Voorwaarts - zege - zet opmars voort Dagblad De Stem JAN EUCH Dagblad De Stem 80.000 PRIJZEN Betaal by Kreymborg weinig voor een duur uitgaanskostuum, K Kreymborg Waarborg Eschenl Wild wint van kip FiNATABANKnv. totaal Uw krant GEZINNEN VOLLEYBAL Vestiging van internationaal concern bij Moerdijk? dagelijks in meer dan PRIMEUR U stapt er sfeervol gekleed de feestdagen mee inï vormkunst in porselein 4 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 DECEMBER 1967 Feestdagen: GUNSTIG GEEN BEZWAAR B. en tv. Middelburg „Gymnasium kan ook in scholen gemeenschap t LEON VAN DAM CLARISSA VAN HOECKE Slank wordei spieroef en i HAAR-PERIK (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN. In de eerste klasse heren van de volleybalcompetitie van de NeVoBo afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen ging de enige vastgestelde wedstrijd tussen PHL en OVC niet door wegens het niet verschijnen met voldoende spe lers door OVC. In de tweede klasse he ren won Voorwaarts, dat gestaag zijn opmars voortzet, en zich daardoor ste viger in de kopgroep nestelde. Het liep twee punten in op WH 1 dat zelf niet speelde. Terhole 3 staat er bijzonder slecht voor. Bij de dames zegevierden Schelde- sport 1, Terhole 1 en Terhole 2. Terhole 1 gaat samen met IJVC ongeslagen aan de leiding, met evenveel punten doch zonder setverlies. Scheldesport dat steeds beter gaat spelen volgt met een ver liespartij. PHL daarentegen heeft nog geen enkele wedstrijd weten te winnen en staat puntloos op de laatste plaats. Nu Terhole 2 de meeste zware wedstrijden heeft gehad mag verwacht worden dat de positie op de ranglijst nog verbeterd zal worden. De uitslagen luiden: Tweede klasse heren: Scheldesport 2Voorwaarts 2 3—1, Voorwaarts 1Terhole 3 30. ISVG—Time Out 3—0. Dames: PHLTerhole 1 0—3, Schel-1 desport 1Scheldesport 2 3—0, Voor waarts—Terhole 2 2—3. Heren le klasse: 1 Scheldesport 1 4 4 0 8 12— 0 2 Terhole 1 3 3 0 6 9— 0 3 Terhole 2 3 1 2 2 3— 6 4 PHL 1 3 1 2 2 3— 6 5 YVC 1 4 1 3 2 4— 9 6 YVC 2 3 0 3 0 0— 9 7 O VC 2 1 1 2 3— 4 Heren Tweede klasse 1 WH 1 6 6 0 12 18— 0 2 Voorwaarts 1 4 4 0 8 12— 0 3 Scheldesport 2 6 4 2 8 12— 8 4 ISvG 5 3 2 6 10— 8 5 SAS 4 2 2 4 7—10 6 Time Out 5 2 3 4 7—10 7 Terhole 3 6 2 4 4 10—10 8 P HL 2 4 1 3 2 3—11 9 Voorwaarts 2 5 1 4 2 9—12 10 WH 2 5 0 5 0 3—15 Dames 1 Terhole l 2 YVC 1 S Scheldesport 4 YVC 2 5 Terhole 2 6 Voorwaarts 7 Scheldesport 8 P HL 0 8 12— 0 8 12— 1 6 10— 3 4 6—5 4 6—11 2 8—10 2 3—9 0 1—15 Voor morgen zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Heren eerste' klas je: .Scheldesport 1—PHL 1, IJVC 1— Terhole 4, IJVC 2—Terhole 2; 2e klasse Herep: Terhole 3SAS, Time Out— Voorwaarts 2. Dames: Terhole 2Schel desport 2, Terhole 1—Scheldesport 1 V oorwaarts—PHL. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/MIDDELBURG De voortekenen wijzen er op dat in Zeeland en Brabant in de komende weken rond kerst en jaarwisseling meer wild zal worden gegeten dan in voorgaande jaren. Tam konijn en liaas zullen daarnaast meer dan ooit de feestelijke tafels tooien. De poeliers zien de kip als oorzaak van deze eetverschuiving. „De men sen vinden kip tegenwoordig kost voor alle dagen. Velen weten niet eens hoe wild smaakt, maar juist dit keer zeggen ze na een jaar bijna wekelijks kip eten: ik wil dat wild ook wel eens proberen." De grotere culinaire belangstel ling voor tam konijn en haas schrij ven de poeliers toe aan liet feit dat (nog) lang niet iedereen de specifieke smaak van bet echte wild op prys weet te stellen. Maar men wil toch wat anders dan kip. Bovendien is de prijs dit jaar ten opzichte van vorig jaar nogal gun stig. De