Kattestaart met NAC tegen ADO Afzet het Opbouworgaan kreeg niet wat het vroeg Kees Verkerk tevreden over loting Liquidatie of bevriezen Borssele onaanvaardbaar Protesten bij G.S. tegen heffingen voor Braakman KWAWWA Kaiser lootte tegen Schut f f Even uitblaf mevroi Kleuterzoi in decern DAGBLAD DE STEM DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 DECEMBER 1967 Kwalijk Vonnis N.K. SCHAATSEN HEREN PRE-ADVIES VAN B. EN V.: TE SAS VAN GENT Drukke receptie afscheid M. Tittelboom Bejaarde werd - na beroerte - door buren gevonden Jan Goense kwam ronde verder Verdronken na val van pijler BLIKSEMACTIE MOET 100 AMBULANCES OPLEVEREN Lager gastarief op Schouwen? Ook raad Hulst met motie veerkwestie Geen bezwaren b. en w. Kloetinge tegen streekplan Britse vliegtuigen in zee gestort Vergadering beheerschap Recreatie Riolering N.K. schaatsen dames W. Vroome Ba*hM Be Stem Notaris W. Vroome WONINGRUIL ROTTERDAM - BREDA I N.V. CHOCOLA DE EN CACAOFABRIEK verkoop-assistent Het Gemeenteziekenhuis te Dordrecht ASSISTENTE IN DE HUISHOUDING Offertes Konink onderschi voor ti jnbilari: N °L' MIDDELBURG Het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland heeft niet datgene gekregen waarom liet had gevraagd: verhoging van het pro vinciaal subsidie met f 37.550, waarvan een gedeelte bestemd zou zijn voor het aanstellen van een twee de opbouwwerker. Na langdurige dis cussies, waarbij iedereen onder de in druk kwam van de wijze waarop het lid van G.S., de heer Van den Bos, het subsidievoorstel verdedigde, be sloten de staten bij hoofdelijke stem ming om weliswaar het subsidie te verhogen, maar dan zonder de decl- post die betrekking heeft op de aan stelling van de tweede opbouwwer ker. Van begin af aan lag de subsidie aanvrage nie tprettig op de markt. De heer Buurman (CHU) hekelde de academische stijl en het vakjargon van de nota waarmee de onlangs aan gestelde directeur van de stichting, dr. G. J. Smallegange, een beroep op de provinciale subsidiepot had ge daan. De heer Van Bennekom (AR) merk te op dat G.S. de nota „onvertaald" aan de staten hadden doorgegeven, terwijl hij ook meende, dat het ent housiasme van G.S. over uitbreiding van het personeel van de stichting Zeeland gering was, gezien de formu lering van de aanbiedingsbrief, die aldus luidde: „Wij kunnen geen vrij heid vinden ten aanzien van de voor genomen personeelsuitbreiding een negatief standpunt in te nemen". „eVrtaalt u voor ons alstublieft wat de stichting nu eigenlijk wil', zei hij, wat zij als haar taak beschouwt!" De heer v.d. Zande (VVD), zelf bestuurs lid van de stichting, zat er ook al mee. Hij vreesde dat de stichting niet altijd efficient en economisch werkt. De heer Van Dongen (KVP) was al evenmin blij met de taakomschrijving die de stichting van zichzelf heeft gegeven. „Een vervelende zaak", merkte hij op, „dat we ieder jaar lange debatten over het opbouwor gaan hebben. Wordt het geen tijd dat er een kleine commissie wordt inge steld, die ons eens en vooral infor meert over wat het opbouworgaan nu precies wel en wat het niet doet en hoe het zijn taak verricht? Alle sprekers hadden begrip en waardering voor het werk van de stichting Zeeland, maar bij allen was joch een duidelijke geïrriteerdheid merkbaar over de vage wijze, waarop de directeur de positie van de stich ting en de samenhang van de daarin opgenomen raden heeft omschreven. De meerderheid der sprekers drong aan op uitstel van behandeling van de subsidie-aanvrage, zodat men tijd zou krijgen om nadere studie van het werk en de organisatie van de stich- .ting te maken. TJe heer Roels (R.v.d.A.) werd dit alles blijkbaar te gortig. Op de op merkingen als: „Wie verstrekt de stichting haar opdrachten en aan wie legt zij verantwoording af?", gaf hij per omgaande antwoord. Provinciale Staten zouden volledig van deze din gen op de hoogte kunnen zijn, vond hij, als ee zich hadden gedocumen teerd. En daarbij zwaaide hij vanaf het sprekersgestoelte met één der brochures die de stichting regelmatig uitgeeft en waarin de vragen van de genen die het opbouworgaan