In de kanaalzone drie gemeentelijke kernen GEDi B t EVEN KIJKEN Rijden onder invloed eist zware tol „Grote consequenties van kanaalplannen voor agrariërs'5 Samenvoeging B.B.-kringen op de Zeeuwse eilanden SMIDJE VERHOLEN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 DECEMBER 1967 3 K. VR-lweede-Kamerleden WEERSTAND Goedkoper dan je denkt Dagblad De Stem AXEL Interieurverzorging Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 ZUID-BEVELAND Kapelle Raadsagenda Goes niet van plan belasting te verhogen Automobilist verloor macht over stuur HOOGWATER Nare staat VOORZITTER Z.L.M. Hulst: Kas FILMS WALCHEREN MIDDELBURG Zes auto's betrokken bij aanrijdingen wat en waar? VANDAAG: MORGEN: Meer nieuws uit stad en streek i op pag. 3 en 5 Het geheim van de Mom IJska. t™L ,1 °ge huur dooi 2 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De KVP-fractie in de Tweede Kamer gelooft, dat in de Kanaalzone van Zeeuwsch- Vlaanderen beter drie gemeenten gevormd kunnen worden, dan over te gaan tot de gemeente Groot Terneuzen. Deze fractie denkt in dit verband aan de ker nen Terneuzen, Sas van Gent en Axel. De nieuwe gemeente Ter neuzen kan na de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaan deren zeker uitgroeien tot een stedebouwkundig geheel waarin industrie, havenactiviteiten, woonwijken, stedelijke, recreatie ve en winkelvoorzieningen tot hun recht komen, zoals de memo rie van toelichting op de herin deling noodzakelijk acht. Maar de K.V.P-fractle geeft voor alsnog de voorkeur aan een zogenaam de gemeentelijke driedeling in de Ka naalzone, zoals in het voorlopig ver slag op het wetsontwerp tot herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen om- ichreven Is. De K.V.P.-fractie is tot deze opvat ting gekomen, omdat zij veronderstelt dat de ontwikkeling van de industrie voor wat het gebied van het kanaal betreft, zich eerder vanuit 't zuiden zal voltrekken. Bovendien doen zich vol gens deze fractie in de industriële ont wikkeling vanuit het zuiden en die langs de Westerschelde kenmerkende verschillen voor. Leidt als gevolg daar van een beroep op de industriële ont wikkeling tot de conclusie van één ge meente? Volgens de K.VP.-fractie is dit niet zo. De P.v.d.A- beperkt zich in dit ge val tot, de vraag of een sterke horizon tale uitbreiding van Terneuzen ook de recreatie voldoende tot haar recht zal laten komen en of één Groot-Terneu- zen dezelfde financiële verhouding tot het rijk behoudt als een bests nde gemeente? Ook andere fracties geloven niet di rect aan de noodzaak, dat de herin deling tot één gemeènte moet leiden. Zij denken aan de gemeente Terneu zen met Biervliet, Hoek en Zaamslag, de gemeente Sas van Gent met Phi lippine en Westdorpe en de gemeente Axel met Overslag, Zuiddorpe en even tueel Koewacht Waarmee deze Kamer leden de mening van de K.V.P. delen. Een groot aantal Tweede-Kamerle den deelt in dit verband de grote weer stand in de Kanaalzone zelf tegen de vorming van één gemeente. „Een aan tal bestuurskrachtige gemeenten zou- (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG. Hoezeer een verhoging van de veertarieven ook zal doorwerken op de econo mische positie van vele Zeeuwse bedrijven, voor de individuele reiziger de voetganger blij ven de veren goedkoop. Ze zijn zelfs goedkoper dan bijvoorbeeld in 1937, toen een overtocht vijf tig cent kostte tegen dertig cent tegenwoordig Te betreuren alleen is dat de voetganger van nu niet meer die van 1937 is. In dividuele reizigers zonder auto vormen in onze tijd een uitzondering. Zodat het „sociaal tarief" voor deze categorie wei nig voeten in de Zeeuwse aarde heeft. Btmi Rt- fn 'yt fefv'Pi'jc OsgbUd vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch- V laanderen: Steenstraat 14 telefooD 2377 Hulst. Voor Walcheren en Zuld-Beveiand: Klokstraat l telefoon 6252 GOES Bente redacteur Exploitatie Inspectie Zeeland L K M UE JONO tel 01151»4281, voor Zeeland: F DE LIGT teL 6252, Goes privé 730U. Goes terneuzen Redacteur voor ai Kanaalzone: 3. HüSKFN Breitnerstraat 81, Terneuzen. rel. 01150-3296. Redacteur voor Oost-Zeeuwsen-Vlaanderen: J. ROBESIN, Kijkuit 18-20. Axel tel 01140-2005. Redar'rire voor Zuid-Beveland en Walcheren: Mej S. MAASKANT Singelstraat 17 Goes, tel. 01100-5689. Rai/imheheerAei voor Zuid- Bevelanti en Walcheren K- MEND tel 8252. Goe». Prijs voor losse advertenties, bestemd voor de editie Zeeland t 0,20 per mm 1 mis ingezondeD meded-"-ieen 2M> mm gewone advertentie» Bij Cf ntract aan zienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder f 1.- elke regel mees 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/al leestekens BH plaatsing ook in de Brabantse oplage resn 1 1,75 en t 0.65 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld den door deze wet hun zelfstandige po sitie verliezen, terwijl in de raad van Terneuzen en zelfs in het college van b. en w. van deze gemeente al twij fel uitgesproken is over dit experi ment. moet men voor dit gebied niet liever gaan denken aan een soort bo- vengemeentelijk orgaan", aldus ver schillende Kamerleden. Men wijst .i- nister Beernink in dit verband ook nadrukkelijk op de opvattingen van Sas van Gent, dat de ontwikkeling van het Kanaal van Terneuzen zowel vanuit België als vanuit Terneuzen komt- ,,Het gevaar is groot dat bij de vorming van Groot-Terneuzen de ontwikkeling van het zuiden veel te weinig aandacht krijgt", aldus deze Kamerleden. In dit geheel zal Terneuzen zich voor al moeten toeleggen op de havenfunc tie. Met voldoende industriegebied zo wel ten oosten als westelijk. Voor wat het ontwerp tot herinde ling rond Oostburg betreft, vraag, de K-V.P.-fractie zich af of het praktisch mogelijk is tot een evenwichtige ont plooiing van het gebied te komen. Dit geldt vooral voor IJzendijke en de veel heid van dorpen rond Oostburg. Deze fractie gelooft dat naar een andere op lossing gezocht moet worden. Terneuzen dringt reeds ove- het ge bied van de Braakman naar westelijke richting. „Verdient het geen aanbeve ling tussen het industriële Terneuzen en het recreatieve Oostburg een tus- sengemeente te creëren van agrarisch karakter met een beperkte woonfunc tie?" De K.V.P-fractie denkt in dit verband aan de samenvoeging van IJzendijke en Hoofdplaat met het ruime restant van Biervliet en mogelijk Waterland- kerje. Daarbij stelt de fractie van de P.v.d.A. in het voorlopig verslag de vraag of een deel van Aardenburg niet beter gevoegd kan worden bij Oost burg. Het gaat hier om het deel, dat op Oostburg georiënteerd is. Voor wat het zuidwestelijke gebied betreft wijst de V.V.D.-fractie de sa menvoeging van Aardenburg en Sluis tot één gemeente af. Belde gemeenten hebben volgens de liberale Tweede- Kamerleden voldoende bestuurskracht om zich zelfstandig te kunnen hand haven ook tegenover Oostburg, hetgeen door onder meer de K.V.P- en de P. v.d.A. betwijfeld wordt. Voor wat het oostelijk gebied be treft willen de meeste Kamerfracties van minister Beernink positief weten hoe het werkelijk met de Antwerpse kanaalplannen staat. „Hebben deze ka naalplannen invloed op de gemeente lijke herindeling in dit gebied?", al dus de P.v.d.A.-fractie, „en leidt een dergelijk kanaalplan niet tot de gedach te dat de vorming in dit gebied van één gemeente gewenst is?" Minister Beernink zal in zijn Me morie van Antwoord aan de Tweede Kamer ook grote aandacht moeten be steden aan de vraag van vele Kamer leden of een evenwichtige ontplooiing van Zeeuwsch-Vlaanderen na de her indeling van de gemeenten gewaar borgd is. Deze Kamerleden geloven namelijk dat het accent vooral komt te liggen op de ontwikkeling van be paalde kernen. Welke mogelijkheden blijven dan open voor de dorpen rond deze kernen? Waarin kunnen zij hun vertrouwen vestigen, dat ook zij bij de ontwikkeling van de nieuwe gemeen te betrokken worden? Is bij de herindeling wel voldoende rekening gehouden met de nieuw vastgestelde waterschapsgrenzen ui Zee-'wsch-Vlaanderen?. 