel. Leeftijd 20 a 22 jaar. Gedacht wordt aan een beleefde, accurate en werkzame jongeman. Liefst in het bezit van rijbewijs BE. Indiensttreding zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk 1 maart 1968. Sollicitaties onder no. 89311-21/12 Bureau van dit blad. Het oprecht medeleven van u ondervonden bij het over lijden van mijn lieve vrouw, moeder en oma MARTINA DE JONGE heeft ons zeer getroffen. Onze welgemeende dank hiervoor, in het bijzonder dokter A. I. Vos en de wijk zusters. J. Driedijk, kinderen en kleinkinderen Wolphaartsdijk, Veerweg 41 Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond' na het overlijden van onze ge liefde moeder, groot- en overgrootmoeder KLAZINA VAN DE PAS- POVER betuigen wij onze hartelijke dank. in het bijzonder de H. H. doktoren en zusters van het St.-Joanna-ziekenhuis en dokter van Opdorp. Uit aller naam, Fam. van de Pas. 's-Heerenhoek, december '67 TANDARTS HULST van vrijdag 22 december t/m 1 Januari 1968. Diinsdag 2 januari spreekuur van 4 tot 6 uur. TANDARTS BeHamysbraait 65 Terneuzen van 23/12 '67 t/m 1/1 '68. Voor de vele blijken van me deleven ons betoond na het overlijden van mijn goede man en vader ALBRECHT VERMUë zeggen wij u hartelijk dank. Wed. Vermuë en kinderen Heinkenszand, 19 dec. Clara's pad 30. 1967. Wegens verhuizing zijn wij Vanaf 1 januari 1968 is ons adres (Parallelweg spoorlijn) Wij wensen u PRETTIGE KERSTDAGEN en een VOORSPOEDIG 1968 INTERCHOC. GROSSIER Goes, Telefoon 01100 - 7900 onder volledige garantie WITTE BOURGOGNE Patriarch Aligoté A.C. 1964 Chablis, Ier, Cru, 1964 Pouilly Fuissé A.C. 1964 Meursault A.C. 1964 4,40 7,25 7,45 8,45 Laat uw dochtertje in de komende dagen gezellige wafels bakken voor het héle gezin. Van die knapperige ouderwets-lekkere wafelj. Mmmmruik eens hoe héérlijk! Voor u ontdekten wij dezesn» kelijke tip van de maand! Met recept èn een tientje cadeau! Dus geen 49,50 maar 39,50! Ziet u welCfi Uw voordeel ligt tóch bij de vakman! OïJ.oU Westkade 96 Sas van Gent Emmabaan sj Koewacht op le en 2e Kerstdag KERSTMENU'S waaruit U beslist keuze kunt maken Met gezellige muziek van de heer Peter Peters in het in Kerstsfeer gebrachte restaurant Reserveer tijdig uw tafel om teleurstelling te voorkomen. MENU'S worden u op aanvraag toegezonden KRUIN1N GEN TEL. 01130 - 751 (Van een onzer verslag 's-HEER ARENDSKER1 der veel op- en aanmerl de raad van 's-Heer Are: begroting voor 1968 goed begroting sluit met een zien van ruim 44.000 guide schillende raadsleden wa, leidingsbrief by de begroti gem eest er en wethouders een aantal opmerkingen ,De heer A. de Kooning te voor een gecombineerd bare kleuterschool in Lei betreurde het dat protest: lijke kinderen geen kleu{ kunnen genieten in LewerJ noodzaakt zijn de kleutc Nieuwdorp te bezoeken, mening zijn er in Lewedo schillende katholieke ouder] die willen meewerken aan koming van een gecombin^ tje, zodat ©en voldoende ai ren zal kunnen worden opgi de nieuw te stichten schj Verder vroeg de heer I de speciale aandacht van van b. en w. voor de subsi de kruisverenigingen. Ba D. Vermet deelde echter i woord op de algemene bes van verschillende raadslede] er tot nu toe van de zijde vd verenigingen nog geen vei subsidie zijn ingediend. Besloten werd, dat de ge; 1 januari 1968 toe zal tre< tot de raad der Europese tegen een jaarlijkse contril cent per inwoner. Overeenkomstig het voor! en w. werd geen subsidie ken voor de vereniging va: lingenverkeer Zuid-Bevelan Met ingang van 1 janua: het Zeeuws instituut voor lijke volksgezondheid wordt dieerd met 50 cent per in Het oecumenisch vormirl „Hedenesse" in Cadzand hee sidie van 496 gulden gekregt neerkomt op 2 gulden vood mingsdag waaraan door inv 's-Heer Arend'skerke werd men. ml ui Na het kerstdiner wordt goed, sterk kopje koffie Dat is op zich een perfeb ting vanl een geslaagd diner, kan juist met Kerstmis misse anders. Hier zijn enige sugge zo'n speciaal kopje koffie. Koffie met rum: suikf smaak)wat geraspte sin schil, een kruidnagel, een troen en een scheut rum in warm laten worden. Voorzii ren totdat de suiker opgelost kruidnagel eruit halen. Het verdelen over de kopjes zwarte koffie en direct Als de favoriete drankjes brandy zyn, kan een scheu vermengd worden met het< koffie, suiker en melk. Deze staan respectievelijk bekend fie Balalaika en Koffie Nj Ierse koffie: vier thcelepe en een goede scheut Ierse f in een groot wijnglas doq verse en zwarte koffie era en roeren tot de suiker opL Het geheel bedekken met el licht gezoete en geslGgen 1 Niet meer roeren en opdiei der lepel. tr^e^r *s e.6n wonderlijk i Het heeft uitzonderlijke eiger Van ,moe^,er natuur meei waardoor het voor een grof merkwaardige toepassingen is. Om er enkele te noen| landingsgestel van een pooi wordit bekleed met leer, omdi deze lederen bekleding de l vliegtuigski's bij een lap sneeuw of ijs zouden vastvrJ Leer blijkt tevens het mee rciateriaal voor de lijnen, v 1 Hv-trantsportwagens worden f* om aan de douane-eisen t voldoen. In de textielindustri e walsen van een continu-si ne overtrokken met een I broek. Om de pijpleidingen baggermachine gemakkelijker 5?® verleggen worden leren dings stukken gebruikt. De lederfabriek die' het lee rwfiiv" voor nog veIe ander derhjke produkten vervaardi «•V. Waalwijkse Chroomled:1 Yatn. Dooren de Greeff. Eer SwS aar bijna 96-jarige bf Europa een unieke plaats beffnir,naaim is Zelfs 111 Ame begrip, als u weet dat jaarli rikaan?2°? fnctieleder door de v£-,? flr?a- wordt afgenon bilj^Srflgmg van topj maniei uw^fe Uoh tere? is deze staan aam togen ee del en t T hoofd' schoud u zo I ai tegen de wand houding to Prob^ of Srnïr.^ handhaven als u houdSg tllkS?* wachten. Be staat fr telkens wanneer u ij Hou vol, tot het uw tu

de Stem | 1967 | | pagina 4