kenne lijk niet begrepen, duidelijk werden beantwoord. Uitstel van behandeling van de subsidie-aanvrage vond de heer Roelse een kwalijke zaak. Het zou het werk van de stichting alleen maar schaden. De hele afaire had tot dusverre iets tragis-komisch gehad een si tuatie die door de heer Van Benne kom onder woorden werd gebracht toen hij opmerkte dat het contact en de communicatie tussen de stichting en „het volk over welks belangen het wenst te waken" te denken geeft. Noch de vurige reden van de heer Roelse, noch het gedegen betoog van het did van G.S. de heer v.d. Bos, kon de meerderheid der staten echter van hun wrevel genezen. De heer v.d. Bos schetste de stich ting Zeeland als een orgaan dat door deskundige studie en door advisering, het Zeeuwse welzijnsbeleid onschat bare diensten bewijst. In een provin cie met zulke diep ingrijpende vrean- deringen is het opbouworgaan behal ve een economisch verantwoord appa raat (het verricht immers ook dien sten voor de gemeenten die anders dure particuliere bureau's moesten inschakelen), eigenlijk een vanzelf sprekende zaak. De heer v.d. Bos beantwoordde de vragen over de verantwoordelijkhe den binnen de stichting en vanuit de stichting naar buiten, afdoende en concreet. Bij de replieken leek de storm be zworen te zijn. Men was onder de in druk van het gedegen antwoord ge komen. De bezwaren waren meer ge nuanceerd, maaraan het slot van elk betoog kwam de opmerking: aan houding van het voorstel is toch be ter! In de middagvergadering van gis teren begon gedeputeerde Van den Bos geduldig aan de beantwoording van de nieuwe vragen die gerezen waren, maar het vonnis over het voor stel moet toen al geveld zijn geweest, zoals de heer Roels vertoornd con cludeerde; De staten zouden akkoord gaan met de subsidieverhoging, met uitzondering van de post „kosten voor personeelsuitbreiding", die betrekking heeft op een tweede opbouwwerker. De heer v. Bennekom las het vonnis, namens alle fracties (op P.v.d.A. en BP na) af In feite betekent deze beslissing die bij hoofdelijke stemming door 19 te gen 12 statenleden bleek te worden toegejuicht, dat het opbouworgaan op liet punt van zijn personeelsuitbrei ding enkele maanden geduld zal moe ten hebben. Het kan de resterende tijd niet beter besteden dan ijverig en voortvarend te werken aan zijn eigen „imago" een woord, dat de laatste maanden in Zeeland modewoord is geworden. AMSTERDAM (ANP) Kees Ver kerk zal niet ontevreden zijn over het resultaat van de loting voor de Neder landse schaatskampioenschappen, waar bij hij vandaag en morgen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam zyn nationale titel gaat verdedigen. Op de 5.000 m rydt Verkerk in de vijfde rit tegen Hoekstra, nadat dan reeds Nottet en Schenk (tegen elkaar in de tweede rit) en Rudi Liebrechts (derde rit) in de baan zijn geweest. Op de 500 meter rijdt Verkerk te gen Bols. Schenk lootte op de 500 me ter tegen de Drentse sprinter De Vries. De loting is: 500 meter: eerste rit: Van Ammers f Amsterdam) - Verheyen (Deventer), tweede rit: Beukers (Bergen) - Beets (Amsterdam), derde rit': Stekelenburg (Loosdrecht)-Meijer (Katwoude), vier de rit: Waanders (Twello) - Jorritsma (Rotterdam), zesde rit: Krook (Loos- drecht) - Eriks (Sint-Maarten), zeven de rit: Te Winkel (Brummen) - Van Os (Waarder), achtste rit: Schenk (Anna Paulowna) - De Vries (Ruinerwold), negende rit: Hekman (Balkbrug) - Ba zen (Zevenhuizen), tiende rit: Nottet (Loosduinen) - Borgers (Apeldoorn), elfde rit: Bols (Hoogeveen) - Verkerk (Puttershoek), twaalfde rit: Van Dijk Ruigehuizen) - Van der Berg (Woer den), dertiende rit: Hoekstra (Heeren veen) alleen over de baan. 5.000 meter: 1 Stekelenburg - Eriks, 2 Nottet - Schenk, 3 Van Ammers - Liebrechts, 4 De Vries - Borgers, 5 Hoekstra - Verkerk, 6 Bazen - Van der Berg, 7 Verheyen - Beets, 8 Van Lee ningen - Meijer, 9 Van Dijk - Te Win kel, 10 Bols - Waanders, 11 Krook - Beukers, 12 Jorritsma - Van Os, 13 Hek man alleen. (Van een onzer verslaggeefsters) BORSSELE. „Het moet wit zijn of zwart, doch geen grijstint". Deze kreet