25 Jaar bij PZEM Voor de heer J. Wieland was het dezer dagen 25 jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de PZEM te Axel. Ir. R. A. M. Vis uit Terneuzen, bedrijfsingeniieur voor Zeeuwsch-Vlaanderen. bood de heer Wieland in de „Witte Leeuw" namens de directie van de PZEM de hartelijk ste gelukwensen aan. Hierbij overhan digde de heer Vis aan de jubilaris een envelop met inhoud. De hoofd-districtsmonteur, de heer J. C. de Feyter, bood de heer Weiland namens het personeel een cadeau aan, terwijl de echtgenote van de jubilaris bloemen in ontvangst mocht nemen. Provinciale tentoonstelling De Axel- se konijnen- en pluimveehoudersvereni ging „Ter Verbetering" zal op 15 en 16 december a.s. een provinciale tentoon stelling van konijnen, hoenders en sier- duiven houden. Deze tentoonstelling zal worden gehouden in de vroegere lagere technische school aan de Kerkclreef. Aardenburg Tafelteiuiisclub In Aardenburg is een tafeltennisclub opgericht. In de eerste vergadering werd een bestuur samengesteld uit de heren: J. Hu- bregsen, voorzitter; Ed. Minnaert, secretaris en J. Pieters, penningmees ter. De club heeft nu 14 leden en is voor een ieder boven 15 jaar toegan kelijk. ,De schat op vier poten" en 13 januari 1968 geeft de - Op 12 .Aarden- burgse Fanfare" 'n opvoering van een blijspel in twee bedrijven, getiteld: ,.De Schat op vier Poten". Beide avon den aanvang om half acht 's avonds. De eerste voorstelling is uitsluitend voor leden en donateurs, de tweede is een openbare. Biljartprijskamp In café „De Zwaan" werd een biljartprijskamp ge houden. De uitslag luidt; 1, B. Schan- sema-E. Gijzeis, 2. J. Boerman-P. Cau- wels, 3. E. Cocquit-A. Timmerman, 4. J. Paridaen-J. Evers, 5. Fl. Wage-E- Baerdemaeker. 6. I. Deunink-F. Stan- daert- Lamswaarde Vertrek pater Jos Serrarens De missiepater Jos Serrarens vertrekt bin nenkort weer naar het missiegebied in Peru, waar hij omstreeks half januari aankomt. Prijskaarting De afdeling Lams- waarde van het N.K.V. organiseerde in café H. Claessens een prijskaarting, waaraan 24 leden deelnamen. De prijzen werden behaald door. A. van Troost- Jul. van Leemput; J. de Kort-P. Flat- jouw, Ed. Cornelissen-P. van Laar; Jac. van Dorsseiaer-G. Baart. In de verliezersronde waren de prij zen voor: J. Eijsackers-J. Cornelissen; P. Schelfout-B. van Leemput. (ADVERTENTIE) Iedere vrijdag kijkavond tot 21 uur Dinsdagmiddag komt de raad van Kapelle in openbare vergadering bij een. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot vaststelling van een voor- bereidiingsbesluit voor het bestem mingsplan van de grond tussen de Bie- zelingsestraat en de Vroonlandseweg. In het uitbreidingsplan Bruelis XI die nen twee straten een naam te krijgen waarvoor worden voorgesteld de naam Gistellisstraat, die zal lopen van de Ooststraat tot aan de Julianastraat en voor de straat vanaf deze straat naar de Vroonlandseweg de naam Lange- gracht. Voorgesteld wordt de heren E. M. Wijnands en A. Westdorp welke een woning in het saneringsplan Biezelin- ge hebben ontruimd, elik een tegemoet koming in de kosten te geven van f 2.000,-. Ook wordt voorgesteld aan het vormingscentrum Hedemesse te Cadzand een subsidie te verlenen van f 2,- per vormimgsdag per uit Kapelle afkomstige deelnemer. Dit gaat om een bedrag van f 394,-. Bij de laatste ver kiezing van een bestuurslid van de burgerlijke instelling voor maatschap pelijke zorg in de vacature H. Zuid- weg werd gekozen no twee van de aan