aanvoer van liazen en ko nijnen is groot. Dit wil niet zeggen dat de han del in kip (braadkuikens) geen brood meer ziet. Men meent na melijk dat op de „tweede" of „der de zondag" lcip op tafel zal ko men, als neven-hoofdschotel dus. Grootwinkelbedrijven, slagers cn poeliers hebben de kip ook in deze weken by honderden of duizenden ingeslagen. De grootste concurrent van de kip is de (Amerikaanse) kalkoen. Door de nieuwe opfok- methoden zyn er nu volop kleinere kalkoenen te krijgen. Vooral de kleinere gezinnen zullen nu waar schijnlijk eerder overgaan een kal koen te kopen, ook al weer in plaats van kip. Poeliers en slagers hebben de indruk dat het koperspubliek ook ten aanzien van het inkopen van kerstgereebten als wild, kalkoen, konijn en kip prijsbewuster is go- worden. „Men vraagt steeds meer goede waar voor zyn geld, ook al moet daarvoor dieper in de porte monnee worden getast", zei ons een poelier. De slagers rekenen met „drie zondagen achter elkaar" in het vooruitzicht op een grotere omzet van de traditioneel geworden rol lades en fijne vlezen, als frican deau, rosbief, vinken, biefstuk en schnitzels. Verder houden de poeliers en slagers rekening met de in de streek gevestigde kerstdiner-tradi ties, die van gebied tot gebied sterk kunnen verschillen. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Naar verluidt over weegt een zeer groot internationaal con cern in de chemische sector een bedrijf te vestigen aan het Hollandsch Diep by Moerdijk. Vertegenwoordigers van deze onderneming hebben zich onlangs ter plaatse van de mogelyklieden op de hoogte gesteld. Definitieve beslissingen schijnen nog niet genomen te zijn. Zowel van Rot terdamse zijde als van de kant van het Brabants provinciaal bestuur zijn on langs uitlatingen gedaan die erop wij zen dat men plotseling grote haast wil maken met de realisering van het Moerdijkplan, een van de drie super industrieterreinen die Brabant wil aan leggen. De minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, heeft onlangs na een gesprek met Gedeputeerde Staten na drukkelijk verklaard dat hij het Moer dijkproject „een fascinerend plan" vindt. Rotterdams burgemeester W. Thomas sen heeft in een gemeenteraadsvergade ring kort geleden gesproken over de mogelijkheid om tussen de petrochemi sche concentraties in Europoort en Moerdijk een pijpleiding aan te leggen. Het gaat hier om een industrieterrein dat opgespoten moet worden voor de Brabantse wal in het Hollandsch Diep. Het ligt bijzonder gunstig ten opzichte van het Rotterdamse havengebied. Het scheepvaartverkeer tussen Rotterdam en Moerdijk wordt op geen enkele wijze belemmerd. Er zijn ook goede weg- en railverbindingen met Rotterdam en de Brabantse stedenrug. Van Rotterdamse zijde is al herhaal delijk gevraagd om een snelle uitvoe ring van dit door de samenwerkende gemeenten Zevenbergen, Klundert en Zwaluwe ontwikkelde project. Voor de verdere uitbouw van zijn industrieha venfunctie moet Rotterdam de ruimte hebben. De gedachtengang in Den Bosch is dat Rotterdam noodgedwongen zelf naar ruimtelijke oplossingen zal gaan zoeken, als Brabant het niet doet. Rot terdam heeft nog mogelijkheden in het Haringvliet, zij het dat tegen haven uitbreiding daar ernstige bezwaren be staan bij het provinciaal bestuur van Zuid-Holland. Met grote spoed wordt thans bij Moerdijk een gedetailleerd onderzoek naar de bodemgesteldheid en de water staatkundige situatie ingesteld. Tegen de aanleg van het industrieterrein, dat zo nodig een omvang van 1200 ha kan krijgen, bestaat van de kant van Rijks waterstaat geen bezwaar, naar verluidt. De aanleg van het terrein is afhan