slaken burgemeester en wethouders van Borssele in een pre-advies aan de raad over hun bezwaren tegen het ontwerp- streekplan Midden-Zeeland. B. en w. bedoelen er dit mee: In het ontwerp wordt rond Rtfrssele een stippellijn getrokken, die de begren zing aangeeft van het reserve haven en industrieterrein. Het college rede neert dat, wanneer industrialisatie in het gebied rond Borssele werkelijk op korte termyn noodzakelijk en urgent wordt, de woongemeenschap Borssele opzy zal moeten gaan voor het alge meen belang. „Het dorp zal dan wel licht moeten verdwijnen", aldus b. en w. „maar dan ook dp korte termijn, en onder toekenning van schadeloosstel ling aan gedeputeerden". Weliswaar is naar de mening van het college liquidatie van Borssele een onverantwoorde aangelegenheid, maar even onverantwoord vindt ze het leg gen van een bevriezingstoestand op het dorp. t w Gebeurt dat laatste en wordt naar de toekomst verschoven of liquidatie van het dorp al of niet nodig zal zijn, dan komt er een fase van verval en uittering, waarvan het nut geen an der is dan het wat goedkoper worden van de te werven oppervlakten indu strie-terrein, aldus b. en w. Zij zien ook nog enkele praktische bezwaren bij het aanleggen van een industrieterrein ten oosten van de Borsselsedijk. In verband met eb en vloed zal er een sluis gebouwd moe ten worden, hetgeen volgens het col lege het industrieterrein onnodig duur maakt. G.S. menen, dat voor het bouwen van strekdammen ten zuiden van Borssele een oplossing zou kunnen zijn een olieraffinaderij aan te trekken, zonder dat de bestaande haven hoeft te worden doorgetrokken. Volgens het college van b. en w. is het aanleggen van zo'n steiger nautisch gezien niet aan te bevelen. Dan zal volgens b. en w. een lint van industrieën langs de Wester schelde de luchtverontreiniging vergroten. Heit haven- en industrieterrein zal daarom onderbroken moeten worden door een zogenaamde „groene long". In ieder geval dient de havenindustrie niet ver der te gaan dan de Borsselsedijk. De vergadering begint 's middags om 4 uur. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Gisteren werd afscheid genomen van de heer M. L. Tittelboom, directeur van de n.v. stijf sel- en glucosefabriek Sas van Gent De heer Tittelboom nam afscheid in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Onder de vele belangstellenden trof men aan verte genwoordigers van de bedrijven uit de Kanaalzone en afgevaardigden van de vakbondsbesturen. Namens de ondernemingsraad van het bedrijf te Sas van Gent bood de heer R. Raes de scheidende directeur een geschenk aan. Ditzelfde gebaar maakte de heer Otten namens het hoofdkantoor te Amsterdam. Als voorzitter van de krinig van werkgevers in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen sprak drs. H Verschaf fel tot de heer Tittelboom. Tij dens de drukke receptie, die ter gele genheid van dit afscheid werd gegeven, heerste er in het sociaal gebouw van de stijfsel- cn glucosefabriek een zeer geanimeerde stemming. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. De buren van de 84-jarige C. uit Sint Laurens merkten op, dat de gordijnen van diens woning gesloten bleven, terwijl er in de woon kamer een lamp brandde. Op geklop van de buren werd door betrokkene geantwoord, dat hij in de kamer lag. doch niet kon opstaan. De politie werd gewaarschuwd. De achterdeur werd geforceerd en in de kamer trof men C. (*p zijn buik voor de kachel gelegen aan. Hij werd per ambulance naar het gasthuis te Mid delburg overgebracht. (Van onze biljartmedewerker) GOES In het „Bristol driebanden- toernooi is Jan Goense, de winnaar van verleden jaar, een ronde verder gekomen door een overwinning op Ma- rinus Vermue. Goense behaalde de ze ge door in een sterke eindsprint gelijk met Vermue te komen om hem ten slotte in de verlenging te verslaan. Voor de volgende ronde die op woens dag 20 december a.s. ook in de Land bouw te Goes wordt gespeeld hebben zich de volgende spelers geplaatst: C. de Jonge 0833, G. Blom 0.789, R. Ver biest 0.750, P. Schrijver 0.625, C. Al- mekinders 0.625, J. Goense 0.625, J. Menheere 0.600. P. Kerkhove 0.600, P. Bruinzeel 0.576, M. Oele 0-535, C. Le- fèvre 0.468. H. Bruinzeel 0.441, P. Raas 0-428, P. de Lijster 0.416, A. Min- naard 0-357, C. Mol 0.267. Door loting werden de volgende wed strijden samengesteld voor 20 deelne mers: C. Almekinders-J. Goense. C- de Jong-C, Mol, H. Bruinzeel-P. Schrij ver. P. de Lijster-P. Kerkhove. P. Raas- P. Bruinzeel, G. Blom-M. Oele, C. Le- fèvre-R. Verbiest, J. Menheere-A- Minaard. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Uit het Kanaal Gent-Terneuzcn nabij de nieuwe brug te Sas van Gent Is het stoffelijk over schot van de 58-jarige P. A. Brouwer uit Sas van Gent uit het water ge haald. Het slachtoffer dat bezig was met het bestrijken met beton boven op de pijlers van de in aanbouw zijn de brug te Sas van Gent viel om half acht vrijdagmorgen van de zes meter hoge peiler in het water. Niemand van de collega's heeft het slachtoffer van de pijlers zien vallen, maar toen in de duisternis een schreeuw klonk keek men in het wa ter en zag men de 58-jarige heer Brouwer nog een keer boven water komen. Men heeft nog getracht hem te redden, maar niemand kon het slachtoffer bereiken. De heer Brou wer was gehuwd en vader van vijf kinderen, waarvan er nog drie thuis waren. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een bliksemactie tot inzameling van 2 a 4 miljoen gulden voor het aanschaffen van ambulances voor hulpverlening bij ongelukken, zal van nu tot eind december de gemoede ren bezighouden. Het Ned. Roode Kruis en rijkspolitie moeten in staat worden gesteld min stens 100 ambulances langs de wegen permanent te posteren, een op elke 20 kilometer. Het verkeer eist jaarlijks plm. 3000 doden en 55.000 gewonden. Het trans port der gewonden is in vele gevallen traag, omdat ambulances niet direct of slechts van grote afstand aanwezig zijn. Deze ellende langs de weg was voor de industriële kring „Vettenoord" te Vlaardingen aanleiding tot de aanzet van de nationale actie. „Een ambulance voor uw veiligheid' De kosten van de hele actie worden door deze'kring gedragen. Men hoopt dat al leen Vlaardiingen al twee ambulances zal opleveren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Op vragen van enkele statenleden hieft gedeputeer de Kaland in de begrotingsver gadering van Provinciale Staten meegedeeld, dat een verlaging van het gastarief voor Schouwt n-Duiveland, dat nog van aardgas verstoken is, in overweging kan worden genomen. De verlaging zal echter niet zover gaan, dat men op Schouwen-Duiveland te gen aardgastarief kan gaan stoken. Vrij positief was de heer Kaland over de vooruitzichten op de aanleg van een aardgasleiding door de Kee- ten, via Tholen, te zamen met een wa terleiding, met welk projekt men twee vliegen in één klap wil slaan. Dit laat ste project is op de lijst van werken, die na 1968 voor infrastructuursubsi die in aanmerking dienen te komen, geplaatst. (Van een onzer verslaggevers) HULST Alvoren de gemeenteraad Hulst overging tot de behandeling van de begroting 1968, werd besloten op ini tiatief van het raadslid Martens een motie op te stellen tegen de verhoging van de veertarieven en deze te zenden aan de instanties, waarvan dat op dit moment opportuun werd geacht. „De verhoging van de veertarieven", zo betoogde de heer Martens in zijn al gemene beschouwing op de gemeente begroting, „komt in eerste instantie neer op de consument. Zestig procent van onze goederen moet worden ingevoerd. Wij zijn toch ook Nederlanders? De mi nister heeft als prijs voor een kilo sui ker 1,24 bepaald, om maar een voor beeld te noemen, maar voor de Zeeuwsch-Vlaming gaat dit niet op". De heer Martens vond de verhoging een grote onbillijkheid. „In Den Haag", vervolgde hij, „beeft men er geen flauw idee van wat die veren voor ons be tekenen. Ze moeten zelf maar eens de narigheid vain de mist ondervinden, want wachten kost ook geld. En wat maakt nu 1,7 miljoen gulden uit op een milj ardenbegroting?". De gemeenteraad besloot overigens om de begroting, die een tekort ver toont van 