beveling, de heer Chr. Rijn. Deze heeft zijn benoeming niet aangenomen. Thans zijn kandidaat gesteld de heren F. van Hoorn als no 1. en A. N. Lam- per als no. 2. Ook komt in behandeling de vaststel ling van een nieuwe bouwverordening. Daarbij zal de gemeente architect een toelichting geven. Voor de lagere scho. len in Kapelle en Schore zijn ver schillende aanschaffingen noodzakelijk te weten voor een bedrag van f 4.416, aan leermiddelen en f 9.028,- voor meu bilair. Voorgesteld wordt hiervoor een krediet te verlenen. Van het bestuur van de christelijke nationale school te Kapelle is een verzoek ontvangen om medewerking bij het aanbrengen van een aantal veran deringen in het schoolgebouw. Deze zijn noodzakelijk geworden dooi* een con structiefout. Voorgesteld wordt hier voor een krediet beschikbaar te stel len van f 5.840,-. Verder vragen b. en w. aan de raad een krediet beschikbaar te stellen van f 3.000,- voor de aanschaf van een zandstrooier aangezien de oude dateert van 1952 en versleten is en f 2.750,- voor de plaatsing van drie bushokjes Twee daarvan zullen geplaatst wor den bij de bushalte in de Noordstraat en één op een nader te bepalen plaats in de Biezielingsestraat, bij voorkeur in de buurt van de bejaardenwonin- gen. Er komt ook een voorstel van b. en w. in behandeling om over te gaan tot uitbreiding van de algemene be graafplaats te Biezelinge. Dit werk wil mein in 1968 laten uitvoeren en er is een bedrag mee gemoeid van f 32.360,-. De raad moet voorts vaststellen de exploitatie van de grond aan de C. D. Vereekestraat en de Verlengde Bmelis- straat. Aan eerstgenoemde straat konrt de vierkante meterprijs op f 36.- en aan de verlengde Bruelisstraat op f 42,-. Aan eerstgenoemde straat zullen etagebej a ardenwoningen worden ge bouwd, wa -.rdoor de gromdprij s per woning gunstiger komt te liggen dan de vierkante meter prijs doet ver moeden. Kloetinge „Assepoester" Het verenigingsge bouw in de Nieuwstraat was gister middag het domein van de jeugd. Het Nederlandse Roode Krui- verzorgde een filmvoorstelling van „Assepoes ter" waarmee de jeugd zich uitstekend heeft vermaakt, 's Avonds werd voor de ouderen de kleurenfilm „Fanny" vertoond met Horst Bucholtz en Leslie Carom in de hoofdrollen. Be.r urden De Hervormde Vrou wengroep zal op woensdag 20 novem ber in het verenigingsgebouw Nieuw straat voor alle bejaarden van 65 jaar en ouder een Kerstfeestviering houden. Op het programma staan o.a. koorzang samenzang en declamaties. De aan vangstijd is half drie. Rilland-Bath Winkeliersshow Donderdagavond heeft burgemeester J. C. W. Jobse voor de Midd-enstand-sverenigdag de show geopend van verschillende winke liers. Bij de opening sprak burgemees ter Jobse woorden van lof aan het adires van de winkeliers, hij was zeer erkentelijk voor deze uitnodiging, voor al omdat dit in Rilland Bath de eerste keer is dat een dergelijke manifestatie gehouden wordt. Na het doorknippen van het lint kon liet publiek de nieuw ste snufjes in de mooie stands bezich tigen. De show is vrijdag en zaterdag gieopend. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het college van b. en w. van Goes heeft geen plannen om in het hui dige stadium te komen met voorstellen tot belastingverhoging, zo luidt het ant woord van het college op vragen van de commissie van onderzoek op de ge meentebegroting. De commissie vroeg zich af of het college in de toekomst plannen heeft de nog onbenutte belastingcapaciteit te gaan benutten. Verder vroeg de com missie zich of deze ruimte enige be tekenis heeft om een op de toekomst gericht beleid van enige importantie te kunnen voeren. B. en w. verwachten niet, dajt opvoeren van de plaatselijke belastingen dit tot gevolg zou kunnen hebben. Hopelijk zijn b. en w. ervan overtuigd, dat het geen nut heeft de plaatselijke belastingen te verhogen met het oog op een extra-uitkering uit het gemeentefonds, aldus de commissie. Het indienen van een verzoek voor een ex tra-uitkering heeft volgens b. en w. weinig zin zolang de gemeente nog de beschikking heeft over een redelijke re serve. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Momenteel worden maatre gelen getroffen voor de samenvoeging van de kringen Walcheren, Schouwen- Dniveland en Noord- en Zuid-Beveland van de Bescherming Bevolking. De Centrale Commandopost en het regio naal kantoor zullen in Goes worden gevestigd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Een zware tol heeft de kantoorbediende H. van S. uit Axel moeten betalen voor zijn roekeloosheid om, onder invloed van teveel sterke drank toch achter het stuur van zijn auto te kruipen, Hij verongelukte bij Kortgene.. Pas 11a de operatie in het ziekenhuis kwam hij bij kennis. Zijn herstel duurde vier maanden. Hij mist o.m. drie te nen. Daarenboven werd h$f donderdag morgen door de politierechter in Mid delburg, mr. T. Attema, veroordeeld tot een week voorwaardelijke gevan genisstraf met een proeftijd van drie jaar, een boete van 250 gulden, ander half jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en onder toezichtstelling van het bureau voor alcoholisme. De officii, mr. Th. Lebret, eiste eerder een gevangenisstraf van twee weken waarvan een week onvoorwaar delijk. De fabrieksarbeider J. de S. uit (Van onze correspondent) NIEUWDORP Donderdag 14 de cember 1967 omstreeks kwart voor vier reed de zevenentwintigjarige vertegen woordiger H. van R. uit Boskoop met een auto van zijn werkgever over de Molenweg te Lêwêdorp in de richting 's-Heerenhoek. Vanwege de bult in het wegdek op de kruising Molenweg KgsteelwegStoofweg, raakte de be stuurder de macht over de auto kwijt. Hij raakte in dé berm van de Stoofweg en vervolgens in de bermsloot. De wa gen kwam tegen de betonnen duiker van een ter plaatse in de sloot liggende dam tot stilstand. De bestuurder werd door dokter Gelderblom onverwijld doorgezonden naar het St.-Johannazie- kenhuis in Goes. De auto werd aan de voorzijde geheel vernield. Morgén, zaterdag 16 dec. Hans weert 2.29 en 14.47, Terneuzen 1.49 en 14.05, Vlissingen 1.20 en 13.34, Wemeldirige 3.12 en 15.22 Graauw was in Hulst aangehouden toen liij daar in zijn auto reed onder invloed van sterke drank. De politie was zijn vreemde manier van rijden opgevallen. De auto van De S. slin gerde zo hevig, dat dè wielen nu eens in de rechter van weer in de linker berm terecht kwamen. De achtervolgende politie had er vijf kilometer voor nodig om De S. tot stil stand te kunnen brengen. De officiêr wees op de ..nare staat van dienst" van de verdachte die mo menteel zelfs nog een voorwaardelijke straf hééft lopen. Hij eiste een gevan gienisstraf van twee weken waarvan een week voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, anderhalf jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De rechter nam deze straf over, al leen verhoogde hij de proeftijd tot drie .laar. De kok P. H. uit Vlissingen had op het Bellamy-park in zijn woonplaats met zijn auto een ongeval veroorzaakt. Bij een bloedproef bleek dat hij een alcohol promillage in het bloed had van 1,80. Het vonnis tegen hem luidde don- derdagmorgen twee weken gevange nisstraf, waarvan een week voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar, een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en ondier toezichtstelling van het bureau voor alcoholisme. Dit delen b. en w. van Goes mede op vragen van de commissie van onder zoek voor de gemeentebegroting voor 1968. Op vragen van dezelfde commis sie hebben b. en w. geantwoord, dat in overleg met de gemeentebesturen van Middelburg en Vlissingen zal worden geprobeerd een andere plaats te