kelijk van de afsluiting van het Ha ringvliet. die aan de getijdebeweging in het Hollandsch Diep een einde zal ma ken. Die afsluiting geschiedt in 1970. Volgens deskundigen dient men nu al de handen uit de mouwen te steken om het project in 1970 klaar te hebben. De eventuele vestiging van een be drijf van de omvang waarvan nu spra ke is, is niet alleen van belang voor de noordwesthoek van de provincie, maar voor heel West-Brabant. Dit soort ondernemingen werkt als een „mag neet". die weer andere industrieën aan trekt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In verband met de by de burgerij van Middelburg levende onzekerheid over de positie van de ge meentelijke scholen voor voortgezet on derwijs, hebben burgemeester en wet houders van deze stad besloten hun standpunt in deze kwestie via een com muniqué bekend te maken. Zij wyzen erop dat ten aanzien van de u.l.o.-school geen verschil van gevoelens bleek te be staan als m.a.v.o.-school op te nemen in een eventueel te stichten scholenge meenschap met enige rijksscholen (r.h.b.s. en m.m.s., na in werkingtreding van de nieuwe wet Ryks Atheneum en H.A.V.O.-schooI) Ten aanzien van het gymnasium heb ben het college van curatoren het be stuur van de oudervereniging, en de leraren aangedrongen op een zelfstan dig voortbestaan van het stedelijk gym nasium. In ieder geval nog gedurende een aantal jaren opdat kan worden aangetoond, dat deze school voldoende leerlingen kan aantrekken om als ca tegoriale school te blijven gehandhaafd. Het gemeentebestuur vestigt er de aan dacht op dat, wanneer besloten zal wor den beide gemeentelijke scholen in een scholengemeenschap onder te brengen, het openbaar klassiek onderwijs voor de gemeente niet verloren gaat. B. en w. stellen zich voor thans op zo kort mogelijke termijn in overleg te treden met de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen. Na het overleg met de staatssecretaris zal het college van b. en w. aan de gemeente raad de nodige voorstellen doen toeko men inzake de meest gewenste opzet van het voortgezet onderwijs met in gang van 1 augustus 1968. 5? In Nieuw Weerdinge is gisteren een grote vrachtauto in het Weerdingerka- naal gereden. De twee inzittenden zijn verdronken. Direct na het gebeurde sprongen enkele mensen in het water om te trachten de inzittenden uit de' cabine te halen, maar zij werden door de koude bevangen en konden niets uit richten. Heden is plotseling van ons weggenomen onze geliefde echtgenoot, vader en grootvader in de leeftijd van 77 jaar. Wcstdorpe: M. van Dam-Janssens Vlaardingen: G. van Dam L. van Dam-Elegeert T. van Dam en verloofde H. van Dam II. van Dam en verloofde L. van Dam R. van Dam L. van Dam De plechtige uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 16 december a.s. om 10 uur in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Visitatie te Westdorpe. Rozenkransgebed vrijdagavond om half acht in de parochiekerk. Enige en Algemene Kennisgeving Heden overleed in het ziekenhuis te Sluiskil mijn dierbare vrouw, moeder en grootmoeder echtgenote van Theophilus van Kerckhove geboren te Zuiddorpe, 2 februari 1901. Zuiddorpe: Th. van Kerckhove-ürben Zelzate: Y. Temmerman-van Kerckhove en kind Zuiddorpe: Ij. van Kerckhove-van de Brooke en kinderen J. van Kerckhove-Duerinck en kinderen Zuiddorpe, 14 december 1967. De teraardebestelling zal plaatsvinden op zater dag 16 december a.s. om 10.00 uur op de algemene begraafplaats te Zuiddorpe. Ook op vrijdagavond kunt u geld lenen bij de'Finata'Bank. Geopend van 19.00-21.00 uur. Bergen op Zoom, Kastanjelaan 76, (016 40) 34 54 Tilburg, Korvelseweg 47, (0'42 50) 