115.000,met algemene stemmen te aanvaarden. O (Van een onzer verslaggeefsters) KLOETINGE Burgemeester cn wethouders van Kloetinge zijn van me ning dat in het ontwerp-streekplan Midden-Zeeland tegemoet is gekomen aan de bezwaren van de raad tegen het voorontwerp van dit plan. De wens van de raad was de ontslui- tingsweg naar de Goese haven te pro jecteren ten oosten van de Tervatense- weg in plaats van door de cirkelvormige ring, waardoor de weg door de sport velden zou komen te lopen. Burgemeester en wethouders zullen de raad daarom in de vergadering van woensdag 20 december voorstellen geen gebruik te maken van de mogelijkheid tot het indienen van bezwaren tegen het ontwerp-streekplan. (Van onze redactie buitenland) FISHGUARD. Twee Hunter straal jagers van de Britse marine zijn gisteren ter hoogte van Fishkuard (Wales) met elkaar in botsing gekomen en in zee gestort. Beide toestellen vervoerden een leer ling-piloot en een instructeur. Een heli kopter slaagdie erin twee man uit zee op te pikken. Met schepen en vliegtui gen wordt gezocht naar de twee vermis ten. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Het beheerschap recreatiegebied De Braakman heeft bij G.S. een beroep ingesteld tegen de geschotsheffing van Het Waterschap De Verenigde Braak manpolders, groot 16.116,98. Eerder had het beheerschap zijn bezwaren kenbaar gemaakt aan het waterschap zelf, doch deze heeft ze afgewezen. De bezwa ren gelden hoofdzakelijk de hef fing voor de Braakmankreek en de bossen, samen ongeveer 128 ha beslaand. „Er is voor deze kwestie nog geen jurisprudentie", aldus burgemeester A.P. Kostense uit Biervliet, een der dagelijkse bestuurders van het behee.r- schap. „Vroeger werd de heffing door de polderbesturen vastgesteld naar de belastbare opbrengst. Nu wordt het principe van de economische waarde ingesteld". Volgens de heer Kostense was deze waarde van de waterpartij zeer aanvechtbaar. De voorzitter van het beheerschap, burgemeester A.F. Hanssens van Hoek deelde mede: „Wij willen de jurispru dentie uitzoeken tot in hoogste instan tie, en hebben ons daarom ook ver zekerd van rechtskundige bijstand". 4 zomerwoningen veranderden in de ze vergadering van eigenaar, t.w. twee aan Nederlanders en twee aan Belgen. De vergadering stelde tevens het quantum vast' dat aan buitenlan ders mag worden overgedragen. Dit mag niet meer dan 25 pet. van het aantal woningen zijn, wat neerkomt op 15 van de 59 woningen. „Want, la ten we er geen buitenlandse kolonie van maken", aldus waarschuwde een der leden. Er zit een fout in de riolering van het recreatiegebied. De noordelijke tak van de riolering tussen de jacht werf en het gemaal is verstoord door verzakking. De letterlijk ondergrond se beweging is zo sterk, dat men bij het onderzoek een hoogspanningska' bel van de P.Z.E.M., die er vroeger gelegd was, niet meer terug kon vin den. Dit onderzoek kostte overigens over de lengte van 750 meter van de leiding meer dan f 6000,-. Er was hiervoor een bedrag van f 3000,- uitge trokken. Het is duidelijk dat de riole ring voor het volgend seizoen in orde moet zijn, doch dit zal volgens inge nieursbureau Van Hasselt en De Ko ning, dat de zaak onderzoekt f 75.000,- gaan kosten. De toezegging van de rijksbijdrage van het Ministerie van Economische Zaken voor de aanleg van de riolering dateert van drie jaar geleden, stelde de voorzitter. Hij zei nu in januari een bespreking van het dagelijks bestuur met het ministerie en het architectenbureau te zullen ei sen, om nogmaals <>d verhoging van de bijdrage voor het eerste object en de kosten van herstel aan te dringen. Noigmaals stelde burgemeester Hans sens, dat de aannemer van het werk in deze geen schuld treft. HEERENVEEN (ANP) Op kunst ijsbaan Thialf te Heerenveen is de lo ting verricht voor de 500 en 1500 meter van het Nederlandse schaatskampioen schap voor dames, dat vandaag en mor gen op die baan wordt gehouden. De loting leverde het volgende resul taat op: 500 METER: le rit: Jannie Goormam (Nijverdal) - Elly van de Brom (Am sterdam); 2e rit: Elly Vermeulen (Am sterdam) - Doetie Schilstra (Ijlst); 3e rit: Carry Geijssen (Amsterdam) - Ak- ke Valkena (Woudsend); 4e rit: Boukje Spoor (Garijp) - Beppie Geijssen (Am sterdam) 5 e rit: Rieneke Demming (Terwolde) - Rinske Seinstra (Warga); 6e rit: Ans Schut (Apeldoorn) - Stien Kaiser (Delft); 7e rit: Willy Burgmeijer (Nieuwveen) - Nel Post (Olst); 8e rit: Truus Veldhof (Albergen) - Ingrid Blaauw (Zaandam); 9e rit: Marijke Boe- kema (Deventer) - Tine Kroone (Ne- derhorst den Berg). 