bestem men voor de stichting van een regio naal woonwagenkamp. G S. van Zeeland hebben, zoals be kend, als vestigingsplaats de Oude Zee dijk in Goes aangegeven. Wanneer de verkeersverbeteringen Koepoort en heit kruispunt Ockenburgh zullen worden gerealiseerd, kunnen b. en w. nog niet zeggen. In ieder geva'l zal allereerst het kruispunt Ockenburg voor verbetering in aanmerking komen. De commissie wil graag weten welke problemen de verwezenlijking van de sporthajlpiannen in de weg staan als het naar de mening van het college niet zozeer de financiële zijn, die deze be lemmeren. Het college antwoord hierop dat het naar zijn mening van bijzonder groot belang Is voor de sporthal of deze hal al dam of niet kan worden gelijkge steld met de bouw van twee gymnas tieklokalen. Is deze gelijkstelling er wel en zal als gevolg daarvan ook voor twee lokalen de daarvoor geldende aotrm- vergoeding worden ontvangen, dan komt, aldus b. en w., de stichting van een sporthal bannen het bereik van de mogelijkheden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Het is me zo langzamerhand duidelijk aan het wor den dat het met de rust in het Land van Hulst zo spoedig afgelopen zal zfln". Dit zei de voorzitter van de Z.L. M., kring Hulst, die vergaderde in ho tel De Linde te Kloosterzande. „Er wordt gezocht naar een hetere bevaar baarheid van de Westerschelde. In het kader van de ontwikkelingen rond Ant werpen valt hieraan moeilijk te ontko men. Een kanaal door onze streek zal moeten zorgen voor een betere ontslui ting van de Antwerpse wereldhaven. Dit zal ook voor de agrarische sector grote consequenties met zich meebren gen", luidt de strekking van zijn be toog. De heer Scheele is, als hij aan het toekomstbeeld van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen denkt, ietwat weemoedig gestemd. Hij deed een beroep op alle afdelingschefs om de boeren bij alle ontwikkelingen zo goed mogelijk bij te staan. Toen hij sprak over de toekomst, verplaatste hij zich naar de E.E.G. „Het is allemaal geen koek en ei in die E.E.G.", zei hij. „Er is een structuur beleid. Dat kind is wel geboren maar maakt een moeilijke groeiperiode door. Ik constateer overal een zeker pessi misme t.a.v. het E.E.G.-beleid. Er zijn nogal wat vraagtekens". Met name wilde de heer Scheele in dit verband noemen de vlaspolitiek. „Wij hadden eens in deze streek een bloeiende vlasindustrie. Dat is afgelo pen. Maar wat zien we nu? De Franse vlasindustrie is omhoog gekomen ten koste van de Belgische en de Neder landse". De heer E. Wage, algemeen secreta ris van de Z.L.M., gaf een uiteenzet ting over de integratie van de Bra bantse Landbouw Mij. en de Z.L.M. PLAATS, bioscoop GOES, Grand TITEL Je leeft maar twee keer VLISSINGEN, Aihambra De kanonnen van Navarone MIDDELBURG, City Viva Maria TERNEUZ -N, Luxor OOSTBURG, Ledel Ariz' ia Colt De 13 slavinnen van Fu Manchu KORTE INHOUD De laatste nieuwe James Bondfilm. Amerikaanse en Russische ruimte schepen worden door het internationa le misdaadsyndicaat Spectre onder schept om een wereldoorlog te ontke- tenen. Bond wordt erheen gestuurd en natuurlijk weet hij met behulp van mooie vrouwen de zaak tot een goed einde te brengen. Nog steed® wordt deze bijzonder fraaie en spannende oorlogsfilm in tal van Nederlandse bioscopen gedraaid. Het verhaal zal iedereen intussen wel kennen, maar dat neemt niet weg dat deze film beslist 'n tweede of zelfs derde gang naar de bioscoop waard is. De hoofdrollen worden gespeeld door Gregory Peck, David Niven en Anthony Quimn. Een Ier1® meisje reist, na de dood van haar vader met een vairiétégroep door Amerika. Ze raakt betrokken bij een revolutie en het meisje dat, ver liefd was op de leider van de op stand, neemt diens taak over nadat hij is gesneuveld. Ze behaalt tenslot te de overwinning. Western met de gebruikelijke hoeveel heden achtervolgingen en schietpar tijen. Voor liefhebbers een gepaste ont spanning. Het misdadig genie Fu Manchu ont voert de dochters van internationale geleerden en beraamt een aanval op de St.