3 35 02 In Groningen weten ze wat u toekomt. Stijlgroep kostuums van zuiver scheerwol. Slank. Dessins die volop mode zijn. Afwerking? Moet u zélf zien. Als u komt passen... Gerard Heerebout Joos Gelderblom zijn voornemens 22 decem ber a.s. in het 'huwelijk te treden. Gelegenheid tot gelukwen sen in het Hervormd Jeugd- gebouw a.d. Coudorpsedijk te Nieuwd'orp van 16.00 tot 17.30 uur. Sportief N.V. FORTUINSTRAAT 22 - BERGEN OP ZOOM (Kosteloos). Bij exploit van ondergetekende, Martinus Degen, deurwaarder bij de Arr. Rechtbank te Breda, wonende te Breda, Zaan- markstraat 18, d.d. 14 de cember 1967, is ten verzoe ke van Huberdina Johanna Maria van Eynatten, wonen de te Breda, aan haar echt genoot Antonius Petrus Joo- sen, zonder bekende woon- of verblijfplaats, betekend de grosse van een vonnis op 21 november 1967 door de Arr. Rechtbank te Breda ge wezen, en waarbij onder meer tussen partijen echt scheiding is uitgesproken, met bevel om aan de inhoud van dat vonnis te voldoen, en met gelijktijdige oproe ping van A. P. Joosen voor noemd om op vrijdag, 22 december 1967, des voorm te 11 uur, te verschijnen in Raadkamer van de Arr. Rechtbank te Breda, gehou den wordende in het Paleis van Justitie aan de Kloos terlaan no. 46 te Breda, ten einde te worden gehoord om trent de voorziening in de voogdij en toeziende voog dij over der partijen min derjarige kinderen. M. Degen, deurwaarder. •-yv--v«w -v.x.V.v_ Chique zeer gekleed donkerblauw uitgaanskostuum van de wel- Bijzonder feestelijk donkergrijs kostuum. Modieus driedelig HaarstreeDdessin. bekende Stijlgroep Groningen. Primeurprijs 189. Primeurprijs 161. BERGEN OP teren zijn in Bergi door de DAF-fab kelde en gep: naamde „tweelin „pony-oplegger" De Bergse n.v. Be: portondernemingei is het eerste Nede; dat dergelijke typ voor het goederen' de weg heeft betro] B.T.O. zal het nier op maandag 18 dec bruik nemen. De tweeling-oplegger trekker en twee volk opleggers, die gekoppe| een zogenaamde éénas: uit vier delen bestaanc 17.95 meter lang. De ton. De opleggers zijn (ADVERTEN DE SLANKSTE VROUV uit als zij een trap op i bij het traplopen niet all; maar al uw spieren. Ni gend worden meegezeulc chaam neemt aan de q Licht uw knieën bij ied< op en voelt u zo licht al O. maakt u altijd geb lift? Jammer! Wat een sen om uw heupen en te maken. WILT U de vetlaag op minderen, dan kunt u gl van de ogenblikken, dat moet zitten wachten- I conden. Haal diep adenl buik zo krachtig mogelj nu uit, maar houd de 1 ken. Een unieke manier 1 spieren te oefenen. UW DIJSPIEREN kunt I terwijl u naar de televil ken. Til een been van I houd het recht voor u.l bovenbeen zijn los van beer deze houding zo lanl te houden. U kunt dit ol benen tegelijk doen. Nogl dus nog effectiever. VET HAAR moet regelnl geborsteld, zodat het vetl hele haarschacht verdeel! mag echter niet te hard zo rigoureus worden ge de talkkliertjes worden g nog grotere activiteiten- goede shampoos voor vet ti-roosshampoos. Vet haai vijf dagen worden gew spoelen onder een krac straal tot het water hek blijft. En dan even ns lauw water, waaraan ee troensap, azijn of kamül gevoegd. Vet haar moet lucht hebben en zo moge' dat laatste betreft, zoui Nederlandse vrouwen, d| hebben, moeten aanradej migreren naar een wl land". Daar dit echter vc mand is weggelegd, zulle vrouwen wel blijven ziti| vette haar, want veel zo: wat zo goed helpt tegen l rigens zijn er kappers, I ogenblik uw vette haar ee] peterende behandeling kJ die nogal veel geld kost.l yan de resultaten zodanig dat u er droger haar vl Wij zeggen expres ,,kuf niet iedereen is voor dezq gevoelig.

de Stem | 1967 | | pagina 4