1500 METER: le rit: Carry Geijssen - Spoor; 2e rit: Post - Goorman; 3e rit: Boekema - Seinstra; 4e rit: Schilstra - Veldhof; 5e rit: Schut - Demming; 6e rit: Beppie Geijssen - Vermeulen; 7e rit: Van de Brom - Falkema; 8e rit: Kroone - Burgmëijer; 9e rit: Kadseir - Blaauw. (Van onze sportredactie) BREDA De 24-jarige Gerrie Kat testaart (ex-Go Head) mag voor NAC uitkomen. Gistermiddag om twee uur kwam het verlossende telefoontje van DE KNVB. NAC-secretaris Speeken- brink: Hjj zal morgen in ons elftal zijn debuut maken. Tegen ADO uit. Op de iïiiksbinnenplaats. We rekenen er na tuurlijk niet meteen op dat hij de grote man in de voorhoede zal zyn, want hij moet eerst nog wat acclimatiseren. Kattestaart is echter de man die de doelpunten moet kunnen maken- De speler die we nodig hebben. Een echte afwerker. Hij zal voor de stootkracht waaraan het ontbreekt bij NAC zorgen. We hebben grote verwachtingen van hem. Hij heeft de hele week getramd bij NAC". Secretaris Speekenbrink toonde zich verheugd over het besluit van de KNVB. De zaak is niet voor de arbi tragecommissie geweest. „We stonden bijzonder sterk. Kattestaart had per slot van rekening bij NAC zijn handte kening onder het contract geplaatst I En bij Xerxes was dat niet het geva f Wat voor afspraken er dan ook weest mogen zijn". Xerxes-DHC-bestuurslid F. J. ^.1 was eveneens van het KNVB-beslu]! op de hoogte gebracht. De heer Alter I „Voor NAC is het plezierig. Wij stelde'J al lang geen prijs meer op Gerrie f Kattestaart. Waar het ons alleen orr.l te doen is, is de kwestie van de afJ spraak die met ons gemaakt werd. 0,T dat zomaar teniet gedaan kanworde^l De zaak is voor ons nog niet gehee L afgedaan. De KNVB heeft de zaa^B verder in handen gelegd van de straj.l commissie. Die moet tot een uitspraakI komen. Tenslotte lijkt mij dat in J#. I belang van alle betaalde vereniginger'g Dan weten we tenminste waar w!| aan toe zijn. Overigens hoop ik da.§ NAC veel plezier van Kattestaart ma-1 beleven. Onze contacten met de Br^l danaars zijn altijd uitstekend geweest I en dat zal zo blijven. Ook na kwestie". VOETBAL Voor het toernooi oir het wereldkampioenschap voetbal, t)--| in 1970 in Mexico wordt gehouden f hebben zich tot nu toe 63 landen ai meld, waaronder 30 uit Europa. Op 15 december 1967 bracht mijn lieve man, onze lieve papa, schoonvader en opa het offer van zijn leven hier op aarde om over te gaan naar het eeuwige leven ANTONIUS LEONARDUS RODENBURG echtgenoot van Elisabeth Jacoba Johanna Boonekamp geboren te Rotterdam op 4 juli 1900. Wij zijn onzegbaar dankbaar voor alles wat wij van hem ontvingen. Uit aller naam Mevrouw E. J. J. Rodenburg- Boonekamp Itaamsdonk-dorp Schansstraat 16 a Wij nodigen u uit voor de uitvaartdienst op maandag 18 december a.s. om 10.00 uur v.m. in de parochiekerk van Sl.-Bavo te Raamsdonk- dorp, waarna gelegenheid tot condoleren in Hotel Koppelpaarden, Schansstraat 41, Raamsdonk- dorp. Samenkomst 9.15 uur v.m. ten huize Schansstraat 16 a. Hiermede geven wij met diep leedwezen kennis van het overlijden van de heer ANTONIUS LEONARDUS RODENBURG mede-firmant van het installatiebedrijf Roden burg en Zoon. Zijn grote deskundigheid en volledige toewijding aan het bedrijf en zijn innemende persoonlijk heid zullen bij ons in dankbare herinnering blij ven. Gezamenlijk personeel. Raamsdonksveer, 15 december 1967 Getrouwd: Mr. A. W. Vroome Kand'.-Notaris en Greet van Dorsselaer Hulst, 16 december 1967. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Auto rijschool W. Roels St.