-Pauls kathedraal in Londen. Door tussenkomst van de politie mislukken zijn acties ook nu weer. (Van ortze correspondent) Doordat mejuffrouw S. uit VHsslage, I met, haar auto In de dichte mist gj,. passeren, zjjn er twee aanrijdingen rr j de Nieuwe Vllssingseweg te IWtddel. burg ontstaan, waarbij zes auto's be. I trokken waren. Mejuffrouw S. die ging inhalen, j*. merkte te laat dat er uit de tegenover I gestelde richting een auto kwam, be stuurd door P. uit Vlissingen. Ze begg] te remmen, ma-akte een slip en botste tegen P. op. Door de kla,, draaide haiar auto helemaal om. De wagen v» S. uit Vlissingen werd aan de zijkant zwaar beschadigd. De schade aan auto van P. bedraagt ongeveer f 3600,- Kort na dit ongeluk ontstond er ta aanrijding op bijna dezelfde plaats. I E,eu politieauto die nog bezig was m»: het vorige ongeluk, stond aan de rei f ter kant van de Nieuwe VBssin-gsewe,-1 geparkeerd met groot blauw licht op I De bestuurder van een persanenwage I M. uit Vlissingen, ging achter de poli! I tieauto staan, da-ar achter ging s. ooi uit. Vlissingen, met zijn auto staan, I Een vrachtauto, bestuurd door J, J,i uit Rithem. bemerkte te la-at de stil! I staande auto's en botste tegen S. was;, na een kettingbotsing ontstond. Dei;, to's van M. en S. wenden zwaar I». schadiga. Nieuwjaarsrede Burgemeester na I J. Drijber zal in de openbare vaadsve! 1 gadering van 15 jan. zijn nieuwjaar: I rede Uitspreken. Daarna zal het aid* I lingsonderzoek van die begroting IJg plaiatsvin-den. De algemene beschouwingen op r, begroting zullen worden gehouden i, I de vergadering van 12 februari terwi- i op 13 februari deze beschouwing»! f door burgemeester en wethouders ai! f len worden beantwoord. ZIERIKZEE Concertzaal 20 uur Fons Jansen's Cabaret: „Hoe mee zielen" TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie Ek en Arjisrj. rie van Zanten. MIDDELBURG City 20 uur Viva Maria 14 jaar Rijksarchief 9.30-12.30 en 13.30-17.30 u Curieuze archiefstukken. Concertzaal 14.45 uur Kunstmaandconcert (jeugdvoorsteïta I ZVU) 1 20 uur Kunstmaandorkest (ZVU) GOES Prins van Oranje 20 uur Onderling kunstgenot met „Mlsdtld aan het meer" Grand 20 uur Je leeft maar twéé keer 14 jaar VLISSINGEN Aihambra 20 uur De kanonnen van Navarone 14 j» TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie Ek en Annw-| rie van. Zanten. Luxor 20 uur Arizona Colt 18 OOSTBURG Ledel Theater 20 uur De dertien slavinnen van Fu Maact:| 14 jaar ST.-JANSTEEN E. Ottjcs: Duivententoonstelltag E. Ottjes 15 uur Openingsschietinf HEIKANT 't Hoekje 1830 uur Seriekaarting F. Saman 19 uur Prijskamp topl# IJZENDIJKE Café De Lozaune 20 uur J omgercnsociëtelt GOES Ned. Herv. Kerk 19.30-21 uu Volkskerstzang Grand 19 en 21 uur Je leeft maar twee keer 14 ja* CLINGE St.-Ceciiia 15 uur Schieting HULST W. van Swaal Prijskamp topbiljat Ron. de Vilder Prijskaarting KLOOSTERZANDE Ré van Kruyssen 15.30 uur Wildschietin-g SAS VAN GENT De Rooien Oedt 19 uur SchietBf MIDDELBURG City 20 uur Viva Maria 14 jaar VLISSINGEN Aihambra 20 uur i De kanonnen van Navarone 1« r| 1.324 „Als ik het niet dacht", grinnikte Gozewijn van Uylen. „Die sakkerlootse Verholen moest weer eens een keertje als mijn redder optreden. Dat zal ik nóóit vergeten, beste kerel, Ik kan je er nu voor belonen óók, want mijn kist met goud li-eb ik terug gevonden"! „Jouw goud interesseert me niet", zei smidje Verholen, „Zorg maar liever dat je geen long ontsteking krijgt met al die natte kleren aan. Als ik jou was, ging ik meteen naar een hotel en onider de wol". „Niks hotel en niks onder de