-Jan- steen, voor het behalen van mijn rijbewijs. Gerarda van Leuven Stoppeldijk, Rapenburg 45. VEILING TE GRAAUW NOTARIS te HULST zal op woensdag 27 decem ber 1967 n.m. 4 uur in het café van dhr. L. de Roeck aan de Dorpsstraat 45 te Graauw namens zijn princi palen openbaar verkopen HET WOONHUIS met garage, bergplaatsen en verder aanbehoren, met erf en tuin aan de Dorpsstraat 24 te Graauw kad. bekend gem. Graauw sectie D nrs. 1478 en 1505 samen groot 22,50 are Voorheen in gebruik bij de firma J. de Smit en Zonen. Geheel ontruimd te aanvaar den bij de betaling der koopsom. Bezichtiging op dinsdag, vrijdag en woensdag resp 19. 22 en 27 december tussen 2 en 4 uur n.m. Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een week na de veiling. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore'van de notaris voornoemd. is een factor van betekenis voor het welslagen van uw reclame campagne I Verkoping Lainlbouwinspan le Kloosterzande NOTARIS te HULST zal op donderdag 21 decern, ber 1967 des namiddags uur aan de Hulsterweg nr. 43 te Kloosterzande bij de Gebr. Vereecken, zulks ten verzoeke van Mevr. de Wed F. E. MeiDe Rijk, wegens beëindiging loonbedrijf openbaar verkopen: de gehele LANDBOUW- INVENTARIS w.o. Maaidorsmachine (merk Claas), type Matador, zelf- rijdend, 8 1/2 voet snijbreed- te, met 2 messen, graantank- afzakinrichting met plat form, brandblusapparaat en verlichting; alles geheel compleet. Maaidorsmachine (merk Claas), type S.F., zelfrijdend, 8 1/2 voet snijbreedte, met 2 messen, zakinrichting met inlegapparaat voor statio nair dorsen, brandblusappa raat en verlichting; alles geheel compleet. Tractor (merk Ford), diesel, met lift en poelie, 45 pk voor- en achtertrekhaak, aftakas, urenteller, jas en verlichting; alles geheel compleet. 2 zware anti.slip wielen bij tractor. W elger-hogedruk-opraap- pers, type A.P. 50, perska naal 36x48, op luchtbanden aftakasaandrijving; alles ge heel compleet. Cappon 2 scharren wentel- ploeg, jeep-kar op luchtban den, elektrisch las-apparaat mes sen slijp apparaat, bascu le, ring- en steeksleutels. vat motorolie 30, smeervet 500 kg bindtouw „Unie" verder gereedschap en het geen verder zal Worden aangeboden. Bezichtiging vanaf 9 uur v.m. op de dag der verko ping. De verkoop geschiedt tegen contante betaling. aangeboden te Rotterdam, ruime 6-kamerwoning met tuin en schuur. Gevraagd te Breda, huurwoning plm. 5 kamers. Huur tot plm. 200,- per maand. Brieven onder nr. S-94661 - 16-12 bureau v.d. blad. Enige en algemene kennisgeving Mei een KLEINTJEin schiet u raakmidden in de roos Heden overleed, geheel onverwacht, onze gelief, de vader, behuwd- en grootvader, op de leeftijd van 76 jaar, de heer EDUARD RUDOLF BUISE weduwnaar van Maria Apolonia van Damine Stein (L.) P. J. M. Buise M. Buise-Martens en kinderen Gelecn (L.) M. J. van Baarn-Buise A. van Baarn en kind Boekei G. A. Buise T. Buise-van Berlo Oosterhout J. G. Buise J. Buise-Smans en kinderen Heikant Ch. R. Herwegh-Buise G. Herwegh en kind Terneuzen W. K. Buise M. J. Buise-de Booy en kinderen Stoppeldijk, 14 december 1967 Correspondenite-adres: Lindenlaan 10, Terneuzen I De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 16 december om 14.30 uur in de parochiekerk van de H. Gerulphus te Stoppeldijk, waarna de teraardebestelling op de r.-k. begraafplaats al daar. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de I begrafenis in café „Het Wapen van Zeeland" te Stoppeldijk. Zoekt contact met gegadigden voor de functie van Wij denken hierbij aan camdidaiten van 25- 30 jaatr met een vooropleiding op middel baar niveau. De betreffende functionaris dient leiding te geven aan enkele personeelsleden op de afdeling Verkoop-Binnenland. Zijn werkzaamheden zullen o.a. bestaan uit de behandeling van vertegenwoordigers- rapporten en het samenstellen van rapporten en overzichten t.b.v. de verkoop directeur en verkoopleider. Hij moet beschikken over goede contact eigenschappen in interess- voor cijfers en statistieken. Onze voorkeur gaat uit naar personen die ervaring in een soortgelijke functie hebben. Brieven met uitvoerige gegevens te richten aan de Chef