wol", lacht» Gozewijn. „Wè zijn hier toch in zo'n «akkerloots eet huisje, niet? Nu, daar hebben ze wel een keuken waar een stevig vuurtje brandt. Bij dat vuurtje ga ik me drogen. Jullie krijgen me met geen stok uit de buurt van mijn eigen goud", Vastberaden zette hij koers naar de keuken, waar een nerveuze kok stond te niksen. „Wat is er toch aan de hand in ons eethuisje?" vroeg deze klagend. „Er werd geschoten en alle klan ten liepen in paniek de deur uit". „Dan zijn ze mooi je baas achterna", antwoorde Gozewijn. „Droog jij mijn kleren maar en geef mij een kop sterke, hete boeljon.. Daar knap je van op, zeg ik altijd maar". „Graag gedaan, meneer", zei de kok. ..Ea ruige handdoek heb ik ook nog wel voor.,u: #1 fijn voor het hete fornuis zitten". „fjl. lopig goed verzorgd, Gozewijn", zei smidje M toen. „Dat geeft mij de kans om eens eve pi kijken wat brigadier Kleuntjes intussen uitsp ,.,-i denk, dat-ie op speurtocht is door de vei'^^1 de Swarte Piraiet", De smid volgde j(lK:| en toen hij langs de deur liep van privékantoor, hoorde hij daarachter een 1 gend. pijnlijk steunen middelburc uitgezochte dag o te praten", zei hc puteerde Staten, Poelje gistermidc ciale Staten van 'i op de dikke mist gen statenleden t( in de veerhavens Vlaanderen had VII Na lunchtijd kwan ken opdagen. Zij war gekomen, een reis van 200 kilometer. V Aartsen verwelkomd* blijkt hoe moeiljjk Ze valt!" Was dit een c krachtige demonstratj tegen de door G.S. hoging van de veer Zowel de motie-Van in een uitstel van betj voorstel werd gevnaa preking van de v« Tweedie Kamer, ais eerder waren geda. maken van het budl Staten bezitten, hangen. Nadat men ili geluisterd naar wa; Van Poelje over de veertarieven te zegge de heer Adriaansens lens van alle fractiev vroeg de tarietkwestl vengaderdaig dat verder te behandelen, j Be verwachting is meer duidelijkheid zai de Staten even w veerboot zander radai] denken te ondernem Van Poelje gaf al u- er geen andere keus is rend in het anvermijdel De Staten kunnen trou hun budgetrecht geba met als enig effect dal zieningenjpeil in de p moeten aanpassen. Iml len al sinds 1866 de vj «n zij behoeven daiarva leen maar in kennis zij ook deze maal v« dige kanttekeningen j is mogelijk dat tot een uitstel «nen: d.w.z. tot| Tweede Verkeer 1 0gaat de ta$ januari in de ijskast land kostbare tijd en 1 een aanzienlijk bedrag i Gedeputeerde Van Poe ook met klem van ree wijzend op de machtigin minister Bakker voor de tweede dubbeldeks veerb lenen, dat tariefsverho minst schadelijk voor de (ADVERTENT JK snap niet, dat de k rnijn huisbaas zijn zin he De huuradviescommissie verhoging afgekeurd, ma, ter zegt ja. Natuurlijk be hogere huur niest. Volge baas moeten we er nu december uit zijn. Dat De kerstdagen zitten er heeft mijn man, die is trouwens dubbel druk van Rijswijk-De Kam slachtoffer van de 1 okto king getreden huurliberi en haar man bewonen e aan de Nieuwe Haven 21 burg. »W 1964 verhoogde de r huur van f 9,50 tot f 10 7i Toen wilde hij er zelfs j inaken. Daar voelden wij mijn man heeft er de. bi Qezet, Dat had tot gevolg en woningtoezicht kwam hebben de gebreken opge huis is oud, vochtig en Bebouwdde gevel is v, daar wordt nooit iets aa en ga zo maar door. De I °en tot f 7,90 per- weé verlaagd. De huisbaas uil kwaad over, dat hij ons heeft aangekeken. We aues aangedaan om het Beetje bewoonbaar te ma zeker voor duizend guldei limmerd. Toch proberen Jaar een ander huis ft Ier de gemeente krijgen we rekest. Ze zeggen steeds: oen geen woning voor u i zoveel woningzoekenden." Je dan? Thüvr J6 vrVe huren per hfhend werden was de h ais de kippen bij. We k zn °T e daturr ou worden verhoogd tot ,™e1 er gewoon om. waarschuwde weer mijnhi van de bakkersbond Zo'n met zeventig procent is tc rechter toch toegewezen

de Stem | 1967 | | pagina 2