van de Personeelsdienst, Middiellaan 6 te Breda. vraagt voor de huishoud®»; wegens huwelijk van de tegenwoordü' een Voorkeur wordt gegeven aan toff leiding. Salaris afhankelijk van lee ervaring en opleiding bedraagt tot 732,— per maand. Gunstig larisregeling voor personeel onae 21 jaar. Premie AOW/AWW voo kening van het ziekenhuis. Verder wordt geboden vi. een vijfdaagse werkweek; 3 weK kantie; extra jeugdvakantie; kanti ©toelage; reiskostenvergo^jj, gunstige spaarregeling; toeslag vo regelmatige diensten. Sollicitaties te richten aan de Adjimct-PiretfJ Zr. F. G. de Veer, van het Gemeenteziekc Bankastraat 57 te Dordrecht. Spreekuur dinsdag en vrijdag van 11-12 uur. (Van onze corresp MIDDELBURG „He de geschiedenis in gaai met opmerkelijk sterke zet. We verwachten een I van circa 575 miljoen kV T. Bogerd, directeur van Zeeuwse Electriciteits vrijdagmiddag bekend op dag in de Middelburgse s. gelegenheid van de jubil pensionering van persone P.Z.E.M. Deze produktie stijging van 22 pet., het het landelijk gemiddelde, te de heer Bogerd bekci cember voor het eerst i van de P.Z.E.M. een dag 2 miljoen kWh is behaald In 1968 en 1969 zullen chines vam 78 megawatt ii den genomen. Zij komed de nieuwbouw bij de ceii stagen en zijn van grool de levering van elektricit- we industrievestigingen P.Z.E.M. hoopt eind aut, jaar de eerste machine stellen. In 1972 hoopt men uit te breiden iin Vlissml een eerste eenheid van 17C watt. Drarnaast wordeiL offertes gevraagd voor een1 centrale van 300 400 i plaats daarvan. De beslis! zal midden volgend jaar ir. T. Bogerd. L Het algemeen plan voor dl van onrendabele en supe aansluitingen zal dit jaar afgesloten. De provincie Z| dan een elektrificatiegraai dan 99,9 pet. De omzet van de P.Z.E schatting dit jaar 40 mil j één week voor de bo maal kleuterleven, jongste dochter en haar vr het uitstallen van de ker het versieren met groen de tweede aanval op hun rust binnen één maand, ding van Sinterklaas zijn lijks te boven. Na zijn ab trek waren zij verdwaasd gespitste berg vol verv naar beneden gekelderd, zichzelf terug tussen een verzameling speelgoed ei maar dat vergrootte eerd reddering. Opstandigheid en agressie gepaard aan een meeli. zieligheid en een met jezelf weten, dat zijn zo de vers. van de jeugdige decern be Het dochtertje stormde als i door het huis en smeet met haar in handen kwam. Het zocht troost bij zijn duim, slechts één blik of woord vervaarlijk te exploderen. L ders pasten dwars tegen aal reglementen in, de therapie „la'maar" en „komt wel goei bent mijn liefje, hoor". Er 4 meer gelegenheid gezocht voi gens als eendjes voeren, sam schappen doen, mama „helpt keuken of een boekje voorl de zekerheid keerde weer in terleven. pas blijkt hun dat de Spanje niet slechts w~ zocht met z'n vele gaven, haaldelijk gezongen „dank klaasje" was niet voorbarig, bruikbare speeldingen in d< gelegd. Een schaartje, eigen Pot, dikke krijtjes die vette maken, of de legpuzzel met bemoedigende aantal stukje: vreugde om het bezit volgt t ontdekken van de mogelijkh fröbelen ijverig en enthousi tenueels naast elkaar werker samen genietend. Na een uur geconcentreerd op de „moeders-school" hersentjes rusten en de he Vingerinderoet, en dan voor terend vallen. Het wordt pak en verstoppertje en opeens 'e huis de speelplaats. Ev staan twee stralende boeven knijper in de aanslag in de «Handen-hoog- of -ik-schiet". het bevel op, tegenstribbelen Vooral het vriendje kent geei de. Moet ik dan echt dood, mi e keuken op de stenen vloe de k"ijper op borsthooj W".in vest en het aardappelme «i de hand zijg ik in Bonai See a e.en Jekkere kluif voor Por -detective. rNe dochter, die in televisie-i keling nog niet verder is po, wordt dit te machtig. Ze p nog het vertrouwen in de staande te houden. Hij heeft n hl!'!ii «"!geSehoten- hè Tuurl ze ,l.« ntedogenloze antwoo rSkt w r WeI aan die kn« UKt het moordwerktuig va verzekert me met een dik dS verh„miJn liefje, hoor- en oo verbouwereerde vriend de marnSmaPe a'. "Ga maar j doodje spelen, rotjong" COKS VAN ET

de Stem | 1967 | | pagina 4